Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Borisz76 válasza SZULTA (#650) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg itt nézz szét , kérj tanácsot : LCT TV Topik : [link]

Cifu fórumtársnak vanak jó tanácsai, észrevételei.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#652) Huawei


Huawei
tag

Köszönöm a válaszokat. Amit kraken adott számot szerintem rákérdezek, mert sajnos már nem garis (használtam vettem).

Írok ha lesz valami fejlemény.

[ Szerkesztve ]

(#653) Kis zöld izé válasza Huawei (#652) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Éljen a creative!De én maradok inkább az 5500-as kis egyutas fosomnál.

Bye!

(#654) némpáncélató válasza Kis zöld izé (#653) üzenetére


némpáncélató
csendes tag

Én kb. három hónapja adtam el a Z-5500-am, hogy vehessek egy ilyen rendszert. Ajánlom figyelmedbe. Érdemes kipróbálni. Nem egy kategória a kettő, így összehasonlításnak helye nincs.

(#655) Kis zöld izé válasza némpáncélató (#654) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Persze ez a Creative korszerűbb,de kinek kell több a Loginál?Már a Logi-t sem tudom kihasználni,arról nem is beszélve,hogy biztosan nem adnék érte 100000ft-ot.Annyiból már nem Creative-ot vennék hanem VMI nagyon ütős JVC rendszert.1ként meghallgatnám hogyan szól.Biztosan nem rossz.Hiszen a Logi sem az.Te mint volt tulaj sztem tudod ezt.Mellesleg azért azt ne felejtsük el hogy a Logi 2004-ben jött be a piacra.Ez az S750-es pedig 2007-ben ha jól tudom.Ehez mérve még mindíg 70000Ft környékén mozog az ára.100000Ft-ból inkább ezt venném meg:
http://av.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL027644&pathId=13&page=1

Bye!

(#656) Borisz76 válasza Kis zöld izé (#655) üzenetére


Borisz76
veterán

Rosszul tudod ...már a mi a megjelenést illeti :

PH-n megjelenő hír : [link] 2003-12-01 13:00
Ennek a topiknak az első hozzászólása : 2004-10-01 20:41:16

Bizony,bizony "öreg" jószág ez az S750-es :D

A hírben szereplő 500 eurós ár sem sokat esett azóta !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#657) Kis zöld izé válasza Borisz76 (#656) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Sorry!Akkor melyik Creative szett ami mostanság jelent meg és 7.1-es?S700-as vagy melyik?Nem vagyok tisztában azzal hogy Megaworks meg Gigaworks.Szóval biztosan nem szól rosszul de nem adnék érte akkor sem ennyi pénzt.Ellenben nézd meg azt a JVC-t tornyot.Nézd meg a linket.Akkor inkább olyat vennék.

Bye!

(#658) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Létezik hogy min.80000Ft és nincs benne se DTS dekóder se semmi.?Nehogy félreértsetek nem vagyok Creative ellenes hiszen a hangkártyám is Creative és tuira csipázom,de azért 80000ft-ért már már tartalmazhatna egy dekódert...Viszont meghallgatnék egy ilyen kütyüt szívesen.

Bye!

(#659) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Okés utánajártam egy picit Gigaworks S750-es a legnagyobb Creative 7.1-es családtag.Sorry!

Bye!

(#660) Źşë' válasza Kis zöld izé (#655) üzenetére


Źşë'
addikt

tenyleg jo a cucc! kategoriajaban az egyik legjobb, sot mondhatni legjobb! es nemigen lehet szvsz osszehasonlitani egy hifivel, ez hazimozizashoz van /igaz a zene is istencsaszarul szol rajta, oylan mely van benne hogy azt meg a szomszedok is megirigyelnek xD/. Ha full jvc-s hmozi rendszert akarsz osszeallitani akkor arra a gatyad is ramegy, igy meg pc + s750 meg egy jobb hangkari segitsegevel ugyanazt meg tudod oldani kb fele akkora ertekben!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#661) Kis zöld izé válasza Źşë' (#660) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

De ha kicsit utánaolvastál volna a JVC specifikációinak akkor láthattad volna hogy 5lemezes DVD váltó és DTS dekóder is van benne.Persze nem egy kategória a kettő de 80-100000ft között én akkor sem ezt a creative-ot venném meg...

