Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) *Ropi* válasza Fejo (#9495) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem akarok dönteni, mindkettő nagyon tetszik. ;) :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9502) Xantomas


Xantomas
őstag

Zavaró a belógó nád levele, vagy pont dob a képen?[link]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#9503) Zola007 válasza Xantomas (#9502) üzenetére


Zola007
veterán

Szvsz, ha nem haragszol, nekem egy kicsit zavaró, nagyon elhúzza a szemet. Nem ártana, ha sejtelmesebb lenne

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9504) Fejo


Fejo
őstag

Első madár fotóm. Épp makróztam amikor beállított és nem volt nálam más optika, így a 180-as Sigma makróval készült. :D

PS: Valaki aki jártasabb az ornitológiában, megmondaná, hogy milyen madár lehet? A farka kicsit vöröses volt. Előre is köszi! :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#9505) biggamer válasza Fejo (#9504) üzenetére


biggamer
veterán

Házi rozsdafarkú.
Szerintem nagyon jó lett, grat. :C
Jó ez az obi.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9506) j.bravo válasza Xantomas (#9502) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem spec. tetszik, de ha gondolod, csinálj egy retusált verziót is, hadd lássuk jobban :D

Hydra: szép az a boglárka és jól le is fotóztad! Ha jól tudom manuális fókusszal csinálod ha fent van a közgyűrű. A fókuszgyűrűt tekered vagy előre-hátra mozgatod a gépet? Mindezt kézből vagy állványról?

Fejo: az első :R
Megmutatnám hasonló témájú gyenge próbálkozásomat bő két évvel ezelőttről, de nem csak képminőségben kevésbé jó (Minolta A1+dcr250), hanem kompozícióban is... azért lehet hogy mégis, hátha olyan nagyon nem égek be.
A rozsdafarkú is jól néz ki!

raczger: az első tényleg tetszetős. A másodiknak tényleg vagy élesebbnek kellene lennie, vagy sokkal homályosabbnak.

Mauzes: :((( Hát igen. A többiek leírták, sajnos ezt lehet várni egy megapikszelhuszártól... a szomorú az hogy ma már csak ilyeneket lehet kapni, a pár éve még egészen jó gépeket a marketingstratégia egyoldalúságával ("Minél több megapikszelt a népnek! Ti nép pedig azt vegyétek mert az a jó nektek... úgyse kaptok mást!") ilyen szinte sikerült lerontani...

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9507) Fejo válasza biggamer (#9505) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#9508) Fejo válasza j.bravo (#9506) üzenetére


Fejo
őstag

Kiváncsian várom! ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#9509) johnjohn


johnjohn
addikt

Vacsora !

[ Szerkesztve ]

(#9510) j.bravo válasza Fejo (#9508) üzenetére


j.bravo
addikt

Íme, alant. Egy kis zajszűrés lehet hogy nem ártott volna, de ez is egy olyan dolog amit még meg kéne tanulnom :D

illetve egy hasonló (milyen lárva a másik? És most éppen kajál, vagy...?)

Whatever.

(#9511) Fejo válasza j.bravo (#9510) üzenetére


Fejo
őstag

A másodiknál egy kicsit elcsúszott a fókusz a lárva végére. Jó kis kép, amint épp bekajál. :D
A hangyásnál tényleg elmenne egy kis zajszűrés, de nem vészes.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#9512) Hydra SR válasza j.bravo (#9510) üzenetére


Hydra SR
addikt

Váóó, katica lárva eszi a levéltetüt :C Szuper jelenet. Tényleg kár, hogy az élesség egy kicsit elcsúszott. Legközelebb... :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#9513) runner 125 válasza Hydra SR (#9492) üzenetére


runner 125
nagyúr

1.,5. :R :C
Gratu!

Fejo! Mind2 nagyon jó! :R
Gratu!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9514) j.bravo válasza Hydra SR (#9512) üzenetére


j.bravo
addikt

Ezért is kérdeztem hogy állványozol, gépet mozgatod vagy az obit tekered, stb... merthogy ezt két éve egy kerti székre felállva egy diófa szellő által fújdogált levelén adtam elő, próbálva megtartani valamelyest az ágat, a gépet és magamat :B
Ugyanazon a diófán mondjuk most se naghyon tudnám máshogy :D

Whatever.

(#9515) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Ma próbálkoztam ' 80-as évek beli fotókat összehozni :B

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9516) Jinxx válasza runner 125 (#9515) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nekem határozottan tetszenek. Főleg az első. Talán túl lágyra sikerült, és a "sepiás" hatás sem pont az igazi, de egész jók lettek.

