Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Borisz76 válasza atomiapa (#598) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem kaptam üzenetet , én sem látom :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#602) Borisz76 válasza Tomahawk_ (#600) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha Hajdúszoboszlóhoz közel laksz akkor gyere bátran :))

Nállam le lehet tesztelni :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#603) Digitalis válasza némpáncélató (#561) üzenetére


Digitalis
senior tag

Még jó, hogy fényévekkel jobb a Creative. Az S750 DVD-audióra készült, jól megtervezett keresztváltós többutas minőségi szerkezet.
A gagyi módon integrált, összelapátolt büdzsé Logitech Z5500-től legalább 100x jobb az S750. ( Creative THD- 0.1% 20Hz-40Khz MOSFET végfokok. :R
Logitech Z-5500 torzítása THD- 10%! :O 20Hz-20Khz, mindemellett egybe gagyi pukk végfokkal megáldva. Egyebekről már nem is beszélve…)
Sokaknak elég, ha egy hangfal jól tépi a papírfecnit, lengeti a gatyaszárat, azoknak jó választás logitech. :W
Akik viszonylag minőségi zenehallgatásra és kiváló házimozira vágynak, azok a Creative S750-et válasszák. Nem véletlenül. Gondolom Te sem véletlen váltottál S750-re. :Y

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#604) Źşë'


Źşë'
addikt

végre megvan a speaker szett :D és lenne pár kérdésem kapásból, vettem hozzá egy xifi aranyozott csatis pro hangkarit es azt szeretnem kerdezni /hatha vki tudja-remelem :D/ hogy van e neki vmi specko beallitasa - előre elkészített eq-ja, mint anno regi sb live audio hq progiban... ill. mit erdemes meg finomitani a cuccon? előre is köszi a helpet!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#605) Borisz76 válasza Źşë' (#604) üzenetére


Borisz76
veterán

Grat. Jó egészséget a "CUCC" használatához !

Első és talán legfontosabb :
Az EQ használata.......személyfüggő. Mindenkinek más a hallása, más az izlése.
DE 1 biztos :
Alapból annyi basszus van a cuccon ,hogy javaslom vegyél vissza belőle !!!
Az EQ-nál le tudod húzni és utánna el is lehet menteni a kívánt beállítást valamilyen néven.

Az igazán "Hi-Fi B.zik" az EQ nem ismerik....... :Y ( Még rímel is :)) )

A kártyád driver-programját nem ismerem de biztosan van benne 1-2 állítási lehetőség.
Néz / hallgasd végig egy olyan zenével amit ismersz és tudod ,hogy hogyan kell / kellene szólnia.

Én személy szerint MIKE OLDFIELD - TUBULAR BELLS 2 -es albumát szoktam erre a célra hasznlni. Ha nem is referencia-minőség de az biztos ,hogy remekül szól.

Mégegyszer sok sikert hozzá !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#606) Źşë' válasza Borisz76 (#605) üzenetére


Źşë'
addikt

köszi szépen :) nagyon eros a mely tenyleg, a "lelkebol" szol, a hangkari progijait bujtam es a kezi allitast megtalaltam, ill eaxnal vannak samplek, majd még tuzetesebben atvizsgalom. Amugy tenyleg volt sulya :D durvan nehez xD nem is gondoltam volna :Y

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#607) funda55


funda55
csendes tag

Sziasztok!
Nos sikeresen összeált a cucc Popcorn A-100 lejátszó Gigaworks S750 szett és DDTS-100 dekóder, amiért külön köszönet Mocimanonak. Teljesen korrekt és segítőkész volt végig. Kössz még egyszer!
Első tapasztalatok a Logitech 5500-hoz hasonlítva:
Tesztlemez: Black Hawk Down Blue-ray DTS hangsáv
A Creative lényegesen több részletet hallat főként a magasabb tartományokban. A középfrekvenciák rendben vannak, a magasak és a mélyek nem szorítják a háttérbe.
Kis hangerőn is tiszta, kiegyensúlyozott, dinamikus a hangkép.
A mélynyomó basszusa nekem jobban tetszik, bár ez szubjektív.
Nincs villanykapcsoló "efekt".
Valahogy végig az volt az érzésem, hogy nem egy ketegória a kettő.

