Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#301) gabor128 válasza kali (#300) üzenetére


gabor128
aktív tag

A benne levő fw nem jó?
Egyébként nem értek a cseréjéhez, ill. azt hallottam, ha rosszul végzik akkor tönkrevágja az egész írót.
A lemez egyébként Philips.

[ Szerkesztve ]

(#302) kali válasza gabor128 (#301) üzenetére


kali
legenda

az íróban a firmware a lényeg, az tartalmazza a különböző lemezekhez (illetve mid; manufactured id - gyártókód) tartozó írási stratégiákat. ezt folyamatosan frissítik a gyártók - már persze csak egy ideig, mert régebbi típusoknál kevésbé jellemző -, mivel új és újabb lemezek jönnek ki új gyártókóddal, amit valahogy követni kell az íróknak. a lemez szitázása még nem sokat jelent, az írónak arról fogalma sincs, hogy te philips lemezt tettél bele, az író a lemez gyártókódját olvassa be (mid) és a firmware ez alapján párosít hozzá írási stratégiát. ha az íródon régebbi a firmware, akkor abban nincsenek benne az új lemezek azonosítói, tehát nem ismeri fel rendesen a lemezt, így megpróbál hozzá társítani egy általános írási stratégiát, ami általában inkább lassú sebességűbb írást eredményez - biztonsági okokból -, és ez még így is vagy okés lesz, vagy nem...
tehát mindig törekedni kell a firmware frissítésére, amíg lehetőség van rá, mert van támogatás az íróhoz!
a frissítésnek van néhány szabálya, ezeket betartva nem nagyon szokott probléma adódni, egy nagy ellenség van, az áramszünet!
itt az utóljára kiadott firmware a gyártó oldaláról; DVR110D_FW141EU
ezt csak futtatni kell windows alól, de; lemez nem lehet frissítés közben a meghajtóban, a víruskeresőket és hasonló védelmi progikat, valamint az olyan alkalmazásokat lődd ki, amik használhatják az írót; emulátorok, klónozók, védelmet törő progik...stb (daemon tools, alcohol, anydvd...stb). továbbá elvileg az a jó, ha az író master állásban van az ide kábelen, és mellette a slave üres. annyira nem kell félni a frissítéstől! ha stabil az oprendszered és a szabályokat betartod, nehéz hibázni!
itt van továbbá egy lista arról, hogy az íród gyártója milyen lemezeket javasol íráshoz; media_list
itt is a mid (manufactured id) a lényeg, amit használni akarsz íráshoz (philips), annak is nézd meg az azonosítóját - például a nero is kiírja az infotool -> lemez, vagy pedig a discspeed résznél.

(#303) gabor128 válasza kali (#302) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi a magyarázatot és a linkeket!
Megpróbálom a frissítést.

Azt már kiderítettem, hogy az író támogatja a DL írást, és elvileg a Nero-m is. Anno el is kezdte az írást 2,4X -es sebességgel. A felét fel is írta (bár ezt nem tudom visszaolvasni), de a kb. a felénél hibaüzenettel megszakította az írást, és valami olyasmit írt ki, hogy DAO/ Egymenetben, mint hiba ok.

Megpróbálom frissíteni, meg megnézem a lemez kódját.
Köszi az infót!

(#304) gabor128 válasza kali (#302) üzenetére


gabor128
aktív tag

Na itt vagyok megint.
(Az író egy másik gépben van azért megy ilyen lassan)

Sikerült a frissítés.
Megnéztem a lemez számát: Ritek S04 066 (42)
Megnéztem a PDF-et is. Ott az ajánlott DL lemezeknél 1-1 darab van, mindkettő verbatim. Egyébként a fenti lemeztípus, ill. még csak hasonló sem szerepel a PDF-ben.
Ennek ellenére meg tudom írni???

Illetve röviden le tudnád írni hogyan kell (milyen lépések) pontosan megírni a dvd-t?
Azért félek tőle, mert eddig még nem írtam dl-eket, 2-t már elrontottam és már csak 1 darabom van belőle.
A lemez típusnak ISO-t választanák (a legnagyobb méretű fájl ~680 MB). Tovább??

(Félek, hogy írás közben megint kiakad a felénél, amikor kezdené a 2. réteget.)

