Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) lsc válasza Rederik (#299) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem elég a beépített védelme a tápnak, nem hallottam/olvastam gondot ezzel kapcsolatban . Előfordulhatnak feszültség stabilitási gondok az említett táppal .

Mod Geniust:
Biztosan a táp hangosodik fel, nem a videokártya vagy a proci hűtője ? A géped 200 W körül ehet max, azt a tápnak bőven bírnia kellene .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#302) Geniust válasza lsc (#301) üzenetére


Geniust
tag

Tuti a táp.VGA-nak nincs hangja sem a procihütönek.....Csak azt nem értem h ennyire melege lenne a tápnak h így forgatja a ventijét?Arra is gondoltam hogy van neki a rács a venti elött és lehet hogy attól van a nagy szélzaj?200w-nál elvileg 24decibelen kellene neki hangoskodni és szerintem a 24 decibel az épphogy hallható kellene h legyen.Vki akinek van ilyen tápja majd csak errejár és hátha ír vmit az övéröl:) Ha szerinted lecsavarozom a rácsot róla akkor a gari ugrott?:)Ja de ugylátom a rács fogja a ventit is:D

[ Szerkesztve ]

(#303) kételkedem válasza Dr.FantastiK (#298) üzenetére


kételkedem
addikt

Nyugodtan berakhatod fejjel lefelé.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#304) Dr.FantastiK válasza kételkedem (#303) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Koszike. :R

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#305) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Pár napja felfigyeltem, hogyha mozgatom az egerem, a tápból "sípoló" hang jön ki. :F
Halk, de azért lehet hallani, csak mozgatáskor adja ki ezt a hangot.
Ez vajon mitől lehet?
Egér: logitech G5
Táp. Corsair 650
Próbáltam már másik USB-re dugni, akkor is csinálja. :(
Ha terhelve van a gép, nem csinálja.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#306) karika011 válasza Geniust (#302) üzenetére


karika011
tag

Hali!
Szellőzik rendesen a házad,mert nekem a vx 450-s csinált hasonlókat a régi házban ( codegen) ,ház csere után előre,hátulra 800-s 12cm s-flex így nem a tápnak kell kiszívnia a hőt a házból és így már nem hallani a hangját.

(#307) ATi89


ATi89
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök venni egy cx400-at de nem tom hogy elég lesz-e az előző táppom egy Thermaletake 420w -volt,,de beszereztem egy 8800gt glacidort ,,és egyszerüen kevés volt neki a monitor ugy érzékelte mintha nem lenne be dugva, a 8800gt dobozán az van hogy +12v- 26Amper kéne neki,,,,,,, ezért gondoltam a cx400-ra
konfigom nem erös ugyan :DDD de határozatlan vagyok választ köszönöm ellőre is.

konf:

gigabyte mp61-s2
250gb hitachi
2x1gb ddr2
asus 8800gt glacidor

mit tanácsoltok/ajánlatok

választ köszönnöm!

(#308) (Darkwood) válasza ATi89 (#307) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Viccesnek találnám, ha egy 400W-os Corsair táp ne bírna el egy 88GT-vel! :U Haver 88GT-jét (E6400, 2GB ram, 1db. Sata-s HDD, DVD-író) egy szar 400W-os Mercury táp simán vitte! :K

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#309) ATi89


ATi89
csendes tag

hmm, érdekes nek találom, ezzek szerint hogy a TT 420w nem veitte ell, ami erösebb mint a mercury 400w ,tudtomal,,kezdek még inkább tanácstalanná válni

(#310) szacsee válasza ATi89 (#309) üzenetére


szacsee
nagyúr

A TT-nek hány amperes 12V-os ágai vannak? Ja és hány darab?
Itt lesz a kutya elásva. ;)

(#311) ATi89


ATi89
csendes tag

2 ága van, +12v1, őn 10A produkál,,12v2 15A :F

(#312) szacsee válasza ATi89 (#311) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet az a táp már elfáradt... :F
A 2db 12V-os ág alá összteljesítményként mennyi van megadva?
Mindenesetre ilyen téren a Corsair erősebb mint a TT:

[ Szerkesztve ]