(#9517) Terapeuta válasza runner 125 (#9515) üzenetére


Terapeuta
őstag

Máskor csajokkal légyszives :W

:DDD

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#9518) Terapeuta válasza Fejo (#9504) üzenetére


Terapeuta
őstag

Neked úgylátom tökmindegy, mi van a géped előtt :K

Bravó: második képed bravó !! :C

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#9519) Hydra SR válasza j.bravo (#9506) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha már beálltam egy adott témára, akkor előre-hátra mozgással fókuszálok. Előtte belövöm a leképezési arányt nagyjából a közgyűrűkkel. Lehetőség szerint igyekszem úgy belőni, hogy a fókuszgyűrű középtájt vagy a közelponton legyen, amikor az ideális leképezés van beállítva. (Ha valamiért változtatni kell a leképezésen, akkor általában lefele, vagyis kisebb nagyítás kell. Vágni könnyebb, mint hozzárajzolni a képhez.) Kézből szoktam fotózni, sőt, most épp el is hagytam az állványom gyorscseretalpát szóval nincs állványom gyakorlatilag.
Ja, a fix 50-essel, ha már sok közgyűrű van fönt, szinte kár is a fókuszgyűrűt tekergetni. A teljes sorral a fókusztávot úgy 4 és 4,3 cm között tudom változtatni az obi elejétől mérve.

Jinxx: te is beugrottál az emulátoros konvertergyűrűnek :) Nem, ez a Jupiter volt. Ha F/2 van az exifben, az mindig valamelyik M42-esem, általában a Jupiter37-A. A Canon 50-est sosem használom F/2-n, mert F/2.2-2.5 környékétől kezd el szépen rajzolni, ha meg nagyon kell a fényerő akkor nem spórolok meg 1 stopnyit, akkor F/1.8-ra kinyitom.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#9520) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Üdv!

A hétvégén végre felülkerekedtem lustaságomon és csináltam 1-2 próba képet. Többek között első "igazi" HDR képemet is megalkottam. A fotók tényleg teszt jellegűek, próbálkoztam helyeket, beállításokat elcsípni, jöjjön most egy-két szerintem jobban sikerült (vagy valamiért érdekes) verzió.

Tehát kezdtem az Avason, a kilátónál:
Avasi kilátó
Backlight (próba)
Hold
Miskolc Sunset (HDR)
Miskolci panoráma (próba)
Variációk egy témára (világítás)

Azután irány a hegyekbe, legalábbis Lillafüredig (és a közelben, Bánkút felé):
Ahogy a motoros látja
Green-peace
Hámori "szoros"
I always feel like, somebody's watching me...
Lillafüred @ Night (HDR)
Palotaszálló
Riding on the Sun

És hazafelé persze nem lehetett kihagyni a Diósgyőri várat:
Diósgyőri vár @ Night (HDR)
Fény az alagút végén
Gesztenyesor @ Night (HDR)

Valamint még egy érdekesség: amikor a Palotaszállóról csináltam képeket, egyszer csak valami mocorgást hallottam mögöttem. Gondoltam valami madár, gyík vagy hasonló, mert még azért nem erdőben voltam, hanem út mellett, "közel a civilizációhoz". Megfordulok, semmi. De még mindig mocorog, elkezdem sasolni az aljnövényzetet, aztán észreveszem, hogy valaki egyhelyben sunyul, hátha nem veszem észre. Igazából meglepődtem, hogy nem iszkolt el, amikor egy nem összehajtott álvánnyal indultam felé, de rendes volt, engedett egy címlapfotót. :))

A naplementés HDR-hez: mivel a gép még nem tud automatán expozíciósorozatot csinálni, volt egy kis delay a képek készítése között. Na most megtudtam, hogy ami egy képen 2mp alatt el tud mozdulni, az mind el is fog. :DDD

Egyébként várom a (z építő jellegű) kritikákat, nyáron tervezem majd kicsit jobban beleásni magam a témába, addig meg kis gyakorolgatás. :U

(#9521) Jinxx válasza Hydra SR (#9519) üzenetére


Jinxx
senior tag

Máskor a szememnek hiszek, nem az exifnek. :)

(#9522) werttzui válasza Pistabaaa (#9520) üzenetére


werttzui
őstag

"Ahogy a motoros látja" Na ez mindent ver :)

PENTAX

(#9523) Pistabaaa válasza werttzui (#9522) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Köszi! Örülök ha tetszik. :K

(#9524) Jinxx válasza Pistabaaa (#9520) üzenetére


Jinxx
senior tag

Vannak köztük elég jók, de van amit a helyedben fel sem töltöttem volna.