Ha jobban néznék ki... kiesnék az ablakon.

(#608) atomiapa válasza funda55 (#607) üzenetére


atomiapa
csendes tag

Hello!
Nekem 2003 óta van meg az S 750 + DDTS 100 decoder. (129+39= 168 ezer Ft volt)
Csak megerösíteni tudom, hogy gyönyörűen szól, ezért eszem ágában sincs lecserélni.
A nappaliban házimozizásra és zenehallgatásra használom és mindkét feladatnak tökéletesen megfelel. Van néhány DVD-A lemezem, fantasztikusan szólnak. Én még lakásban nem hallottam ilyen zenei hangzást.( mintha jelen lennék a koncerteken, csak a szemem kell behunyni)
Természetesen a TV-t (50 colos 1280x720) is ezzel erősítem a saját hangját meg kikapcsolom) meg az SD satelitet (Dreambox 7020), meg a HD satelitet ( Kathrein 910) is.
És most szaporodott a dolga, mert összeraktam Tomi fiammal egy gyönyörűséges HTCP-t SilverStone LC 20-M alapokon mellyel 63. szülinapomon lepem meg magam hamarosan... Most már nem csk a 720p és 1080p mkv-t nézegetem, hanem a Blu-Ray és HD-DVD-ket is. (ezeket persze kiírni még nem tudom) A vinyóra gyűjtöm és onnan is játszom le.
Egy érdekesség: azt hittem, hogy amikor megérkezik hozzám a Bu-Ray és a HD-DVD, akkor majd kénytelen leszek lecserélni az S 750-t, mert nem fognak működni a HD-s hangformátumok. Azt még mindíg nem értem, hogy miért, de tökéletesen szól a DTS-HD, HD Plusz, pedig optikain van összekötve, és ugyebár az S750 ilyen decodolást nem tud.
Egy a lényeg, gyönyörűen szólnak ezek is, és az S750-t mégsem kell lecserélni.(sajnáltam volna)
Elnézést hogy fogadatlan prókátorként belekotyogtam a beszélgetésbe. :((

(#609) Borisz76 válasza atomiapa (#608) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Szerintem meg a hangszórókészlet maradhat és CSAK a DDTS100-as dekódert kell lecserélni valami hasonló de újabb verzióra ami támogatja az új hangformátumokat amik a HDDVD-n illetve a BD-lemezeken lesznek/vannak.

Hangformátumokról bővebben : [link]

S ha jól megnézed a 2. oldalon a táblázatot akkor látszik,hogy 8 hangszórós hangformátumok....tehát az S750-es erre még kifogástalan....csak a dekóder nem ismeri őket :(

Ez van sjnos.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#610) Digitalis válasza funda55 (#607) üzenetére


Digitalis
senior tag

Azért tucc-tucc zenéhez, (szódával) jó a Z5500-is. ;]
A Gigaworks finom részletei és reprodukciója a végfokonként duplatranyos linear-hybrid B.A.S.H pioneer erősítőnek, a kitűnő titán csipogóknak és a hat(!!!) vezetékes mély sugárzónak is köszönhető. ( hangszóróit az elismert Cambridge Soundworks cég gyártja, mely híres a nagy koncertek minőségi hangosításáról.) Valamely tesztben a gyári SNR:99db helyett 112db volt a THD:0.1%, ( Z5500 torzítása 10% pont 100 szorosa az S750-hez képest) A 20hz-40khz-et igaz nem 3, hanem +-6db-vel hozta de hozta. Azért ez nem semmi egy ilyen cucctól. Halkan is dinamikus és perfekt. Alapzaja normál inputról(pl DVD-A lejátszó) bármilyen hangerőn nulla. Tényleg nagyon ott van.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#611) Digitalis válasza Digitalis (#610) üzenetére


Digitalis
senior tag

nem kicsit brutál...

