Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) gainwardgs válasza vzsryl (#1449) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nemcsak teszt erejéig, 2 hónapig volt a gépbe 4870x2 ennyit erről :DDD

(#1452) vzsryl válasza gainwardgs (#1451) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Na látod, a Te VX450-edet sem venném meg, mert a kondik már valószínűleg kezdik "jól" érezni magukat. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1453) gainwardgs válasza vzsryl (#1452) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem is adom el :DDD Birja ez

(#1454) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Üdv !

Tápcserét szeretnék a gépemben végezni, mivel a konfigom kicsit kinőtte a mostani kereteket és nem szeretném kockáztatni az épségét.

A konfigom a következő:

MBO: GIGABYTE GA-M770-UD3
CPU: AMD Phenom II X6 (Hexacore) 1055T *nincs húzva*
Cooler: Coolermaster Hyper TX2
RAM: 4 x 2Gb = 8 GB Kingmax DDR2 800Mhz
VGA: Sapphire HD4650 512 MB DDR2 PCIE
ODD: 1x NEC ND-3540 DVD-RW

HDD:

1x Samsung 1000 GB SATA2/7200/32MB
2x Samsung 1500 GB SATA2/5400/32MB
2x Samsung 2000 GB SATA2/5400/32MB
1xWestern Digital 500 GB SATA2/7200/32MB *most rendszervinyó*

Card: 1xPCIE 1x SATA RAID Card

Emellett még jövő év eleje körül becsusszan a gépbe a rendszervinyó helyébe egy 60 GB-os OCZ Vertex 2 SSD.

A házam tele van pakolva hűtőventikkel, van egy Coolermaster STB-3T4-E3-GP 4-in-1 vinyóhűtőkeretem, benne 4 vinyóval, plusz 2 venti a ház elején, 1 venti az oldalán, és 2 hátul. A ventik Akasa és Zalman márkájúak.

A biztonság kedvéért az egész konfig a két monitoromal együtt egy FSP EP1000 szünetmentesre van kötve.

Ennyi részletes felvezetés után én baráti ajánlatra a VX550-ben gondolkoztam, de itt a topikban nem voltak egyöntetűen pozitívak a vélemények róla. Esetleg TX650 ?
Mivel egyáltalán nem játszok, a közelbejövőben sem tervezek nagyon erősebb VGA-ra váltani, semmi SLI és egyéb tervem nincs. Nekem a fő felhasználásom a videóvágás és kódolás, emiatt kellene egy később is jól terhelhető táp. mivel még biztosan fogok 2-3 vinyót belerakni a gépbe később.

Moduláris táp nem feltétel, inkább olyan Corsairt szeretnék, amely

- elegendő bőven a konfigbővitésnek , van puffere terhelhetőségben
- sok csatlakozója van, a sok SATA egység miatt SATA-ból legyen min 6 de jobb lenne 8
- min 80+ Bronze fokozat, vagy 85, mint hatékonyság.

Várom a tippeket és kösz előre is a segítséget !

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#1455) vzsryl válasza Cickánykoma (#1454) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

CX400 vagy VX450, amelyiket még megtalálod. Mindkettőn 6-6 SATA csatlakozó van és 6-6moles, amire átalakítókkal még min. 12-12 SATA-t, de akár 18-18 SATA-t is ráköthetsz. A vinyók max. 5W-ot esznek darabonként, és amíg nem mész 20db fölé, addig problémád nem lesz. :) A ventilátorok fogyasztása még kisebb.
A géped teljes, terhelt fogyasztása nem éri el a 200W-ot, talán csak akkor ha minden merevlemezre épp másolsz, de azt kötve hiszem.

Ha 80+ Bronze kell, akkor inkább ne Corsair-ben gondolkozz, mert a legkisebb, biztosan Bronze tápjuk, ami kapható, az a HX650.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1456) gainwardgs válasza Cickánykoma (#1454) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tx650, Tx750

(#1457) Cickánykoma válasza vzsryl (#1455) üzenetére


Cickánykoma
tag

Üdv,

Kösz a választ. Azért gondoltam pont olyanra, amin gyárilag sok SATA tápcsatlakozó van, mert a mostani tápomon csak 2 van úgy, a több molex és osztogatni kellett. Úgy tudom, hogy az osztogatás nem tesz jót a stabilitásnak sok eszköz esetén, na meg érintkezési hibák is lehetnek.

