Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Csendháborítás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SuBeR53_


SuBeR53_
tag

úgy tudom 8-tól van, javítsatok ki ha tévedtem
az utcán délután szabad még rollerezni, gördeszkázni?
már fel is jelentettek minket, csendháborítás indokkal

(#2) Agyasima


Agyasima
senior tag

Este 10-től reggel 6-ig.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#3) neduddki válasza SuBeR53_ (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nezd csak aguggol varazslatat Bővebben: link

Csendháborítás

6. § (1) Aki lakott területen, az ott levõ épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetõleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,

harmincezer forintig terjedõ pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetõjével szemben a rendõrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselõ-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézõje, a közterület-felügyelõ, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi õr, helyi jelentõségû védett területen az önkormányzati természetvédelmi õr helyszíni bírságot szabhat ki.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) SuBeR53_


SuBeR53_
tag

juj, egyszer lementem rollerrel a házuk előtt

(#5) SuBeR53_


SuBeR53_
tag

mennyi a megengedett zaj?

(#6) fokukac válasza SuBeR53_ (#4) üzenetére


fokukac
nagyúr

egyszer nincs semmi baj. de mondjuk azt én is utálom, ha pont az én házam előtt gyűlik össze focizni, v. hülyülni 10 gyerek... menjenek máshova. térre, mittoménhova.

egyébként gördeszkázásra a legjobb a hősök tere! :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7) SuBeR53_ válasza fokukac (#6) üzenetére


SuBeR53_
tag

nem fogom magam getmi a hősök terén:D
Fót még falu

(#8) Matr x válasza Agyasima (#2) üzenetére


Matr x
aktív tag

ettől függetlenül az albiban most elfogadott valamiben 7-ig kellene kussolni - mert nagyrészt idősek vannak...

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#9) fokukac válasza Matr x (#8) üzenetére


fokukac
nagyúr

de azok úgy is süketek... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10) Agyasima válasza Matr x (#8) üzenetére


Agyasima
senior tag

szopóka... :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#11) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Mi a helyzet a földtúrással, falfúrással? Nálunk, mintha valami új csöveket fektetnének és kötnének be a házba (felújítás vagy valami..). Vasárnap ellenére reggel 9 óta fúrnak, markolóznak, majd szét megy a fejünk (bár, szerintem, nem csak nekünk).
Szerintetek, ez csendháborításnak minősül?

Jó, hogy valamikor meg kell az ilyeneket csinálni, de a vasárnapot (meg az ünnepnapot) kihagyhatnák...

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12) bbazsy válasza tomcsi23 (#11) üzenetére


bbazsy
őstag

nektek csinálják, nem ?

..

(#13) tomcsi23 válasza bbazsy (#12) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát épp ez az. Az utcában csinálják, csak látni, hogy több épületbe is be fogját vezetni. a mienkbe is. Semmilyen felhívás nem volt, hogy bármit is fel fognak újítani.
Egyébként van különbség, hogy nekünk vagy sem? :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14) TrollBalint válasza tomcsi23 (#11) üzenetére


TrollBalint
addikt

Tudtommal más nincsen csendháboritás, és régebben is csak 22 után számított annak. Ha határidőhőz van kötve akkor miért ne dolgozhatnának vasárnap. Ő(k) nem hiszem, hogy nagyon törödnek azzal, hogy másokat zavarnak-e :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15) rdi válasza TrollBalint (#14) üzenetére


rdi
veterán

rosszul tudod.
Van, ha nem is így nevezik. A törvény mellett helyi rendeletek szabályozzák a megengedett zajszintet. Ez nappal elég magas, éjszaka meg tán max 35 dB de ennél lehet a rendelet szigorúbb is.
Persze ez csak a huzamos idejű zajkeltésre vonatkozik, ha elmegy az ablakod alatt a a kamion arra nem.

Fej! Tor! Potroh!

(#16) b.bone válasza SuBeR53_ (#7) üzenetére


b.bone
senior tag

mivan Fóttal?

csak mert már nem az:D, te is fóti vagy?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#17) Sianis válasza rdi (#15) üzenetére


Sianis
addikt

és ha sétálok az utcán és énekelek? Akkor is haladok nem, 2 perc és már maximum csak távolról hallja...

(#18) Sianis válasza TrollBalint (#14) üzenetére


Sianis
addikt

Figyi! Hangtompítós légkalapács nincs! És az a ház is melyben most élsz, ugyanannyi zajjal járt építéskor, mint bármelyik más! Azért az ember viseljen már el valamit! miért mindenki ilyen önző? Higgyétek el, ha lehetne full csendben építkezni, akkor úgy tennék. Fúrni, faragni kell, mert nem gyártanak házport, hogy vízben feloldod és kinő. Szóval türelem!

