Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Mik^ válasza echo001 (#898) üzenetére


Mik^
tag

Valami van de nem az igazi. startx OK, viszont gdm:
(II) LoadModule: ''fglrx''
(WW) Warning, couldn't open module fglrx
(II) UnloadModule: ''fglrx''
(EE) Failed to load module ''fglrx'' (module does not exist, 0)

Fatal server error:
no screens found

Mik

(#902) eddie303 válasza Mik^ (#901) üzenetére


eddie303
őstag

Igen, az fglrx modult le fog kelleni fordítsad kézzel.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#903) inv3rz


inv3rz
csendes tag

Üdv!

Még új vagyok ezen a fórumon, és a segítségeteket szeretném kérni. Történt egyszer, hogy le szerettem volna szedni a Linuxot netről, mer' aszt hallottam, hogy sokkal stabilabb, mint a Win, és nagyon alakítható. Namost:
-Nem tudom, hogy mifajta programok futnak el alatta;
-mikor felnéztem FTP-re (ez a topic elején szereplő címre), és megtaláltam a ''debian'' mappát (amiről azt olvastam, hogy 6 CD-s), azt se tudtam, most mit szedjek le, melyik tartozik az első CD-re, melyik a másodikra.
Ha lehetne, kérnék egy kis ''Hogyan-telepítsük-a-LINUXot-és-miben-jobb-mint-a-zIKSZPÉ'' tutorialt!

(#904) echo001 válasza inv3rz (#903) üzenetére


echo001
aktív tag

hat ha ennyire nem vagy kepbe akkor a debiant felejtsd el
pl mandrake uhu az valo neked
miben jobb
mindenben csak nem egy katingatos oprendszer szal ehez erteni kell

Echo

(#905) echo001 válasza eddie303 (#900) üzenetére


echo001
aktív tag

persze ha nv az alaplapod is amugy a kernele jobb....

Echo

(#906) DukeFX


DukeFX
tag

Ennek a Linuxnak elég hülye neve van. Egy ilyen rendszert kellene összerakni:
Kobian ház és alaplap Debian Linux-szal, a felhasználó pedig legyen Debil Béla. :DD

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#907) eddie303 válasza DukeFX (#906) üzenetére


eddie303
őstag

Debian onnan jön, hogy Debra és Ian -nak hívták a párt, aki belekezdett a projektbe, szal nem röhögni!.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#908) DukeFX válasza eddie303 (#907) üzenetére


DukeFX
tag

Bocs. Ez csak egy olxan poén volt, amit már régóta elakartam sütni.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#909) eddie303 válasza DukeFX (#908) üzenetére


eddie303
őstag

Lehet, ha a windowsos topikokban ejted, akkor még kapsz olyant is, aki röhög rajta.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#910) BoharJoe


BoharJoe
csendes tag

Hi all!

Melyik a legjobb/leghasználhatóbb (viszonylag kis gépigényű) FTP server progi ezen Linux alá???

BoharJoe

(#911) WN31RD válasza BoharJoe (#910) üzenetére


WN31RD
addikt

Egy szavazat a pure-ftpd-re. (Woody-ban még nincs benne.)
Honlap: Bővebben: link

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#912) BoharJoe válasza WN31RD (#911) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Pedig sajna Woody-m van! :(
Azért thx!

BoharJoe

(#913) BoharJoe válasza BoharJoe (#912) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Áppp

Plííz somebody help!

(#914) zrubi válasza BoharJoe (#913) üzenetére


zrubi
senior tag

Én proftpd-t használok, szerintem ez is kitűnő.

zrubi.hu

(#915) Veron


Veron
őstag

Hi all!

