Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) CPT.Pirk válasza GhanBuri Ghan (#28891) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha az Attack on Titan-t látták, akkor nekik már mindegy. :))

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28902) GhanBuri Ghan válasza CPT.Pirk (#28901) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Viszont a Boku no pikót nem is akarják megnézni :)

(#28903) CJ4567 válasza GhanBuri Ghan (#28902) üzenetére


CJ4567
veterán

Azt jobb, ha nem látja senki se. :)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28904) Evil Snowman válasza GhanBuri Ghan (#28902) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

A Berserk is megérne egy misét. :DDD

(#28905) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Újrakezdtem a játékot, még a Relic megszerzése előtt, fejlesztés nélkül is sikerült elkapnom két psychot, meg leszednem három tyger claws utcai fosztogatót - úgy érzem, ez nem olyan, mint a Witcher 3, ahol az ellenfelek nehézsége nagyjából konstans, tehát minél magasabb szinttel megyek ellene, annál könnyebbek lesznek.

(#28906) CPT.Pirk válasza GhanBuri Ghan (#28905) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ott még a játék ki sem enged a város komolyabb részeire. Az ellenségek nehézsége területfüggő.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28907) jonnyjoker01 válasza GhanBuri Ghan (#28905) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Witcherben sem konstans, csak bekerült később egy külön kapcsoló amivel engedélyezni lehet az összes ellenség skálázódását hozzád (azt nem tudom hogy ez alap helyzetben már be van kapcsolva, vagy neked kell külön engedélyezni).

Cyberpunkban teljesen pontosan úgy működik, hogy bizonyos zónákban az ellenségeknek van egy minimum és maximum szintjük, azon értékek között skálázódnak hozzád, egy kicsi random eltéréssel.

Pl:
Te: lvl25, enemy min lvl15, max lvl30 -> enemy: ~lvl 25.

Te: lvl 18, enemy min lvl 30, max lvl40 -> enemy: lvl 30.

Te: lvl 35, enemy min lvl 1, max lvl 15 -> enemy: lvl 15.

Stb...

Szerk: persze ettől függetlenül el lehet elérni olyan szituációba, hogy valami erős builddel és fegyverrel nálad magasabb szintű ellenfelekkel is elbánsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#28908) PuMbA válasza GhanBuri Ghan (#28905) üzenetére


PuMbA
titán

Én a Relic előtt mind a 24 darab Regina Jones gig-et lenyomtam. Act 1-ben el lehet jutni 15-ös szint fölé, illetve Street cred-ben 25 körüli szintre.

Közben hamarosan befejezem a teljes végigjátszásom, azaz összes mellékküldi, összes gig. Így jobb a játék és közeledett az RDR2-höz. Az első végigjátszásom 40 óra volt, most ez 70 körüli lesz. Pont, mint az RDR2-es teljes végigjátszásom :)

[ Szerkesztve ]

(#28909) GhanBuri Ghan válasza CPT.Pirk (#28906) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ!
Kicsit meglepett a dolog, de így érthető.

(#28910) tomyka74


tomyka74
senior tag

Sziasztok.

Open world free roam ,hogy nyílik meg? Végig van játszva 50/50 szint , vége-stáblista-bezár-főmenü- ......... innen ,hogyan tovább?

(#28911) CJ4567 válasza tomyka74 (#28910) üzenetére


CJ4567
veterán

Betöltöd a legutolsó mentést, amit a játék csinált az utolsó küldetés előtt. :)

No Sana No Life

(#28912) tomyka74 válasza CJ4567 (#28911) üzenetére


tomyka74
senior tag

csak simán ne a küldetéssel foglalkozzak hanem irány kampajogni, vagy ezt ki tudom választani valahol menüben? mert valahogy nem akar menni.

(#28913) PuMbA válasza CJ4567 (#28911) üzenetére


PuMbA
titán

Sosem értettem, hogy miért van ilyen bénán megcsinálva a végjáték :) Miért nem lehetett folytonos, mint sok más játékban?

[ Szerkesztve ]

(#28914) proci985 válasza PuMbA (#28913) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mert a befejezesek egyike se mukodik a free roammal, ezert kell visszaugrani A2be

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28915) PuMbA válasza proci985 (#28914) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt értem, de a játéknak van free roam része is és más játékoknál mindig így járnak el, mert ez a jó döntés :) A játékban ez egyébként még azt a furcsaságot is magával hozza, hogy a sztorinak gyakorlatilag sosincs vége, mert akárhányszor le tudod tolni a befejezést. Ez nekem sehogy se jön össze, mint helyes megközelítés.

