Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ragadozó válasza #31757056 (#99) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Láttam logout tesztben 4850-4870 párosítást is vitte...kérdés, hogy meddig bírta volna, műszeres mérés nélkül nehéz megmondani, hogy hol üzemelt...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#102) syC


syC
addikt

Beléptem a klubba (másodszor)

[ Szerkesztve ]

(#103) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv!!
E8500@4Ghz 1,26V,4X1Gb DDr2 RAM,Hd 4870,Wd 500AAKS,Samsung103UJ HDDkel ujabban lekapcsol a gépem..a tápom Corsair 550VX, aminek ugye elvileg elkellene bírnia ezt a konfigot, de én mégis rá gyanakszom.. :U
Csak játékok közben áll le, illetve Prime 95+GPU CapsWiewer/Szőrös fánk/ EGYÜTTES futtatása közben!!...
Ja igen, éjszakánként torrentről töltök, ha reggel kikapcsolom a gépet akkor a táp leállás után még úgy fél percig morgó hangot ad...sztem a ventije pöröghet..decsak mióta VGA-t váltottam...Gyenge a tápom, amit PH.-s teszteket olvasgatva kizárnék, vagy csak szimplán kezdi megadni magát?? :((( :((( :O :U :U

(#104) kristoof92 válasza dzsóbácsi (#103) üzenetére


kristoof92
tag

Többször is le volt írva, hogy a VX550 nem épp a legmegbízhatóbb fajtából származik (Nem Seasonic belsős - HA jól emlékszem, valaki azt írta hogy CWT belsős). Szóval valószínű, hogy a táp a hibás. Szerintem cseréld le HX620-asra - Kicsit drágább, de később jó lesz a Nehalem-tuninghoz, és még moduláris is :D

(#105) dzsóbácsi válasza kristoof92 (#104) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Ezt a tápot még tavaly decemberben vettem..Bár csak a 450-es tesztjét olvastam itt PH.-n gondoltam az 550es jó választás lesz..Tegnap este egyébként öt percet futott egyszerre a Prime és a Fánk..és minden OKés volt..Viszont most délután, bekapcsolás után elkezdtem Prime-ot futtatni, lés úgy 5 perc után újraindult a gép :((( ..Gondolom, ha a proci vagy az alaplapon bármelyik CHIP kevés feszkót kapna akkor sem kellene újraindulni, csak hibát jelezne..DE ha restart is lenne, akkor is kékhalállal...nem?..A másik hogy 422-es FSB.n hajtom a lapot, amit azért csak kikellene bírnia egy Giga P35DS4-nek.. :U :U
A HX620-on is van 8PIN-es VGA tápcsati?? :U

(#106) kristoof92 válasza dzsóbácsi (#105) üzenetére


kristoof92
tag

Nekem HX520-asom van, azon van két 8PIN-es tápcsati, szóval gondolom a 620-ason is van.

(#107) syC válasza dzsóbácsi (#103) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Simán vinnie kellene a tápodnak ezt a konfigot. A gép lekapcsolása utáno "morgás" normális, ilyenkor a táp lehűti magát. Viszont a rossz hírem az az, hogy a vx550-es szériából volt egy hibás sorozat.. lehet kifogtad. Gariztasd le, amíg tudod.

(#108) dzsóbácsi válasza syC (#107) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

De amíg 8800GTS 512 volt a gépben, addig nem morgott lekapcsolás után...
Ezt mostanában kezdte, az ATi óta..Tudom, hogy ez a kari többet fogyaszt, de buherált BIOS-al éjszakánként ,töltögetés közben elvileg kevesebbel is beéri mint a GTS../GTS~1,15V...ATI modolt BIOSal~1,02V/..És nem értem miért csak 8-9 hónapnyi használat után derült ki a probléma.. :F
Próbálom legariztatni, majd asszem váltok TX650-re, az tutira Seasonic belsős.. :U

(#109) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok.
Pár napja vettem egy Corsair HX520W tápot.
Minden jól működik, meg vagyok vele elégedve, de nem tudom hogy a ventillátor milyen fordulatszámon kell hogy pörögjön és egy kicsit én lassúnak találom az enyémet.
Hogy tudnám megmérni és mi az alap sebessége?

