Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI

Hozzászólások

(#451) forguet válasza Nyugis (#450) üzenetére


forguet
senior tag

Ha te találkozol egy városállammal elsőként, akkor alapból kapsz egy követet. Amikor megszerzed az első mba, akkor kapsz még 2 küldöttet és 3 küldöttel te leszel a védnök. Ekkor lehetőséged nyílik a 'levy military' opcióval átvenni az irányítást a csapataik felett. Itt jön be Mátyás képessége a Raven king - 75% kal olcsóbb upgrade-elni az átvett csapatokat, van +2 movement speedjük és +5 erejük...ez nagyon durva a játék elején. Az már csak bónusz h ekkor kapsz még 2 küldöttet...így amikor Amanit tovább mozgatod, marad a védnöki státuszod a városállamban.
Na és akkor van 30 köröd a szupererős csapataiddal elfoglalni a kinézett fővárost. Vagy ha még több csapat kell akkor ugyanez a kör egy másik városállammal is.
Van amikor ezt csak 2-3 szomszéd civvel játszom meg, saját kontinensemet megtisztítom és így zavartalanul be tudom népesíteni a kontinenst és onnantól olyan győzelemre megyek rá amilyenre akarok...
Ez a taktika bármely nehézségen működik.
Annyi h kell hozzá sok pénz...uh commercial district+harbor ahol csak lehet...

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#452) Nyugis válasza forguet (#451) üzenetére


Nyugis
senior tag

pislogtam rendesen! köszönöm szépen a korrekt leírást!!
aztaaa.. aszem te egészen más szinten játszol mint én! :B
nos aszem rápróbálok valamikor.
egyébként ezt a játékot lehet multiba nyomni?
igen eredeti steames gamém van.. :K
lenne kedve valakinek multizni? sörrel csipsszel ahogy kell.. ;)
van saját diszkord szerver (idióta mentes csak meghívással látható, ergo: zéró zaklatással). ;)

(#453) forguet válasza Nyugis (#452) üzenetére


forguet
senior tag

Bocs most nezem h vmit kivagtam veletlenul...
Tehat a mondat igy nezne ki:
Amikor megszerzed az elso kormanyzo pontot, valaszd Amanit es kuldd el az adott varosallamba, ekkor kapsz meg ket kuldottet es te leszel a suzerein...ekkor mehet a levy military, ami utan kapsz meg 2 kuldottet uh lehet tovabb mozgatni Amanit anelkul h elvesztened a suzerain statuszt

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#454) forguet válasza Nyugis (#452) üzenetére


forguet
senior tag

Sajnos en nem tudok mert 2 pici gyerekem van igy semmifele idozitest igenylo tevekenyseget nem tudok bevallalni a munka mellett...a neha ajandekkent elofordulo 1-1 oraban ulok le vmi single player jatekot jatszani...mint pl ezt:)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#455) Nyugis válasza forguet (#454) üzenetére


Nyugis
senior tag

semmi gond.
és mivel érdemes indítani? van olyan irány ami felé KELL haladni, ha a Mátyással indulok?
mi az optimális fejlődés? rdems telepest gyártani vagy inkább a város foglalásra menjek rá?
milyen politikai rendszert érdemes alkalmazni?

(#456) forguet válasza Nyugis (#455) üzenetére


forguet
senior tag

Hat az a jo ebben a jatekban h nincs benne KELL...viszont ahogy allitod egyre nehezebbre a fokozatot ugy halad a gondtalan epitgetes felol a folyamatos krizismenedzsment fele:)
Tehat a kerdesre a valasz attol is fugg milyen nehezsegen jatszol.
En javaslom h ne allj le a terjeszkedessel es ugyanugy kell a varosokat epiteni ahogy foglalod el az ellenfelek varosait. En Matyassal altalaban 1-2 tavolsagi tamogato es ostrom egyseggel szoktam csak megerositeni a varosallamoktol atvett upgrade-elt egysegeket...mellette kell sok penz is ehhez a taktikahoz uh a hatorszagban is minel tobb eros varosnak kell lenni.

