Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Kis zöld izé válasza Digitalis (#947) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Neked pedig csak annyit, hogy szerezz dekódert ha tudsz. :N

Bye!

(#952) Digitalis válasza Kis zöld izé (#950) üzenetére


Digitalis
senior tag

Valamint ez egy fórum és úgy gondolom, hogy kultúrált módon, bárki hozzászólhat a témához, arról nem is beszélve, hogy legalább megint leheltem egy kis életet a topicba.

Itt az S750 topikban mindenki tudja miért is döntött a creative zászlóshajója mellett. Mert egyszerűen nekünk klasszisokkal jobb minőségű ez a szett. És pont ezért, én kulturált megbeszélésen nem az áltatást, állandó önigazolás keresését, irreleváns topikokban való rész vételt, és ész osztást értem. :U

Kis életet lehelhetnél a sok elpukkant, minden elektromos zajt összeszedő, durva hibákkal küszködő tengernyi Z5500-ba is, ami a topikodat fenntartja. :DDD

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#953) Skizz válasza Digitalis (#952) üzenetére


Skizz
addikt

Te aztán biztosan tisztában vagy az S750 hibáival, hisz 5 éve ugyanazt a szettet nyúzod... de nem elnézést, a cl gyártmányoknak nem is lehetnek hibái, hisz egy ez tökéletes rendszer, a tulajok pedig kicsit sem elfogultak, és ne csodálkozzanak ha 10en ugranak egy ilyen cinikus és vérlázító megjegyzésre. :W
Az s750 topikban felgyülemlett 953 hsz-t érdemes lenne összevetni a logi, majd' 6000 hsz-ével... tán' ez is sugall valamit. A durva hibákról meg annyit, az egyik "durva" hiba az, hogy kimegy a bizti, ami durvább esetben 30 forintból pótolható, a másik meg hogy gyári hibás a rendszer, amire a Logitech support ugrik és pár nap múlva hozzák is az új rendszert és elviszik a régit... megnézném a cl mikor csinál ilyet. Ja bocs, hülye vagyok, hiszen a cl-nél nincs is gyári hibás termék, hisz ez egy tökéletes hangfalrendszer, sokmilliós hifiket alázó MW hangszórókkal, mely a hifi legalját képviseli olyan áron hogy a hülyének se éri meg. Na erről ennyit. Ne csodálkozzunk külön Tweeter(ek) mellett, hogy bizonyos hangerőig tisztább magas hangokat tol a GW, aztán azon se, hogy bizonyos hangerő fölött az amúgy is erőtlen és kopogó mélyhangok átmennek tompa középtartományba, mert nem bírja a táp a gyűrődést...

[ Szerkesztve ]

(#954) Źşë'


Źşë'
addikt

"a gépednek mindíg bekapcsolva kell lennie?"

na az imént pont erről beszéltem, kinek mihez kell - mindenkinek saját magának kell eldöntenie és senkinek sem szabadna általánosítani!
De így sem teljesen világos, mindig bekapcsolva a gépnek? amúgy sem lenne probléma külön külön kapcsolgatni legalább is nekem -xoxo jelen esetben asztali játékosra gondolok - én htpchez vettem, ez volt a cél meg is lett valósítva... mindemellett tudok vele játszani, zenét hallgatni... adások vételére a tv nekem nem kell (tehát mpeg4es tuner megint csak felesleges és ezek után egyértelmű h hd adásokat is hanyagolom), csak és kizárólag blu-ray filmek -ripek lejátszásához van... igaz h a 7.1 felesleges, a suliban is ezt tanítják, de nekem akkor is jól jön az a +2 hangszóró az üres helyek kitöltésére usw...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#955) Digitalis válasza Skizz (#953) üzenetére


Digitalis
senior tag

végéről lehagytad, hogy robbannék fel S750-estül. :DDD

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#956) Źşë'


