Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) CyDoN


CyDoN
senior tag

Más a garancia idő is!
A 650-est 7 év garral van a piacon, míg a 620 "csak" 5 év garral!

HX620-t meg már ne is keres,vagyis újjat mert már nem rendelhető, helyette jött a HX650!

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#1502) h.adam.92 válasza CyDoN (#1501) üzenetére


h.adam.92
őstag

köszi!

Még az 5 évvel is meg lennék elégedve, nemhogy 7-el :DDD
Akkor marad a 650, remélem nem fogok csalódni benne, pár helyen láttam itt PH-n, hogy a ventijére panaszkodnak..., talán hogy néha berezonál, vagy nem tudom mit írtak rá pontosan... :)

(#1503) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdv!

Csatlakozom a Corsair táposok táborához, egy Corsair AX850-el. Az első tapasztalatok:
Szép csomagolás, dús körítés, nagyon sok (és hosszú) kábelt adnak hozzá, így még akinek extra sok perifériája van plussz még nagy házzal rendelkezik annak sem kell vakarnia a fejét kábelezés során.
A másik hogy olyan halk (és nem azért mert a gép többi része lenyomja a hangját), hogy többször is odakellett tennem a fülem a tápra hogy a venti tényleg megy-e. Még fullos terhelés alatt is szinte hangtalan. A 7 év gari meg hab a tortán. Nagyon sok márkás tápnál csak 3 évet adnak.

Ami viszont nekem nem igazán tetszik a tápegység moduláris csatlakozói. Nem tudom miért nem lehetne azokat patentosabra, vagy menettel szoríthatóra csinálni, mivel összerakás után volt egy kis hurcibálás meg matatás a géppel aminek következményeképp az egyik kábel kilazult és emiatt induláskor a BIOS folyamatosan sípolt. 5 percembe telt mire rájöttem a hiba forrására. Ennyi tudok felhozni negatívumként.

Akinek komolyabb teljesítményű és minőségi tápra van szüksége, annak mindenképpen ajánlom!

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#1504) 14adam válasza LBandi (#1503) üzenetére


14adam
addikt

És mivel terhelted le " fullosan" ? :U A venti kis terhelésnél tényleg nem pörög?

(#1505) LBandi válasza 14adam (#1504) üzenetére


LBandi
aktív tag

Nem azt mondom hogy nem forog a venti csak hogy szinte alig hallani (nem látok be mivel alsó tápos a ház).
Hát fullosra ha nem is de amire a rendszer alapból képes volt felvenni, igaz nem mértem (de LinX, Vantage, Furmark alatt is nagyon csöndben volt a táp). Majd csinálok digitális fogyasztásmérővel teszteket mennyi is az az annyi.

FONTOS:
Az a BIOS sípolósdi megint jelentkezett és megnéztem a Bios jelzéseket és az az mondja hogy táp problémánál jelez így (kicsi sípolások folyamatosan). Mondjuk az az érdekes hogy közben igazából bootol a gép meg minden tehát látszódnak a ramok betölt a gép stb. Lehet akkor a CPU fan hiánya okozhatja? Le kéne tiltanom a CPU fan figyelsét, mivel vízhűtéses a cumó? :F

Másik miért van az ha teljesen áramtalanítom a gépet és visszadugom a tápkábelt és felkapcsolom a power gombját a tápnak nem kap egyből a lap áramot hanem vgy várok kb 10 másodpercet vagy ha gyorsan le/fel kapcsolom újra (anélkül hogy kihúznám a kábelt persze). Tudnál választ adni ezekre a kérdésekre?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#1506) 14adam válasza LBandi (#1505) üzenetére


14adam
addikt

Corsair oldalán van egy táblázat,hogy 20%-os terhelésig nem kapcsolja be a ventilátort. Ezért kérdeztem :) ax venti táblázat
A kondiknak fel kell töltődnie és csak utána tudod csak elindítani. Ha gyorsan fel/le kapcsolod azt meg nem ajánlom,várj egy kicsit.

Valószínű,hogy a cpu fan-ért sípol.Hallgasd meg,hogy hogyan sípol és a lap füzetébe nézd meg,hogy mit jelent. leszokták írni,hogy pl:1 rövid 1 hosszú mit jelent

[ Szerkesztve ]

(#1507) LBandi válasza 14adam (#1506) üzenetére


LBandi
aktív tag

Hát azért sztem még üresjáraton is azért megvan az a 20%. Rendben akkor a ki/bekapcsolgatást elfelejtem :R . Már kezdtem ideges lenni hogy szar a táp.

Az alaplap manuljaban, de még a honlapon sem találtam infot arról hogy konkrétan mi lehet. A lényeg hogy most kikapcsoltam az összes venti figyelését (mivel egy sincs a lapra kötve).