[ Szerkesztve ]

(#28916) proci985 válasza PuMbA (#28915) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mas jatekoknal a befejezes altalaban integralhato, itt egyetlen egy olyan lezaras van, ahol V visszamegy night citybe, a Devil ending egyik variansa.

a tobb befejezes pedig valamennyire a sztori resze, mindegyik mas es pl a Devil fontos perspektiva szempontbol.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28917) CJ4567 válasza tomyka74 (#28912) üzenetére


CJ4567
veterán

Betöltöd a mentést, utána simán mész, amerre akarsz, ne foglalkozz a fősztorival. Ezt amúgy a játék le is írja a stáblista után :)

No Sana No Life

(#28918) tomyka74 válasza CJ4567 (#28917) üzenetére


tomyka74
senior tag

:R

(#28919) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Ez az 1.61 nagyon jó lett. Az én 1660 Ti-imen is átlag 40 fps megvan ultrán. Persze Reflex on és Dlss Ray tracing off , de így is gyönyörű :DD

u wanted, i got it \o/

(#28920) Alpi. válasza WATERDACA (#28919) üzenetére


Alpi.
addikt

Pont tegnap néztem rá a játékra és sajnos nekem nagyon más volt az "élmény".
Egy ideje nem indítottam el 1,5 vagy 1,51 volt az utolsó emlék, de több ponton látványos romlást tapasztaltam. Ennél sokkal szebben, konstansabban futott végig 1.04 - 1.51 közt.
Most, hogy a régi generációs konzolok leváltak, most romlik a működés pc-n ? Hát nem ebben raménykedtem, na... :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28921) WATERDACA válasza Alpi. (#28920) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én kb. 1 éve nem játszottam vele, most határozottabban jobban fut nálam

u wanted, i got it \o/

(#28922) Jorus válasza Alpi. (#28920) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28923) sixpak


sixpak
nagyúr

Ránézek én is, az a helyzet, hogy több mint 1 hónapja nem indítottam el a játékot, végre meg mertem venni a Fallout76-ot (ki van pofozva már) és belement 100 óra pár hét alatt...és még néhány 100 bele is fog menni.
A grafika persze borzasztó szegényes, 15 évvel ezelőtti szint, de itt az másodrendű, Fallout az Fallout, beszippant és véged van. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28924) PuMbA


PuMbA
titán

Úgy látszik, hogy hamarosan jön az 1.7. Frissítették a QA ágat Steam-en, tavaly is ilyen tájt jött az 1.5, hiszen pár hét és kezdődik a Steam Spring Sale, valamint a CD Projekt RED pénzügyi jelentése is ekkor lesz. Hamarosan befejezem a 2. és egyben teljes végigjátszást és a gém megy a polcra. DLC marad :)

[ Szerkesztve ]

(#28925) cyberkind válasza PuMbA (#28924) üzenetére


cyberkind
félisten

Én szerintem megvárom a klasszikus értelembe vett GOTY kiadást, és akkor nekiállok az egyetlen és utolsó végigjátszásomnak. :)

Paranormal Cocktivity

(#28926) CPT.Pirk válasza PuMbA (#28924) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még odébb van szerintem, legutóbb tegnap nyúltak hozzá két depothoz is a devek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28927) ImACeltic válasza cyberkind (#28925) üzenetére


ImACeltic
őstag

Honnan tudod, hogy az lesz az egyetlen és utolsó?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#28928) PuMbA válasza cyberkind (#28925) üzenetére


PuMbA
titán

Én is egyszer szoktam végig vinni játékokat, de a Cyberpunk-ban nem eléggé tiszták a választásaid következményei, hiszen előfordul, hogy ha nem azt az egy konkrét párbeszéd opciót választod, akkor ugrik az, amit amúgy akarnál, hiába jelölöd be 4 esetben a helyeset, ha épp arra az egyre pont nem azt akarnád válaszolni :) Ez is egy fájó negatívum számomra, hiszen neten kell kutakodni, mikor ennek a játékból kéne kiderülnie egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

(#28929) cyberkind válasza ImACeltic (#28927) üzenetére


cyberkind
félisten

Én igazából a DLC-hez kötném ezt a dolgot, kvázi nincs is máshogy értelme.

