Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#14151) llacee


llacee
őstag

Köszi szépen, azért akkor van a SOL ban ráció csak a VC miatt érdemes apránként realizálni és résen lenni, nem csak úgy otthagyni és néha ránézni.
DOT ból is van egy adag, de azzal az utóbbi időben nem történik semmi

[ Szerkesztve ]

(#14152) BLeP_i


BLeP_i
tag

Oké, hogy hold-hooold, de olyan 10+ %-os mélyrepülésben van itt a legtöbb coin :o
Lesz ez jobb is? :)

http://vister.hu

(#14153) Lmh válasza Fecogame (#14147) üzenetére


Lmh
őstag

2mp volt megirnom a kerdest ;]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#14154) Lmh válasza BLeP_i (#14152) üzenetére


Lmh
őstag

2mp volt megirnom a kerdest 

blep: a fiatra - amibol a cryptot vesszuk - sztem nem vonatkozik a hodl xD

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#14155) janos666 válasza llacee (#14151) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem mostanában kiegyensúlyozottabba piac, mint régen. Nincs itt az az igazi "pump and dump", mint régen. Szóval aki nyugalomra vágyik az nem tudom, hogy miért fél a VC-ktől (akik amúgy már évek óta itt vannak).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14156) Poultier


Poultier
tag

Jó látni, hogy van ilyen topik is. Még 2017 nyarán vettem egy ETH-t, aminek az árfolyamingadozását nem bírtam még anno idegekkel, így kis bukóval eladtam akkor ősszel.
A mostani nagy esésben visszaszálltam egy kis összeggel, hogy teszteljem mennyire lettek 30 éves koromra kötélből az idegeim, egyelőre 10% minusz, de bírom. :DDD

Ti mi alapján döntitek el, hogy adott projekt mennyire lehet "nyerő" a jövőben?

[ Szerkesztve ]

(#14157) Madwe válasza Poultier (#14156) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha long termről beszélünk
1. Mi az adott probléma, amire a coin/token való, milyen szükség lesz rá, mi a konkurenciája a problémára
2. Mi a tokenomics, mire használják konkrétan a coint/tokent, milyen inflációs/deflációs kobocsájtása/égetése lesz, mi a vc/dev stb % holding, mennyi nagy% birtokló cím van
3. Milyen ótemben, milyen minőségben megy a fejlesztés, milyen az élet a githubjukon, milyen minőségű a kód amit írnak, reviewznak, milyen a contribution hozzájuk
4. Milyen a hivatalos kommunikáció részükről, van e már marketing pl, ha az, akkor az milyen (ha nincs az se feltétlen baj, hiszen valszeg még korai szakaszban vannak. Persze ilyenkor kérdéses késöbb lesz e, s az milyen minőségben)
5. Milyen a social media megítélése, mennyire hypeolt a coin. Ha a csapból is ez folyik akkor jó eséllyel már nagy ugrási potenciál nincs benne, de long term ez nem feltétlen gond.

(#14158) janos666 válasza Poultier (#14156) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én valamikor 2016 környékén a bitcointalk.org-on olvasgattam az altcoin szekciót, és az ottani érdeklődés/lelkesedés alapján próbáltam kiválasztani, hogy mi lehet jó vétel. Aztán valamikor 2017-ben úgy döntöttem, hogy egyszerűbb csak BTC futures contract-okat venni. Mostanság más elfoglaltságok miatt teljesen kihagytam az NFT őrületet (ahogy a BTC áremelkedést is), úgyhogy az engem is érdekelne, hogy vol van róla értelmes 1o1.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14159) .tnm válasza janos666 (#14158) üzenetére


.tnm
addikt

(nem 1o1, hanem 101)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#14160) Resike válasza Poultier (#14156) üzenetére


Resike
tag

Szerintem az egyik legnagyobb probléma hogy kezdőként rengetegen vesznek már olyan kiforrottabb coinokat is amit nem képesek 3-5 évig tartani. Ezek már rég nem moonshotok hanem hosszabb távú befektetések.

(#14161) Winchester95


Winchester95
őstag

sorry másik topicba akartam.

