Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#151) kenomajas válasza AtHoS (#150) üzenetére


kenomajas
csendes tag

En nem talaltam ilyen lehetoseget, csak a legelejen, mikor bejon a Nero (express), es ott a jobb felso legordulo menuben DVD van beallitva. Szoval nem talaltam ilyet, de lehet, hogy elneztem valamit.
Viszont egyeb, korabbi .iso fileok eseteben szepen el kezdi irni a DVDt, pedig akkor sem allitottam ott, hogy DVDt akarok. Akkor magatol megcsinalja... Az a baj, hogy most a munkahelyemen vagyok, es nem tudom kiprobalni, de nem kizart, hogy elneztem valamit.
Meg tudod esetleg tenni, hogy csinalsz egy screenshotot, vagy valami linket arrol a felugro ablakrol, hogy lassam, mi az a resz, amit allitani kell?

(#152) AtHoS válasza kenomajas (#151) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Első lépésben elfelejthetnéd az expresst
Második lépésben Expressben Én sem találtam olyat, ahol át lehetne állítani
Harmadik lépésben a Nero Burning ROM-ról készített kép:
[kép]

Szerk.: Úgylátom a képet nem akarja benyomni:
[link]

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#153) kenomajas válasza AtHoS (#152) üzenetére


kenomajas
csendes tag

nem vagyok nagyon jartas a neroban. A nero 7 premium alkalmas erre?

(#154) AtHoS válasza kenomajas (#153) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Persze, hogy alkalmas.
Az Expressben alul van egy kis gombocska, amivel átválthatsz ''Burning Rom'' módba.
Ott ezt az ablakot fogod kapni.

Ha meg egyből a Burning Rom-ot indítod, akkor felül a CD/DVD író menüben a CD kép felírás menüponttal jön elő ez az ablak a lemezkép kiválasztása után

read-only mode on the forum

(#155) agyhalal válasza AtHoS (#146) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Próbáltam a DriveSpeedet, azzal nem tudok belepiszkálni a lejátszási sebességbe, holott egy régebbi XP installnál működött a dolog. A Quiet Drive Utility pedig nem találta a meghajtómat, így maradt az LG mint utolsó remény.
Köszi a segítséget.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#156) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Pontosítanék...
A mai nap folyamán 1 DVD (4x-esen, a lemez 8x-os volt) és és 1 CD (24x, a lemez 52x-es volt, de az író max. 32x-est tud) lemezt írtam, ezek közül egy sem sikerült. Mindkét lemezre képfile ment.
A DVD esetében az írást befejezi a program, kiadja a lemezt, majd miután visszarakom, a Sajátgépen bellül a lemez név helyett marad a szokásos DVD-RW-meghajtó, a NERO Lemez infoja pedig a ''Nincs bent lemez, vagy a meghajtó nincs kész, próbáljuk meg ismét'' üzenetet jeleníti meg.
A CD esetében a lemez név CD meghajtóra változik Sajátgépen, a NEROban pedig érdekes módon látja a felírt tartalmat, de ennek ellenére, mint a DVD esetében is, a Sajátgép, és a Total Commander is üresnek találja a lemezeket.
Most már tényleg nem tudom mi lehet a gond.
Ezek után készítettem egy képekből és mp3-ból álló teszt lemezt Mód 1/ISO 9660 + Joilet/Max 31 karakter/ISO 9660/Több mint 8/Több mint 255/64 karakternél hosszabb/Lemez-egymenetben/Adatelfogyás-hiba védelem/DAO beállításokkal a maximum, azaz 32x-es sebességgel. A kiírt adatok összmérete 557MB volt, úgyhogy túlírásra sem volt szükség. A lemez persze ebben az esetben sem lett jó. A eredmények ugyanazok, mint eddig a NERO most is felismerte, hogy van egy menet és azon bellül egy sáv a lemezen. De nem tudom olvasni azt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#157) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Következő próbálkozásom tárgya az IsoBuster volt. Az utoljára megírt CD-t (képek+mp3 32x-es sebesség) kitudta menteni, az íróval olvasási gondok nincsenek.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#158) painkillerx


painkillerx
tag

Hello!
Nem tudom jó topicba írok-e de azért ide írom:
Az egyik napról a másikra elromlott a DVD-író-olvasóm.
Rájöttem még arra hogy a fej (optika) nem rossz, csak nem bírja megpörgetni a DVD/CD-ket (ugyanúgy jön ki mindig ahogy beraktam).
Mi lehet a gond? Mert szerintem nincs nagy baja.