Źşë'
addikt

off

végiggondolva h mit is kerestek itt :U

értitek, topik neve s750, nekem ilyenem van, digitalisnak is, és sztetek minket ill azokat akik creat szeretnének venni majd azért jönnek s750es topikba h logirol olvassanak??!

a lényeg az ami: eszem ágába sem jutna átmenni másik topikba az általam rosszabbnak megítélt hangrendszerről vitázni, ez a topik azért van ha valakinek valamiféle beállítási help kell akkor ide nyugodtan jöhet mert a sok usr szívest örömest áll a segítségre szorulók rendelkezésére.
innentől nálam téma lezárva, nem érdekel a logitech vs s750...
:U :((
/off

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#957) Skizz válasza Źşë' (#956) üzenetére


Skizz
addikt

Ergo, ebben a topikban csak Creative, Gigaworks szavakat és S750 jelzést lehet használni, jellemezni meg megadott szavakkal (pl. ütős, gyönyörű, erőteljes) lehet a GW-t? Akinek meg más a véleménye az csináljon egy külön topikot és ott írja le, hogy szerintem szar, de kitiltottak a s750 topikból? Vicces lenne. ;]

#955: látom sikerült pár észérvet felhozni a cl mellett... egyebet nem tudsz mondani? ;]

[ Szerkesztve ]

(#958) Digitalis válasza Źşë' (#956) üzenetére


Digitalis
senior tag

Még ha csak sima s750 lenne a topik neve, akkor asszondom rendben van hogy más is tanácsol egy épkézláb alternatívát és nem csak durrogni jön ide.
De a topik neve Creative gigaworks s750 tulajok ide! na innét ez már csak intelligencia kérdése, lenne...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#959) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Pont ez a lényeg amit egyikőtök sem ért meg. Én nem mondtam, hogy rossz ez a szett. De mivel ez egy fórum és vannak emberek akik hezitálnak a szett vásárlásán, ezért úgy gondolom, hogy nem árt ha tisztában vannak ezekkel a dolgokkal is. Vagy netán ti vagytok a Creative fizettett harcosai, akik ezt a topicot védelmezik? :N Itt jön az elfogultság a részetekről. Én nekem nem célom lehúzni a rendszert, de szerintem a vita részetekről nem helytálló és támadóak vagytok, részemről nyugodtan látogassátok meg az 5500-as topicot és mondjátok el az ellenérveiteket hátha valaki vásárlás szempontjából meggondolja magát. Ha nem teszitek az a ti dolgotok. Ez még jó segítséget is nyújthat egy vásárlás előtt álló felhasználónak. Ennyi a történet lényege. SKIZZ-nek teljesen igaza van és nem azért, mert 5500-as tulaj, hanem, mert reálisan gondolkodik. Én ha hozzászólok egy topic témájához, akkor azt mindíg egyedül teszem és nem szervezek hadsereget. Nem ez a célom. Természetesen mindenki eldöntheti, hogy milyen rendszert vásáról, de lehet, hogy pont az én hsz.-em lesz a döntő a vásárlásban. Ott van élő példának a Gigaworks Pro Gamer G500-as szett, szerintetek egy 5500-as rendszerhez képest nem irreális az ára? Neeeem...csak egy kicsit nagyon! Ez a helyzet az S750-el is. Ha ti ezt a rendszert tisztességesen ki szeretnétek használni, akkor kemény pénzeket le kell rakni az asztalra és annyit nem ér. Szerény véleményem szerint. Még annyit, hogy minden elektronikai termékben lehetnek hibás darabok, nem is vitatom egy percig sem. Ha a Logi szar lenne akkor azt mondanám, hogy szar. De mivel nem az, ezért nem mondom és ez nem elfogultság. Az, hogy vannak hibás darabok az egy dolog....

