Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Spikee


Spikee
csendes tag

Honnan lehet teszt hangogat tölteni eax ....? Meg kell e valamilyen driver hogy jobb legyen?

(#152) Raymond válasza Spikee (#151) üzenetére


Raymond
félisten

Probalj ki par jatekot:Bővebben: link

Driver csak az kell amit adtak hozza meg a weboldalon talahato update-ek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#153) Spikee


Spikee
csendes tag

Na szal beraktam a Gyűrük urát, meg a Matrix 3-at és rohadtúl akad a hang.WHY?
Tegnap még nem akadt, most meg akad valamiért.

(#154) tom69


tom69
tag

Vettem ''végre'' én is egy ilyen csodát, Audigy 2ZS meg egy DDTS100 dekóder van rajta.

A mélyek azok szépek, és tiszták, de a magastól titániumtweeter ide vagy oda, nem vagyok elájulva.

Ez előtt egy Inspire5700D volt, amin a 2 frontsugárzót lecseréltem 2 kb 20 éves tesla 14 wattos fadobozos hangfalra, amin a közép és a magas, kiemelés nélkül is tiszta volt.

A dekóderen viszont undoritó ez az átkapcsolós f@szság.
Nem értem a kreatív idióta mérnökei miért nem tudták belerakni a dekóderbe hogy a távirányitóval lehessen ezt is kapcsolgatni, qrva gusztustalan az a kábelhegy amit ez az átkapcsoló okoz, és sajnos szükség van rá nálam, mert 2 hangkártya megy bele.

Remélem valami agyas csinál majd egy DDTS200 -at vagy hasonlót.

T0m69 - http://web.t-online.hu/tomika69/machines.html

(#155) pubwart válasza ByB (#143) üzenetére


pubwart
aktív tag

Nah végre meglett a cuccccosom!!!!!! Végre


Az a bajom így első vonalban vele, hogy a winamp-al csak az első két front meg a mély szól. A többit nem lehetne valahogy hangra bírni???

Where you go how is up to you

(#156) Trak válasza pubwart (#155) üzenetére


Trak
addikt

Milyen hangkártya?
Ha Creative, akkor nézz be az Audigy 2 topikba, olvasd el, és nagyon nagyon sok fontos infót meg fogsz tudni, többek közt ezt is.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#157) pubwart válasza Trak (#156) üzenetére


pubwart
aktív tag

Audigy2 ZS.

Az egy nagyon hosszú topic. Nem tudnál nekem segíteni bővebben... De elolvasom

Where you go how is up to you

(#158) Trak válasza pubwart (#157) üzenetére


Trak
addikt

Sajnálom de nem...
Amúgy sem támogatom az általad kért dolgot, ha majd elolvasod a topikot megtudod.
Tényleg olvasd el, ha már ilyen kártyád van, akkor érdemes utánaolvasni.
Nincs most időm sem sajna...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#159) pubwart válasza Trak (#158) üzenetére


pubwart
aktív tag

Okés, meglestem beállítottam

Egy kérdés...

A CMSS és a CMSS2 és a Stereo Surround közül melyik a jobb és miért?

Where you go how is up to you

(#160) Raymond válasza pubwart (#157) üzenetére


Raymond
félisten

Olvasd el....

Addig is hasznald mondjuk ezt: jobbra lent az ora mellett jobb gomb a Creative ikonra, EAX Console kivalaszt, CMSS ful es aktivald amelyik tetszik (CMSS1 vagy CMSS2)...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#161) pubwart válasza pubwart (#159) üzenetére


pubwart
aktív tag

Kérdezem én, hogy ez a beállítás nem fog bezavarni esetleg egy DVD film nézése közben?

Where you go how is up to you

(#162) ByB válasza pubwart (#155) üzenetére


ByB
addikt

Gratula!!!

(#163) pubwart


pubwart
aktív tag

Most fúrom a lukakat a falba... Ahova feltiplizem őket, talán majd utána elolvasom, csak addig legalább szóljon a zene

Where you go how is up to you

(#164) pubwart válasza ByB (#162) üzenetére


pubwart
aktív tag

MSN? Vártam hátha....