Bye!

(#662) Kis zöld izé válasza Kis zöld izé (#661) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Számolj utána miért jönnék ki olcsóbban?Egy normális szgép+egy jó kis hangkártya min X-FI+ez az S750-es mindjárt ottvagy hogy min 250000ft.mellesleg 7.1 minek?bőven elég az 5.1 is.Ennyiből inkább ez a jvc meg vmi faja kis LCD vagy ilyesmi TV.Biztosra veszem,hogy a JVC is lebontaná a házat csak a subja 2x180W optikai ki/bemenet(Szóval kiválóan alkalmas házimozizásra is) meg ilyen apróságok.Pedig csak két hangfal de nem hinném hogy kisebb térélményt nyújtana mint ez a 7.1-es szett.Mellesleg teljesen PC független,és ha már itt tartunk példának a Logi 5500-as is független,szóval a 70000-es árkategóriában még mindíg viszi a pálmát.Szvsz!

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#663) hkari válasza Kis zöld izé (#662) üzenetére


hkari
őstag

Szerintem maradjunk annyiba hogy elméletileg 2*180W.Hallottam pár panasonicot már ami 2*qvasok watt,de nem igazán volt meggyőző hangjuk...

[ Szerkesztve ]

(#664) Kis zöld izé válasza hkari (#663) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Bocsi de ez nem panasonic és olvasd el a specifikációkat mielőtt ilyen ratyi megjegyzést teszel...sztem meg ennyiben maradhatunk...

Bye!

(#665) hkari válasza Kis zöld izé (#664) üzenetére


hkari
őstag

Jó akkor lehet h hülyeség,de akkor se hiszem el h 540 Watt.Vedd meg és majd kiváncsi leszek :) A cucc áramfelvétele mennyi vajon? Azt mintha véletlenűl nem írnák..
[link]
Nah ez egy 400 Wattos hangfal.Szerintem látszik a különbség.

(#666) Kis zöld izé válasza hkari (#665) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Egyébként mindenkinek válaszolva és nem hozzászólásokat kiforgatva.Tudom hogy nem egy kategória és semi bajom nincs az S750-es szettel csak drága ahoz mérve hogy nincs benne dekóder és csak állapot jelző ledek vannak rajta.Szóval ennyiért nem venném meg mert nem éri meg ennyiért.Sokkal praktikusabb és szomszédörjítő kütyüket lehet kapni ennyi pénzért.Ettől függetlenül soha nem állítottam hogy az S750-es rosszul szól csak irreálisan nagy az ára sztem.

Bye!

(#667) Kis zöld izé válasza hkari (#665) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ez a hangfal aztán már tényleg túlzás :DDD Nem csarnokot akarok hangosítani :D

Bye!

(#668) Borisz76


Borisz76
veterán

Igen, a Gigaworks S750-es cucc rengeteg +ív tulajdonsága mellett az igazán fájó -uma, hogy nincs benne dekóder és nem lehet rákötni több forrást.

Amire hivatott - hangképzés - arra tökéletes mert remek minőségben és óriási hangerőben tudja ! Ez tény.
Sajnálatos módon csak 1 dolgot lehet rákötni ami korlátozza a felhasználását. Mert ha valakinek nincs pc-je vagy éppen nem akar egy ventillátoroktól zúgó kockát a nappaijába akkor bizony nem sok olyan cuccot tud rákötni ami ki tudná használni a képességeit.

Dekóderrel rendelkező DVD-lejátszó jöhet szóba esetleg de az is "csak" 5.1-es hangot présel ki magából. ( Bár az s750-esen be lehet állítani,hogy 5.1-es hangot keverjen fel 7.1-re. )

Már korábban is írtam , hogy ha kiadnának egy hasonló minőségű és teljesítményű hangszórókészletet akkor - ha van 1 kis eszük - tesznek bele dekódert és több csatlakozót a forrásoknak. Mert ez lenne az előrelépés........

Sajnos még ilyen nem létezik.

