Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#327) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok, én házban, hűtésben CM fan vagyok (bár a proci hűtőm most pont nem az :D ), jelenleg is egy CM házban vannak a cuccaim.
A gondom az, hogy a VGA-t nem tudom terhelten 80*C alatt tartani ebben a házban, oldalra is tettem fel egy ventit ami rá fújja a levegőt (14 cm) de nem sokat ér.
Egy jobban szellőző CM házat keresek, a méretet fontos lenne tartanom, esetleg v.mivel kisebb lehet, nagyobb nem. De persze minden megoldás érdekel (a víz kivételével), a cél érdekében legfeljebb szétbontom a cockpitet. :)
Adatlapomról másolom a konfigot:
ASRock Z77 Extreme 6 / 4x8Gb Kingston HyperX 1600MHz / I7 3770K 3,5GHz (4,4GHz) + Zalman CNPS11 Extreme / MSI R9 290 Gaming / Kingston HyperX 240Gb SSD / Samsung 1Tb HDD / Gigabyte GreenMax 750W / Cooler Master RC 692A KKN5 / 3 x Samsung S27B350H / Fanatec CSR wheel + CSR Elite pedals
Köszi!

Fenti problémára a megoldás a következő volt:

A házban nálam gyárilag van 3 venti: elöl (alul) 14cm befúj, felül 12cm szív, hátul (felül) 12cm szív - minden további beszerelés opcionális.

Amit beszereltem ill. csináltam: alul 12cm befúj, oldalt (VGA magasságában) 12cm befúj. Hátul a kártyaillesztő helyeken a takarólemezeket kivettem.

Ezzel csináltam egy tulnyomást a VGA-CPU alatti térben, lévén itt befújó ventik vannak csak és a hardverek innen kapják a friss levegőt. A felső térben a szívó ventik szépen elviszik a meleget - tehát van egy egyirányú levegő áramlás a házban + a custom VGA dolgát megkönnyítendő az általa termelt meleg a hátsó takarólemezek helyén is szabadon távozhat.

Eredmény: GPU terhelten 8, VRM 9, CPU 10 fokkal lett hüvősebb!
És nem kellett másik ház... :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.