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#960) Skizz válasza Digitalis (#958) üzenetére


Skizz
addikt

Mindenki magából indul ki... szerintem itt senkin se fogott ki a fél soros cím értelmezése. ;)

(#961) Źşë' válasza Skizz (#957) üzenetére


Źşë'
addikt

"eszem ágába sem jutna átmenni másik topikba az általam rosszabbnak megítélt hangrendszerről vitázni"

magamat idézem, naszóval ha nem nyilvánvaló -csak célzás volt... ha nem esett le skizznek a tantusz akkor kifejtem bővebben: nem a véleménynyilvánításon van a hangsúly, hanem azon ahogy azt ti teszitek... ez az egész nem erről szól, legalább is sztem amit Ti z5500as tulajok itt műveltek. Gondolok itt a neveltségre (qvázi, mi a fenének menjek át logiz5500 topikba rontani a levegőt, lehurrogni azt a rendszert ha nekem van egy ilyenem es meg vagyok vele elégedve?! ez nem egy szép dolog, tudod vannak illemek ami megkülönböztet minket, embereket az állatoktól... de ahogy nezem ezt magyarázhatom én úgy sem fogod/játok megérteni h mire is akarok kilyukadni :U :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#962) Digitalis válasza Skizz (#960) üzenetére


Digitalis
senior tag

:Y Akko mit keresel itt? ;)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#963) Skizz válasza Źşë' (#961) üzenetére


Skizz
addikt

Észérveket tettem le a logi mellett, majd megkaptam a szokásos "mennyé vissza a saját topikodba" megjegyzéseket, no meg támadó jelleggel az irreális Z-5500 hibákról szóló hsz-okat, 0 háttérismerettel és cinikus megjegyzésekkel. Próbálj meg visszaolvasni, honnan indultunk és hová jutottunk. Felsoroltam pár hsz-al ezelőtt kissé idegesen az S750 hibáit, majd Digitalis válaszra nem méltatva és buitának titulálva röhögött egy jót az egészen. Na most akkor én/mi nem értjük meg, hogy mi lenne az értelmes eszmecsere lényege? Kicsit gondolkozz már el ezen... Mutass nekem egy hsz-t egy S750 tulajtól, aki a beszélgetésünk során okosan és józanul érvelt a hangrendszer mellett és nem küldött el inkább a pcsába? Nem fogsz találni...

#962: van a nappaliban egy s750-em, ha így megfelel, de ha eddig nem tudtál érdemben hozzászólni a beszélgetéshez, akkor eztán kopj le rólam.

[ Szerkesztve ]

(#964) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Nah, akkor hogy a témánál maradjunk.

Adott egy 3,7*3,7es szoba. A problémám a mély hangokkal van. A sarkokban nagyon összegyűlik, az egész házban és az udvaron mást nem hallani, mint a basszust, ellenben a szoba közepén, ahonnan hallgatnám, szinte semmi nem érződik belőle.

3 30as fal és egy 10 centis válaszfal(sajna ez elé került a mély), a falak nem vakolva vannak, hanem gipszkartonnal borítottak, a padlón laminált padló. A mélyláda a saroktól 80-80 centire van kb. Próbáltam már több irányba forgatni, de nem segített. Hogy tudnám orvosolni a dolgot? Akusztikában nem vagyok annyira jó, de ha valaki segít, hova rakjak párnát, függönyt, mit hova forgassak, akkor megoldom :R

Egy kép a többi a hangszoró elrendezéséről:

Sajna a viszonylag nagy ablak behatárolta kicsit a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#965) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Zárószóként csak annyit, hogy az 5500-as topicban sokkal nyitottabbak az emberek. Kicsit színesebb az 5500-as rendszer története. Azért az a 6000 hsz. sejtet valamit.... természetesen pozitív és negatív dolgokat egyaránt. Ha majd optikai kimenetről toljátok az S750-et mondjuk egy PS3-mal elég tekintélyes hangerőn, mondjuk DTS-ben, akkor ígérem, hogy leteszem a voksomat az S750-es mellett. (De csak akkor ha nem haladja meg a 80 max. 90k-t.) :DDD :DDD De mivel ez nem valószínű ezért azt kell mondanom, hogy elfogultak vagytok. Ettől függetlenül őszintén kívánom, hogy használjátok egészséggel a rendszert, ha már egyszer a választásotok erre esett. Ennyi. Én a saját pénztárcám barátja vagyok.

