Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

A fun_plug hogyan távolítható el a 320L-es NAS-ról? Egyszerűen letörlöm az ffp könyvtárat és kész?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2702) [Misel] válasza Traky (#2700) üzenetére


[Misel]
tag

a transmission leállításkor kiírja a settings.json-ba az aktuális konfigot (és felülírja az általad kiegészítettet).
a helyes sorrend:

transmission stop
config szerkeszt
transmission start

twonkyt nem használok, abban nem tudok segíteni

(#2701) bozsozso

a könyvtárat és a "telepítőjét" (fun_plug nevű file)

[ Szerkesztve ]

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2703) bozsozso válasza [Misel] (#2702) üzenetére


bozsozso
őstag

a könyvtárat nem engedi törölni.

(#2704) [Misel] válasza bozsozso (#2703) üzenetére


[Misel]
tag

ssh-n próbáld, root-tal

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2705) Traky válasza [Misel] (#2704) üzenetére


Traky
tag

Köszi Misel a türelmet és a segítséget. Szépen fut minden. Feltettem a twonky szervert is twonky-kurobox-pro-special-7.0.11 (twonky 7.0.11 install ).

A funplug 0.7 telepítése során 1 problémába ütköztem csak a leírást követve ([link]): a store-password.sh letöltése nem működött (wget http://wolf-u.li/u/172/ -O /ffp/sbin/store-passwd.sh). Így ezt a file-t máshonnét letöltöttem, bemásoltam a ffp/sbin mappába és ezt a parancsot kihagyva a következővel folytattam (store-password.sh futtatása).

A transmission telepítése során az egyetlen módosítás az volt, hogy már van újabb transmission, tehát nem a transmission-2.52-arm-1.txz-t töltöttem le,(wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/Transmission-2.52-arm-1.txz) hanem az újabb 2.76-os verziót innét: [link], majd bemásoltam az ffp/home/root könyvtárba

Twonky server telepítése során a letöltések nem nagyon működtek, ilyenkor vagy a parancsban megadott linkeket dirkektben követve, vagy máshonnét letöltöttem és a meghatározott könyvtárba másoltam a file-okat.
File-ok kezelésére a legjobb program szerintem a winscp [link], de a saját progija (web file server) is jól használható (root-tal, vagy adminnal), de azért nehézkesebb.

Üdv,
Traky

[ Szerkesztve ]

(#2706) Traky válasza Traky (#2705) üzenetére


Traky
tag

hopp...a tansmission (2.76) az Ncore torrenteket nem igazán kezeli rendesen (főleg visszatöltés): "Tracker gave HTTP response code 0"
Tud valaki olyan torrent kliensről erre a NAS-ra, amely "szereti" az Ncore-t?
Köszönöm.

(#2707) lafaty80 válasza Traky (#2706) üzenetére


lafaty80
őstag

Nálam is ez van, de szerintem nem a 2.76-al van a gond, mert eddig (kb 2 hónap) ezzel ment..,
De igen elég ideesítő hiba/bug

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2708) [Misel] válasza lafaty80 (#2707) üzenetére


[Misel]
tag

enkóréknál lehet valami, mert nekem is mostanában kezdett el vergődni...

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2709) Traky válasza [Misel] (#2708) üzenetére


Traky
tag

Igen, alapvetően nem a transmission a hibás, de mégsem megy rajta :) Más oldalak torrentjeivel minden rendben. Ncore fóromon azt olvastam, hogy valakinek Deluge-al mennek. Nem tudom, itt van-e valakinek ezzel a klienssel tapasztalata?
Amíg meg nem oldódik az ncore torrent probléma, lehet visszatérek a NAS gyári torrent klienséhez. Nekem azzal a fő problémám, hogy csak 10 aktív torrentet kezel. Tényleg, azt nem lehet valahogy meghekkelni? :)

(#2710) [Misel] válasza Traky (#2709) üzenetére


[Misel]
tag

nekem napi 30-40 giga még így is felkúszik :D

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2711) bozsozso válasza [Misel] (#2704) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Milyen paranccsal tudom törölni a könyvtárat?

szerk: rendben sikerült

Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#2712) Traky


Traky
tag

Tudna valaki megoldást arra, hogy hogyan tudok egy script-et állandóan futtatni (azután is, hogy kiléptem putty-ból, vagy leállítottam a pc-t)?
Csináltam egy sh kiterjesztésű filet-t, bemásoltam a script-et, adtam futtatási jogot rá és elindítottam &-el. A baj, hogy ha kilépek putty-ból, megszakad a script.