(#305) kali válasza gabor128 (#304) üzenetére


kali
legenda

igaz, ami igaz, dl lemezek esetén is a legjobbak között van a verbatim! nem véletlenül ajánlja szinte minden gyártó az írójához. persze nagyon sok olyan lemez tökéletesen megírható az íróval, ami nem szerepel az ajánlási listán, de ritek mid dl lemezek esetén elég nyűgös fajta, nem nagyon szeretik az írók!
a nero esetén (8-as verzió ajánlott) semi extra beállítás nem szükséges a dl lemez megírásához.
viszont azt a; A lemez típusnak ISO-t választanák (a legnagyobb méretű fájl ~680 MB) rész nem teljesen értem?!?!
ha a dvd-rom (iso) formátumra gondolsz, akkor az sima adatlamezt eredményez, arra a lemez teljes írható méretének megfelelő adatot írhatsz - álljon az bármennyi állományból, bármilyen eltérő méretű fájlokból.
ha a szó szorosabb értelmében *.iso formátumú lemezt akarsz írni, akkor viszont olyan dvd-kép kell, ami egy darab *.iso állományt tartalmaz, aminek a mérete persze meghaladja az egyrétegű dvd lemezre írható méretet.

kipróbálhatod még az alábbi progit is, sokan ezt használják - főként dl lemezek írására; imgburn

(#306) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Hogyan kell DL lemezre dvd-filmet kiírni. Neroval a video ts mappába beteszem a videófájlokat, ahogy sima dvd-nél, de nem írja ki, mert azt írja ki, hogy nem feleltek meg a fájlok valamilyen tesztnek.

(#307) kali válasza Daemon09 (#306) üzenetére


kali
legenda

ha méretileg és formátumilag (*.bup, *.ifo és *.vob fájlok) amúgy megfelelő állományt akarsz felírni, akkor próbáld meg úgy, hogy dvd-képet csinálsz a felírni szándékozott állományból, majd azt dvd-kép felírása módban kiírod.

(#308) Daemon09 válasza kali (#307) üzenetére


Daemon09
őstag

Megpróbálom, köszi. Azt írja ki, hogy valamilyen vob fájloknak egyezni kell.

(#309) gabor128 válasza kali (#305) üzenetére


gabor128
aktív tag

Hali!
Sikerült az írás!
Az Imgburn-el csináltam egy képfájlt, majd azt kiírtam. Semmi kötözködés nem volt.
Köszi a tippet.

Azt nem tudom, hogy a fw frissítés miatt volt-e, és hogy akkor a neroval-is menne-e.

(#310) kali válasza gabor128 (#309) üzenetére


kali
legenda

akkor minden ok :C
lehet, hogy csak a firmware frissítése kellett neki, és eztán a nero is megírja majd, de az is lehet, hogy az imgburn miatt van. ezt csak akkor fogod teljes bizonyossággal megtudni, ha a nero is kipróbálásra kerül...

(#311) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Fura problémám van: valahogy nem sikerülnek mostanában kétrétegű lemezeim... Két íróm is van: Pio 116 és NEC 7203. Kétféle lemezre írok: Ricoh és Verbatim. Eleinte minden jól ment, de az utóbbi időben a lemezek második rétege egyszerűen gyalázatosan rossz lesz, sokszor vissza sem olvasható a lemez, és nem is a rétegváltásnál kezdődnek a problémák, hanem a lemez kb. 2/3-ánál. A megírt lemezeket letsztelem Plextools-szal, Kprobe-bal és Nero CDSpeed-del, de mindig ugyanazt a silány eredményt kapom... A dolgot azért sem értem, mert mindez csak nemrég óta jelentkezik. ImgBurn-t használok írásra, lehet, hogy rossz helyen adom meg a rétegváltás helyét, ezért van mindez? Az nem lehet, hogy mindkét író minden lemezt elszúrjon... :(((

[ Szerkesztve ]