Bye!

(#966) Skizz válasza Foglalt név (#964) üzenetére


Skizz
addikt

Ez tök természetes dolog, hogy a sarokban összegyűlik a mély, kintre meg csak a mélyhang szűrődik ki, de azért 3,7*3,7-hez elégnek kéne lennie a kis CL mélynek is... sőt, még nagyobb szobához is. Miféle fajta hangkártyára van kötve?
Egyébként a mélynyomót hiába forgatod, mert, ha elég erős a szub, akkor a mély hangjai betöltik az egész teret, a magas hangokat lehet inkább irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#967) Foglalt név válasza Skizz (#966) üzenetére


Foglalt név
addikt

Még csak főpróbás a dolog, s bár tudom, hogy a bemenet sokat számít(most egy 5500as mellett ülök ;)), de inkább akusztikai oldalról érdekelne a dolog.

Nem csak ilyen divathiszti, nagyobb hangerőn, mikor már elég komolyan rezonál az ablak és mozog az ajtó, a szoba közepén akkor is kb. 0 mélyet hallani, érezni.

A vicces, hogy mikor csak össze volt dobálva kibontás után a rendszer, akkor szólt rendesen, most egy szerintem normális elrendezésnél meg a sarokba kell állnom, hogy élvezhető mély legyen(ott meg persze kényelmetlen és nincs térhangzás :D ).

Azért tud számítani, hogy a falnak irányítod a csövet, vagy éppen nem :U
A mélyre pedig elég korlátozottan működik az irányhallásunk, itt nem is ezzel van a baj, hanem, hogy nincs mit hallani :D

[ Szerkesztve ]

(#968) Skizz válasza Foglalt név (#967) üzenetére


Skizz
addikt

Nem akarom a 12 ezer forintos, szintén Creative T6100-ashoz hasonlítani a GW-öt, de ugyanebben a szobában, ahol most az 5500-as dübörög, ott a kis cl produkált ilyeneket, hogy a sarokban rengeteg volt a mély, a szoba közepén pedig csak a magas jött át, az is rosszul irányítva ugyebár, az elrendezés miatt... ezek egyértelműen gyenge mélyre, vagy nem túl erős jelforrásra utalnak. X-Fi XtremeAudio-nak vannak mélyproblémái (meg még sok más), nem tudom, esetleg olyat használsz e? :F

most egy 5500as mellett ülök
Remélem még sokáig élvezed a társaságát. :D

mod: az a cső a reflexcső, abból nem sok mélyhang jön, csak minimális és a hangerő emelésével párhuzamosan egyre torzabb, tompa dübörgés (ez szinte az összes reflex dobozos mélynyomó baja... zárt doboz power). Szerintem a membrán a doboz alján lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#969) Eagl3 válasza Foglalt név (#967) üzenetére


Eagl3
veterán

Bár a mélynek valóban be kéne töltenie az egész teret, meg kéne próbálnod középen szembe állítanod magaddal a ládát (monitor alá kb.). Így tuti, hogy rajtad fognak szétmenni a mély hangok :).

Bár megmondom őszintén, én sem értem a problémát mivel egy ekkora szobában, ilyen ládával simán át kéne érezni a mély hangokat.

