Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI

Hozzászólások

(#601) Usul válasza boost (#600) üzenetére


Usul
tag

Szia!

https://civilization.fandom.com/wiki/Victory_(Civ6)#Culture

továbbra is fájlalom, hogy ha egyszer háborúba keveredek akkor nem tudom visszaszorítani a többi civilizációnál a sok negatív pontot.. (marhaság de ha valaki hadat üzen majd békét kötünk akkor jobb lesz nála a megítélésem mint akivel soha nem háborúztam és mindent cseréltem kereskedtem vele...)

Commodor 64-en nem így volt???

(#602) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy single playerben nem látom a Preserve districtet? Amikor multiba játszom ott van a Mysticismnél, de egyjátékos módban nincs.

(#603) Usul válasza citkar (#602) üzenetére


Usul
tag

https://civilization.fandom.com/wiki/Preserve_(Civ6)

feltételek megvannak?

Commodor 64-en nem így volt???

(#604) citkar válasza Usul (#603) üzenetére


citkar
addikt

Nem találom, de lehet csak nem értem tisztán, mik is a feltételek. Illetve fura, hogy multiban mások a feltételek,mint single player módban?

(#605) bubuska10


bubuska10
senior tag

Kjött a final update, ahol meg lehet simogatni a scouttal a kutyádat. :B Kipróbáltam egy TSL Huge Earthet Koreával a napokban, mindenki a helyén van, viszont Szibériának a területére valamiért betette mellém a Gaulokat. :F

(#606) DopeBob


DopeBob
addikt

Azt hiszem, ennél jobb első köröm nem lesz.

A warriorom mellett volt egy city state settlere, le is csaptam rá :C

MZ/X

(#607) bubuska10 válasza DopeBob (#606) üzenetére


bubuska10
senior tag

Komoly :D kaja lesz bőven, termelés is, hegyek is vannak, folyó mindenütt, +1 free settler... :D tényleg nagyon jónak néz ki.

(#608) sumdudum


sumdudum
tag

Halihó!

Nyílvánvalóan mindenki gyorsnak érzi a játékot fejlődés/építés arányban kb 3:1 4:1
Esetleges modot a Steamen Take Your Time-nak hívják, itt beállíthatod, hogy a gyártás maradjon a régi, de a kultúrális fejlődés és kutatás lassabb legyen a Create Game, Advanced Option-nél.. Remélem segítettem akit ez frusztrált^^ Jah igen működik a Societykkel meg mindennel, csak egy SQL adatbázist ír át!

Kowalsky#2903

(#609) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Kedvet kaptam a Civilizationhoz (6), és néha már sikerélmény is van. Melyik Dlc-t ajánlanátok az ezer közül, ami sokat ad a játékhoz?

Köszönöm 🙂

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#610) bubuska10 válasza GoTReX (#609) üzenetére


bubuska10
senior tag

Hello! Egyértelműen a legutolsót (asszem Portugal Pack a neve), mert azzal lesz a legteljesebb a játék.

(#611) attiati


attiati
veterán

BB topikban linkelték

Humble Choice-ban CIV VI Platinum Edition

Jelentsen ez bármi is.

(#612) GoTReX válasza bubuska10 (#610) üzenetére


GoTReX
őstag

Az ilyen nagy packektől is jobb mint a Gathering Storm?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#613) bubuska10 válasza GoTReX (#612) üzenetére


bubuska10
senior tag

Hát több minden van benne. :D Próbáld meg beszerezni a Gathering Stormot, aztán ha érdekel, akkor a végső packet, ami mindent tartalmaz.

(#614) GoTReX


GoTReX
őstag

Még tanulom a játékot, helyenként sok dolog nem tiszta. Amúgy egy népet nem lehet teljesen eltűntetni? Az Görögök utolsó városának elfoglalásakor már csak békét lehetett kötni.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#615) bubuska10 válasza GoTReX (#614) üzenetére


bubuska10
senior tag

Nyugodtan kérdezz, ha nem vágsz vmit. Egy nép akkor tűnik el, ha a legutolsó városát is elfoglalták, úgyhogy kellene még lennie városának valahol. :)

(#616) attiati


attiati
veterán

Platinum edition tulajok megkapják a későbbi DLC-ket is?*
Az a 10 EUR-os ár nagyon csábító.

*ha lesz még DLC, mert nagyon találgatják, hogy lassan jönni kellene majd egy CIV 7-nek

(#617) forguet válasza attiati (#616) üzenetére


forguet
senior tag

Vigyázat, sztem a tagság havi díja 10EUR...

GoTReX: Rise & Fall és Gathering Storm, mindkettő 8.5 EUR most a Greenmangaming-en

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#618) attiati válasza forguet (#617) üzenetére


attiati
veterán

Nem, örökbe odaadják, másnap lemondható az előfizu (best buy játék topik szerint is).
9,87 eur 12 játék, benne a civ 6 platinum.

