Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) repvez


repvez
addikt

Van a digi csatornái között olyan adó amin 5.1es hanggal adják a müsorokat? Vagy attól hogy HD-ben jön egy -két csatorna, még nem lett jobb a hang a stereonál?

Mert például a mozifilmeknél azért jó lenne ha nem csak stereoba szólna .
A HD beltérinél néztem pár csatornát,de csak mono jobb bal és stereo között lehetett választani.

A másik kérdésem, hogy a KAon 1000-res beltérinél hogy tudom olyan menüt előhozni mint a réginél, hogy meg tudjam nézni milyen jelerősséggel és minőségben jön az adás?

(#11202) Piwi válasza Watt25 (#11200) üzenetére


Piwi
addikt

a jogok nem izgatnak :U igazából az érdekelne hogy működne-e vagy sem ha a tányér kapna egy dupla fejet,a tv meg egy CI+ kártyát :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11203) Minstrel válasza frovery (#11199) üzenetére


Minstrel
senior tag

Én be szoktam programozni a szomszéd nénit, hogy jöjjön át megnyomni a REC gombot. Egyébként ki lehet hagyni a nénit, mert a Kaon-t is be lehet programozni akármelyik óra akármelyik percére, hogy elindítsa a felvételt.

(#11204) Rick4 válasza Piwi (#11192) üzenetére


Rick4
félisten

Nem két fejes kell, nem sárkány az, elég a kétkimenetes, azaz twin lnb. Amúgy meg megkéred az apósodat, hogy ha már van előfizetése, rendeljen meg egy társkártyát, ez kb havi 0Ft plusz, vagy magyarán ingyen van, veszel hozzá egy megfeleő CAM modult, azt teheted akármibe amiben van CI slot és DVB-S tuner. Persze a fent említett twin LNB-t is fel kell rakni, meg a tévédig, műholdvevődig a koax kábelt is bel kell húzni, de ezen kívül gyakorlatilag más dolgod nincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11205) Piwi válasza Rick4 (#11204) üzenetére


Piwi
addikt

értem,akkor a sárkányt kihagyom,helyette 2 kimenetes fejet nézek ;) após sajnos nem kap mostanság szabit,így nem tud intézni az előfizetéséhez semmi ilyesmit,de mivel mi meg megyünk 1 hétre haza,így épp kapóra jönne a haza utazás :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11206) Tomdriver válasza frovery (#11197) üzenetére


Tomdriver
őstag

...no offense, de szerintem ideje lenne ezt itt abbahagyni. Szerintem a UPC topicban próbálkozz, ott legalább igazad adnak neked. :R Nem tudom miért gondolod, hogy itt bárkit meggyőzhetsz - aki a Digit választotta és jól érzi magát velük, nem fog átmenni más szolgáltatóhoz, a sovány érvek és féligazságok pedig csak megerősítik ebben.

Emlékszem, egyszer én is komolyan kiborultam a Digire, (talán ez év elején) mikor egy hónapot kellett várnom a szerelőre, akkor elhatároztam más szolgáltató után nézek, pedig én a legelsők közül való vagyok akivel szerződtek Mo.-on.
Aztán mikor megnéztem a másik két nagy konkurens kínálatát és árait, úgy döntöttem inkább megvárom azt a szerelőt...
Egyszerűen semmivel sem kínálnak többet, de inkább kevesebbet, és havidíjban sem jöttem volna ki jobban (nálam 2 beltéri és 1 Digi card van), így nem foglakozom velük tovább.

Ha másnak UPC, vagy T-Home, nekem akkor is Digi, és felesleges ezen tovább vitáznunk, sajnos nincs olyan érv egyik oldalon sem, ami a mérleget nyelvét ide vagy oda billenthetné a fejekben.

[ Szerkesztve ]

(#11207) jegenye77 válasza Piwi (#11205) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is azt írtam, hogy két kimenetes fej kell!
Amúgy digit. A sport csatornák miatt számomra egyértelmű volt a választás.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11208) Piwi válasza jegenye77 (#11207) üzenetére


Piwi
addikt

elnézést,nem figyeltem eléggé... :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11209) Rick4 válasza Piwi (#11205) üzenetére


Rick4
félisten

Gyanítom telefonon 3 perc elintézni ezt, nem szabi kérdése, a meglévő előfizu mellé egy társkártya és egy CAM modul kell, sőt, ez utóbbit ad a upc is, ugyanez a dolog pedig ugyanígy működik a diginél is (ha már digis topicban vagyunk) szóval ha valakinek ez szimpatikusabb, meglépheti itt is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11210) Piwi válasza Rick4 (#11209) üzenetére


Piwi
addikt

értem..bár nekem azért a Digi szimpatikusabb lenne mint a "jelenlegi" UPC... :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11211) Rick4 válasza Piwi (#11210) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, bocsi, picit megtévedtem, a diginél csak a kábelesek tudnak CAM modullal tévézni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11212) Mate válasza Rick4 (#11211) üzenetére


Mate
nagyúr

Kábeles és műholdas is igényelhet kártyát.

