Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) CsodaPOK válasza Ygg (#200) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

"...az AT-t vagy a TK-t megtanulod, és...
úgy semmi értelme.

Sokat lehet tanulni belőlük, de nem megtanulni kell őket. :U

(#202) Ygg válasza CsodaPOK (#201) üzenetére


Ygg
senior tag

A kérdésekre a válaszokat megtanulod, begyakorlod.
Egy dolog a vizsgán átmenni, meg egy dolog a gyakorlat, meg az élet...
Így értem.

(#203) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Cisco ACS 4.2 működik Windows Server 2008 R2 tartományvezérlővel? Maga a progi Win 2003-on van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#204) kraftxld válasza kraftxld (#203) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosítok. ACS 4.2.0 build 124 van most, meddig kell felmenni, hogy tuti működjön 2K8 R2 DC-vel? A legfrissebb 4.2.1.15.5, persze dokumentáció nincs hozzá.
Azt tudom, hogy az 5.3 megy, de az most nem játszik. Felhívtam a Cisco-t is, ipari szinten fingja se volt a supportos emberkének, megadtam a céges logint (lesemmeremírni mennyi értékű cisco cucc van regisztrálva alá), erre elkezdte kérni az ACS serial-ját, mondom a HP szerveré jó lesz amin fut? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#205) kraftxld válasza kraftxld (#204) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, belebukott az Active Directory project az ACS-be :(
Cisco meg mondjon le, kb fél év mulva újrajátszuk ha frissítik az ACS-t 4.1.2.15.5-re vagy 5.3-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#206) sunyijanika


sunyijanika
tag

Sziasztok!

Szeretnék néhány információt kérni a CCNP-vel kapcsolatban.Leakarom rakni a CCNA minősítést mielőtt elkezdeném a CCNP, de sajnos anyagi okok miatt még halasztanom kell a vizsgát :( .

szóval... Először is eszközöket kéne beszereznem, de pontosan nem tudom mely típusúak lennének a megfelelőek és db.számban sem vagyok tisztában (feleslegesen nem szeretnék pénzt kidobni) ti miket használtok-tatok ami megfelelő lenne? ezen kívül írtátok, hogy lenne ez a GNS3 szimulátor ami hasznos lehet, de sajnos én még ezt a progit nem használtam és ha tudnátok ajánlani valami jó fajta tuturialt hozzá az jó lenne. Továbbá, ha valakinek van hozzá megfelelő IOS-e örülnék neki ha eltudná küldeni. :)

A CCNP vizsgával sem vagyok nagyon tisztábban, úgy van 3 "modul" (ROUTE,SWITCH,TSHOOT) ugyebár ezeknek vannak modul számai! a kérdésem az lenne ha engem a switch része érdekelne akkor külön eltudom végezni és megszerezni pl.a CCNP SWITCH minősítést? vagy ehhez kell a másik 2tő is? (lehet h ez hülye kérdés,de pls valaki világosítson fel :) )

Remélem vannak itt segítőkész emberek és segítenek egy jövőbeli kollégának :)

(#207) Ygg válasza sunyijanika (#206) üzenetére


Ygg
senior tag

CCNA minősítés előfeltétele a CCNP-nek.
Ha csak a Switchinget rakod le CCNP-ből, akkor nem kapsz minősítést.
A három CCNP vizsgát 2 éven belül kell lerakni, akkor kapod meg a minősítést.
Cisco oldalon ott a leírás.
Eszközt én még nem vennék a helyedben első körben.

(#208) FecoGee válasza Ygg (#207) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

En ugy tudom 3 even belul kell letenni, de lehet, hogy te tudod jol :)

(#209) sunyijanika


sunyijanika
tag

Értem, köszönöm a választ!

(#210) Akiii


Akiii
tag

Akit érdekelne Franciaországban (Párizs mellett) level 2 network engineeres pozicio egy Cisco goldpartner cégnél, kiköltőzéssel illetve sok juttatással - írjon nekem PÜt.

CCNA alapkövetelmény

(#211) Spa4aPaSWebr válasza sunyijanika (#206) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

>eszközöket kéne beszereznem

A CCNA-hoz még felesleges magad költségekbe verned. Mire elvégzed, majd úgyis tudni fogod, hogy mire van szükséged. :D

A CCNP vizsgák előtt kötelező letenni a CCNA-t.