(#313) Skizz válasza ATi89 (#307) üzenetére


Skizz
addikt

26A az brutális egy 88GT-nek (26*12=312W), ezért nem kell hinni a dobozon lévő tápajánlóknak, sem a hivatalos oldalon lévőknek.
Névleges teljesítményből ítélve ez egy elég régi Tt csoda. Ne várj tőle sokat, drága meg márkás, de ezért az árért szar. Előfordul, hogy köhög már szegény (tré elkók), aztán azért nem bírja a gyűrődést. A CX400 bőven elég lesz a konfignak, ami jó ha 150-170W körül fogyaszt terhelve. CX400 meg 12x30 azaz 360W-ot tud kb. 12V-on kipréselni magából.

mod: a 400-as Mercuryd életveszélyes és köbö a névleges teljesítményének egyharmadát tudja nagy nehezen kiköhögni magából.

[ Szerkesztve ]

(#314) ATi89


ATi89
csendes tag

[link] igy nézki

[ Szerkesztve ]

(#315) Skizz válasza ATi89 (#314) üzenetére


Skizz
addikt

Jjja. 70 dodó egy vicc érte.

(#316) ATi89


ATi89
csendes tag

köszönöm a segitséget!

Cx 400 lesz a befutó a mai nap foylamán megis rendelem! :DDD

(#317) szacsee válasza Skizz (#315) üzenetére


szacsee
nagyúr

A röhely az, hogy még azt sem írják rá, hogy a 2 12V-os ág összesen mit tod egyszerre. :U

(#318) Skizz válasza szacsee (#317) üzenetére


Skizz
addikt

Ők se tudják. ;]

(#319) ATi89


ATi89
csendes tag

Mindenböl sporólnak,nem csak a minöségböl,de még az info-bol is :DDD :W

(#320) Geniust válasza karika011 (#306) üzenetére


Geniust
tag

Szia!
Elöl hátul noctua van:).Az az érdekes az egészben h csak terhelésnél jön meg a hangja.
Ja és amugy röhejes h 40fok fölé még 1 alkatrésznek(proci,VGA,HDD) sem ment fel a hömérséklete és azt olvastam h hömérséklet függvényében emeli a fordulatot a táp....és ha nem lenne ott a táp a házban szerintem még hüvösebb lenne..Szóval szerintem nem sok meleget kell neki hajkurásznia...:)

[ Szerkesztve ]

(#321) Flan


Flan
csendes tag

sziasztok.

Lenne egy kis problémám.Most vettem egy vga-t(512mb agp x1950 pro)és a játékok kb 10 perc után kifagynak ha felnyomom a minőségüket,3dmark06 kb 1 perc után hal meg.Tuningnál kb 2%(cpu-nál)után kifagy a gép.Sokak szerint gyenge a táp ami lehet,hogy igaz,mert egy noname 350W-os van benne és ha nem játszom vagy nem terhelem a gépet tulzottan pl mkv fájlokat viszi fagyás nélkül a gép.
Milyen tápot vegyek gygabite 7vt600- 1394-es alaplap amd athlon 2500+,x1950pro agp 512 mb.
előre is köszi a helpet. :R.

(#322) Skizz válasza Flan (#321) üzenetére


Skizz
addikt

Melyik tápegységet vegyem topikban jobb lenne ez a kérdés...

(#323) (Darkwood) válasza Flan (#321) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nem adtál keretösszeget...

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#324) tibz03


tibz03
őstag

Hello mindenki!

Egy webshopban (konkrétan itt) találkoztam 2 db 400W-os Corsair táppal. Mindkettő típusa "400CX", ám az egyik után oda van biggyesztve, hogy "EU". Több órás kutatómunka (az árakra való rápillantás :D ) után leszűrtem, hogy ez két különböző táp. További nyomozásom arra engedett következtetni, hogy az "EU", mint mozaikszó azt jelenti, hogy "European Union".
A kérdés adott: miért van ebből két típus, miben különböznek, melyiket érdemes venni? A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#325) Skizz válasza tibz03 (#324) üzenetére


Skizz
addikt

Mivek APFC-s tápról van szó, hülyeség lenne ha lenne 110-es USÁS meg 220-as EU-s változat :DDD Szóval szerintem elírás, ők se gondolták komolyan. Egyféle CX400 létezik, aktív PFC-vel ami bármilyen bemeneti fesz.-t megeszik, normális keretek között.

