Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) xxxxxxxxx válasza St3venson (#1300) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Persze szerintem simán lehet használni erősítőkön is elég jó hangja is van sőt kiválóak ;)
Néha 2.1 be is úgy szol hogy egyszerűen nem hiszem el... nagyon beteríti a szobát.
Meg kell nézni az Ohm számot a hangfalaknál.. de gondolom egy házimozi erősítő biztos viszi.
Nálam felkerült az 5.1 módban a hangfalak a falra. Bal hátsót tettem fel utoljára erről kép.
Elsők 2 45fokba van, hátsók 135 fokba.
http://kephost.hu/kep/2011/06/kep3338.jpg
http://kephost.hu/kep/2011/06/kep3340.jpg
Szándékosan döntöttem http://kephost.hu/kep/2011/06/kep3345.jpg
Itt tartok még a centernek akarok egy állványt a monitor hátához, most egy doboz tartja pont az LCD felett.
http://kephost.hu/kep/2011/06/kep3361.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1302) TrollMetal válasza St3venson (#1300) üzenetére


TrollMetal
tag

Lehet külső erősítővel használni minden további nélkül. Amig nem találtam Japánból olcsó icket, addig én is át óhajtottam építeni egy yamaha erölködőre.

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1303) St3venson válasza TrollMetal (#1302) üzenetére


St3venson
tag

Használtál hozzá másik mélyládát? Vagy azért tértél vissza az eredeti összeállításhoz mert nem volt?

(#1304) TrollMetal válasza St3venson (#1303) üzenetére


TrollMetal
tag

tökéletes ennek a mély-ládája... ha másik erőlködőre lenne kötve se használnék mást hozzá.

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1305) TrollMetal


TrollMetal
tag

Őszinte leszek gyerekek. Megjöttek az uj ic-k és sorra kinyirja a hangcucc őket.

Aki a jövőben ilyet akar venni NE TEGYE. Mi másik végfok modulokat építünk majd be.
Nincs más út.

:W :W :W

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1306) St3venson válasza TrollMetal (#1305) üzenetére


St3venson
tag

Hát ez sajnálatos :(

(#1307) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Nekem meg a jetkábelem kontakthibás. Van hogy a center fél hangon szól. Rózsaszín jetet kicsit megmozgatom azt jó de kicsit bosszant.

[ Szerkesztve ]

(#1308) TrollMetal válasza St3venson (#1306) üzenetére


TrollMetal
tag

Valóban az.

sok x: én már régóta nem is használom a gyári kábeleket... itt porosodnak.

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1309) xxxxxxxxx válasza TrollMetal (#1308) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

De jó amúgy? Miért nem használod?

(#1310) TrollMetal válasza xxxxxxxxx (#1309) üzenetére


TrollMetal
tag

valószínűleg jó mert azzal használtam egy ideig.

hogy miért nem? mert kiváltottam minőségi kábelekkel. Mert a xonarom nem volt képes kezelni az eredeti kábelezést...

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1311) xxxxxxxxx válasza TrollMetal (#1310) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Hello! Hm.. ez érdekes. Nem nagyon tudok angolul, de kb. egy fél éve néztem a creative hivatalos oldalán a S750es hangfalszett topikot és egy jó páran azt írták aláírásukban meg tartalmilag hogy Jet dugó készletet venne vagyis azt ami a hangfalszethez kell gondolom.
Nálam ez úgy néz ki hogy ez a gyári jet bár nem tudom használtan vettem. Egyik oldalt 3 a hangkari felől másikon 4 ami a hangfalszettbe menne.
Arra lennék kíváncsi te hogyan oldottad meg.
Illetve nálam mi lenne a jó megoldás, említetted hogy te egy minőségibb megoldást tudsz bár szerintem a gyári is elég minőségi, nem tudom te ezt hova tudtad növelni.

(#1312) pubwart


pubwart
aktív tag

Szevasztok,

A régi gépemet most cseréltem le egy notebookra.

Abban Audigy2ZS volt, szóval azzaé nem volt gond, de a notebookhoz nincs semmi csak egy sima kimenet. Az tud mondjuk SPDIF-et, de az a kérdésem, hogy mit kellene vennem, hogy a digital out-ot össze tudjam kötni a S750-el???

Köszönöm

Where you go how is up to you

(#1313) xxxxxxxxx válasza pubwart (#1312) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Hello! Én nem vagyok nagy mágusa az ilyennek, de a hangfalrendszeren csak jet dugó bemenet van :S, digitális nincs. Logitech Z5500ason ha jól írom a nevét és jól emlékszem azon van. Notival hát ami így hirtelen eszembe jut egy külső hangkártya.. valami ilyesmi
http://www.youtube.com/watch?v=jouCKhJrqCg&feature=related

(#1314) pubwart válasza xxxxxxxxx (#1313) üzenetére


pubwart
aktív tag

Aha. Akkor nem fogalmaztam tisztán.

