Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) f_sanyee válasza AkoSCH (#399) üzenetére


f_sanyee
senior tag

a masik 2 switchnek is tamogatni kell a spanning tree protokollt.

(#402) Vieron válasza FecoGee (#400) üzenetére


Vieron
tag

Sztem az ESW családban nincs STP se VTP, ezek webes felületen konfigolható "olcsó" switchek.

(#403) f_sanyee válasza Vieron (#402) üzenetére


f_sanyee
senior tag

de van.

(#404) AkoSCH válasza FecoGee (#400) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Tisztelettel köszönöm mindenkinek a válaszát, nagyon hasznos volt mindegyik.

Már csak egy kérdésem maradt:
ugye azt jól tudom, hogy a mini-GBIC portok is konfigurálhatóak trunk-ként?
(optika megy bele)

(#405) FecoGee válasza AkoSCH (#404) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia,

Persze. A Small Form Pluggable (SFP)-t beledugod az eszközbe, majd azt a portot konfigurálod trunk-re. Ugyanúgy fogod látni, mint a többi portot.
IOS világban show int status-nál látod hogy pl. 1000BASE-LX vagy ilyesmi. Nem tudom ezen van -e CLI.

[ Szerkesztve ]

(#406) FecoGee válasza Vieron (#402) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Elvileg VTP nincs, de STP van. Még a Linksys-ekben is van STP/RSTP (nem SoHo, Small Business, pl SRW224G).
Sőt, ez a switch még MST-t is tud.

Spanning Tree
• IEEE 802.1D Spanning Tree
• IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree
• IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree
• Fast linkover

[ Szerkesztve ]

(#407) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, a legújabb ICND1 könyvet szeretném megrendelni, mit ajánlotok, honnan érdemes (amazon, stb.)? Köszi! :R

(#408) f_sanyee válasza ^Clown (#407) üzenetére


f_sanyee
senior tag

amamazonrol kapod meg legolcsobban szerintem, hazai forgalmazoknal joval dragabb.

(#409) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Sziasztok!

Most kezdtem bele a CCNA 4. -ik szemeszterébe és érdeklődnék, hogy esetleg tudok-e valami MAGYAR nyelvű könyvet amiben ugyan az található mint a flash alapú e-tananyagban, ugyanis elég nehéz nézni a monitort!

(#410) FecoGee válasza BaziJoe00 (#409) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia,

Én nem tudok magyar nyelvű anyagról! Ha vizsgázni is mész, akkor úgyis angol lesz, szerintem érdemes lenne angolul készülnöd - már csak a szakmai fogalmak miatt is (útválasztó - router, kapcsoló - switch, stb.)

(#411) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Hali!

Nekem is meg van már a CCNA vizsga, 96%-os lett úgy, hogy angolul sosem tanultam. Innen akarok majd CCNP-re is menni vizsgázni, de kérdem én, hogy az mennyi idő, míg az ember elsajátítja a tudást? Jó tudom, ki hogy ér rá, de úgy kb-re? Az is meg van, hogy neten fent vannak a vizsgakérdésekre a válaszok, de azzal szart sem ér az ember, ha belekérdeznek egy esetleges állásinterjún, hogy na mi az a NSSA? :D

A CCNP 3.1 az még aktuális? Vagy mint a CCNA-ból, abból is van már Discovery szerű tananyag?

@BaziJoe00
Az első 3 szemeszter nekem meg van magyarul PDF-ben (discovery teljes tananyaga tele helyesírási hibákkal), a 4. szemeszterből csak a VPN-t tanuld meg talán a Frame-Relay-t, más nem nagyon van benne, ami lényeges!

[ Szerkesztve ]

(#412) FecoGee válasza zsolti.22 (#411) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Hello,

szerintem ROUTE 3 honap, SWITCH 2, TSHOOT 1. Nekem ennyi volt. De jol ki is laboroztam mindent.
CCNPv6 az aktualis ugy tudom.

(#413) zsolti.22 válasza FecoGee (#412) üzenetére


zsolti.22
senior tag

És tananyagot is meg lehet okosban oldani?