Lenne egy kis problémám az nvidia driverrel:

Debian-bol a ''testing'' verziót használom, és nem tudom felrakni az nvidia driverét. Miután lefordjtottam a kernelt, utána szoktam megpróbálni feltennia a drivert, de mindig azt a hibaüzenetet kapom, hogy vmi nvdida.ko file-t nem talál, és utána ki is lép a telepitőböl. Probáltam már a 2.6.7-essel és a 2.6.8.1-el is de egyikkel se volt jó.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#916) tierbatyo válasza Veron (#915) üzenetére


tierbatyo
senior tag

A kernel source a /usr/src/linux ?

Take a look to the sky just before you die

(#917) Veron válasza tierbatyo (#916) üzenetére


Veron
őstag

az megvan azzal nincs gaz

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#918) Veron válasza Veron (#917) üzenetére


Veron
őstag

up :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#919) echo001 válasza Veron (#915) üzenetére


echo001
aktív tag

ez pont az nvidia kernel modulja
2 ok miatt nem talahatja meg
1 nem futtatt update-modules-t magyarul megvan csak nem latja
nem fordul le es azert azt meg a log-ban kibogaraszhatod hogy miert

Echo

(#920) Veron válasza echo001 (#919) üzenetére


Veron
őstag

hát szerintem, nem is fordul le mert mc-ben a find se találja ezt a file-t.
Akkor valszeg a második lehetőség, de nem tudom miert nem fordul le... Milyen okai lehetnek?
Amikor konfigolom a kernelt ott felejthetek ki vmit?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#921) Veron


Veron
őstag

up

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#922) Veron


Veron
őstag

up, vki????

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#923) Veron


Veron
őstag

up

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#924) jester_basc


jester_basc
csendes tag

Sziasztok!

viszonylag kezdő vagyok, és kellene egy kis segítség a Debian xserverével kapcsolatban. Szóval egy dvd-iso-s Debian Woody 3.0 r2-est telepítettem fel. a config: epox 8k3a+, amd 1800+ palomino, 512mbram, radeon9600. a többi most szerintem nem lényeg. Szóval annyi a problémám hogy a grafikus mód nem megy (nem is olyan kicsi) felteszem tényleg csak az alaprendszert, meg a C/C++ modulokat. utána 2.4.18as kernel source, majd ezt követően befordítom alá a 2.6.8.1es kernelt (audigy meg ntfs táogatás miatt). Mivel KT333as chipsetről van szó, ezért a dev/agpgart-ban via chipsetet fordítok be. asszem xfree 4.1 megy fel alapból, ezért a direct renderingnél az ati radeon drivert választom. a Frame buffer device-nél csak modulként fordítom be a radeont, mert különben blank screen-em van már karakteres módban is. uj kernel kész, lilo-ba berakom, bootok az uj kernelről. ezt követően dselect, majd az x11 package-k közül felteszek minden x szerver komponenst. (lényegilek minden x-el kezdődőt :D ). beállításoknál ati-t választok, meg xfree86-ot stb... eztán reboot és semmi. egyszer eljutott az xfree bejelentkező képernyőéig, de utána tovább ne megy. apropó, azt hol tudom elérni, hogy az xdm ne induljon bootnál automatikusan?

remélem mindent leírtam ami fontos, ha mégsem igyekszem korrigálni. apropó, nemtudok netinstall-t csinálni, otthon pár hónapig nincs most neten :((

köszi a segítséget!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyulgalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.

(#925) tierbatyo válasza jester_basc (#924) üzenetére


tierbatyo
senior tag

ATI kártyával én is küzdöttem rendesen, nekem ez müködött:Bővebben: link. A hozzá valo pecs :
Bővebben: link

Take a look to the sky just before you die

(#926) MaUser


MaUser
addikt

Na egy kicsit felhoznám a topikot. Egy Debian alapú linux-szal próbálkozom (Ubuntu), de az apt-get-tel sajnos nem sikerül a csomagok frissítése. A következő üzenetet kapom:

