Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) cSuwwi válasza BaLee (#2200) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Lehet. Nekem is így van (500 raid1, maradék jbod)

(#2202) DonCosta válasza lada22 (#2196) üzenetére


DonCosta
tag

Kösz a linket. Olvasgattam amiket írtak. Gyorsan lemértem az én NAS-omat és messze a legkatasztrófálisabbak az eredményeim: kb 11 MB/sec az írási és kb 6 MB/sec az olvasási eredményem. :O
2.03-as firm van rajta. A finplugot már régebb leállítottam mert láttam, hogy amikor fut akkor lassabb a NAS. Most ezeket az eredményeket látva töröltem is, de nem változott semmi.
A routerem gigabites, a kábelek újak (CAT 5E). Igaz én szereltem és húztam be a falba, tehát bármi lehet. :)
A kérdéseim:
1. Milyen módon lehet a kábelek minőségét ellenőrizni?
2. Van valami módszer (gyári beállításokra visszaállás, reset) amivel vissza lehetne kapni a normál sebességet? (amikor vettem ennél jóval gyorsabb volt)
3. Vissza lehet állni a 2.0-ás firmre? (illetve melyikre érdemes?)

:R

(#2203) BaLee válasza cSuwwi (#2201) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Cool, kösz. :)

(#2204) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Hali,

Próbált már valaki firmware-t frissíteni 320L-en. A hivatalos honlapon láttam, hogy az 1.01-ből már van release és nem beta verzió. Leszedtem, a webes felületen próbáltam, de hibaüzenettel még csak le sem indul.

Köszi.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#2205) BaLee válasza Kulbi (#2204) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem lehet, hogy US verzióhoz való? Vagy nincs ilyen megkülönböztetés?

(#2206) gyiku válasza Kulbi (#2204) üzenetére


gyiku
nagyúr

en egy betat tettem fel es vissza az 1.00at, majd utana mar nem ment fel ugyanaz a beta :F

hüllő

(#2207) Digger válasza DonCosta (#2202) üzenetére


Digger
senior tag

Én amikor vettem egy Sony TV-t, akkor csináltam saját kezűleg a kábelt hozzá. Van benne gyakorlatom, mert mondhatni több évtizede ez a szakmám. Aztán olyan lett mint a mesében! Hol ment, hol nem, de leginkább nem. A sorrendvizsgálóval jó volt, a másik vége egy Asus rt-n16 routerbe ment, tehát gigabites. A felhasznált kábel már több éve porosodott a garázsban, eléggé sprőd, tehát fali kábel volt. Aztán meguntam és vettem jó minőségű lágy kábelt. Azzal újrakrimpelve már tökéletes lett! Szóval nagyon nem mindegy milyen kábelt használsz!

(#2208) KaZo válasza Kulbi (#2204) üzenetére


KaZo
csendes tag

én találtam valahol egy ilyent: DLINK_DNS320L.1.02b03(3.07.0124.2013)(BETA)(0207101503).2013)(beta)
ezt tettem fel webes felületéről, gond nélkül indult.
Eddig a P2P is megy, a mikrobitre visszafele is tölt, bár zavar, hogy a kliens nem mutatja az arányt.

[ Szerkesztve ]

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

(#2209) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Két gyors kérdés.

Kész a formázás, Volume_2 bemountolva egy meghajtónak, de nem látszik rajt windowsban a P2P könyvtár ahova a torrentet tölti, ez mitől van?

Másik. Mit kell ahhoz beállítanom, hogy dyndn-en keresztül bárhonnan elérjem a NAS-t? Azt tudom, hogy a Tplink routeremben is be van állítva a dyndns meg gondolom portokat kell forwardolni. Erről van valami leírás valahol?

(#2210) bladegery válasza BaLee (#2209) üzenetére


bladegery
senior tag

A meghajtón kívülre rakták a a p2p mappát valamiért.

gergely-szabo.com

(#2211) BaLee válasza bladegery (#2210) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Akkor hogy tudom leszedni azt a torrentet amit oda töltöttem? Csak a webes fájlkezelőjével?

