Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Daemon09 válasza PyroS (#50) üzenetére


Daemon09
őstag

Az mégjobb. Biztos ami biztos. :D

(#52) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Most találtam meg a topicot:)

Én is már évek óta boldog Corsair-táp user vagyok. Volt már többféle is.
Itt a legújabb egy kis érdekességgel,ha már errejárok;):
1
2

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#53) Daemon09 válasza Nyugdíjas (#52) üzenetére


Daemon09
őstag

Ez komoly! Szép munka! :C Belül hogy van megoldva? Arról is kapunk képet?

(#54) Nyugdíjas válasza Daemon09 (#53) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem saját munka. Egy barát készitette. Nemtudom van-e neki róla képe,de ahogy ismerem xart fényképezni közben.:D
Nem ismétlem őt. Itt leirta hogyan készült:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#55) Daemon09 válasza Nyugdíjas (#54) üzenetére


Daemon09
őstag

Értem. Megnézem. :D

(#56) Kutasz


Kutasz
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne:
Egy CORSAIR VX-550-es tápom van.
Az a gondom hogy a gép nagyobb igénybevétele közben(minden pörög ezerrel) lekapcsol majd újraindul.
Nincs semmilyen hibaüzenet.
Elképzelhető hogy ehhez a konfighoz már kevés:Asus Maximus Formula\Core2D E8400 3Ghz\4x1GB Corsair Xms2 800Mhz\MSI 3870x2 OC+MSI 3870 OC CF\DVD író és egy olvasó\2db vinyó.
Választ köszi.

(#57) Piters


Piters
csendes tag

Sziszatok

Nemrég elszállt a gépem. Táp, VGA, Alaplap. Az alaplap és a VGA cserélve lett, az 520 Corsair-t elküldték javítani. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire megbízhatók ezek a javított tápok. A javítást valami Tápjavító BT. Végezte.

Üdv Peter.

(#58) Mans20


Mans20
addikt

Én holnap kapom meg a 650TX emet,ez biztos elég lesz jódarabig,
Amúgy P45 lap,1 író, 1 hdd,e8400 cpu,meg majd ha jóárasítva lesz akkor gtx260. ehhez lesz.

(#59) Nyugdíjas válasza Kutasz (#56) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem elképzelhető, hanem ez nagyon úgy néz ki....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#60) Mans20


Mans20
addikt

Megvan a táp,elég brutál csak a csavar helye körül már lejött a festék egy kis helyen mert hülyén csináltam a dolgokat,na mind1 remélem a gar megmarad :W :(((

(#61) nyunyu válasza Piters (#57) üzenetére


nyunyu
félisten

TapCenter?

Nekem jol elb@sztak a masodik Zenemet, meg hangosabb lett, miutan toluk visszakaptam...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62) PyroS


PyroS
senior tag

Most szereltem be a HX620-at.Semmi hangja sincs :C :D .

(#63) Kapti válasza einstein (#45) üzenetére


Kapti
tag

(re #45)
Vinyót mivel halkítottad el, mert nálam az a leghangosabb, nem a VX450, pedig benne van egy Zalman ZM-2hc2-ben is és WD 160GB-ot használok? Vagy milyen vinyó van a gépedben?

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#64) Ragadozó válasza Kapti (#63) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem tudom, hogy szofveresen halkítható-e...
Nekem is WD 160-osom van, nagyon hangos :(((

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#65) eddie17


eddie17
addikt

Nekem egy Corsair VX450-m van, és lehet kontaktos? Mikor véletlenül hozzáértem a tápkábelhez, az egész gép újraindult. Más baja nincs, úgy hogy nem nagyon nyúlkálok hozzá, csak ha teljesen áramtalanítva van a cucc.

(#66) Hurkaleves válasza Ragadozó (#64) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Szoftveresem vinyót halkítani?:D
De pl. ilyenekkel lehet operálni!

(#67) Kapti válasza Hurkaleves (#66) üzenetére


Kapti
tag

Nem rossz:)
Kár, hogy a házamban csak 3db 5.25-ös helyem van, így nem maradna
hely a DVD írónak :O
Lehet, hogy Scythe Quiet Drive SQD-1000 lesz belőle. Ez szerintem hatékonyabb is szerintem felépítéséből adódóan.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#68) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Siestereg a VX450-em. Direkt nem szedtem szét, neogy ugorjon a gari, ezt ugye cserélik vagy javítaniuk kell...

(#69) Eagl3 válasza Eagl3 (#68) üzenetére


Eagl3
veterán

Fontos lenne... :)

(#70) kristoof92 válasza Eagl3 (#68) üzenetére


kristoof92
tag

Hát, ha van még rá gari, akkor kötelességük javítani

(#71) Eagl3 válasza kristoof92 (#70) üzenetére


Eagl3
veterán

Persze, hogy van. max. 2 hetes a táp.

(#72) Ragadozó válasza Hurkaleves (#66) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hogy ne nézz bolondnak: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#73) Skizz válasza Eagl3 (#68) üzenetére


Skizz
addikt

Mennyire hangos? Biztos, hogy a táp felől jön a hang? Terhelés és pihi közben is?
Egyébként a minimális sistergés (értsd: odahajolsz a végéhez és a szélzaj mellett hallasz némi sistergést) normális, ezért kérdem, hogy mennyire hangos.