(#312) gg72 válasza gg72 (#311) üzenetére


gg72
veterán

Na, akkor válaszolok magamnak... :DD
Tegnap kísérleteztem, és az ImgBurn-nel a filmről (mappából) készített képfájlt a 8as Nero-val írtam ki, az eredmény pedig lényegesen jobb lett: akkor ezek szerint az ImgBurn rosszab minőségben ír?! Tapasztalt már valaki ilyet, miért lehet ez?
A másik: eddig úgy tudtam, hogy ugye amikor az ImgBurn képfájlt készít, akkor "keletkezik" egy MDS fájl is, ami tartalmazza pl. a rétegváltás helyét, az ImgBurn pl. csak ezt hajlandó megnyitni kiírás előtt. Gondoltam is, hogy majd nem lehet lejátszani a Nero-val kiírt lemezt, mert az nem veszi figyelembe az MDS adatait, de meglepetésemre a rétegváltás ugyanott van a Nero-val kiírt filmben, mint ahogy azt előtte az ImgBurn-ben beállítottam és mindezt két filmnél is leellenőriztem! Hogy lehet ez? Régebben azt tanácsolták, hogy ne írjunk DL lemezt (főleg, ha filmről van szó) Nero-val, akkor ezek szerint ez már nem igaz? :U

(#313) leecheer


leecheer
csendes tag

Sziasztok.
Kellene egy kis segitség.
Van egy MSI EX610X notim és benne Optikai meghajtó Slimtype DVD A DS8A1P.
Az a problémám vele, hogy sorra rontja el a DVDket iráskor.
Nero8 al irtam a lemezeket és adatellenőrzéskor mindig szektor hibát talált. Irás után probáltam a teljes dvd tartalmát átmásolni,de nem lehetett, szóval valóban elrontotta a dvdt.
Probáltam még Ashampoo Burning Studio 8al is irni, de ez még érdekesebb eredményt produkált. Megirta a DVDt és az ellenörzés nem is talált hibát, csak akkor volt a gond,mikor irás után megnéztem a DVD tartalmát. Ugyanis CDnek irta ki és nem is birtam megnyitni. Azt irta ki: nem megfelelö funkció.
Ja mindez Xp alatt és Verbatim lemezekkel. Lassan egy 25ös pakot dobtam már ki a szemétbe... De probáltam néroval Vista alatt is. Ott is szektor hibás lett a DVD.
Valakinek valami ötlete? Tanácsa?

(#314) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok!

Dual Disc-et milyen sebességel érdemes írni?
Nem szeretném, hogy hibás legyen.
:R

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#315) Tosee válasza taylorp (#314) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

--- sztorno... nem ide szántam---

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#316) kali válasza taylorp (#314) üzenetére


kali
legenda

már dual layer dvd lemezre gondolsz?
nehéz ezt így látatlanban pontosan megmondani...
sokat számít, hogy milyen íróval írod (milyen firmware mellet), milyen lemezre (nem csak az számít, hogy adott esetben mi van ráírva, hanem inkább a mid)
ha újabb típusú, minőségi íróról van szó, aránylag friss firmware mellett, és minőségi a lemez is, akkor a 8x sebességgel sincs feltétlenül gond, de ajánlott inkább a 4x írás.
ha problémás a firmware - mid párosítás (vagy akár az íróprogrammal is gond lehet), akkor akár 2.4x sebesség mellett is születhet selejtes eredmény...
az íród gondolom adott, lemezből érdemes verbatim vagy ricoh dvd+r dl korongot venni!
főként a ricoh esetében érdemes arra figyelni, hogy ne csak a mid legyen ricoh (hanem valódi ricoh lemez legyen), mert létezik például arita lemez is ricoh mid párosítással, és hát annál kétséges az írás minőségének a kimenetele...

(#317) taylorp válasza kali (#316) üzenetére


taylorp
senior tag

Igen arra gondoltam.
Az íróm: ASUS DRW-2014L1T, Firmware revízió: 1.01
Lemez: Memorex.

:R

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#318) kali válasza taylorp (#317) üzenetére


kali
legenda

kezd a firmware frissítésével; DRW-2014L1T_102
a memorex esetében nagy a szórás mid (gyártókód, médiakód) tekintetében, lehet jó is, de lehet akár problémás is!
az adott memorex lemez dvd-r dl vagy dvd+r dl? mi a gyártókódja? (ezt kiírja például a nero infotool a lemez fül alatt található információknál)

(#319) Polacsko


Polacsko
tag

szeva!
adott egy laptop író: Optiarc DVD RW AD-7530B
a hiba pedig az h az írás feléig kb 3x-osan írja csak a lemezt,bármilyen sebesség van beállítva!A másik felét pedig a megadott sebességen!
imgburn-el írok!
tud vki segíteni mi lehet a baj?
thx!