>GNS3 szimulátor ami hasznos lehet, de sajnos én még
>ezt a progit nem használtam és ha tudnátok ajánlani
>valami jó fajta tuturialt hozzá az jó lenne.

A GNS3 saját dokumentációját próbáltad már? Van itt minden ami szem szájnak ingere (leírások, videók). :)

>ha valakinek van hozzá megfelelő IOS-e örülnék neki ha eltudná küldeni.

Sajnos ez nem fog menni! A Cisco nem engedélyezi az IOS-ek terjesztését. Még vizsgákra való felkészüléshez sem. Sőt letölteni sem lehet, ha nincs érvényes Cisco ID-d, a hozzá tartozó érvényes service contract-tel.

>külön eltudom végezni és megszerezni pl.a CCNP SWITCH minősítést

Magát a vizsgát természetesen le tudod tenni, de ez önmagában semmiféle cím elnyerésével nem jár. A CCNP-hez le kell tenni sikeresen mind a három vizsgát.

(#212) Vieron válasza Spa4aPaSWebr (#211) üzenetére


Vieron
tag

Egy router + egy switch megvan 30 körül, nem túl nagy költség, é sokat segít, ha fizikailag is meg tudod tapasztalni a dolgokat.
Packet Tracerben pl nem tudsz Zmodem-mel IOS-t feltölteni, nem tudsz password recoveryt csinálni és a többi...
IOS meg kering elég sok a különböző fájlmegosztókon, GNS3 nem nézi, hogy honnan van...

(#213) sunyijanika


sunyijanika
tag

Köszönöm még1x a válaszokat!

Egyébként már megszereztem a szükséges tudást a CCNA minősítéshez csak sajna pénz hiányában még halasztanom kell a vizsgát:S ezért gondoltam h kacsintok a CCNP felé csak még pár dologban nem voltam biztos. már nézegetem a GN3-progit is és remélem majd abba is bele jövök. :)

ui: Packet tracerben is lehet Router password recovery-t csinálni (de switchnél már nem) :D

(#214) Spa4aPaSWebr válasza sunyijanika (#213) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Ez már egy elég használható labor:
The CCNA / CCNP - CCNA & CCENT Cisco Certification Study Lab

Ilyen a tökéletes labor a felkészüléshez! :D
The RACK - Ultimate Cisco Certification Study Lab

[ Szerkesztve ]

(#215) sunyijanika válasza Spa4aPaSWebr (#214) üzenetére


sunyijanika
tag

Igen, :D ha nálad van valami hasonló nyugodtan meghívhatsz magadhoz!! :))

(#216) Cyber_Bird válasza sunyijanika (#215) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Hmm, ezen a 600 USD-s szetten azért elgondolkoztam kicsit, rá kéne venni a főnökömet :)

Szerk.:Szállítással együtt már 1000 USD :(

[ Szerkesztve ]

(#217) Vieron válasza Spa4aPaSWebr (#214) üzenetére


Vieron
tag

A felső hellyel-közzel meg van itthon is:

Routerek:
805
831 (nem a labor része. ő csinálja az ADSL osztást, IPv6, stb... )
1760 (48F/96R)
2621 (16F/64R)
2801 (256F/384R)

Switch:
1924-EN
2912-XL-EN
2950T-24

Wic kártyák:
3x WIC 1T
1x WIC 2T
1x 1ENET
1x T1 CSU/DSU (ennek kéne egy pár meg egy back-to back kábel)

Jelenleg CCNA-ra készülök, ehhez megvan könyvben a Wendell Odom féle CCNA Official Exam Certitification Guide Second Edition, cél még a CCNA Security és a Voice, jövőre meg a CCNP. Az álom persze a CCIE, de sajnos nem a reális álom, egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#218) Ygg válasza FecoGee (#208) üzenetére


Ygg
senior tag

Megkérdeztem, Neked volt igazad, 3 év, de jobb előbb, hogy ne változzanak a vizsgák, mert 3 év alatt jó eséllyel belecsúszol egy váltásba...

(#219) FeRkE


FeRkE
őstag

CCNA Security vizsgához szükséges az alap CCNA vizsga megléte?
Tehát csak akkor jelentkezhetek vizsgára, ha CCNA vizsga már megvan?