Még annyi mondok hogy most vettem egy új gépet és sokat szerelgettem ki-be a dolgokat meg minden.

[Szerkesztve]

(#159) PPeter válasza painkillerx (#158) üzenetére


PPeter
addikt

Hát ez így erősen felemás diagnosztika. Az optika, meg az egész fej is lehet ettől még rossz, de lehet egyszerű mechanikai probléma is a háttérben (ha nem tudja ''felkapni'' a lemezt), szóval ha garanciális, akkor vissza a boltba, ha meg már lejárt a garancia, akkor nézesd meg valakivel, aki szerelt már CD/DVD-meghajtót. Ha a garancia lejárt, akkor vélhetően idősebb mint egy vagy két év, az új lemezek miatt tehát amúgy sem lenne rossz befektetés egy új DVD-író, ami ma már 10ezer forintos kiadást jelent - tehát megfontolandó az esetleges szervizelési probálkozástól függetlenül is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#160) qestion válasza AtHoS (#148) üzenetére


qestion
aktív tag

nem,
de most is az volt, hogy CMOS cheksum error,
:(

a pálya

(#161) nrbii


nrbii
tag

Lenne egy kis gondom a Pioneer DVR-109-es írómmal. Ma írtam egy EMTEC DVD-R 8x-ra 4x-esen úgy 4400 megát. Közben pedig ment a vonalbemenetről wav-ba a felvétel, ami azért terheli a vinyót. A Nero (6.6.0.8) az írás kezdetekor 14-15 percet saccolt az írásra, jó. Megy már vagy 16 perce, mikor még vagy 40%-nál tartott, és az író ledje sem folyamatosan világított, hanem időnként kivillant. Jó, vagy fél óra alatt megírta, mikor máskor ugyanilyen lemezre 15 perc alatt szokta teleírni. Megnézem, hogy olvasható-e, a Sajátgép szerint mind a 4400 mega rajta van. Elinditom a filmet WMP10-zel, el se indul a film. Megnézem PowerDVD 5-tel, de ott sem indul el. Gondolom ez amiatt volt, hogy a vonalbemenetről érkező hang rögzítése terheli a vinyót, és ezér nem sikerült az írás. Jó, kicsit később egy Verbatim DVD+RW 4x-t akarok teleírni, de most úgy, hogy semmi nem ment a háttérben, hogy nehogy megzavarja. Jah, és ezt a lemezt máskor simán megírta, de most ezt is fél óra alatt írta. Amúgy 1.17-es fw van rajta, de nem hinném hogy ez a baja, mert máskor megírta simán. Van ötletetek, hogy mitől lehet ez? :F :U

[Szerkesztve]

(#162) nrbii


nrbii
tag

Most meg csináltam a Verbatim DVD+RW-n egy teljes fizikai törlést, és utána érdekes módon megírta rendben. De nem értem ezt az egészet, mert mikor először írtam, akkor már le volt törölve azelőtt teljesen, na mind1 :) :U :F

(#163) AtHoS válasza nrbii (#161) üzenetére


AtHoS
nagyúr

109-es Firmware-ek

DVR-109, DVR-109BK [link]

DVR-A09XLA, A09XLB, A09XLC, 109XLA1, 109XLB1,109XLC1 [link]

read-only mode on the forum

(#164) AtHoS válasza qestion (#160) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, memtest mit mutatott?

Eléggé lapgyanús a dolog

read-only mode on the forum

(#165) Bazsikaaa_20


Bazsikaaa_20
csendes tag

sziasztok!
olyan problémám van, hogy elkezdek dvdt írni, 3% nál megáll, és kiírja, hogy ''PMA frissítési hiba''
valaki meg tudná nekem mondani, hogy mit jelent ez?!, és/vagy, hogy hogy tudom kiküszöbölni???
Előre is köszi!