(#320) kali válasza Polacsko (#319) üzenetére


kali
legenda

nincs semmi baj!

(#321) Polacsko válasza kali (#320) üzenetére


Polacsko
tag

de a lemezen is látszik a sáv h mikor kezdi gyorsabban írni!
az sem baj?
meg így majdnem dupla annyi idő kiírni 1 dvdt! :F
miért van ez?

(#322) PPeter válasza Polacsko (#319) üzenetére


PPeter
addikt

Milyen sebességet állítasz be? Lehet, hogy az író ilyen stratégiával (Z-CLV) dolgozik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#323) Polacsko válasza PPeter (#322) üzenetére


Polacsko
tag

6 vagy 8!de álltalába 6!de tök mind1 neki!a feléig mindig 3 körül írja!
nem rotja el a lemezt,mert ellenőrzésnél sincs hiba,meg ha megnézem akkor se akadozik a film!
de akkor is idegesítő h ellenőrzéssel 1ütt 25 perc mire kiírok 1 dvdt! :(

[ Szerkesztve ]

(#324) kali válasza Polacsko (#323) üzenetére


kali
legenda

a PPeter által említett z-clv (zone - constant linear velocity) írási mód úgy működik, hogy zónákra van osztva a lemez a megírása során, és a zónák írási sebessége eltérő (a lemezt nézve bentről kifelé nő), és a megírt lemez felületén az árnyalatbeli eltérés, az írás eltérő sebességéből - a fej átállása, ehhez történő kalibrálás...stb - adódik.
PPeter majd kijavít, ha rosszul sejtem, vagy valamit rosszul gondoltam/írtam valamit!
de azt ne is várd, hogy a 8x sebesség kiválasztásakor az első pillanttól az utolsóig, végig 8x sebesség mellett írjon az író - főként egy 8x (noti)írónál!

(#325) Polacsko válasza kali (#324) üzenetére


Polacsko
tag

persze, nem várom el h ugyanannyi legyen!:)
írtam már 1-2 lemezt és elkoptattam már pár írót,de notit nemrégen vettem!
és ezelőtt nem találkoztam ilyennel!olyan mintha a feléig le lenne korlátozva 3x-osra,és csak utána pörög fel!
és ez megmondom őszintén érthetetlen számomra! :F
meg lehet ezt vhogy változtatni?vagy szokjak hozzá? :F

(#326) kali válasza Polacsko (#325) üzenetére


kali
legenda

mondom, szerintem semmi gond azzal az írással - úgy jó, ahogy van!
(az én két notim írója; t10n és t20n is úgy ír általában, hogy 8x sebességet kiválsztva, kb a feléig 4x sebességgel ír, és aztán gyorsul - lemeztől függően - közel a maximális sebességig. ja, és találkoztam már olyan tdk-r lemezzel is (mbi03rg40 mid), amit 8x kiválasztott írási sebesség mellett, 2x sebességgel kezdett el írni, majd a felénél gyorsult 4x sebességre, és azzal a tempóval írta végig!

(#327) hdf


hdf
tag

Van egy ASUS laptopom, és mostanában cd, dvd írással vannak gondok (Nero Express). Ha folytatni akarok egy már elkezdett cd-t, vagy dvd-t többször előfordult, hogy nem tudtam tovább írni rá. Nem ismeri fel a lemezt. Előfordult, hogy teljesen új cd-re sem tudtam írni. Tegnap elkezdtem egy dvd-re adatot írni, kb. 170 megát rátettem, ma akartam folytatni sikerült is kb 50 megát ráírni, de később még akartam vagy 200-at, de akkor már nem ismerte fel a dvd-t. :(( Átvittem egy asztali géphez, az felismerte a lemezt, tudta olvasni. (írni nem, mert egy régi cd író-olvasó, dvd olvasó). Mi lehet a probléma? Ilyesmi laptopok esetén gyakran előfordul?
Asztali gépen éveken keresztül egyszer sem jelentkezett a hiba! :B