(#2212) Kulbi válasza KaZo (#2208) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Köszi,

Én is találtam már beta változatokat, de gondoltam várok egy rendesre.
Sajnos ami a hivatalos com oldalról jön nem megy fel, pedig a NAS webes felülete visz oda. A magyar oldalon meg semmi sincs, a letöltés alatt üres.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#2213) Daweee válasza BaLee (#2211) üzenetére


Daweee
őstag

Ha a Hálózat menüben mész rá a NAS-ra akkor ott listázza aP2P-t is

(#2214) BaLee válasza Daweee (#2213) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ok, megnézem.

Létezik valami olyan program ami automatikusan szinkronizálja a könyvtárakat a NAS-on lévő Backupnak kinevezett meghajtóval?

Teszem azt módosítok valamit a gépemen lévő fájlon vagy új képeket töltök a fényképeim közé és azt automatikusan szinkronizálja a NAS-al is?

(#2215) Kulbi válasza BaLee (#2214) üzenetére


Kulbi
aktív tag

A legegyszerűbb/legkevesebb erőforrást igénylő és a NAS-on futó megoldás az rsync. Állítólag ez minden linux része alapból. Én is meg akarom csinálni, még nem volt rá időm. Rengeteg beállítási lehetősége van. Esetleg, ha vki használja már itt a fórumban leírhatná hogyan teszi.

http://rsync.samba.org/

Twonky 7-et használ vki 320L-en, volt vmi buktató a 320-hoz képest?

Üdv

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#2216) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Én használok rsyncet (is) backuphoz, linux szervereket backupok a nálam lévő nasra.
Az rsynchez kell szerver és kliens is, tehát ahonnan húzod a cuccot, ott is léteznie kell.
A szerver/kliens ugyanaz a program, csak más paraméterekkel kell indítani.
Időzített backup scriptekkel hajnalban lefut.

Egy windowsos asztali gép backupjához nem pont rsync kéne szvsz

[ Szerkesztve ]

(#2217) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jah, nekem a linux amúgy is kínai.

De mivel meghajtóként meg ip cím alapján is elérhető a gépről a megosztás tuti, hogy van ilyen program ami szinkronizálja csak gondoltam tud ajánlani valaki valami jót. :)

(#2218) Digger


Digger
senior tag

Jelenleg két 500-as winyóm van RAID1-ben a NAS-ban. Szeretném 1T-sekre cserélni, úgy hogy megmaradjon a tartalom. Hogyan célszerű? Ha kicserélem az elsőt, van lehetőség az új lemez teljes területének a formázására, majd tükrözni rá a még benne levő 500-as tartalmát? Utána ugyan ezzel a metódussal tudom a másikat is cserélni? Mit javasoltok?

(#2219) cSuwwi válasza Digger (#2218) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ez erősen szerencse kérdése, de általános tény, hogy ha új winyót teszel bele, le fogja formázni.
Én úgy csinálnám, hogy ha van az asztali gépeden 500g hely, felmásolnék oda mindent. Majd a 2 új winyóval megcsinánám a raid1-et, és visszacopy.

Vagy ha nem vagy szívbajos és nincs ennyi helyed, akkor a két ötszázasból az egyiket formázod ntfs-re (gondolom windowsod van), a másik ötszázas marad a nasban. Átmásolsz mindent az ntfs-re (tehát lesz a gépedben egy winyó az adataiddal), összerakod az új winyókkal, és visszamásolod.

Vagy az is lehet, hogy ha van asztali linuxod (vagy live linux is jó pendriveról), az egyik winyót berakod a gépbe és később visszamásolod (a linux felismeri a nas-ban lévő winyó filerendszerét)

(#2220) xrvman válasza lada22 (#2196) üzenetére


xrvman
őstag

Itt 2.02 és akkor is csak 8Mb/s az olvasás sajnos.
Érdekes módon az írás már gyorsabb, 15 -20 Mb/s

(#2221) Digger válasza xrvman (#2220) üzenetére


Digger
senior tag

Tegnap másoltam a nasról az asztali gépemre egy mentést. Az asztali gépben egy Asrock E350M1 alaplap és egy SATA3 interfésszel rákötött 1T-s winyó van és gigabites a routerem. Kiderült, hogy a napokban itt írt sebességem nem volt helyes, rosszul emlékeztem rá. Most 38-42 MByte/s-al tudtam olvasni a nasról! Volt a mentésben mindenféle méretű állomány, gondolom ezért ingadozott a sebesség.
Arra kíváncsi lennék, hogy nálad mi a baj! Vagy ekkora különbség lenne a sima és az L-es nas között?