Bazsi

(#166) PPeter válasza Bazsikaaa_20 (#165) üzenetére


PPeter
addikt

Általános lépések a hibázó, írást elrontó DVD-írók teszteléséhez.
1. Ha 80 eres kábelen van az íród, akkor próbáld ki egy 40 eres, nem hengerelt, szabványos hosszúságú szalagkábel végén, masterként. Semmiképp ne legyen fiókos merevlemez mellett, a tesztelés idejére mindenképp legyen egyedül egy csatornán. Biztosan hibátlan kábelt használj, a jumperelés legyen direkt, tehát ne Cable Select állásban, hanem legyen Master.
2. Ha Intel lapkakészletes alaplapod van, és telepítettél külön Intel Ultra Storage driver, vagy Intel Application Acceleratort, akkor ezeket feltétlen uninstall! Intel lapkakészlethez bőven jó a sima chipkészlet driver (inf update), de alapból is jól kezeli az XP.
3. Ha VIA, ATI, SiS lapkakészletes alaplapod van, akkor a legújabb alaplapi és IDE/ATA driver segíthet.
4. Ha Nforce-os alaplapod van, akkor az esetleg utólag telepített alaplapi és/vagy IDE/ATA drivert szedd le (uninstall), menjen a rendszer azzal, amit az XP magától tenne fel.
5. Legújab XP (SP2) nagyon ajánlott, ha a rendszered leharcolt, a Windows reinstall segíthet.
6. Ha véletlenül nem a normál IDE/ATA vezérlőn lenne, hanem valami RAID-es csatornán, akkor tedd a normálra.
7. Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra,m csúnyán be tud kavarni. Csak a Decrypter, ImgBurn, újabb (mondjuk 7.2.3.2) Nero legyen fent, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó)
8. InCD, DirectCD és hasonló UDF/packet módban működő programok is bezavrhatnak.
9. XP saját CD-író szolgáltatását kapcsold ki, a szolgáltatások (services) alatt találod a computer management alatt ''IMAPI CD burning... blabla'' névvel. Mehet Disabled-re nyugodtan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#167) rien


rien
senior tag

Sziasztok!
Valószínű off leszek (bocs), de nem tudom hol kellene kérdezem? Olyat lehet valahogy csinálni házilag, hogy egy dvd automatikusan induljon mint a pc-s magazinok melléklete? Egy adat dvdről lenne szó amihez webes menüt szeretnék csinálni és azt szeretném ha betolom a lemezt nyíljon meg ez a menüs oldal. Lehet valahogy csinálni ilyet? Köszi előre is!

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#168) PPeter válasza rien (#167) üzenetére


PPeter
addikt

Egy megfelelő akalmazást kell elhelyezni a DVD/CD-lemezen az alkalmazás indítását elrendelő. megfeleő tartalmú autorun.inf állomány társaságában, maga az alkalmazás lehet egy önálló keretprogram, ami futtatja a multimédiás tartalmat, avagy meghívhatja a rendszer alapártelmezett böngészőjét a lemezen elhelyezett webes tartalom (html, flash stb.) megnyitásával. Segédprogramokat, multimédiás fejlesztő rendszereket, CD/DVD-menükészítő programokat garmadával találsz a neten, többnyire fizetősek, míg a böngészőt elindító alkalmazásból van ingyenes és olcsó is, pl. Ease HTML Autorun:
[link], Google ezerszám dobálja a találatokat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#169) rien válasza PPeter (#168) üzenetére


rien
senior tag

Hálás köszönet! :R

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#170) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!

Lenne egy olyasmi problémám, hogy MP3 és adat lett egy DVD-re írva, adatlemezként. CD-vel eddig működött, amikor MP3-at (egyetlen egyszer) adatlemezként írtam ki, de jelen esetben az MP3-at nem tudja semmi lejátszani. Mérete stimmel, de amikor betuszkolom mondjuk WinAmpba, nem ír ki számhosszt.
A hiba tudom, hogy abban rejlik, hogy nem szabad adatként kiírni, de lenne rá esetleg valami megoldás, hogy használhatóvá tegyem őket?

Skynet is real. It's called Google.

(#171) AtHoS válasza FehérHolló (#170) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''A hiba tudom, hogy abban rejlik, hogy nem szabad adatként kiírni''

Rosszul tudod. Ebben nem rejlik semmi hiba.

Én már kiírtam pár mp3-at adat lemezként mind cd-re, mind dvd-re és mindegyik működik.

Amúgy nagy valószínűséggel ott ejtetted a hibát, hogy mikor összeállítottad a lemezt közben az mp3-akat a winyón átpakoltad másik könyvtárba, így az írás elindítása után az íróprogi (gondolom Nero, mert az nem szokott szólni, hogy nincs meg a forrásfájl) szépen berakta a könyvtárlistába őket, de a lemezre már nem kerültek fel.

