Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Greace2000 válasza Kis zöld izé (#700) üzenetére


Greace2000
csendes tag

Naaaaa... ne sértegess! Engem soha nem csúfoltak azzal, h normális vagyok... :DDD
Eccerüen megpróbálom reálisan, tények szerint szemlélni a dolgokat.
Ja, a minap kószáltam a neten, és képernyőre került egy THX ultra besorolású szett... hát nem ennyiért vesztegették, mint a szóban forgó együtteseket... csak pár nullával volt mögötte több az árcédulán (ha jól emléxem 2,7M), és ebben még nem volt benne erölködő... nah abból kinézem a 20 1/s-t... :DDD ... és ez még csak a hardver egyik része ugye...
Bakker, mennyire le tudom lombozni saját magam!?!? de ez csak egy vélemény, amire nem kell adnia senkinek... mondjuk úgy, h ráborultak a gondolataim a billentyűzetre... :DDD

Mostmár letettem a vételről, de ettől még szívesen megízlelném füllel az s750-et, miként muzsikál, mondjuk Yellow-n, vagy Faithless-en... :D

(#702) Źşë' válasza Kis zöld izé (#698) üzenetére


Źşë'
addikt

az s750es egyanltalan nincs pc-hez kotve, ratudod tenni dvd playerre is es akkor a lejatszo dekodere viszi a kodolast, ha pedig kulon profi !! dekodert akarsz akkor ott van a ddts100 amit hozza ajanlanak, de nem kotelezo megvenni! Legtobb lejatszoban ott figyel a dekoder... 120k ert meg alig kapsz egy normalis erositot a hazimozidhoz =) es utana vedd meg a HD tvt meg hangfalakat :DD ... egy szimpla 2 eves pcvel amit mar lassan kidobna az ember tud HD filmeket lejatszani... ha meg nincs 2 eves akkor osszerak egyet ugy max60k-bol /vagy veszel 30k ert hasznaltan/ es azon meg jatszani is tudsz par kevesbe eroforrast igenylo jatekkal... szoval ennyi... ezt meg nem tom mire veljem: "Végre egy normális gondolkodású ember!" tessek kulturaltan mas embereket meg nem sero hangnemben hszt irni!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#703) Kis zöld izé válasza Źşë' (#702) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Miért szerinted te normális vagy ha így felkapod a vizet egy fórumban!?Ez lett volna a sértés.De ha te ezt sértésnek vetted akkor sorry!:( Én csak mosolygok magamban :)) Te meg be vagy kattanva :DDD Amúgy szerezz hozzá dekódert ha tudsz igencsak problémás a beszerzése ahogyan elnéztem.Az ebayen láttam 270 dolcsiért egy kanadai fickó árulta.szóval meg is érdemled ha hangkártyával,dekóderrel együtt ráköltesz erre a cumóra 140000ft-ot...
Panasonic SC-RT30 vagy Sony HT-SF1200már ezek is súlyosan odavágnák az S750-est és mi az amit nem tud? Szóvaé ne akarj engem győzködni hogy megéri erre a pár hangdobozra együtt kiadni 130-140000ft-ot.Amúgy pedig a HD-TV nem követelmény a jó hangzáshoz.Elég egy natúr 72cm csöves TV is :DDD Szóval felesleges pattogni,minek tennéd tönkre az egészségedet.

Bye!

(#704) Kis zöld izé válasza Greace2000 (#701) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Amúgy teljesen igazad van.Egy jó hangcucc összerakása nagyon sok pénz.De ha már lenne 140000ft zsíros zsebbélelő zsetonom akkor sem ezt venném meg ha dekóderrel együtt kínálnák akkor sem.Ez meg az én véleményem természetesen erre sem kell adnia bárkinek is.Csak nikkel úr pattog :DDD

Bye!

(#705) Źşë' válasza Kis zöld izé (#703) üzenetére


Źşë'
addikt

ki kapta fel a vizet :F /kerlek irj ra peldat/ neked sulyos szovegertesi problemaid vannak ember! nem kell nekem dekoder minek??! nem latod hogy milyen hangkarim van szted ezekutan en meg koltok dekoderre? mennyel mashova... ha nem latnad ez s750 topik es nem ligitek... 110k volt cakom pakk az egesz... es van egy full hazimozi szettem... hazi-mozi lenyege meg tudtommal az h minel elvezhetobb legyen a hangzas meg a kep... te meg mennye elektromarktba azt vegyl amit akarsz /katodsugarcsoves monokrom tvt meg sztereo hifiberendezest es hazimozizzal! :C / gratulalok, sokat ertesz a temahoz latszik! itt rontod a levegot ahelyett h bekesen beszelgetnel a cuccrol te ocsarolod es nemcsak a cuccot hanem az embereket is! :W :W

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#706) Kis zöld izé válasza Źşë' (#705) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Gyere te is nyugodtan a Z-5500-as topicba nyugodtan.Senki nem tiltja meg 1ként ha visszaolvastál volna az első hozzászólásomig akkor láthatnád hogy közel sem én kezdtem a fikázást...Ennyit erről.Na szvsz!

Bye!

(#707) Kis zöld izé válasza Kis zöld izé (#706) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Még valami nyugodtan hátra is dőlök és házimozizok a Logimmal DTS-ben Pc nélkül...

Bye!