Csomaglisták olvasása... Done
Függőségi fa építése... Done
A következő ÚJ csomagok kerülnek telepítésre:
manpages-dev
0 upgraded, 1 newly installed, 0 eltávolítandó és 0 nincs frissítve.
Need to get 1045kB of archives.
After unpacking 2671kB of additional disk space will be used.
Hiba http://archive.ubuntu.com warty/main manpages-dev 1.67-1
Could not connect to archive.ubuntu.com:80 (82.211.81.138). - connect (113 No route to host)
Nem sikerült leszedni http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/m/manpages/manpages-dev_1.67-1_all.deb Could not connect to archive.ubuntu.com:80 (82.211.81.138). - connect (113 No route to host)
E: Nem lehet leszedni néhány archívot, talán az apt-get update -et vagy a --fix-missing -t próbáltad?


A furcsa az, hogy az adott címet simán elérem Mozilla-ban, pingelni is tudum, de a traceroute-nál meg kihal... Az is érdekes, hogy a beépített csomagkezelővel simán tudom módosítani a csomagokat, de így meg nem. Pedig így is mennie kellene. A sources.list-em így néz ki:

deb cdrom:[Ubuntu 4.10 _Warty Warthog_ - Preview i386 Binary-1 (20041020)]/ unstable main main/debian-installer restricted
## Uncomment the following two lines to fetch updated software from the network
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ warty main restricted
deb-src http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ warty main restricted
## Uncomment the following two lines to add software from the 'universe'
## repository.
## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
## team, and may not be under a free licence. Please satisfy yourself as to
## your rights to use the software. Also, please note that software in
## universe WILL NOT receive any review or updates from the Ubuntu security
## team.
# deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ warty main restricted universe
# deb-src http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ warty main restricted universe
# deb http://security.ubuntu.com/ubuntu/ warty-security main restricted
# deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu/ warty-security main restricted

A grafikus csomagkezelő is ezt használja, de az megy gond nélkül. Ha van ötlet ne kíméljetek.:)


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#927) MaUser


MaUser
addikt

UP

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#928) MaUser


MaUser
addikt

Új fejlemények: a parancssoros wget is No route to host hibaüzenettel tér vissza, de pl mc-ből simán tudok ftp-zni...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#929) Yom


Yom
aktív tag

Hi!
Letoltottem a legujabb debian 7 cd-jet.
Az lenne a kerdesem, hogy ha kiirom dvd-re mint adat dvd (bemountolom mind a 7 cd-t es tartalmat csak ''athuzom'' pl.: neroval) es bootolhatova teszem, az uolyan lesz mint dvd-s debian? nem talaltam meg sehol a dvd valtozatat, es most mar nem akarom ujra letolteni.Megrendelni meg nem akarom dvd-n mert sokkal olcsobb ha magam csinalom:)

I came. I saw. I lagged out.

(#930) steveetm válasza Yom (#929) üzenetére


steveetm
őstag

elég ha a boot részét sikerül átvinni dvdre, aztán csak ''összemergeled'' a könyvtárak tartalmát és kész.

(#931) Yom válasza steveetm (#930) üzenetére


Yom
aktív tag

ha beteszem pl disc2,disc3... konyvtarba a telepito megkerdi a disc2 utvonalat (amikor kovetkezik), ahol meg tudom adni h cd\disc2..., mert siman nem akarom csak osszeszorni, mert van par file ami neve megegyezik a cd-ken, bar asszem csak info file-ok...

I came. I saw. I lagged out.

(#932) steveetm válasza Yom (#931) üzenetére


steveetm
őstag

nemjó. a csomagokat tartalmazo könyvtárakat füzd össze, azon van a lényeg.
Üdv.: steveetm

(#933) Yom válasza steveetm (#932) üzenetére


Yom
aktív tag

milyen progival fuzzem ossze, ami jol megcsinalja?:)

I came. I saw. I lagged out.

