Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI

Hozzászólások

(#51) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdtem új játékot "pangea" térképen. Először 7 AI, normál méretű térképen, na mondom gyerünk. A pálya generálás eltartott több mint 5 percig! Először azt hittem, hogy kifagyott a játék, de nem. 5 perc után bejött végül a térkép. Persze nem tetszett amit kaptam. :N

Aztán kezdtem egy játékot "small" térképen, azt meg kb. alig 40 másodperc alatt behozta. Na most a normál felett még van pár méretkategória, kérdés milyen erőművet kell azokhoz a játék alá rakni... :U ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52) Departed válasza CPT.Pirk (#51) üzenetére


Departed
őstag

Nem tudom mi befolyásolja de nekem maga a generálás gyors volt. Proci talán, fene tudja. :N

(#53) csabsz13 válasza CPT.Pirk (#51) üzenetére


csabsz13
aktív tag

ha a játék közben a körök számítása is ilyen lassú, akkor sajnos lehet, hogy újabb procikra lesz szükség a game-hez.
de ha csak a játék kezdésekor tölt ilyen lassan, akkor talán 1-2 patch után jobb lesz a helyzet.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#54) CPT.Pirk válasza csabsz13 (#53) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké nem egy i7, de azért egy Phenom2 x4 nem a legalja. :N Amúgy a körváltási idők kb. normálisak, bár másik gépen még nem láttam ezt a játékot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55) #75376384


#75376384
törölt tag

ez a vallás móka itt hogy működik?
"kifejlesztettem" egy saját vallást, a fővárosom mellé pedig leraktam egy holy site-ot (sic!). jött valami hikomat és konvertálta azt a sajátjára. ugye inkvizítort és társait csak ilyen területen lehet képezni, most azonban ott tartok, hogy azok is az új vallás kezdték el terjeszteni. ezt most vegyem úgy, hogy buktam a sajátomat?
az előző részben ha jól emlékszem meg tudtam választani, hogy hitből melyik vallás terjesztőjét/inkvizítorát akarom megvásárolni. erre azonban itt nem találtam lehetőséget.

(#56) Devas válasza #75376384 (#55) üzenetére


Devas
őstag

Van masik varosod a sajat vallasoddal? Esetleg ott kene kihoznodna Holy Siterol egy apostolt vagy inkvizitort hogy rendet tegyen a varosod vallasaban.
B terv: ha a szent varost konvertaltak szerintem szep fokozatosan visszanyeri a hitet ha a missionarusok nem buzeraljak, csak alljad korbe minden iranybol egysegekkel (pl scout), hogy ne ferjenek hozza.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#57) #75376384 válasza Devas (#56) üzenetére


#75376384
törölt tag

semleges városom volt, aminek nem sok kellett volna ahhoz, hogy átvegye a saját vallásom. azonban jöttek folyamatosan és azt is átállították. fura egyébként, hogy hogyan képes ennyi vallási egységet előállítani a gép...
azóta már eltelt jó pár kör, a fővárosomban sikerült teljesen megszüntetni minden más vallást (két gép ontotta rám az egységeit és ott volt a sajátom), csak az maradt amivé megtérítették... hiába holy city, nem számít semmit.
ez a körbeállás jó ötletnek tűnik, bár szerintem elég vicces, hogy ennyire nincs más lehetőség védekezni. nem lenne rossz, ha lenne rá valamilyen policy, mert a gép így hatalmas előnyre tud szert tenni, ha jól választotta meg a bónuszokat.

egyébként egyetlen dolog "segített". háborúba keveredtem mindkét néppel és elkezdtem levadászni a hitet terjesztő lényeit. ilyenkor mindegyik halála után az összes városomban csökkent a befolyás. sajnos azonban elenyésző mennyiségben, így semmi se változott.

