Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) PS7A


PS7A
tag

Szevasztok!
Egy tegnap esti esetet osztanék meg veletek:
Van egy Corsair VX450-es tápom. Na már most, valamilyen oknál fogva a HDD-hez csatlakozó sata tápcsati megadta magát és szépen begyulladt. Valószínűleg a vinyóról már csak jópénzért lehetne adatmentést csinálni, pláne hogy nem is garis :( A tápon még van garancia, kb 10 perc múlva hívom fel a céget ahová szól a számla. (http://www.ready.hu/)

Töltöttem fel pár képet, lessétek meg aztán jöhetnek az okosságok. Ja és úgy néz ki, hogy occsó vinyóra vevő vagyok :O

01
02
03
04
05
:O

[ Szerkesztve ]

(#852) DarkChild válasza PS7A (#851) üzenetére


DarkChild
senior tag

Eeeeez komoly :(( Valami zárlat lehetett a csatlakozónál.
Vinyóról még talán le lehet menteni az adatokat egy nyákcserével.

(#853) PS7A


PS7A
tag

Az üzletből az egyik jóember azt mondta, hogy ő inkább levágná azt az ágat a tápról, leszigetelné aztán csokolom :F

(#854) vhunor válasza PS7A (#853) üzenetére


vhunor
őstag

... No comment. Cseréljék ki...

(#855) #25954560


#25954560
törölt tag

na, most izgulhatok. vx450 van a gepemben. nem kellett volna a tap tularam-vedelmenek lekapcsolnia?

(#856) CriticalHit válasza PS7A (#851) üzenetére


CriticalHit
őstag

csere garanciaban, azonnal

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#857) PS7A válasza CriticalHit (#856) üzenetére


PS7A
tag

Hát szép is lenne ha nem vennék vissza :((

(#858) csutkaa válasza PS7A (#851) üzenetére


csutkaa
senior tag

az igen :Y :Y szépen megolvadt! ilyen még soha nem láttam grat PS7A :D
gariról annyit hogy ki kell cserélniük.. olyan nincs hogy nem.. akkor fogyasztóvédelem...

(#859) PS7A válasza csutkaa (#858) üzenetére


PS7A
tag

nos, nagy a valoszinüsége, hogy ezt a vinyo csinálta, és akkor tápot nem veszik vissza gariba :F

(#860) 14adam válasza PS7A (#859) üzenetére


14adam
addikt

Vga is megsült vagy csak por van rajta?

Adatmentésnek Őt ajánlom

(#861) PS7A válasza 14adam (#860) üzenetére


PS7A
tag

Szerencsére csak kormos lett, le tudtam törölni róla :R

(#862) csutkaa válasza PS7A (#859) üzenetére


csutkaa
senior tag

Táp is sérült.. ilyenkor kötelesek cserélni vagy javítani, de a tiédet javítani már nem lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#863) PS7A válasza csutkaa (#862) üzenetére


PS7A
tag

3,14-csába hogy mindenér fel kell rohangálni pestre :((

(#864) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Van egy közel másfél éves tx650-es tápom. Azt vettem észre, hogy a venti elkezdett morogni. Garanciába vajon cserélik, vagy próbáljam meg portalanítan, és hátha akkor jó lesz :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#865) MPowerPH válasza PS7A (#851) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uhuhh, ez brutális. :( Ilyet még nem pipáltam. Úgy kellett eloltani, vagy mi volt? :U

