Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI

Hozzászólások

(#101) Devas válasza CPT.Pirk (#100) üzenetére


Devas
őstag

Azert egy korszeru i5 majd masfelszer erosebb a phenomnal. Nekem is volt 955 BE procim, es a mostani i3-asommal is jobban futnak a jatekok, de a civ6-hoz mar keveske. Ha teheted jovore szerintem csereld ki a vasat egy uj 4 magos Zen-re minimum. En pedig lehet beujitok egy i5 Kaby Lake-re.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#102) buci868 válasza #75376384 (#91) üzenetére


buci868
csendes tag

igen a diplomácia főleg az elején nagyon idegesítő ; a háborúzásnál ezt a warmonger es témát is szokni kell még nekem ez is érdekesre sikerült bár rossznak nem mondanám....
legutóbb amit írtam a king fokozatra vissza vonom ha nem egy nagyon harcias nép mellé kerüllök az elején és a kezdeti barbár (ugy vettem észre két lovas meg lovas íjász combo van , néha töbször) azon túlvan az ember akkor már nem olyan vészes .... cleopátrával végig vittem egy tudományos győzelmet epic sebességen....

(#103) buci868 válasza CPT.Pirk (#100) üzenetére


buci868
csendes tag

hát a phenom II nem mai darab már a második generációs i5 ök kenterbe verték oda vissza azóta meg már a hetedik generációs i-s prociknál tartunk ..... de szerintem is csak normálisan kellett volna optimalizálniuk AMD téren is ....

(#104) tboy93 válasza buci868 (#103) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem nagy szam a PII, alairom, de mint irtam, ennel sokkal komolyabb grafikaval rendelkezo jatekokat vitt el gond nelkul, gta5, crysis3, stb. Erre pont ez fogja be :DDD

(#105) alratar


alratar
addikt

Én i3-mal tolom, High-on (R9 270), és azon kívül, hogy az elején kicsit lassú a loading, semmi akadás.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#106) CPT.Pirk válasza Devas (#101) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez igaz és csábít is egy új Zen gondolata, de ha tényleg a proci lenne a kevés, akkor már a játék elején is akadnia kellene. :) Mondjuk ilyen szaggató egeret tegnap produkált először a játék. Tuti ha kilépek és vissza, akkor megint ment volna egy ideig gond nélkül.

Gyanítom az első patchben lesz egy adag optimalizálás, ezért is van nagy hallgatás róla.

Az "új" Xcom2-re emlékeztet ez a játék, ami alig néz ki jobban az elődjénél, mégis baromi rosszul van optimalizálva, több !ezer! hozzászólás van a "performance issues" topicban a steamen. Az elődje meg bármin elmegy... Most fél év után kiadtak egy nagyobb patchet rá, na mondom talán javul valami de nem, csak pár bugfix meg kontroller support, mert arra aztán baromi szükség volt. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#107) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Van valami kis összeállítás kezdőknek magyarul?
Még sosem játszottam ilyen játékkal és elég idegesítő hogy azt se tudom mit kell csinálni :DDD

(#108) alratar válasza Buster17 (#107) üzenetére


alratar
addikt

Nem hiszem, hogy van.
By the way, hogy - hogy nem tudod mit kell csinálni?
Nézz gameplayokat.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#109) tboy93 válasza Buster17 (#107) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van tutorial.

(#110) Buster17 válasza tboy93 (#109) üzenetére


Buster17
addikt

Angolom nem a legjobb, és annyi minden lehetőség van hogy az már sok.

De találtam magyar yt videót azt nézem most. Kezdem megérteni a dolgokat.

(#111) tboy93 válasza Buster17 (#110) üzenetére


tboy93
nagyúr

A beepitett tutorialon akkor is erdemes vevigmenni, ha szar az angolod is erteni fogod, mert mindent mutat nyilacskakkal :K

(#112) Devas válasza Buster17 (#110) üzenetére


Devas
őstag

Melyik az a video?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#113) Buster17 válasza Devas (#112) üzenetére


Buster17
addikt

EZ

(#114) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

http://forums.civfanatics.com/resources/ai.25439/

AI mod, a leírtak alapján sokat javít a játék leggyengébb pontján, de nem ad csalást az AI kezébe. Ki is próbálom nemsokára.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#115) csabsz13 válasza tboy93 (#104) üzenetére


csabsz13
aktív tag

anno volt egy cikk talán itt a prohardveren arról, hogy mennyire bőven elég egy i3 játékra, ha jó videókártya van mellé rakva.
egy kivétel volt, a civ5. mert ott már akkor is a CPU-t ette inkább, mint a GPU-t.
szerintem itt is ez van.
simán lehet, hogy grafikailag bőven jobb játékok elfutnak a gépeden, mert ott a GPU viszi a nagyobb munkát, de a civ-nél a CPU inkább többet számít.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#116) tboy93 válasza csabsz13 (#115) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat igen. Eljart mar folotte az ido, kene mar az i5 minimum, de akkor kene uj lap, egy uj haz mindenkepp, illetve egy nagyobb ssd mert mar nem ferek el a 120-ason rendesen. Akarhogy szamolom minimum ~150k huf, ha a ramot, tapot, vga-t, cpu hutot tovabb is viszem a kovetkezo konfigba. Elobb utobb meglepem, csak halogatom :D

