Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- DarthSun: Retro kedvenceim 5. A P4 korszak a 423- tól a 478- ig
- Garry84: Sumák aprós?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sh4d0w: Ez van, srácok...
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
nrc
tag
A SmartDVB-ből az V0.1.5a a legújabb változat, de az is hajlamos a fagyásra, főleg ha neki nem tetsző codec van beállítva.
A használható codec-ek listáját egy korábbi hozzászólásomban megtalálod, ha van még kedved kísérletezni vele. Windows XP alatt tuti be lehet lőni, hogy jól működjön, de Windows 7 alatt még nem próbáltam ezt a szoftvert, lehet, hogy azt nem szereti.
Alternatíva lehet még az az ingyenes MediaPortal vagy esetleg az ArcSoft TotalMedia 3.5 próbaváltozata.
Mivel van esély arra, hogy a nem megfelelő jelminőség miatt nem jelenít meg minden csatornát a Windows Media Center - és a zavartalan tévézéshez amúgy is elengedhetetlen a megfelelő térerő - ezért a helyedben először az antennát próbálnám meg ennek megfelelően beállítani, tuningolni vagy esetleg lecserélni.
-
nrc
tag
Érdekes amit írsz, mert a három adó amit fogni tudsz az éppen az analóg földi sugárzáson is elérhető csatornákkal egyezik meg, ami kissé gyanússá teszi a dolgot. Ugyanakkor az általad használt tuner nem képes analóg vételre, csak digitálisra.
A digitálisan sugárzott adások viszont két mux-on, vagyis frekvencián érhetőek el, amik közül az egyiken az m1HD, m2HD és a rádiók, a másikon pedig az Duna HD, Autonomia, RTL Klub és TV2 vehető szabadon.
Mivel elvileg a digitális sugárzás mindkét frekvenciájáról tudsz adásokat nézni, nem csak az általad említett 3 adónak és a rádióknak, hanem az összes elérhető csatornának mennie kéne. Ha bejön az m1 HD, akkor az m2 HD-nak is mennie kell, ha pedig van RTL Klub akkor az Autonómiának is be kell jönnie.
Ez így ebben a formában nem függhet szoftvertől vagy jelerősségtől, mert pl. az m1HD és m2HD pont ugyanolyan feltételek mellet fogható.
Tehát a kérdés az, hogy biztosan nincs-e egy analóg TV tuner a gépben, amivel esetleg a fenti 3 adót sikerült befogni.
A botantennával elérhető legjobb minőségű vétel eléréséhez érdemes elolvasni zhagyma tapasztalatait, amit egy egyszerű botantennával történő távolsági vétel megvalósulásáról írt.
Persze, azért vannak más programok is, amikkel lehet próbálkozni, ezekről korábban már esett néhány szó a #4982-es hozzászólásban.
Teszteléshez a VLC-t ajánlom, mert az nem igényel külső codec telepítést, előtte viszont mindenképpen jó ötlet belőni az antennát a legjobb vételi körülmények eléréséhez.
Ehhez hasznos segítséget ad a TsReader prg., ami ugyan ezzel a típusú tunerrel nem hajlandó jelminőséget kijelezni, de ha sikerül úgy beállítanod az antennát, hogy a "TEI Errors" értéke ne növekedjen folyamatosan, akkor az azt jelenti, hogy sikerült egy elfogadható jelminőséget elérni.
Esetleg a tunerhez adott szoftvert is használhatod az antennabeállításhoz, ha az kijelez jelerősség/jelminőség értéket, mert ilyen tekintetben mindegy, hogy mpeg2-es vagy mpeg4-es kódolású csatornákról van szó.Ha pedig úgy néz ki, hogy nagyobb teljesítményű antennára van szükség a stabil vételhez, akkor tudom ajánlani a Tesco Value TT-701 passzív antennát, amit nem egész 700Ft-ért lehet kapni és a kb. azt tudja, mint amit a nála jóval drágább aktív szobaantennák.
-
GBogyó
tag
A DVB-T antenna csak egy marketing duma.
Lényegi különbség ott lehet, hogy a korábbi antennák csak a 60-as csatornáig mentek el, ott már esett jócskán a nyereségük. Amire azt mondják, hogy DVB-T antenna, ott nem lenne szabad, annak elvileg 69-ig kellene elmennie. (Volt más országokban 60-as csatorna felett is analóg sugárzás, tehát emiatt sem igaz a duma).
A lepkenatennát nagyon sokan használják a fórumokon, nagyon nagy megelégedettséggel, ha már megvan, akkor szinte biztos, hogy elég lesz.
Az 500/700 Ft-os tesco gazdaságos Logper antenna még igen jól teljesít, és szobában sokkal jobban elhelyezhető, mint a lepke, és nem teljesít rosszul.
USB-s vevőkből Gigabyte, Leadtek javasolt részemről. Persze biztosan van több jó is, de én ezekkel tapasztaltam jókat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Galaxy S25FE 256Gb - pár napot használt, 3 év garancia
- iPhone 16 128GB fekete 1 hónspos! Makulátlan! KÁRTYAFÜGGETLEN! 2026 szeptember 4-ig Apple garancia!
- AMD Ryzen 9 7950X3D/RTX 5090 32GB/64GB DDR5 RAM/1TB SSD HIGH-END konfig eladó
- Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IAP7 i7-1260p (12 mag!)/16GB DDR5/512SSD/400nit
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 5700XT 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Xiaomi 11T 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Asus ROG Zephyrus G14 - 14"2.8K OLED 120Hz - Ryzen 9 8945HS - 16GB - 1TB - RTX 4060 -2,5 év garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest