Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) OccsE válasza Mate (#11300) üzenetére


OccsE
aktív tag

....de az nagy elvaras lenne, ha be van kapcsolva egy musor "megfigyelesed" akkor ne kapcsolja ki az alatt a belterit. Kerdes, ha vett volna fel a belteri, akkor is kikapcsolt volna?

(#11302) Mate válasza OccsE (#11301) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem akkor is vett volna fel. Vedd új, hogy timeshift funkció van csak a beltérin és nem felvétel.

(#11303) OccsE válasza Mate (#11302) üzenetére


OccsE
aktív tag

Tetszik, hogy HD-ban tudok felvenni. A regi felvevommel ugye csak max SCART-on mehetett at a video jel.
Most sikerult egy 16GB-os sima egyszeru microSD kartyara felvennem.

Tetszik, hogy a felvetel alatt is lehet igy elkezdeni a megnezeset az anyagnak (ezert is szerettem a regi felvevomet). Valamint jo az elore tekeresnel a +30mp

Kerdes: a menuben lattam, hogy vmi reklam kihagyas is van. "atonnali ismetles 10sec, reklam atugras 30sec"
Ezek mit jelentenek?

(#11304) OccsE válasza OccsE (#11303) üzenetére


OccsE
aktív tag

...ez a 10, 30 sec a hatra es elore leptetest (|<<, >>|) jelentheti...

(#11305) frovery válasza repvez (#11297) üzenetére


frovery
senior tag

OFF:
2000-2014 februárjáig Inviteles voltam, tehát elég jól ismerem őket. Nálunk sem volt ezidáig semmi más.
A régi kábelhálózatot felvásárolta a JuropTelekom. Zsír új optikai hálózatot kiépítette. Most már van konkurenciájuk. Látszik is a sok menekülő :)
Bár ez sem túl olcsó de a 64/8megás netért telefonnal, analóg kábellel 60 csatival 6500-at fizetek. Digitális is ingyen van csak modul kellene 10ezerért. Nekem upc direktem van, azt nem cserélem le egyenlőre.

ON: :R

(#11306) Minstrel válasza OccsE (#11301) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ha van programozott felvétel akkor felveszi mindenképp, ha ki van kapcsolva ha be, próbáld ki majd. Amikor a felvétel miatt kapcsol be akkor csak a piros led világít rajta és nem ad ki videó-jelet a tv-re, de ha megnyomod power-t akkor már jön a tv-re is a kép.

(#11307) OccsE válasza Minstrel (#11306) üzenetére


OccsE
aktív tag

ez mondjuk tok jo... feleslegesen nem megy oda jel.....

mas: nem tudok olyat csinalni hogy elinditok alapbol egy felvetelt es az megy amig hagyom (amennyi hely van a kartyan) mert csak azt a musort veszi fel ami eppen megy.... mi van olyan csatornanal ahol nincs musorujsag? Az ilyen csatira nem is lehet idozitett felvetelt beallitani?

(#11308) Minstrel válasza OccsE (#11307) üzenetére


Minstrel
senior tag

Menüben van 'előjegyzés' opció, ott be lehet állítani bármilyen időpontot. Ha műsorújságos csatornán indítasz felvételt akkor nyomd meg újra a felvétel gombot, ezután megjelenik egy ablak amiben beállíthatsz tetszőleges felvétel kikapcsolási időpontot.

(#11309) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok!

Sikerült vásárolnom SMART CAM modult,ma értem haza,tv-be bepattint,nagyobb tányér felrak,na és azóta szívok ;] eddig ugye UPC volt nálunk ami Astra műholdas,viszont akármerre forgattam a tányért sehogy sem találtam másikat....Valaki tudja esetleg hogy az Astra-tól balra vagy jobbra kellene keresnem? :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11310) Minstrel válasza Piwi (#11309) üzenetére


Minstrel
senior tag

Astra 19.2 fok, digi 0.8, tehát jobbra.

http://www.dishpointer.com/

(#11311) frovery válasza Piwi (#11309) üzenetére


frovery
senior tag

3 éve már ugyanazon a műholdon van a upc is, mint a digi. 0.8W :C

De ezzel könnyebb lesz beállítanod!