(#58) Devas válasza #75376384 (#57) üzenetére


Devas
őstag

Lehet azert nem vette fel a sajat vallasodat, mert nem eleg a vallasi tobbseg az o hiveikkel szemben, de a lakossag felenek is vallasosnak kell lennie. Lehet ez a feltetel nem adott. Esetleg probalj kiirtani par lakost eheztetessel, vagy settler kepzessel. :)
Mondjuk egy screenshot talan segitene a varosod detailserol a vallasi fulet megnyitva.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#59) #75376384 válasza Devas (#58) üzenetére


#75376384
törölt tag

nekem az a fura, hogy a saját vallásom "nyomása" konkrétan eltűnt minden városomból. pedig van még néhány lakos, akik az enyémet gyakorolják.

(#60) Devas válasza #75376384 (#59) üzenetére


Devas
őstag

Erdekes mert a protestans vallas szimboluma van a varosodon es latjuk is hogy 13 hivo ember van. Ebbol 5 masik vallase, es akkor 8 protestans, ami tobb mint a lakossag fele. Egyebkent az az oldalso vallasi panel nalam is bebugzott es hulyesegeket irt. Namarmost ebben a varosban tudnod kene protestans vallasi egysegeket csinalnod ha van holy site. Ha jol latom van.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#61) #75376384 válasza Devas (#60) üzenetére


#75376384
törölt tag

pont ez a gond, hogy csak azt engedi amilyen vallású a város és az inkvizítor is hozzáad a meglévőhöz, míg a többit kitakarítja.

az én vallásom az ortodox lenne egyébként. :D

(#62) Devas válasza #75376384 (#61) üzenetére


Devas
őstag

Ha a szent varos a konvertalt vallast sugarozza, a sajat vallasod pedig nem az komoly problema. Gondolom a profeta is eltunt mar a Great People listadrol.
Talan a lakossagot kene kiirtani nullara, hogy visszanyerd. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#63) #75376384 válasza Devas (#62) üzenetére


#75376384
törölt tag

Azóta gond nélkül megnyertem kulturális győzelemmel, szóval a végén már tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget.
Most kezdtem egy újat. Megint van egy olyan vallásos buzgómócsing, aki nem hagy nyugodni. Ügyelek arra, hogy több holy site legyen a városaim körül, de az előbb megint 1(!!!) kör alatt elrendezte a szent várost. Remélem kezdenek valamit ezzel a résszel, mert baromi unalmas mindig visszafoglalni a városokat és nincs rá semmi szankció...
És persze ontja magából a misszionáriusokat.

[ Szerkesztve ]

(#64) Devas válasza #75376384 (#63) üzenetére


Devas
őstag

2-3 inkvizitorral a birodalmad hataran belul lazan kinyirsz egy missionarust egy kor alatt. En most vettem egy apostolt aki olyan random eloleptetest adott, ami jol megdobta a vallasi harcerteket. Kivancsi vagyok oneshotolom-e a kis nyavalyas missionarusokat. :) Nalam is hitgyulekezetet tartanak a kis rohadekok. 2 civilizacio ontja magabol a fovarosom fele...

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#65) #75376384 válasza Devas (#64) üzenetére


#75376384
törölt tag

Három városomat piszkálta folyamatosan, ebből az egyik a holy city volt. Annak elkerítésevel, majd visszatérítésével kezdtem. Mivel nen tudott a közelébe férkőzni így megjnta(?) és hazament.
A játék maga nagyon tetszik, így 18 órányi játékidő után. Péntek délután vettem, tipikus civ. :D
Sajnos a gép még mindig sok téren veszettül hülye. Remélem ezen javítanak. Amit pedig már a 3. rész óta nagyon hiányzik azok a kolóniák. Igazán visszahozhatnák már, hogy ne kelljen várost tenni minden közelébe, amire szükség van.

(#66) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi kell a "great prophet" megérkezéséhez?