(#328) T0m1c


T0m1c
csendes tag

Hali,
(BOCS HOGY ROSSZ HELYRE ÍROK DE NEM TALÁLTAM MEGFELELŐ TÉMÁT ÉS SÜRGŐS LENNE)

az enne a problémám, hogy letöltötteme egy filmet ami DVD "minőségű,formátumú" és nem ekll kicsomagolni mert megnyitás után egy "VIDEO_TS" mappa jön be ott kb.: 10 fájl kiterjesztésük "VOB,BUF" ! A probléma a következő gépen se tudom megnézzni és az asztali lejátszóm nem játszik DiVX-et kiírom "Nero StarSmar-ral" de nem úgy hogy "virtuális meghajtóra" (pl: Demon tools) teszem mert ennyi fájl nem is engedne betenni ezért kiírom adatként beteszem mappástú,l nem külön a fájlokat kiírja és sajnos nem játsza le az asztali dvd írom!
Mit tegyek? Hogy tudnám legalább gépen megnézzni? Hogy írjam ki hogy lejátsza nem DiVX-es lejátszó is! Kell hozzá valamilyen progi?

(#329) DarkDeer válasza T0m1c (#328) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Üdv!
A gépen úgy tudod megnézni a filmet, hogy a Nero StartSmart-ban az otthoni szórakoztatás fülön a videó és bemutató előadás lejátszására kattintasz. Ekkor megnyílik a Nero Showtime program, és ennek ablakába húzd be a VIDEO_TS mappát.
Kiírni szintén a Nero-val tudod, és mivel ez dvd formátumú, így a divx-et nem ismerő lejátszó is le fogja játszani. A StartSmart-ban kattints a rippelés és felírásra, ott válaszd a videó lemez felírását, és a megnyíló ablakba dobd be a VIDEO_TS mappát, aztán a következő gombra kattintva megadhatod a írási sebességet és már írhatod is.

(#330) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok én csak azt kérdezném meg
hogy véletlenül (mivel új laptopon írtam a filmet és elfelejtettem beállítani) nem zártam le a lemezt és asztali nem játsza le kérdées van mód DVD-re írt film utólagos lezárására? már próbálkoztam hogy hozzáírok valami kis filet de nem akar működni kiírja hogy írás hiba ...

ötlet vagy írjam meg újra?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#331) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!
A haveromnak van nem kis gondja a DVD írással. Szinte mindegyik DVD-t elrontja. A felíráskor ok, de visszaolvasáskor tele van hibával. Fogalmam sincs hogy mi lehet a baj, hátha ti tudjátok! A legutóbbi DVD-n is alig van jó szektor.

író: PIONEER DVD-RW DVR-115D
lemez: DVD-R Verbatim, MCC 03RG20
Nero:7.5.9.0
A Firmware-t azt nem tudom hol kell megnézni.

Tud valaki segíteni?

(#332) cascada válasza gabor128 (#331) üzenetére


cascada
senior tag

Első körben szedjen le minden CD/DVD emuláló és védelmi szoftvert ugy mint: DaemonTools, Alcohol120%, CloneCD/DVD, stb.
Majd tegye fel a legujabb 7-es Nerot.
Ha igysem jo akkor kábelcsere.

(#333) kali válasza gabor128 (#331) üzenetére


kali
legenda

(#334) gabor128 válasza cascada (#332) üzenetére


gabor128
aktív tag

Üdv!
Folytattuk a kísérletezést. Úgy tűnik, hogy amely DVD-ket kiírtunk vele, azokat, pl. film, az asztali DVD lejátszó akadás nélkül lejátssza.
Megpróbáltam egy, már korábban és másik DVD-íróban kiírt, filmet visszaolvastatni a DVD íróval, de azt is hibásnak találta (crc hibák Nero CDSpeed-ben), holott a film tökéletesen nézhető, semmi akadás.

Szóval úgy tűnik, hogy jól írja ki, de az írás utáni ellenőrzésnél hibásnak találja.
Ez mi miatt lehet?

(Köszi az eddigi segítségeket!)
(A FW-t majd frissítem.)

(#335) IRON STORM válasza gabor128 (#334) üzenetére


IRON STORM
őstag

Tuning? crc hibáknál érdemes a memória beállításokat is átnézni biosban. Esetleg érdemes megnézni másik kábellel is.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#336) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Az mitől lehet, hogy az újraírható DVD-RW lemeznél (2 márkánál is, Sony, Fuji) nem fejeződik be az írás. Vagyis amikor le kéne zárnia a lemezt csak pörgeti folyamatosan. 2 íróprogrammal is ki lett próbálva. (CD Burner XP, Nero 8)
Egy NEC 3520A az elkövető egy új gépben, egy régiből lett kiszedve. Ott nem hibázott sose. :F
Ja, ha a többszörös írás engedélyezése be van kapcsolva akkor is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#337) vbbb válasza gabor128 (#334) üzenetére


vbbb
őstag

Adatot írjál ki, pl. egy iso fájlt...filmnél nem fogod észrevenni, hogy hibásan lett kiírva. Pár pixelhiba beugrik, de viszi tovább...