(#2222) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Az mitől lehet, hogy éjszaka nem kapcsolta ki a vinyókat a NAS? Be van állítva, hogy 5 perc után hibernálja de valamiért nem kapcsolta ki őket.

(#2223) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Hali,

Csak jelzem, hogy közben sikerült felvarázsolni a 1.01b03-at a 320L-re. Én voltam az ügyetlen. Remélem ez a hivatalos kiadás jó lesz. Az egyik bug volt az időzített ki-be kapcsolás és most még nem tapasztaltam, hogy nem működne.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#2224) lada22 válasza xrvman (#2220) üzenetére


lada22
csendes tag

Hát én nem értem ezt, elvileg az olvasásnak gyorsabbnak kéne lenni az írásnál. 2.03 volt fent és a 2.02 lett visszarakva? Factory resetet csináltál? Funplug van fent? Ha lesz kis időm megpróbálom én is visszarakni a 2.02-t és úgy megmérem a sebességeket. Nem lenne rossz kitalálni hogy mi befolyásolja, mert más fórumokon egész nagy sebességeket is elértek vele (20-30 MB/s)...

[ Szerkesztve ]

(#2225) lada22 válasza Digger (#2221) üzenetére


lada22
csendes tag

Nem csak nála van baj a sebességgel hanem nagyon sokunknál. Korábban volt egy link az egyik hozzászólásomban, és ott is sokan küzdenek ezzel a problémával :-(

(#2226) bounty123 válasza lada22 (#2225) üzenetére


bounty123
őstag

Azt is lassan olvassa vissza, amit úgy másoltál rá, vagy csak azt amit torrenttel szedtél le? Nekem a fragmentálódott torrentekkel volt csak gondja, és sokat javult a helyzet a "preallocation": 2 beállítással. (2.03 firmware)

(#2227) DonCosta válasza bounty123 (#2226) üzenetére


DonCosta
tag

Ezt a "preallocation": 2 beállítást hol lehet megtenni? Kíváncsi vagyok valamit segítene-e nálam.
Egy amatőr kérdés: egy factory reset ugye a winyón lévő adatokat nem bántja, csak a felhasználók és egyéb beállítások vesznek el?

(#2228) bounty123 válasza DonCosta (#2227) üzenetére


bounty123
őstag

A transmission beállításai között (settings.json fájl), valószínű már ott van, de nem ez a default.

[ Szerkesztve ]

(#2229) DonCosta válasza bounty123 (#2228) üzenetére


DonCosta
tag

Áh... akkor nem érdekes. Leszedtem a funplugot is a lassulás miatt. A beépített torrentjét használom...
Azért köszi!
A másik kérdésemre esetleg egy megnyugtató válasz? ;)

[ Szerkesztve ]

(#2230) Digger válasza lada22 (#2225) üzenetére


Digger
senior tag

És most a sima DNS-320 kontra DNS-320L különbségéről beszélünk, vagy valami hiba miatt kicsi nálatok a sebesség?
Az, hogy milyen RAID beállítás van a kütyün, vajon befolyásol valamit? Igényel többlet erőforrást például az, hogy több lemezt egy kötetbe fűz? Jó lenne egy olyan tesztet csinálni, hogy a különféle konfigok milyen hatással vannak a sebességre!

