Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) sestertius válasza Tothgera30 (#1150) üzenetére


sestertius
őstag

Valóban! Figyelmetlen voltam... :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1152) Tothgera30 válasza sestertius (#1151) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...elnézve... :K

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1153) sestertius válasza 14adam (#1145) üzenetére


sestertius
őstag

Most vissza olvasva... pont kérdezni akartam, mit is tud ez az új táp?
Várom véleményed! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1154) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Lenne egy kérdésem hozzátok,van egy TX850es tápom és időnként ciripelő hang jön ki belőle,olyan mintha a venti adná a hangot.Tapasztaltatok ti is ilyen jellegű hibát,nemrég fújtam ki pedig lehet megint kifújom hátha valami kosz csinálni,ezt a jelenséget kb 1hete tapasztalom nála.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1155) 14adam válasza Gaboman (#1154) üzenetére


14adam
addikt

okozhatja ezt egy tekercs aminek a lakkrétege sérült vagy csak más kapcsolási frekvencián üzemel a táp.Ha idegesít akkor udi-t ajánlom.De ettől nem lesz semmi baja a gépnek

sestertius: még nem tudni róluk semmit,csak az,hogy kb 3 féle gs táp jön majd 500, 600, 700 várható.Szerintem mindegyikbe ugyanaz a belső lesz

[ Szerkesztve ]

(#1156) Gaboman válasza 14adam (#1155) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm a segítségedet,megkérdezem tőle is!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1157) sestertius válasza 14adam (#1155) üzenetére


sestertius
őstag

Hohó.. hát ezt nem is tudtam, hogy foglalkoznak táp javítással... régi tápom így meg lesz javítva! Király! :C

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1158) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Tervezem egy VX550 vásárlását.
Az lenne a (láma) kérdésem, hogy érzékeny-e a táp arra, ha fejjel lefelé van bent a gépben?
Itt a kép a házamról, be lehet szerelni fordítva a tápot. Azért gondoltam így, mert, akkor nem a felszálló meleg levegőt szívná...bár lehet hülyeség... :U

(#1159) sestertius válasza fenergie84 (#1158) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
Több emberkével is találkoztam már, aki fejjel lefelé tette be a tápot. Én úgy tudom, erre nem érzékeny.
Esetedben van honnan szívnia a levegőt felülről is, viszont mivel nincs a tetőn szellőzésed, tulajdonképpen ugyan azt a meleg levegőt fogja szívni, mintha lefelé volna... :K

Ha pedig a táp fölötti helyre teszel ventit, hogy kinyomja hátra a meleget, akkor a levegőt szívod el közvetlenül a táptól...

Szerintem.. :DDD

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1160) 04ahgy válasza fenergie84 (#1158) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A VX550W egy nagyon jó táp, csak javasolni tudom. Szerintem ventilátorral felfelé tedd, úgy a légterek mégis jobban el vannak szeparálva, mintha ventivel lefele tennéd.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1161) fenergie84 válasza sestertius (#1159) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm a tanácsokat (04ahgy neked is) :R
Gondolkodtam a plusz ventin is, de pont azt a levegőt szívná be, amit a táp alul kinyom magából...
De még is fordítva rakom be, mert akkor csak nem közvetlenül a ram és a proci által melegített levegőt szívja...:R

(#1162) sestertius válasza fenergie84 (#1161) üzenetére


sestertius
őstag

Majd azért ellenőrizd, milyen levegőt nyom ki magából... :K

Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1163) fenergie84 válasza sestertius (#1162) üzenetére


fenergie84
addikt

Persze, megnézem majd...:R

(#1164) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Corsair TX650, most került hozzám, hogy teszteljem le. A tulajdonosa azt mondta, melegszik. Nomármost, ez a táp annyira melegedett, hogy a szép citromsárga matrica pödörödik rajta felfele! :Y

Láttatok-hallottatok már ilyet?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1165) Krisinto válasza 04ahgy (#1164) üzenetére


Krisinto
őstag

Milyen config mellett melegedett?

