Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) jfcvfc válasza jfcvfc (#2300) üzenetére


jfcvfc
tag

Megőrülök ezzel a szarral! Ha nyomok egy resetet eltünik az adat a vinyóról vagy csak a rendszert reseteli? Az ffp mappát hogy tudom törölni? És visszaolvastam már mindent. Mást se csinálok egy hete csak olvasom mit lehetne tenni.

(#2302) jfcvfc


jfcvfc
tag

Annyit olvasgattam már hogy kezdem megértegetni hogy megy a telepítgetés. Viszont úgy nem megy hogy nincs net a NAS-on. Nem értem miért tünt el. Nem cseréltem semmi eszközt (router, laptop) Nem változott szerintem meg semmi és nem is állítgattam el semmit. A NAS-t elérem ftp-n (igaz ehhez nem kell internet) be tudok lépni telnet-tel és ssh-val is. Nem értem a problémát! Valakinek ötlet?

(#2303) jfcvfc


jfcvfc
tag

Na jól teleírom a fórumot. :D Sikerült pár problémán túllépnem újra. Holnap folytatom a szenvedést. Most ott járok hogy felkerült az optware és az mc is. Már csak a minidlna kell aztán elvileg nem hányom tele a fórumot a hülyeségemmel. :D

(#2304) bounty123 válasza jfcvfc (#2303) üzenetére


bounty123
őstag

Alapból én is a nas gyári állapotra resetelését javasolnám. Szerk: látom akkor ez már megoldódott szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#2305) Kulbi válasza aldebaran (#2299) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Javították már a következő hivatalos stabil release esetén is nem csak a bétában (1.01b03):

http://forums.dlink.com/index.php?topic=51630.0

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#2306) neltarion válasza jfcvfc (#2303) üzenetére


neltarion
csendes tag

A router tűzfalát nézted már? Nekem is az volt a problémám mikor beraktam a nas-t és mikor kikapcsoltam a tűzfalat a routeren, hogy megnézzem hátha az a baj, lett rajta net.

(#2307) aldebaran válasza Kulbi (#2305) üzenetére


aldebaran
őstag

thx. :R
Ha hazamegyek fel is teszem.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2308) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Sziasztok!

Két fontos kérdésem lenne, melyekre az elvi választ tudom (manual+google+fórum), de ha lehet, gyakorlati megerősítést kérek (320L rev. A2):

1. WD Red 3TB merevlemezt teljes méretben kezeli-e?
2. Amennyiben most csak egyet rakok bele, akkor később a raid mirror (raid 1) létre hozható-e adatvesztés nélkül?

Köszönöm, G.

(#2309) aldebaran válasza ge.k.ko (#2308) üzenetére


aldebaran
őstag

nekem ebből van benne kettő: Western Digital Caviar Green 3TB WD30EZRX
És nem megy mindig a hűtő, csak ha terhelem a cuccot.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2310) ge.k.ko válasza aldebaran (#2309) üzenetére


ge.k.ko
tag

Kösz, akkor nem csak elméletileg, hanem gyakorlatilag is műxik.

A Green sorozat Intelli-genciájáával nincs gond? Mintha azt olvastam volna, hogy nem barátok.

G.

(#2311) aldebaran válasza ge.k.ko (#2310) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezt nem értem. Milyen intelligencia? :F

Egyébként a compatibility list-ben benne van, hogy mivel jó.

Ja és firmware frissült minden probléma nélkül az 1.0.1 verzióra. :K

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2312) ge.k.ko válasza aldebaran (#2311) üzenetére


ge.k.ko
tag

A Green széria Intellipower funkcióját a NAS (linux inkompatibilitás) miatt nem tudja / tudta kezelni. Ez a lemez energiagazdálkodását / fepörgéseit szabályozó logika. Konkrétan a 320-ra vonatkozott ez a probléma, lehet, h itt már megoldódott.

(#2313) aldebaran válasza ge.k.ko (#2312) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha ez azt jelentené, hogy állandóan pörög, hát itt nincs az a hiba. Elindul, ha kell, megáll, ha kell, ahogy a venti is. (bár a venti lehetne halkabb is... )

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2314) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Tesztelgetem a gépet. A torrent olyan, mintha lefagyna. Egy torrentet raktam be, de 20% körül megáll, aztán a lemezeket is lekapcsolja. Tipp?

Köszi, G.

