Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Csaba_20_ válasza Skizz (#199) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Elvileg a jótállási kötelezettség alól csak akkor mentesül a kötelezett, ha bizonyítja a hiba oka a teljesítés után keletkezett. Tehát azért ment tönkre a táp, mert a ventilátorcserét követően nem volt megfelelő a hűtése. Minden esetre azért megnézném, hogy egy esetleges per esetén milyen módon védekezik a fogyasztó egy ilyen "okos" cserét követően. :U Hja igen: Egy ilyen rendszer csak 30W-ot fűt el, azt meg bírja a 800 rpm-es, 35 CFM-nek hazudott ventilátor...simán, mert én azt mondtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#202) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Stol bácsi szokta ilyenkor belinkelni a hasonló venticserén átesett Chieftec tápegység képeit. Lopom tőle az ötletet, hátha észre térít néhány embert: [link]

(#203) didyman válasza Dare2Live (#197) üzenetére


didyman
őstag

Nem kívánok vitába szállni veled.... már elégszer és eleget bizonyítottad a "hozzáértesed"....

Így van, mivel (k)észérvekkel képtelen vagy hadakozni, marad az idiotizmus, abban igazad van, hogy ebben nem leszek partnered :R . A te lelki békédet meg hagy ne mondjam, mire lehet hasznosítani, amikor a frissen átventizett tápból egyszercsak elszáll a mérőfüst. Olvasóink majd eldöntik aztán, hogy kinek a hozzáértésében fognak bízni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#204) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Corsair 520HX tápegységem van és a ventilátorja elég lassan pörög ez betudható annak,hogy nem kell gyorsan pörögnie mert elég ennyi,hogy megfelel hőfokon tudja tartani vagy valami baja van?

(#205) didyman válasza swoody (#204) üzenetére


didyman
őstag

Ha langyosnál nem melegebb a levegő, amit kitol, akkor persze.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#206) swoody válasza didyman (#205) üzenetére


swoody
senior tag

Sőt inkább hideget fúj ki :) "Most levan véve az oldala"
A tápnak az oldala langyos.

[ Szerkesztve ]

(#207) Csaba_20_ válasza swoody (#206) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor...

(#208) Fikasz válasza Dare2Live (#191) üzenetére


Fikasz
tag

Oké. Megfogadom a tanácsod és köszi a segítséget.

(#209) Csaba_20_ válasza Fikasz (#208) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Háhh...LOL...ez volt számomra a hét poénja. Megérdemled a jövőd... :R :DD :DD

(#210) Fikasz válasza didyman (#203) üzenetére


Fikasz
tag

Mivel nem értek hozzá a vitába nem szállok be. De ha már a ventik fordulatszámán megy a vita, hogy 1000 vagy 2000 fordulaton forog mivel kis teljesítményű gépet használok szerintem teljesen mindegy. Én vállalom a kockázatot. Ha úgy érzem alacsony fordulatszámú ventivel túlmelegszik a táp akkor hagyom a fenébe, de egy próbát megér, még ha a garancia elvesztésével jár akkor is. Viszont ha már témánál vagyunk mi van a passzív tápokkal? Pl: FSP ZEN. Ott, hogyan oldották meg a melegedés problémákat?

(#211) Fikasz válasza Csaba_20_ (#209) üzenetére


Fikasz
tag

Még hozzáteszem, hogy nem egy 15ezer forintos corsairral próbálnám ki a dolgot hanem max egy 5ezer forintos kategóriával.

(#212) didyman válasza Fikasz (#210) üzenetére


didyman
őstag

A Zen-nél és más tápoknál mérnökök sokéves munkája, mérései és tesztelései következtében sikerült megfelelő módon megoldani a hűtést nagyméretű bordákkal, a doboz kivitelezésével, és az alkatrészek méretezésével. A táp túlmelegedését nem fogod érezni (hacsak a gép fara nem az arcodat legyezi), egyszercsak leköszön a gép, aztán jöhet a sakkozás, hogy mi élte túl. Persze a kockázat a tiéd, de csendben hozzáteszem, hogy egy hét-egy hónap meleg fuvallat figyelése nem pótol hiteles, pontos mérést, tesztelést.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#213) didyman válasza Fikasz (#211) üzenetére


didyman
őstag

És az eredményét általánosítod? Mi alapján?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#214) Csaba_20_ válasza Fikasz (#210) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Fikasz írta:
Én vállalom a kockázatot.

