Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) ATi89


ATi89
csendes tag

Hy. Kérdésem a következő lenne felétek,a választ ellőre is nagyon köszönöm.
Corsair cx400 am van és maga a kérdés az lenne hogy hogy a jelenlegi configom
asus m4a785td-v evo
athlon 640 x4
2gb 1600mhz kingston

Ehez jönne a tervek szerint egy asus gts450 top,szerintetek elbirná-e a Corsair a vga-val?
Még a 460gtx-en is gondolkoztam és lehet inkáb rá esik a választásom,de viszont abban már ténleg nem vagyok biztos hogy a 460gtx nek elég lenne.

Választ Ellőre i Köszönöm. :R

(#1402) Angel1981 válasza vzsryl (#1400) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, én is így próbálok eljárni, de gondoltam, hátha találkozott valaki hasonló problémával, és időt spórolna nekem. Köszi az infókat egyébként! ;) Nem offolok többet itt! :)

(#1403) vzsryl válasza ATi89 (#1401) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Bőven elég mindkettőhöz. Esetleg a GTX460-al terhelés alatt elkezdhet hangosabban pörögni a ventilátora, de attól még simán bírná, csak a megfelelő hűtés miatt emelkedik a fordulatszám.
A GTS450 max. fogyasztása 110W körül alakul, a GTX460-é pedig max. 160W. Ha ésszerűen, léghűtéssel tuningolod őket, akkor pedig megállnak 130, illetve 180W-nál, de játékok alatt bő 30-40W-al kevesebbet fogyasztanak, mint max. terhelésnél.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1404) ATi89 válasza vzsryl (#1403) üzenetére


ATi89
csendes tag

Köszönöm a választ! :R
Több mint valószinű hoyg gtx460 lesz.

(#1405) CyDoN


CyDoN
senior tag

Vélemény egy ilyen Corsair Tápról :)

(_._)

(#1406) lsc válasza CyDoN (#1405) üzenetére


lsc
nagyúr

Az értékek jók, már csak az kellene hogy melyik típus és mire kell ?

Az élet kegyetlen .

(#1407) CyDoN


CyDoN
senior tag

Most ez a legújabb Builder Széria 430CX,500CX,600CX,,,ez lesz a Corsair olcsó szériás tápjai!!
Szépen beindultak,,,3 új széria :)
AX széria felsőkategória, majd a GS széria amit "gamer"-nek neveznek bár nem tudom miért, most meg az olcsó kategória!

(_._)

(#1408) lsc válasza CyDoN (#1407) üzenetére


lsc
nagyúr

Már volt róluk szó, nem egyszer.

Az élet kegyetlen .

(#1409) MMIX


MMIX
addikt

Corsair GS800 PCPOP.com oldal tesztje. Tovább fejlesztették a fénytechnikát, a LED-ek már három színt tudnak. A GS600 világítása még egy színű(kék), ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#1410) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hi
egy számomra furcsa problémával kerültem szembe
elsősorban a hx 1000 tulajokhoz lenne egy kérdésem, mégpedig az hogyha használják olyan alaplappal a tápjukat amihez mindkét eps12v cpu tápcsatlakozót be lehet kötni, akkor tudják e azt használni?
mert történetesen én nem tudom teljes egészében mind a 2 csatlakozót bekötni ugyanis a kiegészítő moduláris cpu tápcsatlakozónak a 8 pinből csak 4 stimmel az alaplapba.
a dugó ugye úgy néz ki hogy a 8 ból 4 kocka a másik 4 pedig egy oldalán lekerekített. namost nekem 2 kocka és 6 lekerekített pin van ami azt jelenti hogy tulajdonképpen a 2 ( 16 pin ) helyett csak 12-t tudok az alaplapra kötni mert ugye mindkettőt még kettőbe is lehet szedni.
nem tudom érthető e a problémám.
lényeg az hogy a kifejezetten oda szánt kiegészítő cpu power connector csak félig kompatibilis a lappal.
ez lehet valami selejtes csatlakozó vagy én nézek be valamit ?
másfél csatlakozóval simán megy a lap, csak ha már ott van használnám teljesen.

/ rampage 3 extreme lap , 980x cpu / :R

(#1411) ADAM1337 válasza subaruwrc (#1410) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Érdemes lenne meglesni hogy nem-e speckó csati kell-e a lapnak.
Mármint hogy ugyanolyan tápcsati kell mind a 2-re, és hogy a fejek megegyeznek-e teljesen.
Esetleg user tesztekből hogy használja-e valaki így az alaplapot.