[Gigaworks mélynyomója] :Y

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#612) atomiapa válasza Borisz76 (#609) üzenetére


atomiapa
csendes tag

Hello!
Hát éppen erről beszéltem, hogy legnagyobb meglepetésemre, de nem kell lecserélnem a DDTS-100-as decodert, mert a HD-DVD HD-s hangformátumai tökéletesen megszólalnak.
Na ez az , amit nem értek.
Vagy talán az alaplapi hanagcsip kódolja ki?
De akkor meg hogy megy át, mert csak digit.optikaival van összekötve.
Az alaplapnál a következő infó van, talán ez a rejtély kulcsa?
Alaplap: GIGABYTE X38-DS5
ALC 889A with DTS Connect enables high quality Full Rate Lossless Audio end support for both Blu-ray end HD-DVD.

(#613) Źşë'


Źşë'
addikt

ha upmixelem a hangot akar 5.1rol akar 6.1rol akkor nalam a jobb oldalso csatorna nem szolal meg, hanem a melynyomoban dünnyög. ha 5.1rol megy at 7.1re akkor 2 hangszoro esik ki, ha 6.1rol akkor meg 1 hangszoro nem szolal meg, mi lehet az oka?

visszaolvasva volt ilyen jellegu hiba de mitol lehet? rosszul allitottam ossze a hangfalat?! mert hangkarin tuti jol van rajta, amugy meg kulon tesztelve szol mind1ik hszoro, csak upmixelve ugy szol mintha 5.1 lenne az 5.1 es 6.1 a 6.1 :s

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#614) Źşë'


Źşë'
addikt

arra is gondoltam hogy a hangkari hardveresen felkeveri 7.1re ezert nem kell neki upmix?! kezelesi utmutatojaban irja is hogy melyik hangkarinal nem kell upmix, anno masik 5.1 nel akkor volt ez a hiba mikor rosszul kotottem ra a hangkarira, szoval most mi az igazsag?:D

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#615) Tomahawk_ válasza Źşë' (#614) üzenetére


Tomahawk_
csendes tag

Na éppen ezt akartam írni, hogy nekem meg megjavult a nem szól a rear side right-om!!!!Annyit tettem,hogy felinstalláltam a magyar XP-t!Ugyanakkor én is megfigyeltem az általad leírt "problémát"!Eskü, jobban szól most, mint angol xp-vel, na ez mi lehet?Huh örülök,hogy nem kell szervízbe vinnem a cuccot...csodálkoztam volna mondjuk,mert nálam még fél hangerőnél sosem kapott többet.Ha valami okosat kitalálsz rá értesíts kérlek!Köszi!Üdv!

(#616) Foglalt név válasza Źşë' (#613) üzenetére


Foglalt név
addikt

A jobb hátsó nekem is volt, hogy elszállt, de nálam kontakthibás volt :(

Ha 5.1-ről keversz fel 7.1-re, de közben 7.1es a kimenő jeled(pl. audigy zs és vlmi értelmesebb lejátszó pl. powerdvd), akkor szokott hasonlóan érdekes tüneteket produkálni :U

(#617) Borisz76


Borisz76
veterán

Feltételezzük ,hogy az összes hangszóró kifogástalanul üzemel akkor csak a PC gond jöhet szóba : Driver nem megfelelő , beállítások nem stimmelnek....stb.

Érdekes módon nekem ilyen jellegű hibám csak az első alkalommal - összeszerelésnél - akadt mert nem megfelelő helyre csatlakoztattam a gép hátuljánál a kis jack-dugókat. Kicsit összekeveredtek a hangszórók :)

De pontosítottam és azóta sem piszkálom. Bár rendszert azóta ( 2-3 év ) már többször is pakolam a gépemen....újat.

