Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) drkbl válasza morceaux (#10839) üzenetére


drkbl
őstag

@morceaux, biggamer: Made in Germany Variante Zwei

Szerintem az első jobb lett, itt nincs meg a lámpák egyenese.

Jogos a Mustang-észrevétel, ám én még igazán katalógusfotónak közelébe se jutottam soha nyilvános rendezvényen.A Mustangnál van egy kis expoziciókülönbség a lenyugvó nap által megvilágított fal és a hütőmaszk között, én a maszkra szavaztam. El nem mentek, egyre több látogató lett, mi is siettünk tovább. Ha jól emlékszem, a másik oldalán egy VW mikrobusz állt, a Bogarak, Fiatok csoportosultak először, majd a később jövő amerikaiak. A króm és a rendszámtábla miatt amíg lehetett, nem vakuztam. Szerintem jó képet készíteni magáról az autóról biggamer-módra különbemutatót levajazva lehetne csak.

@rapyd: A virágos képeid tetszenek, a zöld mindig is feküdt a Fuji-nak. A sorrendem Szirom, Sárgaság, Vissza a. Elég alacsonyan tartjátok a szélkakast :DDD , álló formátumban, a lapátokkal együtt jobb lenne talán.

@biggamer: A harmadik tetszik, biztosan szertornázott a jószág :DDD

(#10852) pisti válasza Hacker75 (#10700) üzenetére


pisti
őstag

Öt képből készültek, ha jól emlékszem, a ködöset Autostitchel, a másikat meg Panorama Factory demóval raktam össze (a hegy közepéről klónozással retusáltam ki a watermarkot), volt vágás meg a színek állítgatása, pontosan már nem emlékszem, meg valamennyi élesítés is.

(#10853) D4rkm4n válasza Hydra SR (#10812) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én is próbálkoztam lepkékkel, de nem nagyon sikerültek. Hiányzik a makrós cucc. A 18-55-östől pedig csodát nem lehet várni. :) :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10854) Hydra SR válasza Fejo (#10814) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :)
Igen, sajna a széllel harcoltam, a Sas hegyen voltam és igencsak lobogtak a növények az erős szélben, alig tudtam befogni a lepkéket. Itt szembesültem azzal, hogy a fecskefarkú- és kardoslepkék hihetlen jó repülők: nekem már kapaszkodni kell, hogy ne vigyen le a szél a domboldalon, ő meg szembe repül vele és halálpontosan leszáll egy virágra amit már majdnem a földhöz ver a szél. Az utolsó kép már szélárnyékban készült, ott könnyebb dolgom volt, de oda meg nem mentek a nagyobb lepkék.

D4rkm4n: nem akarsz M42-essel próbálkozni? Elég olcsón kijön egy használható makrós cucc :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10855) Szoles válasza drkbl (#10851) üzenetére


Szoles
senior tag

Made in Germany Variante Zwei: Das Bild ist gut, aber wo sind die schöne Madchens!? :(

(#10856) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok! Hosszas érdeklődés, tökölés, olvasgatás (magyarul szarakodás) után tegnap megvettem a DCR-250-es makrólencsét. Este gyorsan csináltam pár próbaképet, ismerkedtem vele. Elsőre nagyon-nagyon tetszik, néhány képet be is mutatnék, könyörtelen, de kíméletes ;) kritikátokat várok!

(Mentségemre: nem használtam még soha ilyet, esteledett, siettem, nincs állványom, nem RAW-ban fotóztam, ezenkívül hátrányos helyzetű vagyok :) De igazi marha akkor voltam, amikor véletlenül hard beállításon hagytam a gépet :W , ez meg is látszik rajtuk. )

1: [link]

2: [link]

3: [link]

4: [link]

(#10857) zsity válasza Szoles (#10856) üzenetére


zsity
tag

Khm, a szürkével írt részt szerintem nyugodtan ki is hagyhattad volna... Nem is értem miért kell szabadkozni...:))
Szerintem nagyon jók lettek ezek a képek...;)
Asszem megyek és elő is veszem a gépet, bár szerintem 100év gyakorlás után majd sikerülnek hasonlóak...:))

(#10858) Szoles válasza zsity (#10857) üzenetére


Szoles
senior tag

Ne szórakozz már! Bár nem érzem kudarcnak, azért tudom, hogy sokkal többet ki lehetne hozni ebből az egészből.
Amit szerintem el kell felejteni, az a fókuszállítgatás, legalábbis kézből reménytelen. és felesleges kínlódás. Viszont egy fixen beállított fókusszal előre-hátra mozgatva a gépet, könnyen be lehet lőni.
(Azért bevallom, én sem négyet exponáltam, mire lett négy használható képem! :) )

Én egyelőre vakuzgattam, de most süt a nap, ki is megyek a kertbe, és építkezés helyett kipróbálom, mit tudok napfénynél!