Avasi kilátó: Túristaként lekapva elmegy, de semmi látványos, vagy egyedi nincs a képen ami megfogná az embert.
Backlight (próba): A színek, és a téma sem rossz, csak ezen a képen sincs mit nézni. Ha megint arra jársz, érdemes lenne nekifutni megint, mert látványos képeket lehetne csinálni.
Hold: Ezt nem raktam volna fel.
Miskolc Sunset (HDR): Nekem ez tetszik a legjobban, lehetne egy kicsit részletgazdagabb, és zajmentesebb, de majd legközelebb. :)
Miskolci panoráma (próba): Ez sem túl érdekfeszítő, de ha több képből raktad össze, gyakorlásnak elmegy.
Variációk egy témára (világítás): Nem mondom rá, hogy rossz, de személy szerint nekem nem annyira jön be, másnak lehet egy tetszetős kép.
Ahogy a motoros látja: Ez bejön! Lenne rajta egy szembe jövő motoros, aki integet, überbrutál kép lenne. :D
Green-peace: Tetszik, jó tájkép, de egy kis kéket hagyhattál volna az égen.
Hámori "szoros": Én ezt sem raktam volna fel, de lehet másnak tetszik.
I always feel like, somebody's watching me...: Ez jó lett, ötletes! :)
Lillafüred @ Night (HDR): Ez is jó ötlet, de ha nekifutsz még párszor, lehet jobb is. ;)
Palotaszálló: Ez is jó tájkép, és itt maradt az égből is.
Riding on the Sun: Erre nem tudok mit írni, nem jut eszembe semmi, jó ötlet pedig. A jobb oldalon a faágat kivágnám, vagy retusálnám.
Diósgyőri vár @ Night (HDR): Nem rossz, talán kicsit szűkre, és túl középre vágtad.
Fény az alagút végén: Nem rossz, szerintem ez is lehet jobb "többedik" nekifutásra.
Gesztenyesor @ Night (HDR): Mint az előző.

Persze ez mind egyéni vélemény, én is amatőr vagyok mint te.
Régen nem írtam ennyit, de ez akkora adag volt, hogy muszály volt rizsáznom egy kicsit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9525) Pistabaaa válasza Jinxx (#9524) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Köszi a véleményeket! :R
Az Avasi kilátó tkp. egy álló panoráma (2 képből), így utólag azt mondom, az ott felejtett autó és a túl sok aszfalt a lenti részen tényleg ront az összképen, nekem a színei tetszettek még. A Backlight direkt van próbával fényjelezve, akárcsak a panoráma (amit 5 képből raktam össze), előbbiben érzem van még sok lehetőség, csak korom sötétben, néhány tőlem függő ember (én a 'la sofőr) nyaggatása közepette nem tudtam igazán belőni, tényleg csak érdekességnek mutattam.
A szembejövő, integető motoros már intézve van a következő alkalomra. :DD
A Green-peace-nél lehet tényleg nem ártott volna valami az égre, színt semmiképpen nem akartam, hogy tényleg a zöld domináljon.
A fa belógások meg még sokhelyen vannak, vágást gyakorolni kell még.
Akárcsak a HDR-t, arra is majd még "gyúrok" (vazze), nekem is a naplementés jön be összességében a legjobban, csak mozogtak a felhők, a fák, a Nap, már csak az állványt kellett volna rázni egy kicsit. :P

Köszöntem a kritikát. :K

(#9526) BEE


BEE
addikt

Egy mai zöldség.

[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9527) philoxenia válasza Xantomas (#9502) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vágd jobbról szűkebbre, add neki azt a címet, hogy : "Célszalag" :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9528) BEE válasza Pistabaaa (#9520) üzenetére


BEE
addikt

Néhány képtől eltekintve nagyon jók ! :R
Főleg a HDR-ek tetszenek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9529) BEE válasza Fejo (#9504) üzenetére


BEE
addikt

Kicsit sprőd a mellénye.
Olyan mint nagyapám fonott kosarai... :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9530) BEE válasza Xantomas (#9502) üzenetére


BEE
addikt

Jobb lenne, ha még éppen kivehető nádsziluett lenne.
Szerintem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9531) raczger válasza Szten Márs (#9496) üzenetére


raczger
őstag

köszönöm

azért nem lett élesebb mert lehet nem mentem elég közel (kicsit lusta vagyok), de lehet hogy a fényképező csak ennyit tud 10x optikai zoom alatt + makró mod (50k-s lumix), de mondjuk meg kellene tanulnom a fényképező beállításainak használatát szerintem:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9532) Pistabaaa válasza BEE (#9528) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

:R

(#9533) Mauzes válasza j.bravo (#9506) üzenetére


Mauzes
őstag

Ok, köszi mindenkinek!

