Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) Zola007 válasza biggamer (#9446) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem spec tetszik, hogy a tüzes képen a jobboldali házikó szép éles, míg a balnál nagyon szépen látszik a hőáramlás. Egyébként a többinél is jók a színek, a triónál túl fehér az ég, de olyan felhőknél nem is nagyon tudtál volna mit csinálni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9452) philoxenia válasza johnjohn (#9449) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó a téma és a cím is. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9453) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Érettségi után végre volt egy kis idő kimozdulni :)
Néhány kép;

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9454) philoxenia válasza runner 125 (#9453) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szépek ! Milyen rovar, az első és a harmadik ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9455) gardener


gardener
senior tag

2. kép :K

többinél nagyon zavar a zaj.

(#9456) biggamer válasza runner 125 (#9453) üzenetére


biggamer
veterán

A 2. a 4. és az 5. tetszik, de főleg a 2. rózsabogaras. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9457) philoxenia válasza biggamer (#9456) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt mintha repcén lenne...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9458) biggamer válasza philoxenia (#9457) üzenetére


biggamer
veterán

A fenyőrigó is szállhat diófára. ;) :D

A bogarat, amit kérdezel én bundásbogárnak hívom, azt nem tudom, hogy mi az eredeti neve.

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9459) philoxenia válasza biggamer (#9458) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem reklamáltam, kérdeztem, :D Szerinted is repce?

Itt ez tényleg kőrisbogár?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9460) runner 125 válasza philoxenia (#9454) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm mindenkinek! :K :R

philoxenia! H őszinte legyek azokat én sem ismerem. :B

gardener! Egyet értünk.
Erre képes az FZ50...vagy én :D

biggamer ! :R

Üdv.
ui.: Valóban repce ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9461) biggamer válasza philoxenia (#9459) üzenetére


biggamer
veterán

Szerintem is repce.
Itt a körisbogarad : [link] :DD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9462) philoxenia válasza biggamer (#9461) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem is gyanús volt, remélem a fotós hölgy nem törte porrá és ette meg bizonyos célból, a "spanyol légy"-nek gondolt bogarat.... :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9463) Oliverda


Oliverda
félisten

Cic

Macskanyelv

Snidling virág vs. méh #1

Snidling virág vs. méh #2

Snidling virág vs. méh #3

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9464) Teng válasza Oliverda (#9463) üzenetére


Teng
aktív tag

Nagyon Szép képek. Milyen géppel és obival készültek?

(#9465) Oliverda válasza Teng (#9464) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! 350D + kit obi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9466) biggamer válasza Zola007 (#9451) üzenetére


biggamer
veterán

:R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9467) Zola007 válasza philoxenia (#9454) üzenetére


Zola007
veterán

A harmadik az Epicometis hirta (bundásbogár), az elsőből többet kellen látnom

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9468) biggamer válasza Zola007 (#9467) üzenetére


biggamer
veterán

Szerintem az első is az, csak hatúlrúl. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9469) Fejo


Fejo
őstag

Mod: Sorry, most vettem észre, hogy nem a PH-ra méretezett képeket töltöttem fel... :O

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#9470) péter007 válasza Fejo (#9469) üzenetére


péter007
senior tag

hy

Nekem a második nagyon tetszik, igazán hangulatosra sikerült :C ...a képméret meg nem gond.

(#9471) biggamer válasza philoxenia (#9459) üzenetére


biggamer
veterán

Itt is van sok okosság : [link]

Kedvencem az állathangok rész.
Hallgasd meg a Gímszarvas hangját jó hangerőn, na az odab@sz. :R :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9472) Pistabaaa válasza Fejo (#9469) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Nekem is a második tetsz jobban, de ami még ezen kívűl is ++: végre rendes logód van. :P
Lehet, hogy csak az én hülyeségem, de szerintem így sokkal jobb a képek összhatása. :B
Peace. :R

(#9473) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

ma volt egy kis kiruccanás Tapolcára a tóparta, így megörökítettem pár élőlényt:[link]

mondjátok a véleményeket bátran, néhány kép volt már korábban is belinkelve

üdv péter

(#9474) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Miskolc - Erdei vasút (valahol Lillafüred és Diósgyőr vr. között félúton készült a kép emlékeim szerint, 2004-ben)

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9475) toth_janika válasza RoyalFlush (#9474) üzenetére


toth_janika
őstag

Nemrossz! :) Kár hogy olyan mintha ablakból lenne, vagy füstölt valami főleg a táblán látszik. De gondolom mozgott a kisvasút! ;)
MOD
Erről mi a véleményetek?
Ma voltam a Budai várban, és az ösvényen fotóztam ezt a képet.

