Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Florens válasza Bastee (#550) üzenetére


Florens
tag

Hali!

A tápkábel csatlakozójának aljánál van a biztosíték. Azt megnézheted nem olvadt-e el benne a szál. Ettől még nem hinném hogy garanciáját veszti a cucc. Ha a biztosíték mégis jó, akkor mindenképp vissza kell vinned garanciába.

A kis zöld LED sem világít a hátoldalon?

(#552) Bastee válasza Florens (#551) üzenetére


Bastee
tag

Nem a kis zöld LED sem világított. Tegnap írtam egy e-mailt a boltnak ahol vettem, és ma már fel is hívtak. Mindent elmagyaráztak, és megtaláltam a biztosítékot is. :) Valóban úgy tűnik az a baja. Bár nem olvadós biztosíték van benne, hanem üveg, és teljesen szét volt robbanva. "Aranyos volt" a mélynyomóból kirázogatni. Már csak be kell szereznem pár új biztit. Amúgy ha rendszeressé válik a dolog akkor azt mondták mégis küldjem vissza mert esetleg valamelyik szatelit is okozhat ilyet, esetleg lehet zárlatos stb. Na de remélem nem lesz ilyen probléma. Amúgy köszönöm a segítséget!!!

(#553) Źşë' válasza Bastee (#550) üzenetére


Źşë'
addikt

szerintem mindenképp vitesd vissza, ha garis! irsz nekik egy mailt és lekuldik a futart. sajnos van ez igy foleg ilyen idoben, nalunk pl még mindig nagy a ho meg fuj a szel es naponta kb 20x megy el az aram :s eleg tré hogy még mindig vannak iylenek 2008ban... az en s750em meg mindig nem jott meg sajnos :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#554) Bastee válasza Źşë' (#553) üzenetére


Bastee
tag

Hát a visszafutározás nem kis pénz, így előbb biztosítékcsere lesz (ha minden jól megy, holnap veszek párat) utánna meg majd meglátom. De remélem nem lesz vele ilyen gond sűrűn! Amúgy a kedves áramszolgáltatók tényleg nincsenek a helyzet magaslatán! Ellenben a boltnak ahol vettem gratulálok, mert gyorsan segítettek, és tudták miről beszélnek! Ez nem mindennapi volt már pár csalódásom...

(#555) Źşë' válasza Bastee (#554) üzenetére


Źşë'
addikt

omg, mikor irtam a valaszt neked akkor még a masik 2 hsz nem volt ott :D Olvastam mar jopar hszt a hangcuccrol es meglepoen sok gond akadt vele, remelem h ezek nem tipushibak, nekem most egy jazz speakers 5.1em van 5 éve vettem és hűségesen szolgál a mai napig. amugy nagyon meg vagyok elégedve vele, csak már nem mai darab es kellene egy uj a helyére. Mikor elmegy az aram szoktam hallani ilyen kis pukkanasokat mint anit te is irtal /mikor bekapcsol/, de hal isten ez nem szall el, az unnepek alatt rengetegszer ment el a villany, pl tegnap is vagy 10percenkénet :/ igy hat nem is gepeztem inkabb. Csak mikor ez tortenik az ember tanacstalan h na most akor kihez is forduljon, es ez nagyon kellemetlen, en is voltam mar ebben a helyzetben es nem szeretnek meg 1x :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#556) xcbiker válasza Źşë' (#555) üzenetére


xcbiker
addikt

Nálam tökéletesen megy már jópár éve a Gigaworks s750 a DDTS100-al együtt. Mindemellett van még egy Megaworks 250D 2.1-es is és az is jó.

Ha ennyire bizontalan a hálózatotok, akkor én a helyedben vennék valami jóféle szünetmentest.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#557) Bastee


Bastee
tag

Pfúúúú... Nagy a baj! Beszereztem a kellő biztosítékot, de azt azonnal ki is olvasztja! Na most T3,15AL 250V típusú kell bele, de létezik F előjelű is. Az F-es azonnal kiolvad, a T-s meg szétrobban(!) és elég macerás kisepregetni. Szal valami baja van a kis drágaságnak. Addig is vettem 4.300Ft-ért egy Labtec Pulse 285 2.1 cuccot. :) 7 szatelit helyett 2 és nem 70W/db hanem 2W. A mélynyomó meg nem 210W csak 4W. "Alig észlelhető a külömbség" Kb. mint amit a számok mutatnak! Úgyhogy a cumó hamarosan megy vissza gariba, aztán leírom majd mi történt remélem 2hét alatt megoldódik a dolog!

