Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) PARADIGM válasza pubwart (#200) üzenetére


PARADIGM
csendes tag

Most oszinten:..............szebben,jobban,hangosabban szol mint a GIGAWORKS ? ;]

Keep it simple, repeat it a lot, and people will believe you.

(#202) PARADIGM válasza valaki- (#194) üzenetére


PARADIGM
csendes tag

valaki........hogy teszed te egy lapra a JM LAB-et egy CREATIVE szamitogep hangcuccal???:Y:Y:Y:O:O

Szerinted mi a jobb? Egy OPEL vagy egy MERCEDESZ. ??? Pedig mindketto auto,es mindketto Nemet.............

Keep it simple, repeat it a lot, and people will believe you.

(#203) pubwart válasza PARADIGM (#201) üzenetére


pubwart
aktív tag

nevetni fogsz, de majdnem egy szint...

Csodaszépen szól, de ha jól beállítod a gigát. Kb egy szint

Where you go how is up to you

(#204) PARADIGM


PARADIGM
csendes tag

Nem el felejteni hogy a PANASONIC -hoz a penzedert kapsz meg egy DVD-t es egy dekodert is.....:U

Keep it simple, repeat it a lot, and people will believe you.

(#205) pubwart válasza PARADIGM (#204) üzenetére


pubwart
aktív tag

Persze, de ha géped van akkor az Au2zs kártya és egy olvasó, amiben minden van.

A Pana menürendszere elég trágya. Elég nehéz előcsalni egy menünélküli filmből egy feliratot. Pl a múltkor nem is tudtam, ped a rendszernek elvileg tudnia kellene...

Szóval ami előny, az néha hátrány is

Where you go how is up to you

(#206) stargazer


stargazer
senior tag

Bakker én még nem vagyok tulaj de leszek az tuti!!! Első látásra szerelem volt pedig a hangját még nem is hallottam, de amiket írtak róla, hogy THX meg minden... THX cuccot ezen a szinten nem kapsz hifi-ben, rám úgy néztek a hifi galériában mint a tyúk a véres takonyra, hogy 100K-ért THX cucc azt biztos elírták stb. azt mondták THX cucc legalább többszázezer Ft. Mások meg azt firtatják hogy mit ér a THX nem is olyan elterjedt stb. Megtudtam, hogy a Lucas eladta az eredeti THX licenszet és aki megvette az már átalakította, csinált belőle több félét is, noha ezeket pl. THX Ultra, Ultra2-nek hívják, minőségre gyengébb műsor, de legalább elkezdték nyomatni kifelé a THX-es filmeket meg játékokat és sztem még sokáig ez lesz a mérvadó irányvonal úgyhogy ezzel sztem megfogta a zsinór végét aki ilyet vett/vesz. Már alig várom hogy meglegyen, mindig is figyelemmel kisértem az s750 árának alakulását és a pclandnál volt a legolcsóbb nemrégiben még, 95000 ft-tal amit azóta levittek 90000-re és a garanciát ezzel egyidejűleg megduplázták 2 évre. Én az au2zs-t még sulinetre vettem 24-ért pár hónapja (fél éve is talán) most kicsit több mint a fele sulineten kívül, de a hangkártyával messze meg vagyok elégedve, és jelenleg egy Videoton Cleopatra (!) erősítőn és egy pár kétutas (ami profibb mint a 3utasok) Acoustic Research Connoiseur Series hangfalon hallgatom, mások is felfigyeltek milyen súlyosan szól! Előtte SB Live!-om volt az is jól szólt de ez azért...

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#207) Spikee


Spikee
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám amive sajnos már 2 éve szívok. Volt nekem egy sb live 5.1 -es hangkártyám egy 2.1-es genius hangfallal, és játék közbe állandóan a hang pattogott,ropogott csattogott.Nem a játék hangja akadt hanem mintha valami érintkezési gond lett volna, de nem mert minden a játékon kívűl (Medal of Honor) rendesen szólt,zenék stb. Na most van egy audigy 2 zs-m egy gigaworks s750-el és ugyanez a probléma. Alaplapi hangkártya biosba letiltva. Amúgy celeron 1000 proci,320mb ram,gef 2 gts/pro videokártyám van. Már sokan próbáltak segíteni de mindig csattog a hang és nem tudok rájönni miért. Volt már valakinek hasonló tapasztalata, vagy esetleg tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm Sziasztok

Ja és mégvalami: mit értetek a jó beállításon?THX setup, + hangerő beállítás?