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#9476) RoyalFlush válasza toth_janika (#9475) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Mozgott a kisvasút, és füstölt is valami :K miközben a fény áthatolt a fák ágai között :)

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9477) Oliverda


Oliverda
félisten

Cic

Cic2

Cic3

Cic4

Cic5

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9478) Zola007 válasza Oliverda (#9477) üzenetére


Zola007
veterán

Nézem az elsőt: "Na de aranyos"
másodikat: "Hogy nem esik le"
harmadikat: "Éppen folyamatban"
negyediket: "Látom besegítettél :-)"
Azért tényleg aranyos a kis ügyetlen.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9479) Zola007 válasza Fejo (#9469) üzenetére


Zola007
veterán

Másodiknak szépek a színei, látom teszik a népnek. Nekem modjuk az első jobban bekön, szép sejtelmes zöld lett a háttér, sarokból induló átmenet jól kiadja a levél vonalát.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9480) gardener válasza Fejo (#9469) üzenetére


gardener
senior tag

Nagyon úgy túnik,hogy Te értesz a fényképezéshez. :K
:C

(#9481) Oliverda válasza Zola007 (#9478) üzenetére


Oliverda
félisten

Hozzá nem nyúltam. :) Magától produkálta magát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9482) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Csak a pillanat kedvéért:

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9483) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Szüleim nemrégiben vettek egy digitális fényképezőt (Panasonic DMC-LZ7). Csináltak vele pár képet, de nem lettek valami jók. Gondoltam, elállítgatták a gépet, visszatettem mindent default-ra, de az eredmények ugyanolyan rosszak.

Én azt hinném, hogy ha vesznek egy ilyen szintű gépet, akkor az nekik bőven jó, még sok is lesz, hisz egyszerűen csak a családi alkalmakat akarják megörökíteni, de azt nem gondoltam, hogy a gyári beállítások ilyen gyatra minőséget nyújtanak.

Mondjuk nem tudom, milyen várható el, de szerintem nem ilyen:

egy "jobb"

egy átlagos

egy rosszabb.

Én egyáltalán nem értek hozzá, ezért szeretném itt megkérdezni, hogy mégis mi a gond a géppel, ha ezek az átlagos minőségű képek, amik vele készíthetők? Milyen beállításokkal kellene babrálni, és milyen irányba?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9484) biggamer válasza Mauzes (#9483) üzenetére


biggamer
veterán

A rosszabb képnél hiába villant a vakud, kevés volt a gépnek a fény.
Az exp.időt levette 30" , az ISO-t pedig feltette 500-ra.
A magas ISO miatt lett ilyen szemcsés a felvételed szerintem.
Meg talán be is mozdult egy kicsit a 30" miatt.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9485) biggamer válasza *Ropi* (#9482) üzenetére


biggamer
veterán

Én mindenképp vágnék a kép jobb oldalából, nem kell az az üres rész.
Még talán a ágy felét is leszedném, a kislány mellett lévő pléd széléig, úgy talán jobb lenne, és a konnektor sem lenne benne.
És kár, hogy az ugró kislány nem szemből van.

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9486) :AMF: válasza Mauzes (#9483) üzenetére


:AMF:
senior tag

az ISO a "jobb"nál 100, a másik kettőnél 400 és 500. ez ennek a kompaktnak sok. szvsz beltérben ne nagyon számíts jobb eredményre.