(#2231) DonCosta válasza Digger (#2230) üzenetére


DonCosta
tag

Bár nem tőlem kérdezted, de úgy gondolom, hogy most alapjában véve nem a 320 és a 320L közötti sebességkülönbséget feszegetjük, hanem azt, hogy mi okozza, hogy valakinél sokkal gyengébb sebességet produkál a NAS míg másoknál szépen hozza a gyári értékeket. És hogy lehetne ezt helyrehozni

Ha már a különböző konfigokról beszélünk, nálam:
-sima 320 van
-két különálló kötet, nincs RAID, nincs összefűzés. A Volume_1 egy 2,5" (noti HDD) 500-as WD a Volume_2 egy régi 250-es Maxtor (3.5"). A 3.5"-os csak backup.
-jelenleg kb 11 MB/sec az írási és kb 6 MB/sec az olvasási eredményem.
-2.03-as firm van rajta
-funplug volt rajta de töröltem (felrakása előtt gyorsabb volt ezért töröltem, de nem segített)

Nem zárható ki hogy a router hibája is lehet, de a net felé hozza az elvárt sebességet (UPC 25 Mbit).

(#2232) Digger válasza DonCosta (#2231) üzenetére


Digger
senior tag

Most mértem a sebességet. A felső az írási, az alsó az olvasási sebesség.

(#2233) bladegery válasza Digger (#2232) üzenetére


bladegery
senior tag

Hát neked nagyon nagy mázlid van ezekkel az értékekkel:D

gergely-szabo.com

(#2234) t.zolka válasza Digger (#2232) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ezt próbáltad már: NAS performance tester

[ Szerkesztve ]

(#2235) xrvman válasza lada22 (#2224) üzenetére


xrvman
őstag

(#2221) Digger: sima 320 as van valóban.
Talán ki kellene iktatnom a routert és a switch-et? Hátha valamelyik a ludas?
Ha jól emlékszem a NAS tud DHCP szerverként működni és közvetlenül a gépbe dugom? Meglesem.

lada22: Igen elvileg valóban gyorsabbnak kell lennie.
gigabites router és gigabites switch van bekötve, s a gépem is gigabites aljzattal rendelkezik, a kábelek cat6 -osak mindenhol.
Nem volt fent ennél nagyobb csak 2.02 volt fent. Előtte kisebbek voltak.
Mit javít a 2.03?

funplug van fent és torrentek is mennek, 28 db

[ Szerkesztve ]

(#2236) xrvman válasza bounty123 (#2226) üzenetére


xrvman
őstag

Direkt kipróbáltam amit rámásoltam, azt is lassan olvassa vissza.
Torrenteknél preallocation 2 esre állítottam a settings.jsonban:
"preallocation": 2,
"prefetch-enabled": 1

Előző hsz már nem tudtam szerkeszteni, de azt még megjegyezném a router - switch kombó a netre és a másik gépre maxon viszi az adatokat
Másik gépre oda vissza kb : 45 000 - 65 000Kb/s
Internet is maxon megy, szóval teljesen tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#2237) skl87


skl87
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy DNS 320 -as NAS és egy szolgáltató álltal "kapott" cisco EPC3925 -s modem/router ól in ván csoda.
A Nas transmission álltal 90-110megabittel simán szed le,de ha én a NAS ról a gépemre akarok másolni akkor kb 1 giga 10 percig jön át.
Sajnos filmet se tudok lejátszani róla mert annyira szaggat,hogy élvezhetetlen.
Mi lehet a probléma ? NAS fix ip -n van, a routertől wifin jön át a net erre a gépre ( amiről lejátszanék ).
Elvileg ez is 300 mbp-s szóval simán bírnia kéne.
A letöltés a gépre wifin is szintén megy simán 90-110 megabit között.Mit nem állítottam be ?:)

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv,
Skl

(#2238) bladegery válasza skl87 (#2237) üzenetére


bladegery
senior tag

Érdekes nekem ugyan ez a set-up-om és prímán megy.

gergely-szabo.com

(#2239) skl87 válasza bladegery (#2238) üzenetére


skl87
csendes tag

esetleg a routernél nem állítottál be semmit se külön ? :)

(#2240) Digger válasza t.zolka (#2234) üzenetére


Digger
senior tag

Az ajánlott tesztprogival már jóval szerényebb a mutatott teljesítmény!