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#1508) Flashget válasza MMIX (#1470) üzenetére


Flashget
félisten

ettől nem lettem okosabb..más mint a sima TX650?

Realme GT Master Edition

(#1509) LBandi válasza LBandi (#1507) üzenetére


LBandi
aktív tag

Megvan mi sípolt: Nem az alaplap volt hanem a ventiszabályzópanel. Az egyik hőmérsékletszenzora érintkezési hibás és az szórakozott, mert 100C érzékelte a VGA-t (ami persze még 30C sem volt). :((

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#1510) CyDoN válasza Flashget (#1508) üzenetére


CyDoN
senior tag

én már nem tudok ilyen hibáról, a TX650 a legfelkapottabb táp most a Corsair-nél!
Ventivel szokott néha gond lenne, hogy serceg, de ha egy hibátlan TX650-t fogsz akkor nem lesz vele gondod! Ráadásul van rá 7 év garancia :DD

(_._)

(#1511) Flashget válasza CyDoN (#1510) üzenetére


Flashget
félisten

TX650-nél 5 év a HX650-nél 7 év.

Realme GT Master Edition

(#1512) CyDoN válasza Flashget (#1511) üzenetére


CyDoN
senior tag

Tökéletesen igazad van! Elnézést a hibáért!

CX széria 2 év
TX széria 5 év
AX széria 7 év
HX széria 7 év

(_._)

(#1513) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A CX 400-asom helyett beújítottam egy HX 650-et :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1514) CyDoN válasza Tothgera30 (#1513) üzenetére


CyDoN
senior tag

gratula, penge táp nagyon!

(_._)

(#1515) Tothgera30 válasza CyDoN (#1514) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm, én is így vélem. Lassan rá is dugom a gépre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1516) Dano58


Dano58
tag

A Corsair HX750 és a AX750 közt mi különbség van az ezüst/arany minősítést leszámítva?

(#1517) vzsryl válasza Dano58 (#1516) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az AX teljesen moduláris, még a 24pines kábel is lecsatlakoztatható, továbbá tudtommal csak az AX-nél jött be az az új feature, hogy 20% alatti terhelésen nem kapcsolja be a ventilátort.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1518) Dano58 válasza vzsryl (#1517) üzenetére


Dano58
tag

Akkor az AX750 1 az 1-ben Seasonic X-750.

(#1519) vzsryl válasza Dano58 (#1518) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Így van. :K

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1520) MMIX válasza Dano58 (#1518) üzenetére


MMIX
addikt

Nem teljesen egyformák. Az AX750 egy a Corsair számára kizárólagosan gyártott tápegység, a Corsair által kért módisításokkal aminek a Seasonic X sorozat.az alapja. Szemmel látható különbségek vannak. 1 az 1-ben? Nem. Inkább 90%

[ Szerkesztve ]

(#1521) Dano58 válasza vzsryl (#1517) üzenetére


Dano58
tag

Nemrég vettem HX750-et bár annak mindig megy a ventilátora, de nagyon csendes.

(#1522) CyDoN válasza vzsryl (#1517) üzenetére


CyDoN
senior tag

"Az AX teljesen moduláris, még a 24pines kábel is lecsatlakoztatható"

Ezt mondjuk valaki leírhatná, hogy ennek mi értelme?

(_._)

(#1523) vzsryl válasza Dano58 (#1521) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tudom, de van akit még egy nagyon halk, teljesen leszabályzott venti is idegesít.

(#1522) CyDoN: Marketing, parasztvakítás stb... :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1524) MMIX válasza CyDoN (#1522) üzenetére


MMIX
addikt

Az egyik tesztben azt olvastam, hogy könnyebb a takarítása és a tápegység cseréje.
Nem kell az alaplapról és a többi cuccról lehúzgálni a csatlakozókat, ha ki akarod venni a tápot. Az elrejtett rögzített zsinórokkal nem kell szenvedni. Esetleg ha rövidebb/hosszabb zsinór kell lehet cserélni moddingosoknak.

[ Szerkesztve ]

(#1525) CyDoN válasza MMIX (#1524) üzenetére


CyDoN
senior tag

tényleg,,,nem hülyék ezek a Corsair-nél :)

(_._)

(#1526) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok!

Szerintetek egy Corsair CX500 elvinné az alábbi konfigot?

Phenom 955
Radeon 6850
Egy Samu vinyó
Optika
Későbbiekben talán egy ssd

VX450et már pár éve használom egy kisebb konfigban és teljesen csendes, nagyon elégedett vagyok vele.
VX550et meg 20.000 Ft-ért már drágának találom.
Ezért szeretném ezt az 500W-os kistestvért.

(#1527) lsc válasza BalaNce87 (#1526) üzenetére


lsc
nagyúr

A 430-as is elég lenne ahhoz a konfighoz, de a vx 450 meg még jobb, annak már ismert a bele míg a cx-eké még kérdéses.