A vinyók felpörgéskor tudtommal 10W-ot kérnek, utána ez átlag 7 W-ra megy le.

Van digitális fogyasztásmérőm, aszerint alapjáraton 200 W körül eszik a gép, terhelve (videókódolás Afterben) 310-320 W.

A Corsair amiatt tűnik jó opciónak, mert tudtommal itthon csak ehhez a márkához jár 5 év garancia. Fontosnak tartom a hosszú garanciát is.A HX650 lehet kissé már sok lenne a pénztárcámnak :) Olyan max 20-25K közti árban szánnék rá pénzt, ez meg a VX sorozat árszintje. A VX450-et kissé kevésnek tartom pufferben a gépem fogyasztásához.

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#1458) PirosHello válasza Cickánykoma (#1457) üzenetére


PirosHello
senior tag

Én a "VIZES" Kft.-től (AKVA) 7 év garit kaptam a HX650-re... :Y Kiváló táp, de 30 ropi...
Ettől függetlenül ajánlom.... :R

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1459) vzsryl válasza Cickánykoma (#1457) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Nem lesz semmi baj, ha elosztózol!
Már 3-4 éve 5W a maximális fogyasztása a vinyóknak, pl a Hitachi 7K1000.B 1TB-os, 3 tányéros vinyóm is ilyen, és ez a széria kb. 4 éve van a piacon.
Az LC Power tápod hatásfoka kb. 60% lehet, tehát a géped fogyasztása a következő:
200x0,6=120W alapjáraton
320x0,6=192W terhelve
Továbbá az LC Power 550W kb. 200W-ot tud leadni viszonylag stabilan, de még alatta is adhat olyan feszültségtüskéket a merevlemezeknek, hogy elkezdhetnek bad sectorosodni, aztán szépen lassan elhullani. A Corsair-ekkel ilyen problémád nem lesz, mert mindegyik minőségi Seasonic vagy CWT beles.

80+ Bronze hatásfokú táp a Cooler Master Silent Pro M500 is, és arra is 5 év garancia van, ráadásul moduláris is. Jelenleg 20k körül ez a táp fölényesen a legjobb vétel.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1460) pety27


pety27
tag

Sziasztok!
3 hete cseréltem gépet,és egy Corsair VX 550W tápegységet vettem.
Minden tökéletes volt ... tegnap estig.. tegnap volt az első alakalom hogy kikapcsolt gép mellet olvastam az asztalnál..Arra lettem figyelmes hogy 10-20 másodpercenként serceg valami egyet-egyet... Figyeltem..és a táptól jön... Mondom agyam eldobom 20e. ftos táp és ez van vele 3 hét után...........lehet a kezdetektől fogva csinálta csak észre sem vettem miközbe zúgott a többi venti... Szerintetek mi baja lehet??? :F :F :( :((
Működésbe az ég világon semmi baja ,de ez azóta nagyon idegesít..és nem múlik el..most már mindig meghallom mert azt figyelem géphasználat közbe is ....
Előre is köszi a tippeket..

[ Szerkesztve ]

(#1461) 14adam válasza pety27 (#1460) üzenetére


14adam
addikt

lehet,hogy egy csatlakozás nincs jól összeforrasztva vagy a tápkábelt cseréld ki

(#1462) pety27 válasza 14adam (#1461) üzenetére


pety27
tag

Gyári tápkábellel használom...az lenne rossz? :F
Na majd megpróbálom azért..
Egyébként tök mind1 milyen tápkábellel használom ugye??
ui.: ez idővel okozhat valami gebaszt?? :F

[ Szerkesztve ]

(#1463) 14adam válasza pety27 (#1462) üzenetére


14adam
addikt

persze,mindegy

Gyári cuccok is tönkre mehetnek úgy,hogy még alig használtad

(#1464) pety27 válasza 14adam (#1463) üzenetére


pety27
tag

Köszi majd megpróbálom...
Előző hszben kérdeztem csak már biztos válaszoltál akkor.. ha ezt így sokáig hagyom lehet valami nagyobb baj is szerinted? :F