(#558) Florens válasza Bastee (#557) üzenetére


Florens
tag

Akkor ott valami bazi nagy zárlat lehet!

(#559) Borisz76 válasza Bastee (#557) üzenetére


Borisz76
veterán

Jaj.......csúnyán viselkedik a kedvencünk :O

Nem szép tőle :(

Sok sikert és kitartást a garanciális ügyintézéshez........
ha van még rá gari :F

Bye.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#560) Bastee válasza Borisz76 (#559) üzenetére


Bastee
tag

Persze hogy van még nincs 2 hónapos a kicsikém!

(#561) némpáncélató


némpáncélató
csendes tag

Most vettem egy ilyen hangszórót. Előtte Logitech Z-5500-am volt. Hát, mit ne mondjak, ég és föld a kettő. Minden tekintetben jobb az S750. 20 centis membrán ide, vagy oda, sokkal szebb mélyeket lehet belőle kipréselni. Nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#562) xcbiker válasza némpáncélató (#561) üzenetére


xcbiker
addikt

a logitech és a creative közötti difit én is ebben láttam.
a Cerative méllye: búg
a logitech-é: döng

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#563) Borisz76 válasza xcbiker (#562) üzenetére


Borisz76
veterán

Elég nehéz jól beállítani az S750-en mélyhangjait.

Nállam amúgy is sarokban van és az még rátesz egy lapáttal.

De nagyot "döng" az biztos.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#564) xcbiker válasza Borisz76 (#563) üzenetére


xcbiker
addikt

nekem az tetszik, ha búg a mély.
Az a jó a creative-ban hogy halkan is szépen szól.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#565) Źşë'


Źşë'
addikt

pfu ne kinozzatok mar :D nem birom kivarni mire megjon...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#566) Borisz76


Borisz76
veterán

Nekem midössze 1 dolog nem tetszik a kicsikében.

A ládához kötött "távvezérlő" amin van a ki/be-kapcsoló valamint a hangbeállításokat is ott lehet nyomkodni ( Center-, Sub-, Hátsó-, Oldalsó-hangszórók erőssége , illetve az 5.1-->7.1 és 6.1-->7.1-es átváltó )

Szóval beállítom ahogy nekem megfelelne. Élvezkedek.
Kikapcs.
Bekapcs után néha mintha "reset-elné" magát mert visszaáll alapbeállításokra.

Szeretm ha a Center kicsit hangosabban szól mert akkor jobban értem a filmközbeni párbeszédeket. Csak néha visszaáll alaphangerőre az összes csatorna és állíthatom megint be.Ez egy kicsit zavaró de nem veszélyes.

Másnál van ilyen gond ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#567) némpáncélató válasza Borisz76 (#566) üzenetére


némpáncélató
csendes tag

Nálam ilyen probléma nincs. Viszont a távirányító kritikán aluli. Max egy méterről működik, akkor is csak úgy, ha pontosan célzok. De ez a legkevesebb. A hangja kárpótol mindenért. :D Más valami: Audigy 2 ZS Notebookkal használom, és gondoltam, milyen jó lesz stereo surround (stereo x3) módban zenét hallgatni, de tévedtem. Eltűnnek a magasak, sok a közép, mélyközép. Így hát maradt a stereo. Nincs akkora hangerő, viszont csodaszépen szól. Van esetleg valakinek ötlete hogyan tudnám meghajtani a többi hangszórót is? Előre is köszönöm.

