Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Tsory válasza zsolti.22 (#849) üzenetére


Tsory
tag

Na az enyém: CCNP ROUTE 642-902 Official Certification Guide (Exam Certification Guide) fifth printing January 2012, zöldeskék színű, de hogy hányadik kiadás, azt nem látom rajta. ISBN 978-1-58720-253-7.

(#852) FecoGee válasza FecoGee (#815) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

1,5 óta múlva kezdődik!

FREE vSeminar Wednesday, May 30th, 2012
Instructed by 5xCCIE #2210, Brian Dennis

Course Topic:
How to Prepare for the CCIE Routing & Switching Lab Exam!
In this vSeminar Brian Dennis be reviewing the proper techniques to prepare for the CCIE R&S lab exam.

(#853) sunyijanika válasza FecoGee (#852) üzenetére


sunyijanika
tag

Érdekesnek ígérkezik! köszönjük :)

(#854) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Valaki érthetően el tudná magyarázni az eigrp stub használatát? Mikor használjuk és miért? A könyv szerint akkor használandó, amikor egy routernek nem kell csomagot küldenie 2 eigrp által tanult alhálózat felé, de ez egyelőre nem tiszta.

(#855) f_sanyee válasza zsolti.22 (#854) üzenetére


f_sanyee
senior tag

pl a hub and spoke-nal, a spoke router mindent a hub-on keresztul er el, ezert nem sok ertelme van ha a hub kuld minden route-rol infot a spokenak. ha a spoke stub akkor nem kell neki kuldeni csak alapertelmezett atjarot. igy nincs tele a route tablaja se, mert ugyis minden a hub fele menne, es a hub se kuld neki query-ket, mert a stub-bol nincs mas kivezeto ut.

(#856) tusi_


tusi_
addikt

Kivégeztem az EIGRP-t, sokkal érdekesebb, mint a CCNA-s anyag volt :)
Közben csinálok magyarul jegyzetet róla, igy egyszerűbb lesz a felidézése a vizsga előtt.

eat, sleep, play, replay

(#857) zsolti.22 válasza tusi_ (#856) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Ne már, hogy ilyen hamar átolvastad azt a 130 oldalt?!

(#858) tusi_ válasza zsolti.22 (#857) üzenetére


tusi_
addikt

Ki is jegyzeteltem. Van egy 25 oldalas szemelvény belőle.

Elkezdem majd a GNS3-t is, csak még gép nincs hozzá. A hozzáértőktől kérdem, 3000 + Athlon elég hozzá 1 gb rammal?

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#859) sunyijanika válasza tusi_ (#858) üzenetére


sunyijanika
tag

Persze! én hasonló konfigon próbáltam még hozzá 512 rammal. vígan vitt 7-8 router-t is igaz kicsit várni kellett még betöltötte őket, játszani kell a idle-l és nem lesz semmi gond vele. :)

(#860) FecoGee válasza sunyijanika (#859) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Sziasztok!
Megosztom a technikamat. Eloszor elolvasom az egesz konyvet, hogy kapjak egy altalanos kepet, mirol szol az anyag. Ekkor meg sok dolgot nem ertek. Utana fejezetekre bontom, szovegkiemelek, jegyzetelek, laborozok, megertem a technologiat - kozepszinten. Vegul vizsga elott meg egyszer atmegyek rajta, eloszor laborozok, ha valami nem megy akkor utananezek es a reszleteket is megtanulom. Majd vizsga. Nekem eddig ez bevalt, es ajanljak masok is (INE pl.)

(#861) FecoGee válasza zsolti.22 (#854) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ebből megérted:

[link]

(#862) zsolti.22 válasza sunyijanika (#859) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Mi az, hogy játszani az IDLE PC-vel? Én munkahelyen egy E6550-es procis géppel és 1 GB rammal szinte tehetetlen vagyok, olyan lassú, hogy iszonyat. Egyszer megöltem a programot azzal, hogy futó eigrp alatt kiadtam a debug eigrp packet-et úgy, hogy a hello-interval 2 sec volt... Bármit nyomtam, CTRL+SHIFT+6, CTRL+Z, CTRL+C, b@szott rá :D

Ezek szerint ezzel az IDLE PC-vel lehet barátságosabbra varázsolni, hogy jobban reagáljon? Mert "csak" 100%-on hajtja a procit.