(#338) baloght40


baloght40
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémában kérnék segítséget:

Ha DAO módban szeretnék megírni egy CD-t, a Nero 9-11% körül kifagy és nem hajlandó továbbmenni (Nero 6 esetében hibaüzenetet sem ír ki, Nero 8 esetében a Cd írás "meghatározhatatlan hiba" üzenettel leáll). TAO módban a lemez probléma nélkül megíródik. Az érdekes az, hogy úgy néz ki, hogy DVD írás esetén ez nem áll fenn, mert írtunk egy DVD-t "teljes lemez másolása"-val, ami DAO módot használ és ez a lemez rendben megíródott.

Alaplap driver frissítésére gyanakodtam, le is töltöttem hozzá drivert, de azt meg nem sikerült felrakni, mondván, hogy az XP SP2 által telepített driver frissebb.

Megnéztem az eszközkezelőben az elsődleges ide vezérlőt, ami PIO módban van. Eltávolítottam, majd miután újra feltelepült átváltott UDMA 2 módba, viszont egy idő után ismét PIO módban volt.

Frissítettem firmware-t az írón, de az sem segített.

Valakinek van ötlete, hogy mitől lehet ez a probléma és hogy hogyan lehetne elhárítani?

Előre is köszönöm!

(#339) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !

Segítsetek .hogyan tudok két cd image fájlt / full dvd film lett kettészedve 4,2 és 4,3 Gb méretűek/ egyben kiírni egy duplarétegűre?
Ha daemon-nal megnyitom a videó fájlokat és be akarom rakni egy mappába mind kettőt, mindig felülírja az egyik videó a másikat mert megyegyezik a nevük.
Pedig biztos lehet valahogy, mert egyébként külön- külön működik az 1.disc után a 2.-on folytatódik a film.

Előre is Köszi!

(#340) PPeter válasza meszeske (#339) üzenetére


PPeter
addikt

Az hogy két lemezre van bontva egy film, nem jelenti azt, hogy ilyen módon összemásolható a kettő egy lemezre - ez technikailag semmi nem jelent. Két olyan film is lehetne, aminek semmi közük egymáshoz tartalmilag, akkor is ugyanez a helyzet. A fájlok összemásolása/átnevezése sehova nem vezet, a két külön DVD-Video állományrendszerből egyet úgy tudsz készíteni, hogy
1. alkotóelemeire szeded a filmeket (videó-, hang- és feliratsávok, menük stb.) és újra-authorizálod egy DVD-Video készítő programban új anyagként.
2. valamilyen egyszerűbb DVD-Video berhelő programmal, aminek van direkt ilyen funkciója, összerakatod a két lemez tartalmát egy új DVD-Video lemeznek.

A kérdésed egyébként nem DVD-írásra vonatkozik, hanem inkább a multimédia alá tartozik, mert a lemez tartalmának előállításával kapcsolatos, és nem az írással.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#341) Olizoli


Olizoli
csendes tag

Sziasztok!

Pár éve videó kameráról asztali dvd felvevőre készítettem 1 lemezt családi videókról. Sajnos valamit elszúrhattam mert mostmár dvd lemezről nem tudom lejátszani (asztali és pc sem viszi). Megpróbáltam lementeni merevlemezre a dvd tartalmát de csak egy hiba átugrása után sikerült ami azt eredményezi, hogy olyan 27 perc körül idő után a lejátszó "a dvd-n található fájl egy része nem olvasható" hibaüzenettel bezárul. Tudnátok valami jó programot javasolni amivel vissza lehetne nyerni valamilyen módon a régi felvételeimet?