(#11213) gjoe válasza Rick4 (#11211) üzenetére


gjoe
őstag

Nekem műholdas cam- van működik!

(#11214) Rick4 válasza gjoe (#11213) üzenetére


Rick4
félisten

Akokr csak jól emlékeztem, kerestem, de nem talkáltam hivatkozást, ezért írtam. De a logika azt diktálná, hogy menjen itt is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11215) Mr.Rain válasza frovery (#11199) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Nálam mondjuk van EPG, tökéletesen működik CI kártyával. Mellesleg ismerősöknél UPC van és a kép minősége mind az SD, mind a HD adásoknál a nyomába nem ér a mi DIGInknek (pedig nekik jobb a készülékük), és ezt ők is megdöbbenve látták :U

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#11216) Rick4 válasza Mr.Rain (#11215) üzenetére


Rick4
félisten

A képminőséget csak így, egy szóban leírva, és nem konkretizálva nem érdemes firtatni, amit látsz, az lehet annyira szubjektív, hogy neked mi a fontos, de akár a készülék, akár a beállítások, de még a fényviszonyok miat tis, hogy kár vele érdemben foglalkozni. Ennél sokkal lényegesebb a video és az audio bitráta, mivel mindkettő mpeg2-es tömörítést használ, elég könnyű összehasonlítani. A digi a HD csatikat 1920X1080-ban adja, a UPC meg 1440X1080-ban, ami papíron komoly különbség lenne, azonban egy 40"-os TV esetén 1m távolságról nézve (gondolom itt is mindenki ennél közelebbről nézi) már nem tudod megmondani az 1920X1080 és a 1280X720 közül sem, hogy épp melyiket nézed, bitrátában pedig a különbség is elenyésző, ennek ellenére a UPC kicsit jobb.
Azt már bele se keverem, hogy az az eszköz, amelyik az mpedg2 multistreamből képet csinál a tévédre, szintén nem mindegy, mit tud, de még az SD adásoknál is sokat számít, hogy hogy skálázódik fel a kép a tévé natív felbontására.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11217) Lacpac válasza Mr.Rain (#11215) üzenetére


Lacpac
őstag

Ugyanazon az eszközön kell nézni a két adást és akkor már ténylegesen össze lehet hasonlítani.
A UPC képminősége jobb egy kicsivel.

(#11218) Mezcal


Mezcal
addikt

Nekem van összehasonlítási alap a UPC HD és Digi HD között, és a Digi HD adás szebb. Két samu tv full hd-s. Többek közt ezért sem váltanék UPC-re, de sok másért sem.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#11219) Mr.Rain válasza Lacpac (#11217) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Aha, mondjátok ti. :-)

"Nincs megállás"

(#11220) Lacpac válasza Mezcal (#11218) üzenetére


Lacpac
őstag

Igen, a digi hd jobb. Ez tény.
De csak a UPC feladású HD csatik vannak lebutítva.

(#11221) Piwi


Piwi
addikt

UPC amit adott anno tányért,az elég a Digi CI+ kártyához?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11222) _Norbi_ válasza Piwi (#11221) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

kültéri egység az külön téma ...
CI+ az egy modul nem vesz semmijen jelet ..
müholdas CI+ beltéri kell vagy
müholdas tunerü tv
és tv oldalába betolod digismart camot

[ Szerkesztve ]

(#11223) Watt25 válasza Rick4 (#11214) üzenetére


Watt25
veterán

De a logika azt diktálná, hogy menjen itt is.
Nem, ez sajnos egyáltalán nem logikus. Műholdon talán 1 hónapja érhető még csak el a CA modul, kábelen régebb óta. (Mondjuk nem sokkal...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11224) Watt25 válasza Mezcal (#11218) üzenetére


Watt25
veterán

Valszeg HD esetén igazad van, viszont SD-ről is írhatnál tapasztalatot, mert ez alapján a UPC-nek kéne jobbnak lennie.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11225) Piwi válasza _Norbi_ (#11222) üzenetére