(#863) FecoGee válasza zsolti.22 (#862) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Igen. Nézd meg ezt:

[link]

(#864) sunyijanika válasza zsolti.22 (#862) üzenetére


sunyijanika
tag

Igen az idle pc-t kell használnod! egyszerűen csak jobb click egy router-re és kiválasztod az "idle pc" menü pontot, amire ő úgy reagál, hogy generál neked idle kulcsokat amik közül te kiválasztod a legjobbat. (ami már nem eszi a cpu-t annyira) és letudsz emulálni ezután már akármit. Igazság szerint csak a ramra kell figyelned, de mondom 512-vel (virtuális rammot megnövelve) simán viszi a 7-8 routert is.

(#865) zsolti.22 válasza FecoGee (#863) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Ebből annyi jött le, hogy jobb katt egy routeren, IDLE PC és a csillagosok közül a [ ]-ben lévő legkisebb számút kell választani. Meg talán még annyit mondott, hogy ugyanilyen típusú routerek esetében többször ezt nem kell eljátszani. Jól értem? Vagy igyak még egy sört rá? :U

(#866) FecoGee válasza zsolti.22 (#865) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Aham, ennyi. Nekem igy mukodott. Probald ki te is!

(#867) f_sanyee válasza FecoGee (#860) üzenetére


f_sanyee
senior tag

en is hasonloan keszulok, de en eloszor en nem az offical guidet olvasom, hanem a CCNP ROUTE Simplified konyvet, ami annyira nem is simple mint a cime mert kb 1000 oldalas. ezutan lesz valami fogalmam a temarol es johet az OCG laborozassal.

(#868) zsolti.22 válasza FecoGee (#866) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Meglátjuk, holnap kiderül. (Nehezen is hittem el, hogy a C2D E6550-ösön kifog egy ilyen program)

Ahogy haladok a könyvvel és már az OSPF-nél tartok, úgy egyre könnyebbnek tűnik a dolog, pedig azt hittem, hogy kb. olyan nehéz, mint 15 km magasról ejtőernyő nélkül földet érni épkézláb.
Olvastam ebben a topicban az első hsz-ek között, hogy annak idején volt ez a vizsga magyarul is, de alig voltak, akik magyarul vizsgáztak, ezért levették.

Most, hogy néztem ezt a CCNA Security-t, jól értelmeztem, hogy abból lesz majd írásbeli?

[ Szerkesztve ]

(#869) FecoGee válasza zsolti.22 (#868) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ugyanolyan mint a ccna, szamitogepes vizsga.

(#870) tusi_


tusi_
addikt

Na én már ott bukom, hogy nem nyilik meg a console :D

Hiába kattintok jobb egér, majd console és semmi :F

eat, sleep, play, replay

(#871) f_sanyee válasza tusi_ (#870) üzenetére


f_sanyee
senior tag

dynamips megy rendesen?

(#872) tusi_ válasza f_sanyee (#871) üzenetére


tusi_
addikt

Megoldottam. console typeot kellett váltanom :)
Viszont a procim 100%-on megy.

eat, sleep, play, replay

(#873) f_sanyee válasza tusi_ (#872) üzenetére


f_sanyee
senior tag

idlepc, idlemax

(#874) tusi_ válasza f_sanyee (#873) üzenetére


tusi_
addikt

Nézegettem köszi. Holnap kipróbálom. Kicsit furcsa a PT után, de nagyon komoly a konzolos felülete.

Ez milyen szimulációs progival megy?

eat, sleep, play, replay

(#875) Tsory válasza tusi_ (#874) üzenetére


Tsory
tag

Természetesen GNS3-al :)

http://gns3vault.com/

"GNS3Vault is offering you labs and scenarios that you can download and use with the GNS3 / Dynamips software. My goal is to have a full range of labs to study for CCNA, CCNP and even CCIE. Besides "full" labs there are also plenty of labs focusing on a single technology like BGP, OSPF, EIGRP,MPLS but also Multicast, RIP and more!"

[ Szerkesztve ]

(#876) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

OSPF CCNP kiadásban: Type 1 és Type 2 LSA, idáig jutottam, itt fel is adtam az egészet.

(#877) FecoGee válasza zsolti.22 (#876) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ne add fel, nem olyan nehéz az! Olvasd el többször és megérted :)

(#878) zsolti.22 válasza FecoGee (#877) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Idióta angolok nem tudják használni a vesszőt, így nehéz érteni őket. Az egész nyelvük egy bétaverziójú valami :U

Annyit értettem meg a LSA Type 1-ből, hogy minden egyes router a saját auráján belül elküldi minden más, abban az areában lévő routernak, mely tartalmazza a RID-jét. Aztán jön a DR, ő meg nekiáll 2-es LSA-kat küldözgetni szerteszét. És ha az LSA 3-ből kivonjuk a LSA 1 négyzetét, akkor meg van, mi a router enable secret jelszava.