(#568) Tomahawk_


Tomahawk_
csendes tag

Sziasztok!Olvastam itt valamelyikőtöknél hasonló problémát, hogy jobboldali hátsó hangszórója elmegy néha.Nos, nekem a jobbos oldal(side right megy el néha, de rendszeresen.Amikor felteszek egy friss XP-t, akkor működik minden rendben, de pár nap után jelentkezik ez a probléma!Mután én is gyanakodtam valami codek, vagy driver dologra, így semmilyen codek, vagy driverfrissítést nem rakok rá, csak a gyári Audigy 2Zs drivert használom a telepítő cd-jéről, mégis előjön ez a hiba.Bosszantó dolog, kezd meginogni a bizalmam a cuccban...egyébként sosem hajtottam túl..könnyű élete volt, van nálam a topic témájának! :R Van valakinek esetleg valami ötlete, hogy mi okozza nálam ezt a problémát?
Köszönöm!

(#569) Borisz76 válasza Tomahawk_ (#568) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem sohasem volt ilyen gondom.
Igazából fingom sincs :DD

Talán más ? Remélem megoldódik ! :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#570) Tomahawk_ válasza Borisz76 (#569) üzenetére


Tomahawk_
csendes tag

Mindegy, köszönöm azért,hogy elolvastad!Várom,hátha valaki szállít rá megoldást!Üdv!

(#571) Tomahawk_


Tomahawk_
csendes tag

Nos, most már úgy sem szól,hogy újratettem az XP-t, tényleg nem tudom mi a fene lehet vele?!Már szétszedtem...a hátlapot lekaptam, hát sokkal okosabb nem lettem!Nem tudtok esetleg valahol szervízt, ahol foglalkoznának ezzel a kütyüvel?Még ha egyszer is akár felhangosítottam volna úgy igazán a másfél év alatt...de nem!:-)Köszi!

(#572) Źşë' válasza Tomahawk_ (#571) üzenetére


Źşë'
addikt

igaz nekem most egy sb live 5.1em van, azt tapasztaltam drivernél mikor leellennorzom h milyen a hangfalak kiosztasa /left, right, center... sb/ akkor nalam meg az a reakcioja hogy elmegy a beallitott ertek, es utana az isten szerelmeert nem szol szepen (sokkal rosszabbul- recsegve szol). Ami a plane h nem tom visszaallitani, csak hangkari driver reinstallal. Másik hangkarival probaltad mar, ill masik gepen?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#573) Tomahawk_ válasza Źşë' (#572) üzenetére


Tomahawk_
csendes tag

Próbáltam,de csak 5.1-es a hangkártya az alaplapomon...azzal működött, de ott meg ugye nincs "side right", csak "rear right"...az meg jó volt!Remélem tényleg nem romlott el, bár már néha sem szól..lásd felpakoltam új XP-t új drivert és kussol!:-(

(#574) Tomahawk_


Tomahawk_
csendes tag

Most feltettem egy unofficial Audigy 2 ZS drivert...azzal a DVD audio demohang működik, de a hangszórótesztnél a jobbos oldalhangszóró nem szól...többi tökéletesen!

(#575) Tomahawk_


Tomahawk_
csendes tag

Mégegy érdekesség, hogy nem teljes mértékben szállt el az a csatorna, aminek az is a jele, hogy a upmix gombot benyomom a vezetékes távirányítón és 6.1-7.1-re állítom,akkor jön hang a side right-ból is...de ha akár úgy is hagyom...tesztnél semmi ott csendben marad.

(#576) Eagle1


Eagle1
csendes tag

Sziasztok!

Ket kerdesem is lenne itt a szakikhoz :)

Eloszoris, en kb 3 eve hasznalom a hangfalakat, nagyon meg is vagyok elegedve vele, viszont tegnap szerintem szetment valami az erositoben, mert az osszes hangfalam zug-recseg mint az allat! Ha mp3 lejatszot kotok be, akkor is ez van szoval nem a hangkartyam csinalja ezt a produkciot :( Van valami otletetek hogy mi lehet a gubanc? Leven hogy kb 3 eves mar nem garis az biztos...