Piwi
addikt

okok,rosszul tettem fel a kérdést :U
tehát a UPC amit ad tányért,annak a nagysága elég a Diginek is?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11226) jegenye77 válasza Piwi (#11225) üzenetére


jegenye77
addikt

Gondolom ott is van 80-as.
De biztos elég ha a upc megy akkor a digit is fogni fogja.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11227) Piwi válasza jegenye77 (#11226) üzenetére


Piwi
addikt

rendben :R

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11228) chester99


chester99
aktív tag

Üdv mindenkinek

Most tervezem megrendelni a Digi műholdas verzióját, kizárólag a Digisport miatt.
Viszont valami nem tiszta nekem, ez a smart cam dolog, most ha ezzel kérem nem kell beltéri egység? Ha nem kell akkor is HD-ben jönnek az adások?
Samsung UE32EH5000 típusú tévém van, ezzel menni fog a dolog? Mert a Digi honlapján a kompatibilis tv-k listájában nincs benne ez a típus.
Lehet sok a hülye kérdés, de nem leltem rá ezekre a válaszokra....

(#11229) Anonymus23 válasza jegenye77 (#11226) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez sajnos nem feltétlenül igaz. A UPC-hez elég akár a 60-as tányér is legtöbb helyen ezt rakják fel, a Digihez meg kell a 80-as, de ha van 100-as akkor még jobb.
Apósnál raktam volna fel egy antennát, mivel volt egy UPC-s antenna talonban először azzal próbálkoztam, műholdkeresővel, sikertelenül. Lett neki véve egy 100-as, sógor rakta fel neki (mert akkor én nem értem rá), aki még ilyet sosem csinált, műholdkereső nélkül, kézzel be tudták állítani nekik 95/80-as szintre. Azóta is megy minden gond nélkül, esőben felhős időben is.

;) - The Power of the Light Side

(#11230) Anonymus23 válasza chester99 (#11228) üzenetére


Anonymus23
veterán

A TVd-ben nincs sat tuner, nemhogy S2, de még S1 sem (egyébként ott van a leírásában!), a te TV-del csak a HD beltérivel fogsz HD vagy bármilyen műholdas adást nézni rajta.

;) - The Power of the Light Side

(#11231) jegenye77 válasza Anonymus23 (#11229) üzenetére


jegenye77
addikt

Azért írtam, hogy biztos van vagy 80 - as akkor nincs gond.
Persze ha nagyobb az csak jobb! Nekem is 100 - as van.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11232) frovery válasza Piwi (#11225) üzenetére


frovery
senior tag

Elégnek elég, de iszonyatosan kicsi lesz az időjárási tartalékod. A diginek 75-ös tányért szoktatk adni, ami szintén elég karcsú. A upc 60-as tányért ad, amire az elég.
90-es tányért rakj fel, azzal mindkét szolgáltató jele elegendő lesz szar, esős időben.

(#11233) Piwi válasza frovery (#11232) üzenetére


Piwi
addikt

rendben :) ahogy nézem nem egy nagy összeg a nagyobb tányér,már csak keresnem kell üzletet ahol vásárolni tudok egyet Siófok környékén

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11234) _Norbi_ válasza chester99 (#11228) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

Támogatott szabvány
DVB-T/C (kábel TV és földi sugárzáshoz)
szóval nem jó műholdas digitvhez .. csak kábel tv és mindig tv

(#11235) _Norbi_ válasza frovery (#11232) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

inkább 120cm mert akkor lesz 77-80% jel :D :))

[ Szerkesztve ]

(#11236) Piwi válasza _Norbi_ (#11235) üzenetére


Piwi
addikt

szegény erkélyről meg nem lehet majd kilátni ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11237) szabogabor10 válasza Piwi (#11236) üzenetére


szabogabor10
veterán

Linz-ben van nálunk egy alap 60-as parabola felszerelve az erkélyre, csak nagy viharban, nagyon erős szélnél és esőnél szokott néha kicsit bekockásodni a kép. Különben teljesen rendben van, 100%-os jelminőség, 95%-os jelszint. Igaz UPC Direct, nem Digi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#11238) Piwi válasza szabogabor10 (#11237) üzenetére


Piwi
addikt

akkor kb 30km-re vagy tőlünk ;] itt is UPC van még,de szombaton irány 1 hét haza és rögtön intézek valamit,mert én nem vagyok oda ezért a cégért,így a jövőben a DIGI-t fogom használni

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11239) frovery válasza szabogabor10 (#11237) üzenetére


frovery
senior tag

A UPC A Thor műholdon van, a Digi az Intelsaton, többnyire.
Digihez kevés a 60-as antenna. Bejön vele, de kicsi esőnél már csak a képernyőt fogod bámulni.