Szerk.:
Ja igen az érdemleges válasz. A fentiekből kifolyólag nincs rá lehetőség, hogy kinyerd a lemezről a megfelelpő tartalmat, mivel nincs is rajta.

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#172) FehérHolló válasza AtHoS (#171) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rajta van.
Nem raktam át máshova a fileokat, nem vagyok síkhülye. Megoldás pedig valószínűleg van, mert egyik ismerősöm (aki ért hozzá) felajánlotta, hogy megcsinálja, csak 250 kilóméterre van már egy ideje és még valahogy nem tudtam hozzá elvinni. Sőt, amikor találkozunk, akkor sem számítástechnika és DVDírás a fő témánk.

Szerk: Különben köszi. :)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#173) AtHoS válasza FehérHolló (#172) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én már jártam úgy, hogy rendezgettem a lemezre kerülő fájlokat szépen könyvtárakba WC-vel, hogy az íróprogiban csak be kelljen egy mozdulattal húzni, de én balga miután behúztam az íróprogiba valamilyen ötlettől vezérelve szépen megváltoztattam az egyik könyvtár nevét. Kiírva a lemezt, jöttem rá, hogy az a könyvtár bizony nincs rajta :(

Nade ez már jópár éve volt.

Amúgy letudod másolni a lemezről winyóra a kérdése fájlokat?


[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#174) FehérHolló válasza AtHoS (#173) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igen. Van méretük, tartalmuk, csak nem tudja lejátszani őket semmi.

Skynet is real. It's called Google.

(#175) AtHoS válasza FehérHolló (#174) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg TotalCommander-ben F3 az egyik fájlon, majd váltsd át HEXA-ra a megjelenítést. Mit mutat tartalomra így. Mert, ha egymás után ugyanazokat a számokat látod, akkor abból nem sülhet ki jó.

Pontosan hogyan is írtad ki?

Nero adat lemez készítése aztán a lemezre más is került nem csak mp3? Ha jól értelmezem.

Amúgy mp3-at simán lehet írni adatként. Ugyanúgy, mint pl. avi-t. Az íróprogram bájtra pontosan azt írja fel (optimális esetben) ami a winyón található. Szép is lenne, ha nem így volna.

read-only mode on the forum

(#176) Nakata


Nakata
tag

up

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#177) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kíváncsiságból egy DVD-RW lemezre felírtam egy mp3-as albumot adatként Neroval úgy, hogy miután betettem az összeállításba a mappát a winyón szépen átneveztem azt.
Írás közben a Nero írta folyamatosan a log ablakban, hogy a forrásfájl nem található, de megírta a lemezt.

Írás után a lemezről szépen letudtam másolni a mappát winyóra és a fájlok mérete megegyezett az eredetivel, de minden egyes fájl 0ákkal van feltöltve. (TCben F3 a fájlon, majd Hexa nézet).

Nálad mit is mutat a TC F3 ?

read-only mode on the forum

(#178) FehérHolló válasza AtHoS (#175) üzenetére


FehérHolló
veterán

Feljebb leírtam, hogy adat és MP3 is került a lemezre. Másrészt épp melóhelyen vagyok, nincs itt a DVD, tehát hexeditorban nem tudom most megnézni.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#179) Norbo03


Norbo03
őstag

Hát nem teljesen DVD írá hiba. ;) Igazából az író teljesen müxik. DE az az egy problémám van vele h ha berakok egy DVD-t vagy cd-t automatikusan nem inditja el vagyis villog h csinálna vlmi de nem pörgeti fel csak akkor ha a sajátgépben rákattolok a DVD íróra. Másik IDE vezréő volt próbálva másik táp kábel is. Mást nem próbáltam más nem jutott eszembe.

(#180) Norbo03 válasza Norbo03 (#179) üzenetére


Norbo03
őstag

másik IDE kábelel is volt próbálva. Én már csak vlmiregistry beállításra tok gondolni. DE rakok fel még egy IDE drivert és meglátjuk.

(#181) Norbo03 válasza Norbo03 (#180) üzenetére


Norbo03
őstag

Tehát: IDE kábel csere, másik IDE vezérlőn próba, másik táp kábel, IDE driver felrakása,Firmware frisités nem oldotta meg a gondot.