De van par civilizacio amivel meg haboruzni sem kell (max nehezebb fokozaton honvedo jelleggel).
Mint pl Barbarossa Frigyes nemetei a brutal eros Hansa districttel vagy Korea Seowon districtjeivel...de ezekhez tudni kell hogy mukodik a jatek...pl a nemeteknel fontos h olyan kozel pakold a varosokat egymashoz amennyire tudod (3 tavra) hogy minel jobban ki lehessen hasznalni a hansa-commercial district adjacency bonuszt.

Amugy zigzagal-nak nagyon komoly utmutatoi vannak minden civilizaciohoz, javaslom ezeket vegigfutni ha meg szeretned tanulni a mechanizmusokat es a helyzethez/civilizaciohoz tartozo megfelelo taktikakat/strategiat.

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#457) Nyugis válasza forguet (#456) üzenetére


Nyugis
senior tag

nagyon köszönöm.

sajnos annyira azért nem vagyok penge hogy így kapcsiból fordítgassam az angol leírásokat.
szóval maradnak a tippek trükkök a fórumokon. ;)
ráadásul nekem is kevés időm van és azt pedig inkább játékkal töltöm. még ha nem is sikerül nyerni, de legalább el kattintgatok kellemesen a szabadidőmben.
ezért is szoktam segítséget kérni hogy hol hogyan mit érdemes. :B

(#458) hmatyas


hmatyas
tag

Egy kicsit más: Játszottam egy kicsit az ios-s civ6-al. Egész jó implementáció - azt nem tudom, hogy mivel lett kevesebb - mit hagytak ki - mert méretileg is sokkal kisebb. Az mindenesetre bosszantó - ha megvetted steam-n, akkor ezt nem tudod egy másik platformon használni. Az alapjáték most 4.99Eur a gathering storm az 50eur.. ( ezt már szerintem nem fogom egyhamar megvenni). Az aksit eléggé zabálja - de ez nem is annyira meglepő - pár órát mindenesetre el lehet vele tölteni - de a kis kijelző zavaró tud lenni. (Azt még lehet kipróbálom, hogy lehet a rendes multiplayerbe csatlakozni amit gépről játszanak.)

(#459) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

a CIV6 hoz létezik olyan addon (vagy hívják itt bárhogyan is), ami az utolsó patchel IS együtt működik, és hasznos a játék szempontjából?
mutat valami hasznos statisztikát összefoglalót vagy bármit amit TE/ TI hasznosnak véltek.. :B

(#460) Nyugis


Nyugis
senior tag

hello!

van olyan civ, amelyik arra ad bonuszt, hogy spam-eled a városokat? ;<)

(#461) forguet válasza Nyugis (#460) üzenetére


forguet
senior tag

Hat az egesz 6. resz osszessegeben eroteljesen jutalmazza a wide jatekstilust - ezen tul is van jopar civ amik az adjacency bonuszok miatt kulonlegesen sokat profitalnak az egymashoz kozeli varosokbol. (Pl nemetek a hansa & commercial districtekkel)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#462) Nyugis


Nyugis
senior tag

azt irja nekem a steamen a civ 6, hogy kijött valami uj game mod a red dead.
ezt le kell tölteni vagy magátol települ?
tudja valaki esetleg?

(#463) j11 válasza Nyugis (#462) üzenetére


j11
csendes újonc

Nem ismerem ezt a játékot, szóval nem tudom, de a Steam-en ez van:
Civilization VI - September 2019 Update Available Now (Posted 2019. szeptember 10., K 19:09 CEST)
"The Civilization VI - September 2019 update also includes a new multiplayer mode: Red Death. In this new mode, try to outwit and outmaneuver other players as you all race to board the last space ship off the planet. For more info, watch this very serious and not-at-all humorous video: Civilization VI: Red Death - New Game Mode (Battle Royale)"
Szóval, ha jól értem, akkor a szeptemberi frissítés tartalmaz új multiplayer módot (Red Death). Tehát automatikusan "települ / elérhető" a frissítéssel együtt. Azt nem láttam, hogy kellenek-e hozzá a kiegészítők (szerintem nem). Az aktív Civ 6 játékosok majd kijavítanak, ha tévedtem.
Üdv!