Amúgy érdekes én is úgy tudtam sima 2db 8pin elég nem gondoltam volna hogy bajlódni kell vele.

(#1412) subaruwrc válasza ADAM1337 (#1411) üzenetére


subaruwrc
félisten

egyforma a két dugó
egyikbe se megy bele rendesen a kiegészítő kábel
a fix meg mindkettőbe

(#1413) ADAM1337 válasza subaruwrc (#1412) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát az érdekes, pedig az ember elvárná főleg hogy nem egy sz@r codegen-t vesz, hogy ilyen baki ne legyen.

(#1414) subaruwrc válasza ADAM1337 (#1413) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem tudom hogy hibás pin vagy mi is a helyzet

(#1415) ADAM1337 válasza subaruwrc (#1414) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ahogy elnézem az enyémhez nem adtak még 1 8pin-es cpu kábelt, gondolom csak a hx1000-hez van külön még 1 cpu táp.

(#1416) subaruwrc válasza ADAM1337 (#1415) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja meg az 1200 ashoz

(#1417) subaruwrc válasza ADAM1337 (#1415) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát vaklárma volt az egész XDXD

ma szétszedtem a cumót , mert elforgattam 90 fokkal hogy kényelmesebb legyen szerelni, és ezért kiszedtem a teljes egészében csatlakoztatott / fix / 8 pines cpu csatit
majd erősen meglepődtem hogy 2 kocka és 6 kerekített pin van benne :DDD
majd rájöttem hogy a moduláris azért nem ment bele , mert el van törve a 2 4-es csoportot összetartó műanyag pöcök, és rendellenesen állnak a részek, szóval második nekifutásra és odafigyelve minden a helyén. :))

(#1418) ADAM1337 válasza subaruwrc (#1417) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Még jó hogy nem volt belőle bajod, én is reflexből szerelek sokszor ilyeneknél én is szétszedem a cuccokat ha vmi csati szivat.

(#1419) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Néha bekapcsolásnál a gépem 1mp múlva kikapcsol és utánna csak akkor hajlandó elindulni ha kihúzom a konektórból és kb 1 perc mulva visszadugom a hosszabitót. Szerintetek ez lehet tápbaj? TX 650 van

Rock Katona

(#1420) AdminGen


AdminGen
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég elkezdett haldoklani a Chieftec 450-es tápom és gondoltam, hogy a jövőbeli fejlesztésekre gondolva beruházok egy Corsair HX650-re a 7 év garancia és a megbízhatósága miatt. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a táp normál felső tápos házba beépíthető? Nem szeretném e miatt lecserélni a házam.

A másik kérdésem pedig tudom elég hülyeség, de több helyről halottam már ezzel kapcsolatban más-más választ: A gép fogyasztását nem befolyásolja a táp mérete, mármint nem veszi fel a max. 650 W-ot, csak épp, amennyire szüksége van a működéshez?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

u.i: a konfigom az aláírásomban található

[ Szerkesztve ]

(#1421) vzsryl válasza AdminGen (#1420) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ha ATX házad van, akkor az összes ATX szabványra illeszkedő táp bele fog menni a házadba, pl mindegyik Corsair táp is.
A konnektorból mért értéket a táp hatásfoka befolyásolja és nem a maximálisan leadható teljesítménye. Tehát egy 85%-os hatásfokú táppal kb. ilyen értékeket mérhetnél a hálózatból:
100W-nál: ~118W (100/0,85)
200W-nál: ~236W
stb...
A HX650 hatásfoka 80plus Bronze, így 20%-on 82% felett, 50%-on 85% felett és 100%-on szintén 82% felett van a hatásfoka.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1422) LordDarkness válasza LordDarkness (#1419) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Nos?

Rock Katona

(#1423) AdminGen válasza vzsryl (#1421) üzenetére


AdminGen
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Beszereltem, úgy néz ki működik. Viszont két dolog van, amit nem értek:
1., A +12V -os ágból (2x4-es csati) csak az egyiket tudtam az alaplapra kötni, mert a másik négyesnél a lapon lévő csati "lyukai"-nak formája párban négyzet - lecsapott alsó sarkokkal rendelkező négyzet, míg a Corsair táp csatiján az összesnek (mármint a 2. négyes csatin) az alakja lecsapott alsó sarkokkal rendelkező négyzet. ez nem gond?