(#879) f_sanyee válasza zsolti.22 (#876) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ne ess panikba :D csak 11 fele LSA van :DDD
bar ccnp-hez nem kell mind :)

[ Szerkesztve ]

(#880) zsolti.22 válasza f_sanyee (#879) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Háhá, ezzel nem vagyok kisegítve. De ebből a 11-ből 2 kiesik, mert az IOS nem is kezeli le hála a jó Istennek :D

(#881) f_sanyee válasza zsolti.22 (#880) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ja es van 4 fele stub area is :D

(#882) zsolti.22 válasza f_sanyee (#881) üzenetére


zsolti.22
senior tag

sima, nssa, totally stub, a 4. hirtelen nem is jut eszembe :F

(#883) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Hah, egy szakdolgozatból annyit már kiloptam, hogy az LSA 5-öt a Stub nem engedi be, tehát tud szerencsétlen minden útvonalról, ami nem külső útvonal. A Totally Stub meg csak 1-2 LSA-kat engedi be, és szegény csak saját areájáról tud. :K

(#884) sunyijanika válasza zsolti.22 (#883) üzenetére


sunyijanika
tag

Tessék:

OSPF LSA Types

Ebből minden kiderül :)

(#885) tusi_ válasza sunyijanika (#884) üzenetére


tusi_
addikt

Tök 1értelmű :D

Szerencsére én még csak ai EIGRP-nél tartok, de ezt látva beveszek előtte 2-3 nyugtatót

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#886) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Sziasztok!

Biztataskent annyit, hogy ha olyan egyszeru lenne minden, mindenki CCNP lenne. Marmint jo CCNP, nem a braindumpos emberekre gondolok. Meg kell erte dolgozni, kemeny menet, de ezert er valamit! Fel a fejjel, mindenkinek jo tanulast!

(#887) zsolti.22 válasza FecoGee (#886) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Jójó, csak sipákoltam egyet. Megnéztem, hogy reagál-e valaki az írásomra :D
Az 1-es és kettes leírását átfordítottam magyarra, így már sokkal jobban érthető, de mivel még stubokról nem igazán volt szó (csak említés szintjén, hogy a LSA 1 a stub), így annak a tudásnak a híján beérem egyelőre ennyivel is.

Hadd kérdezzem már meg: ahány DR egy areán belül, nyilván annyi LSA 2 is lesz? Mert packet tracerrel szórakoztam ezzel a LSA-val, de nem igazán műxik, ahogy kéne, mert a sh ip ospf database-ban szerepeltet olyan adatot is ami a DR-ek korábbi RID-je volt, holott azóta már a router-id paranccsal megváltoztattam a RID-eket, majd int fa 0/0; sh ; clear ip o p [y] és no sh, de ennek ellenére is maradtak bent korábbi LSA1-ek korábbi RID-ekkel. Ist es normal?

(#888) f_sanyee válasza zsolti.22 (#887) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ha elinditod az OSPF processt, erdemes a RID beallitasaval kezdeni, meg mielott barmilyen networkot hozzaadnal.
a link state ID nem mindig RID.

(#889) keely


keely
csendes tag

Sziasztok!

Felvilágosítást szeretnék kérni! :)
Egyetemen volt lehetőségem megcsinálni a CCNA-ból két szemesztert. Tanárunk által lettünk beregisztárlva, valamint ő által zajlottak a vizsgák is. (9 modul. packet tracer, final)
Úgy tudom, hogy az első két szemeszter elvégeztével megszerezhető a CCENT minősítés. Bár kaptunk oklevelet a két szemeszterről pdf-be az véleményem szerint nem sok vizet zavar! : D Én szeretnék tovább haladni, ha már elekztem.
Kérdésem tehát az volna, hogy ezek alapán hogy meglegyen a CCENT minősítésem, el kell mennem egy központi vizsgát tennem a ICND1-ből? Akkor ezzel automatikusan kapom meg a CCENT minősítést? Tudom, hogy ez a belépő szint, de valahol el kell kezdeni. :)
Majd a CCNA-hoz kell letennem az ICND2 vizsgát??

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#890) zsolti.22 válasza keely (#889) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Jaja, ICND1-hez le kell tenni az asztal egy 40-45ezrest, meg az ICND2-höz is, ami együtt adja ki a CCNA-t. Ha két részletből csinálod meg, akkor 2×45-55 kérdést kapsz, de ha kapásból a CCNA-ra mész, akkor csak egyszer kell eljátszani a 45-55 kérdéses vizsgát.