Sikerült szereznem egy jó kis demó anyagot : Dolby - The Sound of High Definition 6.3Gb

Na ezzel már remekül lehet hallani a különbségeket. Aki tudja szerezze be !

Ezen már van 7.1-es hang több formátumban is ! [link]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#618) Csaba666


Csaba666
csendes tag

Hali Midnenkinek!

Az lenne a problémám, hogy tengap este még múködött a hangfalszett, viszont ma reggel amikor bekapcsoltam, csak nyekergett. Ha leállítottam a zenét, akkor magas hangon búgott, és ha kikapcsoltam és utána megint be, akkor abbahagyta a búgást(nyekergést), viszont ha megint hang került rá, ugyanezt csinálta. Nem a rendszerem a hibás, rádugtam a vezérlőjére mikrofon porton keresztül az MP3 lejátszómat, és ugyanezt csinálta. Viszont ha fülest dugtam rá, akkor szólt szépen.

Szóval lehet hogy valami a mélynyomó elektronikában szállt el?
Esetleg lehet azért nem jó a hang, mert a mény hangszó ment szét és ez befolyásolhatja a többi hangszóróra jutó kakaót?

Ha valaki tud segíteni, kérem írjon, mert MEGŐRÜLÖK!
(esetleg vigyem el szervízbe, érthetnek hozzá?)

Előre is köszi a segítségeket: Csaba

(#619) Borisz76 válasza Csaba666 (#618) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Javaslatom : Próbáld végig az összes bemenetet !

Ne pc-ről hanem mondjuk cd lejátszóról. Mivel a cd-nek sztereó kimenete van ezért 4 variáció van hátul ahová kötheted.
( Jobb és bal , Jobb oldal és bal oldal , jobb hátsó és bal hátsó , center és sub ) Ha mindenhol jól szól akkor a cuccos rendben ! Ezesetben a pc-ben kell keresni a hibát.

Ha a próbánál is "szarul" szól akkor valami gubanc van mélynyomóba épített erősítővel vagy a kis vezérlődobozban található elektronikával.

Bár amit írtál : "magas hangon búgott" az sajnos nem ad okot a reménykedésre.

Sorry :((

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#620) Csaba666 válasza Borisz76 (#619) üzenetére


Csaba666
csendes tag

Szétszedtem, és a végfokkal nincs baj:lehúztam az előerősítő kábelét, és nem zúgott. Valszeg az előreősítőben ment el valami.... :-(

És nem tudsz esetleg egy Creative szervízt?

Köcce: Csaba

(#621) Borisz76 válasza Csaba666 (#620) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos nem tudom ,hogy hol javítanak hivatalosan ilyesmit....

Pedig most a Google-t is segítségül hívtam :)

Én egy PC boltot üzemeltető barátomtól vettem újonnan a cuccot.
Ha gond lesz vele majd neki adom vissza.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#622) Csaba666 válasza Borisz76 (#621) üzenetére


Csaba666
csendes tag

Értem, én sem találtam semmit Google-n. Még a Creative-nak is írtam, de semmi...

Azért köszi!

Cs

(#623) kraken


kraken
tag

Esetleg nem akar ilyet eladni valaki :C

(#624) Borisz76 válasza kraken (#623) üzenetére


Borisz76
veterán

Majd eladom ha lesz nagytesója neki.......mondjukk 13.1 vagy 15.1 :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#625) Digitalis válasza kraken (#623) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem, aki az S750 zsír újan vette, és tudatlanul nem hajtotta szét különböző gyilkoló teszt progikkal, az nem fogja eladni a Creative-ot. Komponensekből összeállítani és hozni az S750 minőséget, ( THD= 0.1% , shd:99db, THX, 7.1, Két utas/keresztváltó/ titánium tweeter, 25hz-40khz CambridgeSoundworks hangsugárzók, Mosfet végfok stb..) legalább fél milla lenne. :)) Ez nem az egy utas 10% THD-s pukkanós logitech minőséget képviseli… Mint ahogy többen leírták ez egy más világ, össze sem lehet pl. a döngő, grízes, pufogó Z5500-nel hasonlítani.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#626) Florens válasza kraken (#623) üzenetére


Florens
tag

Néha-néha szokott lenni. Én is innen vadásztam az enyémet.