Paranormal Cocktivity

(#28930) Alpi. válasza Alpi. (#28920) üzenetére


Alpi.
addikt

Közben végig kínlódtam magam az összes verzión és úgy néz ki csak a legutolsó, az 1.61_Dlss3 nevű hordozza a nyavalyát. A régebbi 1.61 még rendben van.
A Dlss3-as verzió kapta meg az FSR 2.1 -et meg az Nv Reflex implementációt is, úgy látom. Kíváncsi vagyok, köthető-e valamelyikhez. A W3 Nextgen pontosan ugyan ezzel az arzenállal bír és bár az még rosszabb, de a séma kísértetiesen hasonlít. Mindenen túl, annak, hogy lehet választani a régebbi patch-ek közül is Gog-on, kifejezetten örülök. Legalább ezért jár a pont. :)
szerk. : Nem, az FSR 2.1 már bent van a régebbi 1.61-be is, most néztem.
Dlss3 frame gen és a Reflex jött az uccsóval.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28931) cyberkind válasza Alpi. (#28930) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam a CP jól megy, a TW3 csak jó számokat produkál, de nem fut szépen.

Paranormal Cocktivity

(#28932) Alpi. válasza cyberkind (#28931) üzenetére


Alpi.
addikt

W3 Dx11 vagy 12 ? Mert 11 az valóban hibátlan. Az gyakorlatilag ugyan úgy fut, mint a régebbi verziók. A Dx12 kevésbé pompás. :) Bár ha azt mondod, nem fut szépen, gyanítom a Dx12-ről van szó.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28933) cyberkind válasza Alpi. (#28932) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha már kijött az új verzió, nem akarom a régit használni. :DD
CP után szabadon, én nem is vártam, hogy szépen fog menni. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#28934) jonnyjoker01 válasza PuMbA (#28924) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Az egyedüli branch ami konzisztensen szokta jósolni a patch kijövetelét az a geforce now. A számtalan dev branch frissítések között is szoktak frissülni elég sokszor.

Üdv. Johnny

(#28935) PuMbA válasza jonnyjoker01 (#28934) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom. Ha nincs befejezés közeli állapotban, akkor elvileg nincs mit tesztelni a QA-ban :) A Geforce now branch már tény, mert az után 2 nappal biztosan jön a patch.

[ Szerkesztve ]

(#28936) ughhh


ughhh
senior tag

Eltelt pár hónap, új patch... :(((
Közben 10-20 játékkel tolom hibátlanul
Persze tudom megint figyelmeztetés, vagy a hozzászólás törlése...

(#28937) Alpi.


Alpi.
addikt

Ha már végig mentem a verziókon, csináltam [egy összehasonlító video-t]
1.52 vs. 1.61 verzió azonos beállításokkal. :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28938) Aventador91 válasza Alpi. (#28937) üzenetére


Aventador91
őstag

biztos megérte kínlódni azért a pár fps-ért

(#28939) Cifu válasza PuMbA (#28928) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Persze, a döntések következményei előre láthatóak mindig... Ha nem (mint amúgy életben is) akkor sz@r a játék... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28940) Cifu válasza Alpi. (#28937) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Érdekes összehasonlítás, de számomra azért átüt, hogy egy ilyen játéknál egyszerűen nem lehet in-game tökéletes összehasonlítást csinálni.

Hol az egyik, hol a másik oldalt több a felhasznált GPU / System memory, olykor elég látványosan (az első összehasonlításnál élből GPU: 6.47 vs. 6.56 GB, System: 9.53 vs. 8.72 GB).
Talán a kicsivel alacsonyabb CPU használat lenne feltűnő... amíg az Adocado-camp-os összehasonlításba meg ott nem lenne rosszabb az 1.61-es verzió.

Az mondjuk látványosan látható ugyanakkor, hogy az 1.51-nél nagyobb volt az FPS.
Kérdés: ezt külső digitalizálóval vetted fel egyébként, vagy a gépen futó programmal rögzítetted?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28941) Cifu válasza ughhh (#28936) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Jönnek a szokásos lépések, amiket gondolom Te is ismersz.

Driverek frissítése (szélsőséges esetben visszalépés e téren); CPU illetve VGA OC/UC visszavétele; ha vannak, akkor MOD-ok törlése; stb.