(#19) TrollBalint válasza rdi (#15) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igen, de már nem jelentenek fel, mint régen. A rendőr úgyan úgy kijön, de tudtommal már nem jelentek fel, csak szólnak, hogy nem kéne... :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#20) TrollBalint válasza Sianis (#18) üzenetére


TrollBalint
addikt

De vasárnap? Nem mondom, munkaidőben tényleg dolgozzanak, de én sem örülnék neki, ha este 6 után, vagy hétvégén ott dörömbölnének az ablakom alatt.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#21) joghurt


joghurt
addikt

Zajjal járó építést, felújítást hétköznapokon reggel 8-tól este 7-ig, szombaton 4-ig, vasárnap 2-ig lehet végezni, legalábbis a Fővárosi Önkormányzat 1994/blabla rendelete így szól. A kerületek ettől eltérhetnek szigorúbb irányba.
Ez alól kivételt csak az alapvető közművek veszélyelhárító beavatkozása (csőtörés, áramszünet) jelent. Egyedi kivételes még a fél város közlekedését megbénító felújítások építkezése, itt lehetőség szerint három műszakos a munkavégzés, és a zajos műveleteket a reggel 6 és este 10 közötti műszakokban kell elvégezni.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) rdi válasza TrollBalint (#19) üzenetére


rdi
veterán

bizony az baj, az utóbbi időben a rendőrségnek derogál némely dolgot +tenni, ami oediog rátartozna amúgy (szabálytalan parkolás, zajterhelés stb).

Fej! Tor! Potroh!

(#23) cooper.agent


cooper.agent
újonc

na emberek hogy hozzászóljak mert jogra járok, így igaz van csendháborítás, mint a fentebb becsatolt sztv. alapján látszik, de a nagyobb zaj kategoriára vonatkozó 4/1998. (I.28.) EüM rendeletben meghat. értéket eltörli a 8/2002 III.22 KöM-EüM rendelet 2002.IV.21-től.

tehát: gondolom ordítsunk ahogy a torkunkon kifér mert a szomszéd úgyis bekaphatja. :)

cooper

(#25) gregorik válasza TrollBalint (#19) üzenetére


gregorik
senior tag

''úgyan úgy'' [kép]

mindez 'ugyanúgy' helyett. nem is kell moziba menni, itt szórakozik a zember legjobban..

(#26) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Google jó barátom de nem találtam meg azt ami nekem kellene.

Van egy eléggé beképzélt, fölöttünk lakó nő aki fitnesses.

Szerintem a lakásuk is fitness-teremnek van berendezve. Kb. 2 hétig tűrtem ezt és a szomszédok. (Állandó rohangálás meg minden amit el lehet képzelni)

Ma felmentünk de nem nyit ajtót...

Kellene nekem valami olyan link, oldal ahol le van írva pontosan hogy hány órától hány óráig mit lehet csinálni.


Előre is nagyon köszönöm.

Kinyomtatnám és hátha tesz valamit.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#27) Cardinella válasza kíváncsi (#26) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Linket nem tudok adni, de a helyi polgármesteri hivatalba egy telefon, és ott meg fogják mondani, hogy az adott helyen mi az érvényes rendelet és papíron szerintem meg is kaphatod.
A lényeg, hogy mostmár 150K a max. büntetési tétel, ezt néhányszor kifizettetik a nővel, és majd megunja a szaladgálást...

(#28) kíváncsi válasza Cardinella (#27) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Ok. Hétfőn első dolgom az lesz,hogy bemegyek és kérek valami papírt mert ezen a nyomorult www.szegedvaros.hu-n nincs semmi erről :(


Mod.:

Na találtam egy ilyet nem tudom, hogy érvényes-e általánosságban:F


A Polgári Törvénykönyv (PT) az éjszakai csendháborítás kérdésével konkrétan nem foglalkozik. A PT 127. paragrafusában, amely az úgynevezett szomszédjogokat szabályozza, megtalálható többek közt az a kitétel is, hogy minden ingatlantulajdonosnak tartózkodnia kell attól, hogy a szomszédait a tűréshatárt meghaladó zajnak tegye ki, máskülönben a károsult szomszéd bírósági úton kérheti, hogy kötelezzék a zajt okozót a szóban forgó tevékenység beszüntetésére. Ez az előírás azonban csak azokra az esetekre vonatkozik, amikor valaki ismételten olyan konkrétan meghatározható tevékenységet folytat, amely túlzott zajjal jár, és amely ezért zavarja a szomszédos ingatlanok tulajdonosait. Például ha a szomszédos épületben nagyon hangos munkagépekkel dolgoznak.
A kifejezetten az éjszakai csendháborításra vonatkozó szabályozás a 372/1990 T.t. számú, a kihágásokról szóló törvényben található, melynek 47. paragrafusa 1. bekezdésének b) pontja szerint az éjszakai nyugalom megzavarása bármilyen módon kihágásnak minősül. Az éjszakai nyugalom a 22.00–6.00 óráig terjedő időszakra vonatkozik. Ebben az időszakban tilos hangoskodni, kiabálni, zenét hallgatni, gépeket működtetni olyan módon, hogy az zavarja mások éjszakai nyugalmát. A városok és falvak saját rendelettel szabályozhatják és konkretizálhatják, hogy milyen tevékenység minősül területükön az éjszakai nyugalom megsértésének. Ha valaki megszegi ezt a tilalmat például azzal, hogy az utcán kiabál, vagy hangoskodik a lakásában úgy, hogy az a szomszédokhoz is áthallatszik, akkor az, akit ez zavar, értesítheti a rendőrséget vagy a városi rendőrséget. Ők jogosultak arra, hogy felmérjék a helyzetet és megállapítsák, hogy ténylegesen sor került-e az éjszakai nyugalom megsértésére. Ha valóban kihágás történt, akkor azonnali büntetést szabhatnak ki 1000 korona erejéig. Ha az elkövető elismeri tettét, és kifizeti a büntetést, akkor az eljárás lezárul. Ellenkező esetben a helyszíni szemléről jegyzőkönyv készül, és ennek alapján az eljárást a körzeti hivatal illetékes osztálya folytatja le. Ha az éjszakai zajforrás valamely vendéglátó-ipari egység vagy szórakozóhely, akkor tanácsos a városi vagy községi hivatalban informálódni, hogy az adott létesítmény a számára kiadott engedélyekkel és odavágó rendeletekkel összhangban működik-e.