2., Everest-tel nézem az érzékelőket és míg az előző tápomnál (Chieftec GPS 450) fix feszültségértékeket jelzett, ennél az új tápnál pár tizedet ugrálnak az értékek. Ez normális?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1424) vzsryl válasza AdminGen (#1423) üzenetére


vzsryl
nagyúr

1. Épp előtted pár hsz-el említett ilyesféle problémát subaruwrc. Olvass vissza. :)

2. Szoftveres mérés nem mérés, tehát sem Everest, sem BIOS nem alkalmas erre a feladatra. Ha biztos értékekre vagy kíváncsi, akkor vegyél elő egy multimétert.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1425) AdminGen válasza vzsryl (#1424) üzenetére


AdminGen
csendes tag

Nem is a pontos értékek érdekelnek, hanem az, hogy normális-e ez a jelenség ennél a tápnál? A +12 V-nál ugrál 12,52 és 12,45 között.

[ Szerkesztve ]

(#1426) 14adam válasza AdminGen (#1425) üzenetére


14adam
addikt

szoftveres mérés nem mér pontosan. Köss rá egy multimétert,de amúgy nem para,hogy ennyire ugrál ha igaz bár biztos,hogy a valós értéket nem fog mutatni.Multit neki

(#1427) MMIX


MMIX
addikt

Corsair GS800 teszt Hardwaresecrets

Más: Az a hír járja a neten, hogy a Corsair nem küld szét tesztpéldányokat az új CX-ekből a tesztoldalaknak. Magán emberek meg nem fogják a garancia címkét feltépkedni, hogy belefényképezzenek a táp belsejébe. Tápegység agyonterheléséről, szétszedésről nem is beszélve, mint a fentebb linkelt tesztben.

[ Szerkesztve ]

(#1428) 14adam válasza MMIX (#1427) üzenetére


14adam
addikt

nem véletlenül lesz sokkal olcsóbb mint a szokásos corsair tápok .Valamit nagyon el akarnak sunnyogni,hogy még teszt példányokat se oszt szét :U

(#1429) eldron


eldron
csendes tag

Sziasztok!
A minap vettem egy Corsair VX450-es tápot, mert a régi megadta magát. Összeszerelés után a gép boot-ol, de a felhasználó kiválasztása után a Windows XP "lefagy" (betölti a háttérképet és az egér kurzor is mozog, de nem bootol tovább). Csökkentett módban viszont elindul az operációs rendszer. Megpróbáltam újratelepíteni, de az intall screen-nél ugyanazt a szindrómát produkálja, mint az XP bootlásnál. Az alaplapom egy régi Abit IC-7. Nincs valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma? A táp látszólag működik. Azon is gondolkodtam, hogy nem-e kompatibilitás probléma okozza-e a gondot. :W

All for one... one for all...

(#1430) MMIX


MMIX
addikt

A tudomány pillanatnyi állása szerint már háromféle TX650 van.
1. CMPSU-650TX Seasonic 80+
2. CMPSU-650TX-C CWT nincs 80+ még
3. CMPSU-650TXV2 Seasonic 80+ Bronz

Jön még: CMPSU-750TXV2 , CMPSU-850TXV2 Seasonic

(#1431) Flashget válasza MMIX (#1430) üzenetére


Flashget
félisten

Üdv.
Ma vettem egy TX650-es tápot..honnan tudom meg, hogy e 3 közül melyiket vettem? mert semmi nincs ráírva csak annyi TX650W

Realme GT Master Edition

(#1432) vzsryl válasza Flashget (#1431) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

12V-on mennyit ad le, illetve van-e 80plus Bronze-os plecsni rajta?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1433) 14adam válasza Flashget (#1431) üzenetére


14adam
addikt

Nézd meg a matricát,ha c végződésű akkor a cwt beles: [link]

ha meg a seasonic belsős: [link]

(#1434) Flashget


Flashget
félisten

olyvé akkor ez most elmarad mert beszereltem és arról a gépről netezek.
majd holnap világosban ha látok is valamit :)