(#464) Nyugis válasza j11 (#463) üzenetére


Nyugis
senior tag

sziasztok!

az a kérdésem, hogy hogy lehet - lehet -e egyáltalán- vallási gyözelemmel nyerni?
ha igen akkor mire kell / érdemes oda figyelni? melyik nemzet a legoptimálisabb?
egy két tapasztalatból adódó jó tanács..?

(#465) Jacktor


Jacktor
tag

Ha már vallás. Ha minden városomat áttérítették, tudok valahogy mégis a saját (vagy akár más) valláshoz tartozó apostolt csinálni valahogy?

www.wotinfo.hu

(#466) Warton válasza Jacktor (#465) üzenetére


Warton
őstag

Nem.

(#467) Warton válasza Nyugis (#464) üzenetére


Warton
őstag

Simán. A többi nép fővárosait kell áttéríteni. Minden tevékenységedet a vallás alá kell rendelni. Holy Site-okat kell építeni, azokat agyig kifejleszteni. Moksát beállítani. Aztán szpemmelni a Misszionáriusokat és Apostolokat orrba szájba. Lehetőleg minden döntésnél a vallás legyen szem előtt, és az, hogy minél több faith-et termelj.

(#468) Nyugis válasza Warton (#467) üzenetére


Nyugis
senior tag

köszönöm szépen! és van olyan nemzet ami jobb mint a többi vallási győzelemre?
és még egy kérdés:
mi van akkor ha az egyik robot ellenfél: "megkér", hogy: ugyan már takarodjak el a városából az összes papommal, különben háborút indít?

(#469) Warton válasza Nyugis (#468) üzenetére


Warton
őstag

Nem ismerem a népeket ilyen behatóan, de amelyiknek faith van a leírásában az jó lehet.

Az ökölszabály szerintem az, hogy nem célszerű hazudni, hacsak nem akarod kivégezni őket, mert akkor mindegy. De ha azt mondod, hogy nem fogsz téríteni, de térítesz akkor az jobban megviseli a kapcsolatot, mintha azt mondod neki, hogy térítesz.

(#470) Jacktor


Jacktor
tag

Ha a tengeren a parttól 3 blokkra van pl. egy olajkút, azt hogy tudom/lehet kiaknázni? (területet nem tudok odáig vásárolni)

www.wotinfo.hu

(#471) Nyugis válasza Jacktor (#470) üzenetére


Nyugis
senior tag

akkor sehogy ha nem a tiéd a terület akkor olyan mintha nem is létezne számodra.
VISZONT HA nagyon kell, akkor egy megoldásod maradt: indíts telepest.
ez pl a végjáték felé elengedhetetlen fölég az urán lelőhely miatt.

(#472) forguet válasza Nyugis (#468) üzenetére


forguet
senior tag

Az orosz az egyik legerosebb civ religious victoryre.
A lavra fele annyiba kerul mint a holy site.
A default tileset miatt sok lesz a tundra a kezdo varos kornyeken amivel a dance of the aurora pantheon valasztasa eseten allati jo yieldeket lehet kihozni a lavrabol.

Es akkor nem beszeltunk az extra teruletrol amivel minden uj orosz varos nyit.
Extrem eros az egesz civ.

