Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#199) Race-Face


Race-Face
tag

Hurrá, hurrá, hurrá! Meg kell osszam veletek, mennyire mélyült Corel iránti elkötelezettségem.
Hoztak hozzánk egy anyagot nyomtatni, névjegykártyák B/3-as ívre montírozva, Corel Draw 9. PS-t írtam, levilágítottam, kinyomtattuk, jön az ügyfél, hogy az egyik névjegy háttere félig eltűnt. Megnéztem az állományt, ott látszik teljesen.
A galibát egy lens effect okozta. A kolléga egy bitmap képet tett félig átlátszóvá a transparency-vel. A drága corel színrebontás után ezt egy átlós vonal mentén szétvágta (?), attól balra színrebontotta, jobbra ''elfelejtette''. Már a preview képen is látszott. Ha bitmappé alakítottam, úgy már jó volt (eredetileg is bitmap kép volt plusz a lens effect).
Természetesen az anyagi felelősség az enyém, hiszen ''én rontottam el''. Az a vicc az egészben, hogy a corel egy saját maga által létrehozott effectet nem tud lekezelni, nem egy beimportált valamit, mert azt még valahol megérteném... (annyira azt se)
Lassan már annyit szívtam a corellel, hogy bemegyek a codrához, hogy a corel 12-t már ingyen is ideadhatnák...

Kelj fel és járjunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.