[Szerkesztve]

(#208) pubwart válasza Spikee (#207) üzenetére


pubwart
aktív tag

Szerintem az a baj, hogy gyenge a cuccod.

Nekem is volt ilyenem. Az Au2Zs nagyon lenyomja az erőforrásokat. Először is meg kellen nézned, hogy az IRQ táblán mivel ütküzik a hangkártyád. Nekem olyan 4-5 windowsba került, míg kitaláltam mi a helyes. Pedig egy P4C800Deluxeom van, ami elég jó lap. És nincs benne semmi, egy tvtuner egy hálókártya, meg a hang. Ennyi. És mégis szívtam vele.

Szeritnem ezt teszteld le először. És utána minden frankó lesz.

egy tippnek ennyi

Where you go how is up to you

(#209) Spikee


Spikee
csendes tag

Köszi!

Nagyon hülye kérdésem következik: mi az az IRQ tábla? Hol találom?

(#210) pubwart válasza Spikee (#209) üzenetére


pubwart
aktív tag

eszközkezelő:
nézet -> erőforrások típusok szerint

Where you go how is up to you

(#211) Spikee


Spikee
csendes tag

Aha köszi most nem vagyok otthon majd ha hazaérek be is tesztelem, gondolom ha ütközik azt jelzi, és ha ütközik hibaelhárítás?

(#212) #72042496 válasza Spikee (#211) üzenetére


#72042496
törölt tag

Au2 ZS nálam is pattog, úgy tűnik, az alaplapomat nem szereti.

(#213) Kenvelo78 válasza #72042496 (#212) üzenetére


Kenvelo78
csendes tag

Hello mindenki! Lehet, hogy hulye kérdés, de azt szeretném megtudni, hogy az S750 mennyivel ''hangosabb'', mint egy normál rendszer??(pl. 5x50+100W philps);]
+ még azt hogy az S750-hez kapunk vmi cd-t, softwaret??
Elore is koszi a válaszotokat.

(#214) Danapoint


Danapoint
csendes tag

Sziasztok.A félreértések elkerülése végett:A THX nem egy hangformátum hanem egy specifikáció.Elvileg egy minőségi követelménynek találta ki G.Lucas a mozik részére,amit később kiterjesztették az otthoni berendezésekre is.
Ezek a cuccok csillagászati áron voltak elérhetőek ezért lazítottak a specifikáción.Ez lett a ''sima''THX.
A THX ultra2 egy megemelt követelmény a hi-end kategóriában.
A poén:időközben a THX egy külön cég lett,és Lucas eladta a részvények 60%-át, nem másnak mint a Creative-nak,akik létrehoztak egy új THX szabványt a számítógépes cuccok részére.
És bár mindkettő megfelel a maga kategóriájában a szabványnak, még köszönőviszonyban sincsenek egymással.
Ezért is néztek a ''hifiboltban''furcsán amikor 100k-ért akartál ilyen cuccot.
Nem akarom senkinek a kedvét elvenni mert a Gw tényleg jó, de ne gondolja senki,hogy egy több százezres ''asztali'' THX-hez hasonlíthanná bármilyen formában is.
Arról nem is beszélve,hogy a Creative-nak joga van mindenre ráírni...

(#215) vinakos


vinakos
csendes tag

Mennyire nehéz a cumó???
Kézben szállítható, ha 2-en vagyunk???

Tudom hülye kérdés, csak hogy tudjam mire készüljek. :)

(#216) xcbiker válasza vinakos (#215) üzenetére


xcbiker
addikt

egyedül is szállítható, bár ketten kényelmesebb.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#217) vinakos


vinakos
csendes tag

Valaki tudna abban segyteni, hogy a filmek, illetve a DVD miért szól halkabban, mint a sima Mp3 mondjuk????
Mp3 -nál már fél hangerőn majd szét esik a szoba, filmeknél meg majdnem maxon kell nyomni, hogy szóljon normálisan.

Hangkari egy ZS egyébként.

Valami audio codec hiba lehet vagy mi???

(#218) Spikee


Spikee
csendes tag

Hi!

Na még mindig pattog( Pl.: zene hallgatás közben a creative médialejátszójának felső menüin végighúzom az egeret, valamint játék, film, közbe is csinálja magától)) a hangfalam és már mindent megpróbáltam. Talán egy bios frissítés segítene , mert szerintem az alaplap nem szereti a Zs-t.Valaki aki tudna segíteni kérem írjon! Köszi

(#219) Austi


Austi
tag

Ma rendeltem meg jövő hét elején lesz meg az s750-em.
Kérdésem az lenne hogy a dobozban milyen kábelek vannak?
Analog vagy digitális uton is összeköthetem e azokal egyből?
Az alaplapi nforce2 soundstorm hangkarim on lévő digitális kimenet vagy az audigy2zs-n lévő kimenet a jobb?

