Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9520) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Üdv!

A hétvégén végre felülkerekedtem lustaságomon és csináltam 1-2 próba képet. Többek között első "igazi" HDR képemet is megalkottam. A fotók tényleg teszt jellegűek, próbálkoztam helyeket, beállításokat elcsípni, jöjjön most egy-két szerintem jobban sikerült (vagy valamiért érdekes) verzió.

Tehát kezdtem az Avason, a kilátónál:
Avasi kilátó
Backlight (próba)
Hold
Miskolc Sunset (HDR)
Miskolci panoráma (próba)
Variációk egy témára (világítás)

Azután irány a hegyekbe, legalábbis Lillafüredig (és a közelben, Bánkút felé):
Ahogy a motoros látja
Green-peace
Hámori "szoros"
I always feel like, somebody's watching me...
Lillafüred @ Night (HDR)
Palotaszálló
Riding on the Sun

És hazafelé persze nem lehetett kihagyni a Diósgyőri várat:
Diósgyőri vár @ Night (HDR)
Fény az alagút végén
Gesztenyesor @ Night (HDR)

Valamint még egy érdekesség: amikor a Palotaszállóról csináltam képeket, egyszer csak valami mocorgást hallottam mögöttem. Gondoltam valami madár, gyík vagy hasonló, mert még azért nem erdőben voltam, hanem út mellett, "közel a civilizációhoz". Megfordulok, semmi. De még mindig mocorog, elkezdem sasolni az aljnövényzetet, aztán észreveszem, hogy valaki egyhelyben sunyul, hátha nem veszem észre. Igazából meglepődtem, hogy nem iszkolt el, amikor egy nem összehajtott álvánnyal indultam felé, de rendes volt, engedett egy címlapfotót. :))

A naplementés HDR-hez: mivel a gép még nem tud automatán expozíciósorozatot csinálni, volt egy kis delay a képek készítése között. Na most megtudtam, hogy ami egy képen 2mp alatt el tud mozdulni, az mind el is fog. :DDD

Egyébként várom a (z építő jellegű) kritikákat, nyáron tervezem majd kicsit jobban beleásni magam a témába, addig meg kis gyakorolgatás. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.