[ Szerkesztve ]

(#14162) rozsgyi


rozsgyi
tag

Körkérdés: ki, mikor dobja be a törölközőt? Van erre valami stratégiátok, vagy végtelenségig hodl? Én most olyan 18% mínusz körül járok, és nem látom, hogy az elkövetkező néhány hónapban ez változna, sőt inkább a még nagyobb zakó néz ki egyelőre, de hogy utána mi lesz, arra tippelni se tudok.

(#14163) Árpi001 válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


Árpi001
senior tag

A ki, és be ugrálások tudnak a legjobban károsak lenni.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#14164) rozsgyi válasza Árpi001 (#14163) üzenetére


rozsgyi
tag

Ez így van, de attól függ milyen időtartamot értünk "ki, és beugrálások" alatt, erre is vonatkozna a kérdésem.

(#14165) fireman123 válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


fireman123
őstag

Nyilván mindenkinek más a tűrőképessége és másképpen cselekszik egy kereskedő és másképpen aki nem kereskedik és hosszútávon bízik benne. Az előző medvében voltam -75%-ban is (beragadtam sajnos, végig néztem a lefelé csorgást) ...de kiültem, nem adtam el akkor. Most más a helyzetem, a tőkét már kivettem tavaly tavasszal, így most csak a haszon mozog,.....most éppen lefelé, de én nem ugrálok :) , majd megy megint felfelé is, ...persze lehet, hogy nem mostanában, hosszútávon sokat látok benne.

(#14166) 3800+ válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


3800+
őstag

Nalam is akkora a buko jelenleg hogy biztos nem realizalok. Majd visszamegy, addig megy a staking.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#14167) aradebil2 válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


aradebil2
senior tag

Majd 50-60k-nál elkezdem eladogatni :DD

(#14168) Winchester95 válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


Winchester95
őstag

Nekem van egy taktikám, mikor nagyon magas az ára veszek, mikor alacsony akkor eladom. :D Értelmét ugyan nem látom, de mikor eladom megnyugszom. Mindig arra gondolok hogy bukhattam volna többet is. :D

(#14169) Hory84


Hory84
tag

10% százalék bukóval már paráztok?
nekem 3x kéne hogy pénzemnél legyek. :D

(#14170) Veron


Veron
őstag

-50% itt, parázom, de mit lehetne tenni hodlon kívül? :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#14171) dobolan válasza Veron (#14170) üzenetére


dobolan
senior tag

Pl. betolsz még pár misit :D

(#14172) nort_on válasza Hory84 (#14169) üzenetére


nort_on
senior tag

Uh, az szép, te mibe vásároltál?

[ Szerkesztve ]

(#14173) atee_13 válasza dobolan (#14171) üzenetére


atee_13
őstag

"this is the way" :D

(#14174) korcsi válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


korcsi
veterán

Nézz grafikon 3 napos gyertyákkal, nem olyan rossz a helyzet. Még.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14175) kenwood válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


kenwood
veterán

Minden ilyen esesnel ket opcio van :
- par het,honap mulva ujra ath-t ostromol a legtobb alt,nehany at is lepi ath-t.
- vege a bullrunnak,es nehany coin par ev mulva ujra talpra all,a tobbi pedig vegleg lenullazodik.
Az elmult egy evben mar sokszor lejatszodott az elso, aminel az eladas,a buko realizalasa nagyon rossz lepes volt. Majus es augusztus kozott ez egy tobb,mint kethonapos ciklus volt,ahol nagyon sokan szalltak ki olyan arakon,aminek novemberben a sokszorasat erte az adott crypto.

Elobb-utobb viszont jon a masodik opcio, ahol a mielobb eladas jelenti az egyetlen modjat annak,hogy ne veszitsd el a tokedet evekre,vagy vegleg.

Plusz meg ott van az az opcio is, hogy megvetted mondjuk az etht 4k usd arfolyamon,most eladod 3k-ert,es 2000-2500 kornyeken visszaszallsz.
Ezzel duplan tudsz nyerni,csak itt ket ismeretlen is van az egyenletben : a kiszallo,es a visszaszallo pont. Ezeket eltalalni csak hatalmas szerencsevel lehet.
Siman megtortenhet,hogy most eladod 3021-ert, es honlap hajnalban mar 4k lesz.
Akkor mit csinalsz?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14176) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Dobtam mindent uj ev elott. Egyszer vissza szalltam, de csak daytrade, aztan belattam, hogy most nem kell eroltetni. Varom, mikor lesz beszallo.