Most a 2. játékomba már 1500AD felé tartunk, de még nem tudtam vallást alapítani próféta nélkül. Igaz Rómával a katonákra meg a tudományra gyúrtam rá és éppen zúzom is be az aztékokat, de azért vannak felfejlesztett holy site-ok is a birodalomban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67) Devas válasza CPT.Pirk (#66) üzenetére


Devas
őstag

Holy site district-re kell epiteni szentelyt, az ad pontokat. Ismetelgetheted a production kepernyon a projectet is ami ad hozza pontokat, es van olyan lila civic kartyalap is. De a terkep meretenek fuggvenyeben mindig kevesebb vallas lehet mint jatekos, tehat ha a great people listadrol lekerul a profeta, akkor elvileg nem is lehet mar sajat vallasod. A stonehenge pedig ha jol emlekszem egybol elhozza a profetat.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#68) Devas válasza #75376384 (#65) üzenetére


Devas
őstag

A holy siteon sikerult gyogyitanom a vallasi egysegeimet. :)
Mi tortenik akkor ha inkvizitorokkal bekeritem a sajat varosomat? El tudjak foglalni katonailag? Szerintem ez a vallasi haboru az egysegekkel eleg nagy bakloves lehet...

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#69) #75376384 válasza Devas (#68) üzenetére


#75376384
törölt tag

A vallási egységeket gond nélkül bedarálja bármilyen katonai. Fordítva viszont én nem láttam, hogy sebezte volna.
A vallási egységek is úgy sebzik csak egymást, hogy az apostol/inkvizitor képes támadni minden más vallásit, misszionárius azonban csak terjeszteni képes.
Én scoutokkal, meg minden fölöslegessel (pl generális :D) vettem körbe a várost és azon nem tudott átmenni.
A vallási háború jó dolog, mert kevesebb "warmonger" büntetést ad.
Szerintem az a legbosszantóbb, hogy jönnek terjeszteni mint a sáskák és semmilyen módon nem lehet ellenük védekezni csak körbeállással.

[ Szerkesztve ]

(#70) Devas válasza #75376384 (#69) üzenetére


Devas
őstag

En inkvizitorokkal es apostolokkal daraltam be oket. Ez legalabb jo hir hogy a hadsereg kepes oket megolni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#71) CPT.Pirk válasza Devas (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szentély az volt, de a csodák építésével le voltam maradva. Most néztem, hogy az aztékoknak sincs vallása, érdekes. Ez ilyen istentelen társaság. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#72) #75376384 válasza CPT.Pirk (#71) üzenetére


#75376384
törölt tag

a vallással óvatosan. szerintem mindenképp érdemes egy erős saját vallást létrehozni. rómával játszottam most, science győzelemre törekedve. volt egy buzgómócsing vallásos nép (egyiptom), aki elkezdte megtéríteni a többi népet. 8 játékos volt a térképen, abból talán 6 összejött neki. velem nem tudott mit kezdeni az előbbiek miatt. a végén már nem tudom hány néptől kaptam folyamatosan a térítőket. volt is villámlás rendesen az országomban. :D ha nem lett volna így szerintem előttem megnyeri a játékot a térítőivel.

ez viszont... amikor a játék kezdete óta dédelgetett és fejlesztett egységeimet darálta be a sok random barbár mech inf. :U

érdekes az is, hogy mennyire felértékelődnek ebben a részben a stratégiai nyersanyagok. még abundant "fokozaton" is le kellett tennem az 1900-as években 2 várost, hogy legyen urániumom és olajam. öröm az ürömben, hogy ebben a részben egy várost sokkal egyszerűbb szintre hozni, mint azt bármelyik másik korábbi civ játékban.

[ Szerkesztve ]

(#73) Devas válasza #75376384 (#72) üzenetére


Devas
őstag

Az ellenséges hittérítőkkel szemben még érdemes lehet életben hagyni egy szomszédos barbár települést. :DDD
Pont így jártam, elmentem szépen térítgetni a germánokhoz, erre odaspawnolt két barbár lándzsás egységet. De ezek nem barbár táborból jöttek elő, hanem vagy valami lázongás lehetett a városban, vagy egy kém buzdítására törhetett ki valami felkelés. Szépen ki is nyírták az Apostolomat. :(
Stratégiai nyersanyagot meg elvileg lehet szerezni a városállamoktól is, ha az Envoy többség miatt a te hűbéreseiddé válnak. Én nem akarok 4 városnál többet építeni, mivel a luxuscikkek csak 4 városnak adnak Amenity-t. Kivéve Zanzibar fűszereit (fahéj, szegfűszeg), mert azok 6 városnak.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#74) CPT.Pirk válasza #75376384 (#72) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezzel a dologgal már nem tudok mit kezdeni, de eddig még nem járt hittérítő nálam egy sem. Valahol 1500 után tartok. Esetleg ha még lehet építeni stonehenge-t, az megoldaná a gondot. Majd megnézem.