(#2241) cSuwwi válasza Digger (#2240) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nézd meg a másolást más fileal is, pl. hd filmmel (de ne isoval)
Van olyan iso-m ami 4 giga, de a hasznos anyag benne kb. 100 mega. Mivel tele van nullával, az gyorsan át megy :D
Lehet hogy a hirens iso is félig "üres"
Ha tud tömöríteni másoláskor, akkor az megdobhatja

[ Szerkesztve ]

(#2242) Piedon


Piedon
tag

Ventilátor ügyben (rákerestem a fórumban erre, de nem találtam, ha már volt erről szó akkor bocs):

Nekem egy sima 320 van, A1-es hardware verzióval. Átnézve a nyákot úgy néz ki, hogy egy alkatrész áthelyezésével 5V helyett 12V-ot kap a ventilátor. Tartós teszt ma délután, miután kicserélem az eredeti ventit egy Sycthe Mini Kaze-re ami alapból iszonyat halk.

(#2243) DonCosta válasza Piedon (#2242) üzenetére


DonCosta
tag

Már volt a fórumon szó, hogy néhányan cseréltek ventilátort. Ettől függetlenül ha tudsz pár képet illetve leírást szívesen látnék róla, hogy csináltad.
Nekem is aktuális lenne, mert egy 17 fokos kamrában is szinte folyton pörög az a kis venti és olyan hangja van hogy este ha csend van kihallatszik a zárt ajtó mögül...

(#2244) BaLee válasza Piedon (#2242) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Így van, csatlakozom az előttem szólohoz ha egy szájbarágós képekkel illusztrált leírást csinálnál róla az tök király lenne.

Anno egy médialejátszóba akartam beletenni egy ilyen kis Scyte Kaze ventit még le is fűrészeltem a sarkából hogy elférjen de aztán eladtam az egész médialejátszót mert megharagudtam rá.

Nem mintha hangos lenne a 320L ventije eddig...

(#2245) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

A hűtése alul van méretezve ennek a nasnak. Tehettek be másikat, ami picit halkabb, de ugyanúgy melegedni fog, és pörgetni fogja folyamatosan, akár még akkor is ha nincs terhelve.
Akinek van némi barkács hajlama, megfelelő szerszámai és nem fél hogy szét kell vágni a házat (és ezzel bukja a garit is), az 8 vagy 9.2cm-es ventit applikáljon bele.

Nekem is 9.2-es van benne, kb. 8-10 fokkal hűvösebb, teljesen halk (mert olyan ventit kaptam, ami már 3V körül beindul), ha pörög is akkor is csak low-on.

(#2246) Digger válasza cSuwwi (#2241) üzenetére


Digger
senior tag

Szerintem nem valószínű, hogy röptömörítene!

(#2247) Digger válasza cSuwwi (#2245) üzenetére


Digger
senior tag

Ezt a ventit direkt raktad úgy kifelé húzza a meleget? Mert jobbra pörög. (vagy nem?)

[ Szerkesztve ]

(#2248) Digger válasza cSuwwi (#2241) üzenetére


Digger
senior tag

Szóval ez egy 7 gigánál nagyobb film és elég gyorsan másolja.
Nem egy erőgép a PC-m és betömörítve eléggé sokáig szüttyögött a zippeléssel, a betömörített állomány pedig gyakorlatilag alig lett kisebb. Úgyhogy szerintem a NAS nem röptömrít!

(#2249) glugi


glugi
aktív tag

Nálam ez a helyzet egy ideje

Ne tévesszen meg a wifi. Este majd nagyobb fájlokkal is megnézem.
Firmware: 2.0 (12/17/2010)
Router: Tp-Link 1043nd
Anno olvastam, hogy a 2.0 körüli firmen érzi jól magát a sebesség és a funplug együtt.

[ Szerkesztve ]

(#2250) bkiky01


bkiky01
senior tag

Valszeg csere lesz erre: ZyXel NSA310
Remélem jobban konfigolható és gyorsabb is..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.