Az ár egy másik dolog. Döntse el mindenki , hogy mire akarja hsználni a cuccot és aszerint vásároljon. Valaki tényleg mozizáshoz vesz van aki PC mellé társít. Ezért kell szétnézni a piacon : Miket és mennyiért lehet kapni.

Erre való ez a fórum is. Tanácsokat kérni / osztani , véleményeket összehasonlítani / ütköztetni.

Nos ....röviden :D ez a véleményem / meglátásom.

Bye.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#669) Kis zöld izé válasza Borisz76 (#668) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Szívemből szoltál kedves kolléga! :R

Bye!

(#670) Źşë' válasza Kis zöld izé (#662) üzenetére


Źşë'
addikt

7.1 qvázi azert jo mert kitolti az ures helyeket is, tehat meg realisztikusabb, amugy tenyleg draga es tod h miert? mert nincs hasonlo minosegu-tudasu cucc a piacon plusz creativ egy jo marka ami tartja is az arat, logi termekeivel is ez van, nem mint egy vga ami evente elavul. Majd csak nezd meg pl a G9es eger arat 2 ev mulva! nem nagyon lesz szukseg ujabb eger tervezesere, eppugy nincs szukseg uj hangfal tervezesere, ez pchez van tervezve oda meg minek dekoder ha mar egyszer van egy jobbfele hangkarid, xifiket qvázi s750hez ajanljak-terveztek leginkabb! amugy az s750 nek a dobozan rajtavan a ddts-100as dekoder, szoval ha tv re szeretned akkor az javallt mellé +ba... es ahogy Borisz76 irta - mindenki dontse el h neki mi eri meg jobban, en sem veszek x5os bmw-t mer minek ha jo a trabant :D ja amugy en 80k ert vettem vadi ujonnan a rendszeremet, 72 v mennyi a logi, szoval az a +10k az semmi akkor mar a tobblet teljesitmenyert- meg hangzasert...

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#671) Źşë'


Źşë'
addikt

es meg egy logi vs crea osszehasonlitas Digitalis jovoltabol /koszonet nek ;)/i:

"Még jó, hogy fényévekkel jobb a Creative. Az S750 DVD-audióra készült, jól megtervezett keresztváltós többutas minőségi szerkezet.
A gagyi módon integrált, összelapátolt büdzsé Logitech Z5500-től legalább 100x jobb az S750. ( Creative THD- 0.1% 20Hz-40Khz MOSFET végfokok. :R
Logitech Z-5500 torzítása THD- 10%! :O 20Hz-20Khz, mindemellett egybe gagyi pukk végfokkal megáldva. Egyebekről már nem is beszélve…)
Sokaknak elég, ha egy hangfal jól tépi a papírfecnit, lengeti a gatyaszárat, azoknak jó választás logitech. :W
Akik viszonylag minőségi zenehallgatásra és kiváló házimozira vágynak, azok a Creative S750-et válasszák. Nem véletlenül. Gondolom Te sem véletlen váltottál S750-re. :Y
"
:DD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#672) Kis zöld izé válasza Źşë' (#671) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

No azért hogy fényévekkel jobb azért azt nem mondanám.Mondjuk úgy hogy a hangképe esetleg tisztább illetve más a 7.1 lévén.De ez is vitatható,mert ahány szoba annyi akkusztika ahány hangkártya annyi féle felhasználási mód sok beállítási lehetőség,nagyon sok stílusú és minőségű zene és hangkép.Nekem például egyáltalán nem pukkan a cuccos.Mire nem képes egy 1500ft-os túlfeszvédő..... Nincs bajom sem a közép sem a magas sem pedig a mélyhangokkal.Minden csak megfelelő beállítás kérdése.Az pedig tévedés hogy a Logi 5500 egyutas.Mivel ez esetben a kúp képezi a csipogó és a körülötte helyet foglaló hangszóró képezi a közép sugárzót.Akinek van ilyen szettje az tudja hogy külön rezonál a kúp és közép hangszórója is külön mozog.Az hogy nem Tweeter-es az csak egy dolog.Jól átlátható LCD kijelző,kék háttérvilágítással, Dinamikus dekóder, király távirányító, egyszerre 5 külső eszközt lehet rácsatlakoztatni + van rajta egy független mp3 lejátszó bemenet, DDTS 96/24 5.1, 192/24 2 CH, DDigital, D Pro logic II Movie és Music, THX, 6CH Direct input, Stereo in Stereo X2 ,Coax in, Optical in, 3x2db szteró bemenet és végül de nem utolsó sorban nem kell bekapcsolnom hozzá a PC-t. Az meg hogy az S750-es DVD Audióra készült.... A Logi ugyan úgy képes a DVD Audio hang leadására,lejátszására. Front sugárzók 2x61W,Rear 2x61W,Center 69W,Sub 187W,hangnyomásszint 115dB.Azok pedig akik papírt tépkednek és azt hiszik hogy ezzel jól megmutatják azok idióták.Nekem elég a hangereje és a funkcionalitása is tökéletes számomra.Még valami SB X-FI Xtreme Gamerrel használom optikain vagy a Sony asztali DVD-vel vagy a kis mini hifi-vel és ha hiszed ha nem elég meggyőzően szól.Mennyibe is kerül hmm....74000ft.Na szvsz..fényévnyi jó éjt! :DD