[Szerkesztve]

(#182) Norbo03 válasza Norbo03 (#181) üzenetére


Norbo03
őstag

UP!

(#183) Norbo03 válasza Norbo03 (#182) üzenetére


Norbo03
őstag

UP!

(#184) PPeter


PPeter
addikt

Simán lehet a telepített CD/DVD-író programok valamelyikének mellékhatása, hogy szépen lekapcsolta az automatikus indítást.
Registry-ben nézd meg a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom alatt
az Autorun változó értékét, ha netán 0 lenne, állítsd vissza 1-re.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#185) Norbo03 válasza PPeter (#184) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Thx. :R :R :R megint okosabb lettem.

[Szerkesztve]

(#186) qestion


qestion
aktív tag

kifagyás :O után ez:
súlyos hiba részletek:

BCCode : ea BCP1 : 81BF8330 BCP2 : 8216A0F0 BCP3 : 8223A160
BCP4 : 00000001 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

mond nektek vmt?

a pálya

(#187) qestion


qestion
aktív tag

:O

a pálya

(#188) rozsdee


rozsdee
tag

Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni! A DVD-írómmal (vagy a windows-zal) van problémám. Újabban igencsak lelassult az olvasási és írási sebessége az LG HL-DT-ST GSA-4167B DVDRAM-omnak. Kb. fél óráig szenved egy DVD 8x sebességű megírásával, és akkor sem lesz olvasható a lemez, ezenkívűl igen sokáig szenved, míg akármilyen CD-t is beolvas. Most vettem azonban észre, hogy ha DVD-ról másolok valamit a winyóra, teljesen beszaggat a zene, amit hallgatok (mint a régi szép 486-osos, meg K6-2-es időkben), és leakad a gép egy az egyben. Néztem, a DMA mód engedélyezve van neki, igaz ettől függetlenül PIO-t használ. ATA-100-ra van csatlakoztatva, egyedül, master-re jumperelve, a kábel végére... Nem tudom már mi lehet a baja. A géppel nem lehet gond. D805, 2 GB DDR2-667,... Szóval vagy BIOS, vagy Windows.. Nem tudok rájönni.. Tud valaki segíteni?

(#189) Fauszt válasza rozsdee (#188) üzenetére


Fauszt
senior tag

Néztem, a DMA mód engedélyezve van neki, igaz ettől függetlenül PIO-t használ.

Ez a probléma, DMA-ban kellene működnie. Távolítsd el eszközkezelőből azt az IDE csatornát, amelyiken van ez az író, majd indítsd újra a gépet...

(#190) rozsdee válasza Fauszt (#189) üzenetére


rozsdee
tag

Megpróbálom, köszi a tippet! :)

(#191) rozsdee válasza Fauszt (#189) üzenetére


rozsdee
tag

Sajnos a helyzet változatlan... :(

(#192) lazydog válasza rozsdee (#191) üzenetére


lazydog
addikt

Könnyen lehet, érzékeny búcsút kell venned tőle. :(((

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#193) Fauszt válasza rozsdee (#191) üzenetére


Fauszt
senior tag

Tehát az van kiválasztva, hogy ''ha rendelkezésre áll, akkor DMA'', s ennek ellenére PIO-ba rakja az átvitelt még mindig? Mert akkor nézd meg biosban is, hogy engedélyezve van-e a dma...

egyébként xp-ről van szó?

[Szerkesztve]

(#194) rozsdee válasza Fauszt (#193) üzenetére


rozsdee
tag

Aha, XP. Ezt csinálja a genya.. A BIOS-t már nézegettem, de lehet elsiklottam valami beállítás felett. Megnézem megen'.. Köszi

(#195) rozsdee válasza Fauszt (#193) üzenetére


rozsdee
tag

Huhh. Debizonyhogyátsiklottam... Most frankó! :C :R :C :R

Köszönöm a tippeket!

