Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#536) MuZ353


MuZ353
csendes tag

bemásolom a másik topikból a hozzászólásom, itt lesz a helye:

Sziasztok!
{Beleolvastam a beszélgetésetekbe pár száz hozzászólást, vannak itt érdekes dolgok, bár sokszor nem értem miről beszéltek
Engedjetek meg néhány kérdést, ha nem ide való, akkor irányítsatok a megfelelő topikba, nem vagyok errefelé ismerős, köszönöm.}
Ha minden jól megy pár hét múlva elkezdek egy CNC-forgácsoló tanfolyamot a Munkaügyi Központon keresztül, Baján. Ismerős itt valaki? Nem sok derült ki a tanfolyamról, kíváncsi vagyok mire számíthatok. Amit tudok, hogy több, mint fél évig minden munkanap lesz oktatás, majdnem 800 órában, ennyi idő alatt szerintem meg lehet tanulni elég sok mindent, tanulunk majd programozást is.
Kb egy hete, amióta tudom, hogy indul majd a tanfolyam, elkezdtem utánanézni mi is az a forgács, meg CNC. Netről, könyvekből, youtube-ról, munkanélküli itthonülőként volt időm és rájöttem, hogy EZ EGY NAGYON SZÉP SZAKMA! nem is értem eddig miért nem foglalkoztam vele?! Nagyjából elméletben össze is állt a fejemben miről szól ez a CNC-dolog és tetszik, naggyon tetszik.
Egyébként gépészmérnöknek tanulok, most levelező szakon(hogy tudjak mellette dolgozni, persze nem találok semmit egy éve, 3 műszakot nem akartam a suli miatt), CAD/CAM téma nagyon érdekel, arra gondoltam, hogy hosszútávú célnak kitűzöm magamnak, hogy egyedi alkatrészeket gyártó cégnél találjak helyet, mint CNC-programozó vagy mérnök vagy valami ilyesmi, persze nagyon szivesen dolgoznék a gépen is. Szerintetek hogyan kéne végigjárni ezt az utat? Gondolom, ha meglenne a CNC-forgácsoló, azzal már találhatok valami melót. Ezzel csak eszterGÁLYÁZhatok zöldgombosként? Talán bemérhetek/korrekciózhatok néhány szerszámot? Vagy még betölthetek egy programot is? Előfordulhat, hogy írhatok is néhány egyszerűbbet? Ti hogyan kezdtétek?
És hogyan tovább? CNC-programozó esetleg CAD/CAM informatikus? Vagy milyen képzés? Persze sok-sok tanulás és gyakorlás.
Ti mit gondoltok erről? Mit tanácsolnátok?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.