(#708) Greace2000


Greace2000
csendes tag

No akkor, ha lecsengett a "sztrítfájt", vések pár betüt...

Nekem , házimozihoz adott a TV (32" , 16:9), + 1 sub (1-2x15" még a betonfal is remeg) . Kicsit nézelődtem itt-ott, és számoltam. Erölködő (7.1 , 7x110W , millió csati, miegymás) : 55-62e.- , front+ "szörránd" :16-20e.- , center : 5-10e.- , +efekt : 6-10e.- , ja, ha veszek másik erölködőt a subhoz : 15-18e.- (Quad 405 a kiszemelt) . Ez így cakli pakli 120e.- , ha kidumálom még a meddő tehénből is a borjat , akkor 97.- , sőőőőt , ha kavarok jobbra-balra, lehet, h ingyé lesz a cumó. :DDD

Ennek ellenére még mindíg kiváncsi lennék az s750 hangjára ... :DDD

Ja, a kérdés... Milyen csatlakozási lehetőségei vannak a crea-nak? (bemenet)

(#709) kraken válasza Greace2000 (#708) üzenetére


kraken
tag

Gondolom amit itt leirtál használt árak,nos használtan az s750 is megkapod kb 50-60 e ft.És itt egy másik momentum az értékállóság nos ezt a cuccot valószinüleg két év múlva is eladod ennyiért,míg ha összeraksz egy házimozit nagyot fog esni az értéke.7.1 erősitők még mindig drágák amit én láttam olyan 100 e ft körül vannak.Ha azt akarja az ember hogy jól is szóljon nagyon össze kell válogatni a hangfalakat mert máskép semmit sem fog érni a jó 7.1 erősítő.Nekem pl a frontok elnyomták a hátsókat.Most nincs ilyen gondom házimozira ez tökéletes.Zenére hát nem tudom annyira dicsérték annyira szerintem nem jó.A méllyei elég brummogósak,bár lehet hogy az alaplapi hangkarim elég tré.De filmeknél a mélye nagyot üt,pedig a mély csak félgőzön megy :K (150 w mélynyomó :C )

(#710) Kis zöld izé válasza Greace2000 (#708) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Alapból semmilyen csak 3x2db 3,5-es jack bemenet az analóg 5.1-hez.Ha veszel hozzá dekódert akkor lesz más lehetőséged is.Csak nem igazán lehet hozzá kapni.Nem rossz ez a szett de drága,ha ezt nézzük.

Bye!

(#711) Źşë' válasza Kis zöld izé (#710) üzenetére


Źşë'
addikt

kis zold ize folytatta a sertegetest privatban ez minent elarul magarol a szemelyisegerol... szepen megfogalmazott szoveg... :D ez kell :C amugy ha elolvasod mind1ik hszedet akkor latod h csak es kizarolag szinte mind1ikben u azt irod, nem kell s750 me draga eljen a logi... hazimozira jo a katodsugarcsoves tv is :C ez s750 topik de kiterdekel, mert nekem logim van es az jobb tokre mint az ovodaban... na nekem meg ez volt az utolso hszem hozzad... bakker ezert idejonni... tiszta kesz grat! :W :W

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#712) Kis zöld izé válasza Źşë' (#711) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Pattogj :DD csak,pattogj... :DD Ha nagy leszel akkor le fogsz ereszteni.1ként az rendben van, hogy ez az S750-es topic.Sztem nem sértegettem senkit és nem fikáztam a cuccot sem.Csak "NORMÁLISAN" ugye ez volt a sértés, illetve REÁLISAN gondolkodom és ezt osztottam meg mindenkivel. Az hogy közzé teszed a privát dolgot azzal magadat járatod le és kiderül hogy valójában ki az OVODAS... Lehet hogy minden hozzászólásom ugyan azt takarja, de ez nem véletlen. Mivel az olyan debil emberkéknek mint te,(ezt veheted sértésnek) vannak szövegértelmezési problémái és ezért kell sokszor elismételnem a hozzászólásaimat többféle képpen megfogalmazva, hogy megértsék és ne kiforgassák azokat. Több hozzászólásom nem lesz. Felesleges lenne az értelmi szinted miatt. Tudod úgy tartja a mondás hogy okos enged, a szamár meg kínzó migrénnel "megpusztul". Aki megértette az nem állt le velem vitázni. Ennyi szvsz.... Még egy dolog. A közeljövőben sztem használj ékezetet úgy kicsit meggyőzőbb az irományod, te hangtechnikai szakértő(ezt is veheted sértésnek)....és most verheted a fejedet a falba. :W

Bye!

(#713) Greace2000 válasza kraken (#709) üzenetére


Greace2000
csendes tag

Igen, használtak. DE... ami az értékállóságot illeti, olyan cumókat szoktam venni, aminek nyomott ára van, vagy az eladó nem ért hozzá és áron alul adja el, tehát nem bukok rajta, mint a legutóbbin sem (azon még kerestem is kicsit). Ami a hangképet illeti, egy jó erősítőn be lehet állítani, hogy körbe vegyen a hang, és ne lógjon ki a sorból senki. Aztán a fizikai, és teljesitmény korlátok is itt vannak. Az, hogy válogatni kell a cumót, számomra még külön örömöt is okoz.
Zene... Ha van kéznél nálad a már fentebb általam említettek közül valami (én spec Faithless- Reverence , Yellow - Motion picture / 1.szám ajánlanám , de figyelmedbe ajánlhatom a Sztereo , v az Autóhifi magazin valamelyik teszt cd-jét is) , kiváncsi lennék a véleményedre , ezeknél mit produkál a sub... (Pár ismimnél ezekkel teszteltünk zsír subokat , amelyik ennél zavarba jött, Qka)
Film... Holnapután bevezetője. Amikor még a sarkvidéket mutatják , átrepülve felette... nah ott van ám olyan gyomrotrázó efekt, h még... :D