Szerintem miután ma bezúzom az utolsó azték várost rámegyek a sci győzelemre a mars meghódításával.

Egyébként igen, a városok kezelése sokkal jobban tetszik, mint ahogy az 5-ben volt. Meg végre kihagyták azt a globális boldogság dolgot, amivel mindig bajom volt az egyébként jó Civ5-ben. Így most a városok meghódítása is 'életszerűbb'.

Mondjuk a barbárokra azt hittem, hogy idővel eltűnnek a játékból, ahogy halad mindenki előre a tudományban. Az a barbár gépesített gyalogság elég furcsán hat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75) #75376384 válasza CPT.Pirk (#74) üzenetére


#75376384
törölt tag

Nem azzal van a gond, hogy nem tűntek el. Ha belegondolsz, most is vannak kalózok a világ bizonyos pontjain. A dolog ott csúszik el, hogy erősebbek mint az én képzett katonáim. Ha nincs berakva ellenük wildcard akkor simán bedarálnak. A kedvencem az amikor modern armor ellen győzelmet arat. Tudtommal a tank erősebb volt az előző részekben.
Egyébként most kezdtem egy újat Norvégiával, egy tengerekkel és vizekkel megpakolt mapon. Az első vicces dolog az volt, amikor a franciák minden előjel nélkül a világ másik végéről hadat üzentek. Illetve egy másik, akkor számomra még nem ismert néppel is hadba keveredtem. Gondolom ez valami bug lehetett, de a játék bevágott egy olyan animációt, amikor a norvég vezér is hadat üzent nekem.
Az ismeretlennel pár körön belül találkoztam. Kapásból rálőtt az egyik hajómra, majd küldött ajándékot mivel most ismert meg. :D
A barbárok persze most is lehoznak az életről a szokásos hülyeségek miatt. Ja és valami frenetikus újítás folytán az alap hajók is képesek már belőni a szárazföldre.

(#76) Devas válasza #75376384 (#75) üzenetére


Devas
őstag

Naval Melee hajóval én nem tudtam megtámadni szárazföldi egységeket, csak Naval Ranged hajóval. A Naval Raider kategóriába sorolt hajókkal pedig lehet fosztogatni a vízparti területeket ahogy láttam, és nem is látják őket, csak ha közvetlen melléjük mozognak.
Modern Tank pedig a nehézlovasság, a Mechanized Infantry a gyalogság és elvileg picivel erősebb a Tank ha jól emlékszem. Kivéve ha a gyalogság jó fedezéket élvez és/vagy be van ásva.
Szerintem a barbár egységek fejlettsége alapján el lehet dönteni, hogy mennyire vagy elmaradva vagy előrehaladva tudományok terén. Elég gyorsan fejlődnek.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#77) #75376384 válasza Devas (#76) üzenetére


#75376384
törölt tag

Akkor lehet hogy nem alap hajók voltak valóban. Mindenesetre bosszantó volt, hogy ilyen térképen szinte elkerülhetetlen sokszor a víz melletti haladás és védekezni se tudtam az ellen hogy ne lőjék halomra a katonáim. Barbárok ellen ez nem a legjobb dolog, pláne hogy a gép is bármikor betámadhathat.