Where you go how is up to you

(#165) pubwart válasza ByB (#162) üzenetére


pubwart
aktív tag

Király a cucc, bár kicsit többet vártam tőle, úgy érzem,d e még sokmindent be kell állítani hozzá, csak így elsőre nem ájultam el a DVD filmektől. Talán a center miatt, hogy itt van a moncsi tetején és elnyom ja a többit, nem tudom, de szerintem halkítani kellesz a centert, az már biztos

Where you go how is up to you

(#166) ByB válasza pubwart (#165) üzenetére


ByB
addikt

THX-be állítsd be a távolságot és a szögeket, az sokat segít! Most kezdek filmezni, holnap leszek msn-en... Csak okosan a furkálással, szívtam én is eleget!!!

(#167) pubwart válasza ByB (#166) üzenetére


pubwart
aktív tag

azt már kimértem hazafele az asszonytól... De szerintem nem lesz itt gond a dolgokkal, mint említettem ez még tesztfázis. Holnapra remélem összeáll a dolog

Where you go how is up to you

(#168) Trak válasza pubwart (#165) üzenetére


Trak
addikt

Hmmm... elnyomja?
Milyen messze vannak a frontok oldalra?
Milyen messze ülsz a monitortól?

Szerintem a mérés ellenére rosszul lehetnek beállítva a hangfalak... vagy ha tényleg elnyomja, akkor halkítsd külön a centert, és a többit hangosítsd, amíg megfelelő nem lesz.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#169) pubwart válasza Trak (#168) üzenetére


pubwart
aktív tag

elnyomja, mert monitor itt van előttem 50cmre a többi meg 2-3 méterre, de még nincs beállítva sem a THX, sem semmi, majd beállítom a távolságokat, hogyha felfúrtam mindent De még az messze van. Mellesleg most a halkítással kompenzálok

Where you go how is up to you

(#170) Trak válasza pubwart (#169) üzenetére


Trak
addikt

Ha 50 centiről fogod nézni, akkor szvsz. kár volt ilyen szettet venni.
Akkor jön ki legjobban a térhangzás, ha 2-3 m-re ülsz a monitortól, és így vesz körbe az összes hangfal.
Ha 50 centire ülsz a centertől, akkor sosem lesz az igazi, akármit állítasz rajta.
Érdemesebb lenne messzebb ülni a monitortól...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#171) ByB válasza Trak (#170) üzenetére


ByB
addikt

Ha az ember dolgozik (és közben zenét hallgat), akkor nem túl praktikus 2-3 méterre ülni a monitortól, érdemesebb nem a monitorra rakni a hangfalat! De filmnézéshez, inkább a kanapé, a térhatás kellős közepén! Tény és való, hogy ilyen cumó mellett rendesen át kell rendezni egy átlagszobát...;]

(#172) Trak válasza ByB (#171) üzenetére


Trak
addikt

Akkor nincs is rá szükség, mivel zenéhez nem kell a centernek szólnia:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#173) ByB válasza Trak (#172) üzenetére


ByB
addikt

Ez nem teljesen igaz: most kaptam egy Jimi Hendrix cd-t, teljesen térhatás, nagyon komoly hangzással... De nem kukacoskodok, a mai zenék 99%-ához tényleg nem kell center.

(#174) Trak válasza ByB (#173) üzenetére


Trak
addikt

Ez tényleg kukacoskodás volt:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#175) ByB válasza Trak (#174) üzenetére


ByB
addikt

Elfogadom, de tényleg gyönyörűen szól! Még sosem hallottam ilyet és érdekes módon nem tűnik a zene megerőszakolásának, hogy nem stereo + bakelit! Teljesen más kategória, de tetszetős..:B

(#176) pubwart


pubwart
aktív tag

a center adddig lesz a moncsi tetején, míg az álvány el nem készül hozzá... Ennyi.

Where you go how is up to you

(#177) pubwart


pubwart
aktív tag

Beállítottam a cuccost, azaz csak szerettem volna, mert hiába állítom be a thx-conzolnál a dolgokat, egyszerűen, nem menti el, nem veszi tudomásul

beállítom a távot, a szöget, mindent. És egyszerűen kilépek, de utána miután visszamennék már nem marad meg a dolog,s emmi. Se a táv, se a szög, mentést meg nem nagyon látok

Where you go how is up to you

(#178) ByB válasza pubwart (#177) üzenetére


ByB
addikt

Elvileg, ha THX-et beállítod, már a többi beállításon nem szabad változtatni!!! Mert akkor a THX elszáll... Nálam legalábbis!