(#326) Silent77 válasza Silent77 (#305) üzenetére


Silent77
veterán

Erre vki? :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#327) ZorPrime


ZorPrime
csendes tag

Sziasztok!
Az volna a kérdésem, hogy egy 400w-os Corsair (CX) táppal ki tudok-e hajtani egy olyan konfigot, melynek a lelke egy Phenom II X3 720 BE proci, az alaplap egy Gigabyte MA-790GP-DS4H, a memória 2*1 Gb Geil Black Dragon 1066 DDR2, a videokártya Geforce 9800 GTX+, ill. 2 satás winchester és 2 optikai meghajtó van benne?

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#328) Skizz válasza Silent77 (#326) üzenetére


Skizz
addikt

nálam akkor volt ilyen amikor integrált hangot használtam, érdekes módon az egér mozgatásából is kreált valami zajt...

(#329) 14adam válasza ZorPrime (#327) üzenetére


14adam
addikt

igen,vinni fogja :K

(#330) szacsee válasza Silent77 (#326) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem is csinálta P45-ös lappal, most más cuccosom van és nem csak akkor csinálja.
Valamelyik tekercsen kevés a lakk, vagy berezonál és akkor ad ilyen hangot...
Garban nem tudom lehet-e cseréltetni, ha igen, akkor szerencséd van, ha nem, akkor valami tápszakival újra kell lakkoztatni....

(#331) szacsee


szacsee
nagyúr

Felvettem a tápom hangját, hátha valakinek hasonlóan szól.
Windows teljesítményindex frissítés közben.
Böngészés közben.

(#332) Hedgehog87


Hedgehog87
csendes tag

Hali!

VEttem egy Corsair HX 520 as tápegységet és azóta hallok egy nagyfrekvenciás hangot sípolni az mitől lehet?

(#333) szacsee válasza Hedgehog87 (#332) üzenetére


szacsee
nagyúr

Üresjáratban, vagy leterhelt állapotban?

(#334) zsolt1129 válasza Hedgehog87 (#332) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nekem is volt ilyen anno az FSP tápommal. Egy kicsit cicergő hangot adott valamikor vagy sipolt. Szerintem ki lehet száradva valamelyik kondi,de nagy jelentőséget nem kell neki tulajdonitani.

(#335) bod101 válasza Skizz (#325) üzenetére


bod101
aktív tag

Pedig olyan mintha más verzió lenne az EU-s, nem irják, hogy van-e rajta PCI-E. Nem is egy ár szerepel a nem EU-s drágább.
Tudja valaki, hogy tényleg 2 különböző tápról van-e szó?

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#336) szacsee válasza Hedgehog87 (#332) üzenetére


szacsee
nagyúr

Olvasnivaló:
1
2

[ Szerkesztve ]

(#337) Skizz válasza bod101 (#335) üzenetére


Skizz
addikt

és ha lenne EU-s, arról miért spórolták volna le a pci-e tápcsatit? hülyeség... aktív pfc-s tápról van szó, tehát 110 és 220V-os bemeneti fesz.-t is megeszi. mégis milyen különbség lenne akkor a két változat között?

(#338) bod101 válasza Skizz (#337) üzenetére


bod101
aktív tag

Szerintem is hülyeség lenne, valószínű, hogy a bolt irta ki rosszul a paramétereket. táp
Viszont én meg biztosra akartam menni a vásárlásnál :B

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#339) ImI87 válasza Skizz (#337) üzenetére


ImI87
őstag

a hozzá adott kábel csatlakozója. :K
szal vagy be tudod dugni a konnektorba, vagy nem. :)

(#340) Skizz válasza ImI87 (#339) üzenetére


Skizz
addikt

valóban, erre nem is gondoltam.

(#341) bod101 válasza Skizz (#337) üzenetére


bod101
aktív tag

Megvettem a 450-es tápomat és az EU csak a bolt jelőlése volt :W .
Cserébe ezért a táp nagyon jó :C

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#342) Peetig


Peetig
csendes tag

Sokáig tanakodtam, hogy milyen tápot vegyek, de a Corsair tápokról olvasottak alapján ezt a márkát választottam. Moduláris tápot kerestem, és így egy 450HX lett a vége.