Az biztos, de rács mögül azért másképp fogod látni. A lelkiismereted is erősen tudja terhelni, ha a leégett házban bennég valaki. :C A ZEN-t telerakták hűtőfelülettel és igyekeztek minimálisra csökkenteni a veszteségeket.

(#215) Fikasz válasza Csaba_20_ (#209) üzenetére


Fikasz
tag

Mivel Swoody is írta, hogy az 520as tápjának lassan forog a ventije, gondolom ezáltal halk is, az én esetembe vissza kellett raknom a régi 300-as FSP tápot mivel halkabb a ventije mint a 14ezer forintos Corsairnak. Mint már írtam a szervizbe magasról tojtak a fejemre mikor visszavittem, hogy hangos a táp. Ezek után teljesen mindegy mit csinálok vele mivel nem tudom használni. Vagy eladom, vagy szétszedem és kicserélem a ventijét de legszívesebben kihajítanám az ablakon. Ez a véleményem.

(#216) Fikasz válasza Csaba_20_ (#214) üzenetére


Fikasz
tag

Azért átgondolom ezt a venti csere dolgot. Hirtelen felindulásból az ember sokmindenre képes de higgyétek el, hogy az én esetembe ez elég idegesítő dolog. Veszek drága pénzért egy halk tápot ami hangosabb mint az előző és tudom, hogy ez nem normális de változtatni nem tudok rajta még ha garanciárol van szó akkor sem.

(#217) Csaba_20_ válasza Fikasz (#215) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Talán nem azzal kellett volna visszavinned, hogy hangos, hanem hogy tönkre ment benne a ventilátor vezérlés. Esetleg jegyzőkönyvet felvetetni a jótállási igény bejelentésedről. Nem annyiban hagyni stb. Persze mindenki annyit ér el, amennyit el akar. Az 520-asban működik a ventilátor vezérlése, a tiedben pedig nem. Cserélgesd csak a ventijét, sz*rj bele magasról, hogy mitől ment tönkre... :R

(#218) Fikasz válasza Csaba_20_ (#217) üzenetére


Fikasz
tag

Lehet. Viszont ha visszaviszek egy műszaki cikket a szervizbe elvárom, hogy nézzék át a hibáit és ne találjanak kibúvokat ha nem tudják vagy nem akarják megcsinálni. A hangos venti szerintem fedi a vezérlés hibát is. Nem beszélve arrol, hogy miután a táp hangos lett elötte éget szag jött ki belőle, ekkor pörgött fel a venti és maradt magas fordulaton állandóan. A szerviz munkalapon az éget szag is szerepelt. A szervizbe egy napig tesztelték és nem találtak rajta rendellenességet. Ezek után mit kellene csinálnom verjem az asztalt, hogy igen is rossz a táp? Nem akarnak a dologgal foglalkozni és kész.

(#219) Csaba_20_ válasza Fikasz (#218) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Senki nem fog helyetted jótállást intézni. A számítástechnikai szervizek(nek csúfolt) pedig ellenérdekelt felek a témában. Úgyhogy ők nem fogják helyetted verni az asztalt, hogy hibás a tápod. Ha pedig te sem, akkor senki sem. Melyik boltról van szó? Talán Ipon?

[ Szerkesztve ]

(#220) csucsu69


csucsu69
tag

Mennyit forog a vx450 ventije?Az enyém az everest szerint 1700-t.Normális ez?

(#221) Fikasz válasza Csaba_20_ (#219) üzenetére


Fikasz
tag

Nem Ipon. Végül is nem a bolt tehet róla, hanem a nagyker ahonnan vásárolnak ugyanis oda vitték vissza a tápot ha egyáltalán visszavitték. Szerintem övön aluli lenne ha itt a fórumban elárulnám az áruház nevét, de priviben elküldöm. Miért az Iponnál vannak hasonló garanciális problémák?

(#222) Csaba_20_ válasza Fikasz (#221) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Jól van, akkor védjed csak őket. A pénzed már náluk van és gyakorlatilag nem kaptál érte semmit. De ez ne zavarjon, mert övön aluli lenne velük szemben, ha elárulnád a nevüket.

Nekem aztán tényleg mindegy, hogy mit csinálsz... :U :K

(#223) Csaba_20_ válasza csucsu69 (#220) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Miért ne?

(#224) Szten Márs válasza csucsu69 (#220) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az everest szerint? Az everest legjobb tudomásom szerint nem képes márni a táp ventifordulatát... melyik everest adatot nézed a táp ventifordulatának? :F

(#225) csucsu69 válasza Szten Márs (#224) üzenetére


csucsu69
tag

Így van kiírva az érzékelőknél:Pápegység 1718 venti fordulatszám.

