Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) kelzsoca válasza m4rc! (#687) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez egy nagyon jó kérdés, én is szeretném tudni a választ :)

https://vertigostore.eu

(#702) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Többen írták, hogy a VX550 táp hangos és más belseje van.

Mindegyiknek ebből a fajtából? Ha nem, akkor valami azonosító alapján ki lehet deríteni, hogy a jó vagy a rossz szériába tartozik?

(#703) banane


banane
csendes tag

Kösz mindenkinek a segítséget! Közben utánaolvastam jobban és tényleg úgy tűnik minőségileg a 450-es a jobb megoldás, mondjuk az 550-ről jó lenne tudni, h ez a hangoskodás csak az első szériánál állt fenn v most is problémás. Vki írta a HX520-at - igen lehet ez lenne a tutti, csak árban 20 e-nél nem akartam feljebb menni, de még elgondolkodom rajta. Közben találtam egy táp méret számolosdit [link] eszerint is a mostani rendszerhez a 450 elég, de a GTX280-tól felfelé, némi piszkálgatás mellett már az 520, 550-et ajánlja.

(#704) lsc válasza juliabrilke (#702) üzenetére


lsc
nagyúr

Mindegyik 550-es CWT beles, az elején voltak ventivezérlési gondok, elméletileg már javították a hibát .

Mod banane : Itt láthatod hogy mennyi a valós fogyasztás, a netes kalkulátorok előszeretettel csalnak felfelé . A linken a teljes rendszer fogyasztása van .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#705) banane válasza lsc (#704) üzenetére


banane
csendes tag

Kösz! Pont ezt akartam még kérdezni, h ebben mennyi a gyári "ráhagyás" :)

(#706) banane


banane
csendes tag

Mondjuk a gyári adatok szerint ez a hang dolog sem egyértelmű...

(#707) JaniS válasza banane (#706) üzenetére


JaniS
senior tag

HX520-at nálam nem hallani, mert nagyjából minden más elnyomja, alapból a rendszervinyót (WD3200AAKS) és a GTX295-öt lehet hallani (35% a venti alapjáraton, ha meg dolgozik, akkor gondolom sejted, hogy minden más lényegtelen :) )
Nem rábeszélni akarlak, mert nem ismerem a VX550-et. Ami biztos a HX520-asnál, hogy Seasonic a belseje (egyébként Seasonic-ot akartam venni, csak nem volt), valamint elbír ennyit, ami nekem a gépben van. (A Corsair számolós izéje a 620-ast ajánlja, ha bepötyögöm az adatokat a gépemről.) Mondjuk húzni a GTX-et még nem próbáltam, csak a procit, így érdekes lenne, hogy azt is bírná-e.

JaniS

[ Szerkesztve ]

(#708) banane


banane
csendes tag

Kösz az infókat, megrágom, h legyen e 20+ e Ft :)

(#709) #16939776


#16939776
törölt tag

Üdv!

ha lehet átmenetileg a Corsair vx450w-t ne ajánljátok senkinek egy kis ideig.

Másnak is van vele zizegős/ciripelős baja!

Köszi.

(#710) Zoli1222 válasza #16939776 (#709) üzenetére


Zoli1222
őstag

Úgy bizony. Nekem. És nem kicsit zizereg, hanem nagyon. Akkor ezt elvileg garanciába kicserélik? Vagy csak nem kompatibilis a gtx280-al?

(#711) vhunor


vhunor
őstag

Nekem meg semmi bajom vele, és 1 hete (se) vettem.
Ennyi erővel én csak noname gagyit kéne, hogy ajánljak mindenkinek, mert nálam az elmúlt 7-8 évben ment már tönkre Enermax, Chieftec, Thermaltake, FSP is, és "öltek" közben akkor még 100k-t érő Radeon 9700-at, meg 6800 GT-t, meg drága alaplapot. És még csak egy adott ház hálózatára sem foghatom, mert 2-3 évente költöztem. A tömeggyártás korában élünk, vannak fos szériák és gyári hibás darabok a legjobb márkákból is ezerszám. Lenyeled a békát, gariztatod és tovább lépsz, vagy feleslegesen túráztatod magad rajta :) . Engem a garanciális ügyintézés "színvonala" tud csak dühíteni itthon, pl. egyik barátom vett még anno egy MSI 285GTX-et, és a kártya úgy visított terhelés alatt (elektromos zajra gondolok, nem ventilátorra), hogy nem lehetett megmaradni mellette. A szervízes meg annyit mondott rá, hogy ez ilyen gyárilag, egyébként nem fagy, nem instabil, úgyhogy vigyük szépen haza.

[ Szerkesztve ]

(#712) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

ahogy nézem a HX520-as táp és TX650-es táp kb egy áron van. Legalább is ahol én nézem mindkettő 27E

Melyiket érdemes. Melyik a halkabb? Tudom a 650w túlzás lesz, de nem akarom 3 év múlva kicserélni a tápot mert kevés lesz pl az 520-as.