Don't Tread On Me

(#866) HSM válasza csutkaa (#862) üzenetére


HSM
félisten

Miért lennének kötelesek cserélni? Max ha gyári, egyben vásárolt konfig volt, amit kétlek, mivel akkor garivesztéses az oldallap-levétel... :U Miért lenne azért a Corsair a felelős, hogy egy hibás winyó leégeti a műanyagot az egyik csatlakozóról? Szar ügy, de itt max a WD-nél lehetne verni az ajtót... A túláramvédelem pedig csak rövidzár esetén aktivizálódik, ha csak simány egy 20A-es áram folyt ott át, az vígan elolvaszt mindent 2 perc alatt (~240W, viszonyításként a gyorsforrasztó-pákám 60W), de pont nem lövi be a táp védelmét.... Szar ügy, tudom, de sajnos megesik.... :(
Persze, meg lehet próbálni, de nem látom esélyesnek... És ha a tápnak semmi baja (és úgy tűnik ez a helyzet) akkor tényleg a sérül kábelág zárlatbiztossá téve és nem használva, vagy lecserélve valszeg vidáman működhet tovább a táp.....

(#867) proof88 válasza HSM (#866) üzenetére


proof88
addikt

Honnan tudod, hogy WD?
Amúgy ilyenkor csak annyi van, hogy így járt?

(#868) CHIPman válasza proof88 (#867) üzenetére


CHIPman
nagyúr

"FX GTX 260 (700/1400/2400) WD 1TB! Samsung 640GB"
Az aláírásából.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#869) proof88 válasza CHIPman (#868) üzenetére


proof88
addikt

De Samsung is van írva.

(#870) HSM válasza proof88 (#867) üzenetére


HSM
félisten

Legalább olvasnád vissza az előzményeket, miről volt szó.... :W Innen indultunk: [link] és PS7A-nak az adatlapja szerint WD winyója volt...

[ Szerkesztve ]

(#871) proof88 válasza HSM (#870) üzenetére


proof88
addikt

hagyjuk, jelenleg ezt látom az adatlapján: WDC 400GB ehhez képest CHIPman 1 TB-os WD winyót és 640-es Samsungot idéz. nem akartam én veszekedni, gondoltam a képek alapján jött le, hogy WD ...

[ Szerkesztve ]

(#872) csutkaa válasza proof88 (#871) üzenetére


csutkaa
senior tag

CHIPman... szerintem véletlenül engem nézett :D nekem van WD meg Samu 640-sem :D
az én aláírásomból idézett :D

[ Szerkesztve ]

(#873) csutkaa válasza HSM (#866) üzenetére


csutkaa
senior tag

Igen akkor igazad lenne hogyha gyári konfigot vásárolt volna, de mivel külön vette az alkatrészeket így mindenre van külön gari... Tápra is.. és nem lehet kizárni hogy a táp is hibás volt.. ha igen ergo kötelesek cserélni vagy javítani...

[ Szerkesztve ]

(#874) HSM válasza csutkaa (#873) üzenetére


HSM
félisten

Ebben mondjuk igazad van, a csatlakozóban is keletkezhetett valamiféle rövidzárszerűség.... (Talán a 5V-os és a 12V-os ág között, hogy nem verte ki a rövidzárvédelmet.) Ekkor viszont garis a táp... A fene tudja, pontosan hogy történt.... :(

(#875) csutkaa válasza HSM (#874) üzenetére


csutkaa
senior tag

hát azt én sem tudom :D csak hívott PS7A haverom, hogy te figyelj kigyulladt a gépem :DDD :DDD :DDD mondom neki.. grat hozzá :D nemrég vetted ;]

(#876) Dyno válasza PS7A (#851) üzenetére


Dyno
veterán

Jézusom, erről beszélt nekem Stol, hogy nem kapcsol be a rövidzár védelem.....nagyon sajnálom az egészet.Igaz hogy a vinyó is lehetett a hibás, de a tápnak lekellett volna magát lőni.....na mindegy, most már biztos hogy eladoma vx450-t valahoy nem alszom nyugodtan....

Leugatásra nem avgyok kiváncsi, emg a kórszer névtől elájuló véleményekre, ez szomorú, egy jó SS belet így elbaszni...vicc.