Köszi.

Aurea mediocritas

(#110) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

a konfigot elfeledtem:
asus m2n
amd athlon64 X2 5000+@3.1Ghz Hyper TX2
Asus 8500GT silent
2GB CSX 800Mhz 1.900V
Samsung 250GB
DVD-RW

szal nincs megerőltetve, de jobban szeretném tudni hogy normális-e hogy ilyen lassan pörög.

:R

Aurea mediocritas

(#111) Ragadozó válasza AXisBOLD (#110) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szerintem igen...ADDA venti van benne, csendes...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#112) AXisBOLD válasza Ragadozó (#111) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok
köszi
:R

Aurea mediocritas

(#113) Gyöször


Gyöször
senior tag

használ valaki szünetmentes áramforrást ezekhez a tápokhoz? rendelni szeretnék a gépembe egy 520as HXet, de tanácstalan vagyok, vajon működik e a 600VA-s Powercomommal..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#114) Sicilian


Sicilian
addikt

Sziasztok !

Lenne 1 kérdésem:
Van 1 VX450-es tápom és szerintem az ciripel a gépembe, de azóta amióta megvettem !!
Csak 1 esetben fordul elő, mikor fut vami böngésző és töltöget, de akkor sem mindig.
Létezik, hogy a táp csinálja?Egyszerűen képtelenség megállapítani !

nothing is true everything is permitted..

(#115) Sicilian válasza Sicilian (#114) üzenetére


Sicilian
addikt

Senki semmi okosság? :Y

nothing is true everything is permitted..

(#116) Gyöször válasza Sicilian (#115) üzenetére


Gyöször
senior tag

nekem akkor ciripel valami a gépben, ha görgetem a böngészőt, az is csak néha. tehát ha simán bambulom az oldalt, akkor semmi, ha meghúzom a csúszkát akkor cipcippciripp. Fogalmam nincs honnan jön, de inkább videókártya, de nem is érdekel, csak megfigyeltem a jelenséget :)

Nincs véletlen szünetmentes tápod? Haverodnak? Valakinek?

Légyszi valaki aki használ szünetmenteset írjon tapasztalatot nekem!! Bírják egymást a corsair táppal? És ha igen, milyen márkájú az UPS?? Fontos lenne!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#117) norbalia87


norbalia87
tag

Amikor az egeret mozgatod akkor hallod ezt a hangot?
Mert ha igen akkor az lehet winyo hiba is.

(#118) gfefe


gfefe
őstag

üdv mindenkinek...

egy kérdésem lenne és remélem, hogy az itt lévő corsair tulajok tudnak nekem segíteni...

van egy corsair VX550w os tápom (konfigom az adatlapomban)
(Jelenleg 8500gt van benne)
Olyan problémám lenne, hogy a gépem nem indul csak ha kirezetelem a alaplapom rezet gombjával....
utána tökéletesen meg prímán bírja a tuningot minden rendben....

mindez működik amig csak újra indítom a gépem, de amikor kikapcsolom és áll egy ideig csak rezetelés után viszi újra a gépet a táp...
Más táppal (400wos codegány) pöcre indúl...

érdekelne a dolog, hogy mit lehet itt tenni... elvégre a táp amikor rezetelem tökéletesen megy... minden rendben... tuningal és anélkül is...

várom bő válaszotok

gfefe :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#119) TazLeacher válasza gfefe (#118) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Hoppá! Hasonló a problémám...