Don't Tread On Me

(#14177) sutszi válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


sutszi
veterán

Attól is függ miben üldögélsz éppen. Nálam most van egy 2200USD körüli nem realizált veszteség... De nem kenyérre kell így fölösleges azon idegeskedni, hogy mi lesz... ez most egy rossz helyzet, ki kell ülni a végét... ha ez 1 év múlva fog visszajönni akkor 1 év múlva... Egy biztos, ha most innen kiülsz és megindul felfelé az árfolyam már rosszabb pozícióban tudsz visszalépni, ezért már ott elvesztenél valamennyit... Ennek a másik oldala, hogy realizálod a veszteséget és több rövidebb távú ügylettől reméled azt, hogy visszamászol arra a szintre amiről leestél. De valljuk be ez többnyire átcsap görcsös erőlködésbe, és még nagyobb bukó lehet az eredménye... Inkább abszolút értelemben kell nézni az árfolyamot, mert hosszú távon tuti nem itt lent fognak tanyázni... szóval óvatosan és kellő odafigyeléssel de lehet csökkenteni a korábbi belépési árat ha még beletolsz egy kevés pénzt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14178) Wolf Rambo válasza rozsgyi (#14162) üzenetére


Wolf Rambo
kezdő

Hali! Hát azt tuti ne csináld amit én. Az esés első estéjén, amikor a BTC beszakadt 42500-ig, nyomtam egy pánik sellt. Másnap tök szarul éreztem magam, így 60$ bukóval visszavásároltam mindent. 🤣
Azóta Hodl.

(#14179) kenwood válasza sutszi (#14177) üzenetére


kenwood
veterán

Nagyreszt ugyanazt irtad, amit en,csak mas szavakkal.
Egy dolgot viszont gondolj at,kerlek :
" Inkább abszolút értelemben kell nézni az árfolyamot, mert hosszú távon tuti nem itt lent fognak tanyázni"
Ilyet irni oriasi felelotlenseg.
Nincs ra semmi garancia, hogy nem fognak meg innen 50-70 szazalekot esni a top coinok, (a kicsik meg 90+) hiszen meg akkor is tobbet erne szinte mindegyik,mint 1.5 eve!!
Nem allitom, hogy biztosan ez fog tortenni, de siman ketszamjegyu az eselye szazalekban, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14180) janos666 válasza kenwood (#14179) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem is simán lemehet a BTC ~29k-ra akár pár hét alatt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14181) sutszi válasza kenwood (#14179) üzenetére


sutszi
veterán

Nagyreszt ugyanazt irtad, amit en,csak mas szavakkal.

Remélem nem haragszol meg, de egyáltalán nem olvastam el a hozzászólásod. Szelektíven olvasok, próbálok időt spórolni. Ettől még van egy teljesen önálló saját álláspontom. Ezt fogalmaztam meg...

Most utólag visszaolvastam amit írtál. Bár hasonló gondolatok megjelennek, szerintem más a kicsengése. De ezen nem veszünk össze.

A felelőtlenségről pedig annyit, hogy minden attól függ milyen időtávon nézzük... Én nem véletlenül írtam az 1 évet példának... Nem akarok és nem is fogok mélyebben belemenni, mert a konklúzió ugyanaz. Ha úgy érzed még van ekkora mozgástér lefelé akkor azt sugallja, hogy érdemes zárni, mert lesz egy jobb beszálló... Megvan rá az esély... de ezt senki nem látja előre... Ekkora esésre én nem számítok. Így szerintem egyáltalán nem felelőtlenség... De a saját döntése mindenkinek mást hibáztatni nem korrekt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14182) Madwe válasza janos666 (#14180) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én esélyesebbnek látok egy 30k alatti mintsem egy 50k feletti btct rövidtávon. De még a 20k se ördögtől való szvsz, bár ilyen szinteken pl egy microstrategy mit csinál a maga 1% össz btc tartalékával az jó kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#14183) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Minap történt poliniexen, hogy valahogy beléptek... se mailt se semit nem kaptam,(később ezeket megtaláltam a saját kukámban...)a friss ip címről, így úgy néz ki a mailomat törték fel először, vagy a gépem, sikerült is elemleni 700usd-t eth-ba erre a címre: [link]
2fa persze nem volt.. miért is lett volna.
Gondolom ticket írás után, ami megtörtént... meg a szokásos biztonsági dolgok változtatása után, csak egy jó pofa hideg vizet ihatok, és úgy sem fog történni semmi.. vagy van Polonak valami biztosítása ilyen esetre?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14184) kenwood válasza Tamás9x (#14183) üzenetére