Bye!

(#673) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Ja igen még valami azon kívül amit a hangkártyán tudok állítani + ban még a dekóderen is tudok állítani egy néhány dolgot Dolby Digital módban és Prologic módokban is.Én biztosan nem fogom lecserélni a Logimat az S750-re akkor már inkább a JVC-re ;] 1ként én nem fikáztam az S750-et ugyanakkor a Logit sem istenítem és nem azért mondom hogy a Logi jó mert nekem is ilyen van és elfogult vagyok hanem azért mert tényleg jó.Természetesen a Loginak is megvannak a hibái ugyan úgy mint a 750-esnek.De azért te se istenítsd a cuccodat mert közel sem az. De ahogy borisz is mondta ez egy fórum úgyhogy valamiről témázni kell :DDD

Bye!

(#674) Źşë' válasza Kis zöld izé (#673) üzenetére


Źşë'
addikt

"De azért te se istenítsd a cuccodat mert közel sem az." hol is tettem en ezeket? en csak szimplan valaszolgattam azokra az ellenervekre amelyeket te lehurrogtal... kiindulasi pontnak meg legyen az eleg hogy vkinek hasonlo logi cucca volt, lecserelte es mondta hogy sokkal jobb, sztem ez kezzel foghato, es a +10ks ar az nem sok ahogy azt az elobbiekben irtam

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#675) hkari válasza Źşë' (#674) üzenetére


hkari
őstag

Ezeket a WATT al dobálozásokat szeretem :)) Jó ha a fele igaz ami rá van írva sajnos.Ha egy ilyen kis hulladék 10*10 es kocából kijön 70-100 Watt akkor megeszem a mélynyomót reggelire. Szerezzetek egy Régi bármilyen márkáju 70 wattos hangszorot,és hallgassátok meg azt. Amugy nekem csak egy Megaworks 550 em van ,de tényleg nagyon jó.Soha nem adnám el.Megkockáztatom hogy ez se szól roszabbúl mint a Mágikus Logitech :D

BOCS NEM válasznak szántam :R

[ Szerkesztve ]

(#676) Źşë' válasza hkari (#675) üzenetére


Źşë'
addikt

amugy erre a watt dologra en is felfigyeltem, nem letezik h 700 az ossz meg h annyi jon ki, mert ahhoz "halk" de igy is eleg eros : ) nekem ez tokeletes es nem kell masik cucc...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#677) Digitalis válasza Źşë' (#676) üzenetére


Digitalis
senior tag

Talán brust-ban igaz is a 700W mivel P=U*I 230V*3.2A=736W :K
Amúgy, szerintem kb.300-450W valódi Rms körül lehet, ami azért nem rossz! Pláne amilyen pazar minőségben nyomja a crea S750 :R

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#678) Digitalis válasza Digitalis (#677) üzenetére


Digitalis
senior tag

Z5500-nak 2A, ami brust 460W és szeva. Valódi RMS max 100-250W lehet a logitechnél, de már a durva 10% THD-ja mellett. :O Ez a másik nem mindegy.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#679) hkari válasza Digitalis (#678) üzenetére


hkari
őstag

Az én Megaworks-öm re 2.5 Ampert ír és 230 al szorzva 575 ami nem rosz sztem.