Sajnálatosan a mai tendencia azt mutatja, h rengeteg gyártó nagyzási mániában szenved... Nekem volt régen 2 pár , kicsi, 2 utas RFT handobozom , hozzá Pioo erőlködö. Hangfalak 20 VA , Pioo 2x30 W... de az tényleg annyi volt. A maiakból majdnem gyököt kell vonni, h reális értéket kapjon az ember. :(((

Sem az s750 , sem a Z5500 közel sem annyi, mint ami rá van vésve, erre a nyakamat rakom. De engem ezek mind hidegen hagynak, ha a hang kárpótol a túlzásért...

(#714) funda55


funda55
csendes tag

Apró szösszenetsenkit nem megsértve. Logi 5500-ról váltottam S-750-re és sikerült hozzá szereznem DDTS 100 dekódert is. Nem bántam meg a cserét! A nappaliban egy Rotel RSX-1067 erölködő teszi a dolgát B&W Series 800 hangfalszettel. A hálóba kerestem "normális" szettet alacsonyabb árkategóriában. Szerencsére volt alkalmam rengeteg rendszert meghalgatni. Vélemény: csili-vili házimoziszettek (Sony, Panasonic, Samsung stb. hangképe pláne alacsony hangerőn borzalmas. Talán a Sony S-master rendszerű erősítőjével szereltek nem annyira, de az sem az igazi. Összeépített rendszereknél pedig csak egy olyan eszközhatár felett értem volne el azt a szintet amit elvártam volna, amennyit nem akartam erre áldozni. Kényszermegoldásból ment a Pc-ről a Logi a hálóba. Visszatartott a Creativtól a dekóder hiánya. Lejátszónak Popcorn A-100 médialejátszót használok a hálózat és a HD felbontás miatt, annak pedig nincs dekódere. Miután sikerült szereznem dekódert (ezer hála Mocimanónak) nem volt kérdés a Loginak menni kellett. Nincs mit magyarázni szépíteni: szebb a hangképe. Amit nem igazán értek: miért vitatkoznak emberek arról, hogy milyen az S-750 amikor még csak nem is látták. Kis zöld izé: ok, hogy véded a Logit, valóban nem rossz hanfalszett, csak más kategória, de az isten szerelmére technikai baromságokat legalább ne írj!

Ha jobban néznék ki... kiesnék az ablakon.

(#715) Borisz76 válasza funda55 (#714) üzenetére


Borisz76
veterán

Grat a remek rendszerhez......Popcorn A-100 és a S750-es a dekóderrel !
Nagyon "baba" lehet ! :D Nem semmi.

A popcorn-al én is szemezgettem de kicsit húzósnak tartom még az árát.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#716) kraken


kraken
tag

Elkellne egy kis segítség.Érdemes-e egy jobb minőségü hangkártyát venni az s750-hez?milyet vegyek?vagy valakinek van-e eladó valami normális hozzávaló hangkari. :R

(#717) funda55 válasza kraken (#716) üzenetére


funda55
csendes tag

Ha nincs dekódered és a PC végzi a dekódolást akkor igen. Én az Asus Xonar D2 ajánlom a Dolby Digital Live és a DTS Connect miatt. Korrekt kártya hasznos szolgáltatásokkal, bár nem éppen a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Ha jobban néznék ki... kiesnék az ablakon.

(#718) Csaba_20_ válasza Digitalis (#681) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Digitalis írta:
S750 erősítője b.a.s.h- pioneer szabadalom, mosfet, linear-hybrid, hangszórói Camridge-Soundworks. A Z5500 hozzáképest egy "egyícés" compact gagyi, ráadásul úgy van összelapátolva. Kívülről viszont tetszetős. Már akinek...

A fő tápja pedig egy fénycső táp, szabadonfutó, védelem nélküli. A másik meg egy nagyszerű hatásfokú smps táp, amit lerontottak pár lineáris stabilizátorral. A felhasznált passzív alkatrészek a legolcsóbb kategóriába tartoznak. Szóval én azt mondom, hogy a Creative vett egy nagyszerű végfokrendszert(alap kapcsolást az ST-től), minőségi hangszórókat, meg egy hulladék tápot. Amúgy a BASH technológia nem pioneer szabadalom legjobb tudomásom szerint, hanem az Indigo Manufacturing Inc. tulajdona. Egyébként ha nem megy tönkre, akkor szerintem egész jó hangja van. ;)

(#719) Digitalis válasza Csaba_20_ (#718) üzenetére


Digitalis
senior tag

Üdv!
Te nagyon benéztél valamit, mert az S750 tápja amolyan "érdekes" kettős kapcs.üzemű. Ennek ellenére tényleg lehetne jobb. A Creative-S750 STA575 B.A.S.H –rendszert meg nem silóznám le ebben a kategóriában.
Egyébként láttál már Logitech-et belülről? A Z5500 belső felépítése, összeszerelése, kábelezése kritikán aluli. És még finom voltam. Mondjuk nincsenek véletlenek, olyan a hangja is. :O