(#11240) Mezcal válasza Watt25 (#11224) üzenetére


Mezcal
addikt

A digi SD HDTV-n nem túl szép, de az egyik szobában sd tv-n nagyon szép képminősége van.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#11241) Watt25 válasza Mezcal (#11240) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, engem összehasonlítás érdekel. Azt mondtad, te látod mindkettőt. Tehát melyik a szebb? (Ugyanazon a tévén.) SD UPC Direct, vagy SD Digi műhold?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11242) Mezcal válasza Watt25 (#11241) üzenetére


Mezcal
addikt

Ja, értelek. Megnéztem, egyik sem túl szép SD adással HDTV-n. Mondhatnám, hogy talán a UPC sd szebb, de igazából az sem tetszik.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#11243) Rick4 válasza _Norbi_ (#11235) üzenetére


Rick4
félisten

Egyszerűbb lenne dB értékről beszélni, hogy ne jussunk el, oda, minden eszköz más és más értéket jelez 77%-nak is, meg 80%-nak is, sőt, továbbmegyek, készüléktől függően egyiknek elég a 35% jelszint, és még tévézel, másik már 50% alatt kockásodik. Szóval az a bizonyos 10-os érték sokat nem ér, maradjunk inkább annyiban, 14 dB fölött már rendben van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11244) Rick4 válasza Watt25 (#11224) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyen hülyeségeket ne nagyon másolj be, nem tudom ezt ki írta, de elég csúnyán benézi az egész technológiát, :D Méghogy nem konstans a video bitráta sávszélessége.. :D Akora orbitális baromság, hogy ki kellene lőni az űrbe, akár a Clark övre is be lehetne állítani, ez legalább akkor a hülyeség, legalább akkora, mint hogy nem lehet a km órát komolyan venni, sőt, átlagsebességet se lehet belőle számolni, mert minél gyorsabban megyünk az autóval, a centrifugális erő annál inkább kifelé húzza a gumit, és emiatt növekszik a külső átmérője, kevesebbet mutat az óra. :D Sőt, a télen pumpált gumi nyáron magasabb nyomáson megint csak nagyobb átmérőjű. :D

Az infó, amit általánosságban érdemes mindenkinek tudni szimplán csak annyi, hogy ilyen digitális csatornák VBR-rel mennek, hogy is másképp, ha már össze vannak muxolva egy transzponderre, így a leggazdaságosabb a szolgáltatónak, és ebből fakadóan az előfizetőnek is. A transzponder sávszélessége adja meg, hogy hány csatit lehet rápakolni, és azokat milyen sávszéllel nyomhatják, hogy az a 10-15%-nyi tartalék megmaradjon arra az esetre, ha egyszerre több csati bitrátája is magasabb lenne az átlagosnál, pl 10-ből egyszerre 6 csatin van gyors mozgás, és az egész képernyőn változó tartalom. Ilyenkor megugrik az össz bitráta, és elfogy a tartalék, na ekkor kockásodnak picit a csatik.
Amit még tudni érdemes, az ezen felül a FEC, vagyis az előre elküldött hibajavító aránya, na a digi ebben is élen jár, magyarán xarrátömörített adás, jó sok bithibával, és jó sok korrigálással. Amúgy az SR és a FEC értékek nyilvánosak, mindenki vonja le a maga következtetését belőle. [link] Az SR (szimbólumsebesség) érték az a transzponder sávszélesssége, természetesen ez minél magasabb érték, annál jobb, a FEc pedig minél alacsonyabb, annál jobb, az egy TP-n muxolt csatik száma szintén minél alacsonyabb, annál jobb. Lehet számolgatni, hogy a tények szerint melyik a jobb képet tudó szolgáltató. Meg van még iss 8psk, qpsk, de ebbe már ne menjünk bele.

Ebben a muxolásban amúgy a digi évekig a béka feneke alatt volt, folyamatosan akadtak a csatik, mert annyi műsort pakoltak egy TP-re, hogy már nem lehetett az SD-t se nézni, jó 2 éve pl tv2, rtl klub SD csatik a szokásos 720X576 helyett valami 504X480-ban mentek... Azért szerencsére utolérték magukat, mostmár rendben vannak, mondhatni amit nyújtanak, azt 99%-ig tudják is folyamatosan.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11245) vittorio7


vittorio7
őstag

Szerencsére alig nézek SD adást, ezért nekem lényegtelen a minősége. A DigiSport elég nekem. :)