(#220) Ygg válasza FeRkE (#219) üzenetére


Ygg
senior tag

Igen.

(#221) FecoGee válasza FeRkE (#219) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia!

Vizsgazni mehetsz, de addig nem kalod meg az oklevelet amig nem csinalod meg a CCNA-t.

Udv: Feri

(#222) FeRkE válasza FecoGee (#221) üzenetére


FeRkE
őstag

Köszi a választ mindenkinek. Csak amiatt kérdeztem, mert CCNA Securityből hamarosan vége a képzésnek, míg sima CCNA-ból csak nyár elejére lesz vége a 4 szemeszternek, és gondolkozok, hogy melyikből mikor vizsgázzak:) Kicsit félek úgy nekimenni a Security vizsgának, hogy CCNA-ból még nem értünk végig, viszont nyár elejére meg félek, hogy elfelejtem azt, amit Securityből tanultam.. Na mindegy, még kitalálom :)

(#223) FecoGee válasza FeRkE (#222) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia,

Nekem megvan a CCNA, CCNA SEcurity-t elolvastam, de szerintem nem sok koze van a ket anyagnak egymashoz. A vizsga ara az tobb mint az ICND2-nek, ez meg mervado lehet. En is gondolkoztam a Security-n, de inkabb a CCNP vonalat valasztom, 25-en neki is futok a SWITCH-nek.

(#224) Stanki6


Stanki6
csendes tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet jelentkezni CCNA (640-802) ami jó árban van nyelv nem számít nekem megfelel az angol is? Ezen felül érdekel még a CCDA vizsga is!
Válaszotokat előre is kösz.

OnePlus 5T

(#225) FecoGee válasza Stanki6 (#224) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia,

Vue.com !

(#226) Stanki6 válasza FecoGee (#225) üzenetére


Stanki6
csendes tag

Köszi kicsit átláthatatlan az oldal de megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 5T

(#227) Vieron válasza Stanki6 (#226) üzenetére


Vieron
tag

Így egyszerűbb:

http://www.vue.com/vouchers/pricelist/cisco.asp

De egyébként három katt volt megtalálni, nem tudom, mit nem találtál rajta... :)

Az a 250 USD a 232 forintos árfolyammal számolva annyira nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#228) Stanki6 válasza Vieron (#227) üzenetére


Stanki6
csendes tag

A két vizsga együtt 400USD ami szerintem sem vészes még ha az adó rámegy pluszba akkor sem. Eljött az a pont hogy mindenképp le szeretném tenni. (szakdolgozatom is hálózattervezés lesz VoIP rendszerrel. :) )

[ Szerkesztve ]

OnePlus 5T

(#229) izomhod


izomhod
senior tag

(#230) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Főnököm szeretne küldeni Cisco képzésre. Tudnátok ajánlani valami oktató központot, iskolát, stb. ahová érdemes menni? Nem az alapoktól kellene, hanem inkább router konfigurálás, hálózat üzemeltetés.
Előre is köszönöm a segítséget. .R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#231) CsodaPOK válasza jFox (#230) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Training360: Cisco tanfolyamok

(#232) jFox válasza CsodaPOK (#231) üzenetére


jFox
őstag

Igen, ezt néztem én is, de tapasztalat van róla? Érdemes oda menni? Jó az oktatás színvonala?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#233) Vieron


Vieron
tag

Megváltoztak az árak kissé.

CCNA vizsga 295 USD.
CCENT/ICDNA1 150 USD.
ICDNA2 200 USD.

Most már jobban megéri a kombinált vizsga, mint a kettő külön.

(#234) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

hi,
valaki vizsgazott mar debrecenben? hogy megy ez?
keddre van idopontom...

(#235) Bandi18 válasza f_sanyee (#234) üzenetére


Bandi18
tag

Hello

Gondolom mint mindenhol máshol :) VUE-n jelentkeztél gondolom. Bemész megmondod hogy XY vagyok vizsgára jöttem. Elkérik a személyid, lefényképeznek, beülsz levizsgázol. Ha passos akkor ki is állítanak róla egy igazolást.

(#236) f_sanyee válasza Vieron (#233) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Nem tudom hol nezted, de ez nem igy van...
vue oldalan ezek vannak:
a CCNA $295
ICND1 $150
ICND2 $150
+VAT mindnel.