Kov kerdes a DDTS-100... hol lehet ilyet meg kapni??? Sehol sem talalok...
Szivok rendesen, hogy a tetves audigy 2 zs, nem akar jol menni a kimeneteken vista alol, dongolom az optikai osszekotes az jobban sikerulne. egyszeruen driverekkel szerintem nincsen megbaratkozva a vistam :( illetve ha lenne jo kis dekoderem, akkor nem is csak a pc-hez hasznalnam.

Volt valakinek meg gondja vista+audigy 2 zs-vel? Egy kis segitsegnek orulnek :) jelenleg alaplapi integralt kartyarol hasznaltam, ami eleg suxxx...

koszi!

(#577) Borisz76 válasza Eagle1 (#576) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

1. Valószinüleg kifingott az erősítőd..... Sajnálom.

2.
A Creative bemutatta első önálló dekóderét, a DDTS-100-ast.
A DDTS-100 a legmodernebb technológiákat sorakoztatja fel; összekapcsolva egy 5.1-es, 6.1-es vagy akár egy 7.1-es hangfalrendszerrel a térhatású hangokat Hi-Fi minőségben szólaltatja meg. A készülékre akár nyolc olyan eszköz csatlakoztatható párhuzamosan, mint például asztali DVD-lejátszó, CD-lejátszó, játékkonzol vagy MP3-lejátszó.
A Creative új termékével ideális szórakoztatóköpont építhető ki. Funkciói az infravörös távkapcsolónak köszönhetően akár távirányítva is vezérelhetők. A Creative DDTS-100 2003 december közepétől lesz kapható Európában 149 eurós áron.

Mint látod a dekóder már nem mai darab.
Próbálkozz itt a PH oldalán egy bazárban ( PL : Gianni bazárja ) remélhetőleg tud szerezni. Másik megoldás, hogy adsz fel hirdetést amiben leírod ,hogy mit KERESEL.

Más ötletem nincs.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#578) Źşë'


Źşë'
addikt

amugy nem tudja vki veletlen h nem jon ki uj hangcucc creativtol? qvazi s750 utodja?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#579) St3venson válasza Eagle1 (#576) üzenetére


St3venson
tag

Hali!

Nekem a Windows Update-ben leszedett 1 drivert, és azzal gond nélkül ment a 2Zs-m, bár filmet nem néztem Vista alatt, arra a lejátszót, és a DDTS-100-ast használtam(ott nincs driver hiba). Amugymeg a Vista vmiért nem szereti a 2 Zs-t, inkább a xfi-t preferálná.

Sajna már régóta nem lehet sehol sem kapni hozzád dekódert, énis itt a Ph-n vadásztam.

A másik lehetőség a dekóder helyett ha olyan dvd-lejátszót veszel, amik tudják a hangokat dekódolni.

(#580) Mocimano


Mocimano
csendes tag

SZIASZTOK!

[B]VAN egy JÓHÍREM!!!!! :Y :C
Van egy eladó ddts-100-as dekóderem!!!!
[/B] Trafó és távirányító nélkül, sajnos. :((

Akit érdekel, írjon egy email.t az az6@freemail.hu. -ra, hogy mennyiért érdekli.
Adja meg az elérhetőségét, s megkeresem.

Egyébként 16V AC-s táp kell hozzá. 2 kábel van hozzá tartozékként. 1 decoder/pc-s átkapcsolós, és 1 ami a ládát és ezt a kapcsolót köti össze. A jack/rca-s átalakítót nem találtam meg.

Remélem valakinek így is tudok segíteni ebben a nagy ddts-100-as hiányban.
Várom a leveleiteket.

Üdv.
Mocimanó

(#581) Mocimano


Mocimano
csendes tag

Ja, és elszállt a kapcsolóüzemű tápegységem a gigaworks s750-ben, azért kattog a láda ha kicsit hangosabban szeretném hallgatni a cuccot. Pénteken megy a kicsike a szervízbe. Ott majd jól megorvosolják a drágám porblématikáját. :K
Remélem sikerrel járnak. Nagyon szomorú lennék, ha nem sikerülne megjavítaniuk.

