Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) bladegery válasza FearLess88 (#2448) üzenetére


bladegery
senior tag

Igen, le van keress vissza.

gergely-szabo.com

(#2452) biker


biker
nagyúr

Van 320L-hez 1.02B05, ma jött ki, miután beszóltam nekik, megírták, ezt lehet tesztelni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2453) Parson


Parson
addikt

Cool... Teszteljétek ! :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2454) mann


mann
csendes tag

Sziasztok kellene egy kis help :)
Adott egy ilyen dlink nas, benne 2db 500as hdd, sajna megállt az eszköz, nem is világít, szal nem indul, hogyan, mivel lehet a winyón lévő fontos adatokat kinyerni? Már rádugtam egy winfosos gépre, de mivel linuxos partició ezért nemtom sehogy beolvastatni, mivel kellene? Talán Live linux CD segíthet? vagy van erre valami spéci prg? Sajna nemtom hogy lett telepítve, nem én helyeztem üzembe, de szerintem raid1-be voltak téve a winyok... Plz segítsetek, mert nemtudunk dolgozni :)

[ Szerkesztve ]

mann

(#2455) warn!ng válasza anarchoid (#2438) üzenetére


warn!ng
tag

szia, nálam gigabites hálón dns325 2x1TB 2.5"-os notebook hdd-vel, nem raid-ben, hanem 1/1-ben, azaz két kötettel ffp pluginnel. tökéletesen megy. cpu terheléstől függően 35 - 60 MB/s-vel olvasok, 20-35-tel írok rá. wdtv-live-on samba share-ről filmezek és ugyanezen a disken 150 torrent seedelődik. a QNAP extra szolgáltatásai (iSCSI, vmware support, etc) az átlag ember számára értéktelenek.

(#2456) Digger válasza biker (#2452) üzenetére


Digger
senior tag

Mi a menete a frissítésnek?

(#2457) biker válasza Digger (#2456) üzenetére


biker
nagyúr

elvileg fontos, hogy LAN-on legyél, és aztán a webes felületen kiválasztod a firmware upgrade-et, és feltolod.
Én még nem raktam fel, mert használatban van, talán hétvégén

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2458) warn!ng válasza mann (#2454) üzenetére


warn!ng
tag

szia, ha a disk-ek raid0-ban voltak összeépítve, szerintem semmivel. max a kürt kft.
ha raid1, akkor mindkét disken ugyanaz van. ha a diskek rendben vannak, akkor indíts el egy ubuntu live CD-t, vagy egy pendrive-os verziót és ha elindult akkor dugd fel a NAS-ból kivett diskeket egy külső USB rackból.

ha minden igaz akkor látni fogod az ext2/3/4 filerendszert és egy 2. diskre amin már NTFS file rendszer van át tudod már másolni.

[ Szerkesztve ]

(#2459) Digger válasza mann (#2454) üzenetére


Digger
senior tag

Gondolom a tápot ellenőrizted legalább!
Egy kölcsönkért hasonló eszközzel is lehetne próbálkozni átrakva a winyókat.

(#2460) Barnee90 válasza cSuwwi (#2450) üzenetére


Barnee90
csendes tag

Menni fog több ideig vagyis hosszútávra tervezek.
Már egy jó ideje ftp tárhellyel van megoldva, csak azzal az a probléma, hogy nem olcsók a nagyobb méretűek.
Nagyobb (200 GB körüli) FTP-re lenne szükségem és ezt a nas-t találtam a legolcsóbb megoldásnak hosszútávra.

(#2461) mann válasza warn!ng (#2458) üzenetére


mann
csendes tag

Köszi, de közben találtam egy ext2 volume managert, ezt feltelepítve már látok minden a windows alól is, a liveCDs dolog valamiért nemakart működni.. azért nagyon köszi :)

mann

(#2462) sirály69


sirály69
őstag

Ma vettem 1 ilyen gépezetet és elkezdtem volna konfigolni...,de valószínűleg én vagyok a....
Annyit szeretnék, hogy lenne 4-5 user akinek létrehoznék saját nevük alatt könyvtárat.
Mindenki csak a saját könyvtárát érhesse el.
De nem tudom beállítani! :W :W :W
Usereket és a könyvtárakat létre tudom hozni, de csak Volume_1 -t engedi hozzárendelni...
Van ötlet?

Szerver Hosting Debrecenben

(#2463) KaZo válasza sirály69 (#2462) üzenetére


KaZo
csendes tag

DNS320L:
hozd létre a könyvtárakat adminnal:
Application/My files

majd Management/Acount management/

User/Groups: hozd létre a felhasználókat
Networtk Shares: hozd létre a megosztásokat, és csak az adott usernek adj hozzáférést.