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#720) Digitalis válasza Digitalis (#719) üzenetére


Digitalis
senior tag

Mármint maga a hangja alapjáraton nem rossz a Z5500-nak, csak a silány felépítésének köszönhetően minden zajt összeszed. Logitech szépen színez mindent, rövid távon még szebbnek, dögösebbnek tűnhet mint a gigaworks, de hosszabb távon igen fárasztó. Gigaworks sokkal definiáltabb, zeneibb. Egy más kategória. ( de, ezt már sokan leírták előttem.)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#721) Zsolt19


Zsolt19
csendes tag

sokat gondolkoztam hogy írjak e ide, mert rendeltem ez Gigaworks-öt de vissza is vittem. Abba tökéletesen igazuk van a fórumtársaknak hogy minőségben a Gigaworks 5x minőségibb, meg zeneibb, de kb ennyi. Kezdjük a hangerővel. Digitális lehet hogy a Burst számításod lehet helyes és nem tudom, az is lehet hogy a Gigaworks 2-3x annyit fogyaszt de a logi kb 2x hangosabb. Nekem van egy Z-5500-asom a padlástéren 30 négyzetméteren és vmi eszméletlen fülsűketítő hangerőt tud kiadni torzításmentesen. a Hangokat teljesen átszínezi de mivel és disco-t hallgatok vele ezért nekem ez bejön, és 1 óra után tényleg kicsit fárasztó tud lenni a fülnek :D Azt is írták hogy a loginak nincs magasa, ez hülyeség. Olyan magas hangjai vannak hogy vmi eszméletlen, komolyon mondom haverom piezzo magassugárzóit megszégyenítik :D Ráadásul a mélyközepe is nagyon rendben van. De ami különleges és ilyet még nem hallottam vagy csak én tettem úgy a mélyládát, akár milyen közel hajolok a szatellithez abból is jön a basszus. Egyszerűen hihetetlen hogy a mélynyomó
el tudja hitetni az emberrel hogy a szatellitekből is jön a basszus. Ami még nagyon csalódást okozott a Gigaworksbe azok a következők 1, távirányítója 1 ratyi 2, azt adja vissza ami kijön a hangkártyából így ha az mp3 szar akkor azt a sercegő minőségtelen zenét kapod vissza, amit pl a logi viszonylag kijavít 3, basszus alig lehet levenni legalsó szinten is olyan mint 1 légkalapács 4, hallatszik a mélynyomón hogy 20 centis a hangszoró benne 5, sztem gyenge, jó ha 300W-ot tud. 6, szatellitetkből nem jön a mély 7, logitech X-540-en nagyobb élvezet a zenét hallgatni, mert több a dinamikája szerintem. én nagyot csalódtam a rendszerben és kb 4000 Ft-omba került az hogy vissza kellett vinnem a cuccot a belvároson át + a futárköltség. Igaz igénytelenebb a logitech, de egyértelműen jobb. Ha 10 között kell skáláznunk én a Z-5500-nak 9,5 pontot adnék a Gigaworks-nek pedig 6,5 pontot! Persze érdekel a véleményetek az írásommal kapcsolatban.

(#722) Digitalis válasza Zsolt19 (#721) üzenetére


Digitalis
senior tag

Te ízlésvilágod a Logi-hoz áll közelebb. És ez a lényeg, hogy neked tetszik és tudsz örülni neki pláne úgy, hogy mind2-őt meghallgattad. :R Egyébként tudod, kinek a pap, kinek a papné s kinek a lánya. :DDD

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#723) funda55 válasza Zsolt19 (#721) üzenetére


funda55
csendes tag

Ne sértődj meg nem kötözködni akarok!

1 távirányító: teljesen igazad van valóban ratyi.
2 "azt adja vissza ami kijön a hangkártyából": igen ez a normális hangfalak tulajdonága. A Logi nem kijavítja, hanem eltorzítja, nem adja vissza a valóságot. Az mp3 nem zene, tesztre, összehasonlításra teljesen alkalmatlan, a disco zene szintén. Nem sértés akar lenni. Az S-750 minden mérés és teszt szerint, valamint az én saját tapasztalatom szerint is semleges a hanképe, (referenciacuccomat lásd fentebb) ami szintén előny.
3 "basszus alig lehet levenni legalsó szinten is olyan mint 1 légkalapács": ez így igaz, viszont a közepek és a magasak is megőrzik hangzásukat. Ezt lineáris hangképnek nevezik és szintén nem a negatív tulajdonságok közé tartozik. Az S750-n nem tudod változtatni a hangképet, csak az egyes csatornák hangerejét. Az igazán jó az, ha beálítod a csatornákat a megfelelő hangerőre és a fő hangerő minimum és maximum állása közelében is közel ugyanazt a hangképet hallod.
4 "hallatszik a mélynyomón hogy 20 centis a hangszoró benne": most akkor légkalapács vagy nem? Ezt nem értem.
5 "sztem gyenge, jó ha 300W-ot tud": Tény, mintahogyan minden ilyen termék. Személyes tapasztalat: marha érzékeny a bemeneti jelre: mp3: hangerő nálam 4-5 Queen Montreal English DTS HD 5.1 Surround (96kHz/24-Bit/1.5Mbps Core) 2-es állásban hangosabb volt sokkal.
6 "szatellitetkből nem jön a mély": elhelyezés kérdése. Az emberi fül képtelen megálpítani a mélyhangok pontos irányát. Az említett jelenség ennek köszönhető. megfelelő elhelyezéssel ez korrigálható, bár szabvány elhelyezésnél ennek semmi jelentősége sincs.
7 "logitech X-540-en nagyobb élvezet a zenét hallgatni, mert több a dinamikája szerintem":
viccnek jó volt.
A dolog lányege: sokéves tapasztalat alapján kevés olyan szubjektív dolog van mint a hallás. Arra amit te halgatsz és ahogyan halgatod neked megfelelőbb a logitech ez ízlések és pofonok. Amire én használtam nekem nem volt megfelelő. Nem akarom fikázni a logit és isteníteni a creat. Mindenki döntse el maga mi felel meg az ízlésének és az igényeinek.
Pontozni én másképen pontoznék.