Az, hogy a cucli a ládából langyos levegőt fúj ki, az teljesen normális, mivel a belső elektronikáknál, pl.: a tranzisztorokat egy eléggé nagy hűtőborda hűti, pontosabban hőelvezető funkciója van.
Haverommal a múltkor darabokra szedtük, de sajnos nem találtuk meg a problémát. Az is lehet, hogy a tápot, alul tervezték, s könnyen ki lehet nyírni ha valaki nagyon tartósan megküldi a hangerőt.

Ha valaki el tudja mondani nekem, hogy mire való az az usb csatlakozó, azt megköszönném.

Üdv. mindenkinek.

(#582) Źşë' válasza Mocimano (#581) üzenetére


Źşë'
addikt

"ki lehet nyírni ha valaki nagyon tartósan megküldi a hangerőt." ezt hogy erted egeszen pontosan? orakon át folyamatosan pl kozep állásban? =)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#583) Mocimano válasza Źşë' (#582) üzenetére


Mocimano
csendes tag

Helló Zsé!

Mondjuk, ha a center maximumon van a side és a rear meg 5, v 6 led en van, a sub meg kb. 4led, s így a hangerőt felhangosítod a maximumra, elképzelhető , hogy elszáll egy idő után.
Lehet, hogy túlmelegszik. azért 7*70w+210w mély, nem kevés.Ez termel hőt belül.
Azt hallottam, hogy a kapcsoló üzemü tápok, hamarabb megadják magukat, mint a régi normál tápegységek (plo, vasmagos, tekercses, vagy stb...).
Szzerintem az enyém gyárilag jött le hibásan.
Már szervízben pihen a kicsikém!

Ja, és az is érdekes, hogy nincs a ládában semmilyen ventillátor, ami hűtené a hűtőventillátorokat. Gondolom, hogy a bassreflex nyíláson jön ki a meleg levegő,mikor nyom egyet a hangszóró.
Ötletes, de szerintem nagy teljesítménynél, nem elegendő a hőelvezetése.
Érdekel a véleményed.

Üdv

(#584) Tomahawk_ válasza Mocimano (#583) üzenetére


Tomahawk_
csendes tag

Memondanád, hol foglalkoznak a javításával?Megpróbálnám én is javíttatni!Köszönöm!

(#585) Borisz76 válasza Mocimano (#583) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

"Ja, és az is érdekes, hogy nincs a ládában semmilyen ventillátor, ami hűtené a hűtőventillátorokat."

Hűtőventillátort hűtő hűtőventillátor :D Teljes képzavar mi ?

Ennek a mondatnak kb így lenne érteleme :

A mélynyomóban lévő hűtőbordáknak nincs aktív - ventllátoros - hűtése.

És igen, emiatt belül egy idő után "meleg" a helyzet amit a felhasználó a basszreflex nyíláson át távozó meleg levegőből tudhat meg biztosan.

Megoldási javaslat :

A ládán kívülről / hátoldaon / található hűtőbordára irányíts egy hagyományos asztali ventillátort.

Vagy :

Lehet kapni alacsony fordulaton üzemelő 16-20 cm átmérőjű 220-240 V-os üzemfeszültségű beépíthető ventillátort amit fel lehet rögzíteni közvetlenül a bordára.

Melegedés ellen.....vagy dobd ki az erkélyre, udvarra :)

Bye

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#586) Źşë' válasza Borisz76 (#585) üzenetére


Źşë'
addikt

nem rossz otlet, mondjuk en nem tom h hogy nezhet ki a belseje na meg h megoldhato lenne e belerakni egy ventit, de azt el tom kepzelni h a tranyok benne melegednek mint allat, akkor ezek szerint rosszul van csoppet tervezve, majd tesztelem ha meglesz mar vegre... asszem lassan masik webshop utan nezek, mert ez igy rohely, lassan 2 honapja rendeltem :/

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#587) devil80


devil80
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 2,5 éve vettem ddts-100 dekódert 1 Zalman 5.1-es fejhallgatóval. Aztán ez nem volt elég és vettem egy s750-et. Nekem azóta nem volt bajom vele de mindenkinek ajánlom, hogy a kábeleket egy kicsit jobb minőségűre cserélje le. Túlmelegedést én nem tapasztaltam pedig párszor meghajtottam főleg akkor mikor haveroknak bemutatót tartottam THX,DTS,DD EX demo disc-el :)

(#588) Borisz76 válasza devil80 (#587) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Esetleg 1-2 képet feldobhatnál ide illetve megoszthatnád a tapasztalataidat is.
Hogy mire gondolok ?