(#970) Digitalis válasza Foglalt név (#964) üzenetére


Digitalis
senior tag

Sajnos ez a dolog nekem is a fekete macska farka sötétben, de úgy látszik a mély terjedése a falakkal pendülnek egy húron és ez felerősödve egy szép rezonanciát alkot kint az udvaron. Ökölszabályként talán csak a mély tologatását tudnám én is felhozni. Ha elvonatkoztatunk a vastagabb ívelt homogén falaktól, valódi fa parkettától, tojástartóktól stb. :DDD talán a bútorok vagy szőnyeg elhelyezése esetleg is segíthetne. :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#971) Foglalt név válasza Skizz (#968) üzenetére


Foglalt név
addikt

A membrán alul van valóban, de azért a reflex cső is segít néha, nem szoktam lebontani a házat, hogy csak puffogjon ;)
Kipróbálom legközelebb egy audigy2 zs-sel, hátha tényleg csak ennyi a problémája :U

Azért ha van még valami tipp, trükk, praktika, akkor szívesen veszem ;)

Ritkán tudom belelovalni magam az ilyen hitvitákba, itt z5500, a házban s750, itt 8800gts, ott 3850, ami, éppen ahol, kényelmes, igényem van rá, vagy alkalmi vétel.

(#972) Skizz válasza Foglalt név (#971) üzenetére


Skizz
addikt

Hát más trükk/tipp már nemigazán van. Ha egy normális hangkártya küld ki egy normális, nem szarul tömörített jelet és egy ilyen, viszonylag kis szobát nem képes "befűteni" a CL szubja, akkor vagy gyengébb mint gondoltam, vagy az erősítőjével van valami gebasz...

Nekem nem feltétlen az S750-nel van bajom, hanem egyes "vitapartnereimmel", akik (mint már említettem korábban) logikus érvelések helyett támadó jellegű hsz-okkal és cinikus megjegyzéssel bombáztak.

(#973) Foglalt név válasza Digitalis (#970) üzenetére


Foglalt név
addikt

A vicc, hogy gyakorlatilag egy "szekrény" van a szobában, amin a tv és társai vannak, meg két sima ágy a sarokban. Meg persze ott van radiátor is, de kétlem, hogy az lenne a gát :)

Skizz: a vicc éppen az, ha kimegyek a nappaliba, akkor ott be van fűtve tőle, bent a szobában meg nem "szól", tehát nem a teljesítmény a baj :)

[ Szerkesztve ]

(#974) Skizz válasza Foglalt név (#973) üzenetére


Skizz
addikt

És arra nincs lehetőség, hogy kipróbáld a többi sarokban a mélyet? Nem értek hozzá ilyen szinten, csak tippelek, hátha... :F

(#975) Digitalis válasza Foglalt név (#973) üzenetére


Digitalis
senior tag

Hasonló paraméterekkel rendelkezem én is szoba és berendezés terén is, de nálam pont fordított a dolog, általában default beállításról egyet vissza kell vennem a mélyen, mert nekem már túl erős. Melyik problémás a Giga s750 van vagy a megaworks?

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#976) Źşë' válasza Foglalt név (#964) üzenetére


Źşë'
addikt

próbáltad már a hangkártya drivert újra tenni? lehet begajdult, ahogy írtad eleinte jo volt minden, nálam a crossover frekit lehet állítani hangkártya progijából 80hz en kiváló -elvileg ez a thxes szabvány is.

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#977) Skizz válasza Źşë' (#976) üzenetére


Skizz
addikt

80Hz-en én nem vágnám a mélyet, de te tudod...

(#978) Foglalt név válasza Skizz (#974) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az a baj, hogy úgy csöveztem le a szobát, hogy abba sarokba kerüljön a mély. Máshol különben is problémás, mert vagy mögém és a "fejegységtől" távol kerül vagy az ajtó mögé.

Giga S750 egyébként. Sajna elég sok dolgom lesz most, fizikailag kipróbálni az ötleteket csak kb. 2 hét múlva tudom :U

(#979) Źşë' válasza Skizz (#977) üzenetére


Źşë'
addikt

és miért is?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#980) Skizz válasza Źşë' (#979) üzenetére


Skizz
addikt

Azért "is" mert 80 és 130-140Hz között még inkább mély, mint középtartomány van, azt nemárt, ha kinyomja magából a szub.