Csak nekem néha jön elő. Elindítom, felpörög minden, de nem indul a gép. Reset, majd minden megy. Nem mindig csinálja.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#120) gfefe válasza TazLeacher (#119) üzenetére


gfefe
őstag

nekem folyamatosan....
felpörög majd leáll... rezetelem és megy....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#121) TazLeacher válasza gfefe (#120) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Magától leáll...hmm.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#122) gfefe válasza TazLeacher (#121) üzenetére


gfefe
őstag

Bekapcsolom a gépet... felpörög egy pillanatra minden és leáll utána már csak a rezet segít de érdekes, hogy olyat is tapasztaltam, hogy kinyomom a tápon levő kapcsolót (áramtalanitom) lefekszem aludni reggel benyomom és pöcre megy, de amikor kikapcsolom 1-2-3-8 óra használat után és lenyomom a tápot nem indúl így.....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#123) TazLeacher válasza gfefe (#122) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha másik táppal nincs ilyen gond, akkor mondjuk elég valószínű, hogy a táp a ludas...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#124) gfefe válasza TazLeacher (#123) üzenetére


gfefe
őstag

hát ja, de remélem, hogy a többiek vmi okosságot mondanak rá mert gariztatni nem sok kedvem lenne pláne, hogy úgy, hogy megy... szemembe röhögnek....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#125) Ragadozó válasza gfefe (#124) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Simán gari...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#126) gfefe válasza Ragadozó (#125) üzenetére


gfefe
őstag

ez biztos? :(

nincs rá vmi megoldás?

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#127) csutkaa


csutkaa
senior tag

a gépemhez melyiket ajánljátok?

CORSAIR HX520 19.500 FT-tól
CORSAIR TX650 21.300 FT-tól

(#128) ixtom válasza csutkaa (#127) üzenetére


ixtom
tag

A gépedet elbírja mindegyik. A HX520 moduláris, a TX650 nem.
Ha Neked zavaró a sok kábel akkor HX520-at vegyél. Nekem elférnek a Stackerben a TX650 madzagjai :D .

Hangban nem sok különbség lehet szerintem és szerintük se (1 dB különbség lehet példányfüggő is, szvsz). Az enyémet csak közelről hallani ha ki van kapcsolva a többi hűtő, amúgy (pl. a házventik) elnyomják a hangját.

Mikor én vettem pont fordítva voltak az árak :C

(#129) csutkaa válasza ixtom (#128) üzenetére


csutkaa
senior tag

köszi :R még olvasgatok a tápok után de sztem biztosra megyek és a TX650 lesz!! :C

(#130) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Beléptem a klubba egy HX620-szal. :C
Hangja nem hallatszik ki egyáltalán a többi dologtól, Q9550@3,8GHz prime blend teszt, meg játékok alatt is csak finom langyos levegő jön belőle. Szép ez a matt-fekete festés is, meg kedves dolog az a pár extra, ami a dobozban van.

1-2 dolog nem tetszett, egyik a kábelei: Van minden bőségesen, szép feketék, praktikus ez az egybeforrasztás, meg elég hosszúak is, de olyan merevek, mint egy jó f@sz. Csomót szívtam velük, mire végre a helyükre tiszakoltam.
Másik a tápon a csatik elhelyezkedése, túl közel vannak egymáshoz, ezért némelyik vezetéket nehéz ki-be dugdosni. Mondjuk ezt csak egyszer kell, szal mindegy.....

Egyebet nem tudok elmondani :), remélem nem lesz vele semmi gáz. :))

[ Szerkesztve ]

(#131) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Én azt szeretném megkérdezni hogy a HX ill. TX széria különbözik-e egymástól,azon kivül hogy a HX moduláris? Köszi a válaszokat.

(#132) Szten Márs válasza zsolt1129 (#131) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, tök más teljesítményű tagjaik vannak, illetve míg a HX sorozat mindkét tagja Seasonic beles, addig a TX sorozat 750-es tagja nem Seasonic, hanem Channel Well béllel készül.

(#133) zsolt1129 válasza Szten Márs (#132) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a választ. Szerinted egy TX650 is megfelene egy Q6600 tuninghoz? Elég erős a 12V-os ága?