(#619) forguet válasza attiati (#618) üzenetére


forguet
senior tag

Valóban, akkor no brainer ennyiért.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#620) attiati válasza forguet (#619) üzenetére


attiati
veterán

:K

ha jön később DLC vagy esetleg kiegészítő játék, akkor az is jár majd hozzá?

(#621) knightcross1 válasza forguet (#617) üzenetére


knightcross1
csendes újonc

Üdv!
Azokhoz is járnak a frissítések ingyen?
Pl: Portugal Update.
Kösz a választ!

(#622) forguet válasza attiati (#620) üzenetére


forguet
senior tag

Kizártnak tartom.
6 dlc van benne: vikings, poland, australia, persia&macedonia, nubia, khmer&indonesia.
Illetve a 2 nagy kieg, rise and fall es gathering storm

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#623) knightcross1 válasza forguet (#622) üzenetére


knightcross1
csendes újonc

Köszi!
Akkor miért éri meg megvenni - ennyit már simán adnék érte - ha csak single playerben játszom?...

(#624) forguet válasza knightcross1 (#623) üzenetére


forguet
senior tag

Hát nekem megérné...én kevés játékot játszok de azokat sokáig, illetve miután megunom őket, évente újra előveszem. A civ 6 is ilyen, még 60EUR-ért vettem az alapjátek+r&f +gs pakkot :)
Ezek a legfontosabbak. Bennük van szinte az összes elérhető nép (pre season pass), wonder, meg egy rakás fontos quality of life változtatás és mechanizmus.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#625) knightcross1 válasza forguet (#624) üzenetére


knightcross1
csendes újonc

Ok, de kis utánajárással mi dez van 8ngyen is...
Ezért érdekelne mi plussz van abban, ha megveszem?

(#626) forguet válasza knightcross1 (#625) üzenetére


forguet
senior tag

Nem biztos h értem, ha van ingyen vhol akkor link ide a közjó érdekében.
Ha warezre gondolsz, az off limits errefelé. Én csak jogtiszta szoftvert használok otthonra is, ez nálam elvi kérdés. Persze megértem h nem mindenki gondolkodik így.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#627) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Találkoztatok olyan jelenséggel, hogy a városok nem tudnak új districtet építeni? 999+ kört ír rá és nem változik tartósan.

(#628) forguet válasza citkar (#627) üzenetére


forguet
senior tag

Érdekes. Van ugye a népesség alapú district limit, de akkor nem 999 kört ír, hanem nem engedi építeni. Az nem lehet, hogy a népesség csökkent treshold alá (pl settler képzés vagy természetes fogyás miatt), és ezért nem engedi építeni amíg vissza nem nő a népesség? Nem teszteltem, csak hangosan gondolkodom.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#629) Warton válasza forguet (#628) üzenetére


Warton
őstag

Pont erre gondoltam én is. Elkezdte építeni a districtet, de történt valami: megszakította és épített egy telepest, vagy disaster történt abban is lehet népességet veszíteni.

(#630) citkar válasza forguet (#628) üzenetére


citkar
addikt

Nem, minden adott volt új district építéséhez (valamelyik folyamatban volt). Nem egy, hanem az összes (addig telepített) város(om) érintett.
Angol fórumokon annyit találtam, hogy bug, amikor bebugzódik az addigi városok (csak nálam, multiban toltuk, de a haveromnál nem volt gond) gyakorlatilag nem tudnak új districtet építeni, de az új városaim "normálisan" építették. Remélem nem túl sűrűn jelentkezik majd :D

(#631) forguet válasza citkar (#630) üzenetére


forguet
senior tag

Soha nem találkoztam ilyen buggal, pedig van jópár száz órám a játékban :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#632) citkar válasza forguet (#631) üzenetére


citkar
addikt

Lassan 1500 órához közelítek, de a New frontier pass egyik dlc-jéhez kötötték, azt pedig nem olyan rég újítottam be és ez előtt nekem se volt.
Még nem fejeztem be a játékot, még az áradás által lerombolt negyedeket sem tudom visszaépíteni.

(#633) Warton


Warton
őstag

Még akkor szokott ilyesmi lenni, ha loyalty probléma van vagy nagyon rossz az amenity.

(#634) citkar válasza Warton (#633) üzenetére


citkar
addikt

Ah, minden rendben és szó szerint minden városomat érinti, ami akkor megvolt, a fővárost is beleértve.
Engedi letenni a districtet, csak 999+ kör a megépítése, ami nem fogy és ugyanez ha valami lerombolta és javítanám. A redditen írnak róla.

(#635) mepet válasza citkar (#634) üzenetére


mepet
addikt

Én sem láttam még ilyet. (Steam + összes DLC)

(#636) Warton


Warton
őstag

Mi a hiba a képen, de lehet, hogy én nem értek valamit? :U

(#637) forguet válasza Warton (#636) üzenetére


forguet
senior tag

Nem tudom mit kéne nézni

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#638) Warton válasza forguet (#637) üzenetére


Warton
őstag

Hát hogy van két bombardom és mégse kaptam meg az Inspirationt.