Itt egy jo guide:

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#473) forguet válasza Jacktor (#470) üzenetére


forguet
senior tag

Max 3 tile-re tudsz vasarolni de a kultura alapu termeszetes terjeszkedes a varostol 5 tilere is kiterjed - de ezt kivarni neha tul sok ido.
Tovabbi lehetoseg a culture bomb - tobb great personal is lehetseges.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#474) Nyugis válasza forguet (#472) üzenetére


Nyugis
senior tag

szia!

köszönöm szépen az infokat már nézem is!
akkor vallásira pl: "nagy péter" tökéletes választás?

sajnos a leirás utáni link lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#475) forguet válasza Nyugis (#474) üzenetére


forguet
senior tag

Ja bocs
link
Ja es a st basil's cathedralt nem is irtam, ami a tundra tileokra +1 food +1prod +1 culture yieldet ad. Durva cucc.

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#476) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Él még ez a Forum? :) Nem rég kezdtem el játszani, és lenne pár kérdésem egy hozzáértőhöz. Néhány dolog nem olyan tiszta.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#477) ktr_lala válasza GoTReX (#476) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Mondjuk úgy, hogy éldegél... Kérdezz nyugodtan, ha tudunk segítünk

(#478) pengwin válasza Nyugis (#464) üzenetére


pengwin
addikt

Vallási győzelem téren szerintem pl. khmerek pofátlanul erősek tudnak lenni. Hatalmas városokat lehet építeni nagyon korán ha ügyesen kihasználod a vízvezetékes bónuszt (+2 étel minden vízvezeték mellett lévő farmon), és a housing-amenity bónuszokat választod a vallásodhoz. Kapnak még kajabónuszt minden folyó melletti Szent helyre, és hitet a vízvezetékek után...
Így nagy népességű városaid lehetnek amik lényegesen több hitet tudnak termelni, mint több kisebb város.

Általános szabály, hogy vallási győzelemhez először azokat a civilizációkat kell megtéríteni, akik alapítottak saját vallást. Ha ők elveszítik a saját vallásukat, akkor az már csak passzív módon, más városokból tud terjedni. Csak a Kongói AI terjeszti aktívan más civilizáció vallását, de csak nagyon korlátozottan.
Viszont nem elég csak a fővárosokat megtéríteni: minden, még játékban lévő civilizációban a városok több, mint felében a te vallásodnak kell dominálnia.

Nekem még nagy kedvencem a magyar és az inka civilizáció, ezekkel olyan győzelemre hajthatsz, amikre csak akarsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#479) Rigel77


Rigel77
tag

Sziasztok.

Ps4-en elkezdtem a Civ 6. Tetszik mert régen még PC sok stratégiai játékot játszottam.

Egy kérdésem lenne, nagyon kevés aranyam van?
Mivel tudok ezen gyorsan változtatni?

Válaszokat előre is köszönöm.

Magyarokkal játszom természetesen. :)

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#480) Warton válasza Rigel77 (#479) üzenetére


Warton
őstag

Commercial hub és ennek az épületei, luxus erőforrások, kereskedelem (trader), fosztogatás (pillage) az ellenség területén, goldos policy cardok.

(#481) pengwin válasza Rigel77 (#479) üzenetére


pengwin
addikt

Rövid távon:
1. Fosztogatás. ellenfél területein a kereskedelmi negyedeket, kikötőket és egyes bányákat kell fosztogatni, a fekete sereg és a huszár tökéletes erre a célra. Ellenséges kereskedő egységek is szép összegeket tudnak hozni, ha elkapod őket.
2. Játék elején barbár táborokból elég jól meg lehet szedni magad
3. Diplomácia. Ha egy baráti állam elfogad egy egyenlő megállapodást (open border-open border csere, nyersanyag kereskedelem), akkor tipikusan ki lehet belőlük húzni egy kis aranyat is (1-6arany/kör, 30 körön át... ha 4-5 civilizációval megcsinálod akkor nem rossz bevételi forrás). Békeszerződések keretében is sok pénzt lehet bezsákolni, ha éppen nem akarsz terjeszkedni.