kenwood
veterán

Szep kis wallett,elfogadnam :D

Coinbase prot nem ertem,bekuldom az eurot sepan.
Csinalok egy eur-usdt limites buy ordert,kiirja,hogy 0.18 euro lesz a fee,majd miutan teljesul,kozli,hogy 9 euro volt a fee.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14185) Kobe


Kobe
veterán

USDC stakeleshez (folyamatosan megujulo, 1-3 honapos lekotesek, minden honapban bovitve + visszaforgatva a lejarokat), mi a legkoltseghatekonyabb megoldas?
Perpill a legjobb kamatot a crypto.com adja ra ahogy nezem a 3 honapos 10%al (ha van ettol jobb, tippek johetnek)

USD es EUR rendelkezesre all revoluton, de a kartyas vasarlas 3% feevel megy naluk (horror kategoria), binanceon kartyarol eurot feltoltve egyreszt realizalni kell egy EURUSD kereszten levo arfolyamdifit + 1.8% + utana a transzfer dij, es asszem USDC eseten a legolcsobb poligon networkot mintha nem is tamogatna, szoval annak is lesz vegul meg 1-2% dija

Ami tozsde, exchange van: FTX, crypto.com, coinbase, binance
Ettol ujabbra nem feltetlen regelnek mar be

[ Szerkesztve ]

(#14186) kapy válasza Kobe (#14185) üzenetére


kapy
csendes tag

A SEPA utalás ingyenes revolutól, nekem pár ismerősöm úgy küldi be crypto.com-ra. Viszont az a 3 honapos 10% az P.A, úgyhogy 3 hónap alatt valójában csak 2,5%-ot hoz.

[ Szerkesztve ]

(#14187) Kobe válasza kapy (#14186) üzenetére


Kobe
veterán

Nyilvan tisztaban vagyok vele hogy APY a 10%, viszont revolutrol az USD utalas nem feltetlen ingyenes, a levelezo bank leszedhet 20-25 USD-t
Ami nyilvan csak utolag derul ki. Illetve mivel USD m mar van igy 2x valtogatni nem feltetlenul szeretnem

(#14188) zsola400 válasza Kobe (#14185) üzenetére


zsola400
aktív tag

Binance-ra van SWIFT utalás usd>busd 1:1-be 0fee, ez nem jó.

(#14189) dugynok válasza Kobe (#14185) üzenetére


dugynok
senior tag

InLock :)

(#14190) Kobe válasza dugynok (#14189) üzenetére


Kobe
veterán

Inlockot nem szeretem, mert a szokasos mese habbal. Ahhoz hogy az agyonpromozott kamataikat megkapd, stakelj naluk 1M db ILK-t.
Pl USDC re a 10.32% rogton csak 8% ha nem stakelsz.
Ettol a crypto.com is jobb, jelen allas szerint
Vagy ILK ban irjak jova, ami a sajat platformjukon OK, de amugy kitorolheted vele, mert sehol nem kereskedik meg

[ Szerkesztve ]

(#14191) dugynok válasza Kobe (#14190) üzenetére


dugynok
senior tag

Rànéztem, usdc-re 10,32% kapok heti kifizetéssel(kamatos kamat) úgy, hogy 33ezer darab (440$) ilk tokenem van és nincs lekötve (stake), nem sajàt tokenbe kérem, bàrmikor kiutalom, ràadàsul ingyen :)
Van swap funkció, btc-nél binance középhez képest +-200$ felàrral.
Szerintem nem olyan rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#14192) Kobe válasza dugynok (#14191) üzenetére


Kobe
veterán

Az ilyen matek addig jo amig valami felfele megy. A 10.32%-ra es lekotott USD osszegre vetitve szamold ki azt is, %osan mennyi marad a 10.32% hozambol, ha az ILK ara 5-10-15-25-50%okat lefele megy mondjuk. Mert a 440 USD t valamifele koltsegnek illik belevenni a kepletve.
En inkabb kotom le 10%ra es 2-3 honapra, de lehetoleg sh*tcoin depozit nelkul

(#14193) kapy válasza Kobe (#14187) üzenetére


kapy
csendes tag

Csinálj egy accot valamelyik családtagod nevére és használd ki a 30 napos ingyen depositokat.