Valami olyan gépezet kell nekem ami a notebookból kijövő digitális jelet olyanra konvertálja, amibe be tudom tudni a S750-es 3db jack dugóját és nyomja tovább a 7.1-et

Where you go how is up to you

(#1315) TrollMetal válasza xxxxxxxxx (#1311) üzenetére


TrollMetal
tag

1 nem kötelező a gyárit használni. 4 kimenet 4 bemenet. egyszerűen vettem 4db minőségi jack kábelt és úgy kötöttem be... nincs benne semmi cifraság...

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1316) TrollMetal válasza pubwart (#1314) üzenetére


TrollMetal
tag

Persze vegyél külső hangkarit vagy pcmcia-osat...

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1317) pubwart válasza TrollMetal (#1316) üzenetére


pubwart
aktív tag

He lenne, de nincs olyan.

Valami átalakító érdekelne, ami a SPDIf jelet 7.1-é alakítja át.

Where you go how is up to you

(#1318) TrollMetal válasza pubwart (#1317) üzenetére


TrollMetal
tag

na ne mond... nekem is laptopom van és véletlen van is ilyen hangkártyám bele... pedig se nem új se nem drága féle. van rajta optikai ki-be plusz egy kábel ami csinál 7.1et is ha az kell...

átalakítót meg kereshetsz.. inkább az nem létezik...

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1319) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Sziasztok!

Nekem van egy ilyen eladó.

Hibátlan.

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#1320) TrollMetal válasza Okoska2 (#1319) üzenetére


TrollMetal
tag

Addig örülj amíg az. bár én már totál gyaur vagyok ezekkel kapcsolatban.

Át lesz építve a végfok modul teljesen és akkor nem lesz vele gondom.

Mellesleg mennyiért szórod?

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1321) pubwart válasza TrollMetal (#1318) üzenetére


pubwart
aktív tag

És mi ennek a csodának a márkája?

nem tudsz olyan digitális erősítőt, ami a spdif jelből mégis 7.1et csinálna?

Where you go how is up to you

(#1322) TrollMetal válasza pubwart (#1321) üzenetére


TrollMetal
tag

Meg fogsz lepődni de creative :p sima x-fi pcmcia-ba

Creative x-fi

És lőn 7.1 laptopra... az általad említett átalakítóval még nem találkoztam.

u.i.: most olvastam külföldi blogokon hogy mediaboxról akartak átalakítani 7.1re... elvileg létezik megoldás de 120font feletti összegbe kerül... ennyiért megveheted a legbrutálabb hangkarit lapiba és még berúghatsz egy párszor....

[ Szerkesztve ]

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1323) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Most gondolkozok hogy nekem is elég egy sima 2 oldalas jetdugó nekem is. A center hangszóró contakt hibájának megoldásához. :U Hogy ez nem jutott eszembe mikor írtad hogy a Asus hang karid külön kezeli. :W
Pedig már gondolkoztam, hogy Asus hangkarira cserélem a mostanit. :)
És pont van is egy ilyen jetdugom most. összedugtam és hibátlanul szól a center.
Majd én is veszek egy teljes szetthez való minőségi jet dugó kábeleket és kis kötegelövel összefogatom vagy szigetelővel. hogy ne nagyon akadjon be semmibe meg együtt legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#1324) pubwart válasza TrollMetal (#1322) üzenetére


pubwart
aktív tag

Sajna ez PCMCIA, nekem Express Card van, az új gépekbe már csak ez megy úgy lassan 2-3 éve.

Ez nem az sajna, ahogy látom

Where you go how is up to you

(#1325) TrollMetal válasza pubwart (#1324) üzenetére


TrollMetal
tag

Az én acerembe is express card van... de semmi baj.

Igazán nem értem az agonizálásod. De ha ennyire értetlen vagy(már bocs) akkor linkeled neked egy ilyen átalakítót ami se tökéletes nem lesz se igazán jó... és 3-szor drágább mint egy normális express cardos hangkari.

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1326) TrollMetal válasza xxxxxxxxx (#1323) üzenetére


TrollMetal
tag

Néha az egyszerű dolgok a legjobbak :) Asus Xonarba meg nem fogsz csalódni soha. :) :R

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1327) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziaszok.

Szomorú hírt kell megosztanom veletek :

Elhalálozott az S750-es cumóm.