Van benne koronáról is szó de azért remélem ez nálunk is jó mert akkor kinyomtatnám, kiraknám a kis faliújságra.

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#29) Cardinella válasza kíváncsi (#28) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Nálunk kinyomtatták a lakóknak a rendeletet a közös költséggel együtt (ami egyébként nem csak az éjszakai akciókat szankcionálja); és meglepően szigorú a szabályozás, annak alapján jó néhány pofont ki lehetne osztani...:)
Polg. mest. hivatal a biztos; onnan szerezd be a papírost.
Utána lehet hívni a rendőrséget, SWAT-ot, FBI-t, és a haragos nyugdíjas nénik kommandóját.:Y

(#30) kíváncsi válasza Cardinella (#29) üzenetére


kíváncsi
senior tag

:DD

Különben ez egy 12 lakásos 9 hónapos társasház. AZ egészben az a legszomorúbb, hogy ez a nőcike aki csinálja a fesztivált csak bérli a felettünk levő lakást, a mi lakásunk meg a miénk és ez így valahogy gáz. Nem azt mondod, hogy húzza meg magát mert albérlő de azért legyen már tekintettel másokra.

Szerintem kinyomtatom azt amit előbb beírtam és hétfőn megyek a P.M-i hivatalba.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#31) kíváncsi válasza kíváncsi (#30) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Az a ''mondod'' mondom akart lenni :B

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#32) ALI_G


ALI_G
veterán

Az csendháborításnak számít, ha a felettem lévő szomszéd izomból elkezd kopogni a gáz vezeték csövén (ami köztudottan minden hangot optimálisan vezet egy 5 szintes panel házban a földszinttől a 4. emeletig), feltehetőleg azért mert marha hangosan hallgatom a zenét és rezeg az ajtó az ajtótokban? :F

Nem lehetett kihagyni-viszont igaz amit írok.

(#33) Cardinella válasza ALI_G (#32) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Igen. Ezért összebilincselve fognak elvinni mindkettőtöket.:)

(#34) Cardinella válasza kíváncsi (#30) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Egy kicsit utánanéztem a dolgoknak, mert tényleg bosszantó egy gyökér szomszéd...bár nekem eddig csak egyszer kellett átkopogni; elég volt...

2003. évi CXXXIII. Törvény a társasházakról
Az Országgyûlés a társasháztulajdon létesítése és biztonságos fenntartása, a társasházak szabályszerû, szakszerû és biztonságos mûködése, valamint a tulajdonosok érdekeinek érvényesítése érdekében a következõ törvényt alkotja:
I. FEJEZET ALAPVETÕ RENDELKEZÉSEK ( 1. - 15. § )
A TÁRSASHÁZ ( 1.-4. § )
bla-bla-bla...

A TÁRSASHÁZI LAKÓÉPÜLET HÁZIRENDJE ( 26.§ )
26. §
(1) A szervezeti-mûködési szabályzatban meg kell határozni a külön tulajdonon belüli építési-szerelési munka, és a zajjal járó más tevékenység végzésének a lakhatás nyugalmát szolgáló szabályait (a továbbiakban: házirend); e szabályok nem lehetnek ellentétesek az építésre, illetõleg a zajszint határértékére a lakóépület tekintetében irányadó külön jogszabályok rendelkezéseivel.
(2) A közösség a házirendben meghatározza a közös tulajdonban lévõ épületrészek, területek és helyiségek használatára vonatkozó részletes szabályokat is.
(Nos, ez az ami náluk elég szigorú; viszont mivel ezt a ''szervezeti-mûködési szabályzat''-ban rögzítik, így helytől függően változó lehet. Ezért kell az önkormányzatot, ill. közösképviselőt megkeresni, akinek a birtokában lehet a konkrét leírás. Ha egy ember panaszkodna, az gondolom kevés; de ha az egész lakóközösséget zavarja a ribi; akkor kevés esélye van ellenetek.)
Zúzzátok le az arcát, szépen-módszeresen;].

(#35) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem a házirend meg a feljelentés nem sokat ér. Egyrészt a házirendet soha nem lehet betartatni. Legalábbis a mi házunkban még nem sikerült. Másrészt meg engem is jelentettek már fel csendháborításért, aztán kaptam egy határozatot a Polgár Jenő Hivatalból, hogy nem bizonyítható, ügy lezárva.
Szerintem a legegyszerűbb ha viszonzásképpen Narancs Teteves és Dugót nézel full hangerőn, loopolva. Nálam már bizonyított.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#36) Cardinella válasza TheVeryGuest (#35) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Jogállamban élünk; ezért először be kell érni a helyi szabályokkal, rendeletekkel.
(Utána jöhet a személyes megjelenés; nálam is ez vált be, amikor 'hangos beszédre' ébredtem néhányszor az új szomszédok jóvoltából. Bár én akkor az első lépcsőt kihagytam, szeretem magam intézni a dolgokat; gyorsabb...:) )

(#37) Cardinella válasza Cardinella (#36) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Épp ma volt egy ilyen esetem, a kellemes 40 fokban.:((
D.u. 5-kor az egész társasház a folyosón, fiatal pár zavartalanul, nyitott ablaknál nyomja a zenét max. hangerőn, és a hetven éves néniknek 'kőkeményen' nem nyitottak ajtót.
Lementem, vittem a 'Műk.szab.+házirendet''; 10 percig ököllel vertem az ajtót, majd egy fülbevalós legény nyitott ajtót, sűrű bocsánatkérések közepette...Előkerült a félrészeg nője is, magyarázott a 22 órai csendháborításról, szükséges aláírásokról és a rendőr ismerőseiről; majd ''meggyőztem'', hogy itt a házirend az első, és kuss legyen...
Az lett.