Egyenlőrre egy I5-ös rendszerhez kellene. Lesz tuning is, meg hát a videókártyák fogyasztása a jövőben nem nagyon lesz kisebb.

Az hogy moduláris vagy sem az engem nem érdekel. Ha modulásis talán még hátrány nekem mivel tuti elveszteném a kábelekt. :K

(#713) #16939776 válasza vhunor (#711) üzenetére


#16939776
törölt tag

ha egy termék megérte hogy középkategóriássá avanzsálódjon akkor azt meg szabad venni

[ Szerkesztve ]

(#714) 14adam válasza Khaosz55 (#712) üzenetére


14adam
addikt

Érdemes lenne választani a Tx-650-et mert ezis Seasonic beles.Ugyan az a jó minőség,csak a hx 520-ba annyira letekerték a venti vezérlését,hogy néhány alkatrész elsül benne... :U Én azt mondom,ha egy áron van akkor Tx-650.De írd le milyen géped van,és lehet találunk olcsóbban is

(#715) #16939776 válasza Khaosz55 (#712) üzenetére


#16939776
törölt tag

szerintem nem túlzás megvenni a 650-eset ha akarsz a masinába egy 5870x2-őt.

hűtés szempontjából a 520-as halkabb, de egyesek azt mondják hogy túlságosan is vissza van véve a venti fordulatszáma, és ez rövidebb élettartamot jelent.

[link]

(#716) csucsu69 válasza #16939776 (#715) üzenetére


csucsu69
tag

A cikkben az van,hogy meg kell emelni a venti fordulatszámát.Igen de hogyan?

(#717) laragirl83 válasza Khaosz55 (#668) üzenetére


laragirl83
őstag

Nekem is ilyen van, hangja nuku szvsz! :K

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#718) zirigy


zirigy
tag

Sziasztok!
Nem rég egészen fél éve vettem 1 HX520-as tápot. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de most elhatároztam, hogy a közeljövőben kipróbálnám az SLI rendszert. Na de akkor ez már picit gyenge lesz. Szerintem 2 x 275GTX-et vennék, vagy valami hasonló kategóriás kártyákat.
Na itt jön az a kérdés, hogy milyen tápot ajánlanátok hozzá? (az adatlapomon van a jelenlegi konfigom, ami szintén változhat a közeljövőben picit jobbra)
Néztem pl a HX850-est, de az 1000-est is, ami szerintem már nagyon sok, és árban is azért van különbség.
Azt is hozzá kell tennem, hogy azért bírjon ki legalább 2 évet, mert viszonylag sűrűn cserélek gépet :)

Szóval várom a tanácsaitokat!!!

Zirigy

(#719) joshua7


joshua7
veterán

Most vettem egy HX520-at (nem boltból), de csak 1 rendes sata kábelt kaptam. A másikat nem tudom használni, mert ilyen:

Gondolom ez nem normális...

Semper Fi

(#720) Laci4 válasza joshua7 (#719) üzenetére


Laci4
senior tag

Háááát.. ha jól sejtem ez egy molex sata átalakító+elosztó kábel..
Elméletileg ezt is tudod használni.. molexre dugva..

(#721) joshua7 válasza Laci4 (#720) üzenetére


joshua7
veterán

Na igen, ha lenne lehetőségem a molex-et rádugni valamire, akkor semmi gond nem lenne. Csak nem tudom sehová sem...

Semper Fi

(#722) Speed® válasza m4rc! (#687) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem semmi probléma nem lenne vele. 30+A 12Von nem kevés.
Egy D0 920 4GHz körülre rángatva nem ehet többet sokkal 100Wnál.
Emellé tegyünk pl. egy HD5850et, ~150W, meg a többi cucc ~50W..

300W körüli terhelés meg sem kottyanhat neki, sőt, ekörül kezdi igazán jól érezni magát és beállni a legjobb hatásfokra. Én nem aggódnék, max ha CF/SLI tervek vannak, akkor kellhet nagyobb táp, 1 VGaval elég nehéz megfektetni. Oké, egy B3mas Q6600 vízzel jól megrántva, mellé meg valami 4870X2 valszeg fájna ;p

Nálam a 2. HX450 fordul meg, épp tesztelem, szerintem pöpec kis táp.
80+ Bronze minősítés, halk üzem ezáltal is, és jó a kábelmanagement.

(#723) yako


yako
tag

Szevasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az adatlapomon lévő konfig, ha egy próba erejéig kiegészülne egy gtx260assal, akkor lehet-e problémám a tápom teljesítményével?

Kösz a válaszokat!