(#2713) cSuwwi válasza Traky (#2712) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

berakod cronba?
csináljon pid file-t, cronal x időnként futtatod, ha létezik a pid akkor nem indul
vagy pid nélkül kikeresed a futó processek közül, ha nincs akkor indulhat
ha a rendszer indítja nem fog leállni

[ Szerkesztve ]

(#2714) Traky válasza cSuwwi (#2713) üzenetére


Traky
tag

Köszi a tippet. Sajnos nem ismerem a linux parancsokat. Annyi közöm van hozzájuk, hogy copy/paste-eltem a leírások alapján... :) Esetleg konkrétabban tudnál írni, ha nem túl hosszú?

(#2715) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Total Commander-ből helyi hálózaton az IP cím megadásával nem tudom elérni a 320L-es nas-om. Megadom a nas IP címét valamint az admin-hoz tartozó jelszót. Mit kellene még beállítanom, hogy elérjem. Mondjuk ugyanez a helyzet telefonról is onnan sem érem el. Bár a pc-n ha böngészőben írom be az IP-t akkor be tudok lépni.

(#2716) freemanone válasza bozsozso (#2715) üzenetére


freemanone
őstag

Csatold fel hálózati meghajtónak a sajátgépben, én úgy használom és commanderrel is megy.

[ Szerkesztve ]

(#2717) bozsozso válasza freemanone (#2716) üzenetére


bozsozso
őstag

Az rendben van úgy megy is viszont telefonról is el szeretném érni. A TC-t csak beírtam azért, hogy IP-vel sehogy nem megy.

(#2718) freemanone válasza bozsozso (#2717) üzenetére


freemanone
őstag

android? akkor ES File Explorer, azzal simán elérem ezt a NAS-t, mondjuk én domain-t adok meg, mert rövidebb mint az IP és "hallgat" azon is. ha más akkor sajna nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#2719) bozsozso válasza freemanone (#2718) üzenetére


bozsozso
őstag

Igen android-al és ES file explorerrel próbáltam.

(#2720) freemanone válasza bozsozso (#2719) üzenetére


freemanone
őstag

próbáld meg domain alapon. \\NAS_NEVE
viccen kívül, IP-re nem válaszol rendesen 10-ből 1x kb nálam legalábbis... ezért is maradtam a domain mellett, azzal sose volt gond. Tudom, hogy végtermékben ez is IP alapon megy, szakmai ártalom, de így működik.

[ Szerkesztve ]

(#2721) bozsozso válasza freemanone (#2720) üzenetére


bozsozso
őstag

Mondjuk egy ES explorerben ezt hogy tudom megadni?

(#2722) bounty123 válasza bozsozso (#2715) üzenetére


bounty123
őstag

Ugyanabban a workgroupban vannak?

(#2723) bozsozso válasza bounty123 (#2722) üzenetére


bozsozso
őstag

Igen.

(#2724) freemanone válasza bozsozso (#2721) üzenetére


freemanone
őstag

telón wifi bekapcs -> ES file explorer elindít -> bal felső kék földgömb előtt telefon ikonra katt -> network -> lan -> katt a search gombra, meg kell hogy találja a NAS-t.
és most látom hogy az új verzióban már nem lehet domain alapján hozzáadni... csodás. egy ideje nem használtam, csak frissült a telón, de a fent leírt módon nekem megtalálta.

(#2725) bozsozso válasza freemanone (#2724) üzenetére


bozsozso
őstag

Igen ezt így meg is találja viszont a Volume_1 mappába belépéskor azt írja, hogy a kiszolgáló nem található. Jé most látom, hogy Neked is P-d van :DD

(#2726) [Misel] válasza Traky (#2714) üzenetére


[Misel]
tag

Meg tudnád mutatni azt a scriptet? Ha &-el indítottad, akkor annak a sessionzárás után is futnia kellene, hacsak nem végez (be van loopolva rendesen a script?)

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2727) Traky válasza [Misel] (#2726) üzenetére


Traky
tag

curlpat.sh tartalma:
until false; do
curl --silent c.ncore.cc:2710
sleep 20
done

A script lényege (encó oldalról szedtem), hogy 20mp-enként ránéz az enkóra, így nem szakadnak meg a kapcsolatok. Működik is, mert 20mp-enként kapom a köv. üzeneteket:"d14:failure reason18:Malformed announcee" Ennek a kiíratását persze le is lehet tiltani, csak egyenlőre az ellenrőzés miatt hagyom . Szóval ha meg lehetne oldani, hogy megmaradjon a script állandóra..., jól futna a transmission enkór torrentekkel.