(#220) xcbiker válasza Austi (#219) üzenetére


xcbiker
addikt

Ha jól emlékszem akkor csak DDTS100-al tudod digitálisan összekötni a géppel.
Az Audigy2 ZS szerintem jobb.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#221) Austi válasza xcbiker (#220) üzenetére


Austi
tag

Oksa.
De kábeleket kapok a hangafalk mellé vagy nekem kell beszerezgetni külön?

(#222) xcbiker válasza Austi (#221) üzenetére


xcbiker
addikt

annyi kábelt kapsz hogy a szateliteket a mélynyomóba tudod dugni.
+ a hangfal és gép közé 3,5'-ös jack csatlakozós kábel ami 4db---------3db csatis.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#223) Austi válasza xcbiker (#222) üzenetére


Austi
tag

Akkor egyelőre analóg uton tudom csak összekötni.
Optikai kábelt nem kapok?Nem is tudom akkor összekötni digitális uton akkor.

(#224) Austi


Austi
tag

Audigy 2zs hangkari meg Gw s-750 mellé vegyek még egy ddts-100 as decoder-t is?
Miért lenne jo?ill. jobb lenne?

(#225) xcbiker válasza Austi (#224) üzenetére


xcbiker
addikt

Optikai kábel csak a dekóder mellé van.
Többmindenhez és többféleképpen tudod csatlakoztatni a dekóderrel a hangfalat.
Szebb hangzás. Na és nem utolsó sorban a pénzed felét visszakapod: :D
SULINET: OM220-20-BNO-2 Audio (Hangkártyák) NoteBooknál Port adapterek Creative DDTS100 dekóder 30 900,- Ft

itt egy cikk a dekóderről: Bővebben: link

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#226) Austi válasza xcbiker (#225) üzenetére


Austi
tag

Megrendeltem a decoder-t is jöv héten megjön az is remélem.
S750 kedd re jön kb.
Msn re fölvehetlek téged mert sztem majd lenne pár kérdésem majd mikor megjön elég kezdő vagyok :)
Amugy a decoder-es cikket már régebben elolvastam

(#227) xcbiker válasza Austi (#226) üzenetére


xcbiker
addikt

MSN: cc-biker@freemail.hu

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#228) kótyomfitty


kótyomfitty
csendes tag

Szevasztok. Szerintetek melyik a jobb és mivel??

SB LIVE 7.1 vagy SB AUDIGY 2 ZS 7.1......

Érdekelne, mert nem akarok vacakot venni, ha kicsit többért már jót is kapok..

plz segítsetek.. thx.

(#229) Raymond válasza kótyomfitty (#228) üzenetére


Raymond
félisten

Az A2ZS es sokkal.
Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#230) Austi


Austi
tag

A mai nappal én is boldog s750 tulaj lettem.
Hát lenyűgözött komolyan mondom nagyon jo rosszabra számítottam jo az egész ahogy van.
Egyelőre még analogal van összekötve a rendszer várom a DDTS-100 as decoderem elvileg a héten jön az is nemtudom mennyivel lesz azzal jobb :DD

(#231) Austi válasza Austi (#230) üzenetére


Austi
tag

És pár perce befutott a DDTS-100 decoder is :R
Most kötöm össze a cuccost kíváncsi vagyok mennyit dob ez a teljesítményen.

(#232) Austi


Austi
tag

Első problémám így a hangcuccal az az hogy digitális összekötésnél az mp3 ak nál csak az első kettő hangfal szól avi-s filmeknél is.
DVD nél persze jo mert ott felismeri a decoder a hangsávot és átrakja magát.
Mp3 nál valami Neo-t írtak hogy kapcsoljam be de nem tudom.
Hogy lehetne hangrabírni az összes hangfalat digtális összekötésnél?