Az élet kegyetlen .

(#1528) BalaNce87 válasza lsc (#1527) üzenetére


BalaNce87
addikt

És szerinted ha adok valamelyik komoly fogyasztónak (értem ezalatt a procit igazából), akkor is megbírkózik vele? SLI nem lesz maximum töb háttértár. Szerintem a memókból is marad a két modul.

Én is úgy gondolom, hogy elég lenne alá a kisebb táp is, de mivel a komolyabb konfig valamivel több áramot eszik ezért lehet megjönne a hangja. Habár a régi 8800GT szerintem még többet is eszik, mint a 6850, szóval akkor csak a proci fog többet felvenni, mint az E8200. Ha jól tudom annak 65W a megjelölt fogyasztása a phenomnak meg 125W.

[ Szerkesztve ]

(#1529) vzsryl válasza BalaNce87 (#1528) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A VX450 egyben hagyott 12V-os ágának meg se fog kottyanni a procihúzás. Az egész gép fogyasztása játékok alatt, tuninggal együtt max. 250W lesz, és csak CPU+GPU stresszteszt alatt emelkedhet 300W környékére, de akkor elég rendesen meg kell rántani a procit is és VGA-t is. (Ugye a konnektorban nagyobb értéket mérhetnél, de a táp felől nem fog többet kérni a konfig.)

Az E8200 a 65W-os TDP osztályba került, de nem fogyaszt annyit terhelve. Ugyanez vonatkozik a Phenom II 955-re is. A 95W-os TDP osztályba nem fért bele, mert maxra járatva már többet zabál.
A 8800GT fogyasztása kb. a HD6850 szintjén lehet.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1530) lsc válasza BalaNce87 (#1528) üzenetére


lsc
nagyúr

A hsz-ed második részében leírtad miről van szó, ezért lenne elég akár a 430 is, csak azt sem ismerem hogy terhelésnél hogy viselkedik. Biztosan elvinné, de lehet zajos lenne, de ha neked megér plusz 4 ezret akkor az 500-ast is veheted, az jóval erősebb a 12 V-os ágon.

Az élet kegyetlen .

(#1531) BalaNce87 válasza lsc (#1530) üzenetére


BalaNce87
addikt

Rendben!
Akkore valószínű ismét befizetek egy 450-es VX-re, mert tényleg elképesztően jónak tűnt. Az egyetlen baj, hogy nehéz beszerezni és az ára is nagyon felment. Mikor először megvettem az előző konfigba 14k volt. Most ennél drágább és ráadásul nagyon kevés helyen látom.
Akkor a CX-et kilövöm, mert nem ismerjük még részletesebben a belsejét. A vx550 meg teljesen felesleges ha még a 450es is elviszi.

(#1532) lsc válasza BalaNce87 (#1531) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] még van, az ára mondjuk most már nem túl baráti.

Az élet kegyetlen .

(#1533) BalaNce87 válasza lsc (#1532) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ezt mondom, nagyon drága már. Pedig a mai napig gyártják szerintem.

(#1534) Dano58 válasza lsc (#1532) üzenetére


Dano58
tag

Akkor enni erővel már ezt is veheted [link] .

(#1535) BalaNce87 válasza Dano58 (#1534) üzenetére


BalaNce87
addikt

Minek kellene nekem 650-es? :D

(#1536) Dano58 válasza BalaNce87 (#1535) üzenetére


Dano58
tag

Mert árban nincs akkora különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1537) CyDoN válasza lsc (#1532) üzenetére


CyDoN
senior tag

A VX-kel most vigyázni kell, mert nem biztos, hogy hivatalos úton érkezik az országba! Most nagyon a CX-et tolja a Corsair! VX-kel kapcsolatba még annyi, ha szerencsés lesz pici országunk akkor talán még karácsony előtt érkezik :)
Az ár meg megy felfele, mert a forintunk gyengélkedik és ezt érvényesítik az árba! Ha vissza erősödik a forint akkor olcsóbbnak kellene lennie!

(_._)

(#1538) BalaNce87 válasza CyDoN (#1537) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát remélem érkezik, mert nem akarok feleslegesen nagyobbat venni. Kb 18 k körül húzom a határt táppal kapcsolatban és ebbe elvileg bele is férnek az ilyesmi tápok. FSP bluestormot néztem még, erről sokat nem tudok egyelőre, de ha lehet akkor mindenképpen maradok a corsair-nél, mert rendkívül jó benyomást tett rám amikor megvettem lassan három éve a 450-es VX-et. ;)

(#1539) CyDoN válasza BalaNce87 (#1538) üzenetére


CyDoN
senior tag

értesítelek ha találok neked valami jót ;)

(_._)

