Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#8951) nort_on válasza nort_on (#8950) üzenetére


nort_on
senior tag

A blogban vannak jó cikkek.

Pl
PantherSwap
Beginners guide

(#8952) Phülöp válasza nort_on (#8951) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8953) szekra válasza nort_on (#8949) üzenetére


szekra
őstag

Revoluton is minimum 4000 Ft a feltöltési díj.

(#8954) nort_on válasza szekra (#8953) üzenetére


nort_on
senior tag

Igaz, de feltételezem, hogy többfelé coin-t venne, pl 10 ezres Revolut feltöltéssel, váltással, utalással a Binance-en már jó áron tud kereskedni pl 5 különböző coin-nal akár 2-2 ezerért is.

Kicsi összegre nehéz jó tippet adni.

[ Szerkesztve ]

(#8955) bobalazs válasza feketedini (#8948) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

drága a bnb ezért a baj hogy a minimum összeg is nagyon magas.

(#8956) Tonyo


Tonyo
őstag

Egy dolog nem tiszta. Ha panther poolban stakelek egy összeget abból levon 5%-ot, ez ok. Ha harvestelek vagy compoundolok, akkor a teljes stakelt coin 5 %-át húzza le, vagy csak a termelt coinokból?

[ Szerkesztve ]

(#8957) ÁrPi2 válasza vzozo (#8942) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Én nemrég kezdtem de fontolgatásaim során arra jutottam hogy a Savings / flexible alatt talán a BTC-re kínált 1,2 "estimated annual yield" jobb ajánlat lehet mint ugyanitt az EUR(3,21) vagy GBP(5) százalékai. (Különösen éves vagy hosszabb távú "HODL"-ereknek)

DE a kriptó-kereskedés vagy akár a sima "golden-mém" azaz "Buy-and-hodl" mellett a mellékvizeken hajókázva a FIAT deviza (eur,gbp) fialtatás sem egy elvetendő lehetőség.

Mi itt a fórumon a véleményetek erről?

(#8958) nort_on válasza ÁrPi2 (#8957) üzenetére


nort_on
senior tag

3 hete én is feltettem ezt a kérdést :DDD, rendes coin-nal kell stake-elni. Olvassatok vissza 2-3 napot, pont erről van szó. :K

(#8959) Krethx válasza Tonyo (#8956) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ha a Pool-ban Stake-elsz a betett összegből levon 4%-ot. (Deposit Fee) Ha pedig a Harvest-et nyomsz tehát kiveszed a nyereséget (8 óránként lehet.) akkor fizetsz $0.XX-et. (Amit BNB-ből von le.) Én összegyűjtögetek pár tokent és egyben veszem ki. Így majd csak egyszer nyomok Harvest-et. A Compound-ot nem próbáltam. Mivel én BUSD-t Stake-elek.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#8960) Tonyo válasza Krethx (#8959) üzenetére


Tonyo
őstag

"ha pedig a Harvest-et nyomsz tehát kiveszed a nyereséget (8 óránként lehet.) akkor fizetsz $0.XX-et"

Ez biztos? (mondjuk nyilvan rányomtál, én még nem)
Azt olvastam, hogy minden tranzakció 5 % sarc, csak ugye nem írja le, hogy ilyenkor mi képzi az alapot. Brakott token+ nyereség vagy csak a nyereség?!

Én csak kis összeggel farmolok, mert nekem nem szimpatikus, hogy előtte össze vissaz kell váltogatnom, úgy, hogy azt se tudom, hogy 1 Panther-BUSD token mennyi ért.

(#8961) nort_on válasza Tonyo (#8960) üzenetére


nort_on
senior tag

Ami nekem volt ma reggel, kerekített összegekkel, farmon 29, harvest után 27.7, berakva a pool-ba 26.3. Ezek lépésenként -5%. Az eredetileg a pool-ban lévő mennyiség nem változott, tehát nem az összesből jön le az 5%.