(#1465) PirosHello válasza pety27 (#1460) üzenetére


PirosHello
senior tag

A "sercegés", úgy ahogy 14adam is írta, érintkezési probléma lehet a tápkábelnél, vagy valamelyik alkatrésznél. Az érintkezési hiba miatt ugyanis az átfolyó áram ívet húz, és az ívnek van sercegő hangja.
Ha kizárod a tápkábelt , tehát nem a tápba bemenő 230 V-os érintkezőknél húz ívet, akkor gari. Ugyanis az ív előbb utóbb "elégeti" azt az érintkezést (alkatrészt), ahol keletkezik (elég nagy hőfejlődéssel jár, hiszen az ív a levegő ionizációja), és még olyan ún. "tűimpulzusokat" is elindít a tápodban, amelyek károsak lehetnek más alkatrészekre is.
Mindenképpen a garit ajánlom, ha nem a 230V-os input oldalon van a hiba.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1466) Flashget


Flashget
félisten

Üdv.

Amit ebben a cikkben leírtak a HX520 esetében az fenn áll a TX650-nél is még? Vagy ezen változtattak azóta a corsair-nál?

Realme GT Master Edition

(#1467) vzsryl válasza Flashget (#1466) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Ez egy jó kérdés.
Ez a ventilátor fordulatos probléma több, Seasonic beles Corsair-re is igaz, pl az alap TX650-re is. De az újabbik CWT és Bronze beles Seasonic-ra már nem tudom, mert még tesztet nem láttam róluk.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1468) pety27 válasza PirosHello (#1465) üzenetére


pety27
tag

Köszi szépen a segítséget!
A kábellel volt a gond... hülyéül van megcsinálva ez a gyári kábele..nem lehet rendesen beledugni... valahogy mindig lefelé lóg...

(#1469) Flashget válasza vzsryl (#1467) üzenetére


Flashget
félisten

Múltkor megállapítottuk, hogy C azaz CWT az én tápom.
Amúgy is kell vennem egy másik házat de akkor az alsó tápos lesz.

Realme GT Master Edition

(#1470) MMIX válasza Flashget (#1469) üzenetére


MMIX
addikt

Corsair CMPSU-650TX-C CWT beles szétszedve [link]

(#1471) Cickánykoma válasza vzsryl (#1459) üzenetére


Cickánykoma
tag

Kösz szépen a tanácsokat. Végül egy 650HX-et rendeltem, pár évig biztos jól fog szolgálni :D

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#1472) PirosHello válasza Cickánykoma (#1471) üzenetére


PirosHello
senior tag

Jól választottál... :K :C

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1473) vzsryl válasza Cickánykoma (#1471) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Persze, hogy jól fog szolgálni, hisz Seasonic beles. A hatásfoka ugyan nem lesz túl jó, főleg alapjáraton, mert ott bőven 20%-os terhelés alatt lesz. Kb. 70%-ra tippelek. Meg előfordulhat, hogy elkezd zizegni az alul-terhelés miatt, de egyéb problémák nem lesznek vele.
Azért javasoltam 400W körüli tápot, mert minden szempontból az lett volna a megfelelő számodra. Ár, teljesítmény, hatásfok.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1474) Cickánykoma válasza vzsryl (#1473) üzenetére


Cickánykoma
tag

Bár játszani nem játszok a gépen, de a munkám miatt így is terhelem a konfigot eleget :) (videóvágás, renderelés-effektezés, kiadványszerkesztés)

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#1475) pety27 válasza pety27 (#1460) üzenetére


pety27
tag

Hali..
Megpróbáltam másik tápkábellel....ugyan az a sercegés van egy bizonyos időközönként.... 15-20 mp..... :(( :(( :W
Akkor gari??? Idő után megfogja magát adni??

(#1476) 14adam válasza pety27 (#1475) üzenetére


14adam
addikt

Gari
Ha forrasztási hiba akkor hő keletkezik ezáltal egy idő után kiforasztja saját magát az alkatrész vagy kábel és ezáltal zárlat keletkezik. Jobb esetben lekapcsol a táp vagy rosszabb esetben leégnek a kábelek.

(#1477) pety27 válasza 14adam (#1476) üzenetére


pety27
tag

Köszi ,írtam is a boltnak.
Remélem kicserélik úgy ahogy van....