(#179) pubwart válasza ByB (#178) üzenetére


pubwart
aktív tag

de én semmit nem változatok


beállítom, és mikor újra megnézem már tökmás

Where you go how is up to you

(#180) pubwart


pubwart
aktív tag

ötlet?

Where you go how is up to you

(#181) Raymond válasza pubwart (#179) üzenetére


Raymond
félisten

Creative THX Setup Console Update (Version 1.00.16) for Sound Blaster Audigy 2 ZS

This update improves the general functionality of Creative THX Setup Console with the Creative Sound Blaster® Audigy™ 2 ZS series of audio products.

Fixes:
Calibrated settings can now be saved when changing speaker modes.

Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#182) Raymond válasza pubwart (#179) üzenetére


Raymond
félisten

Duplan ment....

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#183) pubwart válasza Raymond (#182) üzenetére


pubwart
aktív tag

köszönöm

Where you go how is up to you

(#184) pubwart válasza Raymond (#182) üzenetére


pubwart
aktív tag

Letöltöttem, feltelepítettem, újraindítottam, beállítottam, majd kiléptem a progiből. Mikor visszamentem újra, már nem volt semmilyen beállítás. Ez sem menti el. Nemtom mi lehet a baj :F

Where you go how is up to you

(#185) ByB válasza pubwart (#184) üzenetére


ByB
addikt

Én mikor rendszerbeállítottam a az új hangkártyát és a Gigaworks-öt, újrahúztam a gépet...:U

(#186) pubwart válasza ByB (#185) üzenetére


pubwart
aktív tag

Énis tervbe vettem, biztosan emléxel, mikor mondtam. Ez lesz, ez tény

Where you go how is up to you

(#187) Spikee


Spikee
csendes tag

Sziasztok!
Thx setup-ba szögeket saccra, távolságot beállítottam, de a level(db) be nem állítottam semmit mert fogalmam sincs hogy ezzel mit állítok be.Ezt amúgy be kell állítani?Hangerőket is nagyjából beállítottam a conzolon is meg a surroundmixerbe is. Mit kell még beállítani?
Amúgy volt egy problémám,hogy powerdvd-vel és windvd-vel akadtak a dvd-k ha 7 vagy 8 hangsávra volt állítva a lejátszó.Megoldás ha esetleg valakinek van ilyen problémája: ctrl-alt-del,folyamatok,win vagy power dvd prioriását magasra kell állítani.Nekem nem akadt utánna.

[Szerkesztve]

(#188) pubwart


pubwart
aktív tag

A probléma még mindig adott...

Sajnos.

A THX nem menti el az adataimat... És ez elég nagy baj, mert a wint is újra tettem... Mi lehet a gond?

Talán az, hogy az alaplapi hangkártyám be van kapcsolva??? Várom az okosok tanácsait

Where you go how is up to you

(#189) pubwart


pubwart
aktív tag

Alaplapi hangot letiltottam, driverét leszedtem. Ennniy. És így sem megy. Mi lehet a hiba?

Where you go how is up to you

(#190) pubwart


pubwart
aktív tag

és megy...

Where you go how is up to you

(#191) Spikee


Spikee
csendes tag

Sziasztok! Probléma adódott!!!!
Újratelepítettem a windowst és a speaker calibrate-ba a bal oldalsó és a bal hátsó egyszerre szól!Továbbá a thx setup-ba a channel gombot megnyomva a jobb és bal oldalsó hangfalakból ami szólni kéne mintha a mélynyomóból szólna.Szal a jobb és bal oldalsó valószínűleg a mélynyomóból szól halkan és tompán.Valaki tud segíteni?Nem volt ez az újra telepítés elött és nem is huzogattam ki semmit!HELP

[Szerkesztve]

(#192) Spikee


Spikee
csendes tag

Ja és ha a THX-ba a noise-ra kattintok akkor a két oldalsó meg se szólal.Mi az isten lehet?