(#38) LKW válasza Cardinella (#37) üzenetére


LKW
tag

Igen. Sajnos ma Magyarországon ez a lerendezési mód.. Én még egy rugást is kilátásba szoktam helyezni a nyomaték kedvéért.:Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#39) Bibby


Bibby
addikt

Azért lessünk át egy kicsit a ló túlfelére is, ahol albis haverok alsószomszédja él, aki a legkisebb kártyázásért, és beszélgetésért feltrappol,kijelenti hogy b*sszuk meg mindannyian, és hogy nem érdekli a rendőrség meg az életfogytiglan, ő jön és kiherél mindenkit ha még egyszer előfordul.

Ελευθερια η θανατος

(#40) Lauro


Lauro
csendes tag

Szerintem az ilyen problémákat meg kell próbálni személyesen elintézni és ha nem megy csak akkor kell a hatóság segítsége.Azokat meg csak sajnálni tudom akik lakóházban valami raplisabb szomszédot fognak ki és egy hangosabb fingásért is lebasszák.Sajnos sok idősebb ember(de fiatalabbak is) nem tud kompenzálni semmilyen hangot kivétel amit ő ad ki.A faterom az építőiparban munkálkodik és már írtózik attól ha lakótelepi lakást kell felújítani állandóan vita van belőle.Minnél több ember van összezsufólva kis helyre annál nagyobb probléma ez és nem hiszem,hogy van olyan törvény ami javítani fog a helyzeten.

(#41) kisfurko válasza Cardinella (#37) üzenetére


kisfurko
senior tag

Itt meg a szomszédban szombaton ''romalagzi'' volt, gondolhatod, hogy bárki is mert szólni, vagy lett volna értelme rendőrt hívni... Reggel még anyázós, gyilkolást kilátásba helyezős ordítozás is volt. De hagytak a tortából... a járdán :))
A TV-t nem lehetett hallani alaphangerőn. Az ablak becsukása pedig nem volt kivitelezhető, mert akkor a hőtől döglöttünk volna meg.

Szerk: kihagytam, hogy sportcsarnokban volt a buli, az utca másik oldalán.

[Szerkesztve]

(#42) kisfurko válasza kisfurko (#41) üzenetére


kisfurko
senior tag

Időközben kiderült, hogy voltak rendőrök, de ugye hiába...

(#43) Andie


Andie
őstag

Akkor énis beirok ide, bár hálistennek már 2 hónapja nem aktuális a dolog - félek csak ideiglenesen van nyugi.