Ha jobban néznék ki... kiesnék az ablakon.

(#724) Zsolt19


Zsolt19
csendes tag

Figyelj én megértem az álláspontod az mp3 az alkalmatlan összehasonlításra főleg egy 160kbps-os. a másikban is igazad van hogy a disco az nem egészen zene :D De nálam nem egy tesztlabor van hanem csomó mp3, és én hallgatni akarok őket bödűltes hangerőben. Amúgy azért írtam azt a légkalapács dolgot mert a mélynyomó már alulról húz és a master tetején amikor már jók lennének a szatellitek a mélynomó betorzít. Amúgy alacsony hangerőn szebb mint a logi basszusa... olyan fura és szokatlan.. nem hallottam még ilyet. Amit elfelejtetttem leírni és a legkatasztrófálisabb volt az hogy minden aktív hangfal esetében van egy hangerőn amikor hirtelen a dinamika megugrik. na most ez a loginál 1/4-ed hangerőnél kijön ameddig a Gigaworks-ön az utolsó 3 pálcikánál. azért az nem mindegy mekkora teljesítménnyel kell üzemeltetned a rendszert. Z-5500 basszusa magasabb hangerőn is félelmetes. a padlástéren van alátéve egy 3 centi vastag hungarocel és még ígyis a szobámba potyog 1 kicsi a vakolat :D jah és amin át kell ütnie az egy 50 centis vastag betonréteg. Volt nekem egy Magnat Omega 380-as Subom nézz utána! még azt is lemossa :D Mérések eredményét elhiszem neked mint tényleg irreális a logitech hangképe, de én csak zenét hallgatok vele abból is inkább keményebbet és nagyon dukál hozzá :D Mindenki a csodájára jár.

(#725) Csaba_20_ válasza Digitalis (#719) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Részletezd, hogy egészpontosan mi az, amit "nagyon benéztem" és mit értesz "érdekes kettős kapcs.üzemű" alatt. ;)

Digitális írta:
A Creative-S750 STA575 B.A.S.H –rendszert meg nem silóznám le ebben a kategóriában.

Ha a "lesilózás" alatt azt érted, hogy lehúztam, leminősítettem a végfokrészt, akkor kérlek olvasd el újra a hozzászólásom, mert egyáltalán nem erről írtam! De nem is arról szólt a hozzászólásom, hogy a "Logitech bezzeg". Egyszerű tényeket írtam le az S750-ről, amit saját tapasztalatból szereztem.

[ Szerkesztve ]

(#726) boci85 válasza Kis zöld izé (#712) üzenetére


boci85
tag

Szeva:D
Z5500 a király!! meg lehet nézni a topic aktivitását:D ez alatt értem ,hogy mely fogy jobban. árban drágább de vajon mér? hát mer két hangsugárzóval több és ugye egy 7.1-eserősítő alapból is drágább semmi egyéb! De most nézzük csak meg mi használja a 7.1et? ha van is azis csak át van digitalizálva a 6.1 talán de abból sincs ,sok kiadású film
S750 esek csak álmodoznak arról ,hogy olyan mély hangzást halljanak mind mi:D
nem fikázok csak nem kell erőltetni azt ,hogy meik jobb én csak fölvázoltam néhány különbséget!

(#727) Turbolada II válasza Digitalis (#678) üzenetére


Turbolada II
őstag

Helló

Szerinted a Creativeből hogy jön ki mondjuk 300W szinuszos teljesítmény 0,1%-os harmonikus torzítás mellett? Arra nem is gondoltatok hogy megnézzétek a tápját? Rakhatsz bele 10A biztosítékot is ha a tápja 300W-os. Ja és a Cambride Audio az egyik leghulladékabb hangosításban és még drága is. Hasonló áron sokkal jobbakat lehet kapni. Egyébként az "isteni" Creative teljesítménye maximum 7x15W + 100W, a Logiteché 5X15W + 120-150W. A "pukkokást" a PID6XX szériától felfelé megszűntették a Logitechben. Egyébként a Logitechben Tangband gyártmányú hangszórók vannak, a szatelitsugárzók darabja 8000 Ft. Visszatérve a 0.1% THD-re azt nem nagy teljesítményen tudja, ahhoz egy profi végfok vagy erősítő kellene B.A.S.H. erősítő ide vagy oda. Ha egy ilyen szatelit esetén 70W-nál elégne még a tekercselés is. Ez mindkét rendszerre vonatkozik. Egyébként a zenei hallás teljesen szubjektív, én például hányok az összes Technics erősítőtől, a piezo és titán magasoktól. Nekem a selyem dómok hangja tetszik a legjobban, a titán az túl átütő és kemény.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#728) Kis zöld izé válasza boci85 (#726) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Szeva boci!! :DD Mi a pálya?Tutira jól regéled a történetet! :R

Bye!