(#74) Eagl3 válasza Skizz (#73) üzenetére


Eagl3
veterán

Elég durván hangos. Szvsz a szoba másik felébe is hallom. Egyenetlenül, egyszer hangosabban egyszer halkabban. Van mikor full terhelés alatt nem hallani, de van, h. akkor is lehet egy picit.
Száz 100%, hogy a táp mert először azthittem, h. alaplap, és le is cseréltem.
Miután még mindig hallottam, kivettem a tápot és tuti annak van hangja.
A kérdés az, h. ezt kötelességük e cserélni ill. javíani. Gondolom igen.

(#75) Skizz válasza Eagl3 (#74) üzenetére


Skizz
addikt

Elvileg igen, mert a gyártó honlapján megadott zajszintet túlszárnyalja. De, ha nincs működésbeli probléma (nem fagysz, nem indulsz újra), akkor lehet, hogy nem veszik vissza.
Olyankor jön az emeltebb hangnem, rácsapsz az íróasztalra, és jó hangosan (hogy mások is hallják, ez főleg akkor jó, ha plázában van az üzlet) elkezded szídni a bótot, mer' hogy ez nem tisztességes, hogy ott az 5 év gari a papíron, de mégsem csinálnak semmit a hibás termékekkel, nincs is szervízük biztos... stb..
Ez az esetek többségében beválik, mert ha egy hibás terméket nem vesznek vissza, az 80%-ban (nálam) azért volt, mert köcsög az eladó, nem pedig azért, mert semmi baja a terméknek.

[ Szerkesztve ]

(#76) Eagl3 válasza Skizz (#75) üzenetére


Eagl3
veterán

BandiT-tól vettem, eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve, pénteken már beszéltünk a gariról, de gondolom hétvégén nem foglalkozik a dologgal, majd hétfőn.

"Elvileg igen, mert a gyártó honlapján megadott zajszintet túlszárnyalja."

Ott a pont, ez eszembe se jutott. Nem kell nekem cserélni, csak javítsák meg.

(#77) Skizz válasza Eagl3 (#76) üzenetére


Skizz
addikt

BandiT-ot nem ismerem, de biztos nem fog úgy viselkedni, mint egyszer egy Aqua-s jóember.
Visszavittem egy monitort azzal, hogy sípol ha bekapcsolom. Erre azt vágta a képembe hogy csak odaképzelem a sípolást, mert hogy külsőleg semmi baja nem volt a monitortnak, és ő azt hitte, ha nem karcos a kijelző akkó ott nem lesz gond... kis takony gyerek volt. De rendesen kiosztottam. Nem kivánom senkinek egyébként, hogy ilyen hülyébe fusson.

(#78) Hurkaleves válasza Ragadozó (#72) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Ez érdekes, nem is hallottam még róla:B Bár én a sebesség rovására nem szívesen játszanék..

(#79) nygma


nygma
addikt

Üdv.

Egy kis marketing: Akit érdekel lenne egy eladó Corsair HX620W MODULAR tápom, 5 év papiros garral,számlával egybekötve.

1 hónapos,szinte új,mindene megvan!

20k-ért vihető,kisebb tápot beszámítok. :)

[ Szerkesztve ]

(#80) geradam


geradam
csendes tag

Hali! Most vettem egy VX550-et. Most olvasgatom a fórumokat. Szerintem a tápom hangos. Hogyan tudom megállapítani, hogy a hibás szériából való-e? A táp nem a szokásos fehér vászonzacskóban volt, pedig egy haveromé abban volt (ugyancsak VX550). Köszi!

(#81) gfefe


gfefe
őstag

Üdv mindenkinek Táp vásárlást tervezek és ha törik ha szakad corsair lesz a befutó :)

gép amibe kell:

q6600----> 3600Mhz
Asus Maximus formula
2dv 4850
200gb hdd
1dvd
4 12cm es venti

kb ez a konfig :)

két táp van a szemem előtt a corsair 450 és az 550...
Elég ehez a konfighoz a kissebb vagy a nagyobbat vegyem?

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#82) Ragadozó válasza gfefe (#81) üzenetére


Ragadozó
Ármester

650tx
a 450 gyengem, az 550 pedig nem seasonic belsős....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#83) gfefe válasza Ragadozó (#82) üzenetére


gfefe
őstag

Ez akkor megfelel nekem? [link]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#84) Ragadozó válasza gfefe (#83) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Igen :K
Ha jól értem 2 db 4850-ed lesz?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#85) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Mennyivel jobbak a seasonic belsős corsair tápok mint a cwt belsősök? Mi az amiben rosszabbak? Úgy hallottam, hogy cwt sokkal hangosabb, viszont erősebb ( több Amper). Ezek az infók mennyire állják meg a helyüket?