[ Szerkesztve ]

(#11312) Piwi válasza Minstrel (#11310) üzenetére


Piwi
addikt

:R köszönöm

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11313) _Norbi_ válasza Piwi (#11312) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

ha nem tudnád bemérni akkor ajánlott műszerek

Openbox SF-50
Openbox SF-51
Openbox SF-55

(#11314) Piwi válasza _Norbi_ (#11313) üzenetére


Piwi
addikt

ennyiből veszek sört és kiülök az erkélyre,aztán 3 napig állítgatom kézzel ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11315) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

:R :C adja isten hogy betudd állítani 3 nap alatt

(#11316) Piwi válasza _Norbi_ (#11315) üzenetére


Piwi
addikt

már kész ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11317) vittorio7 válasza Piwi (#11316) üzenetére


vittorio7
őstag

Igen? ;]

(#11318) Piwi válasza vittorio7 (#11317) üzenetére


Piwi
addikt

ennyi,aki tud az tud ;]

már csak egy bajom van,nincs aktiválva még,úgyhogy még várhatok :W

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11319) Minstrel válasza Piwi (#11318) üzenetére


Minstrel
senior tag

Telefonálj be, aktiválják ha bemondod az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#11320) vittorio7 válasza Piwi (#11318) üzenetére


vittorio7
őstag

:R

Pedig sietned kell, mert mennek a meccsek. :DDD

(#11321) Piwi válasza Minstrel (#11319) üzenetére


Piwi
addikt

szerződés számom nem tudom,mivel számlát még nem kaptam,szerződésen meg nincs rajta :D
így a telefonos ügyfélszolgát nem tudtam elérni,viszont akinél kötöttem a szerződést azt igen,így várom a csodát ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11322) bubodoki77


bubodoki77
csendes tag

Sziasztok! Vettem Digis parabolához smart card-ot, frankón felismerte a készülék, de műholdaknál nem tudom kiválasztani az Intelsat 1002-t, egyszerűen nincs a listába. Thor-ról pedig csak nem magyar nyelvű csatornákat talál. Hogyan tudom megoldani ezt a problémát?

(#11323) _Norbi_ válasza bubodoki77 (#11322) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

be kell írni a bal oldalon lévő számokat tvbe

[link]

(#11324) bubodoki77 válasza bubodoki77 (#11322) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Most már megvan, a fizetős csatornákat kihagytam a keresésből, ezek szerint Thor-ról is bejön. Viszont már délelőtt kértem aktiválást, és ennek ellenére is azt írja ki, hogy a kártya nincs párosítva. Az hogy lehet? Most kértem újra egy aktiválást a digitől.

(#11325) _Norbi_ válasza bubodoki77 (#11324) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

1, nem lett aktiválva kártya
2, nem kapcsoltad digi csatornájára és nem aktiválódott
3, valaki mulasztott

(#11326) bubodoki77 válasza bubodoki77 (#11324) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Másodikra sikerült aktiválniuk. :)

(#11327) Piwi


Piwi
addikt

Jelentem aktiválva lett a smart kártyám és szépen megy is minden. Adások minőségével is meg vagyok elégedve,pedig még picit lehet finomítani a tányér beállításán,de már most jobb a képminőség mint alattam apósomnál ahol UPC van beltérivel ;]

Viszont azért kérdésem is lenne... :U DIGI oldalán néztem a csatornaválasztékot,ott külön van az M1 és az M1 HD,ez két külön csatornát jelent? Digi sport HD csatornákat néztem de csak egyszerű SD minőségben adta az adást.Ez annak az oka hogy nem 100%-os még a jelerősségem vagy esetleg hogy nem mindent adnak ott HD-ben? :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11328) molvany válasza Piwi (#11327) üzenetére


molvany
senior tag

M1 2x van. SD és HD.
HD - ban azt látsz amit a Digi HD - ban kínál. Nézd meg a csatornakiosztásnál, mi az ami HD.

WhatsApp :+491737182060

(#11329) bubodoki77 válasza bubodoki77 (#11326) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Néhány csatornát azért nem találok, dacára annak, hogy vagy 500-at talált. Rtl Klub, TV2, ilyenek. Mi lehet az oka?

(#11330) Piwi válasza molvany (#11328) üzenetére


Piwi
addikt

megnéztem,DIGI sport 1 és 2 is HD,viszont ha rámegyek a csatornára és nyomok egy info gombot akkor ott azt írja hogy SD adás. Ezért kérdeztem hogy ez attól is lehet hogy még nem a legjobb a műhold vétel és kellene rajta még picit finomítani?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11331) molvany válasza Piwi (#11330) üzenetére


molvany
senior tag

Az nem hat ki rá. Ha valami ott van, akkor ott van. Te pedig az írásodból leszürve tudod nézni azt ami már megvan.