(#226) csucsu69 válasza csucsu69 (#225) üzenetére


csucsu69
tag

Bocs a figuráért,véletlen volt!

(#227) Csaba_20_ válasza csucsu69 (#225) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A "méréshez" szükséges hardver megvan? Jön a VX-ből bármiféle rpm jelzés az alaplapnak?

(#228) Szten Márs válasza csucsu69 (#225) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez nagyon érdekes :F

Azt meg tudja valaki válaszolni, hogy hogy mér egy szoftver egy ventillátor-fordulatszámot, ha az a ventillátor nincs az alaplapra kötve, hanem szépen ott csücsül a tápban benne, ahonnan pedig nincs adatáramlás kifelé... szóval ezt úgy finoman szólva nem értem. :F

Csaba_20_:
Így néz ki a Corsair VX450-ből kijövő kábelek halma: [link] - és ez alapján onnan bizony semmiféle infó nem jön ki, vagy tévednék?

[ Szerkesztve ]

(#229) Csaba_20_ válasza Szten Márs (#228) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor meg pláne normális az érték. Valami lehet az alaplapon lévő FAN csatira kötve, amit ő Tápventiként azonosít. Vagy egyszerűen hazudik rá valamit a szoftver... ;)

(#230) csucsu69 válasza Szten Márs (#228) üzenetére


csucsu69
tag

Az alaplapba van bedugva,de akkor ez az érték nem mérvadó?

(#231) didyman válasza Szten Márs (#228) üzenetére


didyman
őstag

Úgy, sehogy :) .
Nézem, kollégának van némely süvegelnivaló MF fix obija, ahhoz a Chinonhoz őszintén gratulálok :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#232) Szten Márs válasza didyman (#231) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bizony, elég erősen fix manuális fetisiszta vagyok, a kedvenc darabom egyértelműen az 58mm-es F/2-es Helios, hihetetlen amit művel, akár teljesen nyitott rekesszel is :K Chinonból egy 135mm-es F/2,8-asra fenem a fogam, remélhetőleg nemsokára ott virít majd az is a fotóstáskámban :)

csucsu69:
Ki van vezetve az alaplapra? Akkor elvileg megbízható zokott lenni a fordulatszám-mérés.

[ Szerkesztve ]

(#233) didyman válasza Szten Márs (#232) üzenetére


didyman
őstag

Jól hangzó dolgok ezek, Helios 44M (mégpedig az 5-ös variáns) nekem is van egy Zeniten, ha ilyen alapobikat adnának a gépek mellé, hát nem szólnék :D De az abszolút kedvenc a 100/2,8-as Nikon E. Ha ma ilyen low cost lencsék lennének... Gyönyörű dolgokat művel, vázsapkaként kaptam a mostani vázhoz, de amikor a keresőbe belenéztem, már ott bizsergett valami, és alig vártam, hogy meglássam az első nagyításokat. Én alapvetően azért vagyok MF-mániákus, mert miután ellopták a komplett AF-es, filmes szettem, rájöttem, hogy nem hiányzik az AF/VR és ezek a régi üvegek sokkal jobban tetszenek építési minőség és képrajzolás szempontjából is, igen, főleg ennyi pénzért, amibe kerülnek. Fotóid vannak valahol felrakva?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#234) Szten Márs válasza didyman (#233) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A további offot elkerülendő ide válaszoltam: [link] - szerintem folytassuk itt :K

(#235) csucsu69 válasza Szten Márs (#232) üzenetére


csucsu69
tag

Ne haragudj,agyilag zokni vagyok.A táp nincs is rádugva az alaplapra,de az Everest az alaplapon lévő egyik ventillátorcsatlakozót amit használok a táp ventillátorának méri!Bocs!

(#236) twollah


twollah
nagyúr

Megvettem, beszereltem a Corsair VX450W tapom.

Az, hogy csendes nem kifejezes.
Eloszor azt hittem, hogy nem is mukodik a ventilator benne.
A biztonsag kedveert beneztem a hazba es mukodott!
Most ugy nez ki, hogy a leghangosabb alkatresz a gepemben a HDDm.