És ezúton is köszönöm neked még egyszer a segítőkészségedet! :R

(#10859) drkbl válasza Szoles (#10855) üzenetére


drkbl
őstag

Ó, már nem is emléxem, ki fotózta az erotika kiállíásokat meg ilyeneket, no nála kéne követelőznöd :DDD
A makrókból az utolsó tetszik, remélem, holnap én is hasonló, íves mozdulattal csapódom a vízbe! A harmadik is tetszik, mert portré, az első és második csak lesifotó :P
Vaku fog még kelleni napfényben is, csinálnod kell egy diffuzort, hogy ne legyen túl éles a fénye. Fókuszálásra tényleg az előre-hátra az elfogadható módszer, nagyon ki fordításra is nagyon sokat változik a távolság (véges fordulaton belül kell eljutnia a közelponttól a végtelenig).

(#10860) zsity


zsity
tag

(#10861) Cassidey válasza zsity (#10860) üzenetére


Cassidey
senior tag

A poharasok jok lennenek szerintem, csak az elso kepen pl maszatos a pohar kicsit, erdemes teljesen csillogora torolgetni vmi mikroszalas torlokendovel, aztan utana jol leretusalni minden apro hibat rola, nekem az ilyen kepek sterilen tetszenek. :B
Az utolso kepet nem ertem igazabol, mert ha az etel lenne a lenyeg, arra nezek utoljara, ha nem, akkor meg nem tudom mi.. nekem nincs egyben.
A billes jo, nemreg en is csinaltam. :)

(#10862) zsity válasza Cassidey (#10861) üzenetére


zsity
tag

Tisztának indult, aztán annyit szerencsétlenkedtem a beállítással, hogy a végére már nem érdekelt, hogy maszatos...:)
Utsó kép meg, hááát...igazából nincs fő témája. Nekem úgy valahogy összességében, csendéletként tetszett meg. ;)

(#10863) drkbl válasza zsity (#10860) üzenetére


drkbl
őstag

Az utolsó kettő tetszik, jól mutatnának ajánlóképként weboldalakon! Szerintem a második-harmadik témájához a "vizespohár" design kevés...

(#10864) zsity válasza drkbl (#10863) üzenetére


zsity
tag

Vizespohár design? Mármint? Ezt nem értem. :F

(#10865) runner 125 válasza zsity (#10860) üzenetére


runner 125
nagyúr

A poharas képek nekem is tetszenek. Bár az első talán lehetne élesebb is. :U
..jah és szvsz túl szűkre vágtad őket.. (színesnél jobbra,ff-nél fent)
Üdv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10866) Stitch


Stitch
őstag

Pár kép a keszthelyi modellvasút-kiállításról. Ha valaki arra jár, érdemes bekukkantani, annak ellenére, hogy még nincs teljesen kész a terepasztal.

(#10867) BEE válasza Szoles (#10856) üzenetére


BEE
addikt

Jók ezek a képek, főleg kezdetnek !
A fókuszálás tényleg nem része igazán az ilyen nagyítású makrózásnak.
A szín meg a kontraszt nem gond, hiszen a makró egyik lényege a látványosság.
A vakuzáshoz meg jól jön a diffúzor, meg a vaku fényének csökkentése.
Én ilyenkor -0,7-et, vagy többet állítok a vakukorrekcióban.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10868) drkbl válasza zsity (#10864) üzenetére


drkbl
őstag

A pohárra értettem. Egy szép fényszórós kristálypohár, pezsgőspohár, ilyesmi - csak hogy pluszban csillogjon.

@Stitch: klassz kedvcsináló képek lettek, az M44-es a vízcsapnál valóban ilyen kis mélységélességű, vagy előtte-mögötte elmosással lett belőle telefotó?

(#10869) zsity válasza drkbl (#10868) üzenetére


zsity
tag

Ja, így már értem...;)
Az a baj, hogy ez volt az egyetlen viszonylag normálisabb pohár itthon. Próbáltam ebből kihozni valamit. :) Meg ezelőtt még nem is nagyon próbálkoztam poharakkal.

(#10870) Oliverda


Oliverda
félisten

Izzó nyári naplemente

noname (egyelőre)

A képek az Alföldön készültek pár órája. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10871) BEE válasza Oliverda (#10870) üzenetére


BEE
addikt

Az elsőt tönkreteszi a belógó fűszál. :(
Pedig jó kép lenne.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10872) Oliverda válasza BEE (#10871) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg így? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10873) gardener válasza Stitch (#10866) üzenetére


gardener
senior tag

Vazz nagyon jók a képeid! :C

Meg ez a postcard viewert kipróbálom.

(#10874) drkbl válasza Oliverda (#10872) üzenetére


drkbl
őstag

Jobb lenne, de csak az előző élesítésével!

(#10875) drkbl válasza zsity (#10869) üzenetére


drkbl
őstag

Nem is ledorongolásnak szántam, az ötlet és a kivitelezés is tetszik, megéremelne egy csilivili alanyt. Esetleg valami segédfény oldalról?