Majd megpróbálom a 3 megapixelt, hogy mennyire lesz jó anyáméknak, és kipróbálom a fix iso-t is, de elég gyanús, hogy sok kép túl sötét lesz, mivel mindenféle környezetben szoktak fotózgatni.

(#9534) Jinxx


Jinxx
senior tag

Hétvégi fotózgatásom eredménye:

(#9535) biggamer válasza Jinxx (#9534) üzenetére


biggamer
veterán

Főleg a 2. és az 5. tetszik, de jó lett a 4. és a 6. is.
Legjobban a második tetszik.
Grat a képekhez.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9536) Jinxx válasza biggamer (#9535) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszönöm mester! :)

(#9537) Pistabaaa válasza Jinxx (#9534) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Második el van találva nagyon. A negyediknek van egyfajta "szabad vagyok" feelingje, a kiskacsa für dich pedig "tök édi". :B :DDD
Grat. :C

Amikor látom az ilyen képeket, akkor azért fáj a szívem egy tükörreflexes után... :U

(#9538) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Még 1 pár lepkés:

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#9539) Jinxx válasza Hydra SR (#9538) üzenetére


Jinxx
senior tag

Menjél te a tudodhova. :P Egyébként a 3. 5. 8. 9. és az utolsó fantasztikus, a többi csak jó.
Hol találtál ennyi lepkét? Nehogy azt mondd, hogy megint csak lementél a ház előtti rétre. :DDD

(#9540) philoxenia válasza Hydra SR (#9538) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez csúcs, a kompozíció is nagyon eltalált, ezzel érdemes lenne valahová pályáznod is... :K
Persze a többivel is, de ez tényleg különleges. :)

mod: egyébként érdekes, hogy a legtöbb lepke nekem is ismerős, de azok sokkal kisebbek.... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9541) Jinxx válasza Pistabaaa (#9537) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszi!

Nekem meg fáj a szívem egy nem fókuszhibás objektív után. :DDD

(#9542) Hydra SR válasza Jinxx (#9539) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :)
Pedig de. Itt repkednek mind a templom mögötti réten.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#9543) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Mi lenne ha nyitnánk külön topicot a DSLR-eknek?
Vagy mondjuk random pénzösszeg átutalása a kompaktosoknak bizonyos időközönként? :DD

Egyébként a lepkék sem semmik. Ez még olyan kategóriás rovar, amit eltűrök a monitoron. :DDD

(#9544) Hydra SR válasza philoxenia (#9540) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi neked is.
A méret csalóka lehet képen. Amíg csak képen láttam őket, én is nagyobbnak gondoltam a boglárkalepkét, pedig elég kicsi. Úgy 2,5-3 centi magas.
Összesen maximum 4 lepkefaj van a képeken de érzésem szerint az utolsó előttin is boglárkalepkék vannak csak valamiért kicsit eltér a mintázatuk, talán másik alfaj. Csak a narancssárga és a citromsárga lepkék nem boglárkák szerintem. Nem is tudom, hogy azok micsodák. Azok nagyobbak voltak, főleg a sárga, az olyan féltenyérnyi.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#9545) Stitch válasza Hydra SR (#9538) üzenetére


Stitch
őstag

Bp környékén készültek?! Mikor, hol?! :)

Szerintem a 4. a legütősebb! Grat!

(#9546) Hydra SR válasza Stitch (#9545) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszönöm
Bp-en belül van ez, a Gazdagréti lakótelepen, a templom mellett a lejtős részen, tegnap :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#9547) biggamer