(#1478) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, hogy tudtok-e segíteni nekem. Egy Corsair VX 450-es tápom van amit 2008.-ban vásároltam a Bird Pc-nél.
A tápnak szerencsére semmi baja nincs a mai napig, csak szeretném eladásra kínálni és látom, hogy a Bird csak 2 év garanciát vállalt rá.
Elképzelhető, hogy még lehet valahol további garit érvényesíteni, vagy hirdessem a tápot gar. nélkül ?

A segítséget előre is köszönöm! :R

üdv.: smiti

(#1479) Laci4 válasza smiti (#1478) üzenetére


Laci4
senior tag

Vagy csak szimplán írd bele amit fent a hirdetésbe... aztán döntse el a delikvens mit akar :U
(hogy a Bird csak 2 év garanciát vállalt rá,de Elképzelhető, hogy még lehet valahol további garit érvényesíteni)

[ Szerkesztve ]

(#1480) vzsryl válasza smiti (#1478) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A gyártó 5 év jótállást vállal a tápra, tehát a hazai disztribútornál lehet érdeklődni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1481) zoli03


zoli03
őstag

Vettem pénteken egy CX400-at, és alapjáraton sípol (ha leterhelem FurMark-kal a videokártyát, egyből megszűnik). Ahogy olvastam, ez nem garanciás hiba. Érdemes megpróbálni visszavinni garanciába, vagy barátkozzak meg a hanggal?

(#1482) cettlee


cettlee
őstag

üdv. a mostani chieftekem összevissza serceg miota beraktam az uj gtx460at a gépbe.azt irták hogy egyenetlenül terhelödik a 12Vos ága a tápnak és ezért csinálja, néha a gép is lekapcsol.

kinéztem helyette egy corsair cx500W tápot, hosszu távra tervezek, lényeges hogy halk legyen. jo ez nekem?

(#1483) Tothgera30 válasza cettlee (#1482) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem egy CX 400-is bőven elég lenne, még hosszú-hosszú ideig, persze garanciával.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1484) vzsryl válasza cettlee (#1482) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A CX430, 500 és 600-akról még semmilyen információnk nincs, csak annyi, hogy CWT belesek és a Corsair nem küldött szét tesztpéldányokat. Ennek tudatában nem ajánljuk egyelőre.
Chieftec CTG-500-80P javaslok. De bőven elég lenne egy minőségi 400W-os is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1485) sundor16 válasza zoli03 (#1481) üzenetére


sundor16
csendes tag

nekem is ez a bajom,ugyanilyen tápot vettem ilyenkor mit lehet csinálni(serceg)?Nem hiszem el h az agyon dícsért cx400 ilyen kalap sz@r,akkor visszateszem az Mtech-et az legalább nem sistergett.LOL

[ Szerkesztve ]

(#1486) vzsryl válasza sundor16 (#1485) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Inkább sercegjen biztonságosan, mint hogy zúgjon veszélyesen. Az Mtech a feszingadozásai miatt szépen lassan öli meg a vinyókat, és bármikor kap egy túlfeszt, viheti magával az egész gépet az örök bitmezőkre.

Kapcsold ki a BIOS-ban az energiatakarékos funkciókat, és úgy van esély a sercegés elnémítására.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1487) sundor16 válasza vzsryl (#1486) üzenetére


sundor16
csendes tag

Nem tudom h az mennyire biztonságos h ívet húz valahol benne az áram:D ,de inkább veszek egy Chieftec GPS-550AB 550W.-t ,és ahogy látom nem csak nekem produkál ilyet hanem másnak is;szal ennyit a Corsair-ról, megy szépen vissza xmad kollégának.

(#1488) 14adam válasza sundor16 (#1487) üzenetére


14adam
addikt

ha chifit veszel akkor ne az ab-t hanem csak a sima A-t mert az ab,aa már nagyon öreg kapcsolásra épülnek és nagyon hangos. De megpróbáltad azt amit írtam pü-be?

[ Szerkesztve ]

(#1489) cirkus


cirkus
aktív tag

Corsair CX430 -ról milyen tapasztalat mondható el ?