(#680) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Ha realtek ac 97-es chippel használnám akkor biztosan igazatok lenne :DDD Maradjunk annyiban hogy PC-s kategóriában egyik versenyző sem rossz és egyik sem szerepelt le.A creative-nak picivel nagyobb a teljesítménye viszont nincs benne dekóder és normálisan csak PC-vel használható.A Logi kisebb teljesítményű viszont jobban kihasználható,és olcsóbb.Véleményem szerint ha összességében nézzük a dolgot akkor a 2 szett közül a Logi bizonyul jobb vásárnak.De természetesen mindenkinek egyéni joga eldönteni hogy mit vesz.Én ha lecserélem a Logit akkor sem az S750-re és nem azért mert rosszul szól hanem butaság egy kifejezetten PC-s szettre ennyi pénzt kiadni és esetleg még hangkártyába is fektetni mert hát ugye hangkártya nélkül teljesen felesleges az egész rendszer és nem utolsó sorban egy dekóder is kell akkor még hozzá.... Számoljátok ki hogy mennyi pénzbe van benne az egész és utána vitázhatunk a teljesítmény adatokról. Ha ezt összegezzük akkor gagyoghattok nekem tweeterről meg THD-ről. Úgyhogy a Loginál legalább kreativabbak voltak és nem akarták a vásárlóikat kizsákmányolni hogy vegyél még hozzá ezt is meg azt is aminek ugye sok butuska fiatal ember be is dől....de ti tudjátok. :F

Bye!

(#681) Digitalis válasza Kis zöld izé (#680) üzenetére


Digitalis
senior tag

Abban teljesen igazad van, hogy a Creative sajnos módszeresen használja az árukapcsolás módszerét. :( PC-t száműzni kell az S750 mellől. Be kell szerválni egy DDTS-100 dekódert, amit az S750-hez készít a Creative és ami iszonyat sokat tud. PCM/DPL-II/DD5.1/ DD.5.1 EX/ Neo6, DTS, DTS-matrix,DTS-ES, 5.1/ 6.1/7.1 és mindezeket külön-külön, movie, music, és dynamic módban. Mellette van 3 optikai bemenete, coaxial, és analóg hegyek. Külön álló dekóder minőség szempontjából is sokkal jobb. Legalább nem szedi össze a sok zajt, felharmonikusokat, külön tápja van és komolyabban meg lehet építeni. Ezért is olyan remek az S750 paraméterei, amit hallani is. A süket is észre veszi ha összehasonlítja a logival. Logi után hirtelen lesznek csilingelő magasak, lesz közép és definiált mélyek előjönnek a nulla alapzaj mellett. ( akár hegeszthetsz is mellette akkor sem recseg )
S750 erősítője b.a.s.h- pioneer szabadalom, mosfet, linear-hybrid, hangszórói Camridge-Soundworks. A Z5500 hozzáképest egy "egyícés" compact gagyi, ráadásul úgy van összelapátolva. Kívülről viszont tetszetős. Már akinek...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#682) Digitalis válasza Digitalis (#681) üzenetére


Digitalis
senior tag

Tényleg akinek van "DTS-ES Discrete" hanganyaga DVD-n az hallgassa meg DDTS100+S750+DVD játékos társaságában. PC kikapcs! :K :DDD Agyeldobás. :Y

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#683) Digitalis


Digitalis
senior tag

Akit érdekel itt a DDTS-100 manuálja, érdemes belelapozni.
[link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#684) hkari válasza Digitalis (#683) üzenetére


hkari
őstag

MegaWorks höz is érdemes ilyet venni? Mennyiért ven ilyen?

