Hirdetés
- ldave: New Game Blitz - 2025
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sundesz: 20 éve a PH!-n
- jakra: Retro gyujtemenyem (cloud synced for safety...)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- WireGuard VPN a mindennapokra
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- GoodSpeed: Haworth Aloha – egy nemcsak szavakban ergonomikus szék
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
a1200
aktív tag
válasz
czkare
#12947
üzenetére
Ha a szoftver végzi a munka nagy részét, akkor érthető lenne a kis hardverméret, azaz hogy belefér egy pendrive méretébe.
Akkor viszont azt nem értem, hogy a PCI-s kártyák miért olyan nagyok pl. DVB-t-hez?
Itt eleve digitális jel jön be, ezt már nem kell külön digitalizálni.
Az analóg kompozit és svideo bemeneteseken meg kell analógról digitálisra alakítani.
Most akkor hogyan van ez? -
Kernel
nagyúr
válasz
czkare
#12861
üzenetére
Elég nagy különbség tud lenni egy szobaantenna és egy egyszerű lepkeantenna között is, nyilván utóbbi javára.
Gyenge jel esetén valószínűleg tapasztaltad azt a közismert jelenséget is, amikor az ember mozog a szobában és ennek hatására változik a vétel minősége, holott az ember nem képez elektromos zavarforrást, reflektáló felületként sem az igazi. Hasonlóan, egy busznak sem kell zavart kibocsátania, reflektálni sem ahhoz, hogy szintváltozást okozzon.
Képzeljünk el egy sima víztükröt, amibe követ dobunk, körben hullámok keletkeznek, hasonlóan egy adóantenna jeleihez. Ahol a hullámok útjába egyéb tárgyak kerülnek, ott teljesen természetes módon változások lépnek fel. Gyakorlatilag ugyanez a helyzet a rádióhullámoknál is, csak itt nem mechanikus hatásokról beszélünk.
Valószínűleg az elektromágneses tér által, a nagyobb méretű vezető testekben indukált örvényáramnak van egy bizonyos energiaelvonó hatása, ami lokálisan módosítja a teret. Miután az örvényáramok a vezető anyagban rövidre záródva köztudottan energiát emésztenek fel, ezért is lehet például árnyékolásra felhasználni egy fémlemezt, legyen az ferro- vagy diamágneses vezető (vas, réz, alu), mindegy ilyen szempontból.
-
cigam
titán
válasz
czkare
#12866
üzenetére
Mert az nem antenna! Az egy darab drót (jobb esetben UHF-re méretezve)+ erősítő, ergó minden zavart ugyanúgy felerösít mint az éppen hogy derengő hasznos jelet. A legjobb erősítő pedig maga az antenna.
Digitális vételben nem a jelerősség számít, hanem a jelminőség. A vevőd nem írja ki mindkét paramétert?
Próbáld meg megkeresni azt a pozíciót ahol a jelminőség a legjobb. -
cigam
titán
válasz
czkare
#12861
üzenetére
Elképzelhető. Ugyanakkor hihetetlennek tűnik, hogy mind1ik busz ugyanabban a pozícióban sertepeltél, hogy a te antennádra verje vissza (oltsa ki) a jelet. Ezért inkább a buszok elektrinkájára tippelnék, ha tényleg a buszok a hunyók. Tedd odébb az antennát. Ha kiviszed az erkély re a mostani antennát, megszűnik a probléma?
Új hozzászólás Aktív témák
- Bontatlan! Új Lenovo Thinkpad T14 G5 Tartós Üzleti Laptop 14" -45% Ultra 7 165U 16/512 FHD+ Magyar!
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook E751 - i5-2GEN I 4GB I 500GB I DVDRW I 15,6" HD I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude E6440 - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude E6540 - i5-4GEN I 8GB I 500GB I HDMI I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba Ár! Lenovo ThinkPad E15 G4 AMD - Ryzen 5 5625U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I W11 I Gari
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkPad // T - Széria // X1 carbon // X1 Yoga 2-in-1 // és a többiek... 5-11 gen. // Bp.
- Huawei Freebuds 6 fülhallgató
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H81M-A H81 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Zalman S3 Black modern, letisztult szèpsèg
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



wassermann