(#627) kraken


kraken
tag

Úgy néz ki holnap megyek eme drágaságért :C Amúgy lehet hogy lesz ott több db is kb féláron ha sikerül ,érdekel valakit ?:K

(#628) Źşë'


Źşë'
addikt

en is viszonlag olcson vettem, vadi uj webshopbol. nehol nezem 110kilo :D azert az mar irrealisan sok! nem adnek ki annyi penzt ra en az biztos, persze nagyon jo cucc, csak az mar túl sokk =)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#629) kraken


kraken
tag

Hát srácok megvettem a cuccot,hát ez bazi nehéz.Remélem tényleg olyan jó mint amilyen nehéz :DD Ha valakit érdekel van még egy szett(garanciális és jó áron)Írjatok mihogy állítsak be rajta mer elég láma vagyok :K Szivesen fogadok minden tanácsot :R

(#630) Borisz76 válasza kraken (#629) üzenetére


Borisz76
veterán

Beállításhoz ajánlat: [link]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#631) kraken válasza Borisz76 (#630) üzenetére


kraken
tag

Srácok milyen hangkarit érdemes venni hozzá,érdemes-e valami jobb minőségüre költeni.Tudtok-e valami oldalt ahol erről a cuccról írnak pld a hangfalakat hová hellyezem stb.előre is köszi :DD

(#632) Źşë' válasza kraken (#631) üzenetére


Źşë'
addikt

Nekem is friss még a cucc, en ugy vagyok vele hogy megvarom az uj butort a szobamba es csak akkor rendezem el, addig nincs ertelme. A legjobb ha minel nagyobb szobaba teszed, ekkora eronek kell ter. En ugy gondoltam h a hangkarin nem eri meg sprorolni eppen ezert vettem egy Sb X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro hangkarit, ennek aranyozott a csatija es jofele :D meg vok vele elegedve.

Amugy nektek be van kapcsolva a fokapcsolo folyamatosan (hatul a billenokapcsolo)? En nem merem, mert hatha baja lesz igy mindig aramtalanitom a cuccot, tovabba ha bekapcsolom akkor mindig 4es hangeron indul, lehet ez a default :) meg igy 4esen eleg jol szol mar uh feljebb nem is nagyon szoktam allitani.

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#633) Huawei


Huawei
tag

Hy!

Nekem is van egy Gigaworks S750-es cuccom és az a problémám vele, hogy amikor feljebbveszem a hangerőt (kb 5-6 led világít) elkezd pattogni-recsegni az egyik csatorna. Nem olyan mit amikor torzít, hanem mintha nem érintkezne vagy nem tudom. Volt már olyan is amikor fogta magát és egyszerűen kikapcsolt. Kikapcsolás előtt mindig recseg egy ideig. Creative Audigy 2 ZS hangkártyával hajtom mert notiról megy. Valaki nem tud valami okosat mondani ezekre a tünetekre?

Én az erősítőre gyanakszom, bár nem értek az ilyen dolgokhoz.

(#634) Borisz76 válasza kraken (#631) üzenetére


Borisz76
veterán

Hogy milyen hangkarit....hát minél jobbat :) Ha nem sajnálod rá a pénzt.