(#237) Skizz válasza twollah (#236) üzenetére


Skizz
addikt

nálam is a HDD a legzajosabb, pedig green WD... :U

(#238) Aylarth válasza didyman (#196) üzenetére


Aylarth
tag

Kösszi!
Bios frissítés megvolt, a készenléti ágat hogy tudom mérni?
Arra v.mi tipp, h. miért csak úgy indul el,h.ha előtte este lekapcsolom a főcsatit?
Lehet olyan, h. egy panelban nem bírja el a lakás a konfigot? Tegnap ahogy bedugta lakótársam az aksitöltőt a konnektorba másik szobában elment a lámba....nem vicc, ez nagyon gáz, de egy szünetmentes az segítene? :F Please help! :O

(#239) Kelta


Kelta
tag

A #170-es hsz.-re vki?

(#240) Pitterix válasza Csaba_20_ (#219) üzenetére


Pitterix
őstag

Én vettem iPontól és be is szart, de erről ők nem tehetnek, potom egy hónap alatt meg is csináltatták, és most megitn 5év garanciám van rá!!! Velem rendesek voltak.....
A tápom is marha jó, végre!!!! :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#241) Lizard01


Lizard01
tag

Üdv!

Mekkora Corsair táp kellene egy corei7 920-hoz (ami később valszeg fel lesz tuningolva kb. 3.2 Ghz-re) amit egy 4870x2 segít? A ház amiben lennének CM690. Eleinte 1 majd később 3 vinyó fog szolgálatot teljesíteni bennük. Végig olvastam a topicot meg a teszteket, de nem tudom eldöndeni, hogy 520-as vagy inkább a 620-es legyen. :F Plz help! Előre is köszönöm!

(#242) kati85


kati85
csendes tag

Hali,
Gepcseret tervezek, azt szeretnem toletek kerdezni, hogy
E8400 (Core2 Duo 3.0) es Asus P5Q-C melle eleg lesz a 450-es Corsair vagy inkabb vegyek eggyel erosebbet? Jatek nem nagyon lesz a gepen, inkabb filmeket neznek, ja es persze semmi tuning.
Udv mindenkinek

(#243) South Velen válasza kati85 (#242) üzenetére


South Velen
addikt

Bőven! Még sok is....
(Bár a legtöbbet fogyasztó alkatrészt, a videókártyát nem említetted.)

[ Szerkesztve ]

(#244) kati85 válasza South Velen (#243) üzenetére


kati85
csendes tag

Igen, mert azt meg nem tudom milyen lesz, a mostani ati radeon 9600-am szintjet szeretnem hozni, nvidia 8600gt-t ajanlottak, talan az lesz.

(#245) South Velen válasza kati85 (#244) üzenetére


South Velen
addikt

Annak a kártyának a szintjét egy 8500gt is bőven hozza, de mivel filmlejátszásra lesz, így egy HD3650-es kártya az ajánlott, ddr2-vel is megteszi. Ez kb. majdnem a 8600gt szintjén van, de fejlettebb, és jobb filmezni is. :)
És a táp meg sok is lesz.
Elég lenne egy ilyen is ehhez a konfighoz, sok pénzt spórolnál vele.

[ Szerkesztve ]

(#246) kati85 válasza South Velen (#245) üzenetére


kati85
csendes tag

Annyi jot olvastam a corsairrol, ne akarj most mar lebeszelni:))
VGA-bol amugy mindenkepp nvidias kellene, linux alatt az ati kesz kinszenvedes :(

(#247) South Velen válasza kati85 (#246) üzenetére


South Velen
addikt

Tényleg nagyon jó a Corsair, csak azt mondtam, hogy Neked túl jó is.
Kevesebb pénzből is tudnál olyan tápot venni, ami megfelelne Neked :)
Ha persze nem gond, hogy számodra feleslegesen drága, akkor vedd meg, a jövőre nézve jobb befektetés. :)
VGA: Ja, akkor értem, akkor jó lesz az a 8600gt.

[ Szerkesztve ]

(#248) kati85 válasza South Velen (#247) üzenetére


kati85
csendes tag

Uh, nem baj, ha tul jo, kicsit legyen mindig egy fokkal jobb a gep mint kellene, igy nem lesz az az erzesem 3 ev utan sem, hogy rosszul valasztottam annak idejen:) -mostani gep is 5.5 evet birt, kovetkezo is jo lenne ha ennyit menne es nem lenne az az erzesem, hogy elavult, rossz, nem bovitheto, stb-
Hm, azt mondjuk elfelejtettem irni, hogy szeretnek bele legalabb 4-5 vinyot, raid vezerlovel.

(#249) South Velen válasza kati85 (#248) üzenetére


South Velen
addikt

Ok, akkor jó lesz a Corsair.
A winchesterek nem fogyasztanak sokat.

(#250) South Velen válasza kati85 (#248) üzenetére


South Velen
addikt

dupla.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.