Azok az oklevelek nekem is meg vannak, mind a 4, de az csak annyit jelent, hogy a tanfolyamot elvégeztem, más értéke nincs.

(#891) keely válasza zsolti.22 (#890) üzenetére


keely
csendes tag

Szuper akkor jól értelmeztem a dolgot. :)
Két részletbe fogom megcsinálni, egyszerre túl sok lenne még nekem, úgyérzem.
Hol érdemes megcsinálni ICND1-et, teljesen mind1? Anyagi szempontból azért annyira nem.

Amúgy miért van tanfolyamok végén final exam, ha utána a minősítéshez is kell külön vizsga ? Gondolom az a két szemeszterből együtt véve van.. :O

Ha ICND2 vizsgát szeretnék majd később tenni, hogy meglegyen a CCNA minőstésem, szükség van tanfolyamra vagy mehetek vizsgázni egyből?

Bocsi a tudatlanságomért. :D

(#892) f_sanyee válasza keely (#891) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Tanfolyam nem kotelezo.
Ha vue.com-on regisztralsz a vizsgara, az a legolcsobb es kivalaszhatod a vizsga helyszinet is.

(#893) zsolti.22 válasza keely (#891) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Így van, ahogy mondják alattam. Itthon 85000 + ÁFA volna a vizsga, de a legolcsóbb is 90000 környéke. Ha neten a vue vagy pearsonvue.com oldalon beregisztrálsz és ott neten fizeted ki, akkor csak a dollár árfolyamot kell nézned és sokkal olcsóbban megúszhatod az egészet. Az ICND1 150$ és az ICND2 is 150$, hát nem éppen most kellene menni vizsgázni, amikor 246 a $, hanem ha lemegy megint 215 környékére. Amúgy a CCNA vizsga 295$, szóval azzal is spórolnál 5$-t :D Erre a 150$-ra még rájön a jóságos 1,27-es szorzó, mai árfolyammal számítva 46973 FT az egyik vizsga, tehát 94ezerből van meg. Nekem anno (idén áprilisban) 85ezer volt.

Az, hogy hol csinálod meg, az tök mindegy, azt majd a VUE oldalon saját magad jelölheted ki, de okvetlenül fel kell venni a kapcsolatot a vizsgát biztosító céggel, nehogy ne tudjanak rólad.

A Cisco nem határoz meg előképzettséget ilyen szinten még, minden féle tanfolyam nélkül mehet a többi vizsga is, nem fognak vizsgálódni.

És most itt fel is merült bennem egy kérdés: össze lehet kötni a cisco fiókomat a netacademy-s fiókommal? Volt valami ilyesmi beállítás vagy vue részről vagy cisco részről, de mintha be se írtam volna az adataimat....

(#894) f_sanyee válasza zsolti.22 (#893) üzenetére


f_sanyee
senior tag

en ICND1-nel es 2-nel se vettem fel a kapcsolatot a vizsgakozponttal, megis tudtak hogy megyek :)

(#895) zsolti.22 válasza f_sanyee (#894) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Én meg olyan vagyok, hogy azért odaröfögök, hogy 100% legyen minden, kivétel ha a MÁV beszopat; arra nem lehet felkészülni :D Kocsi híján...

(#896) keely


keely
csendes tag

köszönöm szépen a felvilágosításokat! :)

(#897) tusi_ válasza FecoGee (#886) üzenetére


tusi_
addikt

Csak annyit kérdeznék még, hogy mennyi időnek lehet eltelnie az első vizsga és az utolsó között? Illetve mikortól számít a CCNP érvényessége? Onnantól, hogy megkapom a bizit?

eat, sleep, play, replay

(#898) FecoGee válasza tusi_ (#897) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Az első vizsga után 3 éven belül be kell fejezni. Az érvényessége 3 év az utolsó vizsga dátumától számítva.

(#899) tusi_ válasza FecoGee (#898) üzenetére


tusi_
addikt

Köszönöm. Tehát, ha februárban leteszem a vizsgát (routing), akkor még 3 évem van, hogy letegyem a switc és trshoot és ha megvan, akkor onnantól 3 év érvényesség.

Fasza. 2013 végére akkor meglenne a CCNP. 2017-től meg majd meglátjuk :)

(Az benne a furcs, hogy ha valaki leteszi a routingot és mondjuk 3 múlva a tshootot, már emmire nem emléxik a routingból :D )

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#900) FecoGee válasza tusi_ (#899) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Igen, pontosan.
Utána megújítod a CCIE Written-nel ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.