(#78) CPT.Pirk válasza #75376384 (#77) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én az ellenkezőjét találtam viccesnek. Amikor az ellenség a part mellett van, akkor a katonáim befutnak és lekardozzák a hajókat. Funny. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79) Devas válasza CPT.Pirk (#78) üzenetére


Devas
őstag

Tenyleg lehet ilyet? Ezek szerint akkor a hajoval megiscsak meg lehet tamadni es akkor visszafele is igaz. Gondolom ezt ugy kene elkepzelni, hogy lehorgonyzik a hajo a partnal, a katonak kimennek a szarazfoldre, ahol osszecsapnak. Vagy visszafele, a masik sereg evez el a hajoig.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#80) CPT.Pirk válasza Devas (#79) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, valami olyan lehet, mint a csatajelenet a Birodalom hajnala c. filmben: https://www.youtube.com/watch?v=S2up4-CJ-ok

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81) #75376384


#75376384
törölt tag

Redditen olvasgatom, hogy nagyon sokan panaszkodnak az elcseszett warmonger rendszerre.
Miért akkora probléma ez? Vagy az én ingerküszöböm van rosszul belőve, hogy cseppet se zavar? :D
A 3. rész óta játszom és próbálok legtöbbször úgy játszani, hogy birodalmat építenék/fejlődnék, de mindig van 1-2-több idióta ellenfél, aki teljesen lehetetlen indokkal, hülye időpontban megtámad és folyamatos háborúba sodor. Bár a játéknak közel sem csak a háborúról kellene szólnia, mondhatni én már megszoktam. :D Szóval ez a warmonger dolog miért is akkor gond?

(#82) Devas válasza #75376384 (#81) üzenetére


Devas
őstag

High score panelnal a Dominaton Victorynal ha raviszed a vezetokre az egeret, akkor kiirja a hadsereguk erejet. Ha tul gyenge vagy, akkor hadat fognak uzenni. Teljesen logikus lepes szerintem.
Tehat ha bekesen szeretnel nyerni akkor brutalis hadsereg kell. :DDD

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#83) CPT.Pirk válasza Devas (#82) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az aztékok úgy is hadat üzentek, hogy erősebb voltam náluk kb. 20%-al a pontok szerint. Na aztán megtapasztalták a légiók erejét. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, érdekes mennyi negatív vélemény van fent a Steamen a játékról. Főleg az AI-t kifogásolják.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85) DopeBob válasza CPT.Pirk (#84) üzenetére


DopeBob
addikt

Azért szerintem is egy vicc, az egész diplomácia rész. Pl én miért nem tudom felszólítani a gépet, hogy húzzon el a határaimtól, ha ő ezt megteheti? Ha meg én csinálom ugyan ezt, agresszor vagyok, ha meg háborúzok valakivel rögtön megutál mindenki, de még az is, aki hadban áll azzal akit én is megtámadtam.

Ennyire minimális számú lehetőséggel, kb felesleges az egész. A másik halálom, mikor jönnek koldulni, persze ugyan úgy utálnak tovább :D

MZ/X

(#86) tboy93 válasza DopeBob (#85) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, azt én is imádom, amikor jön a trade ablak, adjak oda minden luxus cikket és cserébe semmit nem akar adni, aztán amikor elutasítod hisztizik a figura :DDD

(#87) buci868


buci868
csendes tag

Szevasztok
Ti milyen nehézségi szinten toljátok ?? eddig prince en "bemelegítettem" a kingre de míg az előző elég könnyű addig a king elég nagy ugrás nagyon nehéz ....az AI meg...kész olyan érzésem van mint ha az 5.rész AI át egy kicsit csiszolták volna és annyi szinte ugyan az....
A játék amúgy nagyon fasza hozza a feelinget rendesen ....de remélem jönnek majd a DLCk hamar meg a patchek mert nagyon ráférne .....

[ Szerkesztve ]

(#88) Departed


Departed
őstag

Hát én kábé végeztem a játékkal, dícsőséges amerikával nyertem kultúrában, meg aztán űrversenyben (scinece victory) is. Talán egyszer másik néppel újrakezdem, de most unalmas lenne mégegyszer.

Egyébként remek játék, beszippantott mint mindig. :K

(#89) #75376384 válasza buci868 (#87) üzenetére


#75376384
törölt tag

Nem lesz okosabb. Én most King szinten tolom, de olvastam hogy ugyanolyan hülye minden szinten. Az egyetlen ami változni fog szintenként, hogy előnnyel kezd és előnyöket élvez, pl.: attack bónusz.

