Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  djuice (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1044) cocka


cocka
veterán

Még mielőtt bárki hülyének nézne, volt itt egy mobilszolgáltatókról és tesco mobile-ról szóló kérdőív, aminek a kitöltése során az alábbi hibákba ütköztem. A delikvens (vélhetően nőből volt) viszont törölte a hsz.-t így sok értelme nincs annak, hogy írtam egy nagymonológot, bár a linkje megvan, szóval megnézhetitek:

[link]

Csak pár észrevétel:

befolyásolták abban

Kedvező volt, a készülék ára

Kérem, adja meg,

Azért egy ilyen kérdőívbe minimum helyesen kéne írni, másrészt nem ártana tisztában lenni azzal, hogy mi számít mobilszolgáltatónak és mi nem.

Bluemobile, Djuice, Postafon, Red Bull Mobile -> Ezek egyike sem mobilszolgáltató, hanem egy a Telenor, T-mobile, Vodafone égisze alatt működő saját brand.

Tehát célszerű lenne átírni mondjuk így:

Telenor/Djuice/Red Bull Mobile
T-mobile/Blue Mobile
Vodafone/Postafon
Tesco Mobile

Logikai bukfencek is vannak itt szép számmal. Senki nem mondta, hogy kötelező szolgáltatótól venni a telefont. Úgyhogy egy csak simes vásárlás esetén irreleváns azt feszegetni, hogy mennyiben befolyásolt a szélesebb készülékválaszték vagy a készülék ára.

melyik mobilszolgáltatónál

Egyre kérdezel és közben többet is ki lehet választani. Egyszerűbb lett volna azt írni: mely mobilszolgáltató(k)nál

a jelenlegi mobilszolgáltatójának?

Egynél több előfizetés esetén melyiket tekintsem jelenleginek? :D

Milyen irányba

és erre az a válasz, hogy belföldön? Nem inkább belföldre

követi figyelemmel

Kíséri figyelemmel. Nyelvhelyességből nem vagy a helyzet magaslatán.

átvigye az esetleges új szolgáltatóhoz

Milyen az az esetleges szolgáltató? Lehet, hogy bejön a piacra, de lehet hogy mégse? :D

Nem lett volna értelmesebb azt írni, hogy "hogy esetleg átvigye az új szolgáltatóhoz"?

Ha IGEN, melyikről?

Mivel Magyarországon csak egyetlen egy van, a Tesco Mobile, így a másik két opció kiesett. Át kéne fogalmazni a kérdést: Hallott már virtuális mobilszolgáltatókról és a mobilpiacon egyre inkább jelenlévő saját márkás viszonteladókról?

A 15A és 15B kérdés egy és ugyanaz. :D 15A kérdés: Ha igen, melyekről? Ha nem, akkor meg goto 16. kérdés, mivel ha nem hallottam róluk, akkor nyilván egyről sem hallottam, tehát felesleges újból ugyanazt a kérdést feltenni, hogy na de mégis melyikről hallottál.

17B: Na pont itt nem kéne bekorlátozni a usert egyetlen választási lehetőségre. Bár ha hozzád általában csak egyféle csatornán jut el az információ...

feltöltő kártyás előfizetés

Egy szó. Mivel sem az előfizetés, sem a kártya nem tölt fel semmit. :D

SIM-kártyáját

Nem kell kötőjel.

Vodafoneos,

Mivel nem magyar, ezért kötőjellel kell hozzákapcsolni a toldalékot: Vodafone-os

kártya független

Egy szó.

Az egyenleg feltöltését megduplázhatja

egyenlegfeltöltés egy szó.

akkor dupla pontot írhat jóvá a feltöltésénél,

Ki? Úgy korrektebb lett volna, hogy "akkor Önnek az egyenlegfeltöltésnél dupla pontot írnak jóvá" vagy valami hasonló.

a Tesco Mobile szolgáltatási minősége egyenértékű a hagyományos mobilszolgáltatókéval

Mivel a Vodafone hálózatán élősködik, inkább az ő hálózatukkal hasonlíttatnám össze, de e tekintetben a kérdés ekvivalens azzal, hogy ugyanolyan jónak találja-e a szolgáltatás minőségét a Vodafone-nál, mint a másik két szolgáltatónál.

nem kell sorban állnom

Lakhelyének típusához a megyeszékhely kategória nem ártott volna.

Jövedelmi helyezetet Magyarországon nem illik feszegetni.

Egyébként a kérdőív nem hosszú, de még ez is "megterhelő" lehet egyesek számára.

Amúgy meg kitöltöttem, de szerintem én voltam az egyetlen, aki ezt megtette. Ha ez egy szakdolgozathoz készült munka, akkor valljuk be, elég igénytelennek tűnik.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  djuice (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.