Történt, hogy másfél éve ideköltöztem Szegedröl a Bp XI kerületi lakásba. Bérlem. Ez egy 4 szintes téglaépitésü társasház, jó régi, a Bocskai úton. Én az elsön lakom, alattam a földszint, végig idös nénikkel. Mellettem balra egy pincérsrác, általában éjjel melózik. Jobbra mellettem üres a lakás, havonta 1x jön a tulaj, egy fiatal csajszi, szétnézni. Felettem nem tudtam - még akkor - kik vannak.
Kb január eleje volt, mikor egyik nap hazaérve, majd bevetve magam ide a gépem elé melózni, úgy éreztem, rámszakad a plafon. Egész pontosan a mellettem lévö fal. A számitógép asztal ugyanis a jobbszomszéddal határos (késöbb kiderült 10es) falhoz van húzva, oldalvást, azaz a könyököm a falhoz ér. A fülem 20 centire van a faltól.
Néhány igen erős dübögés után csend lett, kb fél percre. Aztán tovább. A fal szinte érezhetöen mozgott mellettem. Feltettem a fülhallgatóm, benyomtam egy kis zenét, de nem ért semmit, mert nem hang volt, hanem rezgés. A mellkasomban, és az agyamban éreztem minden dübbenést.
Ez ment nap mint nap. Kb 19-20 között kezdödött, és általában 1, másfél órát tartott. Rendszertelen, változó erösségü és sürüségü dübbenések, mintha valaki egy méter x méteres fakockát gurigatna felettem. Sőt, még abban sem voltam biztos, hogy felettem, de a felettem lévö szinten az biztos.
Felmentem, hallgatóztam. Bekopogtam a fölöttem lévökhöz, nem voltak otthon. (vagy nem nyitottak ajtót). Türtem megint 2-3 napig, aztán megint felmentem, megint füleltem, nyomoztam. Egyik hétvégén reggel 9kor erre ébredtem. Aztán 12kor ebéd közben is ezt hallgattam, majd délután 4-kor is.
Barátnöm nem értette miért zavar, hisz nem hangos, ő észre sem venné, ha nem mondanám. NAja, csak ö panelban nött fel, én meg családi házban, azt is meghallom, ha fingik a légy. És valóban nem hangos, de kb olyan, mintha egy 30 centis mélynyomó néha unalmában bemozdulna, úgy 3-5 másodpercenként. Mély, intenziv, agyat szaggató dübbenés.
Ugrálókötelezik valaki? Dehát az ütemesebb lenne, legalább néhány percig! Tornázik, ugrál? Labdát pattogtat? Ezaz! Felettünk 2 kisgyerek lakik a szüleivel. MEgint felmentem, nincsenek otthon. Mondja a szomszéd, akivel összefutok, hogy vidékiek, hétvégenként hazamennek. Akkor nem ők. Hirtelen indittatásból bekopogtam a jobbra mellettem lévö lakás (kiscsaj) feletti lakásba. Tipikus alkoholista, teherautósoför pofa nyit ajtót. Mondom neki mivan, és hogy ö érzékeli-e ezt a dübögést? Netán ö csinálja valamivel?
- áááh, ö semmit nem hall, nem csinál semmit, tévét néz.
Nincs mit tenni, visszasomfordáltam a lakásba, és leültem a gép mellé. 5 perc múlva folytatódott. Újabb 2 hetet türtem, ha nem is minden nap, de hetente 3-4x biztosan ''élveztem'' egy-egy órát az elöadást. Néha elmentem sétálni, node -15 fokban ez sem volt egyszerü.
Aztán megint felmentem. Senki nem volt otthon, kivéve a soför faszi. A lakásából diszkó zene hallatszott ki, bár nem hangosan. Mikor ajtót nyitott, már elvörösödött, és emelt hangon követelte, menjek be, és mutassam meg, mivel zajong? Én kicsit megdöbbentem az ellenséges fellépésén, bár nem volt fenyegetö. Mondtam, hogy nem megyek be, csak kérem, ha ö csinál valamit hagyja abba. De menjek csak be. Beljebb léptem, a konyhában a felesége állt, bent a szobában egy emeletes ágy döntött létrájának harmadik fokán egy 11 év forma kislány. Elkezdtem magyarázni, hogy milyen a hanghatás, és hogy mennyire zavar, mert itt dolgozok a fal mellett, és bizony nagyon lehozza a rezgést. Valószinü ugrálókötél, vagy labda, vagy ilyesmi, és ha ök csinálják, hagyják abba, szépen kérem.
- Neem, ök nem csinálnak semmit, itt beszélgetnek, a lány benn a szobában...
Ebben a pillanatban a lány benn a szobában a megfagyott mozdulatból (kopogásomkor merevedhetett le) felengedve, folytatta az elkezdett müveletet, és leugrott a harmadik létrafokról, iszonyatos dübbenéssel földet érve, hogy megmozdult alattunk a födém.
Ránéztem a faszira, és közöltem : ez az, pontosan megismertem.
Aztán jött a magyarázkodás : jaa, hát a kislány akrobatikus erobikus gumimacis baxomistenre jár, és hát 18-19 fele ér haza, és apucinak mindig bemutatja mit tanult - nomeg gyakorol is. Zenére. Körbe pörög a szobában, méteres ugrásokkal, szökell, pattog, stb.
Nem-e lehetne beszüntetni ezt, esetleg az udvaron csinálni? Vagy ha már máshogy nem, hát délután 4-ig, amikor nem vagyok otthon? - Áhhh! mit képzelek én? Csak nem fogja miattam a lányát lekötözni? Majd ha lesz ilyen idös gyerekem, megtudom! Ne is haragudjak, de énmiattam nem változtat a családja szokásain, nem fog nekik tiltani semmit, nem köti le a gyereket, ha ugrálni támad kedvem a fejem felett, hogy rámszakad a plafon, hát ugráljon.
Mégeccer nyomatékosan kértem, hogy szüntessék be, vagy oldják meg a dolgot, amig még szépen kérem. Felhivta a figyelmem, hogy van szönyeg, és örészéröl megtett mindent, én hangszigeteljem a plafonomat, a falamat, vagy - idézem - menjek sétálni amig a kislány dübög, netán vegyek fülhallgatót.

Ezzel eljöttem. Fáradt voltam, és nem vagyok veszekedös tipus. Amúgy is tudja melyik a kocsim, és nem szeretnék 3 méteres karcolást az oldalára.
Kérdeztem barátnömet, hogy csend volt-e amig fenn voltam? Azt mondta igen. Kb 10 perc elteltével tovább folytatódott a dübögés, de aztán abbamaradt. Még jó 1-2 hétig ment, törtem a fejem különbözö megoldásokon, irtam fórumokba, kérdeztem ügyvédet, havert, stb. Aztán február környékén ritkult a dolog. Majd teljesen elmaradt. Áprilisban megint volt egy rohama, szinte egész hónapban, heti 2-3 alkalommal csinálta, megállás nélkül.
Aztán mikor öcsém segitségével beszereztem az ellenfegyvert, még mielött beélesithettem volna, abbamaradt.
Azóta - lekopogom - egy dübbenést nem hallottam, nemtudom minek köszönhetö. Nyáriszünet? Tábor? Abbahagyta? Milett?

De igazából attól félek, rövidesen újra kezdödik, és pokollá teszi az életem. Komolyan, már anyagi hátrányom is van a dologból, hisz amig dübög, nem tudom a maszek melót nyomni, és igy értékes órák vesznek el a délutánokból, kések a melókkal. Ugyanakkor állitom, éveket vesz el az életemböl, mikor örlöm magam - pedig nem vagyok egy ideges tipus, sőt.