Hosszabb távon:
1. Tengerparti városok. Főleg a játék elején aránytalanul sok pénzt tudnak termelni.
2. Kikötő és kereskedelmi negyed és ezek épületei. Ezek folyamatosan egyre fontosabbak lesznek, ahogy halad előre a játék
3. Nemzetközi kereskedelmi utak. Egyes nemzetek a belföldi kereskedelmen is sokat tudnak keresni. Építs csatornákat, alagutakat, ezek nagyon meg tudják dobni a rajtuk áthaladó kereskedők hozamát.

Magyarokkal kell a sok pénz, hogy tudjad a szabad városok hadseregét zsoldosként hasznosítani. Kormányzati negyedet minél előbb építsd meg és mindenképpen a külügyminisztériumot kell megépíteni, amikor odaérsz.

Üdv, pengwin

(#482) attiati


attiati
veterán

találtam egy rangsorolást a Pantheons bónuszokról a Gathering Stormhoz

Alapjátékhoz volt róla topik, csak nem tudtam, hogy a GS-ben a +1 free settler változtat e a sorrenden. Csak előbbre jött, de még így sem a legértékesebbnek mondott (a Religious Settlements)

(#483) attiati


attiati
veterán

Teljesen más ez a 6. rész.

Ha jól értem, akkor itt az elejétől fogva nagyon ügyelni kell a várostervezésre?

Kivették a korábbi részekből, hogy minden városba mindent építeni ész nélkül?
(nem szerettem a végjátékban az építkezést. Az új városoknál build, next, build.... ment.)

Ha a trader tesz egy oda-vissza kört egy városba, akkor utána újra indítható egy másik városba és a régi út megmarad? 2 routeom van és abból 1 aktív. A másik merre jár? :)

Ha nincs több szabad house és egyik kiválasztható építmény sem ad houseingot, akkor várni kell kutatásra és új építményre és addig visszafogni a food-ot?

Mátyással megyek. A Pearl of Danube 50%-os bónuszt nem feltétlen értem.
A városközponttal szemben a folyó másik oldalára épített körzetek és épületek 50%-kal gyorsabban épülnek? De csodákra nem vonatkozik, ugye?

(#484) forguet válasza attiati (#483) üzenetére


forguet
senior tag

Fontos a varostervezes. A map pin nagyon hasznos funkcio...lehet hasznalni jovobeni varosok helyenek megjelolesere, improvementek es districtek tervezesehez. En minden uj varos alapitasanal javaslom h jelolgesd be hova milyen districtet akarsz tenni h kimaxold az adjacency bonusokat. Ugyebar a varos lelekszama hatarozza meg mennyi districtet tudsz letenni. Erdemes elkezdeni az epitest amint elerheto amit szeretnel, meg akkor is ha csak eppen lerakod aztan meg ugyanabban a korben mast kezdesz el epiteni, mert ahogy telik az ido egyre dragabb a districtek epitese.
En amugy minden varosba teszek science economic industrial es culture districtet, plusz a sok water tile-os varosba harbor, de pl csak egybe encampment, space.

Trader megteszi az utat es aztan valaszthatsz uj utat neki (akar masik varosbol is). A megepult ut megmarad (gondolom itt a fizikai utra gondolsz)
Ha csak 1 aktiv akkor a masik valahol hederel....nezd meg a unit listat, lehet veletlenul sleepre tetted...

Housing - fontos h az elejen folyora epits h nagyobb varosod lehessen early gameben.. vagy max 1 tile-re az edesviztol (folyo, to, hegy), es aqueduct districttel bekotod a varosba.
Ha igy is kifogysz a housingbol akkor epits farmokat (+0.5 housing). A jatek elejen az aqueduct es a farm (meg halaszhajo) tud csak erdemi housingot adni (de aqueduct sztem pazarlas olyan varosba ahol mar van edesviz)

Pearl of danube - ugy ahogy irod, csodakra nem vonatkozik csak districtekre es district buildingekre.
Matyas nagyon eros amugy de nem biztos h vele kezdenek, eleg jol kell ismerni a jatek mechanizmusokat h ki tudd jatszani.
En elsore egyszerubb mechanizmusokra alapozo de nagyon eros civeket javasolnek - pl nemet (production), japan (adjacency bonus), korea (science)