(#86) Ragadozó válasza syC (#85) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Azért erősebb, mert Seasonicnak nincs olyan belsője...
Én Seasonic belsőst vennék...
Mibe kellene?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#87) Szten Márs válasza syC (#85) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A CWT belesből érkezett egy valószínűleg hibás széria, sok panasz volt rájuk. A Seasonic béllel szerelt Corsair tápok megbízhatóbb vételek. Az erejüket nem lehet összehasonlítani, tekintve, hogy nincs ugyanakkora névleges teljesítményű CWT és Seasonic béllel szerelt Corsair. Persze, a 450-es Seasonic beles Corsairnál erősebb az 550-es CWT beles, annál meg erősebb a 650-es Seasonic beles, annál meg erősebb a 750-es CWT beles, ki gondolná.... Akkor lehetne ilyesmit összehasonlítani, ha egyforma névleges teljesítményűek lennének, és akkor meg lehetne nézni melyik hány ampert tud 12V-on és még értelme is lenne, így nincs. Szóval akárki mondta ezt az "erősebb" dolgot, jó nagy hülyeséget mondott.

(#88) nyunyu válasza Szten Márs (#87) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha nagyon akarjuk, akkor ossze lehet azert vetni oket, ugyanis a CWT-nek van 650W nevleges teljesitmenyu tapja is.
Arra 12V-n max 4x18=54A-t irnak, mig a Seasonic 650TX-re osztatlan 52A-t.

Kerdes, ez az 54A-bol mennyi az igaz, ugyanis a CWT weblapjan agankent 18A maxot irnak, viszont az osszesitettrol hallgatnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89) Szten Márs válasza nyunyu (#88) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ehhez tényleg nagyon kell akarni valami összevetést :DDD Ugyanis - szerintem - nem arról van szó, hogy ilyen-olyan Seasonic tápok meg CWT tápok hogy viszonyulnak egymáshoz erőben, hanem arról van szó, hogy konkrétan a Seasonic beles Corsairek és a CWT beles Corsairek hogy viszonyulnak erőben egymáshoz. Szóval esetünkben teljesen tökmindegy, hogy saját nevén, vagy más xy gyártó nevén milyen Seasonic vagy CWT tápok vannak és milyen erővel bírnak. A Corsair esetében meg az eltérő névleges összteljesítmények miatt ilyen összehasonlítást nem lehet tenni.

Ha tévednék és a kérdezőt generel, a Corsairen kívül is érdekli a két márka viszonya, akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#90) syC válasza Szten Márs (#87) üzenetére


syC
addikt

Köszönöm! Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ahogy nézegettem a tápokat, itt-ott olvastam, hogy a 12V-os ágakon "szét van osztva az Amper" ill. hogy nincs szét osztva. Létezik egyáltalán ilyen dolog és ha igen, akkor melyik a jobb?

Józan paraszti ésszel: a szétosztatlan?

(#91) Szten Márs válasza syC (#90) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A nagyon elvetemült, durva feszültségemeléses quad-processzor tuningnál jelentkezhet a szétosztatlan ágak előnye, de az esetek döntő többségében teljesen mindegy a dolog. Milyen gép alá kellene táp?

(#92) syC válasza Szten Márs (#91) üzenetére


syC
addikt

tuningolt Q9400 és 2x 3870X2 alá

(#93) Szten Márs válasza syC (#92) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor a Corsair TX-650 a te tápod. Esetleg a HX-620, ha moduláris Corsairt akarsz. Illetve, bár lehet a Corsair topicban ezért lincs jár, az Enermax modu82+ 625W még igencsak jó vétel lehet, moduláris, bikaerős, extrahalk.

(#94) syC válasza Szten Márs (#93) üzenetére


syC
addikt

Értem. Viszont ezeken azthiszem mind csak 1 6 és egy 8 tűs pci-e csati van, ha viszont 2db 3870X2es kártyát szeretnék, akkor ugye 2x ennyi csatira lenne szükségem. Azt tudom, hogy mellékelnek a kártyákhoz 2db molex->6pines pci-e csatit. 2x6pinnel elegendő szuflával látja el ezen tápok bármelyike a cfx rendszert?

(#95) Szten Márs válasza syC (#94) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az átalakítózással tökéletesen meg lehet oldani a kevés tápcsatlakozó kérdését, nem kell ettől félni, és igen, ezek a tápok elegendő szuflával rendelkeznek a crossfiredhez.

(#96) syC válasza Szten Márs (#95) üzenetére


syC
addikt

Köszönöm a válaszokat :R

(#97) Skizz válasza Szten Márs (#93) üzenetére


Skizz
addikt

"Illetve, bár lehet a Corsair topicban ezért lincs jár,... :D

(#98) Szten Márs válasza Skizz (#97) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:O :D

(#99) #31757056 válasza Ragadozó (#82) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ahhoz képest hogy gyenge a VX450, elég jól megbírkózott 2db ultrahűvös és kis áramfelvételű HD 2900XT-vel, crossfire-ben, és egy halálosan keveset fogyasztó tuningolt Pentium D830-al :D [link]
Bár az kérdéses, hogy évekig mondjuk bírná-e velük :U

(#100) syC válasza #31757056 (#99) üzenetére


syC
addikt

Sőt... 8800GTX SLi-vel is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.