(#1166) 04ahgy válasza Krisinto (#1165) üzenetére


04ahgy
nagyúr

i5 750, 4GB RAM, Gigabyte HD5850, Gigabyte P55-UD3. Szerintem amúgy szerelési hiba vagy zárlat lehetett ott valahol. Majd a hosszú hétvégén megkínálom 4db Cypress GPU-val, bírnia kell. :D

A táp ugyanis HD5970 + FurMark esetén is alig langyos...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1167) sestertius válasza 04ahgy (#1166) üzenetére


sestertius
őstag

Ezt tudtommal röhögve kellene bírnia... vagy tévedek?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1168) 14adam válasza sestertius (#1167) üzenetére


14adam
addikt

Ezt a gépet egy cx400-nak vinnie kellene

(#1169) sestertius válasza 14adam (#1168) üzenetére


sestertius
őstag

Na, hát akkor csak nem mondtam hülyeséget.. ez a watt számláló, ami a Corsair-nál is van, elég nagy hülyeség.

"Enyhén" túlzó, hogy finoman fogalmazzak... :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1170) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Szevasztok!
Had kérdezzem már meg normális az, hogy van egy Corsair HX850-es tápom, ha ránézek a ventire látom a rácson keresztül, hogy egy műanyag átlátszó lap úgy kb. kicsivel több mint a fele részét a tápegység elektronikájának elszigeteli a venti levegőjétől?
Illetve mindig áramtalanítok esténként és kerül fordul mikor másnap ráengedem a feszt a tápra levágja 16amperes kismegszakítót, mondjuk van még a hosszabbítón mellette 2 töltő is mind 2 kapcsolóüzemű!
Jah és azelőtt enermax liberty 500W tápommal semmi ilyen kismagszakítós dolgot nem csinált csak ezzel a táppal!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1171) Krisinto válasza Sárpac (#1170) üzenetére


Krisinto
őstag

Akkor lehet,hogy valami galiba van a táppal(HX850-el) ;]

(#1172) Sárpac válasza Krisinto (#1171) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Közben utánajártam a műanyag lófütty az ok az direkt van, hogy miért képtelen voltam lefordítani. A másik dolog egyelőre érthetetlen miért van. Talán a duplakondi meg a 3 kistáp odatesz a rendszernek ha hirtelen rájuk engedem a kakaót mert ugye utóbbiak is egynéhány milisecig rövidzárként viselkednek.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1173) jeni válasza Sárpac (#1172) üzenetére


jeni
félisten

gondolom bármilyen PC gép együttes bekapcsolása esetén nem volna szabad levágnia a megszakítót.
akkor valami gáz van a táppal,frekit fel vesz rendesen indulásnál,de azt ki kell bírnia egy 16amperes megszakítónak,ha csak nincs egy hálózaton a mosógép a mikró a mosogató gép és egyszerre mennek vele

(#1174) Sárpac válasza jeni (#1173) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az egész cucc egy trust power protector 510-ben van, elképzelhető, hogy azzal van a baj, mert elvileg zárlatos cuccot ki kellene tudnia vonni a rendszerből, e helyett ő maga vágja le a hálózatot. Lehetséges, hogy elöregedett már jó pár éves van vagy 6-7. Magát a tápot külön teszem konnektorba 20x kapcsoltam ki be a kapcsolóját semmi probléma nem volt. A probléma se mindig jelentkezik csak néha valszin határon van a terhelés és ez a határ az amiben a trust már nem jeleskedik (mellesleg megdöglött benne egy router táp úgy 2éve szó szerint felrobbant lehet adott a trustnak egy halálrúgást).

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1175) Jarod1 válasza Sárpac (#1170) üzenetére


Jarod1
addikt

16 A es kismegszakító? ez még régi? ez régen nekem is gondot okozott, CRT monitor is van az áramkörben?

(#1176) 04ahgy válasza 14adam (#1168) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, a TX650 helytállt. Egyáltalán nem volt meleg, épp csak langyos egy 1,6V-tal megkínált 4GHz-es Phenom II X4 965BE és 1,3V GPU feszre emelt, 960/1250MHz-ig húzott HD5970 mellett. FurMark + Prime95 együttes terhelésnél. :DDD

Ahol használták, valószínűleg valami zárlat lehetett, ami még nem volt elegendő nagyságú a védelem megszólalásához, de a táp már melegedett tőle.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1177) Sárpac válasza Jarod1 (#1175) üzenetére