(#981) Digitalis válasza Foglalt név (#978) üzenetére


Digitalis
senior tag

Mikor már minden rendben lesz, nyugiban lehet majd kísérletezni, biztos meg lehet majd fogni és nem szalad szét a z a fránya mély.

Egyébként "valamiért" többek tértek át Z5500-ről s750-re [Itt] egy részletesebb nem elfogult reális vélemény.
anno kerestem én is a teszt oldalakat ahol is rendre messze jobbnak hozták ki az s750-et általában és ezért is döntöttem emellett. Azóta sok víz lefolyt a dunán és halottam ezt is azt is, és úyg érzem jól döntöttem, sok örömet okozott nekünk a szett, ha netán feladná a creative S750, megint ezt venném... Crea dekóderrel meg szárnyal a szett úgy a DTS / DTS-ES 6.1 / 7.1 cuccok mindenkit ledöbbentenek szó szerint.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#982) Digitalis válasza Źşë' (#979) üzenetére


Digitalis
senior tag

Creánál szerintem is jó a max 70-80Hz max 100hz es vágás, pláne zenére. dobozhangot meg látom te sem szereted. de minden ládánál, és fülenként más és más ez az érték az biztos.
Pláne egy ilyen "high-end" hangrendszeren.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#983) Foglalt név válasza Digitalis (#981) üzenetére


Foglalt név
addikt

Dekodert sajnos én még nem tudtam szerezni, pedig fáj a szívem érte :(

(#984) Digitalis


Digitalis
senior tag

Akik itt ócsárolták a creát, felhozták érvként, hogy a CambridgeAudio és a CambridgeSoundWorks hifi legalja és ilyen gagyi hangszórók vannak a Creative-ban. Lehet, nem értek hozzá. Akkor a Logis tangbang taipei-i made in bajvan nevezetű csoda hangszóró meg a hifi legteteje lenne? :U
Egyáltalán mi köze van ezeknek a büdzsé szetteknek A hifihez?

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#985) Kis zöld izé válasza Digitalis (#984) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Bocs, de úgy gondolom, hogy nem ócsároltam. A másik pedig az, hogy az S750-ben nem ilyen hangszórók vannak, mint amit te belinkeltél. Azok az álló hangfalak elég komolyak, de nem is annyiba kerülnek, mint a 750-es. :N Maximum a Cambridge a nevét adta hozzá. Gondolom, hogy a Creative kemény pénzeket fizetett ki nekik ezért. Meg a Lucas Arts-nak is a THX-ért... :DDD Így jobban eladható. Ezt hívják marketing fogásnak. Vajon miért vannak többségben az 5500-as tulajok? Mert megfizethetőbb,jobban kihasználható, valamint nem nyújt sokkal rosszabb minőséget. A Logit se a szar minőségű mp3-hoz kell mérni...

Bye!

(#986) Digitalis válasza Kis zöld izé (#985) üzenetére


Digitalis
senior tag

Akinek nem inge... :)
Egyébiránt szerintem nem csak nevében, ténylegesen full "gagyi" "alja" Cambridge. (Ha ez számít valamit)
[Titan tweater]
Subwoofer
Teszt1
[Teszt2]][/L]
:)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#987) Digitalis válasza Digitalis (#986) üzenetére


Digitalis
senior tag

A szatellitek: [Titán tweater]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#988) Digitalis


Digitalis
senior tag

Találtam egy jó belezős oldalt, benne többek közt az S750-is és a logi is, a híres tangbang fáziskúpos hangszórójával. Tényleg szép tetszetős darab, szó se róla. :DDD Össze lehet vetni a 2-őt. :U : [Képek]

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#989) Źşë'


Źşë'
addikt

"a Cambridge a nevét adta hozzá. Gondolom, hogy a Creative kemény pénzeket fizetett ki nekik ezért. Meg a Lucas Arts-nak is a THX-ért... :DDD Így jobban eladható. Ezt hívják marketing fogásnak."