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#485) attiati válasza forguet (#484) üzenetére


attiati
veterán

Igen, Mátyással elég bonyolultnak tűnik a várostervezés, ha Pearl of Danube-ot ki akarja használni valaki (nehezebb fokozaton). Szerintem lehetetlen. Ha nem volna elég a körzetek bonyolultsága, akkor itt még bejön a képbe, hogy a folyó másik felére, de lehetőleg értéktelen területre kerüljön a körzet. De a government plaza mellé.
Illetve a geotermikus forrás lenne a másik Mátyás előny, de alig van belőle pár hely.
Úgyhogy igazából marad Mátyásnak a városállamos előny.

Prince fokozaton kezdtem, könnyedén dominálom a térképet. Igazából túlságosan könnyű is.
Classic era közepén 6 városállam irányítása megvan. Letarolható velük a kontinens másik három civje.
Bár sok youtube videót megnéztem. Komolyan elemző munka folyik ott :D

A játék elején kaptam egy ereklyét (arany ládát), ami +8 faith +4 aranyat ad. Az egyik tribal village begyűjtése után. Gondolom ez teljesen random és nem jár minden játékban ereklye?

Örülök neki, hogy az íjászok ismét lőhetnek a távolból és nem közelharcot vívnak. Az egy téves vonal volt az 5. részben szerintem.

A pin és a keresés funkció tényleg hasznos.
A bónuszrendszer nagyon összetettnek tűnik. Szerintem már túlságosan is sok irányból jöhetnek a bónuszok.

[ Szerkesztve ]

(#486) Warton válasza attiati (#483) üzenetére


Warton
őstag

Trader: az út megmarad és rakhatod másik városba. A másik tradered valószínűleg halott, barbár vagy ellenség.

Housing: vársz vagy farmokat építesz, azok is adnak housingot. Érdemes egymás mellé építeni őket. Több housingot nem ad, de idővel jobb lesz a yield.

(#487) forguet válasza attiati (#485) üzenetére


forguet
senior tag

Igen az ereklye az random.
De amugy Matyasnal a pearl of danube meg a thermal cucc az nice to have csak...az igazi erosseg pont a levy military es a vele jovo extra kuldottek...meg az h a unique unitok (fekete sereg, huszar) 2 egymast koveto eraban jonnek, ezert folyamatosan dominalni lehet.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#488) Warton


Warton
őstag

Tegnap elővettem a játékot Rise&Fall DLC-vel. USA-val játszottam Emperor nehézségen és belefutottam bugba, ami nem vagyok biztos, hogy bug.

Az egyik az, hogy egy másik kontinensen próbáltam megszűntetni egy barbár tábort egy Knighttal és egy Crossbowmannel. A Knightot majdnem lenullázták, próbáltam healezni, de nem lehetett. Van egy ilyen darkage policy card, de az nem volt kiválasztva, úgyhogy nem tudom mi lehetett. :F

(#489) mepet


mepet
addikt

Új DLC: New Frontier Pass
Steam Store: 40eur

Erre leszek kíváncsi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#490) DopeBob


DopeBob
addikt

Epic Store-ban ingyenes lett a jatek:

https://www.epicgames.com/store/en-US/product/sid-meiers-civilization-vi/home

MZ/X

(#491) #21346560


#21346560
törölt tag

Leszedtem, ha már ingyen van, és kedvelem is a CIV sorozatot az elsőtől fogva, de ez valahogy nem nyűgözött le.
Pár órát játszottam vele, de valahogy ez nem fogott meg úgy. Picit unalmas lett....