Adtam neki futtatási jogot: chmod a+x /ffp/start/curlpat.sh
Így futtatom: /ffp/start/curlpat.sh &
Ha az aktuális putty session-ben leellenőrzöm, látszik, hogy fut, de ha kilépek és vissza, már nyoma sincsen:

login as: root
root@192.168.0.106's password:
Last login: Thu Jun 27 06:56:31 2013 from 192.168.0.100
root@dlink-5212B1:~# ps
PID TTY TIME CMD
27690 pts/0 00:00:00 sh
27693 pts/0 00:00:00 ps
root@dlink-5212B1:~# /ffp/start/curlpat.sh &
[1] 27701
root@dlink-5212B1:~# d14:failure reason18:Malformed announcee
root@dlink-5212B1:~# jobs
[1]+ Running /ffp/start/curlpat.sh &
root@dlink-5212B1:~# ps
PID TTY TIME CMD
27690 pts/0 00:00:00 sh
27701 pts/0 00:00:00 sh
27703 pts/0 00:00:00 sleep
27704 pts/0 00:00:00 ps
root@dlink-5212B1:~# d14:failure reason18:Malformed announcee

Majd putty bázárás és újbóli indítás után:

login as: root
root@192.168.0.106's password:
Last login: Thu Jun 27 06:58:08 2013 from 192.168.0.100
root@dlink-5212B1:~# jobs
root@dlink-5212B1:~# ps
PID TTY TIME CMD
27814 pts/0 00:00:00 sh
27819 pts/0 00:00:00 ps
root@dlink-5212B1:~#

Előre is köszi.
Üdv, Traky

[ Szerkesztve ]

(#2728) bounty123 válasza Traky (#2727) üzenetére


bounty123
őstag

Egyik lehetőség, ha felteszed a screen programot. Ez kb. úgy működik mint egy vnc, csak konzolra - a háttérbe tudod küldeni, sőt akár több al-terminált is tudsz belőle nyitni. Ha jól emlékszem ctrl+a d küldi háttérbe (http://www.pixelbeat.org/lkdb/screen.html)

A legegyszerűbb szerintem, ha simán a cron-ba beírod a curl parancsot, pont ilyenekre való a cron időzítés. Nem kell állandóan futnia egy scriptnek, hanem csak mondjuk 1 percenként lefuttatod vele a curl-t.
crontab -e parancs, erre beadja az aktuális időzített feladatokat, ehhez fűzz egy új sort:
* * * * * curl --silent c.ncore.cc:2710 &
majd a végén egy enter

Vagy simán megszerkeszted a /var/spool/cron-ban levő cron fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#2729) biker


biker
nagyúr

Sokat vergődtem a DNS-320L-el, miért csak 45M/sec körül fut, de azt Wifin és Lanon is, a MAcbook pro gépemre, amiben egy 100-110Mega/secet tudó hybrid hdd van

Mint kiderült, mert ennyit tud a hdd :)
Valamiért a belső műveleteknél fele olyan gyors külsőn

Most lett beüzemelve az új MacMini fusionDrive-al, 200-250M/sec írás olvasás, és tessék ,a dlink ad 95-96M/secet neki!
Gigabit lanon szintén

Ugyanígy a backup TimeMachine használatával, nálam 20M/sec körül, és szenved, a minin 50-70M/sec, sok apró file miatt lassú

Persze abban i7 proci van, a MBP-ban meg C2D :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2730) freemanone válasza bozsozso (#2725) üzenetére


freemanone
őstag

Hát akkor valami az ön készülékében nem stimmel és nincs több ötletem :( Ugyanaz a telefon ezek szerint és még a NAS is, nekem simán megnyitja és streemelni is tudok róla.

(#2731) bounty123 válasza bounty123 (#2728) üzenetére


bounty123
őstag

Egyébként nálam mintha megjavult volna az nc, ma már vagy 4 órája nem dobott hibát egy torrentre se bármilyen hókuszpókusz nélkül.

(#2732) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

User error?!?!

Eddig tökéletesen beengedett hálózatról a nasomba, most felhasználó nélkül p2p mappába simán beenged, viszont amikor Volume_1-be akarok belépni azonosítót, meg jelszót kér... Létre is van hozva a nasnál a userek közt, direkt read_only felhasználó, beírom a nevét, jelszavát, és nem akar beléptetni... Vkinek ötlete?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2733) Traky válasza bounty123 (#2731) üzenetére


Traky
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a tippeket.
A megoldás egy NAS reboot volt... :)