(#729) Turbolada II válasza Kis zöld izé (#728) üzenetére


Turbolada II
őstag

Helló

A Logitechben fáziskúp van ami a hőelvezetést segíti, az nem egy magas. Javíts ki ha tévedek. Francba hogy nem tudok aludni.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#730) Kis zöld izé válasza Turbolada II (#729) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Lehet benne vmi....Ám ezt az állításodat bizonyítani sem ártana vhogyan.De 1ként van benne ráció.Ilyen szinten nem vagyok otthon a témában.Engem már nem érdekel.....Vegyen mindenki azt amit akar és ennyi.Nekem a Logi bizonyított és árában valamint funkcionalitásban,teljesítményét tekintve PC-s kategóriában páratlan és verhetetlen.De sztem van még jó pár hangcucc amit legyilkol nevetve.No meg a dobhártyádat. :DDDRohadtul nem érdekelnek a teljesítmény adatok ha 1x így szól!Ne viccelj már! :))

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#731) Turbolada II válasza Kis zöld izé (#730) üzenetére


Turbolada II
őstag

Helló

[link]

Ha az a fáziskúp a látható hangszórókon magas lenne akkor nemcsak 4.5Khz-ig szólna, hanem 18-20Khz-ig is akár. Onnan tudom hogy már csináltam hangfalat a 6"-os CD Cone hangszóróból.

Ár-tudás-szolgáltatás viszonylatban szerintem a Logitech jobb, de nem sokkal. Ez attól is függhet hogy mire használod. Nekem zenehallgatáshoz ott van egy Onkyo TX-7630 meg 2 3 utas hangfal.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#732) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Most néztem meg az STA 575-ös IC adatlapját. És milyen hihetetlen maximum teljesítményen mennyi a THD-ja? Kereken 10%. Egyébként ha jól látom az erősítője hasonlít a Logitechéhez, mindkettő esetén a mélyet egy IC híd hajtja meg. A Creativot STA 575-ös, a Logitechet TDA 7294-es híd. A Logitech legalább egységesen "szar" alkatrészekből épül fel, a Creativban viszont nagyobbak az egyenlőtlenségek, például a tápja nem túl bizalomgerjesztő, de azért alápakolnak egy ilyen nem túl olcsó STA 575-öst . A Logitechben meg torroid táp van és ez azért nem mellékes dolog.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#733) Digitalis válasza Turbolada II (#732) üzenetére


Digitalis
senior tag

Mérési alapfogalmakkal nem vagy tisztában. Ide jössz az S750 topikba buta módón fröcsögni. :W Penetráns véleményed a márkatársak körében intézd legközelebb légyszi, talán ott sikered is lehet. :K Egyébként nálad az Intel P4 Prescott és a Z500 is nagyfokú hozzáértésről ad tanúbizonyságot. :O

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#734) Turbolada II válasza Digitalis (#733) üzenetére


Turbolada II
őstag

Helló.

Nem sértésnek szántam amit írtam, legyél kedves megnézni az említett IC adatlapját. Ha mutatsz nekem egy olyan erősítőt ami 100W-on 0.1% teljes harmónikus torzítással rendelkezik akkor gratulálok és ne menjünk a high-end kategóriába. Egyébként úgy érzem nem én vagyok az aki fanatikus módon isteníti a hangrendszerét, csupán megpróbáltam reagálni az orbitális baromságaidra és rávilágítani a hangrendszerek gyengéire.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#735) Digitalis válasza Turbolada II (#734) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szia!

Nincs semmi problem, de ha nem vetted volna észre ez egy GigaWorks S750 fórum, és úgy látom átfogó támadást jött a Z5500 totyikból. ;)
Logi fórumban nincsenek ám fanatikusok, nincsen Z5500 ajnár, gigaworks lesajnáló hozzászólások áááá, nincsenek. :C
Isten őrizz, hogy én bárkit bármire rábeszéljek. Mindenki amilyen füvet szakít, olyat szagol. :P
A fentebb írt " Z5500-ból átjött és jólmegmondtam az S750 topikba" gyerekes hozzászólóknak meg no comment.

Üdv,
Peace

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#736) Turbolada II válasza Digitalis (#735) üzenetére


Turbolada II
őstag

Helló.