(#934) MaUser válasza MaUser (#928) üzenetére


MaUser
addikt

Ne megoldódott: az apt.conf-ban kellett beállítani a proxit, ugyanis a symbian beállításait az apt-get nem veszi át.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#935) Grunya


Grunya
aktív tag

Hosszú ideje nem sikerül megoldanom a következő problémát:

Debiant akarok installálni az otthoni gépemre, de lehetőleg

friss kernellel és nem túl régi programokkal. Sajnos

otthonról már nem tudok majd frissíteni a rendszeren, mert

csak modemes elérésem van. Szóval melyik CD-ket kell

beszereznem a fent leírt rendszer telepítéséhez? 1-2 CD-nél

többet nem szeretnék ehhez beszerezni, mert nem hiszem,

hogy szükség lenne mind a 7 db CD-re egy desktop rendszer

installálásához. (A munkahelyemen tölteném le a CD-ket, de

fölöslegesen azért ott sem szeretnék sokat töltögetni.)
Vagy installáljak Knoppix-ot? Az csak 1 CD és friss

programok vannak rajta. Köszi előre is: Grunya

(#936) WN31RD válasza Grunya (#935) üzenetére


WN31RD
addikt

A Debian CD-kre nagyjából népszerűségi sorrendben pakolják a csomagokat. Tehát sorban érdemes letölteni őket, annyit, amennyit jónak látsz, pl.: 1,2 vagy 1,2,3 vagy 1,2,3,4,5
A Woody (stable) változat csomagjai már viszonylag régiek, otthoni gépre inkább érdemes a Sarge-ot (testing) felrakni. Abból elérhetőek nem hivatalos DVD-k is, ha letöltöd az első DVD image-et, az valószínűleg elég lesz. Sarge-ot CD-kről még sosem telepítettem, de legalább az első hármat letölteném.
Esetleg elviszel a munkahelyedre egy vinyót, amin van kb. 9 GB hely, és csinálsz magadnak egy Sarge mirrort (ld. debmirror csomag).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#937) Grunya


Grunya
aktív tag

Köszi!

Most néztem, hogy a neten 15Db!!! Sarge CD tölthető le. Nem semmi... Ha jól értelmeztem, akkor ezeket a CD-ket hetente frissítik. Igaz ez? Emlékszem, vagy fél évvel ezelőtt letöltöttem az első CD-t és meglepődve tapasztaltam, hogy nincs rajta installer. Ekkor letöltöttem egy 200Mb-os netinstaller iso-t és annak segítségével tettem (volna) fel valahogyan a rendszert, de már nem emlékszem hol fulladt kudarcba a dolog. Talán az Xfree csak a második CD-n lett volna, az meg nem volt meg? Nem tudom...

Most is így kellene valahogy elkezdeni?

(#938) WN31RD válasza Grunya (#937) üzenetére


WN31RD
addikt

Igen, a CD-ket hetente frissítik. Sarge CD-t még nem csináltam, de elvileg kellene lenni rajta telepítőnek, az elsőn mindenképpen. Az első DVD image-en tuti van (legalábbis volt 1-2 hónapja).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#939) Grunya


Grunya
aktív tag

Megtudná valaki mondani, hogy a Sarge első CD-jén rajta van-e az Xfree, vagy csak a másodikra került rá? Jó lenne, ha az elsőn lenne, esetleg egy fluxbox is még...

(#940) WN31RD válasza Grunya (#939) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem tudom, melyik CD-n van XFree, de az elsőn biztosan nincs (kell más, sokkal fontosabb :) dolgoknak a hely).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#941) R3Ce


R3Ce
csendes tag

Hali! Szeretnék egy woody-t letölteni, de a szervereken (r3 verzió) van 2 update CD is. Kérdésem: le kell-e töltenem az első 2 CD-t, vagy elég csak az update első 2 CD-t lehúzni? Nem egyértelmű. A Debian hivatalos lapján nem találtam erre vonatkozóan semmit... Thx!