olyan jót mosolyogtam ezen, nem így mennek eme dolgok :D THX érted tudod h mi az? nézz utána én azt mondom... az egész mozivilág erre alapszik! THX-es minősítést nem akármilyen eszközök kapják! és ezt nem lehet megvenni holmi pénzért...
Az meg h miért van több z5500as az biztos nem azért mert jobb :D v mert drága az s750?!... nincs akkora hírverése mint a loginak, sok pénzt kifizet a logi reklámra, nem véletlen drágák pl az egerei... jó elismerem jók is, de te esetedben pont jó példa lenne,
s750=G9 z5500=RAZER Diamondback 3G azért nem veszik a g9et mert irgalmatlan drága... akinek megér ennyi pluszt a kényelem ill. precizitás az megveszi ennyi...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#990) Skizz válasza Digitalis (#988) üzenetére


Skizz
addikt

Komolyan a kinézet alapján döntessz 2 hangszóró/hangfal/hangrendszer között? Linkelek ln neked 20k-ért olyan bűn ronda Videoton hangfalakat, hogy aludni se fogsz 2 hétig miatta, de kenterbe veri a logit és a cl-t egyaránt... :U

(#991) Skizz válasza Źşë' (#989) üzenetére


Skizz
addikt

Kényelem és precizitás? Mire gondolsz? Logihoz távkapcs., beépített dekóder, ST. CL-hez?

Precizitás? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#992) Skizz válasza Digitalis (#982) üzenetére


Skizz
addikt

Ezen mekkorát röhögtem. :DDD :DDD :DDD A háj-end tudod hol kezdődik, ember? Olyan milla fölött, és nem Cambridge szutyok hanem B&W állat hangszórókkal, zárt dobozos méllyel, és ettől felfelé...

Egyébként látom pörög a topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#993) Digitalis válasza Skizz (#992) üzenetére


Digitalis
senior tag

Tudod akinek humora sincs és az iróniát és az írásjeleket sem ismeri, annak nincs mit mondanom. kis zöld izé legalább veszi a lapot. ;)
Ember röhöghetsz ahogy akarsz, de érdemben minden hozzászólásod semmitmondó fikázós fröcsögés volt , na de ne aggódj, én úgy vagyok vele, hogy aki nem ismeri fel az ostobát az maga is az. :)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#994) Kis zöld izé válasza Digitalis (#988) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Amúgy szép is lenne ha nem lenne hangváltó az S750-es hangszórókban, analóg rendszer lévén. Azért mert rá van írva, hogy Cambridge Soundworks attól még nem az. Amúgy egy sima hangváltó van benne. A logiban szerinted miért nincs? Azért mert az digitális rendszer és lehet, hogy nem kétutas, de azért társul a hangszórók mellé egy dekóder amit egy elég okos elektronika vezérel (Cirrus Logic). Szóval ennyiért a Creative sem remekelt.... Csak az árkülönbözetet tartsátok szemmel. Ahoz mérve, hogy a Creative ősidők óta ilyesmivel foglalkozik, ahoz képest elég nagy trágya amit összelapátoltak. Gondolod, hogy azt nem Kínában dobálták össze? :DDD

Bye!

(#995) Skizz válasza Digitalis (#993) üzenetére


Skizz
addikt

Ember röhöghetsz ahogy akarsz, de érdemben minden hozzászólásod semmitmondó fikázós fröcsögés volt , na de ne aggódj, én úgy vagyok vele, hogy aki nem ismeri fel az ostobát az maga is az.
Véletlenül nem magadról beszélsz?! Erről pofáztam 1-2 hsz-on keresztül, hogy nem lehet itt senkivel normálisan beszélni, mert támadó jelleggel válaszoltok mindenre. Ha pedig az összes hsz-om tartalmát semmitmondónak véled, akkor vissza az általánosba, mert szövegértési problémákkal küzdesz, vagy csak egyszerűen... ;]

no, de már furdalta az oldalamat a kiváncsiság, vajon melyik hsz-em fikázós fröcsögés...