WhatsApp :+491737182060

(#11332) _Norbi_ válasza Piwi (#11327) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

felbontás képpont

.480p : 720×480 pixel
sd csatorna !!

720p : 1280×720 pixel

1080i : 1920×1080 pixel (interlaced)
(képkockánként felváltva a páros és a
páratlan képsorok) natív 1280×1080 pixel,
HDCAM/HDV 1440×1080

1080p : 1920×1080 pixel HD csatorna
2160p : 3840×2160 Quad UHDTV csatorna

(#11333) molvany válasza _Norbi_ (#11332) üzenetére


molvany
senior tag

Az nem baj, ha segíteni akarsz.
De szerinted ezzel a válaszoddal miben segítetted az adott kérdést ?
Megmondom: Semmiben :(
Mert a válaszod még köszönö viszonyban sincs a kédéssel :F

WhatsApp :+491737182060

(#11334) Anonymus23 válasza Piwi (#11330) üzenetére


Anonymus23
veterán

A HD csatornák nálam a vége felé vannak egy csomóban. Ha rányomsz az infó gombra 2x, akkor ki kell, hogy írja, hogy HD 1080i. Múlt év március környékén amikor én vettem a Kaon-t, akkor ugyan így jártam.

Nézd meg ezeket a hozzászólásokat:
9362
9363
9364

A HD adás vagy jön, vagy nem, de nem lesz belőle SD, ha rosszabb a jel minősége.

;) - The Power of the Light Side

(#11335) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Eddig helyi TV-nk volt, de mivel megint változtatnak a csomagokon, így a Digihez szeretnénk átmenni. A Digi+ csomagot néztem ki, 1 HD és 2 SD stb bérlésével, 3600Ft-ért összesen. Romlik az adás minősége, ha egyszerre többen nézik a TV-t? Viharos, szeles időben mennyire stabil a jel? Mennyit kell fizetni kb. anyagköltségként? A 10e Ft-s szerelési díjat a 7. hónaptól levonják a számlából 2e/hó?

(#11336) _Norbi_ válasza Dinter (#11335) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

a szerelési díjat szerelőnek kell fizetni
digi+ csomag 3600FT+3 box havi + 15000 HD egység + szerelés

(#11337) OccsE


OccsE
aktív tag

Vettem egy minosegi microsd kartyat (Sandisk 32gb Ultra + Usb olvaso) es tokeletesen mukodik a felveves a HD belterivel...

Elotte egy noname 16GB-sal probalkoztam,de az volt hogy fagyasztotta a belterit.... neha csak 20 percet vagy 1 orat vett csak fel

(#11338) napocska2 válasza Dinter (#11335) üzenetére


napocska2
senior tag

Nekünk ugyanezt a felállást szerelték egy hónapja, így alakultak a fizetendők:
10 ezer a szerelőnek, 11 ezer az anyagköltség (panellakás 3 szobájába kábelezve), első számla 9700Ft körül volt. (Tört hó, aktuális hó, következő hó.) 2 év hűséggel fél évig a HBO-s csomagot ingyen kapjuk, meg valameddig a Digifilmet is.
A képminőség egyáltalán nem lett rosszabb, még az SD csatornáknál sem (T-Home Digitális KábelTV-ről váltottunk), pedig 50"-on nézzük két és fél méterről. A több tévén való tévézéstől nem romlik a minőség nálunk és talán egyszer volt, hogy egy kicsit akadozott a jel, amikor egy nagy viharfelhő megzavarta, de csak pár percig tartott.A szerelési díjat úgy térítik vissza ahogy írtad. Mi úgy ítéltük meg, hogy megérte a váltás - nem csak anyagilag -, még akkor is, ha megint két távirányító után után kell kotorászni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11339) Dinter válasza napocska2 (#11338) üzenetére


Dinter
addikt

Ertem, koszi. A torthavi nem az, ami meg maradt az aktuális hónapban, nem a teljes honap? Ezt a harmat ki kell fizetni az elején?

(#11340) napocska2 válasza Dinter (#11339) üzenetére


napocska2
senior tag

A törthavi volt nekünk a május, mert majdnem a hónap közepén kötötték be, meg június és július szerepel még rajta, hogy előfizetők legyünk, ne "utófizetők". Ez a három tétel adta ki a 9700 Ft-os, előfizetésre vonatkozó első számlánkat. De ezután meg jön majd a kánaán. :D

[ Szerkesztve ]

(#11341) Dinter


Dinter
addikt

A régi analóg kábelezés jó lehet, vagy mindenképp újat kell húzni?