(#2315) aldebaran


aldebaran
őstag

Tudom, hogy ez nem az a topic, de hátha tudtok tanácsot adni:

Van olyan androidos alkalmazás, amivel Local-ban a NAS-on tárolt fájlokat elérem, illetve olyan lejátszó, amivel a videó fájlokat le tudom játszani? Néztem most párat, de egyik sem jó. Ha valaki használ most ilyet a gyakorlatba, ossza meg légyszi.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2316) BaLee válasza aldebaran (#2311) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Létezik 1.0.1-es végleges verzió a 320L-hez vagy ti másról beszélgettek?

Én csak az 1.02b03-at látom.

(#2317) aldebaran válasza BaLee (#2316) üzenetére


aldebaran
őstag

kulbi linkjén ott van minden. az is, hogy hogyan telepítsd fel. én az amerikai ftp-ről szedtem le.

Korábbi problémámra a megoldás: Total Commander for Android + pluginek, filmlejátszáshoz mx video player, vagy mobo player. :K

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2318) bladegery válasza aldebaran (#2315) üzenetére


bladegery
senior tag

Nekem Esfile explorer és mx player mindent visz, total commander kevésbé.

gergely-szabo.com

(#2319) aldebaran válasza bladegery (#2318) üzenetére


aldebaran
őstag

És tényleg. Tetszik. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2320) jfcvfc


jfcvfc
tag

Üdv! A miniDLNA telepítésénél az nem világos hogy hova másoljam fel a 3 ipk fáljt! Simán csak a vol1-be valahová?

(#2321) aldebaran válasza bladegery (#2318) üzenetére


aldebaran
őstag

Rájöttem, hogy tovább akarom fejleszteni az elképzelésem. ;]

Olyan progi kellene, amivel egy könyvtárba tudnám felcsatolni a hálózati mappát, hogy utána egy Mxplayerbe be tudjam illeszteni a mappát. (remélem, érthető voltam. :B )
Szóval, ilyen van?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2322) bladegery válasza aldebaran (#2321) üzenetére


bladegery
senior tag

Ilyen álmaim még nem voltak, de szerintem Sambával megoldható lenne.

gergely-szabo.com

(#2323) aldebaran válasza bladegery (#2322) üzenetére


aldebaran
őstag

Ja, azt lehet elfelejtettem írni, hogy androidon... :B

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2324) [Misel] válasza aldebaran (#2323) üzenetére


[Misel]
tag

AndSMB

[ Szerkesztve ]

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2325) aldebaran válasza [Misel] (#2324) üzenetére


aldebaran
őstag

Thx :R
Csak az a baj, hogy ez a progi saját magának ugyan felcsatolja a mappákat, de a fájlok nem jelennek meg a video lejátszóban.

Az eddigi leghasználhatóbb, az a mount manager volt, de sajnos az csak a zte skate-emen működik, a tableten nem. Pedig ugyanazt állítom be. :O

Mondjuk végülis nem kompatibilis a tabletemmel, de azért na...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2326) bounty123 válasza aldebaran (#2325) üzenetére


bounty123
őstag

Én most kipróbáltam solid explorerrel (jump, network, smb/cifs) és a dice player szépen játssza a nas-on levő filmeket. De persze megy úgy is, hogy minidlna stream a nas-ról.

[ Szerkesztve ]

(#2327) Ijk


Ijk
nagyúr

Az a gondom, hogy a hálózati adatátvitel az 5MB/s-et sem éri el. Már rákötöttem közvetlen a számítógépre is, ami gigabites hálózat de ugyanolyan lassú, 4,5-4,7MB/s.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2328) neltarion


neltarion
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült felraknom az ffp-t és a transmission-t gond nélkül, ezt a leírást követve: http://klseet.com/index.php/d-link-dns-320-nas/173
Azt figyeltem csak meg, hogy amiket letölt, azokba a mappákba nem tudok írni csak root felhasználóval, amiket a nasban létrehozok azok látják és futtatni is tudnak de írás jogot nem kapnak. Megnéztem a jogokat, az owner nobody:allacount és a groupnak r-x joga van. Be lehet azt állítani valahogy, hogy a w jogot is megkapják a frissen letöltött dolgok?