(#237) FeRkE válasza f_sanyee (#236) üzenetére


FeRkE
őstag

Remélem is, mert most tervezek a CCNA első feléből elmenni hamarosan ICND1-re :)

(#238) f_sanyee válasza FeRkE (#237) üzenetére


f_sanyee
senior tag

en is ICND1-re megyek :)

(#239) zone


zone
őstag

Eddig ezeket sikerült beszereznem:

CBT Nuggets - Cisco CCNA Certification Package
LabSim CCNA Certification Training Suite
Train Signal CCNA Training Sessions

Jó lesz tanfolyam nélküli felkészülésre, vagy ajánlotok még valamit? Mire számítsak, mennyi időbe telik felkészülni (mennyire bonyolult)?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#240) f_sanyee válasza zone (#239) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Konyveket!
Odom Wendell - CCNA 640-802 Official Cert Library - ez reszletesebb viszont eleg szaraz.
Todd Lammle - CCNA: Cisco Certified Network Associate Study Guide
vagy Jeremy Cioara - CCNA Exam Prep

CBTnuggets viedok nagyon jok, de nem eleg reszletes, szoval a vizsgahoz keves.

(#241) f_sanyee válasza f_sanyee (#240) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ja es kimaradt a Packet Tracer hasznalata is erosen javasolt (persze ha van igazi cisco routered es switched akkor az jobb) :)

(#242) zone válasza f_sanyee (#241) üzenetére


zone
őstag

A lehető legolcsóbban szeretném megoldani, egy ősrégi Cisco routert és egy Linksys switchet talán tudok kölcsön kérni. A virtuális labor nem jó egyébként? A tippeket kösz!

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#243) f_sanyee válasza zone (#242) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Ha nem cisco a router es a switch akkor nem jo. Packet Tracer eleg a CCNAhoz gyakorolni, bar 1-2 dolog van ami nem megy vele. Deha van egy akar regi router is, azzal lehet gyakorolni amit a simulator nem tud. Pl ios frissites, jelszo helyreallitas.

[ Szerkesztve ]

(#244) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

CCNP-re készülgetek :). ÍMárcius elején szeretném lerakni a Switch részét. A CBT Nuggets-en túl vagyok, most az Official Cert Guide-ot olvasom. Raktam össze labot a cégnél 4 L3-as switch, 3 L2-es switch 3 router ezen tudok gyakorolni. Milyen egyéb irodalmat érdemes még mellé elolvasnom ?

(#245) FecoGee válasza Bandi18 (#244) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Hello,

SWITCH-en en tul vagyok. Amit leirtal boven eleg. Az official certication guide lefed mindent amit tudnod kell!

Nekem ROUTE a kovetkezo terv.

(#246) FecoGee válasza zone (#239) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Hello,

Official certification Library. Az mindent lefed, es Wendell Odom nagyon jo, kovetheto stilusban ir. Packet Tracer eleg gyakorolni, vagy esetleg GNS3 a routing reszhez, bar az mar inkabb CCNP-hez kell.

(#247) zone válasza FecoGee (#246) üzenetére


zone
őstag

Kösz, megnézem ezt a könyvet is és a progit is. Jobb egyből a CCNA vizsgának nekimenni, vagy inkább külön-külön a két felére? A vizsgán is csak virtuális labor van?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#248) f_sanyee válasza zone (#247) üzenetére


f_sanyee
senior tag

A vizsgan nincs labor, esetleg szimulalt kerdesek.
Hogy jobb e egybol ccna? en inkabb kulon csinalom es 2x vizsgazok. megpedig azert mert ha nem sikerulne a vizsga akkor ccna-nal megegyszer $295, ha pedig valamelyik icnd nem sikerul, akkor csak azt kell ismetelni ami "csak" $150. szoval igy picit lehet dragabban jovok ki, mivel uzatni is ketszer kell, de ha megis becsuszik valami, akkor kevesebbt bukok :)

(#249) zone válasza zone (#247) üzenetére


zone
őstag

kifutottam a szerkesztési időből
Még azt akartam kérdezni, hogy van-e értelme a CCNA előtt az A+ és Network+ vizsgáknak?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#250) f_sanyee válasza zone (#249) üzenetére


f_sanyee
senior tag

en nem talalkoztam meg itthon olyan allashirdetessel amiben CompTIA minositest kertek volna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.