Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Cyber_Bird válasza Jester01 (#1300) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

gyári debian kernelhez szeretném az alsa-t feltenni mivel az hangkarimat alapból nem ismeri :S
/proc/config.gz alatt sajnos nincs :(
Láma kérdés: syslogban hogy tudom megnézni? (életem 2. linuxa és első debianja)

(#1302) Jester01 válasza Cyber_Bird (#1301) üzenetére


Jester01
veterán

less /var/log/syslog
aztán egy end gombbal ugorj a végére és ott nézelõdj.

MOD: Megnéztem, a configot elvileg a /boot alá felteszi a debian csomag. Másold át onnan a kernel forrásba .config néven. Majd ott add ki a make oldconfig parancsot és utána fordítsd újra az alsa-t.

[Szerkesztve]

Jester

(#1303) Cyber_Bird válasza Jester01 (#1302) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

rendben, megpróbálom, köszönöm, közben megnéztem a logot:
snd: Unknown symbol __read_lock_failed
snd: Unknown symbol __preempt_write_lock
snd: Unknown symbol __preempt_spin_lock
snd: Unknown symbol __write_lock_failed

(#1304) Jester01 válasza Cyber_Bird (#1303) üzenetére


Jester01
veterán

Ahham, akkor nem modul verziózás probléma, hanem preempt, de hasonló probléma. A helyes .config elvileg megjavítja.

Jester

(#1305) Cyber_Bird válasza Jester01 (#1304) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget :)
Végre van hangom :)
Örök hálám, és ha kipihentem ennek a fáradalmait elolvasom újra, aztán jól megjegyzem :)
Szóval mégegyszer Örök hálám mindenkinek aki segített :)

(#1306) ngabor2 válasza Jester01 (#1304) üzenetére


ngabor2
nagyúr

láma kérdés: mi az a preemt? mármint mi a haszna?

(#1307) Cyber_Bird válasza ngabor2 (#1306) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

http://www.linuxdevices.com/articles/AT8906594941.html
itt írnak róla de elsőre nekem kicsit nehezen emészthető.

(#1308) VladimirR


VladimirR
nagyúr

egy 166-os mmx-re 32 (talan fel tudom tornazni 64-re, ha szerencsem van) milyen kernelt tudtok ajanlani?
ugy ertem, ilyen regi konfigra ha jol tudom, nem ajanlott a legujabbakat feltenni az esetleges kis teljesitmeny miatt

(#1309) Cyber_Bird válasza VladimirR (#1308) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

A nagy linux totyikban ajánlották ezt :[link]
szerintem nézd meg milyen kernellele van és az neked is meg fog felelni :)

közben néztem: 2.4.20al van apt beépítve, egész hasznos kis jószág és ahogyírják rendes vinyós telepítésnél debianná alakítható :)

[Szerkesztve]

(#1310) ngabor2 válasza VladimirR (#1308) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha sdramos, akkor lehet, hogy fel tudod tornászni 128-ra is, feltéve, ha nem bx chipsetes. esetleg 266-os mmx-re is, ha megtalálom ;)

amúgy én is a dsl-t ajánlottam volna... de megelőztek.

(#1311) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Az intel speedstepet szeretném bekapcsolni a notimon, találtam is egy leírást itt:[link]

amiben a kernel configuration utility segítségével egyszerűen bekapcsolható a supportja. Viszont egy láma kérdés: milyen parancs segítségével indítható ez a util el? (bár lehet az abszolút kezdőknek topicba kéne írnom)
Előre is köszi.

(#1312) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

KÖzben újabb problémám merült fel hogy tudok a stable (sarge) disztribnek beállítani az aptbe hogy az unstable csomagokat is letöltse?
próbáltam hozzáadni az etc/apt ben ezt a két sort de nem létező könyvtár
deb ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ sid main non-free contrib
deb-src ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ sid main non-free contrib

W: Nem lehet a(z) ftp://ftp.hu.debian.org sid/main Packages (/var/lib/apt/lists/ftp.hu.debian.org_debian_dists_sid_main_binary-i386_Packages) forrás csomaglistáját elérni - stat (2 Nincs ilyen fájl vagy könyvtár)

Illetve kérnék egy moderátort hogy szerkessze egybe a két hszmet, köszönöm és bocsi a dupla postért.