Mit tanácsoltok, mit tegyek? Hivatalosan mit lehet lépni? Van erre rendszabály?

(mellesleg az ellenszer egy szimulátorban használatos, kb 20 cm átméröjü membrán korong. ezt az ülés alá szokták szerelni, és amikor falnak ütközöl, vagy valami erös hatás éri a kasztnit, akkor ez beindul, az 5 kilós mágnes dolgozni kezd, és szétrázza az ülést alattad. Iszonyat brutál, ha kézben tartod, kiesik a kezedböl, úgy rezeg. Zárt vaskorong, benne a mágnessel. Öcsémmel átépittettem, hogy egy kis mikrofonnal érzékelje a hangokat, és ennek függvényében rezegjen. Ugyanakkor 4 lyukat is fúrattam rá, a széleire, hogy a falra tudjam fúrni. próbaképpen odatettük a falhoz, és a szobában beinditottunk egy kis zenét, közepes hangon. Hát majdnem lebontotta a falat, a mennyezetröl lehullot egy kis száraz festék. Tehát ezt tuti érezték, még kinában is. Azt terveztem, felszerelem a menyezethez a falra, aztán ha rákezd, megvárom mig befejezi (21 óra), aztán bekapcsolom én egy órára a cuccost, és elmegyek sétálni. 22 elött kikapcs. Ezt minden alkalommal megismétlem, mikor örjöng. Kiváncsi vagyok, ki birja tovább. - De aztán pont abbamaradt, mikorra elszántam magam - és kész lett a cucc)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#44) Thulcandra válasza Andie (#43) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Azért durva, hogy ennyit begépeltél és senki nem reagált rá :DDD

Ha mégis kell még az a hangszoró szerintem töltsél netről ipari zajokat, aztán adj neki.
De vedd figyelembe azzal nem csak azt fogod zavarni akit téged zavar, hanem másokat is.
Sógorom is azt tolta, s nálunk is gyerekkel volt a probléma, illetve 2vel.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#45) amargo


amargo
addikt

Na ma én is megéltem újra, hogy rám szóltak. Kérdésem vasárnap mikortól/meddig számít csendháborításnak a nyugalom megzavarása?

Elismerem, hogy nem voltunk halkak és lehet én is kicsit idegesebb lettem volna, na de 9'30kor kezdtünk el kosarazni egy arra kijelölt pályán.. oda nem volt írva, hogy 9-től csak sakkozni lehet (mellesleg ez egy aréna, focizni és kosarazni is lehet) majd ha mindenki felkelt lehet ''játszani'' is.
Rég nem mozogtam.. sokat dolgozok én is. Első pillanatban elcseszte a kedvem.. aztán azon törtem a fejem, hogy ez miért számít csendháborításnak? Szeretek én is sokáig aludni, na de ha egy olyan helyre megyünk, ami zárt és csak adott időben van nyitva most 9-16ig. Lehet, hogy vasárnap volt és ''korán'', de valamiért nem érzem magamat ''hibásnak''.
Ő megkért minket.. kicsit ingerülten (kevés választott el egy..) mi akkor még 30percet melegítettünk, aztán jó magasról.
De a fenti kérdésem adott, vasárnapra mi az etikett/jogszabály?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46) shev7 válasza amargo (#45) üzenetére


shev7
veterán

en ugy tudom, hogy jelenleg nincs idokorlatja a csendhaboritasnak. Ha valakinek b@ssza a csoret, amit csinaltok elvileg barmikor ratok hivhatja a rendort. Bar ketlem, hogy jelen esetben neki lenne igaza. (Ha valamit rosszul irtam, valaki ugyis kijavit)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#47) Nyina


Nyina
csendes tag

Ma fél nyolckor keltem és első dolgom volt, hogy elkezdjek porszívózni, mert a tegnapi felfordulás után áldatlan állapotok uralkodtak... Kicsit később jutott eszembe, hogy nem csak vasárnap van, de még Húsvét is. Picit elszégyenltem magam... Emléxem, én is szenvedtem már el ilyen élményt, szintén szó nélkül, de nagyon mérges voltam. :B

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#48) HavocS


HavocS
senior tag

Sziasztok!

Keresgéltem a neten össze-vissza, de nem igazán találtam meg a kérdésemre a választ. Az a helyzet, hogy a zenekarommal szeretnénk május végén egy születésnapi bulit csinálni koncerttel egybekötve, viszont mindenképpen szeretnénk ezt úgy tenni, hogy ne legyen belőle gond. Az első ötlet az volt, hogy aláiratunk a szomszédokkal egy nyilatkozatot, hogy elfogadják, valamint a rendőrségen is bejelentjük, de jó lenne tudni, hogy pontosan mit kell ahhoz csinálni, hogy ebből ne legyen gond. Valami olyasmit olvastam, hogy az önkormányzat szabja meg, hogy mi számít csendháborításnak, de ez ködös, meg nem is vagyok benne biztos. Mi lenne ilyenkor a teendő?