(#9487) raczger


raczger
őstag

nemrég egyik nap unatkoztam, és fogtam magamat, gondoltam csinálok valami jól kinéző képet, remélem nektek is tetszik (nem nagyon szoktam fényképezgetni)
kép1
kép2

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9488) *Ropi* válasza biggamer (#9485) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudom, hogy sok hibája van a képnek, de "reflexből" kaptam el, ennyire futotta. :B Szerencsém volt, mert pont arra állt az objektív, ahol a leányzó elrugaszkodott. Amikor elsuhant előttem, csak kattintottam. ;) Direkt nem vágtam, azért írtam, hogy " a pillanat kedvéért" készült a kép, dokumentáció jelleggel, nem művészeti értéknek szántam. :U

U.i.: egyébként jó a vágási ötleted, majd kipróbálom rajta. :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9489) biggamer válasza Mauzes (#9483) üzenetére


biggamer
veterán

Még annyit, hogy ha legközelebb ilyen fényviszonyok között akarsz fotózni, akkor ha lehet elötte kapcsold fel a lámpákat, húzd el a függönyt, esetleg a reluxát is fel kell húzni / ha nem zavarja a bentlévőket /, hogy minnél több fény jusson be a helységbe.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9490) biggamer válasza *Ropi* (#9488) üzenetére


biggamer
veterán

Én már kipróbáltam. :B [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9491) Mauzes válasza :AMF: (#9486) üzenetére


Mauzes
őstag

Az elég poénos, mert a képek nagy része beltérben készül/fog készülni.

biggamer: lehet, nem voltam egyértelmű, de én nem használom a gépet soha, csak a szüleim szeretnének vele fényképezni.

Na de nem mondjátok már azt, hogy ez így természetes! A tesóm 4 éves Sony nem tudom, milyenje beltérben is teljesen vállalható képeket készít, ha a tartalomra figyelsz, fel sem tűnnek a hibák. Ez meg olyan szemcsés, hogy még a kinyomtatott kép is szar lesz...

Ráadásul mit mondjak a szüleimnek? Állítgassátok az ISO-értékeket mindig? Örülnek, hogy be tudják kapcsolni...

(#9492) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Jönnek a lepkék (és egyes híresztelések szerint a gyurgyalagok is megérkeztek!):

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#9493) Lauda válasza Mauzes (#9491) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig ez a helyzet. Nekem TZ3 volt, inkább nem részletezem mekkora hulladék képeket készített. Tesóm régi Sonyja még jó volt magasabb iso-n is, de a legtöbb mai kompakt már elvérzik.

Hydra SR: gyönyörűek! :R

(#9494) Fejo válasza Hydra SR (#9492) üzenetére


Fejo
őstag

1, 5, 6. :C :R

Kézből vagy állványról? (ja és milyen makró optikával lőtted?)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#9495) Fejo


Fejo
őstag

Gazda és a nyája... :D

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#9496) Szten Márs válasza raczger (#9487) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pedig gyakrabban is fényképezhetnél.
Az első kifejezetten tetszik, még úgy is, hogy nem szól különösképpen semmiről :K (Bár ki tudja, lehet pont azért :D )
A másodiknál nagy kár, hogy nem éles a téma, pedig jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#9497) werttzui válasza Mauzes (#9491) üzenetére


werttzui
őstag

Túl sok a mpixel a kicsi érzékelőre ,hogy újabb gép az nem jelent semmit magas iso-n ami kompaktoknál már 400 (magasnak számít) sok a képzaj és nagy a gép zajmosása.
Egyszerűen képtelen kiszolgállni mind az optika a sok m pixelt és a kis érzékelő nagyon zajosodik. Az hogy létezik 12 mpixeles kompakt is az nem azt jelenti,hogy 12 mpixeles tűéles képet kapsz ! Állítsd fix iso 100-ra és csak jól megvilágított helyen fotózz vele külömben ugyan így jársz :)

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#9498) *Ropi* válasza biggamer (#9490) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó! :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9499) Jinxx válasza Hydra SR (#9492) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nagyon jók lettek! Jupiter, plussz közgyűrű?
Mod: Most látom, hogy 50es fix canon. Akkor jó közel engedtek. :)

[ Szerkesztve ]

(#9500) *Ropi* válasza Hydra SR (#9492) üzenetére


*Ropi*
félisten

1-5-6, de legjobban az 5. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.