(#685) Digitalis válasza hkari (#684) üzenetére


Digitalis
senior tag

Megaworks-ba van dekóder? Ha nincs akkor is megfontolandó. Csak akkor érdemes beruházni, ha zajos PC-nélküli, házimozi-t szeretnél. Tehát DVD-lejátszón koaxon, vagy optikán a dekóderbe kötve hajtanád meg a megaworks-öt. Sokkal jobb a minősége egy ilyen HW megoldásnak, mint bármiféle pc-s vagy szoftveres kódolásnak. Ha kedveled a minőségi DD5.1, DTS, filmeknek, zenéknek akkor érdemes. Ára húzós. Én anno 22eFt-ért vettem.
Pl. DTS-ES ben a gyűrűk ura , meg egy két zene számomra lenyűgöző. Csak sajna kevés cucc jelenik meg így, pláne nem a legjobb DTS-Discrete módban. Tényleg tud valaki ilyet?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#686) hkari válasza Digitalis (#685) üzenetére


hkari
őstag

MegaWorks be sincs dekoder.Nem nagyon látok ilyen DDTS-100-ast most sehol :((

(#687) Kis zöld izé válasza hkari (#686) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ez bizony kellemetlen.... ;]

Bye!

(#688) kraken


kraken
tag

Bocs hogy beleszólok de szerintentem hogy mi a drága az szemszög kérdése.Nekem egy 5.1 házimozim volt yamaha erősítő,elég jó minőségü hangfalakkal és szerintem az s750 jobb házimozira pedig az erősítö majdnem annyiba került mint az s750_es.Nem a volt házimozimat minősítem negativan hanem a creative ennyivel jobb és remélem jó sokáig nem kell lecserélnem :C

(#689) Kis zöld izé válasza kraken (#688) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Miért kérsz bocsánatot?Ez egy fórum.Bármikor elmondhatod a véleményedet.
http://ebay.com
Potom 270 dolcsiért még hozzá lehet jutni 1-1 db-hoz.Még a Creative hivatalos oldaláról sem lehet rendelni.De vajon miért?

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#690) xcbiker válasza Digitalis (#681) üzenetére


xcbiker
addikt

Nálam az S750 egy DDTS100 dekóderrel a TV körül van egy asztali DVD lejátszóba kötve.
Így ez teljesen jó, csak a szoba kicsi egyelőre. (Majd költözünk 1-2éven belül nagyobb lakásba akkor jobb lesz)

A PC mellett meg a Megaworks 250D van, a két satelit megcserélve az S750 két satelitjével.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#691) Greace2000


Greace2000
csendes tag

Épp most szemezgetek az s750-el, v a Z5500-al. Vadászom, h hol lehetne meghalgatni az elsőt. Logit már hallottam, kellemes...
Azt nem értem, mi is kell az s750 mellé, h mozizni tudjak, kvázi optikán összekössem asztali DVD-vel?
( tökmind1 melyiket veszem, a subot kibelezem... az erölködője a már meglevőt fogja noszogatni... ;] )
Vaaaaagy vegyek valami "home" szettet? ( erölködő + sub adott) Olyanom volt már, és nem ilyen kockacuki motorokkal... Hmmmm... ez a bazinagy kérdés... :D
Véssetek valami okosat, mee tanácstalan vagyok!

(#692) Greace2000


Greace2000
csendes tag

Ja, azt elfelejtettem, h ha csak hangfalakat veszek, a már meglevő komponensek mellé. kb1/4 árából megvan . Ha építtetek még egy új sub erölködőt is, akkor csak fele. :U
Engem nem érdekel a csiribiri parasztvakító küllem sem, ugymond tojok a "dizájnra", csak tartalom legyen! :D

(#693) Kis zöld izé válasza Greace2000 (#692) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Te döntésed hogy melyiket veszed jó választás mindkét szett.Ha a PC-től szeretnél függeni és nagy filmes meg gamer vagy akkor S750 bár ahoz sztem drága hogy ennyire lekorlátozódj és még dekódert sem kapsz hozzá.Ha kapsz is akkor nagyon drágán.Úgyhogy sztem árában és kihasználhatóságában marad a Logi vagy a komplett házimozi.

Bye!

(#694) Kis zöld izé válasza Kis zöld izé (#693) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Vagy pedig ahogyan te is mondtad rakj össze magadnak egy aranyos cuccot ennyiből már lehet....Amúgy nálam meg lehet hallgatni a Logit ha dobsz privit akkor meg is tudjuk dumázni.