(#1313) VladimirR válasza ngabor2 (#1310) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jelenleg 96 van benne (1x64 sd es 2x32 edo - sd-m lenne meg, de csak egy slot van)
egyeblkent i430vx (vagy hasonlo) chipset

(#1314) ngabor2 válasza Cyber_Bird (#1312) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy nem ez a hiba, de a debian után nem kell /. vagy a többinél ott van?

(apt-get update-nél leszedi a listákat? vagy akkor írja ki ezt a hibát?)

cyla: ha összefutunk, adok egy 128-as sd-t, nekem csak elfekvőben van. te tudod használni is.

(#1315) Cyber_Bird válasza ngabor2 (#1314) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

a többinél ottvan,abból másoltam ki, csak a sarge helyett sid et írtam, illetve próbáltam unstable el is.apt-get installnár írja a hibát, mikor egy csomagot akarok telepíteni, aminek olyan függőségei vannak amik még csak unstableben vanak fent.

(#1316) ngabor2 válasza Cyber_Bird (#1315) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ami a stable-ban van, annak a függőségei is a stable-ban lesznek. azért stable...

apt-get update nem írt rá hibát?

(#1317) Cyber_Bird válasza ngabor2 (#1316) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igen, azt tudom. de pl linuxdc++ hoz készített .deb csomag telepítésekor elég sok testing vagy unstable ben fellelhető függősége van. nyílván ezt nem apt-get el szereztem be :)
Viszont közben a problémám megoldódott, igaz barbár windowsos módszerrel csináltam meg. ugyanis leszedtem manuálisan pár csomagot amik a locale settingset átállították, és nem volt lelkierőm visszaállítani így újra elkezdtem felrakni a debet és telepítés közben adtam meg az unstable -t mint telepítési forrás. kérdés hogy mennyire lesz ezután stabil a rendszer...
szerk.: Mindenesetre most telepűl a gnome, nemsokára kiderül

[Szerkesztve]

(#1318) ngabor2 válasza Cyber_Bird (#1317) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam évekig sid volt. meglehetősen stabil volt. linux alatt az unstable nem azt jelenti, hogy összeomlik könnyen. csak még nem tesztelték ki teljesen.

amúgy a linuxdc++ deb csomagja melyik disztribhez készült? azt is meg kellett volna nézni. továbbra is azt mondom, hogy a disztrib és release-keverés nem feltétlenül egészséges.

(#1319) Cyber_Bird válasza ngabor2 (#1318) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igazad volt, tényleg nem volt túl jó ötlet sargera unstable csomagokat pakolászni, nem is nagyon volt linuxom tegnap, de aztán leszedtem a legutóbbi testing disztribet a beta3-at ezzel tökéletesen megy. ráadásul már alapból van támogatás a hangkarimhoz és a touchpadhez :) és egyúttal kipróbáltam a grafikus telepítőt, egész szépre sikeredett nem túl csicsás, de használható szerintem(talán pont ezért használható, illik a debianhoz).
Valmint ugye ez már alapból az xorg X felülettel települ, úgyhogy az ablakok is egész csinik. desktop oprendszerként is megállja a helyét. egyedűl az Mplayer nem akar GUI támogatással felmenni, aztmondja hogy X11 támogtásra van szüksége. dehát ez apróbb kellemetlenség, win alatt is gui nélkül használtam :)

[Szerkesztve]

(#1320) WN31RD válasza Cyber_Bird (#1319) üzenetére


WN31RD
addikt

Valójában némi odafigyeléssel minden további nélkül keverhetők a különböző Debian verziók csomagjai (mellesleg nem ritkán szükség is van ilyesmire), de nem magától értetődő, hogy hogyan kell ezt jól csinálni, és komoly problémát okozhat, ha elrontja az ember. Tehát ez szerintem szigorúan haladó szintű téma (értsd: ha valaki kérdez, akkor még nem elég felkészült ehhez ;)).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1321) WN31RD válasza VladimirR (#1308) üzenetére


WN31RD
addikt

Le lehet faragni a 2.6-os kernelekből is elég sokat, de azt neked kell megcsinálni, nemigen találsz a te gépedre és igényeidre szabott kész megoldást. Egyébként milyen feladatot látna el a gép? Pici desktopnak pl. valószínűleg én is valami Damn Small Linuxot vagy ehhez hasonló kész megoldást választanék, ellenben ha router vagy egyéb hálózati eszköz, akkor inkább új kernel, jól testreszabva.