(#117) Buster17 válasza tboy93 (#116) üzenetére


Buster17
addikt

Nekem core i5 laptop procim van és eddig sima ügy...
benchmarknál is tartotta a 60 fps-t, igaz zúgott is a gép rendesen :DDD

(#118) CPT.Pirk válasza csabsz13 (#115) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én rájöttem, hogy nálam az 1GB Vram a kevés. Majd megmérem progival, de az effektek és az AA lekapcsolása nem hozott 2FPS-nél nagyobb változást a benchmarkban. Este ha jól néztem a fórumokon, minimum 1.5GB Vramot eszik a játék fullhd-ben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#119) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekesek ezek a grafikai beállítások. A GPU-Z szerint 1100..1600MB körül van a VRam használata, függően a beállításoktól 1920*1080-ban, ez stimmel.

Nyomom a beépített benchmarkot, levettem a textúra minőségét kisebbre, erre rosszabb értékeket mértem. Leveszek mindent low-ra, vagy kikapcsolok, akkor is. Visszanyomom a beállítások nagyját, erre meg jobb értékeket mér. :F

Próbáljátok ki, ha gondoljátok. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#120) Devas válasza CPT.Pirk (#119) üzenetére


Devas
őstag

En peldaul szebbnek latom a jatekot az alap beallitasokkal, mint maxon. Tudom hogy orultsegnek hangzik en sem tudom elhinni. Johetne mar igazan valami javitocsomag, mert siralmas munkat adtak ki a kezukbol (mivel hataridore dolgoztak).

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#121) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Ki lehet valahogy deríteni egy egység XP szintjét s hogy még mennyi kell neki az előléptetés?
A Civ5-ben kiírta ha rámentem az egységre.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#122) Devas válasza alratar (#121) üzenetére


Devas
őstag

Nem lattam ilyesmit, pedig kerestem. Igazabol szerintem nem is nagyon lenyeges. Engem sokkal jobban idegesit, hogy atugrik a kovetkezo egysegre a kamera, ha elfogy a mozgaspont. Ezt a civ 5-ben be lehetett allitani.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#123) alratar válasza Devas (#122) üzenetére


alratar
addikt

Nekem kicsit hiányzik.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#124) Reinhardt válasza alratar (#121) üzenetére


Reinhardt
őstag

Erre gondolsz?

Vagy vmit felre ertettem?

Amugy nekem egesz jol megy tableten.

(#125) alratar válasza Reinhardt (#124) üzenetére


alratar
addikt

Ez az , köszi! :K
(Elég jól eldugták :D )

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#126) Reinhardt válasza alratar (#125) üzenetére


Reinhardt
őstag

A vicc az, hogy itthon 49"-on jatszom, es azert igy is kellett vagy 5 nap, hogy megtalaljam.

(#127) alratar válasza Reinhardt (#126) üzenetére


alratar
addikt

:DDD :DDD :DDD

By the way, a kerületeket lehet törölni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#128) Reinhardt válasza alratar (#127) üzenetére


Reinhardt
őstag

Nem lehet. Builder sem tudja dozerolni. Nuke-ot meg nem tudsz magadra dobni :DDD

(#129) alratar válasza Reinhardt (#128) üzenetére


alratar
addikt

Nem is akarok atomot magamra. :DDD

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#130) Reinhardt válasza alratar (#129) üzenetére


Reinhardt
őstag

Most akarod torolni vagy nem?
Add el a varost a leggyengebb ellenfelnek, aztan atomot ra :D

(#131) Devas válasza Reinhardt (#130) üzenetére


Devas
őstag

Bomba sem torli szerintem, csak lerombolja. :)
Esetleg lehet raepiteni masik negyedet... nem tudom.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#132) #75376384 válasza Devas (#131) üzenetére


#75376384
törölt tag

semmilyen módon nem lehet megváltoztatni egy kerületet. ha egyszer leraktad az a játék végéig elkísér. én pl elkezdtem használni ezt:

sokat segít, bár egy véletlen mellékattintást nem orvosol.