(#134) syC válasza zsolt1129 (#133) üzenetére


syC
addikt

Mint a házipálinka :D

(#135) Szten Márs válasza zsolt1129 (#133) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Teljesen tökéletes választás, mondhatni a lehető legjobb :K

(#136) zsolt1129 válasza Szten Márs (#135) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a gyors választ :R

(#137) zsolt1129 válasza syC (#134) üzenetére


zsolt1129
addikt

:C

(#138) Skizz válasza Sicilian (#114) üzenetére


Skizz
addikt

Ha kikapcsolod a hangfalaidat, akkor is hallod? Nekem az alaplapi hangkártya összeszedett mindenféle zajt és én is hallottam hasonlókat. Mióta X-Fi van, minden zaj megszűnt.

(#139) zolee3000


zolee3000
tag

Hello!

HX520-as tápom van és arra lennék kíváncsi, hogyan kell rákötni a házventit, ha 5V-on akarom járatni. A venti meg a táp molex csatlakozóját alapból csak egyféleképpen tudom csatlakoztatni egymáshoz, ráadásul a tápkábelek mind feketék, honnan tudom, hogy melyikben mekkora fesz folyik?

(#140) gfefe


gfefe
őstag

Ismét valami probléma van nálam.

láttatok már olyat, hogy ha kb fél vagy 1 napot be van kapcsolva a gép kikapcsolás után a billentyüzet 3 ledje villogni kezd mint az atom és ilyenkor el sem indul a gép... ellenben ha a tápot lehuzom (áramtalanítom) és vissza nyomom pöcre megy....
de ha mondjuk hagyom villogni és elmegyek szunyálni 1 et reggel már nem villog és pöcre indul...

sos plees. Alaplap táp vagy mi a hiba okozója.... gépem az adatlapomban.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#141) 14adam válasza gfefe (#140) üzenetére


14adam
addikt

Próbáld meg másik táppal

(#142) shteer válasza zolee3000 (#139) üzenetére


shteer
titán

nézd össze egy másik képpel és úgy menni fog - piros és fekete az az 5V
vagy multimeter :))

..szerintem jónak tűnik

(#143) gfefe


gfefe
őstag

2 hetes vacsi új táp... 550w os corsairt cserélték....

eldobom az agyam ha ez is bemondta az unalmast....
(necces más táppal néznem mert még kérni sem tudok mert nincs a közelemben)

más ötlet?

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#144) zolee3000 válasza shteer (#142) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi. És hogyan kössem rá? Mert a két csatlakozó (a tápé meg a ventié) csak egyféleképpen dugható össze. Ki kell huzigálni aventikábeleket s műanyag foglalatból, és fordítva (megcserélve) kell őket visszadugni? Tehát a pirosat a sárga helyére és vice versa?

[ Szerkesztve ]

(#145) quickboost


quickboost
csendes tag

Üdv!
Corsair VX450 es tápom van és amikor bekapcsolom a gépet nem pörög a táp ventije. Ez normális dolog? Vagy csak akkor indul el amikor kezd melege lenni? :F
Hosszú ideig még nem néztem mivel még nincs rajta oprendszer, kb 10 percig hagytam úgy és nem pörgött be a venti.
A gépem: Intel Q6600, 2*2gb ram, Ati 4850.

(#146) Lonsi válasza quickboost (#145) üzenetére


Lonsi
tag

Sztem egyből forgatnia kellene a ventit.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#147) Dohren


Dohren
tag

hi

egy otlet, akiknek hol indul hol nem a gep:

- a foldelesetek rendben van?
- nem volt villanyszereles mostanaban (pl. gaztuzhely elektromos sutovel)

mert tudnak kavarni az ampervadaszok, tisztelet a kiveteleknek!

ui: amugy en egy tx650 szemezek. a modularitas nem erdekel, chieftec nagytoronyban van eleg hely :D

[ Szerkesztve ]

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#148) velizare válasza Sicilian (#114) üzenetére


velizare
nagyúr

nálam ezt anno rádiós egérnél a fülhallgatóba annak rosszul szigetelt kábelén átszűrődő interferencia okozta. :D

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#149) Zsubi


Zsubi
őstag

Helló All!

Én is beléptem a klubba egy HX520-as táppal :)

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem h két GTX 260 v. 280-at elbírna SLI-ban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.