Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#517) PikkPukk válasza DarkByte (#506) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Elolvastam, de nem lettem sokkal okosabb... Pont a lényeg nincs leírva, hogy hogyan is lesz a váltottsoros adásból korrekt progresszív (ami az LCD monitoron/tévén sem lesz csíkos). Mert ez az amit sűrű homály fed számomra... Ettől függetlenül fenntartom azon állításomat, hogy manapság a 1080p25-nek több értelme volna, mint az 1080i50-nek.
S szerintem a progresszív kép kevesebb sávszélt igényel (ill. jobb képet ad ugyanakkora bitrate-n), mert ugyan az AVC/H264 video már nem JPEG alapú, de azért itt is számít(hat) (hatással lehet a tömörítés hatékonyságára) az, hogy az egymás mellett lévő képpontok (közeli képrészletek) mennyire egyformák (félképek esetén a sorok közötti különbség nagyobb lehet), talán a mozgási vektorok sem olyan hatékonyak... De javítson ki valaki, aki jártas a H264 interlaced kódolásában... :)
A színkódolásba meg már ne is menjünk bele (YV12-ben van a H264 is?)... Nem igazán vagyok egyébként megelégedve a sugárzott HD adás színeivel (összehasonlítva pl. egy jó minőségű DVD-vel)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.