Tehát akinek DNS-320-on problémája van az Nco*e torrentekkel ("Tracker gave HTTP response code 0"):
- csinálj egy sh file-t az /ffp/start mappába (pl. nccurl.sh)
- másold bele a következő parancsokat és mentsd el:
#/ffp/bin/bash

until false; do
curl --silent c.ncore.cc:2710
sleep 20
done
- putty parancskezelő ablak nyitása
- chmod a+x /ffp/start/nccurl.sh
- reboot

Úraindítást követően automatikusan futtatni fogja a script-et (a chmod a+x /ffp/start/curlpat.sh parancsnak köszönhetően). Ellenrőzésképpen pár perc múlva nyisd meg a ffp.log-ot. 20mp-enként bővül a következő üzenettel: "d14:failure reason18:Malformed announcee"
Ha az ellenőrzés rendben van, akkor nyisd meg és módosítsd a script curl-ös sorát a következőképpen: curl --silent c.ncore.cc:2710 >/dev/null 2>&1
Egy újabb reboot után már nem fogja teleszemetelni az ffp.log-ot.

[ Szerkesztve ]

(#2734) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#2732) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Közben megoldódott, fogalmam sincs sajnos mi volt a hiba, de nem a nassal volt, hanem a géppel. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2735) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Nasról külső vinyóra hogy lehet másolni? Mert a copy-nál csak a nason belül tudok, illetve csak a külső vinyóról a nasra tudok...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#2736) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Megoldható az, hogy bizonyos parancsok lefussanak minden bootolás alkalmával?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2737) bounty123 válasza agyhalal (#2736) üzenetére


bounty123
őstag

Igen, egyik megoldás ami erre van kitalálva az a fun_plug.local script, amit az /ffp/etc mappában kell elhelyezni. Amit ebbe teszel az lefut bootkor. Persze beleírhatnál bármelyik más bootkor induló cucc (transmission, ssh stb) indító scriptjébe is, de az nagyon nem lenne elegáns. Vagy még magába a fő fun_plug scriptbe is bele lehet írni.

cd /mnt/HD/HD_a2
ls
mv fun_plug.local /ffp/etc
chmod a+x /ffp/etc/fun_plug.local

[ Szerkesztve ]

(#2738) Traky


Traky
tag

Ezek a sebességek nem túl lassúak? Gigabit-es a router (TL-WDR4300) és a pc LAN portja is (Gigabyte EX-58 extreme).

NAS performance tester 1.4 http://www.808.dk/?nastester
Running warmup...
Running a 400MB file write on drive Z: 5 times...
Iteration 1: 20,22 MB/sec
Iteration 2: 21,86 MB/sec
Iteration 3: 20,53 MB/sec
Iteration 4: 20,97 MB/sec
Iteration 5: 21,16 MB/sec
------------------------------
Average (W): 20,95 MB/sec
------------------------------
Running a 400MB file read on drive Z: 5 times...
Iteration 1: 9,73 MB/sec
Iteration 2: 10,01 MB/sec
Iteration 3: 4,55 MB/sec
Iteration 4: 12,28 MB/sec
Iteration 5: 10,49 MB/sec
------------------------------
Average (R): 9,41 MB/sec

Ami még számomra érdekes, hogy az írási sebesség gyorsabb, mint az olvasási...
Esetleg valami router beállítás kell?
Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogyan lehetne gyorsítani?

(#2739) bozsozso válasza Traky (#2738) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát ott valami nem oké az biztos. Az én eredményeim TP-LINK 3600-as routerrel:

Ez és ez

(#2740) cSuwwi válasza bozsozso (#2739) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Winyótól is függ (WD Greenel sima 320-assal ~22 megánál többet nem hozol ki), a nas típusától is (2x annyi RAM van az L-esben és a proci is magasabb órajelen megy észrevenni másoláskor)

(#2741) freemanone válasza cSuwwi (#2740) üzenetére


freemanone
őstag

Írásnál ~25MB/s olvasásnál viszont az ~50MB/s is megvan az: [link]

(#2742) Traky


Traky
tag

Nekem sima DNS-320-am (Current NAS Firmware Version 2.00) van 1db 2Tb-os SAMSUNG HD204UI HDD-vel.. Ami igazából gyanús, hogy az olvasás sokkal lassabb, mint az írás.
Igen, azt én is sejtem, hogy valami nem okés, de van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
Fungplug 0.7-es, twonky, transmission fut rajta még... Ezek nyilván lassítják, de azt nem magyarázza, hogy miért olvas lassabban, mint ír... (a teszt idejére a transmission-t felfüggesztettem).