Nekem csak ez a THD dolog szúrta a szemem, elhiszem hogy szebben szól az S750-es, mert én is a két vagy többutas rendszerek híve vagyok. A THD esetén nem mindegy hogy hány W-nál mérjük le. A Loginak és Creativenak is 100W-nál 10% a torzítása. Az a 0.1% 5W-ra vonatkozik. Ez a STA IC jobb mint a TDA csak 3X-annyiba kerül. Szerintem az IMD intermodulációs torzítás sokkal fontosabb, az inkább befolyásolja a zeneiséget. Más kérdés hogy 100W-nál szénné égnének a szatelit sugárzók. Öt watt teljesítmény szinuszosan bőven elég a normál zenehallgatáshoz. Nem olvastad hogy a Logitechre azt írtam hogy egységesen szar alkatrészekből áll? Ez ajnározás? Arra ott van kis zöld izé :) . Egyszer belekukkantottam az Onkyo erősítőmbe, na az tényleg egységesen jó összeállítás. A Prescottról meg annyit hogy még anno Sulinet keretében lett véve, tehát ingyen volt és a másik választható processzor egy Celeron 2.4-es volt,de ezek szerint rosszul választottam :) . Nekem csak annyi a bajom az S750-nel, hogyha veszel mellé egy dekódert is annak az árából már kitelne mondjuk egy Pioneer VSX-417 meg egy JBL SCS 178-as 5.1. Egy ilyen összeállítás Logit és a Creativot is nagyon legyalázza. A tudásához képest a Logi is drága csak nem annyira.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#737) Źşë' válasza boci85 (#726) üzenetére


Źşë'
addikt

"Z5500 a király!! meg lehet nézni a topic aktivitását"

mintha ettol jobb v rosszabb lenne az adott termek :W

"S750 esek csak álmodoznak arról ,hogy olyan mély hangzást halljanak mind mi"

Te még biztosan nem hallottad a giga basszusát, amugy meg szamit igen is h ki milyen zenet hallgat, alatamasztom a tenyt h a diszko zene ratyin szol (jelen esetben jobban szol talan egy szimpla 30ks hifiberendezesen, hiszen a zenei stilus is igenytelen hatmeg a keszulek :D), de nem is ez a lenyeg hiszen 1 nem hallgatok olyat, 2 amugy is szinte mindig ratyi minosegben kodoljak a hozza nem erto arcok :)

A hip-hop r&b istenien szol! szep tisztan-DöGöSeN!, a filmek mikor pl egy hegy omlik le csak ugy duborog a haz, es ami legfokepp szamit hogy en elvezem, nem is kicsit! Játékok terén Lost Planetben hihetetlen effekt "orgazmusok" vannak, tisztara beleéltem magamat, olyan hangzas volt hogy ihaj...

vki irta h "azt adja vissza ami kijön a hangkártyából" :DDD ez nagyon lol, monstnemazer mintha a logiban alapbol lenne crysitalizer v miatok :F csak hangfal nem kepes csodakra, ahhoz kell egy jobb minosegibb hangkari ill rendszer is /pl ddts100/! :K
logi nem kapasbol hangcuccok gyartasaval kezdte, crea viszont arra specializalodott a kezdetektol, gondolom van is mit miert kerdesre valasz!

osszessegeben en nem bantam meg eme remek rendszer megvetelét, batran tudom ajanlani masoknak is, azoknak akik nem sajnaljak a penzt kiadni egy minosegibb cuccra...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#738) Kis zöld izé válasza Źşë' (#737) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Hát ha te ezeket a zenéket igénytelennek nevezed!?Ez még csak egy minimális töredéke azoknak a zenéknek amiket hallgatok.Van 200Gb zeném úgyhogy leállhatnák vitázni hogy mi az ami jól szól és mi az ami nem.Filmekkel ugyan ez a helyzet.

Vagy ezt:





Ha szerinted ezek a zenék igénytelenek akkor biztosan nagy zenei ismereted lehet....
Szóval és is hallgatok mindenféle stílusú zenét és biza egyiknél sem szólt rosszul.Kivéve ha ratyi az mp3 minősége.Szóval ezt buktad...

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#739) SZULTA válasza Źşë' (#737) üzenetére


SZULTA
tag

s750 THE BEST! :R (aki meg nem így gondolja mert megvette a másikat az igy járt...^^)

(#740) funda55 válasza Zsolt19 (#724) üzenetére


funda55
csendes tag

Zsolt19!
Valami probléma lehetett nálad (vagy a cuccal, vagy ez elhelyezéssel), mert nálam még csak hasonlót sem produkál. Mivel van mindkettőm szerintem tudok pártatlan véleményt mondani. A Logi basszusa picit nekem lágyabb "puffogóbb" a Creative-é feszesebb "pattogóbb". Ez szerintem annyira izlés kérdése, hogy nem éri meg rajta vitatkozni. Az adott körülmények között az ízlésednek és igényeidnek teljesen megfelel a Logi és ez jól van így. Különbözőek vagyunk különböző izléssel. Remélem sok örömteli percet fog szerezni számodra, hisz gondolom ezért vetted.

Mindenki!

Változatlanul nem értem miért kell egyiket, vagy másikat fikázi. Mindenki vegye meg azt ami számára jobban megéri, vagy jobban tetszik neki, esetleg csillogóbb vagy mittudom én. Azt pláne nem értem miért szól bele a kérdésbe olyan aki még csk nem is hallotta szólni mind a kettőt. Az utolsó amit viszont egyeltalán nem értek az maga a kérdés: melyik a jobb?
A válasz marha egyszerű kinek melyik. Hiába kezdeném el győzködni pl. Zsolt19-et, hogy amit én hallgatok, nézek mennyivel szebben szólnak a Creán számomra mint a Login, mert Ő mást hallgat és mások az elvárásai és az izlése és akkor mi van? Semmi. Mindenki happy a saját választásával és ez a lényeg!

Ha jobban néznék ki... kiesnék az ablakon.