(#233) Trak válasza Austi (#232) üzenetére


Trak
addikt

Audigy 2 ZS programok közt van egy olyan, hogy EAX console (asszerm ez az, most nem a saját gépemnél vagyok).
Ott lehet állítani.
Illetve a Neo nem is tudom hol van, az talán egy külön program?
Nézd végig a felinstallált progikat, hátha ott lesz köztük.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#234) Raymond válasza Trak (#233) üzenetére


Raymond
félisten

A DTS NEO a Creative MediaSource-ban talalhato csak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#235) Trak válasza Raymond (#234) üzenetére


Trak
addikt

Akkor ott:)
Egyiket sem használom, így csak tippelni tudtam hol van:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#236) Austi


Austi
tag

De a cmss meg a neo csak analog nál mükszik digitális összekötésnél hiába állítgatom semmi változás.
Persze az is bennevan a dologban hogy rosszul lett összekötve a decoderel de elvileg csak 1 féle képpen lehet.

(#237) tsly


tsly
csendes tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy mit lehet csinálni, ha a front nem szól, hanem csak búg, és nagyon halkan és torzan szól? A többi csatorna jól szól. (Nincs gari...)

(#238) Thom! válasza tsly (#237) üzenetére


Thom!
veterán

Nézd meg a vezetékeket, valamint speaker test, szedd szét stb..
Ha nem akkor negativ :(

(#239) Vertigo válasza Austi (#236) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Kosd ra a SoudStorm -ra, es rogton szolni fog!

Digin tudtommal nincs jelenleg olyan hangkari ami felkeverne akarmilyen jelet ac3/dd -re!

Digitalison franko lesz a SS, leven a DAC szokott gaz lenni amit melle raknak, amugy letiporja a audigy -ket...

Epp ezert vagyok most en is paraban, mert SS volt nekem, most uj deszkam van, es akarok majd egy z-5500 -et, de 2 hangkari johet szoba (audigy a sitt 44->48 konverziojaval sajna kiesik), a prodigy, meg az x-fi.

Igaz egyik sem tudja ezek kozul sem felkeverni a digi jelet, SS hangkari meg most ugy tunik megint hogy nem keszul... Digi kabelen meg legutobb ugy olvastam mar az x-fi analogja jobb, mert 2 csati meg atmegy tomoritetlenul az digi interface -en, de tobb csatinal mar tomoriteni kell, es 5.1 -nel mar ez a tomorites rosszab minoseget eredmenyez, mint az X-Fi analogon :(

Azt nem tudom, hogy sikerult X-Fi -n felkeverni a jelet, hogy csak hipotetikusan szamokra alapoztak a dolgot vagy cmss -el csinaltak, passz...

Minden esetre az X-Fi 44->192->48 as konverzioja mar baratibbnak tunik a au2 -jenel...

Szoval en egyelore kivarok, Te meg probald ki SS -on a cuccot! ;)

[Szerkesztve]

(#240) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Hello,

hol lehetne egy ilyet meghallgatni, csak úgy hasraütésszerűen nem adnék ki ennyi pénzt, viszont a boltok nagy többségében nincs/rendelésre hoznak...

''Bármilyen megoldás érdekel'' :C

(#241) Foglalt név válasza Foglalt név (#240) üzenetére


Foglalt név
addikt

Hallgasd meg a sajátod hülyegyerek :DDD

[Szerkesztve]

(#242) ByB válasza Foglalt név (#241) üzenetére


ByB
addikt

Megvetted? Gratula, yoó választás volt!!! :R

(#243) Foglalt név válasza ByB (#242) üzenetére


Foglalt név
addikt

Elsőre, mikor összeraktam picit meglepődtem...
Halknak tünt, full hangerőn kellemes volt, semmi több. Aztán szétpakoltam rendesen, beraktam a heatet, semmi extra megint, szépen szólt, kétségtelen csak úgy éreztem hiányzik az, amitől 3x annyiba kerül, mint egy alap. Aztán a végén a reptéren kezdtem érezni miről is szól ez :)

Azt hiszem még végigfutom a topicot, meg a au zs-ét, hátha találok okosságokat :D