Pl.:
-Szebben szól e a cucc dekóderrel mint a pc integrált hangkártyájával ?
-Hány dolgot lehet egyszerre rákötni ?
-Kábelezés , csatlakozók milyenek ?
-Kezelhetősége könnyű esetleg bonyolult ?
-Anyaga ? ( külső burkolatra gondolok )
-Távvezérlője milyen ? ( Ergonómikus / kézbe simuló )
-Gombjai hangosan kattognak vagy halkan teszik a dolgukat ?

Mindezt azért kérem tőled mert még élőben én sem láttam. Nincs róla igazi képem....
Bár hallani hallottam róla és eddig szinte mindenki dícsérte.

Sajnálatos módon már nem lehet "újonnan" kapni s ezek az infók jól jöhetnek ha valaki használtan szeretne venni. Elvégre már 2,5 éve használod. ( Esetleg megírhatnád hol és mennyiért vetted annó. )

Egyébként néha én is kísértésbe esek ,hogy venni kellene valami hasonlót.....de igazából filmet -szinte- mindíg a pc-ről nézek és akkor meg ugye nem kell a küldő dekóder.
Képet áttolom a tv-re és mehet a mozizás :) Hang meg düböröghet az s750-ből :D
Ritkán használom az asztali DivX-es dvd lejátszómat ( Yamada Dvx6700-as modell firmwarefrissítéssel)

Köszönjük előre is az információkat ! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#589) devil80 válasza Borisz76 (#588) üzenetére


devil80
csendes tag

A saját véleményemet holnap írom le, addig itt egy teszt:

http://szamitogep.hu/show/read.php?id=15989

(#590) Borisz76 válasza devil80 (#589) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi a [link]-et :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#591) Mocimano válasza Tomahawk_ (#584) üzenetére


Mocimano
csendes tag

A szervíz címe: Uni-ser szervíz, 1046. Bp. Dunakeszi utca 13.
www.uniszerviz.hu

üdv.

(#592) Mocimano válasza Borisz76 (#585) üzenetére


Mocimano
csendes tag

:Y :W Bocseeeesz!!!!! Igazad van Borisz.
Elírtam, ehe! :R

Üdv.

(#593) Mocimano


Mocimano
csendes tag

Sziasztok!

Beszéltem a szervízzel.
A mélyláda rezgése miatt a belső elektronikák sérülhatnek. Pl. az én ládámban 4-5 ic lába van eltőrve. Darabja az ic-nek 10.000ft.
Az a mázli, hogy nem tőből törtek az ic-lábak, így javítható!!!!

Sajnos ez konstrukciós hiba.

Üdv.
Mindenkinek.

(#594) Borisz76 válasza Mocimano (#593) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen....alapbeállításon is olyan basszust nyom ,hogy a vitrinüveg majd kihullik.
Hát még az apró dísztárgyak amik benne vannak. :Y

És ennek a mélyhangnak a rezonanciája teszi tönkre a belső alkatrészeket....... :(

HÁT :(( ..........erre nem nagyon lehet mit mondani :F

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#595) hkari


hkari
őstag

Sziasztok,Szerintetek érdemes leválltani a Megaworks 550 esem lecserélni erre? Van akkora különbség?? Valakinek nincs eladó?