(#342) Olizoli válasza Olizoli (#341) üzenetére


Olizoli
csendes tag

Találtam ezt a Power cd dvd recovery programot. Több mint 3 órát kínoztam vele a dvd-t majd meguntam, leállítottam. Legnagyobb meglepetésemre elővarázsolta az elveszett adatokat de kicsit szaggatott lett a felvétel, gondolom azért mert hamarabb leállítottam. Hozzáértőktől kérdezném normális az, hogy több mint 3 órát regenerálja a hibás szektorokat vagy csak én csináltam valamit rosszul? Én csak a Quick scan / save beállítást választottam és már indult is.

(#343) Ricko


Ricko
tag

Nekem olyan problémám van, hogy ha DVD filmet akarok írni, akkor a csak kb. 85-90%-ig ír, majd kidobja, hogy hiba az írás során. Próbáltam már több filmet, Nero 8 volt fent, azóta Nero 9 van már, de kipróbáltam Ashampo-val is. Ha image-ből akarom írni úgyis rossz.
NEC 3650-es íróm van, kb. fél éves. Nem hiszem, hogy az íróval van a baj, vagy a lemezzel, mivel eddig jó volt. Egyébként már vmikor novemberben is volt ez a probléma, de akkor magától megoldódott. Több lemezt is kipróbáltam: Ricoh, Maxell, Philips.
Most nem volt időm foglalkozni a hiba kiderítésével, de vagy vmi Windows bug, vagy SATA vezérlővel van vmi, vagy vmi program okozhatja sztem. Ötletek? :U

(#344) Ricko válasza Ricko (#343) üzenetére


Ricko
tag

Ha bekapcsolom az írás előtti szimulációt, akkor is hiba van.
De ha az Image íróval, image-be írom, akkor jó...

[ Szerkesztve ]

(#345) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom nem tudom minek a hibája lehet, de írnám ki a családi videókat és

W 15:54:44 Failed to Write Sectors 0 - 31 - Reason: Power Calibration Area Error
W 15:54:44 Retrying (1 of 20)...

ezt a hibaüzenetet kapom az imgburn programtól folytatja az írás, de a dvd nem játssza le a lemezt vagy azt írja ki , hogy rossz lemez vagy hogy nincs lemez, ez minek a hibája lehet?
os: Vista 64bit
imgburn 2.4.2.0
dvd író: sony dw-d23a
előre is köszönöm

(#346) Ricko válasza Ricko (#344) üzenetére


Ricko
tag

Na frissítettem Windows XP-t, meg újra raktam a Chipset Driver-t.
De továbbra is bug van CD-nél DVD-nél egyaránt....

Neronál:

Ashampo:

Egyébként már nincs fent a Visula Studio, CCleaner-rel töröltem le szabályosan, de néha jönnek ilyen hibák, esetleg ennek köze lehet hozzá??? Bizonyos programoknál, illtve játékoknál ugrik elő és kilép az aktuális alkalmazásból.

(#347) KiriK


KiriK
tag

Belinkelem ide is, hátha itt jön a megoldás. Katt...
Help!

P5K, C2D E6750@3200MHz, GEIL Value 4x2GB, HIS HD3850 IceQ 512MB, 3*WD500GB, WD640GB, WD1.5TB, Genius SW-5.1 5000, Dell2007WFP, SONY40W5500

(#348) kali válasza KiriK (#347) üzenetére


kali
legenda

az író csak akkor kuka, ha majd a verbatim és ricoh dvd+r dl lemezt sem írja meg (rendesen), és nem csak nero 8 vagy 9, hanem az újabb imgburn alkalmazásával sem!
szóval próbálj meg minőségi - és ne kétséges médiakódú - dl lemezre írni, és próbáld ki az imgburn alkalmazást is, ami dl lemezek esetében különösen ajánlott!

(#349) KiriK válasza kali (#348) üzenetére


KiriK
tag

A progit mindenképp megnézem. A minőségi korongot meg majd meglátom, annyira nem vagyok otthon a témában, de legközelebb nem ilyet veszek asszem. Csak ha ezelőtt meg megírta, most mi baja lehet...
Azért thx

P5K, C2D E6750@3200MHz, GEIL Value 4x2GB, HIS HD3850 IceQ 512MB, 3*WD500GB, WD640GB, WD1.5TB, Genius SW-5.1 5000, Dell2007WFP, SONY40W5500

(#350) kali válasza KiriK (#349) üzenetére


kali
legenda

például lehet, hogy eltérő a médiakód. de csak úgy szimplán is lehet gondja az írónak a lemezzel, pláne ha ritek mid a dl lemez...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.