Sárpac
nagyúr

20éves 16A 220/380-as. Igen van egy régi crt moncsi az öcsém szobájában ugyan ezen az áramkörön.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1178) 14adam válasza 04ahgy (#1176) üzenetére


14adam
addikt

Ezt öröm volt hallani :)

[ Szerkesztve ]

(#1179) Jarod1 válasza Sárpac (#1177) üzenetére


Jarod1
addikt

aha, és egyszerre kapcsolna be a crt monitor is? vagy ugy tudod megoldani hogy a monitort csak a gép bekapcsolása után kapcsold be, vagy 20 A kismegszakítót használj

(#1180) Sárpac válasza Jarod1 (#1179) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem érted látom, nincs a gép bekapcsolva csak fesz alá helyezem a cuccokat az elosztómon és slussz úgy vágja le néha, de csak néha mondjuk 10kapcsolásból 2x. HA külön kapcsolom be a tápot hátul a kis kapcsolóval akkor nincs probléma. A moncsi egy másik elosztón van ami nonstop on.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1181) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv! Most egy HX620 om van i7 920 al szerintetek még mi a leg durvább vga amit elbír? Egy esetleges 5870 crossfire-t és vagy egy GTX470 Crosst esetlegesen még elbírna? Egy jó kis extrém 4GHz es tuning mellett?

(#1182) lsc válasza kmisi99 (#1181) üzenetére


lsc
nagyúr

Két 5870-et el kellene hogy vigyen, két 470-nel már lehet hogy gondja lenne, az i7 is "szereti" a kakaót. Bővebbet itt olvashatsz.

Az élet kegyetlen .

(#1183) sestertius válasza lsc (#1182) üzenetére


sestertius
őstag

Ez érdekes cikk! :R
Megint tanultam valamit! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1184) kmisi99


kmisi99
addikt

Ahogy látom 3 db Radeon HD 5870 nél se éri el a 600w ot akkor ezekszerint még azzal is ellenne? :U Vagy csak maguk a vgak kérnek ennyi W ot?

(#1185) 14adam válasza kmisi99 (#1184) üzenetére


14adam
addikt

Ezeket az eredményeket konnektor felől mérték,tehát ha még a táp hatásfokát kivonjuk legyen mondjuk 85% akkor pl 570w *0.85 = 484w,tehát ennyit evet valóban a gép táp felől

(#1186) kmisi99 válasza 14adam (#1185) üzenetére


kmisi99
addikt

Na ez akkor nagyon durva hogy mi mindent elbír egy 620 as táp én meg rettegtem régebben hogy jó ha két 5850 elbír majd :D

[ Szerkesztve ]

(#1187) 04ahgy válasza kmisi99 (#1186) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem VX450-nel lefutott a Vantage P, 3GPU-val. Egy HD5850 és egy HD5970 crossfire-be kötve. Mindez egy alaposan megfeszelt, alaposan meghúzott Phenom II X4 társaságában.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1188) fenergie84


fenergie84
addikt

Ma megjött a Corsair VX550W, gyorsan beraktam a gépbe...:D
Ez valami irdatlan csendes a Chieftec GPS 450W-hez képest, már imádom, pedig csak fél órája van a gépben...:D

(#1189) 04ahgy válasza fenergie84 (#1188) üzenetére


04ahgy
nagyúr

És akkor még nem vetted figyelembe azt, hogy a VX550 talán a Corsair tápok leghangosabbika. A Seasonic beles változatok (A VX550 ugyebár CWT) még annál is halkabbak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1190) fenergie84 válasza 04ahgy (#1189) üzenetére


fenergie84
addikt

Én ezt tudtam, de árban ez volt a nyerő számomra :D

(#1191) Laci4 válasza fenergie84 (#1188) üzenetére


Laci4
senior tag

Fél év múlva úgyis hallani fogod a hangját.. (hacsak nincs más jóval hangosabb) ...
Addigra megszokod ;)
Én is igy voltam az én kis tápommal.. a régi CM táp után néma csend.. aztán lecseréltem a házventiket.. a vga hűtést.. most ha fülelek, már már hallani a tápot.. bár jelenleg a vga, és a winyók a leghangosabbak a gépben.. de ez már extrém szitu :B

Viszont csak el kell mennem a barátnőmhöz, ahol egy codegen darál a gépükben, és rá kell jönnöm, hogy az egy MIG ehez képest.. kérdeztem is,hogy nem zavarja? Nem.. akkor jó..