(#596) Borisz76 válasza hkari (#595) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Creative MegaWorks THX 5.1 550 részletes információ:
Tulajdonságok:
-----------------------
Kimenő teljesítmény:
Hangszóró: 5x70W rms
Subwoofer: 150W rms
Rendszer:
----------------
Zajszint: 99dB
Frekvencia átvitel: 25Hz - 20kHz
Teljes kimenő teljesítmény: 500W rms

Egyéb tulajdonságok:
-------------------------------
A szatelitek falra szerelhető kivitelűek.
3,5" -os precíz hangsugárzók, melyek megfelelnek a THX minősítésnek.
Nagynyomású 8" -os mélynyomó a tökéletes hangzás miatt.
Kiváló teljesítményű BASH rendszerű erősítők (Pioneer szabadalom alapján).
Vezetékes távirányító.
THX 5.1 minősítés.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Creative GigaWorks S750 részletes információ:
Tulajdonságok:
----------------------
Össz. teljesítmény: 700 Watt ( 700 Watt RMS )
Subwoofer/Mélynyomó: 210 Watts RMS
Satellite hangszórók: 70 Watt RMS/db
2 első
2 oldalsó
2 hátsó
1 közép
Frekvenciaátvitel: 25 Hz - 40 kHz
THX Certified minősítés!
Vezeték nélküli távvezérlő
Falra szerelhető Satelite hangszórók
Kiváló teljesítményű BASH rendszerű erősítők (Pioneer szabadalom alapján).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Minőségre mindkét cucc kiváló !!! Ez biztos !!! ( Bár MW 550-est még nem hallottam )
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GW s750 előnyök :
-----------------------------
- Nagyobb teljesítmény
-Vezetéknélküli távkapcsoló
-+2 oldalsó hangsugárzó
- 5.1-es hangot és 6.1-es hangot is képes felkeverni 7.1-esre !

GW s750 hátrányok :
-------------------------------
-Nagyobb teret igényel.
-Drágább
-Még nem terjedt el a 7.1-es hangsáv ( Néhány HDDVD ill. Blu-Ray kiadástól eltekintve )

MW 550 előnyök :
---------------------------
- Kissebb teret igényel
-Olcsóbb
- Szinte minden DVD-n van már DD 5.1-es hang ( Akár AC3 akár DTS )

MW 550 hátrányok :
------------------------------
- "Csak" 5.1-es kiszerelés ( Talán nem annyira időtálló - bár ez szubjektív )
- Vezetékes távkapcsoló
- Kissebb teljesítmény ( Ami egyébként még így is elegendő....szerintem )

Személyesen még nem hallottam a MW 550-est de feltételezem ,hogy nincs gondod vele.
Kérdéses persze ,hogy mennyit szánsz a fejlesztésre.

Én kb 1 évig sóvárogtam utánna de csak sikerült megvennem és hát NEM BÁNTAM MEG !!!

Ami az időtállóságot illeti :
Annó úgy voltam vele ,hogy majd egyszer biztosan lesz olyan DVD ami kihasználja a 7.1 hangsávot. Félig lett igazam mert nem DVD hanem HDDVD / BD de ki fogja használni :C

Véleményem szerint :
- Mindenféleképpen előrelépés lenne a számodra.
- Bár "1-2" forintal meg kellene pótolnod

Bye.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#597) hkari válasza Borisz76 (#596) üzenetére


hkari
őstag

Köszi,hát nemtudom.Ezzel is elleszek szerintem.Sokat kéne ráfizetnem,ahhoz képest mennyit nyernék vele.Nagyon szeretem ezt is már 2 éves semmi baja.Elötte valami Logitech em volt de az játék volt ehhez képest. Köszi a help et :R

(#598) atomiapa válasza Borisz76 (#588) üzenetére


atomiapa
csendes tag

Hello!
Valamit elcseszhettem, mert nem látom a tegnao írt válaszomat az #588-ra.
Valószinűen megsemmisült. Esetleg kaptál tőlem üzenetet, csak én nem látom?

(#599) Tomahawk_ válasza Mocimano (#591) üzenetére


Tomahawk_
csendes tag

Köszönöm,hogy leírtad, megkérdezem őket mit mondanak?!

(#600) Tomahawk_


Tomahawk_
csendes tag

Még azon gondolkozom,hogy mi van,ha nem is a Gigaworks a hibás,hanem a hangkártyám???Ha valakinél meghallgathatnám,hogy vajon az én erősítőmmel van-e a probléma, talán nem kéne feleslegesen szervízbe cipelnem!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.