(#1490) vzsryl válasza sundor16 (#1487) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A CX400-ban minőségi Seasonic elektronika van, ami minden védelemmel fel van szerelve. Tehát bármilyen túlfesz, túláram vagy hasonló probléma adódik, akkor nem csapja szét a gépet, hanem lekapcsol, vagy esetleg saját magában kárt teszt, de a többi alkatrészt megóvja. Persze a legjobb gyártókkal is előfordul, hogy a gyártás során 1-2 példánynál elhibáznak valamit, és a védelem nem működik megfelelően, de ez ritkán fordul elő.

(#1489) cirkus: Nincs róla tapasztalat. Annyit tudunk, hogy CWT beles és nem küldött szét a Corsair tesztpéldányokat. Egyelőre nem ajánljuk, mert előfordulhat, hogy nem megfelelő a minőségük.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1491) cettlee


cettlee
őstag

megjött az uj tápom, ment a gép 2 orán keresztül, probáltam játékot is. utána biosba állitgattam picit, procifeszt is alapra. ilyenkor ugye leszokott állni a gép miután mentettem a bios-t, és ujraindul egyböl. namost leállt, várom h ujrainduljon, erre semmi. megse nyekken azota. nem reagál a power gombra, cmos-cleart is nyomtam már, ventik se mozdulnak. visszadugtam régi tápot, ezzel pöccre indult, megint rádugtam a corsairt, semmi. ezmiez?

a táp egy vx450, ismerös gépénél ugyanezt produkálja(tehát semmit)

(#1492) vzsryl válasza cettlee (#1491) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha tényleg nem reagál semmire, akkor mehet vissza a boltba. Azt írtad, hogy új, tehát kell rá legyen még 5 év jótállás.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1493) szucsinka válasza vzsryl (#1492) üzenetére


szucsinka
őstag

Hali all
beléptem a klubba egy tx650w-el nem birtam otthagyni az ára miatt ;] (meg a késsöbbi atom tuning szempontjábol)
mit jelent a-W a végén? vmikülönbség van a sima és ez között?

és az aktiv pfc és a passziv között mi a különbség? azt olvastam vhol hogy az aktiv vmivel rosszab de lehet hülyeséget beszélek

(#1494) 14adam válasza szucsinka (#1493) üzenetére


14adam
addikt

a w az a wattot jelenti. mennyi volt az ára? használt?

Mind a kettő pfc-nek megvan a maga előnye. A melyik tápegységet vegyem topic első hsz-be benne van,hogy melyik mit tud.

(#1495) szucsinka válasza 14adam (#1494) üzenetére


szucsinka
őstag

aszonta az illetö ne reklámozzam mennyibe van vadi uj és böven husz alatt volt
nagykeráras asszem de most üzemeltem be
haáááááát elötte LC powerem volt.gondolhatod
asszittem nem megy mikor bekapcsoltam CSÖND lettt :Y :DDD

elsöre bejövös nagyon :C

[ Szerkesztve ]

(#1496) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv!

A HX620 és HX650 között mi a különbség a watton kívül? ;]
Nekem így ránézésre a 620 megbízhatóbbnak tűnik, de ne kérdezzétek miért...
Már nagyon rám férne egy HX620, de már javában csak 650-et látok...

(#1497) 14adam válasza h.adam.92 (#1496) üzenetére


14adam
addikt

mind a kettőbe seasonic bél van
hx 620: 3x18A-es ágak és 80plus-os hatásfok
hx 650 : 1x52A-es ág ami tuningnál és cf vagy sli-nél jól jön meg 80+bronze hatásfok plecsnit megkapta így annak még a hatásfoka is nagyobb. Meg újabb

(#1498) h.adam.92 válasza 14adam (#1497) üzenetére


h.adam.92
őstag

Akkor azt mondod, hogy ne siránkozzak 620 után, hanem 650 kell nekem? :)

(#1499) 14adam válasza h.adam.92 (#1498) üzenetére


14adam
addikt

gépedhez felesleges mind a kettő. 400w körüli táp is boldogan vinné

(#1500) h.adam.92 válasza 14adam (#1499) üzenetére


h.adam.92
őstag

Viszi a mostani is, de egy HX650-el biztonságban érezném magamat, és a jelenlegi táp már a 4. évet súrolja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.