(#877) vhunor


vhunor
őstag

Tőlem vette ezt a tápot alig 3 hetesen, akkor váltottam modulárisra... :(

(#878) HSM válasza Dyno (#876) üzenetére


HSM
félisten

Ebben csak az a fura, hogy anno olvastam review-eket, és ott valamelyikben írták is, hogy kipróbálták a rövidzár-védelmet, és működött is... A termék honlapján is az van, hogy van rövidzár-védelem, meg túláram védelem is, meg gyakorlatilag minden létező védelem... :F Gyártói honlap: "Over Current/Voltage/Power Protection, Under Voltage Protection, and Short Circuit Protection provide maximum safety to your critical system components."

Áhh, a teszt is megvan: "Short circuit protection (SCP) worked fine for both +5 V and +12 V lines. It seems that over current protection (OCP) is configured with a value far above what is written on the label, as we could pull up to 44 A from the +12 V rail, while the label says the limit is 33 A." [link]

Tudom, hogy manapság már semminek sem lehet hinni, de azért ez már a csúnyánál is csúnyább lenne... A rövidzárvédelem pedig végképp van/nincs feature, ott vita sem lehet... :F A dolog exta furcsasága, hogy a régi, gagyi Coolink AP400DX tápom kétszer is sikeresen rövidrezártam működő gépben, és azonnal leállt mindkétszer, igaz, kellemes tűzijátékot csinált a rövidzár helyén, de semminek nem görbült egy haja szála se... :DDD Ennyire nem lehet gagyi a Corsair, hogy ne működjon benne, vagy mégis? :F

[ Szerkesztve ]

(#879) Dyno válasza HSM (#878) üzenetére


Dyno
veterán

Nem tudom, baromi jó tápk lennének, de ez a sok hiba, például ez hogy kigyulladt a gépe....ezáltal ezek a rövidzár védelmes furcsaságok....a másik emg ez a túlzott meleg a tápban.....

Véleményem szerint még 1-3év és valóban kiderül az akkor már 2-3éve használt tápkról, hogy mennyire is helytálló az hogy "hosszú távon is megbízható"....

(#880) HSM válasza Dyno (#879) üzenetére


HSM
félisten

Az ebben a csúnya, hogy mire kiderül, tényleg jók voltak-e, addigra már a rev10+1-edik verzió lesz belőlük, ha egyáltalán lesz... Az új konstrukciónál meg kezdődik elölről a "türelmi idő"... :(

(#881) #25954560 válasza HSM (#878) üzenetére


#25954560
törölt tag

ott is van. mert mit jelent a tularam-vedelem es honnan kezdve rovidzar? ha nem vette rovidzarnak a vinyocsatin levo gebaszt, akkor volt ra 44A-e h elfustoltesse. azert az eleg hozza boven :)
karacsonyra tapot kerek. en sem alszom mar jol a vx450-nel, pedig vegigolvastam a ph!-n sok topikot mire megvettem. a csudaba.

(#882) proof88


proof88
addikt

és akkor ti most milyet vesztek? mármint milyen tápot?

(#883) #25954560 válasza proof88 (#882) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat ezaz. ujabb bongeszes a nagy tapos topikban. en raadasul kulon megszivattam magam, mert nem jol szellozo htpc-ben van.

(#884) HSM


HSM
félisten

Én a HX620-am helyett vettem egy 625W-os Enermax MODU82+-t... Bár ez is nagyon takarékos a ventivel, de elvileg komolyabb védelem van benne, ami nekem nagyon fontos, és szintén brutál halk. :K Igaz, csak 3 év garit kaptam rá. :B Vicces amúgy, hogy picit még gyengébb komponensekből van összerakva, mint a Seasonic Corsairok... :DDD Dehát, a jó alkatrészek még csak fél siker....