(#133) Devas válasza #75376384 (#132) üzenetére


Devas
őstag

En egyszer lejegyzeteltem a civilopediabol ezeket, azota mar fejbol megy. Encampment es a Culture district eseten valasztanunk kell ketfele epulet kozul, mivel csak az egyik lehet, de a tobbi negyed eseten szerintem nincs ilyen megkotes.
Jah es az adjacency bonuszokhoz altalaban 2 dolog kell ugyanabbol a fajtabol (varosnegyed, erdo, esoerdo), de nem mindegyiknel. Ha jol lattam erre nem ter ki az abra. De igazabol ezek annyira nem is lenyegesek. Szerintem tobbet nyerunk vele, ha inkabb termokeptelen teruletre rakjuk a varosnegyedeket, mintha egy ertekes telekre nemi adjacency bonus miatt.
Aquaduct, neighbor nem szamitanak bele a district limitbe, mivel epuleteket nem tartalmaznak (varoskozpont sem szamit bele). A lakosok szama hatarozza meg, hogy a varosnak hany varosnegyede lehet.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#134) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Most már 2 hete játszok a játékkal, korábban a Civ 5-tel 2 évig játszottam heti szinten. Vegyes érzelmeim vannak.
Röviden:
pro: a felépítés ami eddig is nagyon tetszett nem változott, ez pozitív. Újabb lehetőségek nyíltak meg főleg a városok terén ami szintén nagyon pozitív, még komplexebbé tette a játékot. A policy-ket egyelőre nem nagyon tudom a helyén kezelni, igazából nekem jobban tetszett a fás kivitel az 5-ben viszont itt sokkal több a lehetőség szóval csak hozzá kell szokjak.
contra: nagyon rajzfilmes lett és ez nagyon bánt. Ez egy komoly játék, miért kellett elhülyíteni a grafikát meg az animációkat nem értem. :F

(#135) Devas


Devas
őstag

Ezek a bugok...
Kongoi AI mindig defeatel az 58. korben, pedig a vegen a grafikonok szerint nagyon is jol megy a szekere.
Masik: jatek inditasakor mindig az orrom ala dugja a szerzodesi felteteleket, es csak akkor hajlando elindulni a jatek ha elutasitom... :D

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#136) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Emlékszem hogy már kisiskolás koromban is volt Civ. és sokan játszották,engem tök hidegen hagyott a Starcraft vagy Warcraft 2 mellett. Gondoltam sok év után teszek egy próbát. Null kilométeresen melyiket ajánlanák?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#137) tboy93 válasza GoTReX (#136) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem nyugodtan kezdj bele a legujabb, 6-os reszbe. En is civ szuz voltam, ezzel kezdtem, tutorial utan siman belejossz :K

(#138) GoTReX válasza tboy93 (#137) üzenetére


GoTReX
őstag

Kicsit húzósnak érzem még az árát. A gép i5 4460, gtx 950 ,8 gb ddr3 lenne.Gondolom az elég.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#139) tboy93 válasza GoTReX (#138) üzenetére


tboy93
nagyúr

Keves lesz, lowon is szaggatni fog.

;]

(#140) Devas válasza GoTReX (#138) üzenetére


Devas
őstag

Szerintem rendben lesz.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#141) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre nyilatkoztak fejlesztők a Steamen. Állítólag végre "nagyon hamar" fogunk kapni javításokat. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#142) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Érdemes szerintetek egy tengerparton fekvő városba Harbort építeni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#143) #28752640


#28752640
törölt tag

Hali.
Valaki tudna segíteni?
Most a teljes dominancia mit takar? Minden más nyerési lehetőség ki van kapcsolva a beyond the earth ben.
Már a fél képernyő az én területem, leigáztam pár államot, beleöltem 1hetet legalább, normál sebességen.
Erre kiírja hogy vesztettem de ha akarok még tolhatok egy két kört. Ez valami vicc?
Ennél a játéknál is ugyan ez van?

(#144) DopeBob


DopeBob
addikt

Nincs arról leírás, hogy hogy változik az "AI" bónusz nehézségi szintekkel? Okosabb nem lesz az tuti, viszont mintha (durván) többet sebezni, többet gyógyulna, és sokkal több egysége lenne mint nekem :(

MZ/X

(#145) #75376384 válasza DopeBob (#144) üzenetére


#75376384
törölt tag

king szinten már előnyt élvez. több egységet kap kezdéskor, technológiai előnnyel indul, bónuszt sebzés kap, ha harcolsz ellene.
sose attól volt nehezebb egy szint, hogy a gép okosabb lenne. civ-ben mindent csalással és előnnyel oldottak meg.

itt az első patch. laza 2,1 gigát szedett le. :D
link

(#146) #28752640


#28752640
törölt tag

Be lehet úgy állítani ezt a játékot, hogy ne legyen max kör? Addig tolom amíg mindenkit le nem gyalultam?

[ Szerkesztve ]

(#147) pethYeti válasza #28752640 (#146) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen, advanced beállításoknál csak a dominance viktory-t hagyod meg.

(#148) #28752640 válasza pethYeti (#147) üzenetére


#28752640
törölt tag

A beyond earth nál is csak azt állítottam be és még is egyszer csak kiírta hogy vége. 4. lettem pedig már a fél világ az enyém volt. Ez hogy lehet?

(#149) pethYeti válasza #28752640 (#148) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem tudom, de csak az lehet, hogy valamelyik victory condotion bent maradt.

(#150) buci868 válasza #28752640 (#143) üzenetére


buci868
csendes tag

domination győzelem az mikor elkell foglalni a többi játékos fővárosát (eredeti,fővárosát) legalább is többet mint a többi játékos ...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.