(#1540) BalaNce87 válasza CyDoN (#1539) üzenetére


BalaNce87
addikt

Köszönöm uram! :R

(#1541) vzsryl válasza BalaNce87 (#1538) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Enermax PRO82+ 425W jelenleg 17k, best buy. De ha alsó-tápos házad van, akkor szükség lehet hosszabbítóra a kiegészítő CPU csatlakozóhoz az alaplap mögött való elvezetés miatt.
Amúgy meg ha ennyire tetszik a Corsair, akkor:
Seasonic S12II Bronze 380W ~16k (Ennek a régebbi kiadású, sima 80+-os belét kapta a CX400. OEM kiszerelésben SS-350ET néven szerepel, illetve ez már SS-350ET Bronze. Az S12II már a Seasonic csili-vili kiadása, harisnyázott, hosszú kábelekkel, mi. 55cm.)
vagy:
Seasonic S12II Bronze 430W ~19,5k (Ennek a sima, 80+-os elődje van a VX450-ben, ami OEM kiszerelésben SS-400ET néven szerepel.)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1542) BalaNce87 válasza vzsryl (#1541) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szeretem, hogy ilyen segítőkész emberek vannak errefelé! ;)
Megmondom őszintén, hogy olyan tápot nem is nagyon akarok venni, amelyiknek nem harisnyázottak a kábelei, mert annyira hozzászoktam és annyival esztétikusabb, mint a nyers színes kábelek, hogy arra nincsen szó. :K
Egy kommersz rc 335ös házat vettem, most ez fért bele a keretbe. Ha jól tévedek ez felső tápos kuckó.
Szóval akkor a kérdés az, hogy ezek közül csak a 20 ezres Seasonicnak vannak harisnyázott kábelei?
Aztán lehet az lesz, hogy a régi konfigomból (e8200 kis feszemeléssel 3.3on, 8800gt) kikapom a jó öreg vx450et és helyére veszek oda egy kisebb tápot. Mondjuk egy cx 400at.

(#1543) vzsryl válasza BalaNce87 (#1542) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mind a 3 tápnak harisnyázottak a kábelei. Az Enermax-é kicsit csicsásabb, olyan enermaxosan, egy kígyóra emlékeztet.
A CM 335 felső-tápos, oda még az PRO82+ 425 kábelei is bőven elegek lennének.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1544) BalaNce87 válasza vzsryl (#1543) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát akkor ebből elképzelhető, hogy ebből egy enermax lesz. Mivel ilyen jó a hatékonysága és a kábelei is rendben vannak ezért feltehetően nincs is szükségem még a 450-es tápra sem.
Kérdezem én akkor, hogy miért vesznek az emberek ekkora tápokat???
Jah és az enermax is hasonlóan csendes fajta? :)

(#1545) 14adam válasza BalaNce87 (#1544) üzenetére


14adam
addikt

az enermax még halkabb mint egy corsair

(#1546) vzsryl válasza BalaNce87 (#1544) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Kérdezem én akkor, hogy miért vesznek az emberek ekkora tápokat???"

Egy tipp: mert nem értenek hozzá, és nem is járnak utána, tehát nagyon kevés a tudatós vásárló.

Igen, csendes fajta. A PRO82+-nál csak a legjobb Gold tápok halkabbak, de azok is inkább terhelés közben. Egyébként 230V-on a PRO82+ kb. 85+-os hatásfokú, de 50%-os terhelés közben üti a 90%-ot a hatásfoka.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1547) Truman


Truman
senior tag

Corsair CMPSU-430CXEU (430 W)
Erről mi a véleményetek? Elég jó áron mérik (~11 eFt). Jó választás lehet belépő szintű Gamer konfigokhoz?
Sajnos tesztet nem találtam róla. De még csak a hivatalos honlapon sem találtam meg.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#1548) BalaNce87 válasza vzsryl (#1546) üzenetére


BalaNce87
addikt

Húúú ne dícsérjétek tovább, mert elszégyellem magamat, hogy eddig nem ismertem :) Akkor nincs más hátra csak előre. Megveszem a fent említett darabot! :C

(#1549) BalaNce87 válasza BalaNce87 (#1548) üzenetére


BalaNce87
addikt

Sajnos az eladó akinél találtam már el is tűnt az árgépről...
Legolcsóbb ajánlat 20,8 :O
Én nem értem miért van hiány a jó ár/érték arányú termékekből.
Egyszerűen nem tudok egy jó tápot szerezni, aminek tényleg értelme is lenne.
Ugyanígy vagyok a 6850-es vidkarival... :(((

(#1550) vzsryl válasza BalaNce87 (#1549) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor a Seasonic-ot ajánlom. A 380-as (16k) is bőven elég lenne a konfigodhoz, tuning mellett is. Az van ráírva, hogy ketté van szabva a 12V-os ága, de ez nem igaz. Tesztben bizonyították, hogy egyben van hagyva, tehát tuninghoz jó.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.