Én az alaplapi 7.1-el hajtom , nekem az is megfelelő. Nem vagyok nagyon "vájtfülü" :D
Meg bérházi szobába...még sok is. A kisfiam miatt pedig nem nagyon szoktam bömböltetni :)

Ha venni akarsz akkor valami Audigy ZS vagy jobb jöhet szóba. Mindenféleképpen 7.1-es karit vegyél mert az tudja kihasználni a cuccost. Bár a filmek , játékok többsége 5.1-es hangú de azok is fejlődnek...... ( Pl : Az új HD lemezeken ( Blu-Ray Disc ) már létezik 7.1-es hang több formátumban is. )
Bár ezek még drágák de idővel lemegy az ára és akkor - ha veszel - legalább a hangcuccot nem kell emiatt külön fejleszteni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#635) Borisz76 válasza Źşë' (#632) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, érdemes a cuccot minél nagyobb szobába pakolni ha lehet ...egy méretes LCD TV társaságában :) Berakod a cuccot a TV alá/mellé. Rádiós billentyűzettel és egérrel pedig 2-3 méterről nyomod a Crysis-t :) ........na már megint a bilibe lóg a kezem :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#636) Źşë' válasza Borisz76 (#635) üzenetére


Źşë'
addikt

fuhh hat szo szerint, nagyon faintos lenne ultran hd tvn crysissal tolni :D na meg a tobbi gameval is ami nextgenes cucc!! kéne egyet venni =) es ami a legfontosabb lehet mar egesz jo arban kapni full hdt! ...es ez csak jobb lesz!!! :Y

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#637) kraken


kraken
tag

Van egy olyan gondom hogy számítógépről szeretném nézni a dvd-ét de sajnos nem működik megfelelően.A cucc s-videóval van összekötve,már megjelent a tv-én a számítógép de az egész olyan elmosódott és a tv-én csak a monitor egy része látszik.Van erre valami progi?Mert az nvidia programjáról csak így tudtam beállítani.Ell lehet érni számítógépről is azt a minőséget mint az asztalidvd-ről,mert ha nem akkor nem szenvedek tovább a számítógéppel.vagy mit hogy állítsak be az nvidia programján?

(#638) Borisz76 válasza kraken (#637) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt a topic-ot nézd meg : [link]

Remélem ott tudnak segíteni...mert ez a topic másról szól.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#639) kraken válasza Borisz76 (#638) üzenetére


kraken
tag

Köszi,megoldódott .Kezdem megkedvelni az s750 :C

(#640) Huawei válasza Huawei (#633) üzenetére


Huawei
tag

Senki sem tud segíteni? :(

(#641) Źşë' válasza Huawei (#640) üzenetére


Źşë'
addikt

sajnos nem nagyon, bar tippem azert van, lehetseges h vmi vezerlo aramkor van oda, azert kapcsol ki magatol ill recseg... visszabb még jopar postal emlekszem arra vki irta h a nagy hangerotol vmilyen ic labai elferdultek es ez vagta haza a cuccat. Lehet h nalad is hasonlo hiba merult fel, nezesd meg olyannal aki ert hozza v keress vmi szervizt (en szemely szerint nem tudok markaszervizrol, de ha visszaolvasol talan talalsz pontos cimet v megkerdezed a tobieket h ok hol javitattak) remelem mihamarabb megoldodik a problemad!

Üdv.: Źşë'

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#642) kraken válasza Huawei (#640) üzenetére


kraken
tag

Nos nekem van egy ismerősöm aki foglalkozik ilyenek javításával,szerintem beszéld meg vele. :K a telefonszáma:06 30 830 9429.Ha esetleg sikerül légyszi írjál :C

(#643) Borisz76 válasza kraken (#642) üzenetére


Borisz76
veterán

Óvatosan.....

Maszek szerelőt csak akkor ajánlok ha már nem garis a cucc.
Ha garis akkor oda vidd vissza ahonnan vetted.

Én így csinálnám de nem ismerem a részleteket.

Mondjuk nekem is van egy jó ismerősöm aki zenekari erősítéssel / hangosítással foglalkozik. Épített már nekem hangfalat és erősítőt is amivel több szabadtéri koncertet is hangosítottunk. Mondjuk azokban a ládákban ( 4 db ) 18"-os ( 46 cm ) 600 watt/db keményfelfüggesztésű hangszórók voltak, reflex ládában !!! Na az ütött SZÓ SZERINT !!!
Nyitott ablaknál csuma hangerőn 500 méterrel odébb a kocsmából átjött a tulaj ,hogy hangos :) A szemben lakó néni LEERESZTETT REDŐNYNÉL SEM hallotta a tv-adást :)
Az emeleten meg mozgott a betongerenda a lábam alatt....