biggamer
veterán

:Y :Y :Y PHotóstalálkozó vasárnap :Y :Y :Y

2008. május 17./ szombat / -tól május 18./ vasárnap /-ig Nőszirom Kiállítás.
" A Fővárosi Állat- és Növénykert - az Íriszkedvelők Magyarországi Egyesületével közösen - az idei évben is megrendezi a Magyarországi Nőszirom Kiállítást. A negyedik alkalommal megrendezésre kerülő kiállításra ebben az évben május 17-én és 18-án, azaz szombaton és vasárnap kerül sor. A bemutató célja idén is a magyar kertkultúra fejlesztése, a népes és igen változatos nőszirom nemzetség megismertetése, illetve a nőszirmok által nyújtott kertészeti és esztétikai lehetőségek bemutatása. A különféle kertészeti nősziromfajták bemutatója mellett a közönség látványos virágkompozíciókat is láthat. A kiállítás ideje alatt a növény-keresztnevűek (pl. Hanga, Ibolya, Jácint, Jázmin, Pálma, Rózsa, Virág stb.) díjmentesen kereshetik fel az Állatkertet. "
Elmehetnénk az Állatkertbe vasárnap, pont beleesik abba az időpontba ez a kiállítás.
Biztosan lesznek szép színkombinációk. :K
És persze az új állatkákat / a régebbieket is :) / lencsevégre kaphatnánk.

Jelentkezni lehet : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9548) D4rkm4n válasza Hydra SR (#9538) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A megszokott tökéletesség. :R

Ja és nemsokára meglesz a BG-E3-as markolatom. :DDD (Tudom, hogy ez off, de nem tudtam kihagyni).

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#9549) j.bravo


j.bravo
addikt

Kösz mindenkinek aki hozzászólt a 2évvel ezelőtti képeimhez! ;)

runner 125:
Terapeuta mond valamit, tényleg jobb lenne egy tupírhajú frufrus csajszival :) (ha már 80-as évek)

De a 80-as évekből származó papírképek jelenlegi színvilágát (a fakulás által.. anno gondolom normális színük volt) sikerült szépen megteremteni.

Hydra SR: hihetetlen sorozatot csináltál a boglárkákról! A 4,5, utsó előtti és azelőtti nagyon ütős :R Látom, Gazdagrétre kéne költöznöm. Van kiadó szobád? ;]
Viccen kívül: köszi a know-how-t. A Jupitert simán konverterre szoktad rakni, vagy közgyűrűre?

Pistabaaa: jól leírtál k a többiek, bár persze a vélemények, ízlések különböznek picit (addig jó) :) nekem a jelenlegi formájában is tetszik az éjjeli diósgyőri vár, az éjjeli palotaszállós (bár nyugodtabb víztükörrel, élesebb tükörképpel még jobb lenne). a somebody's watching me, és ígéretes az ellenfényes fasziluettes is. A vörös szín utómunka eredménye? Érdekes hogy a motoros-perspektíva jelenlegi formájában nem mozgatott meg bennem semmit, de szembejövő motorossal tényleg jó lenne :) csak az integetéssel óvatosan (Safety first!) A nagyon durván ellenfényes képeknél (pl. a Riding on the Sun) érdekes lehet megpróbálni némi hdr-bűvészkedést.

BEE: szépen megszerkesztetted a zöldséget, jó az átlós kompozíció és a fényjáték, bár sokaknak valószínűleg nem túl érdekes a kép. Nekem mondjuk igen, mint talán emlékszel, én is szoktam ilyeneket gyártani :D

Jinxx: az elsőn szép a fény a szirmokon, és jó hogy egy ízeltzlábú és pont ott van. Kicsit talán vághatnád szűkebbre. A másodikat nagyon eltaláltad! :C tetszetős a negyedik és ötödik is.
Voltak neked régebben m42 obijaid, vagy rosszul emlékszem? Mi lett velük, eladtad őket?

Whatever.

(#9550) Pistabaaa válasza j.bravo (#9549) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Köszi neked is a véleményt.

Nyugodtabb víztükör: khm, a somebody fent várt rám, hogy ugyan induljunk már (igaz, este volt, kissé hűvös, főleg biciklivel), így amikor már nagyon unta, szórakoztatónak találta dobálni a vizet. :W :DD Én meg csak már a gépen vettem észre, hogy nagyon nem fain, hogy 5 képből mindegyiken más a tükröződés. De hát evvan.

A vörös szín nem utómunka, a kilátónál készült a kép és azt éjszaka megvilágítják, végighaladva az főbb színeken, ez tűnt a legjobbnak. :U

Az integetős meg persze "lezárt útszakaszon történne profi motorossal". :K (egyébként nem nagyon van vállakozó ismerős, úgyhogy lehet, hogy marad ennyiben)

Ellenfényesnél pedig már hogy őszinte legyek, kicsit lusta voltam szöszölni, ígyis épphogy belefért ennyi, kezdődik lassan a vizsgaidőszak, úgyhogy jegelve lesz kissé a téma. :O

Szép hetet!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.