A lényeg annyi ,hogy 1 hetes nyaralásból hazatérve szépen visszakapcsoltam az autómatát, hogy legyen áram a lakásban. Ezt követően a konnektorhoz csatlakoztattam az elosztót amibe a zenecucc is be volt dugva és ekkor hallottam egy pukkanást.
Azt hittem ,hogy a konnektor volt az.
Mindent ( Monitor, Pc, Kislámpa, modem stb..) vissza tudtam kapcsolni csak a hangszórókészletet nem.

Még most fogom megnézni a biztosítékot.....hátha :F

Majd írok a fejleményekről.

Szorítsatok !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1328) Borisz76


Borisz76
veterán

Biztosítékot kioperáltam.
Szépen elszállt....
Nem látszik rendesen az értéke....3.15A és 250V

Sajnos nincs raktáron ilyen üvegbiztosíték ezért holnapra marad a vásárlása.

Remélem ,hogy ennyivel megúsztam....majd kiderül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1329) Borisz76


Borisz76
veterán

2x ment. Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1330) TrollMetal válasza Borisz76 (#1328) üzenetére


TrollMetal
tag

Üdv. Én is remélem hogy csak ennyi. Nekem is volt már javítás után pukkanás... de nekem nem volt olyan egyszerű. Most lassan majd átépítem és lesz egy egyedi (1-2hónapig) s750-esem :D
Szerintem mehet oda 4A biztosíték is. igaz 6A alattit se kaptam már én se megrendelés nélkül.

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1331) Borisz76 válasza TrollMetal (#1330) üzenetére


Borisz76
veterán

4A-es biztosítékot vettem 2 db-ot is.
Beraktam.
Konnektorba csatlakoztam.
Főkapcsolót átbillentettem.
Pukkant :(

Biztit megint kilőtte......sajnos komolyabb a gond mint reméltem.

Mivel nem vagyok járatos a elektronikai cuccok javításában ezért ezúton kérnék segítséget.
Remélem van valaki Hajdúszoboszló közelében aki esetleg bevállalná a hiba felderítését és esetleges javítását !!!

De jöhet bármiféle infó.

A cuccot még nem szedtem szét soha de ha kell nekiesek :)

A párom közölte, hogy nincs 90.000 Ft-ja egy új "kockára" :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1332) Borisz76


Borisz76
veterán

Ha a javításról megvannak a képek akkor elküldhetnéd nekem is mail-ben.

Köszi előre is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1333) xxxxxxxxx válasza TrollMetal (#1326) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Hy! Neked milyen Xonarod is van pontosan? :)

(#1334) TrollMetal válasza xxxxxxxxx (#1333) üzenetére


TrollMetal
tag

Nekem D1-es volt. de már eladtam. Laptopomba nem volt beszerelhető :D

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1335) TrollMetal válasza Borisz76 (#1332) üzenetére


TrollMetal
tag

Üdv. Szétszerelt állapotban elvileg megvannak a képek, de én nem javítom majd. Épp átszerelés alatt van az egész. Vagyis Gyári cuccok kifelé, haverom által elképzelt technológia befelé. Oszt ennyi. A teljesítménye kb azonos lesz talán 90%-a.
Na de ki szerint nem elég az?
:U

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1336) Borisz76 válasza TrollMetal (#1335) üzenetére


Borisz76
veterán

A szétszerelt képek jöhetnének mert kiváncsivá tettél....és mert úgy is szét kell kapni a sajátomat.

Telefonos segítségkérést intéztem egy barátomhoz aki erősítők építésével / javításával foglalkozott. Ahogy elmeséltem neki az esetet ő elsőre a trafó primer oldali zárlatára tippelt.

Majd a jövőhét folyamán valamikor kiderül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1337) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Nemrég haverral mi is szétszedtük erősen ajánlót hozzá egy akkus csavarozó :DDD
Hogy kitudjátok emelni a mély hangszórót vagyis az egész panelt. Le kell forrasztani a mély hangszóróról a kábeleket. Nagyon összetett műszaki megoldások vannak a dobozban haverom elmondása szerit. Én végképp nem értek hozzá, de nem egy szerelőbarát cucc az hót ziher.
Sok sikert a műtéthez! :R

(#1338) TrollMetal válasza xxxxxxxxx (#1337) üzenetére


TrollMetal
tag

Egy C-kategóriás erölködő cucc van benne ocsmányul beforrasztva.
De csavarok azok vannak bőven. :D

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1339) Borisz76


Borisz76
veterán

Holnap viszem Debrecenbe , szervízbe.
Nem márkaszervíz de talán meg tudják csinálni.