By Demons Be Driven

(#724) 14adam válasza yako (#723) üzenetére


14adam
addikt

4890-et addig kikapnád és annak a helyére menne a 260? vagy egyszerre a 2?
mert ha csak a 260 lenne benne azt bőven vinné :K

[ Szerkesztve ]

(#725) yako válasza 14adam (#724) üzenetére


yako
tag

Egyszerre menne a kettő!

By Demons Be Driven

(#726) 14adam válasza yako (#725) üzenetére


14adam
addikt

Akkor felejtős a téma :(

(#727) yako válasza 14adam (#726) üzenetére


yako
tag

Értem, köszönöm - ez esetben CF-ről se álmodozzak ugye?!?
Legalább is, ezzel a táppal...

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#728) Speed® válasza yako (#727) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Normális áramfelvételű VGAkkal simán lehet CF. Normális alatt 100W körül kajáló megoldásokra gondolok. A 4890 mellé bevarrni egy GTXet amúgyis érdekes ötlet..Physixre elég egy gyengébb kari is, nem?
Ettől függetlenül megpróbálhatod, max nem indul el vagy lelő a táp..de egyébként elméletileg belefér a fogyasztásba, 400W alatt kajálna a konfig ezekkel. Más kérdés, hogy javarészt 12Von, ezért kell bika táp hasonló kvalitású karikkal CFben.

(#729) 14adam válasza Speed® (#728) üzenetére


14adam
addikt

Általába,egy 4890 mellé egy 8000(8600gts szerintem tökéletes választás lenne) szériából szoktak betenni

(#730) yako válasza Speed® (#728) üzenetére


yako
tag

Persze, hogy sok a 260as Physixre, nem is ekkorában gondolkodtam, csak ez volt a közelben.
Egyébként ment a gép rendesen, csak éppen terhelés alatt nem sikerült megnézni, hogy bírja-e a HX, mert nem tudtuk működésre bírni a Physix-et...

Köszönöm a válaszokat!

14adam: 8600-8800 igen, valahogy így.

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#731) CyDoN


CyDoN
senior tag

hello mesterek

most van egy ModeCom Feel III 400W-os tápon,,,,a mostani konfigomhoz tökéletesen elég /AMD athlon 64 3200+, HD3600-os vga, 2x1GB 800/, viszont elég nagy cserére készülök /AMD Phenom2 X4 955, GTX260, 6 GB 1333/ a kérdés, hogy szerintetek elég az új konfighoz a táp, vagy inkább nézzek nagyobbat!

Jah azért írtam ide, mert a corsair 450HX-et néztem helyette!

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#732) Cobra. válasza CyDoN (#731) üzenetére


Cobra.
őstag

Biztos, hogy a mostani nem elég, de a VX/HX450 elég lesz.

(#733) 14adam válasza CyDoN (#731) üzenetére


14adam
addikt

Mode compot dobd a kukába,és irány a bolt a Corsair-ért :)

(#734) CyDoN válasza Cobra. (#732) üzenetére


CyDoN
senior tag

vx sztem nem elég, mert ha jól tudom akkor nincs rajta 2db 6pin PCI-e.

Akkor marad a hx450 :)...

Azért egyszer megpróbálom a mostanival! Bár nem tudom mennyit számít, hogy a lapon 8pin-es 12v van, míg a tápomon csak 4pin-es van!

Gondolom nem tudom a gépet tönkre tenni, max nem indul el! IGAZ? :B

(_._)

(#735) 14adam válasza CyDoN (#734) üzenetére


14adam
addikt

Tönkre tudod tenni,mert az a "táp" nem táp :(
A hx-en 2x 6 pines csati van a vx-en meg csak 1.De átalakítóval meglehet oldani,hogy a vx-en is 2 db legyen

(#736) CyDoN válasza 14adam (#735) üzenetére


CyDoN
senior tag

igaz,,,átalakító meg van nekem!
a régi vga-al már ment, HD3650 512! Nem egy kategória!

Mi baja lehet a rendszernek ha xar táppal próbálkozok?

(_._)

(#737) 14adam válasza CyDoN (#736) üzenetére


14adam
addikt

Jobb esetben csak lekapcsol.De ha nemkapcsol le akkor alaplap elszál vagy vga esetleg ramok,vagy mind 3... Vagy az egész gép elhalálozik...

Jah,és garanciába nemfogják cserélni őket!!!

[ Szerkesztve ]

(#738) CyDoN válasza 14adam (#737) üzenetére


CyDoN
senior tag

ajaj,,,akkor tényleg meggondolom, hogy milyen táppal indítom be a rendszert!

köszi,

(_._)

(#739) Pubszon


Pubszon
veterán

Na csatlakozom hozzátok egy TX650-el.
Első benyomásra nagyon fasza, halk, meg vannak rajta csatlakozók bőven. :K
És az én konfigom max 250W-ot vesz fel a táptól, tehát még kakó is van benne bőven! :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#740) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Pont most vagyok táp vásár előtt és nagyon elszomorít a HX 520 Venti vezérlési hiba mert pont ezt a tápot néztem ki! :O

Esetleg lehet-e tudni hogy a gyártó orvosolta-e már a problémát?