(#90) buci868 válasza #75376384 (#89) üzenetére


buci868
csendes tag

hát ez az...5 részben is nagy csalódás volt hogy az AI azzal operál hogy szinte behozhatatlan előnyöket kap minnél nehezebb a szint ....ott sikerült egyszer kétszer emperor-on nyerni de sok "szerencse" kellett hozzá ....
amit most tolok kingen oroszokkal(ezt dobta a gép) már 40 kör után !!! a mellettem lévő aztec bedarált 2 város államot utána meg a mellette lévő kinát kb 60. körre ; olyan serege volt ami elékézelhetetlen csak úgy hogy eleve előnyökkel indult .......
kár azt hittem jobban rágyurnak az AI-ra....

[ Szerkesztve ]

(#91) #75376384 válasza buci868 (#90) üzenetére


#75376384
törölt tag

A gond szerintem nem az előnnyel van, hanem ahogy a gép gondolkodik. Ugye alapból utál mindenkit, mert nagyon kevesen teljesítik az ő elképzeléseit és még ez is bugos. Tegnap játszottam marathon sebességen és valahol az őskor hajnalán, amikor még az írást fejlesztettem jött egy denounce a franciáktól, hogy gyenge a kémkedésem.
Egy másik mapon meg egy harciasabb népet rakott le tőlem pár mezőnyire. Még a kezdetleges védelmem csináltam (minden játékot úgy kezdek hogy scout majd 2-3 parittyás), amikor letámadott 6 barbival...

(#92) alratar


alratar
addikt

sziasztok,

Miért lehet az, hogy amikor egy uralkodót meglátogatok, nem látszik a Gosip, a Relationship stb.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#93) #75376384 válasza alratar (#92) üzenetére


#75376384
törölt tag

ott a görgő "jele", szóval ha az ablak fölé viszed elvileg tudod görgetni. gondolom úgy van megoldva az ablak, hogy csak bizonyos felbontás felett lesz látható normálisan/teljesen.

(#94) alratar válasza #75376384 (#93) üzenetére


alratar
addikt

Sajnos csak a Gossip alatti kis teületet tudom görgetni, az Intel Reportot már nem lehet feljebb vinni, tehát fuck!
Na, hátha javítják ezt a resolution hibát. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#95) hmatyas válasza Reinhardt (#30) üzenetére


hmatyas
tag

Milyen tableted van?

(#96) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Alig háromnegyed óra játék után már az egér is akad, az azért kemény. Nem a gép kevés hozzá, mert az első egyed órában nem volt fps gond és a körváltás is gyorsan ment. Nem tudom mikor jön az első patch, de ráférne némi optimalizálás a játékra...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#97) tboy93 válasza CPT.Pirk (#96) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem mar lassan lowon van, de gyakorlatilag diavetites :(

R9-270x, phenom II 960 @3.8ghz-en, 8gb ddr3, win10

Crysis3-at highon vittem, ez azert kozel nincs olyan szinten grafikailag :U

(#98) Devas válasza CPT.Pirk (#96) üzenetére


Devas
őstag

i5 kell neki alsohangon sajnos. Probalj teljesen belezoomolni, akkor valamivel jobb a helyzet.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#99) atainprison


atainprison
senior tag

Én laptopon játszok (i5@2.3 GHz, 8 GB, gtx 940mx 2 GB) low beállításokkal és teljesen jól játszható, pedig a laptopom nem egy erőgép. Annyira nem vészes a gépigénye.

(#100) CPT.Pirk válasza Devas (#98) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

I5... Azért egy rendes phenom2 annyival nem gyengébb, hogy ekkora difi legyen ráadásul ezt small mapon, 5 néppel. GC3-at is viszi a gép, de annál is optimalizálás gondok voltak. Az a játék miatt raktam 16gb ramot a gépbe, mert 8 nem volt elég...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.