(#414) FecoGee válasza zsolti.22 (#413) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

En Official Certification Guide-kbol keszultem, meg is vettem a konyveket. Szerintem tuti meg lehet :)

(#415) zsolti.22 válasza FecoGee (#414) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Gondolom Amazonról. Az itthoni árak picit horrorisztikusak

(#416) f_sanyee válasza zsolti.22 (#411) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Neten a netacad "vizsgakra" vannak valaszok, de a hivatalos vizsgara nem hiszem....

(#417) zsolti.22 válasza f_sanyee (#416) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Tévedsz, a hivatalos vizsgákra is vannak válaszok.

(#418) FecoGee válasza zsolti.22 (#417) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Igen, amit "dump"-nak hívnak, és illegális. Nem mellesleg csalás, a szakma elítéli ezeket az embereket, mert tipikusan "papír" CCNP-k, akik egy SVI interface-t is google-ból konfigolnak fel. Szerintem ezt az utat felejtsd el.

Másik kérdésedre válaszolva én swsbooks.hu-ról rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#419) zsolti.22 válasza FecoGee (#418) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Nem kérdeztem egyet sem :) Én nem mondtam, hogy helyes vagy helytelen ilyen dumpot használni, csak hozzászóltam az előttem szólóhoz, hogy bizony van hivatalos vizsgakérdés-válasz a neten. Természetesen semmit sem ér az, ha csak beseggeli az ember ezeket.

Annak idején nyomtuk a CCNA1-CCNA4 szemesztereket, még a 3.1-es CCNA-t, azóta eltelt pár év és vizsga előtt az első 3 szemesztert jó 5× kiolvastam (a 4. szemeszterből is csak a 7-8. rész fontos, a többi rizsa), mellette nyomtam ezerrel a Packet Tracer-t, így hát nem ingem, nem veszem magamra a papír titulst, és mivel csak CCNA-s vagyok egyelőre, így a CCNP-t sem.

[ Szerkesztve ]

(#420) FecoGee válasza zsolti.22 (#419) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Jaaaa nem neked szantam, csak altalanossagbanirtam! Ne is vedd magadra, nem sertesnek szantam, es nem is neked.

(#421) zsolti.22 válasza FecoGee (#420) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Attól függetlenül én is elítélem az ilyen dumpolókat! :K

(#422) FecoGee válasza zsolti.22 (#421) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Mas orszagokban ugy megy a felveteli hogy a HR 5 perc aztan kapnak egy konzolt a jeloltek ahol bebizonyithatjakmit is tudnak, ott mar nem ved meg a papir :)

(#423) zsolti.22 válasza FecoGee (#422) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Apropó papír. Mennyi idő, mire kézhez kapom a CCNA Kit-emet? És az mit tartalmaz?

(#424) FecoGee válasza zsolti.22 (#423) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

4-6 het. De nekem volt hogy 2 het alatt ideert. Van benne egy oklevel, egy nevjegykartya es egy gratulalo level.

(#425) zsolti.22 válasza FecoGee (#424) üzenetére


zsolti.22
senior tag

85000-ért már elvárható lenne az expressz szállítás, bár ez is amerikai pénztárcához van igazítva.

CCNP route könyv megrendelve :)

[ Szerkesztve ]

(#426) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Which encapsulation type is a Frame Relay encapsulation type that is supported by Cisco routers?

A. Q933-A Annex A
B. IETF
C. ANSI Annex D
D. HDLC

i think Ans………. D:hdlc

Az ilyen hozzászólásoknál szoktam sírni a nevetéstől :) Még csak helyből sem találta el az esetleges Frame-Relay beágyazást szerencsétlen, mások meg az LMI típusokat keverik össze a beágyazással :C

(#427) MeTaL


MeTaL
tag

sziasztok,

Az mennyire igaz, hogy a CCNA bizonyítványt meg kell újítatni X idő után ? Ez csak a ccna oktatókra igaz ?