(#14194) kenwood


kenwood
veterán

binance launchpaddel kapcsolatban lenne egy kerdesem.
Hajnalban indul a kovetkezo, LOKA .
Ez hogyan mukodik ?
Teszem azt, van most 10 BNB a spot walletben,es nem nyulok hozza 01.20-ig.
Huszadikan a 6 es 9 ora kozotti idoszakban mit kell csinalnom,es mit kapok erte?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14195) dugynok válasza Kobe (#14192) üzenetére


dugynok
senior tag

Mondjuk az ilk tokent akkor vettem, mikor még 1Ft alatt volt, most négy. Szóval a 440$ sem annyi volt.

(#14196) 5teve válasza kenwood (#14194) üzenetére


5teve
senior tag

bestakeled a loka-ba, és arányosan 0,16USD-s árfolyamon fogsz kapni LOKA-t.
Osztják az össz stakelt BNB-t az össz felajánlott LOKA-val.
nagyvonalakban.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#14197) kenwood válasza 5teve (#14196) üzenetére


kenwood
veterán

Es nagyjabol mennyire lehet szamitni ?
10 bnbs peldanal maradva mondjuk 30-40 dollar ,ha stakelek 4500-at?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14198) nort_on válasza kapy (#14193) üzenetére


nort_on
senior tag

@Kobe, igen ez jó ötlet, pl crypto.com-on kártyával tudsz ingyen venni USDC-t (USD-ből 1:1), amit aztán fillérekért el tudsz küldeni bárhová pl Polygon vagy Solana hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#14199) 5teve válasza kenwood (#14197) üzenetére


5teve
senior tag

nem így működik. :)
példának itt van az előző launch. [link]
- ha mondjuk az egyszerűség kedvéért az alatt a pár óra alatt összesen 100000 BNB-vel kötelezték magukat a jelentkezők és 1.000.000 LOKA volt a felajánlás akkor minden BNB-re jogosult vagy venni 0,16USD áron 10db LOKA-t. azaz összesen 10BNBx10 LOKA tehát kapsz 100 LOKA-t összesen 16USD-ért, amit levonnak a BNB-ből, a többit pedig visszakapod.
- a lényeg az indulás után lesz, mert általában 10-50x áron el lehet adni még aznap.
azaz 16USD-ből tudsz csinálni akár 200-at is néhány óra alatt.
!! DE EZ CSAK EGY PÉLDA!!

szerk:
- a 8 nap alatt derül ki mennyi BNB-vel kötelezheted el magad abban a pár órában. Minél többel annál jobb.
- kizárólag BNB-vel tudsz elköteleződni.

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#14200) kenwood válasza 5teve (#14199) üzenetére


kenwood
veterán

Ertem. eleg sok az ismeretlen az egyenletben.

Meg az a kerdes,hogy vajon 20.-an 9 utan elkezd esni a bnb arfolyama?

Vagy annyira sokan azert nem szoktak a hodl tartalekot atvaltani a stake idoszak elejen,majd vissza?
En mar nem szaraxom az altokkal,ethereumban a portfolio 90 szazaleka, igy nekem az eth-bnb arfolyam esese minuszkent jelentkezik ebben a projectben.
0.1451-en valtottam at, mar most 0.1427.
igazandibol tobb,mint 10 bnbt vettem ethbol:DDD
Ha teszem azt csinalok 400 dollart ezzel,de kozben lemegy 0.1300 ala,es ott bukok 6-800-at, akkor annyira nem lesz jo uzlet ez.
Ha viszont elmegy 0.1600 fole,es meg 01.20 06:00 elott eladom, majd utan nagyot esik a keresztarfolyam, akkor meg kerestem a torteneten.
Ezzel van neked,vagy masnak tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.