Ezeken felül van még a tranzakciós díj is, ez ebben az esetben kb 0.9 USD volt kétszer.

Szóval óvatosan a nyomkodással, mert drága. Főleg kis összegnél.

[ Szerkesztve ]

(#8962) Krethx válasza Tonyo (#8960) üzenetére


Krethx
aktív tag

Igen rányomtam. Pontosan én sem tudom. De van amikor kevesebbet ír. Nekem Nagyából ugyan annyit ír. Most 0.80. (Egyszer vettem már ki.) Én nem váltogattam. BUSD-t kiutaltam a Smart Chain-re. Aztán azt Stake-eltetem.

A PANTHER-BUSD nekem nem tiszta. Mivel BUSD-ből veszed a Panther-t. Vagyis engem oda irányít. kép 1 - kép 2

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#8963) nort_on válasza ÁrPi2 (#8957) üzenetére


nort_on
senior tag

Linkelek egy videót, hogy kb miről is szól ez a történet. Csak saját felelősségre! ;]

link

(#8964) Krethx válasza Tonyo (#8960) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ahogy én Steak-elek:

1. BUSD-t kiutaltam Binance-ről a Smart Chain-re. (Minimális fee.)
2. Kiválasztottam a Pool-t azon belül a BUSD-t. Itt az Approve Contract-ra levon Network fee-nek. $0.21
3. Hozzáadom a BUSD. A betett BUSD összegnek elveszi a 4%-át. Deposit fee.
4. Vársz és termeli a Panther tokent.
5. Harvest. Érdemes majd egyben kivenni.

A teljes BUSD-t pedig egyben visszateheted majd a Smart Chain-re.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#8965) nort_on válasza Krethx (#8964) üzenetére


nort_on
senior tag

A kitermelt PANTHER-t nem teszed be a PANTHER pool-ba?

[ Szerkesztve ]

(#8966) Krethx válasza nort_on (#8965) üzenetére


Krethx
aktív tag

Majd beteszem. Most várok hagy termeljen.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#8967) #49155328


#49155328
törölt tag

https://unifarm.co/

május 11.-én indul a UFARM stake, reward: $UFARM + $ORO + $COOK + $UDO + $UMB
BSC chain alapú $UFARM tokennel indul majd.

(#8968) vzozo válasza nort_on (#8958) üzenetére


vzozo
senior tag

Visszaolvastam, épp arra a hozzászólásra reagáltam. :)

rendes coin-nal kell stake-elni.

Amikor kb. minden ATH-n van, persze át lehet váltani a fiatot coinra. Kérdés, hogy érdemes-e.
Viszont az EUR az EUR marad, én abban kapom a fizum. A .10%-os lekötéshez képest már a 3-4% is nagyságrendi ugrás, nem szabad kapzsinak lenni.

(#8969) nort_on válasza vzozo (#8968) üzenetére


nort_on
senior tag

Maximálisan értelek, nekem sem itt van a pénzem, mert nem ismerem még igazából, hogy többet merjek betenni. :)

Pl most nagyon megy az ETH, hamarosan 5k lehet, de 8-10k is mondanak. Lehet, hogy nem így lesz.
De ha igen? :)

Ez egy más világ, más lehetőségekkel, és mindenki azt választ belőle, ami a számára megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#8970) csoki9019


csoki9019
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő vagyok, Binance al gondolkoztam kirpóbálni a crypto befektetést.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan kell utánna adózni.

Alap elméletem az lenne, hogy Revolutrol SEPA-val beutalok EUR-t és withdraw is Revolutra utalással történne (EUR SEPA). (Gondolom így a leggazdaságosabb, vagy tévednék?)

Ha pl BTC/EUR vagy ETH/EUR ért veszek coin-t majd eladom ugyan ugy EUR-ért akkor itt is T+2 settelment date EUR/HUF árfolyammal kell számolnom bevalláshoz?
Vagy itt is van olyan mint trading212-őn, hogy hiába EUR ért vásárlok bizonyos amerikai részvényt, átváltja EUR/USD-t fű alatt és adóbevallásban ott már USD/HUF árfolyammal kell számolni.