(#193) Spikee


Spikee
csendes tag

Megoldódott egy mélynyomó ki és bekapcsolásával. Remélem nem az erősítő szarakodik mert nem garanciális a szettem.

(#194) valaki-


valaki-
csendes tag

Üdv! Itt egy new user. Végigolvastam a ''Creative gigaworks s750 tulajok ide!'' nevezetű topicot mert felfigyeltem még tavaj erre a 7.1es Creatíve csodára. Voltak itt összehasonlítások Logitech Z 5500-al. Úgy véltem hogy egyesek ''jobbnak'' hallják ez utóbbi szettet de minazonáltal meggyőzőbb érveket olvastam a Gigaworks S750-ről s leginkábba 7.1 lendítette át a jobbik oldalra, szerintem. Remélhetőleg hamarosan én is beszerzek egy ilyet, de még várok, hátha valami újítással áll elő a Creative, ami sokak szerint úgymond korai lenne. Nah, szal ugye kérdezni is jó dolog itt, ezért engem az érdekelne, hogy leginkább a 7.1-es hanghatás teszi olyan fenomenálisan lenyügözővé ezt a terméket? Vagy inkább vegyek JM-Lab-et vagy ilyen hangfalakat erősítővel? Nem tudom mennyire vethető össze egy high-end kategóriába sorolható hanfallal ahol egy minőségi kábel métere 35ezer ft, stb... Szal igazándiból filmügyben érdekel e a cucc és ha erre ez a legalkalmasabb aminél egy érdemleges lépcsőfokkal feljebbi ''jobb'' hangzást már csak több száz ezer forintért kapok, akkor ezt választom inkább.

(#195) pubwart válasza valaki- (#194) üzenetére


pubwart
aktív tag

Fejelni mndent lehet, ezt is. Kérdés érdemes-e.

Ez a cucc Audigy2ZS-el úgy 100k zusammen. És szerintem, ha profin belövöd a szobában, akkor nem kell ennél jobb...

Több dolog miatt.
1. Ha winampon nyomod a zenét, akkor a stereot elég nehéz felkeverni, tehát lényegében a csudahatás elmarad. De ezzel más hanguccok sem közdenek meg jobban, megsúgom

2. A film egy CSODA, mást nem lehet rá mondani. A nap könnyei 5.1 és DTS hangzása között ég és föld a különbség. Csodaszép és csudahangos, mint egy mozi, mindenki ezt mondta. Ennél nem kell jobb. Felesleges, mert mondjuk szerintem még a DVD nagyrészén nincs is 7.1es sáv. A DTS is 6.1 talán. Szóval még nincs is mit hallgatni igazán. Max a DVD-AUDIO-t. Dehát olyan nemsoksűrűn van még

De te tudod... Nekem röviden ez a véleményem

Where you go how is up to you

(#196) Raymond válasza pubwart (#195) üzenetére


Raymond
félisten

1) A CMSS nem rossz, de ott van a DTS Neo:6 a MediaSource-ban

2) Filmeknel a DVD-n 6.1 = 7.1 mert nincs kulon sav a ket hatsonak. A 7.1 csak a hangszoroknal van hogy a terhatas jobban bejojjon. A ket hatson ugyanaz a jel jon ki. Volt mar itt (meg minimum egy masik topicban is) szo errol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#197) pubwart válasza Raymond (#196) üzenetére


pubwart
aktív tag

1, még így is... :Y

2, a filmekkel no problem... tökéletesek, szal arra egy szót nem szóltam :R

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#198) Raymond válasza pubwart (#197) üzenetére


Raymond
félisten

Tudom, a masodikat erre irtam valasznak: ''Felesleges, mert mondjuk szerintem még a DVD nagyrészén nincs is 7.1es sáv. A DTS is 6.1 talán.''
:)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#199) PARADIGM válasza pubwart (#195) üzenetére


PARADIGM
csendes tag

Azert en 100k-er inkabb ezt veszem meg..........Bővebben: link





[Szerkesztve]

Keep it simple, repeat it a lot, and people will believe you.

(#200) pubwart válasza PARADIGM (#199) üzenetére


pubwart
aktív tag

ilyen van a csajom albérletében...:Y
Akkor azért szól ilyen jól. Most látom csak, hogy mennyit tud
:R

Where you go how is up to you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.