Szerk.: Ennyire nagyon kevés memóra mellett egyébként nem a kernel lesz a fő gond, hanem a userland... programok, libek, szóval a kernel helyett inkább azoknak az ügyes kiválasztására, konfigurálására, esetleg lecsupaszítására/újrafordítására érdemes első körben több energiát fordítani szerintem.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1322) VladimirR válasza WN31RD (#1321) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem tudom mar, hogy merre olvastam (tan pont a dsl oldalan), hogy a 2.6-bol eleg sok eszkoz tamogatasa hianyzik, ez meg ugye egy p1-es gep lenne, isa-s hang es halokartyaval
a gep egyebkent leginkabb tanulasra kell, x nem hiszem, hogy lesz rajta

[Szerkesztve]

(#1323) ngabor2 válasza VladimirR (#1322) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor sk 2.4-es kell hozzá. nekem speciel az jobban átteknithető, mint a 2.6-os sorozat.

(#1324) Cyber_Bird válasza WN31RD (#1320) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igen, ezzel teljesen egyetértek rá is jöttem hogy csúnyán kezdő vagyok még, de nem adom fel ha már eddig eljutottam :)

(#1325) WN31RD válasza VladimirR (#1322) üzenetére


WN31RD
addikt

Nálad a gép, tudod, milyen eszközök vannak benne, így könnyen eldöntheted (kipróbálhatod), hogy támogatja-e mindet egy új kernel (valószínűleg igen, a régi eszközök zöme még mindig támogatott).

Mit tanulnál? Kevés RAM-mal szinte bármit csinálsz, kínszenvedés lesz. Ha nem éri meg neked egy komolyabb gépet összedobni, akkor valószínűleg jobban jársz egy erős gépen valamilyen virtuális környezetben (pl. VMware) futó Linuxszal.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1326) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Van egy Pentium Pro 200Mhz-es gep 64 Mega rammal, 4Gb scsi vinyoval (Debian 3.0r2). Intezmenyi mail szerverkent uzemel (postfix-amavis-clamav), kb 35 usernek. Van rajta pop3 es imap eleres is. Squirrelmail-en keresztul erik el a leveleiket a userek. Viszont iszonyu lassunak talaltam igy az apache-ot.
A webszerverunk-nek beallitottam egy Xeon 3Ghz 1gb ram gepet (szinten Debian 3.0r2). Felraktam ra a squirrelmail-t, es a beallitasainal atiranyitom a mail szerverre. Tehat az apache a gyorsabbik gepen szepen fut, a leveleikhez gyorsabban fernek igy hozza imapon keresztul.

A kerdesem a kovetkezo. A webszerveren lehet a mokuspostan kivul masik web feluletu levelezorendszer is egyszerre (pl Horde), amit szinten be tudok igy allitani hogy imapon keresztul a mailszerverrol lassa a leveleket?

Tehat hogy amelyik rendszer jobban tetszik, azt hasznalna a felhasznalo.

A valaszokat elore is koszonom!
:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1327) WN31RD válasza JohnnyX (#1326) üzenetére


WN31RD
addikt

Ennek semmi akadálya, csupán a webszerver és az IMAP illetve SMTP szerver között engedélyezni kell a megfelelő portokon a kommunikációt. Hogy a kis 64 MB-os gép mennyire fogja bírni a Horde/IMP által generált terhelést, az már más kérdés... de kipróbálod, és kiderül.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1328) JohnnyX válasza WN31RD (#1327) üzenetére


JohnnyX
senior tag

A horde levelezo klienst nem a 64megas gepre raknam, hanem a xeonra.
A squirrelmail is a xeonon van most, es a 64megas geprol latja a leveleket.

(a 64 megas gep az imap, pop3, es smtp szerver is.)

Azert kerdeztem elozo hsz-emben a kerdest, hogy nem fog-e a horde osszeveszni a mokuspostaval.

[Szerkesztve]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1329) WN31RD válasza JohnnyX (#1328) üzenetére


WN31RD
addikt

''A horde levelezo klienst nem a 64megas gepre raknam, hanem a xeonra.''
Persze, de attól még a kis gépet terheli az IMAP kérésekkel. Ez a terhelés lehet akár nagyon jelentős is. (A felhasználók szokásai megváltozhatnak az új felület hatására, keresgélhetnek IMAP mappákban, stb.)