(#2329) [Misel] válasza neltarion (#2328) üzenetére


[Misel]
tag

az umask-ot nézd meg a settings.json-ban

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2330) aldebaran válasza bounty123 (#2326) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi!
Azt hiszem, a ghost commander lesz a befutó.
Azért, mert a lényeg, hogy a gyerekek a rajzfilmeket a megosztáson egyből lássák, amint rákattintanak egy ikonra, ne kelljen össze-vissza bóklászniuk menükben. A mappa felcsatolás is azért kellett volna, hogy az mx playerre ha rákattint, akkor ott vannak a kis képek és látják egyből a rajzfilmeket.
A ghost commandernél beállítom a megosztást, házikóval kilépek és amikor rákattintanak, azonnal ott van a megosztás ismét.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2331) bladegery


bladegery
senior tag

Üdv!
Valaki meg tudná nekem mondani hogyan kivitelezhető az hogy nfs-en mindenki lássa belső hálóról user és pw kérés nélkül a mappákat, ugyanakkor ftp-n meg csak belépéssel lehessen böngészni?
Köszönöm a válaszokat, ha lesznek.

gergely-szabo.com

(#2332) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Üdv.
Mostanában gondolkozom egy NAS beszerzésén. Szerintetek jó döntés lenne a DNS-320l, vagy másfajtás vegyek? Vélemények? Főként torrenetezésre, adattárolásra és tv-n keresztüli hd videó stremelésre szereném használni.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#2333) bladegery válasza tibi0930 (#2332) üzenetére


bladegery
senior tag

Én is erre használom és működik szépen, bár a réggebbi verzió.
A legvadabb bd.iso-kat nem tudom hogy átviszi-e.

gergely-szabo.com

(#2334) gyiku válasza bladegery (#2331) üzenetére


gyiku
nagyúr

[link]

hüllő

(#2335) bladegery válasza gyiku (#2334) üzenetére


bladegery
senior tag

Az addig oké, csak viszonylag sok eszközről menne, köztük android és esetleg ios eszközök is:(

Ja és arra valaki tudja a megoldást hogy a Transmission ezt írja:
Error: Permission Denied és itt kiírja a torrent mappájának és fájljának elérési útját.

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

(#2336) [Misel] válasza bladegery (#2335) üzenetére


[Misel]
tag

Nincs joga a transmission-nek írni abba a könyvtárba

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2337) bladegery válasza [Misel] (#2336) üzenetére


bladegery
senior tag

Én is erre gondoltam, hogy tudok adni neki?

gergely-szabo.com

(#2338) [Misel] válasza bladegery (#2337) üzenetére


[Misel]
tag

chmod a+w <könyvtár-ahova-letölt-a-transmission>

ezzel global write lesz (mindenki tud rá írni)

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2339) Kulbi válasza tibi0930 (#2332) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Hali,

Ezen célból vettem az enyémet is. Talán két választás van a Zyxel és a D-Link ebben az árkategóriában. Én 18e-ért vettem a 320L-t és ennyiért abszolút meg vagyok elégedve vele. Transmission, Twonky simán felmegy rá, bár én sambát használok főleg. Jelenleg 40 torrent megy egész nap, kihasználva a teljes sávszélességet. Plusz HD filmeket nézek média lejátszón, még akadást lassulást nem tapasztaltam. A másolási sebesség 100 Mbit-es neten 10 MB/s körüli, nem egy fénysebesség, de csak egyszer kell rá felmásolni mindent. Ezért pl én nem fogok gigabites routerre beruházni, pedig minden cat5e kábellel fut. A ventije hangos ez biztos, de a Zyxel NSA 310-zé is az (öcsémnek ilyen van). Én leszedtem a fedelét és fektetve van a szekrény tetején, így be se kapcsol a venti:) Ja és jelenleg csak egy 2 terrás WD Green vinyó van benne.

Remélem segítettem üdv...

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#2340) kenand válasza jfcvfc (#2320) üzenetére


kenand
veterán

Tapasztalatom szerint a miniDLNA semmivel sem jobb, mint a gyári.
Sőt a samsung TV-k egyáltalán nem látják a miniDLNA-s tartalmat - gyárit igen)
Szóval nem érdemes vele szenvedni. Nekem fenn van mindkettőő de a miniDLNA-t már nem használom

Én használtan vettem baráti áron, lénygében nem bántam meg, de a venti hangos és pocsék. 3.5" HDD helyett 2.5" HDD-t tettem bele, de a venti így is bekapcsol és baromi idegesítő.

Pont a ventije miatt nem érdemes transmissiont sem rátenni.
Inkább be kell szerezni egy olcsó 1043-as TP-link rootert, az open WRT-vel halkan teszi a dolgát. Egy dologra kényes csak a külső HDD-re. Nem mindet szereti, nekem a 3. vált be.