(#196) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

A probléma az volna hogy mikor próbálok nero7-tel írni egy dvd-t ami daemon toolsból van bemountolva akkor rögtön az elején azt írja hogy hiba van. Ha elmentem a nero logját akkor ezt írja:


18:16:07 #15 Phase 36 File dlgbrnst.cpp, Line 1725
Burn process started at 4x (5 540 KB/s)

18:16:07 #16 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 2685
Verifying disc position of item 0 (not relocatable, no disc pos, no patch infos, orig at #0): write at #0

18:16:07 #17 Text 0 File Cdrdrv.cpp, Line 8411
---- DVD Structure: Physical Format Information (00h) ----
Layer: 0, Address: 0 (0 h), AGID: 0; Length: 2050
Book Type: DVD+R (10), Part Version: 1.0x (1)
Disc Size: 120 mm, Maximum Rate: <not specified> (F h)
Number of Layers: 1, Track Path: Parallel Track Path (PTP), Layer Type: recordable
Linear Density: 0,267 um/bit, Track Density: 0,74 um/track
Starting Physical Sector Number of Data Area: 30000 h (DVD-ROM, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW)
End Physical Sector Number of Data Area: 26053F h
End Sector Number in Layer 0: 0 h (LBN: FFFD0000 h, 4193920 MB)
Data in Burst Cutting Area (BCA) does not exist
Disc Application Code: 0 / 0 h
Extended Information indicators: 7 h
Disc Manufacturer ID: SONY....
Media type ID: D21
Product revision number: 0
Number of Physical format information bytes in use in ADIP up to byte 63: 56
Media Specific [16..63]:
00 00 07 53 4F 4E 59 00 - 00 00 00 44 32 31 00 38 ...SONY....D21.8
23 54 37 14 00 28 6E 00 - 80 69 17 19 0C 0C 0A 0B #T7..(n..i......
01 19 1B 0B 0B 0E 0F 01 - 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

18:16:07 #18 Text 0 File DVDPlusRW.cpp, Line 666
Start write address at LBA 0
DVD high compatibility mode: Yes

18:16:09 #19 CDR -1 File Writer.cpp, Line 302
Unspecified Recorder Error
E: ASUS DRW-1604P

18:16:09 #20 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 228
all writers idle, stopping conversion

18:16:09 #21 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 222
conversion idle, stopping reader

18:16:26 #22 Phase 127 File dlgbrnst.cpp, Line 1725
Generating DVD high compatibility borders

18:16:26 #23 CDR -1 File WriterStatus.cpp, Line 167
Unspecified Recorder Error
E: ASUS DRW-1604P

18:16:26 #24 TRANSFER -24 File WriterStatus.cpp, Line 167
Could not perform end of Disc-at-once

18:16:26 #25 Phase 38 File dlgbrnst.cpp, Line 1725
Burn process failed at 4x (5 540 KB/s)


Már újrainstalláltam a windows-t, frissítettem az író firmware-jét, újratelepítettem a daemon tools-t és a Nero-t is, más verziójukat is vissza raktam és hardware-es hiba sem lehet mert a másik gépen is ugyanezt csinálja.
Már több dvd-t is elrontottamm így. Könyörgöm valaki segítsen.

(#197) KrAt


KrAt
veterán

Segítsetek plz! :O

Most szerettem volna dvd-t írni, és ilyen hibával elszáll :O Mi lehet a baj? Írta, majd a végén kidobta a 2. link alatti hibát.. :O Az író egy Pio 111D @ 111L [link] és [link]

Előre is köszi: Atesz

[Szerkesztve]

(#198) KrAt válasza KrAt (#197) üzenetére


KrAt
veterán

Jah: és tegnap próbáltam megírni 2 audió cd-t, azokat is ilyen hibával eldobta. De azokat még az írás elején.. :O

Nemtudom, lehet-e baj, hogy 40 eres kábelen van, de azon van, viszont visszavettem az írási sebességet 4x-re..

(#199) KrAt válasza KrAt (#198) üzenetére


KrAt
veterán

Asszem megoldottam :)

Eszközkezelőben udma66-ra volt állítva, míg a 40 eres kábel tudtommal nem tudja.. Visszaraktam autó módra (dma33) és tökéletesen megy (eddig :) )

(#200) AtHoS válasza Sztojcsi (#196) üzenetére


AtHoS
nagyúr

hardware-es hiba sem lehet mert a másik gépen is ugyanezt csinálja

Mi csinálja ugyanezt másik gépen?

Mivel írod, hogy nem lehet hardveres hiba, így a NERO-ra gondoltál ?

Amúgy meg mi a r@kot akarsz kiírni, hogy daemonba mountolva kell lemásolni?
Cue/Bin párost és ISO-t alapból tud írni a NERO (a saját nrg-jén kívül)

Többihez meg ImgBurn: [link], de vannak más megoldások is.

Csak a daemonba mountolós írás nem megy?

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.