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#695) Greace2000 válasza Kis zöld izé (#693) üzenetére


Greace2000
csendes tag

Nem vagyok nagy játékos, ha mégis gyilok van, azt fülessel teszem. Laptopom van, amin nincs 5.1, de nem is kell. Mozizni a kanapéról szeretek, popkorn és társai kiséretében. Ezekkel a szettekkel kapcsolatban az aggaszt a leginkább, h kötött, nem lehet a komponenseket kedvem szerint cserélgetni. Lehet, h frankó, + minden, de egy 20 cm-es műzlistáltól azért nem kapok akkora és olyan minőségű hangot, mint szeretnék. A Logié 25 cm, de nekem még ez is hagy maga után kérdőjelet... (most 1db 38-as dohog itthon, de ezt is át fogom építeni két darabosra - 2db 38-as push-pull rendszerben- , mert ismim beleültette a bogarat a fülembe... :D )

(#696) Greace2000 válasza Kis zöld izé (#694) üzenetére


Greace2000
csendes tag

Hja, lehet. Főleg ha nem Hivi cuccokban gondolkodik az ember... :D Csak az a fránya idő, + büdzsé lenne kicsit több... olyan szettet raknék össze, h ihaj... :D
Mindent megépíteni, utánajárni, sub erősítőt csináltatni... nem kis feladat...
Köszi, rendes tőled, de egyik barátomnak épp Z5500-asa van, nála már hallottam. Én igazándiból a Creára lennék kiváncsi. Körbetelefonáltam pár forgalmazót, de sehol nem lehet kipróbálni, nagy bánatomra... :(

(#697) Kis zöld izé válasza Greace2000 (#696) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ha mozizni akarsz akkor sztem rakj össze egy cuccot külön komponensekből.Jó az S750-es is mozizásra de PC-hez van kötve ha csak nincs véletlenül hozzá egy dekódered ami ugye elég valószínűtlen. :DDD Ha árában és teljesítményét nézve akarsz mozizásra cuccot akkor én A logit javaslom de még +pár 10000ft és kira hangcumót tudsz összerakni.Na nem mintha az előbb említettek nem lennének jók csak más kategória.Ilyen erővel 100-120000 között már elég bitang házimozit kapsz ami mindent tud és a popkorn is képbe kerülhet :DDD

Bye!

(#698) Kis zöld izé válasza Greace2000 (#696) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ha mozizni akarsz akkor sztem rakj össze egy cuccot külön komponensekből.Jó az S750-es is mozizásra de PC-hez van kötve ha csak nincs véletlenül hozzá egy dekódered ami ugye elég valószínűtlen. :DDD Ha árában és teljesítményét nézve akarsz mozizásra cuccot akkor én A logit javaslom de még +pár 10000ft és kira hangcumót tudsz összerakni.Na nem mintha az előbb említettek nem lennének jók csak más kategória.Ilyen erővel 100-120000 között már elég bitang házimozit kapsz ami mindent tud és a popkorn is képbe kerülhet :DDD

Bye!

(#699) Greace2000 válasza Kis zöld izé (#698) üzenetére


Greace2000
csendes tag

Deeeeeee... van, 6 vagonnal lezsírozva, valahol a sufniban... :D
A pc nálam ennél kimerül. Ezen téren nem vagyok fanatikus, de hang terén igen...
Mondjuk az a legjobb, ha én építhetek, de ez soxor drágább, mintha vennék valami használtat (plusz az már be is van járatva... :D ).
Most verem a búrám a falba, h eladtam anno a másik erölködőm... nah aaaaaz ott volt a toppon (sony str-db 940qs). Ugyan nem THX, meg egyéb, de még így is ez volt eddig a csúcs. :W
Ja, ha már itt tartunk, egy igazi THX hangzáshoz külön helyiség is kéne, és külön oda tervezett "szpíkerek", + miegymás... de ez már túlzás lenne... Pffffff... Így komolyabban belegondolva, asszem fel is hagyok a világmegváltó gondolatokkal, maradok a házi krehács szinten. Úgyis az a lényeg, h nekem megfeleljen a cumó. :D

(#700) Kis zöld izé válasza Greace2000 (#699) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Végre egy normális gondolkodású ember! :C Ezt már szeretem.Amúgy a THX a leg kevesebb...

Bye!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.