[ Szerkesztve ]

(#2341) Tutu7030 válasza kenand (#2340) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én a routeren minidlna-t használok, nincs vele semmi problémája a samu tv-nek.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2342) [Misel] válasza kenand (#2340) üzenetére


[Misel]
tag

a 1043 nekem nem tudta kihajtani a 20megabites netet transmissionnel, gyenge a vas hozzá. Ha meg 1-2 torrentet futtatsz csak, amit még el is bír, azzal kár vergődni szerintem.

DNS320-ban meg cserélni kell ventit egy jó nagyra, aztán kész. Ha meg a gari miatt aggódik valaki, akkor pedig el kell dugni valahova, ahol zajonghat és Full Speed-re állítani a ventit.

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2343) kenand válasza Tutu7030 (#2341) üzenetére


kenand
veterán

LG nem szereti, a gyárit látja a miniDLNA-t nem, LG TV-seknek felesleges vele küzdeni.
Most látom, hogy véletlenül samsungot írtam korábban...
(pontosabban az eszközt látja, csak a tartalmat nem)
WD live-val mindkettő ok.
Mondjuk az LG TV beépített lejátszója is felejtős. Feliratot (DLNA-ról), DTS-t nem kezel.
Sima AVI azért megy, de miniDLNA-ról azt sem játsza az LG TV.

[ Szerkesztve ]

(#2344) tibi0930 válasza Kulbi (#2339) üzenetére


tibi0930
csendes tag

Igen, köszönöm. Viszont 18-ért én még nem láttam, 30 körül vannak inkább. Te hol vetted ilyen olcsón? Esetleg tippek hol érdemes venni?

(#2345) Kulbi válasza tibi0930 (#2344) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Én sokáig figyeltem a piacot. Eredetileg Zyxelt akartam. Szóba jött, hogy Németo.-ból hozok, aztán lám egyszer csak megláttam a Bluechip honlapján és megrendeltem. Most már nincs ennyiért sehol. Néha ki lehet fogni, mint decemberben az Edigital-nál a zyxeleket. Érdemes nap mint nap ránézni a webshopokra, nem tudom miért van, hogy egyik nap még 30e aztán másnap 20e.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#2346) BaLee válasza Kulbi (#2345) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én is rendeltem anno a Bluechipnél, igaz nem 18 volt hanem 22,5k de 1 hétig hitegettek majd felhívtak, hogy sokan rendeltek, nekem már nem jutott...

(#2347) neltarion válasza [Misel] (#2329) üzenetére


neltarion
csendes tag

Köszönöm, sikerült megcsinálni.
Ez a beállítás elkerülte a figyelmemet. :)

Annyit fűznék hozzá ha valaki esetleg hasonló problémával találja magát szembe, hogy nekem úgy sikerült változtatnom az umask értékét, hogy először leállítottam a transmission-t, átírtam az umaskot, aztán újra elindítottam transmission-t. Ha nem így csináltam mindig visszaírta magát az alapértelmezett beállításra.

(#2348) [Misel] válasza neltarion (#2347) üzenetére


[Misel]
tag

ez pedig normális működés :D induláskor beolvassa a konfigfile-t, leállításkor pedig kiírja

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#2349) Ijk


Ijk
nagyúr

Hogy tudom beállítani, hogy ne kelljen mindig feloldanom SSH-n az írásvédettséget a transmission mappában a "chmod a+w -R /mnt/HD_a2/Downloads" paranccsal?

Illetve megint felteszem a kérdést, hogy van-e valakinek ötlete miért van 5MB/s alatt a NAS-ról olvasás sebessége, miközben 10MB/s-el tudok rá írni hálózaton? Elég bosszantó kezd lenni hogy minden BD tartalmat usb-s vinyóra ki kell másolnom hogy le tudjam játszani. Nem ezért vettem NAS-t.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2350) bounty123 válasza Ijk (#2349) üzenetére


bounty123
őstag

Szerintem umask érték helyes beállításával a transmission konfigjában.
"umask": 0,

A másodikra nem tudok tuti megoldást, nálam dns-320-on nincs ilyen gond. Gyári nem használt alkalmazások legyenek deaktiválva, ne fusson ezerrel sok torrent amikor lejátszani próbálsz, esetleg transmisison-ben "preallocation": 2 beállítás ami segíthet ha a töredezettség okozza a lassulást.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.