(#492) forguet válasza #21346560 (#491) üzenetére


forguet
senior tag

Sztem meg a sorozat legjobb darabja.
De kell hozza az osszes kieg.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#493) #21346560 válasza forguet (#492) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ízlések és pofonok! :) :R

(#494) hmatyas válasza #21346560 (#491) üzenetére


hmatyas
tag

Nekem 4 volt a kedvencem, a 6hoz sok idő kell, hogy össze tudd rakni (fejben), hogy mit és hogyan. Sajnos a 4 után történhetett valami, mert minden kör elején iszonyat sokat kell várni (ha erős géped van akkor is ) főleg nagyobb térképen és több bottal. Remélem a következő verzióban ebbe az irányba fognak elmozdulni és végiggondolják, hogy másik cpu-val folyamatosan számolnak, hogy mit kéne és hogyan.. Ha bármilyen új ötletet belevesznek az jó, viszont az, hogy egy erősebbnek mondott gépen kb 2 percet kell körönként várni, mert a városállamnak is mindig mindent újraszámolnak az úgy annyira nem jó :(

(#495) forguet válasza hmatyas (#494) üzenetére


forguet
senior tag

Nekem nem túl acélos a gépem már (i5 3550, rx 480 és 8gb ram) de nincs ilyen gondom.
SSD-ről futtatod a játékot?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#496) #21346560 válasza hmatyas (#494) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nekem is a 4 volt a kedvenc, aztán átszoktam az 5-re. Képes vagyok 10 órát ott ülni a gép előtt egy partira vele. De a 6 picit olyan... hát nem is tudom.... grafikában furcsa, mintha az 5 jobb lenne.

(#497) attiati válasza #21346560 (#496) üzenetére


attiati
veterán

Könnyebben átlátható a grafika szerintem is a korábbi részekben.
Viszont a 6-osban tök jók az új kényelmi funkciók a kezelésben (keresés...)
Jobbak a zenék, kidolgozottabb a megjelenés.
Összességében külsőre és funkcióra jobb a 6-os.

Viszont a játékmenet szerintem már túl összetett lett.
Túlzó a bónuszrendszer komplexitása.

(#498) Stauffenberg válasza attiati (#497) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most én is behúztam a hatodik részt az Epic Store-ban, kedvelem a sorozat korábbi darabjait is és érteni vélem, hogy a hardcore rajongók miért mondják, hogy ez a valaha volt legjobb Civilization epizód, viszont pont emiatt kicsit frusztráló is nekem.

A komplexitása túlmutat azon, amit egy kis casual alkalmi időtöltés megenged. A negyedik vagy ötödik részt simán elindítottam egy ölbe vett laptopon és a nem kifejezetten gamer barátnővel közös időtöltésre is simán alkalmas volt egy esős napon, nem volt annyira nehéz beletanulni a rendszer árnyaltságaiba. Na ezt szerintem pont annyival lett összetettebb, hogy egy teljesen újoncot messzire riasszon, de még nekem is egyelőre fejtörést okoz egy csomó mechanizmus.

A Builder egység átalakítását pedig egyszerűen nem értem, oké régen is idegesítő volt, mikor az összes mezőt már beépítettem és a munkások ott álltak a kapát támasztva (esetleg elküldtem őket utat építeni, de már erre sincs szükség), de jobb megoldást is tudtam volna találni erre, mint az X-számú elvégzett munka után lejáró szavatosságot, akkor már eleve tök felesleges ennek az egységnek a létezése, egyszerűbb lenne csak lerakni a kívánt fejlesztést az adott mezőre és kész.

(#499) #21346560 válasza Stauffenberg (#498) üzenetére


#21346560
törölt tag

No igen, elsőre én is csodálkoztam, hova tűnik a worker... :DDD

(#500) SyMbioTe válasza Stauffenberg (#498) üzenetére

A komplexitást azt én is alátámasztom.
Én még régebben vettem meg ezt a részt, előtte egyikkel sem játszottam. Tetszik is a játék, nagyon élvezetes, de azért eléggé bonyolult a játék. Sokszor gondolok rá, hogy na játszani kéne egyet, de annyi szabadidő meg ritkán jön össze. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.