Véleményem egy új szériáról
Ennek a folytatása...
Z-5500 versus s750
Tanácsadás...
Itt reagáltam a cinikus és nyomorék megjegyzéseidre, majd vélemény nyilvánítás...
De most komolyan, ekkora hülyeségre csak hülyeséggel lehet válaszolni...
Válasz a minket butának tituláló hsz-odra
Illetve egy kis jellemzés az itteni főfőfőkről... :U

És akkor most lássuk a te tartalmas hsz-aidat, amit nekem, vagy csak burkoltan nekünk szántál:
Z-5500 fikázás
Cinikus megjegyzés, melyre idegesen reagáltam...
Talán ez volt eddig a legtartalmasabb!
Burkolt hülyézés
Ez lehetne egy különdíjazott
s végül egy kis személyeskedés, hogy teljes legyen a kép.

No, ezt csak a tisztánlátás kedvéért...

[ Szerkesztve ]

(#996) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

De most komolyra fordítva a szót! :DDD Ha a Creative azt mondaná, hogy nesztek adunk hozzá dekódert is és vihetitek 100 pénzért akkor istenemre mondom, hogy vennék egyet. Egy szóval nem mondtam, hogy rossz ez a rendszer csak az ára nem arányos. :( De egyébként nem is értem, hogy miért nincs hozzá dekóder? :F

Bye!

(#997) Źşë' válasza Skizz (#991) üzenetére


Źşë'
addikt

...nemigaz h nem tűnt fel a logitech g9re írtam ezt... tök mind1 h neked mit írok te úgy is rákontrázol, pedig egy valag igaz dolgot hoztam fel.. na mind1 hagylak

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#998) Skizz válasza Źşë' (#997) üzenetére


Skizz
addikt

Hú mekkora buta vagyok, hogy az s750 topikban nem a logitech egerek jellemzésére reagálok, húha, megyek is és elásom magam. :) Feltételezem, hogy az egere (razer, g9) példák voltak arra, hogy szerinted melyik hangfalcucc miben jobb. Ha nem, akkor fáradj át a melyk egeret vegyem topikba, mert akkor ez egy tök fölösleges hsz volt...

(#999) Źşë' válasza Skizz (#998) üzenetére


Źşë'
addikt

ha bírnál érted b bírnál követni akk vágnád h nem neked ment és azt is h zöldnek hoztam fel "azért nem kell mert drága példájára"

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1000) Źşë' válasza Skizz (#995) üzenetére


Źşë'
addikt

"Illetve egy kis jellemzés az itteni főfőfőkről..."

de te nem segítségeget írsz le másoknak hanem próbálod itt isteníteni a z5500at... amit írunk s750ről te rákontrázol h egy valag gány sz@r a logihoz képest... és szted ez mi ha nem nyálverés - fikázás? a logi így akkor a cl egy sz@r... erről van szó nem arról h téged akárki is lehurrog, nem.

Zöld: kapható hozzá dekóder, ddts100 - csak szvsz mivel elsősorban htpckhez használhatják ezért nincs rá kereslet. Sokan mint pl én is nem asztali játékosra rakom rá, hanem pcre onnantól meg elég egy jobb hangkártya ill egy jo kis hangcodec aliaz ac3filter

ui skizznek: logi mikor is került a piacra? 2005. 10. 30.

míg Crea 2003. 10. 01.

"Kényelem és precizitás? Mire gondolsz? Logihoz távkapcs., beépített dekóder, ST. CL-hez?
Precizitás? :DDD
" ezt úgy írtad mintha nem tudnád h s750 hez is van távkapcs... 1ánltalán van neked s750? v csak a szádat jártatod?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.