(#49) Nyina válasza HavocS (#48) üzenetére


Nyina
csendes tag

Szerintem a szomszédokkal ne próbálkozz előre, mert akkor berezelnek, hogy mi vár rájuk, és agyalnak, hogy mit terveztek, amiért nekik alá kell írniuk valamit, amiről nem is tudják előre, hogy elviselnék-e. Esetleg akikkel találkozol, kedvesen, óvatosan jelezd előre a várható eseményeket és biztosítsd róla, hogy igyekeztek emberi keretek között maradni. Persze nem biztos, hogy jó ötlet egyáltalán koncertet tartani olyan helyen, ahol nagyon zavarhat másokat. Pl: lakótelep. Szerintem az Önkormányzat nem fog zajszintet mérni. :) . Baj csak akkor lehet, ha valaki kihívja a rendőrséget. ;)

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#50) Agostino válasza Andie (#43) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Meséjj még egy kicsit erről a maxibumm hangszóróról pls. Mi kell a meghajtásához? Mennyiért lehet szerezni? Honnan? Bocs, ez tudom baromira off, de imádom a brutál teljesítményű hangcuccokat, és feltett szándékom szerezni egy olyat, mint a Tied. Télleg, nem adod el? : ))

Mod. : most látom de régi postra irkálok. Na mindegy, próba cseresznye, hátha.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#51) HavocS válasza Nyina (#49) üzenetére


HavocS
senior tag

Kisváros, azon belül is egy nyugis környék, a próbákat is itt tartjuk és nem szokott gond lenni a szomszédokkal, de mégis szeretnénk 100%-ra bebiztosítani, hogy ne lehessen baj, épp ezért gondoltuk a rendőrséget. De szerintem majd bemegyünk, és tőlük kérdezzük meg, hogy mi ennek a megfelelő módja.
Köszi!

(#52) amargo válasza shev7 (#46) üzenetére


amargo
addikt

Persze lehettem volna empatikusabb..
De érdekes eset volt. Na akkor jól gondoltam, hogy tajparasztok nem voltunk.. ránk szólt.. igaz ha megkért volna, lehet még meg is értettem volna, de amilyen hangnemben mondta.. csoda, hogy 30percet nem pattogtattam szándékosan. Na mind1. Már túltettem magam, legközelebb

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#53) Nyina válasza HavocS (#51) üzenetére


Nyina
csendes tag

Igen. Felesleges találgatni. Ott biztosan konkrét választ kapsz. Legyen jó a buli! :))

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#54) Temerti válasza HavocS (#51) üzenetére


Temerti
tag

Jah, bár ha nagyon nehéz a megoldhatóság, akkor esetleg béreljetek valamit vagy nemtudom... Bár az megint anyagias, megugye át kell cuccolni...

(#55) Andie válasza Thulcandra (#44) üzenetére


Andie
őstag

Szia!

Ittvagyok, nem tüntem el, csak nem is gondoltam, hogy ide még irni fog valaki :)
Való igaz, kicsit csalódott voltam, hogy nem regált senki, még csak annyit sem, hogy együttérzek veled, de mindegy :)
Természetesen 2 hónap pihi után újra kezdte a picsa, és a mai napig, szinte minden nap itt ugrál a fejem fölött. A fal remeg, a hang meg... mintha mázsás kockákat dobálnának felettem.
Nem mondom, hogy megszoktam, de egy kicsit megtanultam együtt élni vele. Tegnap is tartott egy fél órás ugrálós partit. Felhangositottam a tévét, és fogamat összeszoritva kibirtam.
Node vége, túléltem, ennyi. Hétfőn költözök az új helyre. Fel a Csillebérci hegyre, a tájvédelmi körzet szélére. 1 km-es körzetben nincs más ház, csak ez, amiben leszek. Erdő, állatok, kakukk, mókus, őzike. És madárcsicsergés!

De azért forralok egy kis bosszút a csajszi, meg a fószer ellen... csak még nemtom mit. :DDD

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#56) Andie válasza Agostino (#50) üzenetére


Andie
őstag

Szia!

Nos, mit tudnék még róla mesélni. Beszéltem öcsémmel, aszonta eladó.
Csak kérte, hogy hivjam fel a figyelmed, ez nem a klasszikus értelemben vett hangszóró ám! Ez hangot nem ad ki! Képzelj el egy kb 15 cm átméröjü, 8 cm magas tömör hengert. Fekete, öntött gumi. A belsejében van ez a rohadt nagy membrán és mágnes. (kb 5 kiló a cucc). Ez ha impulzust kap, akkor behúz. Ha rákötsz egy zenét, akkor nem hangot fog kiadni, hanem elkezd rángatózni benne ez a membrán, vagy mi, és iszonyatos remegésbe kezd. Gyak kézbe nem lehet tartani, mert kiugrik a kezedből. Közben berreg is.
Namost ha ezt történetesen egy szimulátor székre szereled, akkor olyan érzésed lesz, mintha a kocsival macskaköves útra mentél volna, vagy netán - erősebb impulzus esetén - mintha egy hegyoldalról legurulnál.
Ha történetesen a szomszéd falára, akkor egyrészt lebontja a vakolatot, megrepeszti a plafonig a falat - no meg közben az őrületbe kergeti a szomszédot, mert ahogy a fal remegni kezd, előre - hátra mozog néhány tized mm-t, úgy hangszóróként fog a fal müködni (ez történik nálam is, mikor a kiscsaj ugrálni kezd felettem), és a remegéstől levegőt mozgat - azaz hangot. Kipróbáltam, félelmetes a szerkezet.