[ Szerkesztve ]

(#2743) cSuwwi válasza freemanone (#2741) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Érdekes, nálam kb. ugyanez van (2db 2TB WD green, negyede raid1-ben, a többi sima jbod), gigabites lan, tplink 1043nd custom firmware. 22-23MB/s-nél többet nem tudtam kiszedni belőle, írás/olvasás ugyanannyi.
Sima 320-as alap firmware-el (2.x). 0.5-ös ffp van fent, de nem hiszem hogy ez gondot okozna. nfs/cifs-en kívül más nem fut rajta

[ Szerkesztve ]

(#2744) freemanone válasza cSuwwi (#2743) üzenetére


freemanone
őstag

Nem a vinyó a limitáló tényező, asztali gépben pörgött előtte a 1,5TB-s green, ami most a NAS-ban dolgozik már egy jóideje és ott sokkal gyorsabb volt. Nem tudom mitől van, hogy mindenkinél más és más értékek jönnek ki, de nekem konstans az írási és olvasási sebesség, amióta megvan. Viszont nekem nincs semmiféle raid, mindkét vinyó sima jbod. A 1,5TB-s és a 2TB-s WD Caviar Green vinyók kvázi megegyező sebességgel pörögnek benne. FFP sincs fent, teljesen outofbox 2.0 FW verzióval. Egyedül a hűtését moddoltam, mert az katasztrófa, de amúgy megszerettem ezt a kis NAS-t. Szekrény tetején teszi a dolgát 7/24-ben, a vinyók persze lekapcsolnak 1 óra idle után.

(#2745) bozsozso válasza cSuwwi (#2740) üzenetére


bozsozso
őstag

Ja igen nekem L-es van 1db 2Tb-os WD green winchesterrel.

(#2746) ProfBp


ProfBp
csendes tag

Arra van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám a NAS-t a céges domain-ben lévő laptopról elérni? A saját laptopomról régóta megy rendesen, a cégesről viszont sehogy sem. A két laptop látja egymás megosztásait is, de a NAS megosztott könyvtáraiba nem tudok eljutni. A hálózatban látszik a NAS, viszont ha megpróbálok hozzá csatlakozni, akkor jelszót kér, és bármilyen variációkkal próbálkozok, sose enged be. (Próbáltam kifejezetten erre létrehozni user-t a NAS-on, akárhogy írtam be utána a laptopon, nem fogadta el.)

(#2747) bounty123 válasza freemanone (#2744) üzenetére


bounty123
őstag

Nagyon sokat számít, hogy mik futnak a NAS-on, lezabálja-e az erőforrásait valami. Nekem ha a transmission be van kapcsolva, és mondjuk lightosan fut 1 torrent, már lemegy 10M/sec alá a sebesség, amint kikapcsolom felmegy 30 fölé. A gyári szolgáltatásokat én kikapcsoltam, amit nem használok.

(#2748) freemanone válasza bounty123 (#2747) üzenetére


freemanone
őstag

Értem, ez nekem meg sem fordult a fejemben, mert filekiszolgálón kívül minden másra használhatatlan számomra. De nekem kifejezettem erre van szükségem, semmi másra. Minden szolgáltatás le van tiltva, kivétel az FTP és Samba.

(#2749) krealon válasza ProfBp (#2746) üzenetére


krealon
veterán

Ha van a NAS-on definialva felhasznalonev jelszoval, akkor arra windows-bol ugy lehet hivatkozni, hogy:
<NAS.IP.CIME>\<felhasznalonev>
vagy
<NAS-NETBIOS-NEVE>\<felhasznalonev>

Ahol a <NAS.IP.CIME> ilesmi, hogy 192.168.1.101
<NAS-NETBIOS-NEVE> valoszinuleg az hogy DNS320
a <felhasznalonev> pedig a NAS-on definialt felhasznalonev.

(#2750) ProfBp válasza krealon (#2749) üzenetére


ProfBp
csendes tag

Netbios névvel is próbáltam már, sajnos nem megy úgy sem. IP cím eddig nem jutott eszembe, de most azzal is kipróbáltam, semmi eredmény. :(

Ezeket az eredményeket adja a net use. (Többféleképpen is próbáltam...)

C:\>net use s: \\192.168.0.32\Volume_1
System error 1240 has occurred.

The account is not authorized to log in from this station.

C:\>net use s: \\sharecenter\Volume_1
The password is invalid for \\sharecenter\Volume_1.

Enter the user name for 'sharecenter': ShareCenter\username
Enter the password for sharecenter:
System error 64 has occurred.

The specified network name is no longer available.

C:\>net use s: \\sharecenter\Volume_1
The password is invalid for \\sharecenter\Volume_1.

Enter the user name for 'sharecenter': 192.168.0.32\username
Enter the password for sharecenter:
System error 64 has occurred.

The specified network name is no longer available.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.