Nekem is térdelt le párszor a játék, de mindig csak MOD-okhoz köthetően (ie.: üres ...\Cyberpunk 2077\archive\pc\mod\ könyvtár ill. RedScript / CET törlés esetén probléma nélkül elindult).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28942) Alpi. válasza Cifu (#28940) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezt megadnám döntetlenre. Egy nüansznyival jobb 1.52, de 2-3 fps az gyakorlatilag hibahatár. 3 autóval több van előtted vagy nem félelőtti, hanem délutáni fények vannak, de akár a háttérben futó program(ok) is okoznak ekkora diffit. Nem külső eszközzel volt rögzítve, a vga digitalizált.
Sajna az uccsó patch-el, mikor a könnyeimmel küzdöttem, nem jutott eszembe, hogy jó lenne rögzíteni pár helyen... Pedig az látványos lett volna... :U
Szerencsére GOG-on van opció régebbi patch választására. Így most nagyon jól fut. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28943) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

HalkHogan HD rework, megjelenik 03.12-kor: https://www.pcguru.hu/hirek/megszepul-a-cyberpunk-2077/78398

*csak legyen elég vram hozzá. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28944) Cifu válasza CPT.Pirk (#28943) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Kíváncsian várjuk. :)
Egyébként szerintem az lesz a baj, ami a Witcher 3 HD reworked-del is.
Nagyon szép, hogy egyes textúrák lecserélésre kerülnek, de mellette a "sima" textúrás elemek ütnek el ilyenkor. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28945) PuMbA válasza Cifu (#28944) üzenetére


PuMbA
titán

Én jobbnak látom a helyzetet ennél a játéknál, mert a sima textúrák a fontosabb helyeken nagyon élesek :) A Witcher 3-nál még nem voltak ilyen részletesek az alap textúrák.

#28939 Cifu: A valóságban nem egy mondaton múlnak a dolgok, hanem egy több mondatos, komplex magyarázat ugyanazt jelentheti attól függően, hogy 1 mondatot kicserélsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#28946) sixpak válasza CPT.Pirk (#28943) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi a linket, bár nem töltöm le, mert szerintem ehhez kevés a gépem, de látom van macskás mod is, azt viszont szedem is. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28947) CPT.Pirk válasza Cifu (#28944) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem nagyon volt ilyenhez szerencsém, mert sosem volt olyan vga-m, ami elbírt volna ilyesmit. A mostaninak is csak 6GB vramja van, szerintem azzal sem érdemes megpróbálni. :N
Illetve egyszer, a System Shock 2 HD textúra pakkal nagyon jó volt, de hát az egy krumplin is elfutna manapság.

sixpak: jah, eddig nem moddoltam a játékot, de a macskák miatt lehet megérné. :D
Mondjuk bármi moddolással már megvárom a DLC-t.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28948) PuMbA válasza PuMbA (#28945) üzenetére


PuMbA
titán

Én úgy csináltam volna meg a dolgot, ahogy a valóságban is működik, tehát ha X dolog mellett teszed le a voksod, attól a mondandód még lehet árnyaltabb, tehát attól, hogy 70%-ban vagy 90%-ban értesz egyet a dologgal, még ugyanúgy az adott dolog mellett vagy.

Ha a játékban a 6 válasz lehetőségből 4-et "helyesen" válaszolsz meg, akkor már az a végkifejlet történjen meg, nem szükséges 100%-osan, azaz 6-ból 6-tal nyomulni, ahogy a játék elvárja :) Az élet nem fekete-fehér, 0 vagy 1, robotvilág.

[ Szerkesztve ]

(#28949) ughhh válasza Cifu (#28941) üzenetére


ughhh
senior tag

Mod nincs, uv az van, letörlöm az msi afterburnert, azon kívül nincs semmi 3rd cucc.
Pont kezdtem belejönni a játékba.

(#28950) PuMbA válasza ughhh (#28949) üzenetére


PuMbA
titán

Az UV pont ilyet szokott csinálni.

Nekem egyébként azóta, körülbelül 20 játékórája egy bugom se volt UV-val, szóval biztosan játék bugok voltak, nem az UV-m miatt, hiszen Reddit-en Xbox Series X-en is jelentették, ahogy linkeltem anno :) A gleni apartmanom környékén mostanában nem járok, illetve az összes cyberpsycho küldetést megcsináltam, tehát konkrétan itt voltak a bugok. A Judy és Panam mellékküldetéseket csináltam, ott egy bug sem volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.