Másik, kicsit Unixosabb megoldás, és FW frissítéskor elfelejti a tulajdonos beállításokat:
Ha azt akarod, hogy mondjuk egy user/ könyvtárban legyenek a Userek könyvtárai, és csak a user könyvtárat akarod megosztani, akkor
hozd létre adminnal a user könyvtárat, lépj be minden felhasználóval, és hozd létre a saját könyvtárát, így a tulajdonos a létrehozó user lesz. (én windows alól lépkedtem be, de lehet, hogy a web-es fájlkezelővel is megy)

menj a web-es fájlkezelőbe, (Application/My files)
A könyvtárnéven jobb click, properties, és csak az owner sorában maradjanak a pipák

Mint írtam, ezt a fw frissítéskor elfelejti.

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

(#2464) KaZo válasza sirály69 (#2462) üzenetére


KaZo
csendes tag

Ha a network shares-nél nem bepipálod, hanem a nevére kattintasz (pl: Volume_1) akkor kibontja.

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

(#2465) KaZo válasza biker (#2452) üzenetére


KaZo
csendes tag

valami release notes? mit változtattak?
A B03 az UPnP kivételével nálam bevált.

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

(#2466) sirály69 válasza KaZo (#2464) üzenetére


sirály69
őstag

:R
Holnap kipróbálom!

Szerver Hosting Debrecenben

(#2467) biker válasza KaZo (#2465) üzenetére


biker
nagyúr

passz, sok változást nem látok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2468) vally


vally
tag

Sziasztok. 5000 forintos óránkénti dijazással ki az aki eljönne hozzám személyesen megokosítani a 320-asomat? Privátot írjon kérem, a belvárosban vagyok.

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#2469) Parson válasza vally (#2468) üzenetére


Parson
addikt

Az attól (is) függ melyik város és milyen szintű okosítás.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2470) vally válasza Parson (#2469) üzenetére


vally
tag

BP, és full gyári a nasom, és szeretnék rá másik romot, valamint nagyon lassú, és nem tdom miért.

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#2471) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Lehetséges az, hogy: 2 vinyóm van (1,2). Belerakom 1-t formatálja ugye, rámásolom a 2-ről az adatokat, belerakom a 2-est is a nas-ba, azt is formatálja, de az 1-est nem, és megmaradnak az adataim? Jelenleg a gépemben van mind a kettő vinyó NTFS-re formatálva.

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2472) agyhalal válasza h1ght3chzor (#2471) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Nem csak, hogy lehetséges, de valóban így csinálja. Ha az egyiket már megformázta, akkor a másikat nem fogja piszkálni.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2473) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

320 és 323 között mi a különbség?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2474) bladegery válasza h1ght3chzor (#2473) üzenetére


bladegery
senior tag

keress vissza kicsit, már ezerszer le lett írva..

gergely-szabo.com

(#2475) h1ght3chzor válasza bladegery (#2474) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ezt az egyet találtam rá, de nem válaszolta meg ez se a kérdést teljesen.

Kérlek írjátok le, hogy 320 és 323 között mi a különbség?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2476) bladegery válasza h1ght3chzor (#2475) üzenetére


bladegery
senior tag

A dizájn még más és ennyi szerintem.

gergely-szabo.com

(#2477) h1ght3chzor válasza bladegery (#2476) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Hogy érted hogy még? Dizájn és még mi?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2478) bladegery válasza h1ght3chzor (#2477) üzenetére


bladegery
senior tag

Azon kívül ami abban a hozzászólásban volt amit linkeltél.

gergely-szabo.com

(#2479) krealon válasza h1ght3chzor (#2475) üzenetére


krealon
veterán

DNS-323 --> 64MB RAM, 500MHz CPU
DNS-320 --> 128MB RAM, 800MHz CPU

(#2480) bladegery válasza krealon (#2479) üzenetére


bladegery
senior tag

most nézem hogy a 323-asat kérdezte..
bocsánat akkor a félretájékozatásért, az l-esre gondoltam.

gergely-szabo.com

(#2481) h1ght3chzor válasza krealon (#2479) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszönöm szepen! :R Tehát a 320as jobb hiába kisebb a szám. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2482) Digger válasza h1ght3chzor (#2481) üzenetére


Digger
senior tag

Sima 320-at szerintem már nem kapsz, csak az aprón.
A 320L-et lehet még kapni, ami még fejlettebb, nagyobb a ram és gyorsabb a proc!

(#2483) h1ght3chzor válasza Digger (#2482) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

És használtan árul vki 320L-et?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2484) [Misel] válasza h1ght3chzor (#2483) üzenetére


[Misel]
tag

itt biztos nem, max az aprón

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2485) empet


empet
csendes tag

szisztok!

DNS-315 setup hiba. Korábban kértem segítséget(#1986). Sajnos nem jutottam semmire. A dlink helpdesk javaslatai( tűzfal kikapcsolás, stb...) sem segítettek. Most kaptam egy értesítést, hogy próbálkozzam ezzel: DNS-315-firmware_1.02b02(1.02.0318.2013)(BETA). Viszont az a probléma, hogy fogalmam sincs mit kell tennem, mert ugye a kapcsolat nincs meg ezért frissíteni sem tudom a firmware-t

(#2486) xthemax válasza empet (#2485) üzenetére


xthemax
csendes tag

Hello!