Vagy én is csatlakozzak a TX 650-es táborhoz?!

Ezt kellene hajtania: CPU Q9550 VGA 260 GTX 1 vinyó 4GB RAM kis tuning! :))

(#741) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Még egy kérdés! Csak a HX 520-nál van a venti vezérlési hiba? Vagy a HX 620-nál is? :F

(#742) Pubszon válasza Norbi46 (#740) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha nem zavar a sok kábel és el tudod rakni valahova, akkor én azt mondom hogy TX650. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#743) lsc válasza Norbi46 (#741) üzenetére


lsc
nagyúr

Az a ventivezérlési hiba egy meghibásodás alapján szajkózzák, aminél nem tudni mekkora terhelést kapott a táp .Annyi tény van benne hogy a venti tényleg alacsony fordulatra van belőve . A konfigod 250W körül fog fogyasztani, azt még egy hx 450-es is lazán vinné, az 520-as meg észre sem venné .

Az élet kegyetlen .

(#744) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#745) Khaosz55 válasza banane (#706) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali,

Na a következő lesz a gépem és nem szeretnék tápot venni 5 évig ha nem megy tönkre.

Proci: I5 megkergetve 4 Ghz-re
2db vinyó
1 író
Lesz vízműtés aminek a venti + szivattyú kb 30W-ot eszik max
jelenlegi VGA: 8800GT de majd cserélve lesz izmosabbra. Mire még nem tudom. De majd utána is lesz cserélve 1-2 év múlva, de tápot nem akarok cserélni.

Szóval ehhez kel halk táp.

A HX450-at néztem ki de félek a 2-3 év múlva amikor a VGA-k még többet esznek akkor kevés lesz. Meg szeretem ha van kis tartalék a tápban. Meg ne ciripeljen. :D
Igaz én nem fogok egyszerre 2 VGA-t rakni a gépembe az is tuti.

Most mi a helyzet a VX550-el? Kb annyi lenne mint a HX450, de nem tudom, hogy tényleg halk-e. Az is ciripelős mint a VX450-en? A corsail oldalon meg a VX550-et halkabbnak tűnik a diagrammon mint a HX széria. Mi is az igazság?

A TX650 meg kicsit túlzás számomra meg drága is. :(

[ Szerkesztve ]

(#746) 14adam válasza Khaosz55 (#745) üzenetére


14adam
addikt

Gyakorlatban a vx 550 hangosabb mint a többi Corsair táp.De halkabb lesz mint a 450-es mert később fogja a táp a venti fordulatszámát növelni mert ez nagyobb teljesítményü.

Azt tudni kell,hogy a Vx 550-be más belső van mint a hx-450-be.Vx-be cwt míg a 450-esbe Seasonic van.Seasonic kicsit jobb minőségü.

Én azt mondom,hogyha netán még később akarnál valami baba vga-t venni akkor egy Vx 550,de ha nemlesz 2 magos vga-d akkor elég lenne a hx 450 is

(#747) Khaosz55 válasza 14adam (#746) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát remélem elég a hx450. :F

Dual vga-m nem lesz mert úgysem engedhetem meg magamnak.

450-el meg remélem elleszek 5 évéig. Egésznek a függvénye hogy 5 év múlva mennyit esznek majd a középkategóriás VGA-k :F

Mert ha 4 év múlva cserélhetem mert kevés lesz akkor befonom a hajamat :K

(#748) DewiL


DewiL
senior tag

Sziasztok!
2napja vettem egy CX400-at (nagyon megbántam) hangos mint a veszedelem olyan mintha a venti 100%-on pörögne folyamatosan pedig a gép(config adatoknál) nem terhelheti le a tápot
a régebbi tápom egy Zalamn ZM360B-APS volt ennek semmi hangja nem volt és gyakorlatileg így is hideg levegőt fújt ki, ez a hulladék pedig ontja magából a meleget és emellett nagyon hangos !

ez valami széria hiba a venit vezérlésben vagy tényleg ennyire szar :F

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#749) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Végig olvastam a fórumot és hát a VX550-es táp kicsit lutrinak tűnik nekem. :B

Szóval marad a HX széria, vagy esetlega TX650. Lehet beleölök +6 ezeret és lesz egy Brutál tápom mint a TX650.

(#750) Pubszon válasza Khaosz55 (#749) üzenetére


Pubszon
veterán

Az én konfigom se terheli még félig se a tápot fullon, de legalább nem pörög fel a venti és így stabil is . :K
Na meg ki tudja mit hoz a jövő, még meg is bolondulhatok. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.