(bár valszeg odaadom neki a régi CM tápom, csak előbb megnézegetem benne a kondikat.. nem mai jószág.. de mégis halkabb, meg valószínűleg megbízhatóbb mint a codegen. Igaz.. nekem is 1-2 évig azzal ment a régi configom..)

(#1192) fenergie84 válasza Laci4 (#1191) üzenetére


fenergie84
addikt

Lehet így lesz, de most ez volt a leghangosabb a gépben...szal most örülök! :D:D:D
Após gépében is üvölt codegen, én is megkérdeztem nem zavarja-e őket, de nem...szóval maradt ugyan úgy...ha nekik ez jó :D
A régi codegen-eknél minden jobb szerintem... :U

(#1193) kmisi99


kmisi99
addikt

Fú én kikészülök már attól is hogy a hdd kerreg. Egyszer valami szörnyű q tech tápbot hallottam amiben két rémhangos 8 centis venti volt szörnyű volt. Én amúgy egy hangot nem hallottam eddig a lassan 1 éves corsairomból :D

(#1194) 3.Aragorn válasza 04ahgy (#1187) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hm, az szép. Nem bántam meg, h én is ilyet vettem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1195) Benhill válasza fenergie84 (#1188) üzenetére


Benhill
senior tag

En gepem HX520 viszi. Ennek 0cm-rol eppen-eppen lehet hallani a halk morgasat. De lehet az csak a szelzaj. :U

Am grat a taphoz :)

(#1196) Casterke


Casterke
tag

Üdv nekem egy Corsair Tx-850 tápom van, ami nagyon jó meg bírja is a configot, de nagyon iodegesítő amikor terhelés alatt van néha elkezd nagyon magas hangos "zúgni" vagy inkább sípolni nem tudom mihez hasonlítani, de elég idegesítő. Talán rossz a táp vigyem vissza gariba vagy mit csináljak? :F

(#1197) Casterke válasza Casterke (#1196) üzenetére


Casterke
tag

az az érdekes hogy ez a "zúgás" azóta van, amióta megvan a gigabyte x58a-ud7 és érdekes h ha az asztalon vagyok nincs "zúgás" ha pedig pl. belépek a mozilába vagy szimplán mozgatom az egeret rákezd... :((( :( :F

(#1198) 14adam válasza Casterke (#1197) üzenetére


14adam
addikt

Hello
Ez attól van mert más kapcsolási frekvencián üzemelnek.Baja nem lesz a tápnak.

(#1199) fenergie84 válasza Benhill (#1195) üzenetére


fenergie84
addikt

Tegnap délután elmentem focizni, a gépet meg bekapcsolva hagytam tölteni és mikor hazajöttem, lefeküdtem tévézni, megjegyeztem a feleségemnek, hogy milyen halk ez a táp...
Erre Ő:
"Észre sem vettem, hogy megy a gép" :D:D:D
Szóval, nekem megérte cserélni, hatalmasan pozitívat csalódtam a corsairban :D:D:D

(#1200) 04ahgy válasza Casterke (#1197) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kiscsillió fázis van az X58A-UD7-en. kondi meg viszonylag magas ESR-rel bíró, szilárdelektrolitos, mert most az a trendi. A PWM úgy, ahogy van, alulszűrt. Az energiatakarékos feature-ök, amik mostanában tényleg divatosak, lekapcsolják a felesleges fázist, ha nincs terhelés. Ezáltal a hallható tartományba esnek már a felharmonikunsok.

Meglásd, ha BIOS-ban az energiatakarékos csellentyűket (EIST, SppedStep, C1E, Enhanced Halt, stb.) kikapcsolod, erőteljesen visszaesik, vagy meg is szűnik a sípolás, cicergés. Aztán eldöntöd, hogy takarékoskodsz, hangszigetelsz, vagy hallgatod a sípolást. Vagy kombinálva.

Egy próbát megér.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.