(#741) Foglalt név válasza funda55 (#740) üzenetére


Foglalt név
addikt

Csak annyit tennék hozzá a vitához.
A hétvégi házban egy S750 szól, a kollégiumban egy logit hallgatunk. Ritkán vagyok "itthon", de ha igen szeretnék megnézni egy filmet. Az itteni szoba(~30nm) a legnagyobb és tudjátok mit vettem bele? 12k-ért egy T6100-at, ugyanis bőven elég. A 750et fél hangerő felett lebontja a házat, a loginál ez nem probléma, így legalább könnyebb rávenni a szintet, hogy jöjjenek ők is bulizni, de a péntek estéken kivül, az is teljesen felesleges :U
Szerintem.

(#742) Kis zöld izé válasza funda55 (#740) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Viszont akkor vmi nálad sem lehet rendben a Logival vagy vmivel,mert nekem pont hogy nem puffogós a mélye hanem inkább dübörög.De 1ként osztom a véleményedet..Izlések és pofonok.Nem is ezzel van probléma hanem az elfogultsággal és azzal ami ebből következik,ez pedig a támadás.Pl itt van Zsé sztem ő az aki a másikat sértegeti vagy legalábbis nem feltétlenül megfelelő "hangnemet" használ és egyből támadja a másikat.

Bye!

(#743) funda55 válasza Kis zöld izé (#742) üzenetére


funda55
csendes tag

Bocs, én fejeztem ki magam rosszul, valóban dübörgősebb, lágyabbak a határok. Ez jó sokmindennél de pl rockzenénél és koncerteknél, ahol a dob tényleg dob ott nem. Az inkább a crea pályája. Összehasonlításnak a referenciacuccomat használom minden esetben. Nálam az az etalon. Még egy megjegyzés, szintén saját tapasztalatból: a crea iszonyatosan finnyás a bemenő jelre, ha megadod neki amit kíván akkor szárnyal (mp3-al ne is próbálkozzon senki). Szerintem általános felhasználásra mindkettő megfelelő (mp3 CD DVD) és csak ízlés kérdése ki melyiket favorizálja. HD filmeknél és HD hanganyagoknál viszont villant az S750, messze jobb a hangképe. Szintén nem egymáshoz, hanem a referenciacucchoz viszonyítva. Amúgy mindenkinek ajánlom a régebbi hszemben írt Blu-ray-en megjelent koncertet tesztelésre, mert valami irgalmatlanul jól masterelt anyag. Az megmutatja mi mit tud.

Ha jobban néznék ki... kiesnék az ablakon.

(#744) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Digitalis: Várom válaszaid. Ha már így nekem támadtál és kioktattál, illene válaszolnod a kérdéseimre. Másrészt pedig érdekel, hogy mit tudok rosszul, mert abból csak fejlődni tudok. ;)

(#745) Źşë' válasza SZULTA (#739) üzenetére


Źşë'
addikt

ez igy igaz! :D

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#746) Źşë' válasza funda55 (#740) üzenetére


Źşë'
addikt

ez a hsz teljesen helyen van!!
"Különbözőek vagyunk különböző izléssel." még abban is kulonbozunk sajnos hogy nemelyikunk van akkora xyz (nem irom le h ki mert uis tudja - :DD) hogy atjon masik topikbol ide fikazni olyan minosegi cuccot amirol halvany lila fingja sincs hogy mi is, de igy erzi jol magat, kotekedhet, okoskodhat.. nekem eszem agaba sem jutna beirni masik topikba, kotekedni lehuzni a masikat... elolvasom a hszeket, tanacsokat kerek mielott megveszem es ennyi... legyen annyi a vege hogy "Mindenki vegye meg azt ami számára jobban megéri, vagy jobban tetszik neki, esetleg csillogóbb vagy mittudom én." szambol vetted ki a szot, es jolenne ha befejezodne az a logi vs crea tema, hisz nem ez a topik neve! :W

szerk: felreertesek elkerulese vegett nem rad ertettem a veszekedes reszt ;)

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#747) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

A Logitech-et még hallani se hallottam és szétszedve se láttam, de az S750 egész jól szólt, szigorúan szerintem. De továbbra is tartom, hogy azért a pénzért, amennyibe kerül, igazán rakhattak volna korrektebb tápot bele. ;) Azt pedig végképp nem értem, hogy miért lettem ilyen stílusban letámadva, ahogy. Mintha a pofonosztás közben nem lett volna megnézve, hogy kinek osztják. :D

(#748) Digitalis válasza Csaba_20_ (#747) üzenetére


Digitalis
senior tag

Mintha a pofonosztás közben nem lett volna megnézve, hogy kinek osztják.
:U Bocs ha úgy érzed, hogy le lettél támadva, csak hirtelen, sietve, felületesen végig daráltam a hozzászólásokat és véletlenül az összesre válaszoltam rád kattintva. :B
Logitech Z5500 ennyi, nem több...
LogZ50001
Logz55002

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#749) Turbolada II válasza Digitalis (#748) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ehhez még tedd oda a Soundtouchban lévő panelt is.
Cirrus Logic alkatrészekből áll, ami azért egyáltalán nem rossz.
A Creativban hány db STA 575-ös IC van?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#750) X@b3e


X@b3e
addikt

Bírom ezt az oda-vissza dobálózást, a legtöbb ember csak a saját rendszerét hallotta, a másikat meg fikázza. Ennek vajon mi értelme?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.