Remélem az új helyen nem fog kelleni :) Úgyhogy ha érdekel, eladó. Mivel igen extrém ritkaság, nem olcsó. Németben vettük. Ha érdekel, priviben lezsirozzuk a biznict. ;)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#57) Temerti válasza Andie (#56) üzenetére


Temerti
tag

És a csajt még most is ezzel szívatod? :D Biztos ő is hozzászokott :) Azér jó hogy nem kell tovább szenvedned miattuk. :C

(#58) Andie


Andie
őstag

Gyerekek, asszem tartozok annyival, hogy beszámolok.
Hétvégén átköltöztünk véglegesen az új helyre. Egy álom!!! :C
10 lakásos társasház, a Csillebérci hegy tetején, a tájvédelmi körzet szélén (az út túloldalán a Kakukk hegy van), a környék full csöndes, madárcsicsergös, friss levegős, illatos, igazi vadregényes! (vasárnap az esö miatt a hegy tetejéről egy felhő hömpölygött lefele :) )
Szomszédok : elég, ha csak annyit mondok, hogy
- hétköznap 8-18 -ig
- szombaton 8-14 -ig lehet ''zajongani'',
- vasár- és ünnepnapokon NEM!

Zajongás alatt óvatos reszelgetés, max 2-3 lyuk kifúrása, lábujjhegyen pakolás, stb-t kell érteni. Szombaton 15:30-kor le akartam fürészelni egy darabot egy lécből, kb 30 mp-es munka. Előkészitettem, alápárnáztam, fürészlapot bezsiroztam, stb :D, és nekiálltam. 15 mp után (félúton) átkopogtak a szomszédból. Ilyedtemben eldobtam mindent, és hétfőn befejeztem a maradék 2 centit :)
Szóval egy csendes kis nyugis paradicsomba kerültem, ami -egyenlőre- tökéletes számomra. A legnagyobb zaj, amit az elmúlt 1 hét alatt hallottam, az a lépcsöházban magassarkúval felkopogó csini szomszédasszony volt. Meg a szemközti erdőből hallatszódó kakukkolás :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#59) CardineIIa válasza Bibby (#39) üzenetére


CardineIIa
csendes tag

Azért pontosítsunk egy-két dolgot, még egy év távlatából is...
- nálunk is szoktak néha ''halkan, kulturáltan'' kártyázni, beszélgetni éjfélkor jókedvű albérlő egyetemisták, akik másnap nem igazán mennek dolgozni (sem)...enyhén idegesítő a folyosón lezajló, többnyire pináról szóló ''halk'', mélyenszántó párbeszéd...
- aki a sokadik after-party után, lével-fűvel-amfetaminnal megtömve egy társasházban feltekeri félnapra a hangerőt; ne csodálkozzon, hogy valaki rátöri a rácsot és pofánveri...
Nálam is rendesen össze van rakva a szett, de filmnézésnél is csak max. a tv-hangerőt használom, mert annyi bőven elég, ha valami értelmes filmet néz az ember... Ráadásul, 80-100 ezerért egész jó Grado, Sennheiser, AKG fülest lehet kapni; amivel a Zenét igazán élvezni tudod, és másokat sem zavarsz...

(#60) CardineIIa válasza CardineIIa (#59) üzenetére


CardineIIa
csendes tag

Egyébként, én is voltam egyetemista...sokszor állatok voltunk, ez tény.
Csak, egyszer egy szórakozóhely előtti énekelgetés-hangoskodás után lejött egy 'ketrecharcos' faszi az emeletről; és a konditerembe járó, magabiztos és nagydarab srác mellett még tíz évfolyamtársamnak kiosztott öt másodperc alatt néhány pofont, utána egyből csend lett.
--------
Szóval, nem kell kóstolgatni a szomszédot; lehet, hogy én lakok melletted...:)

(#61) Picco


Picco
addikt

hali

mondja mar meg nekem valaki h nappal hany decibell a csendhaboritas hatara, mert a hipererzekenyfulu, unatkozo, kotekedo szomszedaimat mar kezdem .....unni :)
veszek egy decibellmerot es lemegyek hozzajuk, lebaszom az asztalra es felkuldom haveromat h kezdje tekergetni a melynyomo potijat es lassuk h hol lesz az az ertek, es ezekutan addig nem fogom tekerni. :)

mod: es legalabb azt is megtudom h az o fulukkel van baj vagy az enyemmel :DDD

[Szerkesztve]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#62) Ariadne


Ariadne
őstag

Egy kérdés a fal túloldaláról (már nem konkrétan, remélem :DDD ):
próbáltátok már (valaki bpi) kihívni a rendőröket éjszaka közepi zajongáshoz? Kijöttek?

Elegem kezd lenni abból, hogy a szomszédban az új bérlők füvezős-zene ordíttatós bulit csapnak kb. hetente...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#63) gregorik válasza gregorik (#25) üzenetére


gregorik
senior tag

visszaolvasgattam, ha már vki felhozta a topikot. Trollbalint, elnézésedet kérem a helyesírásod kritizálásáért. ma már nem szokásom ez a hangnem.

(#64) gregorik válasza Ariadne (#62) üzenetére


gregorik
senior tag

nekem kijöttek a rendőrök, amikor egyszer éjjel 1 körül hívtam őket. sztem kerülettől függ.

(#65) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A topikot zárom, nem kell két csendháborítós topik.
A továbbiakat ezen a [link]en folytassátok.
Köszönöm.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Csendháborítás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.