(#11246) Watt25 válasza Rick4 (#11244) üzenetére


Watt25
veterán

1. Ez az én táblázatom.
2. Az első bekezdésed szöges ellentétben van a másodikkal. Nem igazán értem, hogy mit akarsz mondani. Az első bekezdésben megkérdőjelezed azt a (tapasztalati) tényt, hogy a videók bitrátája nem konstans, a másodikban pedig elmondod, hogy a fix sávszélességű mux-ban a videók bitrátája a képtartalom függvényében változik.
3. A táblázat lényege, hogy bitráta alapján a műholdas Digi adhatja a legrosszabb képminőséget, amelyet te is megerősítettél.
Most akkor mi van?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11247) gurabli


gurabli
senior tag

No, ez a Digi vs UPC dolog engem is érdekel. mindenhol azt olvasom, és majdnem minden adat, amit találok a neten azt támasztja alá, hogy a UPC jobb képminőségre képes ugyanazon feltételek mellett, mind a Digi.
Kivétel elméletileg a Digi saját HD csatornái (talán a saját SD csatornák is).

Gondolom SD csatik esetén nincs szemmel látható különbség a kettő között, kiindulva a következőből: CRT-n vagy 42" alatti tv-n gyakorlatilag mindegy. CRT-n teljesen jó mind a kettő, 42"-es és fölötte tévén pedig mindkettő pocsék:)
HD esetén pedig elvileg mind a kettő jó, bár pl. az m1 HD bitráta jóval nagyobbnak tűnik UPC esetén. Illetve a Sport1 HD is jóval magasabb UPC-nél, ahogy az HBO HD is (ez utóbbi Diginél nincs is, tudtommal).

Viszont UPC-n nincs Digisport, még gyenge bitrátával sem, ami nagy mínusz, és Discovery sincs, ami egyenesen pofátlanság, még akkor is, ha már messze nem a régi a Discovery.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#11248) Watt25 válasza gurabli (#11247) üzenetére


Watt25
veterán

42" alatti tv-n gyakorlatilag mindegy.
Ezzel nem értek egyet. Egy 37"-es tévén is szépen látható a különbség SD és SD között. (Extrém példa, hogy nézzél meg mondjuk egy SD műholdas Digi csatornát, és egy DVD filmet ugyanazon a tévén. Mindkettő SD, mindkettő MPEG2, csak az egyik 3-4Mbit, a másik meg 7-8... DVD filmeknél sokkal kevésbé lehet észrevenni a tömörítési problémákat. Igaz, nem fair műsorsugárzást hasonlítani DVD-hez, de a lényeget ez mutatja.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11249) gurabli válasza Watt25 (#11248) üzenetére


gurabli
senior tag

Ez természetesen szubjektív és egyéni vélemény volt, de megfelelő távolságról a 37" tv is kicsi, elvesznek a részletek. Nekem a 42" is relatíve kicsi és bár valóban szebb a fullHD, egy jó 720p bőven elegendő az ideális nézési távolságról. Különösen akkor, ha az ember nem azért néz valamit, mert azt figyeli, hogy hány pixelt látni:) Pedig nem LCD-m van, hanem Panasonic plazma, ami mái napig alázza minden LCD tv képét. Mondjuk a plazma számos előnye között van az is, hogy a gyengébb minőségű SD adások is normálisabban néznek ki, mint egy dynamic contrastra állított LCD-n.

Egy ismerősömnél van DIGI és UPC is, érdemes lenne egyszer felvenni ua az adást és pár mintát készíteni, aztán azokat össze lehetne vetni. Az tény, hogy minden számadat (bitráta, TP-k, stb a UPC mellett szól).

A képminőség meg rettentően szubjektív dolog. Elég csak arra gondolni, hogy hányan dynamic contrast vagy hasonló maxra feltolt beállításokkal nézik a TV-t, majd kiesik a szemük, de dicsérik, hogy ezek aztán a színek, meg ez aztán az éles kép... Volt olyan ismerősöm, több is, akinek bekalibráltuk elfogadható szintre az LCD-t, majd felháborodott, hogy mi ez a sz*r, már állította is vissza... No comment. Még olyan is volt, aki a tökéletesre kalibrált Pana plazmámra mondta, hogy na ez aztán a "mosott és élettelen kép" csak látnád nálam az új LG LCD-n:) Nem is fárasztottam magam, hogy elmagyarázzam a lényeget... Barátok köztre, meg tv2-re nem kell kalibrálni, illik is hozzá a vakító beállítás. Csak mondtam neki, hogy használjon este naptejet az arcára, mert leég az LCD-től, és ő is LCD-barna lesz:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#11250) öcsi00


öcsi00
újonc

Sziasztok,a kérdésem,vettem egy Samsung UE40F65000 Tv-T.Kértem hozzá a digitől, smart Cam Modul Kártyát. Jól dőntöttem? 4000 ért jönek ki és rakják bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.