(#639) citkar válasza Warton (#638) üzenetére


citkar
addikt

Haverom épp így járt Babilonnal multiban velem, gyártott még párat, de nem kapta meg,ki kellett kutatnia.

(#640) forguet válasza Warton (#638) üzenetére


forguet
senior tag

Ja :) bug

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#641) GoTReX


GoTReX
őstag

Még tanulgatom,mert újra elővettem. Az normális hogy a népesség növekedésével előbb-utobb beesik a komfort? Sajnos csak nagyon sok körös épületek hozzák vissza ezt 🙄

XBOX ID: GoTReX #4839

(#642) citkar válasza GoTReX (#641) üzenetére


citkar
addikt

Ja, luxus cikkek kellenek.

(#643) forguet válasza GoTReX (#641) üzenetére


forguet
senior tag

Igen, a civ 5-hoz kepest alaposan megvaltoztattak ezt a rendszert. A civ 5-os happiness ugye az egesz birodalomra vonatkozo ertek volt, itt mar varosonkent van az amenity.
A szabaly annyi, hogy minden 2 lakosra kell 1 amenity, felfele kerekitve...tehat egy 11-es v 12-es varosnak 6 amenity kell.
Early game-ben a legjobb forrasok a luxuscikkek (minel tobb felebol kell szerezni, de eleg 1 copy mert 1 luxuscikk max 4 varosnak adhat 1-1 amenityt). Szinten early game-ben segithet a pantheon belief, egyes wonderek es hires emberek.
Aztan lategameben mar nagyreszt raszorul az ember az entertainment es water park districtekre. De van meg jopar mas forras is, civekre jellemzo bonusok, improvementek, national parkok miegymas.

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#644) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Civ 5-ben van pár száz órám. Civ 6-ot kipróbáltam annó, nem jött be. Most 10 euróért meg lehetne venni a fullos platinum pakkot a két nagyobb DLC-vel. Kérdésem, hogy a Civ 5-höz hasonlóan végre "beért" a Civ 6 a két kiegészítővel?

Őszintén szólva a reviewek Steamen pl nem ezt sugallják.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#645) citkar válasza KubanitoS (#644) üzenetére


citkar
addikt

Ugyan sok változás volt az alap Civ 6-hoz képest, de szerintem az 5-nek jobban hiányoztak a kiegek, ez már alapvetően "jó" volt. Attól tartok, ha az alap Civ 6 egyáltalán nem tetszett, a kiegek miatt sem fog.

(#646) forguet válasza KubanitoS (#644) üzenetére


forguet
senior tag

Én sokszáz órát játszottam az 5-tel és a 6-tal is. A 6. rész fejlődése inkább evolúció volt, és szerintem összességében sokkal jobb lett mint az 5. rész...a district rendszer, több és sztem jobban kidolgozott civek, győzelmi típusok, era score rendszer, vallás, kémkedés...nekem eszembe nem jutna visszamenni az 5-re.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#647) bubuska10 válasza forguet (#646) üzenetére


bubuska10
senior tag

Egyetértek. További plusz pont a CIV 6 mellett, h ebbe mi is benne vagyunk, Mátyás király révén. :D

(#648) gabranek


gabranek
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában elég sokat játszogatok, de én a végjátéknál nagyon illúziórombolónak érzem a Giant Death Robot egységet. Ezt nem lehet valahogyan kikapcsolni?

田中れいな

(#649) forguet válasza gabranek (#648) üzenetére


forguet
senior tag

A giant death robotot nem kapcsolhatod ki, az kapcsol ki teged :)

Van tobb lehetoseg:
1 nem epitesz, es elveszed az osszes urant az ellenfelektol h ok se epitsenek :)
2 atirod a unit tulajdonsagait es nem eri meg gyartani es hasznalni (nem probaltam)

I found it in "\Sid Meier's Civilization VI\DLC\Expansion2\Data\Expansion2_Units.xml" and I modified it so it costs a lot more to build and it sucks:
<Row UnitType="UNIT_GIANT_DEATH_ROBOT" Cost="9999" Maintenance="1500" BaseMoves="1" BaseSightRange="3" ZoneOfControl="true" Domain="DOMAIN_LAND" Combat="1" RangedCombat="1" Range="1" AntiAirCombat="1" ...

3 lassabb jatek pacinggel rendszerint a future era elott vege a jateknak
4 biztos van vmi mod a steam shopon (nem kerestem)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#650) gabranek válasza forguet (#649) üzenetére


gabranek
aktív tag

Köszi szépen. Közben sikerült találnom egy modot, ami kiveszi ezt az egységet.

田中れいな

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.