(#10876) drkbl


drkbl
őstag

Távol az időben
Aquincum

(#10877) Oliverda válasza drkbl (#10874) üzenetére


Oliverda
félisten

Nos akkor íme: [link]

Illetve készítettem egy second edition-t is a képből: [link]

A múzeumos fotód miért kapta ezt a címet?

Stitch: Jók lettek. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10878) Szoles válasza BEE (#10867) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm a bátorítást, barátkozunk a lencsével. Diffúzor tényleg kellene, fogok csinálni egyet, vakuerőből visszaveszek. (Tényleg elég sok képem kiégett itt-ott.)

(#10879) BEE válasza Oliverda (#10877) üzenetére


BEE
addikt

Ez a második lett a legjobb.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#10880) zsity válasza drkbl (#10875) üzenetére


zsity
tag

Nem is vettem annak...:)) Csak tényként írtam, hogy sajnos ez volt a legnormálisabb pohár itthon...:) Eredetileg pár szebb sörösüvegből szerettem volna valamit kihozni, aztán a vége a whiskys pohár lett...:)
Teraszajtó volt oldalról a fő fény, aztán egy aranyszínű kartonlappal próbáltam valamit még balról mókolni. Ez lett a végeredmény. :)

(#10881) Viszlát


Viszlát
addikt

Csak egy kis érdekesség, szivárvány a szökőkútban:

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10882) Stitch válasza BEE (#10867) üzenetére


Stitch
őstag

:) Köszi! :) Khmm..vaku nem volt. :)

gardener, Oliverda: nektek is köszi, örülök, hogy tetszenek.

(#10883) :AMF:


:AMF:
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#10884) Silent77 válasza :AMF: (#10883) üzenetére


Silent77
veterán

3-4-5 nagyon tetszik, gratula! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10885) D4rkm4n válasza Hydra SR (#10854) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem igazán értek az M42-es módszerhez. Nem nagyon olvastam utána. Annyit tudok róla, hogy egy átalakító, hogy a régebbi objektívek is rámenjenek a DSLR vázra. Ha jól tudom. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10886) péter007 válasza D4rkm4n (#10885) üzenetére


péter007
senior tag

hy mindenkinek

kimentem egy kicsit a kertbe és próbáltam raw-ba fényképezni
lightroommal kicsit alakítottam rajta, mondjátok hogy mi jó és mi nem[link]

üdv péter

bocsi D4rkm4n nem neked ment :)

[ Szerkesztve ]

(#10887) zsity


zsity
tag

A mai termés...valahogy ezek most nem igazán tetszenek, bár lehet még nézegetnem kell egy kicsit őket. :))

[link]

[link]

(#10888) stol


stol
addikt

(#10889) runner 125 válasza :AMF: (#10883) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úhaa.
A 4. nagyon ott van! :C :R :R :R
Gratu!
ÜDv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10890) runner 125 válasza stol (#10888) üzenetére


runner 125
nagyúr

Összeségében korrekt fotó-kissé túlexponált (1-2 helyen kiégett)
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10892) stol válasza runner 125 (#10890) üzenetére


stol
addikt

Mivel egy szabad rendezvény, így sajna nem volt időm sokat komponálni, inkább a pillanatokat ragadtam meg.
A képeket utólag sosem szerkesztem, ez az én dogmám.... Mejnen úgy ki, ahogy a gépből lejött...

(#10893) runner 125 válasza stol (#10891) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az első jóféle :)) (még a Trabi kerék is tetszik :) )
Kár h egészben egyik autó sem látszik :(
Üdv. M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10894) runner 125 válasza stol (#10892) üzenetére


runner 125
nagyúr

:R Az utóbbi sorozat alapján leesett :)
A kiégést nem is lehet utólagosan szerkeszteni :DDD
ÜDv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10895) stol válasza runner 125 (#10894) üzenetére


stol
addikt

Teljes galéria: [link]

(#10896) biggamer válasza runner 125 (#10894) üzenetére


biggamer
veterán

[link]
Egy fokkal talán jobb lett.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10897) runner 125 válasza biggamer (#10896) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úgy bizony. (csak így már rózsaszín a bal felén a hölgyike haja :) + raszta feeling a vége :)) )
Valamennyit természetesen lehet javítani.(kontraszt,gamma korrekció,fényerő..stb)
Az igazi fehér kiégésre gondoltam h nem lehet retusálni- hisz nincs "alatta" semmi :)
Üdv. M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10898) Cassidey


Cassidey
senior tag

Kivittem a napra :)


[link]

(#10899) biggamer


biggamer
veterán

runner 125, BEE, Jinxx, Cassidey
Köszi mindenkinek.

Cassidey
Szép orchidea, csak egy kicsit életlen szerintem.
Én is szeretem a szép virágokat. :)
A honlapomon van jópár orchideás kép, ha érdekel.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10900) morceaux


morceaux
aktív tag

Ez is hálflájfos?
[link]

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.