Illetve mi van akkor ha EUR-ból USDT vagy BUSD hasonlót veszek és azzal kereskedek?
Eladáskor stable coint kapok vissza ekkor hogy számolok tényleges nyereséget? Nem kell mert még nem fiat pénz, majd ha a BUSD/EUR ra váltom, akkor kell csak T+2 EUR/HUF árfolyammal számolni?
Vagy amennyi BUSD-t kaptam érte azt azonnal BUSD/EUR/HUF árfolyamon számolom. Mert ha később váltanám át addigra a BUSD és HUF közöt árfolyamnyereség is növelné a hasznomat az után meg nem fontos adózni?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#8971) Prien


Prien
addikt

Binance kártyája van valakinek? Érdemes vele foglalkozni relatíve kis összegű kereskedésekkel vagy elég a sima Visa kártya is?

A kevés is több a semminél.

(#8972) Phülöp válasza Prien (#8971) üzenetére


Phülöp
addikt

Online vásárlásokra teljesen jó. Napi limit az egekben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8973) Casoli


Casoli
őstag

Furcsallom, azt ETCrol nem beszel senki. Az elmult honapban meg10xezte az erteket. Mit gondoltok rola. Jo befektetes lehet?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#8974) bobalazs válasza Casoli (#8973) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Erre semmit nem tudok mondani. Nem gondolom hogy hosszútávon jó. Szerintem ez egy időszakos pump. Ne legyen igazam.

(#8975) sleve válasza Casoli (#8973) üzenetére


sleve
tag

Ha vissza tudsz menni az időben mindenképp. :))

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#8976) Resike


Resike
tag

Én hosszabb távon a BCH-ban látok potenciált, többnyire mindig a többi húzó-coin mögött laggol, pár hónapon belül simán lehet 5-6k is, ha kitart a bika. És a május mindig húzóhónap.

Persze most ne vegyen senki, esetleg egy nagyobb dip után.

[ Szerkesztve ]

(#8977) golya87 válasza vzozo (#8942) üzenetére


golya87
őstag

Az az előnye, ami a hátránya. Nincs nagyon határ, csak robog a szekér. Most épp az úton, de volt már, hogy a szakadékba tartott (khmm MtGox).
Én is végigültem két stabil pénzes turnust, működött, jött az ígért pénzt.
Most kipróbáltam egy két hetes shitcoinos stake-es lekötést, csak 20% feletti APY-vel, már az első pár nap után magasan az árfolyamnövekedés hozott igazán és nem a stake.
Öcsém most a vasárnapi Doge runnal zaklat, hogy vegyek kutyapengőt... (Ilony megy a Fábryba haknizni.)

(#8978) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Binance-re probalok utalni eurot Revolutrol. Fomenuben kuldes - jobb felso sarokban plusz jel - szamla adatai - cèget valasztom - cimzett bankjanak orszaga micsoda? - penznem eur - bemásolpm a szamlaszamot amit kaptam a binanceben - Vállalatnèv - Binance - cimzett hozzaadasa es ennyi gondolom.
Binanceben kapott reference kodot nem kell sehova irni??
eloszor pici osszeget utalok, aztan megy a nagyobb gondolom ugyanezekkel a mentett adatokkal
:R:R:R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8979) nort_on válasza Lmh (#8978) üzenetére


nort_on
senior tag

Pont így kell, United Kingdom.
Ref kód majd az utaláskor kell.

(#8980) nort_on válasza nort_on (#8965) üzenetére


nort_on
senior tag

Panther szépen megy, tegnap óta csinált egy egészséges majdnem 30%-t. :)

Telegram csoportban olvastam egy jót a sok mém, meg to the moon között, tegnap este számoltam is egyet.