(#428) FeRkE válasza MeTaL (#427) üzenetére


FeRkE
őstag

nem, minden CCNA lejár, asszem 3 év alatt..

(#429) bugizozi


bugizozi
őstag

minden CCNA lejár, asszem 3 év alatt.. :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#430) MeTaL válasza bugizozi (#429) üzenetére


MeTaL
tag

és ilyenkor melyik részét kell megújítani ? hogy van ez az újítás dolog ? gondolom nem a final exam-et kell letenni újra.

(#431) f_sanyee válasza MeTaL (#430) üzenetére


f_sanyee
senior tag

az amit a cisco halozati akademian csinalsz, az nem ervenyes ccna minosites. az ervenyes minositest azt egy vue vizsgakozpontban lehet szerezni $295+afaert es ezt kell megujitani 3 evente.

zsolti.22: nekem a ccent kit megerkezett 4 het alatt, a ccna pedig 3. a vizsga napjatol szamitva.

[ Szerkesztve ]

(#432) MeTaL válasza f_sanyee (#431) üzenetére


MeTaL
tag

azért ez érdekes hogy nem érvényes ccna minősítés... tehát elmegyek egy számalk -ba vagy az szakközépsuliba ccna tanfolyamra, és ha ott az ottani oktatás keretében elvégzem a final exam -et akkor az nem érvényes ? Ez kicsit sántít... akkor átverés lenne az egész. Nyílván szerintem az összes ilyen képzés vizsga központban zajlik...

(#433) f_sanyee válasza MeTaL (#432) üzenetére


f_sanyee
senior tag

pedig igy van. a tanfolyam elvegzese utan nem kapsz semmilyen minositest csak azert mert elvegezted, ez csak arra van hogy felkeszitsen az igazi vizsgara ami lefedi mind a 4 szemesztert a tananyagbol. tanfolyamra jarni nem kotelezo, senki sem kerdezi hogy hol tanultal ha megcsinalod a vizsgat az egyik hivatalos vizsgakozpontban. szoval a final vizsga max arra eleg hogy felmerd a tudasod az aktualis szemeszterbol.

(#434) f_sanyee válasza MeTaL (#432) üzenetére


f_sanyee
senior tag

megkerestem neked, a tanfolyam ara nem tartalmazza a vizsgadijat. szolva ha elvegzed a tanfolyamot es szeretnel minositest is szerezni, akkor befizeted a vizsgadijat es elmesz a vizsgara, ahol 50-60 kerdesre kell valaszolni es kb 85% koruli eredmenyt kell elerni. [link]

(#435) Mercutio_ válasza MeTaL (#432) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 éve járok angoltanfolyamra, akkor nekem jár a nyelvvizsga? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#436) CsodaPOK válasza MeTaL (#432) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Érvényes final exam az. Csak az egy final exam és nem az official CCNA exam.

(Furcsa is lenne, ha a final exam-ra meg lehetne kapni a CCNA-t. Hivatalos vizsgán ugye fényképes igazolvány, fénykép készítés, aláírás, felügyelt, bekamerázott helység. Final examnál meg kb a tanáron, oktatón múlik, hogy mit enged és mit nem.)

Szóval a tanfolyam után lévő vizsgák kb ilyen önellenőrzésre jók, illetve segítenek felkészülni a hivatalos vizsgára.

(#437) MeTaL válasza CsodaPOK (#436) üzenetére


MeTaL
tag

srácok félreértettem valamit, így már minden világos... én értettem félre bocsánat! :)

(#438) MeTaL válasza f_sanyee (#434) üzenetére


MeTaL
tag

2 szemeszterem megvan már, 50-60 kérdés talán csak a szemeszter utána vizsgákon van, az élesen vmi 1000-1200 kérdés van ugy tudom

(#439) f_sanyee válasza MeTaL (#438) üzenetére


f_sanyee
senior tag

akkor jo sokaig ulhetnel ott :) [link]

(#440) MeTaL válasza f_sanyee (#439) üzenetére


MeTaL
tag

Amit most mutattál linket az a "nagy vizsga" ? Egyébként utoljára kb. 3 éve voltam ccna-n. Akkor is 45-55 kérdés volt ? Nekem nagyon úgy rémlik hogy a nagy vizsgán 1000nyi kérdés sorozat szokott lenni,

(#441) CsodaPOK válasza MeTaL (#440) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

1000 kérdés?! Gondolkodj kicsit. Ha átlag 1 percet számolsz egy kérdésre, az 1000 perc. 16 órán keresztül csak nem kell vizsgázni :D

És igen, 50-60 kérdés a reális.