(#244) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Csé.Szal lenne egy nagy problémám. Tavaly vettem egy megaworks s550-et. 3 hétig bírta és kipurcant.Nem hajtottam nagyon. Egy vasárnap este visszajöttem, bekapcsoltam a gépet, és olyan 50%-on halgattam a zenét. Egyszer csak se kép se hang.Mint amit kihúztek a konnektorból. Se füst, se szag, se pukkanás. Visszavittem, javítani nem lehetett, ki nem cserélték. A pénzt adták vissza. Most szeptemberbe rászántam magam hogy veszek egy másikat. 2 hete vettem egy gigaworks S750-et. már az első este elkezdett nagyon furcsán recsegni. Ezen is zenét halgattam, és egyszer csak elcsendesedett, halkan szólt a zene, és ütemre elkezdett recsegni. Azt hittem ennek is annyi. Kipróbáltam a rági hangrendszerrel(maxtro S601), az jó volt. Tehát akkor nem a hangkártya vagy a gép. Levittem a haveromhoz és ott meg jó volt. Visszahoztam és nálam is. 1 hétig tökéletes volt. Most megint elkezdett ugyanugy recsegni. Egy koliba lakok és a szoba fölött jó 10m-re rengeteg távközlési antenna van(pannon, vodafone, helyi TV-k, rádiók stb.). Voltak akik azt modták az a gond és voltak akik azt hogy semmi köze hozzá. Hazavittem és kipróbáltam otthon is. 10másodpercig jó volt, utána ott is recsegett. Mi lehet vele. Vagy ezek a szarok rám alergiásak :O . Nemtom mi legyen. a boltba azt mondták megjavítják vagy kicserélik. De én már nagyon bizalmatlan vagyok a Creative cuccokkal. Mit csináljak. Ha tud valaki segíteni hogy mi lehet vele, vagy mitől csinálhatja ezt, please szóljon.

(#245) ByB


ByB
addikt

Valakinek sikerült már az asztalra helyezhető panelen kersztül használni mikrofont? Nekem nagyon nem akar összejönni, bár nem is nagyon értem a dolgot, hiszen a gépbe csak három Line out csatlakozó megy, egyetlen Line in sem... Valakinek ötlete?

(#246) manitu666


manitu666
tag

Hali! Azt szeretném megkérdezini, hogy az S750-hez kell-e külön erősítő? Mit jelent az, hogy nincs hozzá dekóder? Melyiket ajánljátok nekem: S750 vagy Z-5500? Thx

Thx

(#247) Digitalis válasza manitu666 (#246) üzenetére


Digitalis
senior tag

Hi!

S750-hez nem kell erősítő, sajnos nincs hozzá dekóder az +költség :( , de ha megvan akkor már minden szabványt támogat a DTS-ES /matrix.discrete 7.1-ig bezárólag. Dekóder egyébként nem kötelező, inkább DVD/SACD játékosok veszik hasznát optikai hegyeken vagy koaxon. Akár PC-sem kötelező hozzá. ;) Sőt, kitűnő ''asztali'' házi-mozi szettnek is remek. Az S750-nek a másikkal ellenben, sokkal finomabb, részlet gazdagabb a hangja, és nagyon jó tulajdonsága még, hogy halk hangerőn is rendkívüli a teres, dinamikus tiszta. :R Sokkal tágabb ferkimenet, null alapzaj jellemzi, és torzítása is tizede a másikhoz viszonyítva :) Persze a különbségek főleg csak minőségi DVD/DTS-audio referencia diskek meghallgatásakor lesz nagyon ''látványos'' pláne halkan hallgatva, figyelve a részletekre.
Ennek ellenére, ha kizárólag PC-hez, MP3-hoz, játékhoz kell, akkor Z5500-et ajánlom. Minden benne van, egybevan (dekóder is) meg ''szebb'' is, kevesebb a kábel dszungel és nem utolsósorban olcsóbb és leviszi a fejedet akár ;)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#248) manitu666


manitu666
tag

Akinek van tapasztalata a következő dologban az írjon: DDTS-100-as dekóder nekem kell-e az S750-hez? 1. Gépen akarom használni, akkor kell-e és ha igen mitől lesz nekem jobb (Augigy 2 Zs lesz vagy X-fi)? 2. DVD-val szeretném használni, dettó a kérdés! Köszönöm a válaszokat!

Thx

(#249) xcbiker válasza manitu666 (#248) üzenetére


xcbiker
addikt

Ha a géped akarod használni only akkor nem kell, de ha hozzá akarod kötni a dvd-t is akkor már érdemes megfontolni, persze ha nem akarsz a kábelekkel szórakozni.
1. hangkari digiout - koax a dekóderbe, 2. dvdtől optikai a dekoderbe
ezek után már csak a távkapcsolóval kell bűvészkedni mikor melyiket használod.
Valamivel jobb hangminőség, de egy plussz távirányítóval több.
Nálam elég kaotikus a helyzet: 1.táv TV, 2.táv DVD, 3.táv DEKODER, 4.táv S750

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#250) manitu666 válasza xcbiker (#249) üzenetére


manitu666
tag

Oks, értem éas köszönöm!

Thx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.