Realme GT Master Edition

(#1435) MMIX válasza Flashget (#1431) üzenetére


MMIX
addikt

A 2. CMPSU-650TX-C címke pár hsz-szel visszább megtalálod. A feliratokat meg leírtam.
Corsair-es forum témafelelős rábólintott. Ő mondta, hogy az új CX-ekből nem küldenek tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#1436) 14adam válasza Flashget (#1431) üzenetére


14adam
addikt

Nézd meg a matricát,ha c végződésű akkor a cwt beles: [link]

ha meg a seasonic belsős: [link]

De gondolom te még az első szériásat kaptad mert még magyarországi hírt nem láttam róla

(#1437) Flashget válasza vzsryl (#1432) üzenetére


Flashget
félisten

gondolom a kis könyv nem mérvadó amit adtak hozzá..azon +12V 52A 624W

Realme GT Master Edition

(#1438) Flashget válasza 14adam (#1436) üzenetére


Flashget
félisten

na ha vége a meccsnek a szünetben megnézem mégis :)

Realme GT Master Edition

(#1439) vzsryl válasza Flashget (#1437) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De, mérvadó, mert 624W-ot a régi, sima 80+-os Seasonic beles tud leadni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1440) Flashget válasza 14adam (#1436) üzenetére


Flashget
félisten

C végződésű

Realme GT Master Edition

(#1441) vzsryl válasza Flashget (#1440) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az meg elvileg 636W-ot kéne, hogy leadjon 12V-on, mármint papír szerint, ráadásul nem Seasonic, hanem CWT bél. Na most akkor nem értem. :D

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1442) Flashget válasza vzsryl (#1441) üzenetére


Flashget
félisten

pedig egyszerű..nem mérvadó a kis könyv amit mellé adnak :)
és az jobb vagy rosszabb bél mint a Seasonic?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1443) MMIX válasza Flashget (#1442) üzenetére


MMIX
addikt

Redbeard azt mondja, hogy a -C verzió mindenben ugyanolyan jó, vagy jobb, mint a régi Seasonic-os verzió. Nem tudom, hogy igaz-e. Teszt nincs a -C vel, Seasonic 80+ Bronz teszt lesz azt mondja a fórumban. A -C CWT PSHII mint a Corsair GS (ezt csak olvastam, nem néztem utána)

(#1444) Flashget válasza MMIX (#1443) üzenetére


Flashget
félisten

Thx a válaszokat! :R

Realme GT Master Edition

(#1445) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Corsair HX sorozatról? Főleg a 650W-os és a 750W-os érdekelne.
Megérik az árukat?

Köszönöm

(#1446) ViZion


ViZion
félisten

Halló!
CX 430 builder jónak számít? Elvileg 400W-os táp elég nekem, 4770 VGA, semmi overclock, jelenleg AMD X2 ami Phenom X4 lesz remélem... szal. semmi extra a gépben.
CX400 megszűnt, VX 450 van használtan, 3 év garival, papírokkal... érdemes azt venni?
Köszönöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1447) gainwardgs válasza ViZion (#1446) üzenetére


gainwardgs
addikt

1 Szavazat a vx450re. 2 4870-et elvitt crossfireba:) :DD

(#1448) PirosHello válasza puru (#1445) üzenetére


PirosHello
senior tag

650HX nagyon jó, nézd meg a tesztet is róla itt a PH!-n. Én most vettem 7 év garival a "Vizes" Kft-től (hármat akartak adni, de reklamáltam, és végül kiegyeztünk 7-ben), és nagyon jó. Halk, és nem melegebb, mint a volt Seasonic S500-asom. :)
Csak ajánlani tudom (ja, és persze moduláris)... :K

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1449) vzsryl válasza puru (#1445) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Nagyon jó tápok, megérik az árukat.

(#1446) ViZion: Hali!

Nem tudni még semmi konkrétat az új Builder sorozatról, csak annyit, hogy valamilyen CWT bél rejlik bennük. Egyelőre még teszt sem lesz róluk, mert valami okból kifolyólag a Corsair nem küld szét belőlük tesztpéldányokat. Magyarul: előfordulhat, hogy "bibisek". :)

(#1447) gainwardgs: Ja, egy teszt erejéig, max. játékkal terhelve. Hosszabb távon meg szépen megolvasztaná a saját alkatrészeit. ;)
Sokkal jobb vétel jelenleg a Chieftec CTG-500-80P. Halkabb is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1450) ViZion válasza vzsryl (#1449) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Köszönöm!
Valszeg FSP SAGA II 500W lesz ~12-13k körül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.