(#442) MeTaL válasza CsodaPOK (#441) üzenetére


MeTaL
tag

de azért ccna-ból van többféle is. van vmi essential meg van switch & routing meg mittomén. Lehet hogy ezeket keverjük most...

(#443) MeTaL válasza MeTaL (#442) üzenetére


MeTaL
tag

én asszem erre jártam:

[link]

(#444) f_sanyee válasza MeTaL (#443) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Nem szamit milyen tanfolyamra jartal, az se ha nem jartal, nem feltetel. Alap CCNA-bol csak egy fele van, ami feltetele a tobbi ezen a szinten levo vizsganak (Voice, Security, Wireless, SP op., Design) Ha nincs meg a CCNA-d (640-802) akkor ezeket sem szerezheted meg.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#445) MeTaL válasza f_sanyee (#444) üzenetére


MeTaL
tag

még egy kérdés aztán leszállok a dologról. a 640-802 a 4. szemeszteren kívül akkor még van egy vizsga, ugye? tehát a szemeszter záró vizsgákon kívül még 1 van ugye?

(#446) f_sanyee válasza MeTaL (#445) üzenetére


f_sanyee
senior tag

igen, megpedig a 640-802 szamu vizsga ami a CCNA minosites megszerzesehez szukseges. a vue.com-on lehet vizsgara regisztralni es a hozzad legkozelebb eso vizsgakozpontot kivalasztani.

(#447) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Tyűha, miket olvasok itt. Nos, a CCNA vizsgán, a 640-802 hivatalos, eredeti, bekamerázott vizsgán, amit angolul írsz meg, 45-55 kérdés van, a feladatot abban a pillanatban tölti le a gép Angliából, szóval nem igazán lehet előre tudni. A vizsga ára, ahogy írták, 295$+ÁFA, vagyis 374,65$. Nem régen, múlt csütörtöktől vagyok én is CCNA-s, így nem okoz nehézséget visszaemlékezni. Én is neten regisztráltam a pearsonvue.com címen, ott is fizettem és foglaltam helyet, majd szóltam az illetékes magyar központnak, hogy egy helyet számomra tartsanak fent. (Itthon 85000+ÁFA lenne minimum, érdemes ezért neten fizetni a díjat)
3-5 éve nekem is meg volt a CCNA Final Exam, meg minden, oklevél megvan, de kb. semmit sem ér, csak igazolja, hogy elvégezted a tanfolyamot.
És igen, 3 évente meg kell újítani a vizsgát!

(#448) MeTaL válasza zsolti.22 (#447) üzenetére


MeTaL
tag

Tud valaki vmi infót az "újra-vizsgázás" -sal kapcsolatosan? konkrétan hogy hogyan néz ki a vizsga, és miből kell újravizsgázni ? csak egy frissítetett szemeszteri részből vagy... ? :)

(#449) f_sanyee válasza MeTaL (#448) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nem pontosan ertem mibol akarsz ujravizsgazni, de ilyen fel vizsgak sehol sincsennek, az egesz anyagbol kell.

ha a megujitasra gondolsz, akkor az azt jelenti hogy ujra meg kell csinalni azt a vizsgat vagy egy magasabb szintut. nincs kulonbseg a rendes vizsga es a renew kozott.

[ Szerkesztve ]

(#450) MeTaL válasza f_sanyee (#449) üzenetére


MeTaL
tag

aha, az újravizsgára gondoltam. mármint arra hogy ha letelik a 3 év akkor utána milyen a vizsga. de ezekszerint ugyanolyan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.