Majd írok a fejleményekről.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1340) TrollMetal válasza Borisz76 (#1339) üzenetére


TrollMetal
tag

Ha lehet egy tippem akkor neked is a táprésszel lesz gond... ha az ic-k eddig bírták akkor már csak a táp marad.

Remélem sikerül

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1341) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok! Mai nap volt szerencsém megfülelni egy Logitech Z-5500ast.
Nekem egyértelmű, hogy a creative S750 egyértelműen jobb. :K

(#1342) TrollMetal válasza xxxxxxxxx (#1341) üzenetére


TrollMetal
tag

Ez eddig sem volt téma azoknak akik hallották mindkettőt. Max valaki nagyon márka-hű és azért logitech...

Szerintem is messze jobb a creative. Lassan talán kész is lesz, és élvezhetem nem creativ (annál jobb) minőségben. ;)

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1343) ByB


ByB
addikt

Szerintetek van esély, hogy valahogy összekapcsoljam a szettet egy MacBook Airrel? :R

(#1344) xxxxxxxxx válasza ByB (#1343) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Ezt nemrégiben kitárgyaltuk hogy külső USB-s hangkártya kell az 5.1ben való használathoz.
Ha meg nincs akkor gondolom azon a kütyün is van jetdugó kimenet összedugod azt szól a 2.1 vagy mennyi.. :)

(#1345) TrollMetal válasza ByB (#1343) üzenetére


TrollMetal
tag

esély mindig van :D csak nem biztos megéri a fáradtságot
:R :C

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1346) TrollMetal válasza Borisz76 (#1339) üzenetére


TrollMetal
tag

Mi lett a cuccossal?

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#1347) Borisz76 válasza TrollMetal (#1346) üzenetére


Borisz76
veterán

Hali.

Debrecenben a Fejes hangszerüzletbe vittem be a cuccot.
Elsősorban hangszereket,erősítőket árulnak / javítanak de egy szerelő megleste a cuccomat.
Azt mondta - telefonon beszéltem egy boltos kollégájával - ,hogy a tápegysége döglött meg.
Mivel nincs alkatrészük ezért nem tudja javítani a tekercselést pedig nem vállalja be.

Így most - egy barátom barátjánál van a cucc - egy olyan szakemberre bíztam aki talán meg is tudja csinálni. Ha minden igaz akkor nálla van már a berendezés és ma, holnap megnézi.
Próbatápot tesz rá és megnézi ,hogy működik e a cucc. Ha igen akkor a tápon kívül más baja nincs és remélem nem okoz neki gondot a javítás.

Most ennyi.......azért karácsonyra csak jó lenne visszakapni - használhatóan.

Ha mégsem akkor :

Lehet veszek egy házimozi erősítőt és arra kötöm a hangsugárzókat.
A subládából ki kell venni az erölködőt és csak a mélysugárzót kell benne hagyni majd így kötni az új erősítőre. Talán így úszom meg a legolcsóbban.

Majd kiderül,hogy melyik verzió lesz a nyerő.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1348) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Borisz76 A legjobbakat kívánom a hangfalszettel kapcsolatba. ;)

Hát komolyan mondom hihetetten kurva jó ez a hangfalszett.
Most is itt csontlom a hangerőt, hihetetlenen leírhatatlan élmény.
Creativ X-fi kártyámon 5.1be felmixelve a stereo hangot.
Olyan hangosan halhatom a cuccot hogy a póló már kicsit rezonál rajtam és kajakra egy hangyaszarnyi torzítás nem hallatszik a zenéből. :C
El se tudom képzelni 7.1es módban mekkorát szólhat. :Y

(#1349) Borisz76 válasza xxxxxxxxx (#1348) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos menthetetlen.

Egy ismerős szétszedte és annyi a lényeg ,hogy az alacsony feszültségű panelra valahogyan átugrott a 230 V-os feszültség.
A panel és a hűtőborda több helyen is megégett , megolvadt.
Emiatt nem csak a "trafó" - nem klasszikus transzformátor van benne - hanem az erősítő rész is sérült....

Még nem tudom ,hogy mit kezdek vele :(

Szomorú vagyok miatta......NAGYON !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1350) TrollMetal válasza Borisz76 (#1349) üzenetére


TrollMetal
tag

Akkor a gréc ic mehetett tönkre és az átadta a cuccost. elvileg nem szabadna ilyennek történnie.

Sajnos a creative műhelyében ilyen szart csináltak. tudták hogy tönkre fog menni 5-10 éven belül... semmit sem gyártanak az örökkévalóságnak. Kár érte.

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.