[ Szerkesztve ]

(#885) #25954560 válasza HSM (#884) üzenetére


#25954560
törölt tag

lehet el kene vinni ahhoz a topiklakohoz aki szokott terheleses taptesztelet csinalni h tesztelje le vmi ellenszolgaltatas fejeben. es akkor vagy megnyugodhat az ember vagy visszaviheti gariba :DDD

(#886) 14adam válasza proof88 (#882) üzenetére


14adam
addikt

Szerintem sokan az Enermax melett döntenek ha halk kell,és sokan az Fsp melett ha olcsó kell.Vagy ha nagyon Corsair párti valaki akkor a Cwt beles Corsair-t vesz

&rew: Stol ;)

[ Szerkesztve ]

(#887) Ragadozó válasza 14adam (#886) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én Seasonic belsős párti vagyok...

Ez mindenkinek:
Egy fontos dologról nem szabad megfeledkezni, a tisztítás, minden tápot sűrített levegővel nem árt tisztítani rendszeresen...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#888) 14adam válasza Ragadozó (#887) üzenetére


14adam
addikt

Énis az voltam,de kezdem elveszíteni a bizalmam velük kapcsolatban :U Nemcsak itt a Ph-n panaszkodnak egyre többen a Seasonic beles Corsair-ekre,hanem külföldi oldalon is(ha megtalálom azt a forumot akkor belinkelem)
Cx 400: vannak olyan tulajdonosok akiknek nagyon hangos valakinek nagyon halk,szinte halhatatlan
Vx 450: Pár sorral említett probléma,nemkapcsolt be a rövidzár védelem
Hx 520: A ventije annyira levan tekerve,hogyha nincs egy jól szellőző házad akkor hajlamos a leégésre
Hx 620: Nagyon melegszik,ugyan az a probléma mint az 520-nál

Most csak hirtelen ezek jutottak eszembe :U Legtöbbször a ventivezérléssel van a gond

HSM:Azért valjuk be,az elején azzal is voltak gondok,de már kisöpörték a raktárakból a selejteket :)

[ Szerkesztve ]

(#889) HSM válasza 14adam (#886) üzenetére


HSM
félisten

Bezzeg amíg VX550-el toltam, addig mindenki csak köpködte, hogy fúj, ez gagyi CWT beles... :C

(#888) 14adam: A HX520/620-nál súlyosbító tényező, hogy hagyja magát túlterhelni a táp, és még akkor sem emeli a forrdulatát... A minimálisan gyengébb hatásfokú, szintén 80+-os VX550 már süvítve ontotta ki magából a meleget, mikor a HX620 még csak éppcsak szellőztetett valamit.... Még az Enermaxom is picit magasabb hatásfoka ellenére (80+ Bronze), jóval magasabb ventivel jár.... (Igaz, hasonlóan némán....)

Amúgy ez a Seasonic-corsair bél kb. közel tökéletes lenne, ha kicsit jobban meg lenne csinálva a védelmi áramkör, és ha kicsit aktívabb hűtéssel menne...

[ Szerkesztve ]

(#890) DarkChild


DarkChild
senior tag

Vettem egy VX450-es tápot a mindap - hát sajnos eddig nem vagyok elégedett vásárló :(((

Két gépen próbáltam, mindkettőn hasonló eredményt produkált:
- egy GIGABYTE P45-DS4-es lapon a táp bekapcsolása után villogtak a POWER / RESET / CLEAR CMOS gombok (amik az alaplapra vannak szerelve) és egy vörös S4/S5 feliratú LED villogott a lap felső részén. CMOS törlés után sem változott a helyzet.
- egy ASUS P7 deszkán szintén csak a POWER / RESET gombok villogtak.
Egyik esetben sem történt semmi a gombok megnyomására, se boot, se semmi, még a ventilátorok (pl. CPU fan) sem pörögtek föl. :W

Szerintetek mi lehet a gond - kifogtam egy defektes tápot, vagy valahol máshol kell keresnem a hibát? :F
(Már a fali konnektorra is gyanakodtam, de másik aljzatnál is ugyanez volt a prücök.)