Hihetetlenül jó kis táp, semmi hangja nincs. Sokkal nehezebb, mint a régi, szintén 450W(ja, persze :D ) Q-tech psu-m.Ilyenkor lehet észrevenni, hogy a minőség, azért minőség.
Ennek nincs megosztva a 12V ága (33A, 396W). A garancia miatt nem akarom felnyitni, de gondolom a nagytesó, az 520HX belseje van benne (Seasonic?). Adtak hozzá egy csinos tépőzáras kábeltáskát, rengeteg kábelkötözőt, a táp pedig egy jó vastag habszivacs védelmet kapott a dobozban.

Idáig teljesen elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom mindenkinek!

Compaq Armada 7400.

(#343) 14adam válasza Peetig (#342) üzenetére


14adam
addikt

igen,ez is Seasonic beles,és ugyan az a venti van benne mint a vx 450-be.Amúgy nagyon pöpec táp.Énis csak ajánlani tudom mindenkinek :K

(#344) Pitterix


Pitterix
őstag

Az alant írt tápom van és a gondom a következő lenne: már átesett egy javításon, kb egy hónap után, most elég meleg ahol kijön belőle a kábel, de a venti működik.....
Vajon mi lehet a gond??? :F

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#345) -=ChEaTeR84=


-=ChEaTeR84=
csendes tag

Sziasztok!

Eddig egy Chieftec 500w-os tápom volt, ami mindig halk volt, de most megadta magát a ventije, és elkezdett csörögni.
Napokban vettem egy Cooler Master M520 moduláris tápot, de sajnos bekapcsolva folyamatosan hangosan sípolt, vagy ciripelt (felváltva) és 3D alatt folyamatosan búgott a ventije. Visszavittem három napon belül. Most egy moduláris Corsair HX520-ra várok. Minden oldalon nagyon halknak írták, de a mai napon találtam róla egy youtube-s videót, ami rendesen rámilyesztett. Kérlek titeket nézzétek meg, és okítsatok, mert a videóbol és a hozzászólásaiból nem derült ki számomra hogy mi lehet a gond.

Itt a link a fent említett videóhoz.
[link]

A táp a következő gépbe lesz: Asus P5Q, C2D E8400 @ 3.6ghz, 2x2gb Kingmax ddr2 1066, MSI Geforce 9800GTX+, Sund Blaster Audigy4, PVR2200 tv-tuner, 4db Sata2-es HDD és 2db Sata2es DVD író.

Lesz gondom a Corsair HX520-al? (2 napon belül nálam lesz)

Várom az okossággokat, további szép napot, estét.

-=ChEaTeR84=-

(#346) subaruwrc válasza -=ChEaTeR84= (#345) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem egyéni eset. nekem is ilyenem volt de semmi hangot nem adott pedig néha kapta az ívet rendesen. TX650-nel közösen hajtottak 3870x2 cf-et 5ghz-es QX9650-nel de meg se nyikkant.szerintem nem lesz vele gondod.

más:
ma elhoztam az új drágaságomat: TX850 ;)

[ Szerkesztve ]

(#347) zirigy


zirigy
tag

Sziasztok.
A segítségetek szeretném kérni abban hogy szeretnék tápot cserélni és nem tudom, hogy ez nekem elég e volna CORSAIR HX450? A gépkonfigurációm az adatlapomon van + tuningolt cpu és gpu.
Nem rég cseréltem le a gépemet erre és nem volt több pénzem már tápra. Amúgy megy probléma nélkül, de nem szeretném tönkre tenni a gépem a mostani tápommal :)

Köszönöm

(#348) subaruwrc válasza zirigy (#347) üzenetére


subaruwrc
félisten

elég rá a hx 450 :K

(#349) zirigy


zirigy
tag

értem, és ha pl nyáron átmennék egy GeForce 260 vagy 280-ra, azt is elbírná? Mert Én nem szeretek sokáig 1 kártyát megtartani :)

(#350) subaruwrc válasza zirigy (#349) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem probléma neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.