[Szerkesztve]

(#942) WN31RD válasza R3Ce (#941) üzenetére


WN31RD
addikt

A választ megtalálod a Debian.org-on a CD-kre vonatkozó FAQ-ban: Bővebben: link

Röviden: Ne töltsd le az update CD-ket, csak a többit. Az update CD-kre csak akkor lenne szükséged, ha egy korábbi Debian 3.0-t (pl. 3.0r2) szeretnél frissíteni 3.0r3-ra.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#943) R3Ce


R3Ce
csendes tag

Köszi 1000-el!

(#944) kdavid


kdavid
csendes tag

Sziasztok !

Van 1 kicsi gondom . Adott 1 hdd amin win xp volt . Nekem van 1 Debianom . Az xp 1 hete lett újra rakva mert egyszecsak nem ohajtott bebootolni . Most ismét megadta magát . A gond az hogy a hdd-t átrakva a saját gépembe nem birtam felmountolni . ( egyszerüen a gépem nem ismerte fel hogy az ott egy ntfs drive :( ) A lényeg az hogy némi küzdelem után az alábbi infot sikerült kiszednem a diskből :

SMART Self-test log structure revision number 1
Num Test_Description Status Remaining LifeTime(hours) LBA_of_first_error
# 1 Extended offline Completed: read failure 40% 1212 1658095
# 2 Extended offline Completed: read failure 40% 1210 855359
# 3 Extended offline Completed: read failure 40% 1208 318231

( persze ez csak kivonat .... ha kell az egészet be copyzom )

Pár óra görcsölés után egyszercsak sikeres lett a mount ( ennek a paraméterein nem változtattam .. szóval maga a drive változhatott meg ) . Látom a wines progikat , legális és illegális tartalmat :)

szóval kuka-e a vinyo vagy sem ? létezik.e olyan progi ami végig hajlandó olvasni a-z.ig a drivot hogy éle vagy tényleg read failure van valahol a lemezen ? Windows alatt (még a megtérésem elött ) a diskspeed32 progi látványosan megmutatta hogy hol bados a disk de mit lehet tenni LINUX alatt ??

szóval valami ötletett keresek ...

davkri :F

(#945) tildy válasza kdavid (#944) üzenetére


tildy
nagyúr

Badblocks a neve ...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#946) kdavid válasza tildy (#945) üzenetére


kdavid
csendes tag

Thanx !

davkri

(#947) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Hi,

szeretnék egy ppp szervert otthonra. Elméletileg a config jo (Bővebben: link alapján). Most ha becsörgök akkor a bejelentkezés sikertelen. Kb. az a hibaüzenet, hogy ''nem sikerült bejelentkezni mert a szerveren be van kapcsolva az echo és visszaküldi az összes karaktert echo-ban. Bővebben: link oldalon ilyet nem találatam (a kliens win. lenne).

Valami okosság? (Kérem nem túl haladó szinten magyarázni :)))

A leírásban valahol van egy ''-echo'' kaőcsoló, azt hiába vettem ki...

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#948) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Ennyire durvát kérdeztem? :DDD
Hát senki sem csinált még otthonra ppp szervert? :F :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#949) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

UP! :)

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#950) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Na jó akkor kérdezek újat (persze azért az előzőre is várom a választ :DDD).

Szóval, hiba. FTP feltöltés irányba csak max. 2 Mbit a sebességem 100M-es hálózaton. Ha nyitok mégegy kapcsolatot akkor ott is 2M (tehát összesen 4M), és ha tovább nyitogatom a kapcsolatokat akkor mindegyiknél megvan egyenként a 2Mbit. Tehát a gép és a hálózat bírja a sebességet. Lehet ez valahol korlátozva?
ftp daemon a default paraméterekkel működik.
A hiba csak a debainra feltöltéskor jelentkezik, ha a debianról töltök akkor megvan a 100Mbit.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.