.....régi szép idők :D

Bocs az offért !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#644) kraken válasza Borisz76 (#643) üzenetére


kraken
tag

Ez a srác egy számítástechnikai cégnél dolgozik és tőle vettem az s750 :C És én úgy tudom hogy ezek szervizelésével foglalkozik,szerintem egy telefont megér hogy érdeklődjön.Persze ha garanciális akkor próbálja megoldani ezen belül.Szerintem ha ilyen egyszerü lenne akkor nem a ph-án kérne segítséget.Sajnos jobbat nem tudok :(

(#645) Źşë'


Źşë'
addikt

nalatok is 4 led vilagit mikor bekapcsol a szerkezet? nem mintha baj lenne, csak kerdem =)
nem ide tartozik de megkerdem, nem tudja veletlen vki h mikor jon ki a 9800gtx? valaszokat elore is koszonom, es bocs az offert ;)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#646) SZULTA válasza Borisz76 (#635) üzenetére


SZULTA
tag

hello all!
figy és annak az lcd tv nek nem lenne rossz a minősége? a felbontás miatt? én inkább vennék egy 30 colos moncsit amit megis vettem vx2835 öt és azon legalább jo a felbontás :S nem?

(#647) Źşë' válasza SZULTA (#646) üzenetére


Źşë'
addikt

lassan mar elfogadhato arban lesznek a full hd tvk, akkor lesz erdemes beruhazni egyre, en szandekozok is majd, 42" full hd-t (full hd felbontasa 1920x1080 :Y ami egesz szep! foleg ha vki filmre gondol !). net stb-re meg jo a pici monitor is, ha hd filmeket ill nextgen jatekokat akarsz nyomatni akkor sztem min egy 42"os de a tied sem rossz azert, elfogadnam : ) nekem 15" utan jott egy 19es es megvaltas volt! :D

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#648) Borisz76 válasza Źşë' (#645) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen általában 4 led világít...ez az alapbeállítása.

VGA-ról nm tudok mit nyilatkozni....egy biztos brutális teljesítménye lesz :K

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#649) Borisz76 válasza SZULTA (#646) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Öcsémnek van 1 Samsung 82cm-es LCD TV-je 2 éve ( HD-Ready 1366*768 ) és kifogástalanul lehet látni rajta mindent. PC-ről közvetlenül hajtja....tehát nem másodlagos megjelenítő.
Nagyon jól olvashatóak a weboldalak, szépek a HD filmek és játékra is tökéletesen alkalmas. Kb 1 méteres "távolságból" nézi mert előtte van az íróasztalon. Tervezi ,hogy nagyobb 110-120 cm-es FullHD ( 1920*1080 ) felbontású készüléket szerez be..........FANATIKUS :D
Bár ha full HD-ben azaz natív felbontáson aarja hajtani a pc-t akkor egy ősebb VGA-t is be kell szereznie majd.......

Én még várok a vásárlással mert se lóvém sem kedvem nincs veszekedni a párommal :O

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#650) SZULTA válasza Źşë' (#647) üzenetére


SZULTA
tag

szoval akkor a vx2835 el sem járok rosszul ugye? :)
jövőhéten itt lessz amugy 160k ba fog kerülni...ami ha ugy nézzük nemisroxx mert a 32 colos lcd tv-k vannak ilyen árba de ugye hát annak 1366x768 a felbontása ami ilyen nagy méretbe már elég kicsinek számít ... söt még ha ugy nézzük a 28 colos hoz is kicsi a 1920x1200 felbontás...nameg egy olyan full hd tv azér mégis csak többe kerül...
True 1080p with HDMI for HD quality video ez nem full hd? :S nem vágom ezt a hd nem hd dolgot :) azt tom h nagyon király képet ad azt kéx :D :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.