DNS-320

Szerintetek van rá mód hogy a szerkezetet windowsból bekapcsoljam, hogy ne kelljen folyton odamenni a nas-hoz? (nem akarom hogy egész nap menjen mert nem kell)

Köszi!

Üdv B

(#2487) cSuwwi válasza xthemax (#2486) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ha csak időnként használod, miért nem egy külső winyót vettél?
Ennek pont az a lényege, hogy levágod valahova, és otthagyod hadd menjen. Nekem már több mint 2 éve megy non-stop, kemény 25W-ot fogyaszt 2 winyóval. A sok ki-be kapcsolgatás többet árt a winyó(k)nak, mintha hagynád menni.

WOL-t (Wake on lan) lehet hogy tud, utána kell nézni, más ötletem nincs rá.
Guglizz rá, pl: [link] bár mondjuk itt debiant tettek rá és azzal csinálták

[ Szerkesztve ]

(#2488) bounty123 válasza xthemax (#2486) üzenetére


bounty123
őstag

Nem tud wake on lant. Ha nincs használatban leállítja a hdd-ket, olyankor szinte semmit nem fogyaszt. Nekem a működő noti vinyóval terhelés közben is 7 watt körül.

(#2489) bladegery


bladegery
senior tag

Valahogy ki lehet kapcsolni teljesen a ventilátort?

gergely-szabo.com

(#2490) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Lassan elérkezik a ventilátor hackek ideje. Egyre sűrűbben és hosszabban dolgozik. Kell találnom valamit aminek a légszállítása jobb, de ugyanakkor lényegesen halkabb is. Persze az csak jó pont lenne, ha nem kellene hozzá feldarabolni a NASt.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2491) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Ez a Sharkoon jónak tűnik.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2492) xthemax válasza bladegery (#2489) üzenetére


xthemax
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Üdv
B.

(#2493) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Dyndns.org-ra most hogyan lehet ingyenesen regisztrálni?

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2494) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#2493) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Közben sikerült másikat találnom, viszont nem értem, miért nem akar működni. A routeremnek is csináltam egyet külön, azzal simán működik, de ezzel nem akar, esetleg ötlet?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2495) bounty123 válasza h1ght3chzor (#2494) üzenetére


bounty123
őstag

Hogy érted, hogy külön csináltál a nasnak? Több publikus ip-t kapsz a szolgáltatótól? Szerintem neked csak egyetlen dyndns regre van szükséged, mégpedig a routeren, az néz a külvilág felé. A belső nas-t pedig a routeren beállított port forwarddal tudod elérhetővé tenni kintről, a router külső ip-jére beregelt dyndns néven. Ehhez a router tűzfalán be kell engedned azt az adott portot amit forwardolsz a nas megfelelő portjára.

[ Szerkesztve ]

(#2496) h1ght3chzor válasza bounty123 (#2495) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszönöm, megoldottam közben, kis user error volt. :)

Viszont még lenne egy kérdésem, most ahogy elérem az a :80-as port, viszont csak a menüt, olyat hogyan tudok, hogy ftp szerűen érjem el? Tehát semmi menü, csak a mappák tartalmát tudjam tallózni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2497) bounty123 válasza h1ght3chzor (#2496) üzenetére


bounty123
őstag

Az ftp-hez a nas 21-es portjára kell beforwardolni. Vigyázz vele, hogy ne legyen egyszerű ftp jelszó, elég szar a protokoll biztonsági szempontból.

(#2498) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Egy pár napja küzdök a nas hálózati beállításaival. Gondol egyet és nem látszik a hálózati eszközök között olyan mint ha a névfeloldás nem működne. Pingelni tudom az eszközt de pl a médialejátszóm nem tudja kitallózni a tartalmát. Egy hard reset után, vagy másik hálózati csoportba áthelyezve megint működik pár napig aztán megint nem látja a hálózat az eszközt. Próbáltam több fw-el de nem oldódott meg a probléma. Funplug cserével transmissionnal és mc-vel fel van okosítva! Tudna valaki segíteni? Köszönöm!

(#2499) h1ght3chzor válasza bounty123 (#2497) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Tehát a 80-as portot töröljem, vagy mit kell beírnom a böngészőbe, mert most a 21-est, illetve 80-as portot is beraktam, de sajnos total commanderes ftp kapcsolódás sem lehetséges.

Legyen a cím: ddns.vmi.org , ha ezt beírom, akkor a webes felület jön be jelenleg.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2500) bladegery válasza h1ght3chzor (#2499) üzenetére


bladegery
senior tag

A nason kapcsold be az ftp szervert, majd a routerben nyissd meg a 21-es portot és irányítsd át a nashoz.. Végül próbálj felcsatlakozni a a külső ip-d plusz a 21-es port használatával(pl. 122.132.3.67:21)

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.