''Azert kerdeztem elozo hsz-emben a kerdest, hogy nem fog-e a horde osszeveszni a mokuspostaval.''
Elvileg nem szabad összeakadnia, és nem is szokott.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1330) JohnnyX válasza WN31RD (#1329) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Nos, eldontottem.
Nem csinalok semmit, marad a mostani bevalt helyzet. :D
Koszonom a felvilagositast :R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1331) WN31RD válasza JohnnyX (#1330) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha minden más marad is a régiben, a Debiant frissíteni nem ártana... a 3.0-hoz már jó ideje nincsenek biztonsági javítások.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1332) VladimirR


VladimirR
nagyúr

szeretnek feltenni egy bittorrent klienst (bittorent 4.20.4), de mindenfele fuggosegei vannak, amikkel nem tudok elbanni
kellene neki egy python, a python-nak meg mindenfele egyebek
mondom neki apt-get install python, az felrak par dolgot, de meg ezutan kellene a python-wxgtk2.6, amit viszont nem sikerul apt-get-tel feltenni
sebaj, talaltam iilyet, leszedtem, de dpkg-i ker hozza egy csomo goldot fuggosegkent
pl python2.4-et ker, de apt-get nekem 2.3-at tesz fel
meg egy csomo csomagbol kellene neki magasabb verzio
kovetkezo alkalommal, mikor hasznalnam az apt-get-et, mondja, hogy ez meg az nem telepult, mert nem teljesulnek a fuggosegek, futtassak apt-get -f install-t
ecceri juzer mit gondol? hogy majd ez jol leszedi a szukseges verziokat
hat nem, ez letorli a python-wxgtk2.6-ot

kerdes tehat, hogy hogyan tudnam ezek utan feltenni az en kicsi bittorrent kliensemet

p.s.: apt-get upgrade nem csinal semmit, tehat elvuileg mindenbol az elerheto legfrissebb van fent
most szedegessem le kezzel az osszes szukseges csomagot? vagy keressek korabbi bt klienst? vagy van valami megoldas?

(#1333) JohnnyX válasza WN31RD (#1331) üzenetére


JohnnyX
senior tag

No problem, elirtam.
Nyar elejen raktam ujra a gepeket, alotte voltak azok a rendszerek.
Szoval most mindket gepen Debian 3.1r0 van, netinst lemezzel a netrol telepitve.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1334) WN31RD válasza VladimirR (#1332) üzenetére


WN31RD
addikt

3.4.2-es bittorrent minden bűvészkedés nélkül települ. Ha nincs rá különösebb okod, hogy újabbat használj, akkor használd inkább ezt.

Egyébként milyen verziójú Debian? Mert pl. a python-wxgtk2.6 Etch (4.0) alatt simán települ.

(Szerk.: Az Etch már nem 3.2, hanem 4.0.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1335) VladimirR válasza WN31RD (#1334) üzenetére


VladimirR
nagyúr

stable (az etch a testing?)

es azert 4.20.4-gyel kezdtem, mert ez volt az oldalukon (Bovebben: [link])

(#1336) WN31RD válasza VladimirR (#1335) üzenetére


WN31RD
addikt

Debianban mindig az apt-get install (aptitude, synaptic, stb. ízlés szerint) legyen az első, amivel próbálkozol, és csak akkor akarj kézzel fordítani és felrakni valamit, ha a hivatalos csomagban levő változat valamiért nem megfelelő. Ritkán tudsz ugyanis jobb munkát végezni a hivatalos Debian csomagot készítőknél. :)

3.1 Sarge (most ez a stable)
***3.2 Etch (most ez a testing)

Én saját desktopra elég régóta testing-et használok, és időnként telepítek néhány csomagot az unstable-ből, illetve nagy ritkán kézzel. Az Etch elég jól használható, javaslom, csinálj egy dist-upgrade-et, frissebb csomagjaid lesznek, és az esetleges (nem túl nagy) stabilitásbeli veszteség otthoni vagy tanuló rendszeren nem számít (még szerverre is rakok néha, indokolt esetben, testing-et).