Szóval azt néztem meg, hogy a farmolt PANTHER-t mibe érdemes betenni. Leginkább valami másik token-be (BNB vagy BUSD), mert ki tudja mi lesz vele, de legyünk optimisták és használjuk ki a kamatoskamat előnyét. :)

A pool és a farm kamat között kb 3.35-szeres különbség van, így jobban megérheti a farm-ba visszapörgetni a pénzt. Aktuális árakkal számolva (PANTHER illetve PANTHER-BNB LP), meg a -5%-kal, meg a gas fee-vel ez jött ki.

1. Naponta 1-szer a farmolt panther megy a poolba. A folyamat: pool-1x compound, farm-1x harvest >1x stake a poolba, ez 3x -5% a mozgatott pénzre, meg 3x gas fee

2. Naponta 1-szer a farmolt panther megy vissza a farmra. A folyamat: farm: 1x harvest, 1x a farmolt panther fele swap BNB-re, 1x liquidity BNB+panther, 1x stake vissza a farmra, ez 4x -5% a mozgatott pénzre, meg 4x gas fee

Számokban a következő jött ki (5 naponta a + hozam-kerekítve, első a pool, második a farm):
5: 35% / 35%
10: 68% / 75%
15: 105% / 126%
20: 145% / 195%

A farm szépen elhúz, hosszabb távon még jobban. Ebben nincs benne a lehetséges árfolyamemelkedés, illetve a kamatok idővel csökkeni fognak, de feltételezzük hogy marad a 3-szeres különbség a farm javára.

Az árfolyam hogyan befolyásolja a dolgokat, pl ha a panther 10x-et csinál, akkor gondolom a PANTHER-BNB LP csak 5x-et mivel felesben vannak, szóval PANTHER-t vagy PANTHER-BNB LP-t érdemesebb gyűjteni? Lehet érdemesebb mégiscsak a PANTHER-t, mert abban nagyobb potenciál van többszörözésre?

Ilyesmit szoktatok számolni?
A gyakorlatban hogy csináljátok? 1-es vagy 2-es opció?

Illetve a farmon számolni kell egy lehetséges impermanent loss kockázattal!

Bocs, ha hosszú lett és köszi az észrevételeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#8981) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Még idén jöhetnek a kriptok az amerikai bankok százaihoz, a cnbc híre szerint

(#8982) htc07 válasza Resike (#8976) üzenetére


htc07
addikt

BCH-t akkor sem vennék, ha ingyen lenne ;] RV játékszere.

(#8983) Resike válasza htc07 (#8982) üzenetére


Resike
tag

Hát ha nem szereted az ingyen pénzt megadhatom a bankszámlámat is.

(#8984) htc07 válasza Resike (#8983) üzenetére


htc07
addikt

Gondolom te már eladtad házad-kocsid is, és BCH-t vettél rajta, mert ingyenpénz. :C

Nagy expertek vannak itt a csoportban ismét, azt se tudják mit vesznek, csak "megy fel, vennikell"

(#8985) #49155328 válasza htc07 (#8984) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hogy rohadjon meg ez a BCH, bottal se. ;]

(#8986) #49155328 válasza #49155328 (#8985) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nekem a profit az elsődleges célom, mindegy milyen coin.

Te mi alapján választod ki, hogy mit veszel?

(#8987) pn4hvq válasza #49155328 (#8986) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Magaddal beszélgetsz? ;]

(#8988) htc07 válasza #49155328 (#8985) üzenetére


htc07
addikt

Érdekelne, ha már ilyen jól rám cáfoltál, hogy pontosan milyen tényezők befolyásoltak abban, hogy befektess ebbe a remek termékbe? :DDD

Mert hogy haszna nem sok van, csak a bitcoin forkja.

Én az alapján választok, hogy mi az, amiben látok fantáziát, miben különbözik a többitől, milyen hozzáadott értéke lehet. Ezért teszi ki a portfólióm javarészét a THETA, és az ADA, de vannak egyebek is.

Biztosan velem van a gond, de komolyan érdekel, hogy miből lett az a következtetés, hogy pár hónapon belül ez 3x áron fog forogni. Ismerve a történetét a BCH-nak (én itt voltam már akkor is, amikor forkolták).