(#11342) napocska2 válasza Dinter (#11341) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálunk kicserélte a szerelő az összes kábelt újra. Azt mondta, hogy emiatt garanciális szempontból is egyszerűbb lesz a helyzet. De mondjuk ez a legkisebb tétel, mert 40 Ft/m-ben van leszámlázva, már ha jól emlékszem és 40 méterre volt szükség. Azt az 1600 Ft-ot megéri a biztos tudat, hogy jók a kábelek.

(#11343) bozso073


bozso073
tag

A kérdésem, hogy a Kaon 1000HD-re kötött HDD-t hogyan érdemes formázni? (500 GB, 3.5", külső, saját táppal, USB3.0). EPM-mel (Easeus Patition Master) csinálnám. Mondjuk 100 GB-t hagyok a beltérinek, a maradék 400 pedig marad továbbra is NTFS.
Most van egy db partícióm NTFS 500 GB. Ezt megosztom NTFS 100 és 400-ra, de hogyan? A 100 pl. primary vagy logikai legyen? (ebből lesz ugye az EXT3). A többi 400-zal elvileg nem kell már foglalkozni; az marad egyébre.
Mert megcsináltam a fentieket, (100GB EXT3-ra PC-n), majd rádugtam a beltérire, de nem látta, csak a 400 GB NTFS-t és azt formázta le; a 100 GB EXT3-ra pc-n formázott részt fel sem ismerte. Ezért kérdezem, lehet, annak van jelentősége, hogy a már megosztott (100; 400 GB), de még NTFS formátumból melyik a primary és melyik a logikai? Vagy lehet mindkettő primary, vagy mindkettő logikai? Vagy nem ez a probléma?

(#11344) bozso073 válasza bozso073 (#11343) üzenetére


bozso073
tag

Továbbá az normális, hogy a beltéri előlapján a ki-be kapcsolást jelző ledeken kívül semmi nem világít? Nincs legalább az aktuálisan nézett csatorna számra egy kijelző?

(#11345) zoli60


zoli60
csendes tag

hali. Kellene egy kis segitseg. Ci+kartya adott. Az a bajom vele hogy az m1 hd-s adasnal nincs kep. Azt irja kodolt csat. Az osszes tobbi megvan csak ezt nem talalom. Sima m1-van.

(#11346) repvez válasza bozso073 (#11344) üzenetére


repvez
addikt

Sajnos normális,mert én is kérdeztem már és rá kellett jönnöm, hogy 2 féle verzió létezik van amibe benne van a csatornakijelző és van amibe nincs.Az enyémbe sincs a ledeken kivül más.
De legalább egy logó vagy valami jelenne meg a bekapcsolás után a kijelzőn, mig betöltödik,mert most csak találomra nyomkodom a bekapcs gombot a távirányitón, hogy megjelenjen a kép ,mert nem látszik, hogy megy e a beltéri vagy nem.

(#11347) bozso073 válasza repvez (#11346) üzenetére


bozso073
tag

Igen, nekem is ez a gondom. Többek között azért is, mert az egyik hozzászóló a csatornafrissítés kapcsán írta, hogy megnyomni a kikapcs gombot, amíg megjelenik a kijelzőn négy vízszintes vonal.... Nálam semmilyen kijelzés nincs.
És igen, arról nem is beszélve, lövésem sincs, hogy megy-e, vagy sem, mivel a bekapcsolási folyamat gondolom min. 30 másodperc, de lehet, hogy több?

[ Szerkesztve ]

(#11348) bozso073 válasza repvez (#11346) üzenetére


bozso073
tag

Egyébként ez évjáratfüggő? Mert nincs egy hete, hogy ezt hozták. Az újak ilyenek, és a régieken van kijelző? Vagy párhuzamosan fut mindkettő, csak én éppen ilyet fogtam ki?

(#11349) bozso073 válasza bozso073 (#11343) üzenetére


bozso073
tag

Ez időközben megoldódott; két NTFS partícióból az egyiket primary-ra, a másikat logikaira állítottam; a primaryt felismerte a beltéri és le is formázta.

(#11350) Bakkfitty81


Bakkfitty81
újonc

Csak infónak írom, hogy a Smart Cam egy HUMAX Icord Mini-vel párosítva tökéletesen működik. :)) :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.