Szerk.:
*** Most jut eszembe, hogy nem is 3.2. Eredetileg úgy volt, hogy a következő stable, az Etch, a 3.2-es verzió lesz, de időközben úgy döntöttek, hogy 4.0-nak fogják nevezni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1337) VladimirR válasza WN31RD (#1336) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem forditani akartam, a linkelt oldalon van .deb csomag, azt akartam dpkg -i-vel feltenni

dist-upgrade elott van valami teendo? vagy csak irjam at a sources.list-et, apt-get update, apt-get dust-upgrade? (apt-get upgrade kell utana, vagy az mar nem?)
es mire irjam at? mindegy, melyik mirrort hasznalom? ugyanaz van mindegyiken, vagy csak nevukben mirror-ok, s van, amelyik kevesbe up-tu-date?

jelenleg igy nez ki a sources.list-em:
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ stable/updates main contrib non-free


[Szerkesztve]

(#1338) WN31RD válasza VladimirR (#1337) üzenetére


WN31RD
addikt

Elvileg az összes hivatalos mirroron ugyanazok a hivatalos csomagok találhatók meg (az ''extrákban'' már lehet különbség, de azokba nem futsz bele egy egyszerű apt-get upgrade-del).
A sources.list-ed jó, itt a stable-t cseréld ki etch-re, esetleg testing-re. Utóbbinak az a hátránya (vagy előnye, végülis nézőpont kérdése), hogy a következő váltáskor automatikusan a következő generációs testing rendszert fogja a gépedre tolni, és talán későn veszed észre a dolgot.

update, aztán dist-upgrade, de apt-get helyett inkább az aptitude-ot ajánlom, mert valamivel intelligensebben oldja fel az ütközéseket, kezeli a fölöslegessé vált csomagokat, stb.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1339) bambano válasza VladimirR (#1322) üzenetére


bambano
titán

2.6-os kernel csúnyán bugos, ha nincs valami eszement fontos ok, ne használd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1340) bambano válasza WN31RD (#1327) üzenetére


bambano
titán

A squirrelmail is imapot használ, ha azt kibírta, a horde-t is ki fogja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1341) WN31RD válasza bambano (#1339) üzenetére


WN31RD
addikt

Ez elég szélsőséges vélemény, ilyen általános formában erősen félrevezetőnek tartom.

(Szerk.: Tényleg vannak hibák a 2.6-ban, mint ahogy minden egyéb verizóban is, de mára már túllépett a gyerekbetegségein, éles környezetben is széles körben használják. A Red Hat Enterprise Linux, Novell/SUSE Linux, Ubuntu, Debian Etch, stb. mind 2.6-ra épül.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1342) bambano válasza WN31RD (#1341) üzenetére


bambano
titán

A redhat egy agyonpatchelt linux kernelt ad a támogatott rendszereihez. Bizonyára le lehet tölteni az összes patchet, és akkor neked is lehet olyan kerneled. Az eredeti, gyári 2.6-os kernel szerintem nem való kezdő kezébe. Lehet esetleg próbálkozni a telepítő lemezen levő kernellel, nem tudom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1343) WN31RD válasza bambano (#1342) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem hiszem, hogy egy olyan kezdőnek, aki egyáltalán hozzá mer nyúlni a Linuxhoz illetve a Linux kernelhez, a 2.4-es kernelhez képest bármi plusz problémája lenne pl. a Debian Etch-ben levő 2.6-os kernellel.

Szerk.: De a kernel.org-ról letöltött vanilla kernellel sem.

Szerk. #2: Ne terjesszünk FUD-ot. Ha valami konkrét problémád van a 2.6-tal, írj arról. De nagyon valószínűnek tartom, hogy az nem olyasmi lesz, ami egy átlag júzernek napi szintű gondot fog okozni.
Annak viszont semmi értelme és semmi alapja, hogy általában mindenkit elriassz tőle.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1344) bambano válasza WN31RD (#1343) üzenetére


bambano
titán

Etch-ben nem jó az udev támogatás, már a telepítés sem sikerül mindegyik telepítő cd verzió esetén. A fusion és az adaptec driverek nem jók, közismert bug van bennük. Ismert tcp implementációs bug van a 2.6.11-es kernellel bezárólag mindegyikben.
2.6.17.8 egy rendesebb teszttől összedúrta a filerendszert.

Ha gondolod, megkeresem az url-eket is.

Egyébként szerintem egy úgynevezett stabil kernelben nem kellene ekkora patcheket, alverziókat, alverziók alverzióit és giteket halmozni. Már az is problémát okozhat, hogy melyik kernel a stabil. Annak se örülök, hogy minden kiéhezett bitbuherátor a stabil kernelfán rodeózik, nincs fejlesztői kernel.