(#8989) Prien válasza htc07 (#8988) üzenetére


Prien
addikt

Az ADA nekem is birizgálja a fantáziám, svájci alapokon nem lehet rossz befektetés.

A kevés is több a semminél.

(#8990) #49155328 válasza pn4hvq (#8987) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ja, már bekattantam a mindenféle shitcoinonktól. ;]

htc07 jó pénzért megmondják az okosok. ;)

Amúgy van Ada, Dot is.

[ Szerkesztve ]

(#8991) Tonyo


Tonyo
őstag

Melyik a jobb út visszaváltásnál Panthernél?

1. Panther - >BNB->Binancen pedig BNB-USD vagy EUR
2. Panther ->BUSD -Binancen pedig BUSD-USD vagy EUR

(#8992) Prien


Prien
addikt

Lejárt időkeretes vásárlásnál mikorra jön vissza a pénz Visára? Binance-on failed a tranzakció, de a pénzt meg levonta vásárláskor. :U
(Lassú volt a Smartbank :W )

A kevés is több a semminél.

(#8993) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok,

Tudom, hogy kellene videókat néznem, de Binance Lite-nál miért van az, hogy vennék X EUR-ért Y áron coint, erre amikor venném, akkor Y+10-ért adja darabját.

Binance Pro-n meg nem találok mondjuk ETC/EUR párost illetve nemtom, hogy ott hogyan megy a trade, mert bonyesznek tűnik :D
Főleg mivel nem akarok kölcsön felvenni.

(#8994) Resike válasza htc07 (#8984) üzenetére


Resike
tag

Na de ahhoz mekkora expertnek kell lenni hogy "ingyen se kéne"...

(#8995) #49155328 válasza Solymi81 (#8993) üzenetére


#49155328
törölt tag

Váltsd át BUSD-re az eurót és bemész a Marketre és keresd ki a megfelelő párt.
Pl. DOT majd a BUY gomb és a limitet állítsd át marketre, majd add meg hogy mennyit akarsz venni és buy.

[ Szerkesztve ]

(#8996) Solymi81 válasza #49155328 (#8995) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Hűha, már az elején elakadtam, hogy váltsam át BUSD-re. :D
Nem enged EUR-BUSD konverziót csak EUR->BTC, stb.
A többi onnantól megvan.

Gondolom akkor eladásnál is így kellene eljárnom ha már van coin, akkor BUSD-ben kérni.
Az miért van, hogy vannak vételi limitek megadva és többet már nem engedélyez? Ahhoz adni/venni kellene, hogy nőjön?

Remélem hétvégén lesz időm nekiülni olvasgatni, hogy mi ez a pool, farm, stake, mert úgy látom azzal (is) érdemes foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#8997) #49155328 válasza Solymi81 (#8996) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ezt keresed. Fentre a keresőbe írd be.

[ Szerkesztve ]

(#8998) #49155328


#49155328
törölt tag

Ethereum Classic 3x . ;]

htc07 remélem ez remek termék. :U :D

[ Szerkesztve ]

(#8999) Pietrosz válasza Prien (#8992) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nálam meg van két 04.16. os vásárlás ami csak simán paid nem completed. Ez miért lehet? Valaki? :D

(#9000) Solymi81 válasza #49155328 (#8997) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Köszönöm szépen, így már ment.
Az miért van, hogy ha Binance Lite-ban nézem az ETC/EUR-t, ott teljesen más EUR értéket mutat mint mondjuk a Bin. Pro-ban az ETC/BUSD alatt átkonvertált EUR érték?

Illetve azt ol tudom beállítani, hogyha a Proban eladni akarok, akkor mutassa, hogy mennyi lenne az eladott coin értéke? azt nem találtam meg.

Ha gondolod válaszolhatsz privátban is, hogy ilyen kezdő témákkal ne szemeteljem a fórumot ;)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.