[ Szerkesztve ]

(#891) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

úgy látom a lehető legrosszabbkor néztem be ide.anno mindenki magasztalta a corsair tápokat az égtől a földig,most meg sorra mennek tönkre?vagy ezek benne vannak a normál hibaszázalékban és csak paranoia az a "pár" kipurcant táp? (nyilván senki sem örül neki,én sem tenném.direkt azért veszi mindenki,mert biztosra akar menni.én többek között ezért is cseréltem le a régi codegenes configomat,ami mellesleg már több mint 5 éves és soha nem volt kutya baja sem).

nekem a 400-as corsair van,és az lenne a kérdésem,hogy elbírna-e még két 12-es pwm-es AC ventit?az adatlapomon ott a többi belsőség,nem írnám le a hsz-be is.tuning nincs.

köszi előre is!

(#892) 14adam válasza betyarr (#891) üzenetére


14adam
addikt

Elbírja :K Érdekesek ezek a jelenségek :U

DarkChild:Vidd vissza és gariztasd le,vagy ha nem garis akkor meg érdemes megjavítatni

(#893) betyarr válasza 14adam (#892) üzenetére


betyarr
veterán

mármint a fentebb említett corsair meghibásodásokra gondolsz,mint érdekes esetek?

köszi a választ egyébként!

amúgy egy tápnál mik lehetnek a meghibásodás előjelei?

(#894) 14adam válasza betyarr (#893) üzenetére


14adam
addikt

Igen,a fentebbekre gondoltam

Ha például játszasz és lekapcsol a gép,vagy else indul,esetleg elindul felpörgeti a ventiket és leáll a gép.Vagy ha nemannyi V-t ad le amennyit kéne,ha ingadoznak a feszültségek és még sorolhatnám

(#895) betyarr válasza 14adam (#894) üzenetére


betyarr
veterán

milyen feszültségingadozás megengedett még?

(#896) 14adam válasza betyarr (#895) üzenetére


14adam
addikt

+/- 5%-ot ingadozhat,de a szoftveres méréseknek nemszabad hinni,csakis multiméter!!!Ez nagyon fontos,mert a szoftver hajlamos hülyeségeket kiírni,nekem a -12v-re azt írta,hogy -64v :D

(#897) betyarr válasza 14adam (#896) üzenetére


betyarr
veterán

na igen...ezt valahogy sejtettem is.no de akkor egyáltalán minek van pl everest,ha lényegében nem lehet hinni se a hőmérsékletnek,se a feszültségadatoknak amit mér? :F

nálam ezteket mutatja:

(#898) 14adam válasza betyarr (#897) üzenetére


14adam
addikt

Általába jó hőmérsékleteket ad meg ha a hőérzékelő rendesen működik.
De a feszültségértékeknek tényleg nemtudom,hogy mi értelme :U

(#899) joe0722


joe0722
csendes tag

Sziasztok!
VX450-es tápom van,akármilyen játékot elindítok nyekereg.Mi lehet a baja?
Gépem: Alaplap:Gigabyte-P55-UD3
Processzor:Intel Core i5-750 2,66
Memória:GeiL Value DDR3 1333MHz 4GB Kit CL9
Videokártya:Gigabyte GV-N26SO-896I
A táp ventilátora halk,de ahogy nyikorog az nagyon idegesítő.Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#900) #25954560 válasza 14adam (#886) üzenetére


#25954560
törölt tag

stol valasza:
A probléma akkor áll fenn, ha egy periféria vezetéknek a legutolsó csatlakozóján keletkezik a rövidzár. Ekkor a vezeték keresztmesztetéből és ellenállásából adódóan nem folyik akkora áram, hogy a táp védelme bekapcsoljék.

tehat tobb mindnennek ossze kell jonnie ehhez.

ugyis azt tanitjak az oregek, hogy a taphoz legkozelebbi csatikat kell lehetoseg szerint hasznalni, igy kisebb haz eseten kevesbe valoszinu ez a hiba. atvezetekezni meg gondolom kevesen fogjak a tapjukat vagy beleturni az aramkorlatba h korabban kapcsoljon le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.