Én leszek az utolsó, aki fudot terjeszt a linuxról és én leszek az első, aki örülni fog, ha rendben lesz a kernel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1345) escie válasza bambano (#1339) üzenetére


escie
őstag

ezt én is butaságnak tartom,
mivel
vanilla kernelt nem használunk 2.6-ból, a disztribútor patch-eli, és azt kell használni.
de p1-esre valóban érdemes megpróbálni a 2.4-es szériát, ha valami nagyon nem megy 2.6-tal. ugyanúgy karbantartott, csak már nem fejlesztik.


jól beleokoskodtam.

I'm back, baby!

(#1346) WN31RD válasza bambano (#1344) üzenetére


WN31RD
addikt

Én jópár rendszeren használok 2.6-os kernelt, és eddig semmi olyan hibába nem futottam bele, amely komoly problémát okozott volna (pl. Adaptec vezérlőkkel sem). (Persze nem a 2.6.0-tól kezdtem... :D)

Nem azt akarom mondani, hogy a 2.6 hibátlan, de a 2.4 sem az. Bizonyos helyzetekben nyilván indokolt a régebbi kernel használata, de kifejezetten otthonra, tanulásra egyáltalán semmi okát nem látom, hogy néhány ritkán előforduló speciális hiba miatt lebeszéljünk valakit az újabb technológia megismeréséről. Idővel úgyis azt fogja használni.

Szerk.: Az persze a fentiektől függetlenül igaz, hogy régi gépen mindenképp érdemes régebbi kernelt megpróbálni, ha bármi gond van az újjal.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1347) bambano válasza escie (#1345) üzenetére


bambano
titán

Miért nem használunk vanilla kernelt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1348) escie válasza bambano (#1347) üzenetére


escie
őstag

mióta nincs külön fejlesztői, és stabil ág, azóta a disztribútoroknak a feladata a kernel ''stabilra patch-elése''.
nem igaz, hogy nem hallottál róla, akkora flame-war volt/van/lesz ebből, hogy ihaj... :)

bár a legújabb hír(mai), hogy kiragadták a 2.6.16-ot, és hosszútávon karbantartják.
hír, itt: [link]

I'm back, baby!

(#1349) bambano válasza escie (#1348) üzenetére


bambano
titán

Tehát akkor egy kezdőnek hogy magyarázod meg, hogy melyik az aktuális ajánlott kernel? A 2.6.17-es sorozatban minimum az ext3 bugos. A 18-as épp rc4-ben van, de van hozzá egy git is. Van 18rc4-mm patch.

Szóval disztribútori feladat: a sarge-t már nem nagyon fejlesztik, elvileg decemberre lesz etch. Szóval akkor a sarge-ban levő kőkori kernelt használja vagy azt, ami az etch-ben van, de az meg testing? Meg 4-es gcc és hasonló dolgok.

Az a legújabb hír az általad beküldött link szerint márciusi. Nem annyira friss. Egy kezdő magától tudni fogja, hogy 2.6.16.27-et kell használnia? És ha stabil kiadást csinálnak a 16-ból, az nem mutatja valahol, hogy mégsincs minden rendben a 2.6-os sorozat?

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1350) escie válasza bambano (#1349) üzenetére


escie
őstag

ki a kezdő!? kinek magyarázok, mit!? azt sem tudom, hogy konkrétan miről folyik a vita. könyörgöm...
ha visszaolvasol, azt mondtam, hogy butaság lebugware-ezni a 2.6-ot. _ennyi._
bánomisén, hogy ki-mit használ, most komolyan... :D
csak megakadt a szemem azon a butaságon(még minidig ilyen eufemisztikusan), amit örökérvényűnek kinyilatkoztattál.

az, hogy a sarge-ot nem fejlesztik, az nem a 2.6-os kernelt minősíti, ne hülyéskedj már. olvass vissza, hogy mit írtam, és hogy min flegmázol velem. kicsit vicces, hogy milyen javaslatokat tulajdonítottál nekem...

''Az a legújabb hír az általad beküldött link szerint márciusi.''
ha elovasod a fennmaradó 97%-át a cikknek, akkor rájössz, hogy márciusban bejelentették, mára jutott odáig a dolog, hogy ki is adták.
gratulálok, tudatos hírfogyasztó, nesze neked... :D
a hír friss, te vagy felszínes.

elnézést az offért.

I'm back, baby!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.